تحصیل در مدارس و دبیرستان های آمریکا

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

تحصیل در ایالات متحده آمریکا یه پدیده در سراسر دنیا می باشد. دانش آموزان و دانشجویان به منظور رسیدن به عالی ترین و به روز ترین آموزش ممکن ایالات های آمریکا را بر می گزینند. بی شک سیستم آموزش مدارس و دبیرستان های آمریکا و ایالت های آن در سراسر جهان مطرح شده می باشند. درحال حاضر، تعداد والدینی که تمایل دارند، فرزندان خود را از طریق مسیر تحصیلی راهی آمریکا و مدارس آن نمایند، رو به افزایش می باشند. دانش آموزان بین المللی به کمک والدین خود اجازه دارند، در مدارس ابتدایی آمریکا و به عبارتی مدرسه های آمریکا ثبت نام نموده و در میان دیگر دانش آموزان از گزینه های تحصیلی بی شمار بهره مند شوند. مدرسه های تاسیس شده در آمریکا، به دانش آموزان بالای ۶ سال خوش آمد می گویند و برنامه های با کیفیت را در اختیار آنان می گذارند. تحصیل در مدارس و دبیرستان های آمریکا موضوعی می باشد که آنالیز کردن آن سبب تقویت حافظه شما در خصوص مدرسه و دبیرستان های آمریکایی می‌شود.

 بخشی از مطالب مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های آمریکا در مورد پاسخ به سوال چرا انتخاب مقصد مدارس در ایالات متحده آمریکا، در جهان امروزی در این حد محبوب شده است، می باشد. حال اگر می خواهید به منظور تجربه فرهنگ متفاوت در مدارس و دبیرستان های آمریکا ثبت نام نمایید و در یک محیط کاملا متفاوت قرار گیرید، توصیه می‌ کنیم قبل از اقدام، با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در خصوص تحصیل در مدارس و دبیرستان های آمریکا به مشاوره بپردازید و اطلاعات تخصصی و رایگان را از آنان دریافت نمایید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • کشور آمریکا برای زندگی و تحصیل
 • برنامه های آموزشی در مدارس و دبیرستان های آمریکا
 • بورسیه های تحصیلی در مقطع دبیرستان در کشور آمریکا
 • وضعیت خوابگاه و اسکان در مدارس و دبیرستان های آمریکا
 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آمریکا
 • معرفی بهترین مدارس و دبیرستان های آمریکا
 • هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های آمریکا
 • هزینه های زندگی در کشور آمریکا
 • شرایط دریافت ویزای همراه در کشور آمریکا
 • شرایط اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در آمریکا
 • سوالات متداول راجع به تحصیل در مدارس و دبیرستان های آمریکا
 • سخن پایانی در مورد تحصیل در مدارس و دبیرستان های آمریکا

فایل ویدیویی توضیحات کارشناس ارشد موسسه در خصوص تحصیل در برترین مدارس دنیا

فایل صوتی این ویدیو

کشور آمریکا برای زندگی و تحصیل

تحصیل در مدارس و دبیرستان های آمریکا و به عبارتی اپلای به مدرسه های آمریکا همراه با چالش های بسیار ایده آل و محبوبی همراه می باشد. اما بااین حال حضور فیزیکی در همه بخش های تحصیلی پراز هیجان و تجربه است. یکی از حائز اهمیت تربن مسائلی که می بایست دانش آموزان قبل از اپلای بدان توجه ویژه نمایند، این می باشد که تحصیل در مدارس آمریکا چه شرایطی دارد. تمامی مدارس و دبیرستان های آمریکا سیستم آموزش فوق العاده پیشرفته ای دارند. در حالت کلی دانش‌ آموزان خارجی و داخلی از سن ۶ سالگی به بعد اجازه وارد شدن به بهترین مدارس آمریکا را دارند. در واقع دانش‌ آموزانی که تمایل دارند، پس از تحصیل در مدارس و دبیرستان های آمریکا وارد دانشگاه شوند، می بایستی ۱۲ سال به عبارتی تا سن ۱۶ سالگی مشغول به مطالعه دروس ابتدایی و متوسطه شوند.

البته برخی از دانش‌ آموزان، مدارس تیزهوشان آمریکا را برای مطالعه مقطع ابتدایی و متوسطه خود بر می گزینند. تمامی مدرسه‌ های آمریکا، دروس را به زبان قابل فهم انگلیسی ارائه می‌ دهند. مورد استفاده قرار دادن زبان انگلیسی به عنوان یک زبان جهانی، مطالعه گرایش مدنظر را برای فراگیران راحت تر خواهد کرد. در ادامه در خصوص بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان آمریکا، جالب ترین و تخصصی ترین نکات را خدمتتان عرض خواهیم کرد.

پرچم آمریکا
چارت آمریکا

برنامه های آموزشی در مدارس و دبیرستان های آمریکا

غنی بودن برنامه آموزشی و به بیان سیستم آموزشی مدارس و دبیرستان های آمریکا سبب گشته تا والدین به جهت ثبت نام فرزندان خود در ایالات متحده آمریکا اقداماتی را انجام دهند. درواقع، تعداد فرم هایی که دانش‌ آموزان به جهت حضور در محیط مدرسه و دبیرستان های آمریکا هر ساله با اطلاعات شخصی تکمیل می نمایند، به طور چشم گیری افزایش یافته است. قوانین مدارس آمریکا در خصوص ثبت‌ نام دانش‌آموزان تا حدودی به ایالت برگزیده شما بستگی دارد. زیرا هر ایالت شرایط بخش خصوصی را در رابطه با ثبت نام افراد دانش‌ آموزان بین‌ المللی تعیین کرده است. قابل ذکر است که، دولت ایالتی تحصیل در مدارس، دبیرستان ها و دانشگاه های آمریکا را به عهده دارد. بعلاوه هریک از ایالت‌ های آمریکا در خصوص استخدام پرسنل و ثبت نام دانش آموزان داخلی و خارجی برنامه‌ های مربوط به خود را دارد‌ به طور قطع، دانش آموزان خارجی برای این که وارد مدارس و دبیرستان های آمریکا شوند، در رابطه با برنامه های درسی تحقیق می‌ کنند تا بدانند که قرار است، چه درس هایی را در مقطع مدنظر مطالعه نمایند.

دروسی که در دبیرستان‌ های آمریکا ارائه می شوند، شامل: اقتصاد، جغرافیا، تاریخ، علوم اجتماعی، ادبیات، علوم انسانی، آمار و ریاضیات، انگلیسی، هندسه، شیمی، فیزیک، علوم زیست شناسی و زبان های محاوره ای می باشد. علاوه بر برنامه‌ های درسی دانش آموزان ثبت نامی موظفند در دوره های بهداشتی شرکت کنند. منظور از دوره های بهداشتی حضور در کلاس هایی است که به همه دانش آموزان فیزیک بدنی، تغذیه و کمک های اولیه آموزش می‌ دهند. در کنار موارد ذکر شده، برخی از بهترین مدارس آمریکا به دانش‌ آموزانی که در محیط مدرسه مشغول به مطالعه می‌ باشند، زبان های خارجه، هنر و تربیت بدنی نیز آموزش می‌ دهند.

فایل ویدیویی توضیحات کارشناس ارشد موسسه در خصوص تحصیل در برترین مدارس دنیا قسمت دوم

فایل صوتی این ویدیو

بورسیه های تحصیلی در مقطع دبیرستان در کشور آمریکا

در میان دانش‌ آموزان بین‌المللی عده‌ای به دلیل شرایطی که دارند، اجازه استفاده از بورس های تحصیلی در مقطع دبیرستان آمریکا را دارند. شاید در نگاه اول شروع یک نکته تخصصی بسیار عجیب به نظر برسد، اما باید گفت که، خوشبختانه دبیرستان های موجود در ایالت‌ های آمریکا به دانش آموزانی که مشغول به فعالیت درسی و مطالعه می‌ باشند، کمک هزینه تحصیل اعطا می‌ کنند. دانش آموزان با تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان، تنوع اعتقادات و فرهنگ های مختلفی را وارد محیط آمریکا می نمایند. ورود دانش آموزان با اعتقادات متفاوت سبب شده است که آمریکا برخی از دانش آموزان دارای رزومه خاص، کمک هزینه تحصیلی اعطا نماید. به طور معمول، دانش‌ آموزانی که مهارت های زبانی انگلیسی خود را توسعه می‌ دهند،  دانش آموزانی که در سه سال گذشته موفق به کسب نمره B+ شده باشند، دانش‌ آموزانی که ۱۳ الی ۱۸ سال سن دارند و از همه مهم تر فراگیرانی که نامه پذیرش تحصیلی خود را از مدارس شبانه روزی دریافت کرده باشند، می توانند فرمی که به بورسیه تحصیلی اختصاص داده شده است را تکمیل نمایند.

بورسیه تحصیلی بنیاد اولشن، بورسیه تحصیلی سوسمی ۲۰۱۶، بورسیه تحصیلی دانشگاه جامعه و کمک های مالی دانشگاه بریگام برخی از بورس هایی می باشند که دانش آموزان مقطع دبیرستان قادر به دریافت یکی از آنان هستند.

وضعیت خوابگاه و اسکان در مدارس و دبیرستان های آمریکا

عموم والدینی که فرزندان خود را برای مطالعه در مقطع ابتدایی و متوسطه به یکی از ایالت‌ های آمریکا می‌ فرستند، هزینه‌ هایی را برای محل اسکان فرزندان خود در نظر گرفته اند. خوشبختانه، مدارس خصوصی، دبیرستان های خصوصی و تیزهوشان آمریکا، خوابگاه دارند. دانش آموزان می توانند با ثبت نام در مدارس شبانه روزی از امکانات فوق العاده و منحصر به فرد خوابگاه‌ ها استفاده کنند. در واقع والدین با پرداخت مبلغی به مسئولین دانشگاه مسئولیت فرزندان خود را از لحاظ تفریحی و وعده‌ های غذایی به آنان می سپارند. البته برخی از والدین ترجیح می‌ دهند، فرزندان خود را در طول تحصیلاتشان به خانواده های مورد قبول و معتمد آمریکایی بسپارند.

خانواده های معتمد در قبال اخذ مبلغی مسئولیت دانش‌آموزان را در طول مدت تحصیل به عهده می گیرند و از آنان حمایت می‌ کنند. استفاده غیر قانونی از نکات و مطالب تخصصی آورده شده در مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های آمریکا حرام می باشد. منظور از استفاده غیر قانونی کپی برداری از آن بدون ذکر منبع است.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آمریکا

فراهم آوردن مدارکی که مدارس و دبیرستان های آمریکا قبول دارند، یکی از مراحل مهمی است که به منظور دریافت نامه پذیرش توسط اولیای دانش آموز و دانش آموز متقاضی می بایستی طی شود و پس از آن پیمودن مرحله اخذ ویزای دانش آموزی آمریکا نیز از اقدامات پذیرش و اپلای می باشد. دانش آموزان ایرانی با در دست داشتن رزومه خاص می‌ توانند وارد مرحله اپلای و دریافت ویزای دانش آموزی آمریکا شوند. ویزاهای دانش آموزی ایالات متحده آمریکا F1,M1 و J1 هستند که دانش‌  آموزان ایرانی می بایستی برای ویزای F1 اقدام کنند. مطالبی که در زیر ایت متن آورده ایم، مدارکی می‌ باشند که دانش‌ آموزان به منظور تحصیل در مدارس و دبیرستان های آمریکا می بایستی ارائه دهند.

 • ارائه گواهی مالی
 • ارائه گواهی مهارت
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی
 • ارائه مدارک هویتی
 • ارائه نامه پذیرش از مدارس ابتدایی آمریکا و دبیرستان های آمریکا
 • ارائه گذرنامه
 • ارائه نامه پذیرش از خوابگاه مدنظر
 • ارائه ریز نمرات

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت آلمان می توانید روی این لینک کلیک کنید.

معرفی بهترین مدارس و دبیرستان های آمریکا

بهتر است، در مورد نحوه آموزش در مدارس ابتدایی و متوسطه آمریکا قبل از اپلای تحقیقاتی انجام دهید. همچنین اگر دانش آموز نخبه هستید و تمایل دارید، نامه پذیرش شما توسط یکی از مدارس تیزهوشان آمریکا صادر شود، بایستی قبل از اپلای در خصوص مدرسه تیزهوشان مربوطه تحقیق کنید. تحقیق در خصوص مدارس آمریکا سبب می شود تا شما بهتر بتوانید در مورد حضور در یکی از آن ها تصمیم بگیرید. خوشبختانه، امروز اکثر مدارس دولتی، مدارس خصوصی و مدارس تیزهوشان آمریکا به دانش‌آموزان خوش آمد می گویند و برای آنان نامه پذیرش تحصیلی صادر می‌ کنند. اگر دانش آموزی هستید که تنها مدارس دولتی آمریکا را در اولویت تحصیلی خود قرار داده اید، باید در خصوص چنین مسئله ای تامل کنید که مدارس دولتی این کشور تنها به دانش‌ آموزان شهروند اجازه حضور در محیط را می‌ دهند و دانش‌ آموزان بین‌المللی تنها اجازه دارند

در محیط مدارس تیزهوشان و مدارس بین المللی آمریکا حضور به عمل آورند. در حالت کلی چنین مدارسی از شما می خواهند که از لحاظ دانش زبانی و معدل در سطح مناسب و مورد قبول قرار داشته باشید. در ادامه برخی از بهترین مدارس و دبیرستان های آمریکا را به منظور کمک به تصمیم گیری شما عزیزان در خصوص انتخاب مدرسه مربوطه آورده ایم.

 • دبیرستان کارنگی واوانگارد
 • دبیرستان علوم و فناوری توماس جفرسون
 • مدرسه لاتین بروکلین
 • آکادمی بین المللی
 • مدرسه مقدماتی کالج استنتون
 • آکادمی کلاستیک گیلبرت

هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های آمریکا

برای این که دقیقا مطلع شوید، کدام یک از مدارس و دبیرستان های آمریکا برای تحصیل مناسب می باشند، در واقع برای این که بدانید کدام مدرسه برای شرایط کنونی شما از لحاظ مالی مناسب است، بهتر است در مورد مسئله هزینه و شهریه سالانه تحصیل با دقت هرچه تمام تحقیق کنید. هزینه مدارسی که از رنک بالای جهانی برخوردار می باشند،  و به عبارتی هزینه مدارس تیزهوشان آمریکا از مدارس خصوصی بالاتر است و در پی این این مسئله، هزینه مدارس و دبیرستان های خصوصی نیز به نسبت مدارس و دبیرستان های دولتی ایالات متحده آمریکا نیز هنگفت می باشد.

ولی اگر بخواهیم میانگینی از هزینه‌ ها را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم باید گفت که، معمولا ًمدارس و دبیرستان های موجود در ایالات مختلف آمریکا، سالانه بین ۳۵ هزار دلار از ۵۰ هزار دلار هزینه تحصیل از دانش‌ آموزان بین المللی دریافت می‌ کنند. با توجه به مبلغ ذکر شده می توان گفت که شهریه مدارسی که در آمریکا واقع شده‌ اند، نسبت به مدارسی که در دیگر کشورها واقع شده اند، بالا می باشد.

هزینه های زندگی در کشور آمریکا

به طور قطع، در برنامه تحصیلیتان چندین دلیل برای تحصیل در کشور آمریکا وجود دارد که یکی از آن ها وجود مدارس رتبه برتر است. ولی شما باید چنین مسئله‌ ای را نیز مورد توجه قرار دهید که، برای حضور در مدارس مطرح جهانی و یا دیگر مدارس آمریکا نیاز است که شهریه بپردازید و در کنار شهریه نیاز است که هزینه‌ ای را برای خرید اقلام ضروری خود نیز کنار بگذارید. البته اگر مدرسه ثبت نامی شما شبانه روزی باشد، نیازی نیست که برای خرید اقلام ضروری هزینه بپردازید. در واقع مدارس شبانه روزی با اخذ مبلغی از والدین شما، وعده‌ های غذاییتان را تأمین می‌ کنند. حال برای درک بهتر، در این بخش از مقاله، هزینه‌ های اقلام ضروری در ایالات متحده آمریکا را ذکر نمودیم.

مواد غذایی هزینه به دلار
کاپوچینو 4.23
12 عدد تخم مرغ 2.35
1 لیتر شیر 0.84
1 کیلو گرم پنیر 10.79
1 کیلو گرم موز 1.58
غذا در مک دونالد 8.00
1 بطری آب معدنی 1.53
1 کیلو گرم برنج 4.01

شرایط دریافت ویزای همراه در کشور آمریکا

به طور قطع، مسئله ویزای همراه درگیری هایی را در اذهان اشخاصی که می خواهند در مدارس و دبیرستان های آمریکا مشغول به مطالعه دروس با سطح کیفیت عالی شوند، ایجاد کرده است. به گونه‌ ای که اگر کشور انتخابی محصلان بین المللی، ویزای همراه را برای اعضای وابسته آن ها صادر نکند، آنان از مهاجرت تحصیلی خود دست می‌ کشند. بر آن شدیم تا در این بخش از مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های آمریکا چنین موضوعی را مورد آنالیز قرار دهیم. در خصوص این امر باید گفت که، پدر و مادر دانش آموزانی که در مدارس و یا دبیرستان های آمریکا ثبت نام نموده اند، اجازه همراهی فرزندانشان را نخواهند داشت. در واقع فرزندان آنان بایستی دوره های تحصیلی را بدون داشتن همراه در آمریکا به پایان برسانند. ولی خوشبختانه، خانواده های آنان از طریق ویزای توریستی اجازه دارند فرزند خود را در خاک آمریکا ملاقات نمایند.

 در این میان فراگیرانی که برای دانشگاه‌ های آمریکا اقداماتی را انجام می‌ دهند و به عبارتی بر سر کلاس های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا براساس نیاز تحصیلی، حضور خود را تیک می زنند، اجازه دارند فرم ویزای همراه و یا همان ویزای الحاق خانواده را برای همسر و فرزندان بالای ۱۸ سال خود پر نمایند و در کنار آنان دوره های تحصیلی خود را به پایان برسانند. لازم به ذکر است که ویزای همراه در آمریکا با نام‌ های M2 و یا F2 صادر می‌ شود.

شرایط اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در آمریکا

ممطمئنا پس از این که به عنوان یک دانش آموز متقاضی تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان و یا دانش آموز متقاضی تحصیل در مدارس ابتدایی آمریکا، تصمیم گرفتید، در مدرسه مدنظر ثبت نام نمایید، در خصوص مسئله اقامت و پس از آن مسئله پاسپورت آمریکا سوالاتی در ذهنتان ایجاد می‌ شود. قوانین مدارس آمریکا و ایالت‌ های آن به گونه‌ای است که اگر مطابق با آنان پیش روید بعد از پایان دوره تحصیلات خود اجازه ماندن در آمریکا را دارید. در حالت کلی پروسه اقامت آمریکا از طریق تحصیل بدین صورت است که، شما برای دستیابی به ویزای H1B که ویزای کاری آمریکا است، ابتدا باید با کارفرمای آمریکایی قرارداد منعقد کنید. منعقد کردن قرارداد کاری سبب می‌ شود تا ویزای۳ ساله کاری برایتان صادر شود.

 اگر کارفرما از فعالیت کاری و استخدام شما راضی باشد و مجددا با شما قرارداد منعقد کند، ویزای ۳ ساله شما پس از انقضا قابلیت تبدیل مجدد را به مدت ۳ سال دیگر نیز دارد. شایان ذکر است که، اگر در ۳ سال دوم کارفرمای آمریکایی برای اخذ کارت سبز برای شما اقدام نکند، می‌بایست پس از انقضای کارت خود، از ایالات متحده آمریکا خارج شوید و در صورت تمایل از کشور مبدا خود مجدداً اقداماتی را در خصوص اخذ ویزای H1B انجام دهید.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سوالات متداول راجع به تحصیل در مدارس و دبیرستان های آمریکا

آیا دانش آموزان ایرانی اجازه تحصیل در مدارس و دبیرستان های دولتی ایالات متحده آمریکا را دارند؟

خیر، مدارس دولتی معمولاً دانش‌ آموزان بین المللی را ثبت‌ نام نمی‌ کنند. ولی امکان تحصیل دانش‌ آموزان ایرانی در مدارس تیزهوشان و خصوصی آمریکا وجود دارد. دانش‌ آموزان بین المللی به جهت تحصیل در مدارس و دبیرستان های آمریکایی باید سالانه شهریه بپردازند. پرداخت سالانه ۳۵ هزار الی ۵۰ هزار دلار به جهت مطالعه دروس در آمریکا از الزامات تحصیل و سفر به این کشور می باشد.

آیا ویزای تحصیلی آمریکا در نهایت منجر به اخذ اقامت و تابعیت آمریکا می شود؟

 بله، البته اگر ویزای کاری آمریکا را دریافت نمایید و مورد توجه کارفرمای آمریکایی قرار گیرید، با کمک وی می توانید پس از مدتی به اقامت دائم این کشور دسترسی پیدا کنید.

آیا پدر و مادر دانش آموزان بین‌ المللی می‌ توانند از طریق ویزای الحاق به خانواده در طول مدت تحصیلات فرزندانشان در آمریکا به آنان بپیوندند؟

خیر، ولی آن ها می‌ توانند به منظور ملاقات فرزند خود فرم درخواست ویزای توریستی را تکمیل نمایند.

سخن پایانی در مورد تحصیل در مدارس و دبیرستان های آمریکا

تحصیل در مدارس و دبیرستان های آمریکا، گزینه های تحصیلی شما را تا حد بسیار زیادی گسترده می‌ کند. در حال حاضر سیستم های آموزش عالی ایالات متحده آمریکا بسیار مورد توجه دانش آموزان ایرانی و دیگر فراگیران می باشد. تعداد بسیار زیادی از مدارس، دبیرستان ها و دانشگاه‌ هایی که رنک بالایی دارند، در آمریکا تاسیس شده اند و همین امر نیز بر تعداد مهاجرین هر ساله می افزاید. حال اگر والدین شما پتانسیل مالی ۳۵ هزار الی ۵۰ هزار دلار را برای تحصیلات شما در نظر گرفته اند، توصیه می‌ کنیم به منظور تجربه هیجان و چالش های ایده‌ آل تحصیلی در مدارس و دبیرستان های آمریکا ثبت نام نمایید. به طور قطع شما با ثبت نام در مدارس و دبیرستان های ایالات متحده آمریکا با اشخاصی که در فرهنگ آمریکایی بزرگ شده‌ اند و زبان مادریشان با شما فرق دارد، ملاقات خواهید کرد. حال اگر به فکر قرارگیری در یک محیط کاملا عالی برای مطالعه هستید، پیشنهاد فوق العاده ما به شما این است که با کارشناسان موسسه مشاوره ای و مهاجرتی ام ای ای اتریش از طریق تماس، بدون فوت وقت و چند ماه قبل از شروع کلاس های مدارس آمریکایی ارتباط بگیرید و تمامی اطلاعات مورد نیاز را رایگان دریافت کنید.
همچنین اگر درصدد پاسخ به سوالات ذهنی خود به صورت کتبی هستید و می خواهید در اسرع وقت پاسخ سوالات خود را دریابید، می توانید از بخش اختصاص داده شده به سوالات استفاده کنید. روشن نمودن ستاره های زیرین نیز باعث رشد و شکوفایی ما می شود. لطفاً ستاره های زیر را در صورت رضایت از مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های آمریکا به ما امتیاز دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *