تحصیل در مدارس و دبیرستان های اتریش

تحصیل در مدارس و دبیرستان های اتریش، تحصیل رایگان در مدارس اتریش، پس از تحصیل چگونه اقامت اتریش را بگیریم و شرایط کار پس از تحصیل در اتریش را در مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های اتریش بررسی می نماییم و به سوالات شما عزیزان در باب مهاجرت تحصیلی به اتریش پاسخ می دهیم. تحصیل در مدارس و دبیرستان های اتریش چه شرایطی دارد؟ آیا تحصیل رایگان در مدارس اتریش امکان پذیر است؟ پس از تحصیل چگونه اقامت اتریش را بگیریم؟ آیا امکان کار پس از تحصیل در اتریش وجود دارد؟ شما عزیزان می توانید با مراجعه به وب سایت رسمی موسسه حقوقی ملک پور  MIE اتریش مقالات بسیار زیادی در رابطه با تحصیل در اتریش مطالعه نمایید و با تماس تلفنی با مشاوران کاردان این موسسه، مشاوره رایگان در باب مهاجرت تحصیلی به اتریش و دیگر کشور های جهان دریافت نمایید. شما خوبان می توانید پس از اتمام مطالعه مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های اتریش، سوالات خود را در باب تحصیل در مدارس اتریش، در پایان این نوشتار مطرح نمایید و از سوی کارشناسان ما پاسخ علمی دریافت نمایید. در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید، در رابطه با تحصیل در اتریش به بررسی دقیق تری خواهیم پرداخت.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در مدارس و دبیرستان های اتریش

فایل ویدیویی توضیحات مدیریت موسسه در خصوص تحصیل در مدارس رایگان و غیر رایگان اتریش

فایل صوتی این ویدیو

تحصیل در مدارس و دبیرستان های اتریش

کشور اتریش برای زندگی و تحصیل

این بخش از مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های اتریش، در رابطه با شرایط تحصیل و زندگی در اتریش می باشد. اتریش یکی از کشور های برتر اروپایی می باشد. این کشور از نظر اقتصاد در شرایط مطلوبی قرار دارد و اقتصاد پر رونق آن، روز افزون می باشد. جذابیت اتریش برای تحصیل، کار و زندگی از نظر وجود شهر های تاریخی و کوه های آلپ افزایش پیدا کرده است و متقاضیان زیادی به این کشور مهاجرت می نمایند. یکی از راه های برتر مهاجرت به اتریش، مهاجرت تحصیلی می باشد. اشخاص بسیاری می خواهند به تحصیل در مدارس اتریش بپردازند، بدین طریق می بایست از شرایط تحصیلی در این کشور اگاهی داشته باشند. سیستم آموزشی در کشور اتریش بسیار مناسب و قوی می باشد و خانواده های ایرانی قصد دارند، تا فرزندان خود را برای تحصیل به این کشور بفرستند. فقط اشخاصی می توانند به تحصیل رایگان در مدارس اتریش بپردازند، که اقامت اتریش را داشته باشند و به همراه خانواده در این کشور زندگی کنند. در مدارس اتریش به زبان آلمانی تدریس می شود و در مدارس شبانه این کشور دانش آموزان می توانند به زبان انگلیسی، فرانسوی و اسپانیایی نیز تحصیل نمایند. همچنین دانش آموزان بالای 14 سال می توانند بنا به خدمات بسیار عالی موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش، در کشور اتریش به تحصیل در مدارس دولتی بپردازند. با ما همراه باشید. در ادامه نوشتار تحصیل در مدارس و دبیرستان های اتریش، می خواهیم در باره برنامه آموزشی در مدارس و دبیرستان های اتریش بررسی داشته باشیم.

پرچم اتریش
شرایط عمومی اتریش

برنامه های آموزشی در مدارس و دبیرستان های اتریش

جهت تحصیل در مدارس و دبیرستان های اتریش لازم است تا کمی با نظام آموزشی این کشور آشنا شویم. تحصیل در مدارس اتریش به سه دسته کلی تقسیم می شوند. مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان. دانش آموزان می توانند از سنین 6 سالگی در مقطع ابتدایی شروع به تحصیل نمایند و مدت زمان 4 سال را به تحصیل در این مقطع سپری نمایند. پس از این مقطع، دانش آموزان وارد مقطع تحصیلی راهنمایی شده و 4 سال دیگر در این مقطع تحصیل می نمایند. سپس دانش آموزان حق دارند تا مسیر تحصیلی خود را انتخاب نمایند. در واقع آنان می توانند با گذراندن یک دوره یک ساله کارآموزی قدم در موسسات فنی و حرفه ای بگذارند. یا می توانند به مدت چهار سال در مقطع دبیرستان تحصیل نمایند و سپس وارد دانشگاه ها شوند. کلیه دانش آموزانی که شرایط مالی مناسبی دارند، می توانند در مدارس شبانه روزی این کشور تحصیل نمایند. ولی راجع به تحصیل در مدارس دولتی، طبق آنچه در متون فوق مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های اتریش بیان کردیم، نیاز است تا شخص دانش آموز به همراه خانواده اقامت اتریش را دارا باشد.

بورسیه های تحصیلی در مقطع دبیرستان در کشور اتریش

از متداول ترین سوالاتی که از سوی دانش آموزان بین المللی به گوش می رسد، در مورد بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان اتریش می باشد. شایان ذکر است، بورسیه تحصیلی در مقاطع فوق لیسانس و دکترا به دانش جویان تعلق می گیرد و اخذ بورسیه تحصیلی برای مقاطع دبیرستان بسیار سخت و دشوار خواهد بود. همچنین با اخذ بورسیه، دانش آموزان فقط می توانند در شهریه ها و هزینه تحصیل در اتریش، تخفیف بگیرند. اخذ بورسیه در اتریش برای دانش آموزان دبیرستانی بدین طریق است، که آنان بایستی در سال اول دبیرستان نمره ای بالا کسب نمایند، تا بتوانند در سال های بعدی در میزان شهریه ها تخفیف بگیرند. در لیست زیر نام برخی از بورسیه های تحصیل در مدارس و دبیرستان های اتریش را آورده ایم.

 • بورسیه تحصیلی STEM:

  چنین بورسیه ای مخصوص دانش آموزان دختر در رشته های تحصیلی علوم و مهندسی می باشد و شامل 4000 یورو  کمک هزینه تحصیل است.

 • بورسیه BISPT:

  این بورسیه کلیه دانش آموزان مقاطع دبیرستان را در بر می گیرد و شامل 13000 یورو است.

 • بورسیه تحصیلی BeArT Presents:

  چنین بورسیه ای شامل 2000 یورو در مقطع دبیرستان است.

وضعیت خوابگاه و اسکان در مدارس و دبیرستان های اتریش

دانش آموزان و دانش جویانی که می خواهند در مدارس و دبیرستان های اتریش به تحصیل بپردازند، معمولا به فکر مکانی برای استراحت و زندگی می باشند. در این باره بایستی بیان گردد، در اکثر مدارس و دانشگاه های اتریش هیچ گونه محلی برای اسکان دانشجویان در نظر گرفته نشده است و تنها برخی از مدارس خصوصی دارای خوابگاه می باشند. بدین ترتیب دانش جویان و دانش آموزان می بایست در شهر و یا بیرون شهر برای خود خانه و یا اتاقی اجاره کرده و نسبت به سطح کیفیت آن، اجاره بپردازند. البته میزان هزینه های زندگی نیز در اتریش برای دانش آموزان و دانش جویان بسیار قابل ملاحظه می باشد و ما در عناوین بعدی مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های اتریش، به بررسی این امر می پردازیم.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی اتریش

در صورتی که شما عزیزان قصد تحصیل در مدارس و دبیرستان های اتریش را دارید، در ابتدا باید برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایید. لازم به ذکر است، اخذ ویزای تحصیلی کشور اتریش نیازمند پذیرش در مدارس این کشور می باشد. به علاوه دانش آموزان می بایست مدارک درخواست شده و مهمی را برای اخذ این ویزا ارائه بدهند. مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش عبارتند از:

 • نامه پذیرش در مدارس اتریش
 • نامه ثبت نام در مدارس اتریش
 • نامه پرداخت شهریه و هزینه تحصیل در مدارس اتریش
 • مدارک شناسایی، شناسنامه
 • پاسپورت دارای اعتبار
 • عکس پاسپورتی
 • رضایت نامه والدین
 • فرم درخواست ویزای تحصیلی اتریش
 • مدرک زبان آلمانی برای تحصیلی در مدارس دولتی
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در مدارس خصوصی

معرفی بهترین مدارس و دبیرستان های اتریش

شما عزیزانی که قصد دارید در بهترین مدارس و دبیرستان های کشور اتریش تحصیل کنید، بایستی قبل از اقدام برای پذیرش در مدارس این کشور، تحقیق کرده و مطمئن باشید که مدرسه مورد نظر، معتبر و از لحاظ سیستم آموزشی کیفیت مناسبی دارد یا خیر. همراهان عزیز مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های اتریش تهیه و تنظیم شده توسط تیم کارشناس موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش می باشد. هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع شرعا و قانونا حرام بوده و نارضایتی این موسسه را به دنبال دارد. بر اساس آخرین تحقیقات به دست آمده، مدارسی که در جدول زیر نام برده ایم از بهترین مدارس ها برای تحصیل در اتریش می باشند.

مدرسه

سنت گیلگن

آمادئوس

سالزبورگ

آمریکایی وین

بین المکللی دانوب وین

هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های اتریش

در این مبحث از نوشتار تحصیل در مدارس و دیرستان های اتریش می خواهیم میزان هزینه تحصیل در مدارس اتریش را بیان نماییم. در عناوین فوق دانستیم، فقط اشخاصی که اقامت این کشور را به همراه خانواده دریافت کرده باشند، می توانند در مدارس دولتی این کشور به تحصیل بپردازند. ولی دانش آموزانی که می خواهند در مدارس خصوصی و شبانه روزی تحصیل کنند، می بایست به پرداخت هزینه ها نیز توجه داشته باشند. هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی اتریش، ما بین 35000 الی 40000 یورو می باشد. به علاوه دیگر مدارس خصوصی در این کشور شهریه ها و هزینه های متفاوتی را از دانش آموزان دریافت می نمایند. همچنین دانش آموزان در کشور اتریش، علاوه بر هزینه تحصیل در مدارس، بایستی میزان هزینه زندگی در این کشور را بررسی نمایند. برای اطلاعات بیشتر راجع به هزینه های زندگی در اتریش، در ادامه نوشتار کنار ما باشید.

هزینه های زندگی در کشور اتریش

یکی دیگر از هزینه هایی که دانش آموزان باید قبل از اقدام برای تحصیل در مدارس و دبیرستان های اتریش در نظر بگیرند، هزینه های زندگی در این کشور می باشد. دانش آموزان می توانند در صورتی که اقامت این کشور را به همراه خانواده دریافت کرده اند، به کمک والدین راحت تر از پس هزینه ها بر بیایند. اما دیگر دانش آموزان می توانند به صورت چند نفره و یا تک نفره این هزینه ها را متحمل شوند. به طور کلی هزینه های ماهانه یک دانش آموز در اتریش با در نظر گرفتن میزان اجاره منزل و آپارتمان، 950 یورو می باشد. لازم به ذکر است، میزان هزینه زندگی در اتریش نسبت به ایران، 59.88 درصد گران تر می باشد. در جدوب زیر قیمت برخی از اقلام خوراکی در اتریش آورده شده است.

اقلام روز مره و خوراکی

قیمت ها (یورو)

یک لیتر شیر

1.11

500 گرم نان

1.90

یک کیلو پنیر

12.86

یک کیلو برنج

2.05

یک کیلو گوشت گاو

15.39

یک کیلو گوشت مرغ

10.58

یک سیب زمینی

1.51

یک کیلو پیاز

1.40

یک کیلو سیب

2.19

یک کیلو پرتقال

2.46

یک کیلو موز

1.79

یک کیلو گوجه فرنگی

2.49

شرایط دریافت ویزای همراه در کشور اتریش

برخی از کشور های جهان همانند کشور کانادا به والدین اجازه می دهند، تا با اخذ ویزای همراه، در کنار فرزند خود به اتریش مهاجرت کرده و در طول تحصیل همراه فرزندان خود باشند. در واقع دانش آموزانی که می خواهند به تحصیل در مدارس و دبیرستان های اتریش بپردازند، نمی توانند با ویزای همراه، پدر و مادر خود را به اتریش بیاورند. از این رو باید خاطر نشان کنیم، والدینی که می خواهند در طول تحصیل فرزندشان در اتریش باشند، می توانند با اخذ ویزای توریسی همراه فرزند خود باشند. همچنین دیگر روش هایی نظیر اخذ اقامت اتریش از طریق کار، اجازه زندگی در این کشور را به والدین می دهد و آنان می توانند در اتریش در کنار فرزندان خود زندگی نمایند. شایان ذکر است، دانش جویان در اتریش، می توانند با اخذ ویزای همراه اتریش، همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به اتریش همراه بیاورند.

شرایط اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در اتریش

چگونه اقامت اتریش را بگیریم؟ دانش آموزان و دانش جویان در اتریش، چنین سوالاتی می پرسند و ما می خواهیم در این قسمت از نوشتار، به بررسی این امر بپردازیم. تحصیل در مدارس و دبیرستان های اتریش و پس از آن تحصیل در دانشگاه های معتبر اتریش، به متقاضیان دانشجو اجازه می دهد تا درحین تحصیل و یا پس از فارغ التحصیل شدن در دانشگاه های این کشور، اقامت پس از تحصیل داشته باشند. به عبارت ساده تر، دانش جویان می توانند در حین تحصیل به کار در اتریش بپردازند و رضایت کارفرما را در این مدت زمان کسب کرده و بلا فاصله پس از اتمام تحصیلات خود، قرار داد کاری دریافت نمایند و با اخذ ویزای کاری اتریش، اقامت کاری بگیرند. همچنین دانش جویان می توانند پس از تحصیات خود در اتریش، اقامت داشته باشند و به کاریابی بپردازند و در مدت زمان معلوم، در شغل مربوطه استخدام شده و به همین روال ویزای کاری اتریش را دریافت نمایند. سپس این اشخاص می توانند با زندگی و کار در اتریش به مدت زمان 5 سال، اقامت دائم دریافت نمایند. پس از گذر از این مراحل، شخصی که اقامت دائم در اتریش دارد، می تواند با پرداخت به موقع مالیات، محکوم به جنایت نشدن، آشنایی با قوانین، فرهنگ، دین و زبان این جامعه، تابعیت اتریش را نیز دریافت نماید.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

⭐️شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.⭐️

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی در مورد تحصیل در مدارس و دبیرستان های اتریش

تحصیل در مدارس و دبیرستان های اتریش، چگونه اقامت اتریش را بگیریم، تحصیل رایگان در مدارس اتریش و دیگر شرایط تحصیل در اتریش را در مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های اتریش بررسی و به تحریر در آوردیم. در این مقاله عنوان کردیم، دانش آموزان نمی توانند پدر و مادر خود را به عنوان همراه به اتریش بیاورند و والدین آنان می توانند با اخذ ویزای توریسی و یا اقامت کاری در اتریش، در کنار فرزندان خود در اتریش باشند. همچنین عنوان کردیم، دانش آموزان و یا دانش جویان در اتریش می توانند با اخذ ویزای همراه، فقط همسر و فرزندان خود را به اتریش بیاورند. علاوه بر این، دانش آموزان می توانند پس از فارغ التحصیل شدن در دانشگاه های اتریش، اقامت کاری در اتریش دریافت نمایند و پس از کار کردن در این کشور به مدت 5 سال، اقامت دائم بگیرند. اگر شما عزیزان می خواهید در یکی از مدارس و یا دانشگاه های اتریش تحصیل کرده و پس از آن به زندگی در اتریش بپرداید، با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس بگیرید و از آنان تمام اطلاعات مهاجرتی و اخذ ویزا را به عنوان مشاوره رایگان دریافت نمایید. در صورت رضایت مندی از نوشتار تحصیل در مدارس و دبیرستان های اتریش، 5 ستاره ارزشمند دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *