تحصیل در مدارس و دبیرستان های آلمان

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

تحصیل در مدارس و دبیرستان های آلمان، تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان، هزینه تحصیل در آلمان و دیگر شرایط تحصیل در مدارس و دبیرستان های آلمان را در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می دهیم. شاید شما عزیزان می خواهید برای تحصیل به کشور آلمان مهاجرت نمایید. آیا تحصیل در مدارس و دبیرستان های آلمان رایگان می باشد؟ آیا تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان برای دانش جویان بین المللی از بورسیه تحصیلی برخوردار است؟ هزینه تحصیل در آلمان به چه میزان می باشد؟ ما در مقاله علمی تحصیل در مدارس و دبیرستان های آلمان به چنین سوالاتی پاسخ می دهیم. همچنین در این نوشتار شرایط دیگر تحصیل و پس از تحصیل، از جمله شرایط دریافت اقامت دائم آلمان و شرایط ویزای همراه را توضیح داده ایم. شما خوبان علاوه بر مقاله ای که اکنون مطالعه می فرمایید، در وب سایت رسمی موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش دیگر مقالات ما را مطالعه نمایید. به علاوه مطالعات و تحقیقات در باب مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان، شما خوبان از این ویژگی برخوردار هستید، تا با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس بگیرید و به صورت تلفنی و رایگان، مشاوره مهاجرتی دریافت کنید. پس از مطالعه مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های آلمان، می توانید سوالات خود را در انتهای این مقاله مطرح نمایید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در مدارس و دبیرستان های آلمان

فایل ویدیویی توضیحات کارشناس ارشد موسسه در خصوص تحصیل در برترین مدارس دنیا

فایل صوتی این ویدیو

تحصیل در مدارس و دبیرستان های آلمان

کشور آلمان برای زندگی و تحصیل

در مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های آلمان می خواهیم کمی از شرایط زندگی و تحصیل در آلمان را بررسی نماییم. با بررسی این ویژگی ها در کشور آلمان، شاید شما عزیزان بخواهید هر چه سریع تر به این کشور زیبا و مدرن مهاجرت نمایید. کشور آلمان جای گرفته در قلب اروپا و یکی از ثروتمند ترین کشور های حوزه شنگن و سرزمین های اروپایی می باشد. زبان مردمان آلمان، آلمانی است و دیگر زبان ها همانند زبان انگلیسی در این کشور به ندرت قابل مشاهده می باشد. نرخ بیکاری در این کشور در حد پایین است و نمودار مربوط به نرخ بیکاری آن در ذیل این نوشتار تدوین شده است. کشور آلمان به دانش آموزان و دانش جویان بین المللی امکان تحصیل در این کشور را می دهد. ولی برای تحصیل در این کشور، دانش آموزان باید بتوانند ویزای تحصیلی المان را اخذ نمایند، که دارای شرایط خاصی بوده و در ادامه مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های آلمان بررسی می گردد. لازم به ذکر است، برای تحصیل در آلمان، داشتن مدرک زبان آلمانی و تسلط به این زبان از شروط اصلی می باشد. همچنین یکی دیگر از ویژگی های اصلی تحصیل در آلمان، تحصیل رایگان می باشد. در ادامه نوشتار علمی تحصیل در مدارس و دبیرستان های آلمان، کنار ما باشید. در ادامه مطالب بیشتری در مورد تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

پرچم آلمان
شرایط عمومی آلمان

برنامه های آموزشی در مدارس و دبیرستان های آلمان

در کشور آلمان، تحصیل به زبان آلمانی بوده و رایگان می باشد. از این رو متقاضیان زیادی تمایل دارند، تا خود و یا فرزندان خود را برای تحصیل به این کشور بفرستند. سطح کیفیت تدریس در کشور آلمان بسیار بالا می باشد و همچنین در مدارس بین المللی و شبانه روزی در این کشور، به دانش آموزان امکان تحصیل به زبان انگلیسی را می دهد. علاوه بر این که در این مدارس به زبان انگلیسی تدریس می شود، دانش آموزان با دیگر زبان های اسپانیایی و فرانسوی آشنا می شوند. نا گفته نماند، تحصیل در این مدارس ملزم به پرداخت شهریه می باشد. رشته های تحصیلی در کشور آلمان در زمینه موسیقی، آواز، نقاشی و همچنین ورزش های حرفه ای می باشد. فرزندان در کشور آلمان می توانند از سنین 3 سالگی پا در مهد کودک ها بگذارند و با قدم گذاشتن در سنین 6 سالگی، وارد مقاطع ابتدایی شده و از سنین 10 سالگی وارد مقاطع دبیرستان شوند.

فایل ویدیویی توضیحات کارشناس ارشد موسسه در خصوص تحصیل در برترین مدارس دنیا قسمت دوم

فایل صوتی این ویدیو

بورسیه های تحصیلی در مقطع دبیرستان در کشور آلمان

از جمله عواملی که دانش آموزان می خواهند در رابطه با تحصیل در مدارس و دبیرستان های آلمان بدانند، شرایط بورسیه تحصیل در آلمان می باشد. همراهان عزیز مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های آلمان تهیه شده توسط تیم کارشناسی موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش)می باشد. هر گونه کپی برداری بدو.ن ذکر منبع شرعا و قانونا حرام بوده و نارضایتی این موسسه را به دنبال دارد. به طور کلی بورسیه هایی که تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان به دانش آموزان تعلق می گیرند، عبارتند از:

 • بورس تحصیلی از پیش تعیین شده BeArt

  BeArt Presets Academic Scholarships،  این بورسیه برای دانش جویان بین المللی می باشد.

 • مسابقه مقاله نویسی ThePensters

  بر اساس اسن بورس، دانش جویان بین المللی شامل آن می شوند.

 • بورس تحصیلی Facebook Grace Hopper

  این بورس تحصیلی بین المللی با بودجه جزئی می باشد، که توسط فیس بوک برای دانشجویان بین المللی ارائه می گردد. این بورس برای دانش جویان زن از همه کشور ها می باشد.

 • بورس تحصیلی برنامه نویسی فناوری اطلاعات

  چنین بورسی، بورس تحصیلی بین المللی می باشد که توسط موسسه متخصصان فناوری اطلاعات آفریقای جنوبی (IITPSA) ایجاد شده است و دانشجویان بین المللی شامل این بورس می باشند.

 • بورسیه ورزشی در فضای باز MobilitySeeker

  بورس تحصیلی MobilitySeeker یک بورس بین المللی با بودجه جزئی به شمار می رود، که به دانش جویان بین المللی تعلق می گیرد.

 • آزمون برنامه بورس بین المللی Berows (BISPT) 2021

  این بورسیه، یک بورس کامل می باشد، که با نام (Berows BISPT) می باشد و به دانش جویان بین المللی اعطا می شود.

وضعیت خوابگاه و اسکان در مدارس و دبیرستان های آلمان

یکی از موضوعاتی که دانش آموزان و والدین قبل از ثبت نام در مدارس آلمان مورد بررسی قرار می دهند، شرایط اسکان و خوابگاه در مدارس و دبیرستان های آلمان می باشد. در بیشتر مدارس شبانه روزی و بین المللی در کشور آلمان، خوابگاه هایی مجهز و دارای امکانات تکمیل وجود دارد و همگی این خوابگاه ها دارای اتاق های تک نفره، دو نفره و … با فول امکانات هستند. لام به ذکر است، دانش آموزان در کشور آلمان نیاز به یک قیم قانونی و مجاز دارند تا بتوانند با زندگی کردن در کنار آنان، زبان آلمانی را یاد بگیرند. لازم به ذکر است، در مدارس آلمان برخی اوغات، یک قیم قانونی معرفی می شود که به دانش آموزان امکان می دهد، تا توسط این افراد اسکان می گیرند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آلمان

در این قسمت از نوشتار علمی تحصیل در مدارس و دبیرستان های آلمان، می خواهیم به بررسی مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آلمان بپردازیم. در ابتدا می بایست توجه داشته باشید، ارائه مدارک تکمیل و به موقع بسیار نقش اساسی در روند اخذ ویزای تحصیلی آلمان دارد. بدین ترتیب والدین دانش آموزان باید برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان برای فرزندان خود، اقدام کرده و تمامی مدارک ذکر شده در زیر این توضیحات را به سفارت آلمان ارائه بدهند. همچنین نیاز به بیان است، دانش آموزان برای ثبت نام و اخذ پذیرش در کشور آلمان، باید داشتن قیم برای خویش را اثبات نمایند و یا مدرسه قیومیت آن ها را قبول کرده است. به طور کلی مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان عبارتند از:

 • پاسپورت با اعتبار 6 ماه
 • عکس برای پاسپورت
 • اثبات تمکن مالی
 • مدارک تحصیلی به علاوه ریز نمرات
 • نامه پذیرش از مدارس آلمان
 • گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه بیمه مسافرتی
 • کارت واکسیناسیون

معرفی بهترین مدارس و دبیرستان های آلمان

به همان طریقی که بیان کردیم و دانستیم، تحصیل در مدارس و دبیرستان های آلمان بسیار مناسب و از بهترین کشور ها برای تحصیل ها به شمار می رود. مدارس و دبیرستان ها در کشور آلمان بسیار مدرن و مجهز به امکانات تحصیلی و رفاهی می باشند و ثبت نام در مدارس آلمان بسیار ایده آل می باشند. لازم به ذکر است، ثبت نام در مدارس آلمان بسیار شرایط متفاوت و ویژه ای دارد، که دانش آموزان متمایل به تحصیل در آلمان، می توانند در ابتدا لیست بهترین مدارس در این کشور را مشاهده کرده و سپس با مراجعه به وب سایت رسمی آن مدرسه، از شرایط ثبت نام و اخذ پذیرش آگاه شوند. به طور کلی بهترین مدارس در آلمان در جدول زیر آمده است.

بین المللی مونیخ

بین المللی برلین

بین المللی فرانکفورت

بین المللی اشتوتگارت

بین المللی هانوور

بین المللی سنت جورج

بین المللی روهر

آگنشتاین جیمناسیون

بین المللی بن

بین المللی راین ماین فرانکفورت

هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های آلمان

دانش آموزان و دانش جویان بین المللی که می خواهند در مدارس و دانشگاه های دانمارک به تحصیل بپردازند، می بایست از میزان شهریه ها در مدارس و دانشگاه ی این کشور آگاهی داشته باشند. همچنین باید در نظر داشت، میزان هزینه ها در مدارس خصوصی بیشتر از مدارس دولتی می باشد. شایان ذکر است، محدوده شهریه ها در مدارس این کشور از 30 هزار یورو تا سقف 50 هزار یورو می باشد.  به علاوه دانش آموزان بین المللی اجازه تحصیل در مدارس خصوصی دانمارک را دارند و میزان هزینه تحصیل در مدارس خصوصی دانمارک به شرح جدول زیر است.

مدرسه

زبان

سن

هزینه (یورو)

BERLIN BRITISH SCHOOL

انگلیسی

2 تا 18

14484

BERLIN INTERNATIONAL SCHOOL

انگلیسی

6 تا 18

11670

BERLIN COSMOPOLITION SCHOOL

انگلیسی

2 تا 18

12216

BERLIN BILINGUAL SCHOOL

آلمانی

6 تا 18

5760

هزینه های زندگی در کشور آلمان

در این قسمت از نگارش مقاله علمی تحصیل در مدارس و دبیرستان های آلمان، می خواهیم به برسی هزینه زندگی در آلمان بپردازیم. دانش جویان جهت تحصیل در آلمان، علاوه بر هزینه تحصیل باید به میزان هزینه زندگی در این کشور توجه داشته باشند. میزان هزینه ها زندگی در کشور آلمان به مراتب 72 درصد بیشتر از ایران می باشد. البته باید توجه کرد، که میزان درآمد ها و اقتصاد در آلمان نیز بالا می باشد. میزان هزینه زندگی در آلمان برای یک شخص تنها 933.65 یورو بدون میزان اجاره ها می باشد. همچنین میزان هزینه ها برای 4 نفر در آلمان، به طور متوسط به میزان 3204.99 یورو می باشد. برای آگاهی بیشتر شما عزیزان از اقلام و خوراکی های روزانه در آلمان، جدول زیر را تهیه و تنظیم کرده ایم.

اقلام و خوراکی

قیمت (یورو)

یک لیتر شیر

0.87

یک کیلو پنیر محلی

8.11

یک کیلو برنج

1.95

500 گرم نان

1.33

12 عدد تخم مرغ

2.26

کاپوچینو

2.79

یک کیلو گوشت مرغ

7.08

یک کیلو سیب زمینی

1.30

یک کیلو پیاز

1.30

یک کیلو پرتقال

1.95

یک کیلو موز

1.67

یک کیلو سیب

2.38

یک کیلو گوشت گاو

10.40

یک کیلو گوجه فرنگی

2.50

شرایط دریافت ویزای همراه در کشور آلمان

دانش آموزان بین المللی باید بر اساس قوانین تحصیل در مدارس و دبیرستان های آلمان، دارای قیم قانونی باشند. البته باید توجه داشت، این دانش آموزان باید زیر 18 سال سن داشته باشند. نکته حائز اهمیت در مورد اخذ ویزای همراه برای دانش آموزان می باشد. دانش اموزان نمی توانند برای والدین خود ویزای همراه بگیرند و والدین دانش آموز، تنها با اخذ ویزای گاردین، می توانند در طول تحصیل فرزندانشان، در کنار آنان باشند. البته باید در نظر گرفت، والدین دانشجو با اخذ چنین ویزایی نمی توانند تحصیل و کار نمایند. ناگفته نماند، دیگر اشخاصی که از طریق ویزا های دیگر اقامت آلمان را دریافت می نمایند، می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود، ویزای همراه بگیرند.

شرایط اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در آلمان

دانش آموزان پس از تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان قدم در دانشگاه های این کشور می گذارند، که دارای شرایط خاصی می باشد و شما عزیزان می توانید با تماس با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش، از این شرایط مطلع شوید. پس از شروع به تحصیل در دانشگاه های معتبر آلمان دانش جویان می توانند اجازه کار در حین تحصیل را کسب نمایند و با این کار رضایت کارفرما را کسب کرده و پس از تحصیل بلافاصله پیشنهاد گرفته و ویزای خود را به ویزای کار تغییر دهند. همچنین دانش جویان می توانند در حین تحصیل و یا پس از اتمام تحصیل در آلمان، درخواست کار پس از تحصیل در این کشور را داشته باشند و پس از تحصیل در آلمان و فارغ التحصیلی، به کاریابی پرداخته و در نهایت ویزای کاری آلمان را کسب کنند. بدین ترتیب آنان اشخاص اقامت کاری آلمان را دریافت می نمایند و می توانند با 4 سال اقامت موقت در این کشور، درخواست اقامت دائم بدهند.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی در مورد تحصیل در مدارس و دبیرستان های آلمان

تحصیل در مدارس و دبیرستان های آلمان، تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان، تحصیل در آلمان، ثبت نام در مدارس آلمان و هزینه تحصیل در آلمان را در مقاله علمی تحصیل در مدارس و دبیرستان های آلمان بررسی کردیم و دانستیم، تحصیل رایگان در کشور آلمان، نیازمند داشتن مدرک زبان آلمانی و مسلط بودن به این زبان می باشد. همچنین دانستیم دانش آموزان در این کشور نمی توانند والدین خود را با اخذ ویزای همراه در کنار خود داشته باشند و والدین آنان می توانند با ویزای گاردین، در طول تحصیل در کنار فرزند خود باشند و اجازه کار و تحصیل در این کشور را ندارند. به علاوه در مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های آلمان ذکر شد، دانش آموزان می توانند با قدم گذاشتن در دانشگاه های این کشور و فارغ التحصیل شدن، به کاریابی در آلمانی بپردازند و به کار پس از تحصیل در این کشور بپردازند. شما عزیزان می توانید برای آگاهی کامل از روند تحصیل در آلمان و شرایط کاری پس از تحصیل در این کشور، با مشاورن ما در موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس بگیرید و از آنان مشاوره رایگان دریافت نمایید. در صورت رضایتمندی از مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های آلمان، 5 ستاره ارزشمند هدیه دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *