عنوان اصلی مقاله پیش رو، تحصیل در مدارس و دبیرستان های استرالیا می باشد، که ما قصد داریم در کنار این عنوان، به بررسی سیستم آموزشی مدارس استرالیا، بهترین مدارس استرالیا، هزینه تحصیل در استرالیا و شرایط اخذ ویزای همراه و اقامت پس از تحصیل در استرالیا بپردایم. آیا دانش آموزان بین المللی می توانند به تحصیل در مدارس و دیرستان های استرالیا بپردازند؟  آیا هزینه تحصیل در استرالیا گران می باشد؟ آیا اخذ ویزای همراه و اقامت پس از تحصیل در استرالیا امکان پذیر می باشد؟ هدف ما از نگارش و تفصیل مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های استرالیا، پاسخ به سوالات شما مهاجرین عزیز می باشد. شما خوبان می توانید هر زمان که قصد مهاجرت دارید، با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس بگیرید و در رابطه با تحصیل در مدارس و دبیرستان های استرالیا مشاوره رایگان اخذ نمایید و در صورت داشتن سوالات مهم، در پایان این مقاله سوالات خود را بیان نمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما عزیزان می باشند.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در مدارس و دبیرستان های استرالیا

تحصیل در مدارس و دبیرستان های استرالیا

کشور استرالیا برای زندگی و تحصیل

قبل از مورد بحث قرار دادن عناوین تحصیلی در استرالیا، در ابتدا می خواهیم کمی با شرایط زندگی و تحصیل در استرالیا آشنا شویم. کشور پهناور استرالیا در نیمکره جنوبی واقع می باشد و مساحت آن حدود 7686850 کیلومتر مربع است. استرالیا از نظر پهناوری در رده ششم جهانی قرار دارد و تعداد مردمانی که در این سرزمین زندگی می نمایند، 25500000 نفر می باشد. کشور استرالیا زبان انگلیسی را به رسمیت می شناسد و دیگر زبان ها به دلیل مهاجرت کنندگان بسیار به این کشور، به گوش می رسد. دین خاصی در استرالیا مورد پرستش نمی باشد و شهر زیبای کانبرا پایتخت آن است. سیستم آموزشی مدارس استرالیا، پس از آمریکا و انگلستان، سومین و قوی ترین سیستم آموزشی می باشد.

دانش آموزان از سراسر دنیا می توانند در مدارس استرالیا تحصیل نمایند و با آموزش و یادگیری زبان انگلیسی، به دانشگاه های این کشور ورود نمایند. شما والدین گرامی در انتخاب بهترین مدارس استرالیا برای تحصیل فرزندان خود، باید توجه داشته باشید، که از مدارس و دبیرستان هایی پذیرش کنید، که در دوره ها و لیست مورد تایید دولت این کشور باشد. چنین مدارسی که توسط دولت استرالیا تایید شده می باشند، استاندارد های بالایی را دارا می باشد و اشخاص می توانند پس از تحصیل در در این دوره ها، در دانشگاه های استرالیا و دانش گاهی معتبر دنیا، تحصیل نمایند. یکی دیگر از اوامری که دانش آموزان دبیرستانی باید بدان توجه کنند، اخذ پذیرش از مدارس استرالیا بدون مدرک زبان می باشد. در واقع دانش آموزان می توانند پس از اخذ پذیرش از بهترین مدارس استرالیا، به تقویت زبان خود بپردازند.

در ادامه مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های استرالیا با ما همراه باشید، به بررسی دقیق برنامه آموزشی در مدارس و دبیرستان های استرالیا می پردازیم.

پرچم استرالیا
شرایط عمومی استرالیا

برنامه آموزشی در مدارس و دبیرستان های استرالیا

برنامه آموزشی در مدارس و دبیرستان های استرالیا در همه ایالت های آن برابر می باشد و تنها در برخی از ایالت های استرالیا برنامه های آموزشی کمی متفاوت است. افراد زیر 18 سال در این کشور حدود 13 سال می باشد و شروع سن تحصیلی در استرالیا از 6 سالگی الی 16 سالگی می باشد. تحصیلات ابتدایی در استرالیا 7 یا 8 سال به طول می انجامد و سپس دانش آموزان وارد مقاطع دبیرستانی می شوند و تحصیلات اجباری خود را به پایان می رسانند. پس از تحصیلات اجباری، دانش آموزان در مقاطع 11 و 12 تحصیل می نمایند.

لازم به ذکر است، پوشیدن لباس فرم در مدارس استرالیا اجباری است و سطح کیفیت درسی در مدارس این کشور، بسیار بالا می باشد. همچنین دانش آموزان با تحصیل در مدارس و دبیرستان های استرالیا، علوم، ریاضی، تربیت بدنی، هنر، مطالعات اجتماعی، فناوری و بهداشت را می آموزند. به طور کلی سیستم آموزشی مدارس استرالیا بسیار مناسب می باشد و زمان تحصیل در هر سال در مدارس استرالیا، از اواخر ژانویه تا اواسط دسامبر است.

بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان استرالیا

والدین گرامی پس از آشنایی با سیستم آموزشی مدارس استرالیا، به بررسی بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان استرالیا می پردازند و می خواهند فرزندانشان با اخذ بورسیه تحصیلی، در میزان هزینه تحصیل در استرالیا صرفه جویی داشته باشند. بورسیه های تحصیلی در کشور استرالیا به دانش آموزانی ارائه می گردد، که دارای شایستگی بالا می باشند و یا از نظر تمکن مالی، کم بضاعت می باشند. بورسیه ها در مدارس و دبیرستان های استرالیا ممکن است به صورت کامل و یا نیمه تعلق بگیرد. شایان ذکر است، بورسیه های تحصیلی در مدارس استرالیا به صورت داخلی می باشند و دانش آموزانی که از قبل در این مدارس تحصیل کرده اند، می توانند بورسیه درخواست کنند. جالب است بدانید، میزان، مبلغ ، تاریخ و … بورسیه ها با یک دیگر متفاوت است و همچنین برخی از بورسیه ها به صورت خودکار و بر اساس مدارک و شرایط دانش آموزان به آنان تعلق نی گیرد و دانش آموزان هیچ گونه درخواستی نمی دهند.

وضعیت اسکان و خوابگاه در مدارس و دبیرستان های استرالیا

متقاضیان تحصیل در مدارس و دبیرستان های استرالیا می توانند بنا به شرایط سنی و ویژگی های خاص خود، اقامت های متفاوتی در این کشور داشته باشند. دانش آموزان می توانند در مدارس شبانه روزی استرالیا تحصیل نمایند و در این مدارس اقامت داشته باشند. به علاوه دانش آموزان می توانند والدین برادر و خواهر خود را در استرالیا همراه بیاورند با آنان زندگی نمایند. همچنین دولت استرالیا خانواده هایی را تایید کرده است، که دانش آموزان می توانند در کنار این خانواده ها اقامت داشته باشند و زبان و فرهنگ این جامعه را در کم ترین زمان به صورت کاملا صحیح بیاموزند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی استرالیا

همراهان عزیز مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های استرالیا تهیه و نتنظیم شده توسط تیم کارشناسی موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش می باشد. کپی برداری بدون ذکر منبع اصلی، حرام است. شما عزیزانی که قصد تحصیل در مدارس و دبیرستان های استرالیا را دارید، لازم است برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایید. برای این منظور شما باید در ابتدا از یک مدرسه در استرالیا پذیرش شوید و نامه پذیرش دریافت نمایید و مدارک زیر را جهت دریافت ویزای تحصیلی استرالیا ارائه نمایید.

  • پاسپورت معتبر
  • فرم درخواست ویزا به صورت تکمیل شده
  • نامه پذیرش از مدرسه استرالیایی
  • ارائه تمکن مالی لازم
  • رضایت نامه از والدین
  • مدارک تحصیلی با ترجمه و ریز نمرات

برای اخذ اطلاعات تخصصی تر در زمینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های استرالیا می توانید این لینک زیر را مطالعه فرمایید.

معرفی بهترین مدارس و دبیرستان های استرالیا

همانگونه که در عناوین فوق تحصیل در مدارس و دبیرستان های استرالیا بیان کردیم، سیستم آموزشی مدارس استرالیا بسیار هوشمند و برتر می باشد و سومین کشور از نظر کیفیت تحصیلی است. کشور استرالیا همواره در تلاش است، تا سیستم آموزشی خویش را بیشتر بهبود ببخشد. از این رو والدین در انتخاب مدارس ایترالیا بسیار هوشمندانه عمل می کنند و برای فرزندان خود از بهترین مدارس استرالیا پذیرش می گیرند. به طور کلی برخی از بهترین مدارس استرالیا در جدول زیر آمده است.

James Ruse Agricultural High School
North Sydney Girls High School
Sydney Boys High School
Baulkham Hills High School
Taylors College

هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های استرالیا

میزان هزینه تحصیل در استرالیا نسبت مدارسی که در آن درس می خوانید متفاوت است. مثلا شما در مدارس دولتی ثبت نام می شوید یا در مدارس دولتی. میزان هزینه تحصیل در استرالیا، نسبت به میزان هزینه لباس فرم، فعالیت ها، حمل و نقل و … 0.5 میلیون دلار می باشد، که نسبت به هزینه تحصیل در مدارس دولتی استرالیا، 60000 دلار گران تر می باشد. به طور کلی میزان هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های استرالیا که دولتی می باشند، حدود 4500 دلار در یک سال می باشد و میزان هزینه تحصیل در شبانه روزی و بین المللی استرالیا، 13000 دلار در یک سال است، و در مدارس مذهبی (کاتولیک) نزدیک به 22000 دلار می باشد. علاوه بر این امر، به میزان قابل ملاحظه ای، هزینه زندگی در استرالیا وجود دارد، که والدین دانش آموزان ملزم به ساپورت فقرزندان خویش می باشند. در ادامه به بررسی میزان هزینه های زندگی می پردازیم.

هزینه زندگی در استرالیا

هزینه های زندگی در استرالیا، یکی دیگر از مهم ترین هزینه ها در این کشور می باشد. زیرا دانش آموزان روزانه به اقلام خوراکی و غذا نیاز دارند و باید به میزان کافی در این کشور پول برای زندگی داشته باشند. میزان هزینه های زندگی در استرالیا نسبت به کشور ایران، بسیار بیشتر می باشد و میزان مخارج در این کشور برای خانوانده 4 نفره بدون احتساب میزان اجاره، 3589 دلار می باشد و این میزان از مخارج برای یک فرد تنها، حدود 1006 دلار می باشد. در جدول زیر قیمت برخی از اجناس خوراکی در استرالیا را آورده ایم.

اقلام میزان قیمت (دلار)
شیر یک لیتر 1.64
تخم مرغ 12 عدد 4075
برنج یک کیلو گرم 2.71
گوشت گاو یک کیلو گرم 18.24
پنیر یک کیلو گرم 10.89
گوشت مرغ یک کیلو گرم 10.84
سیب زمینی یک کیلو گرم 3.25
سیب یک کیلو گرم 4.60
پیاز یک کیلو گرم 2.61
پرتقال یک کیلو گرم 3.73
گوجه فرنگی یک کیلو گرم 5.03
موز یک کیلو گرم 3.41
نان 500 گرم 2.78
کاهو یک راس 2.70
کاپوچینو منظم 4.50

شرایط اخذ ویزای همراه استرالیا

از آن جایی ویزای همراه از ارزش بالایی میان والدین دانش آموزان دارد، روند اخذ آن در استرالیا برای آنان بسیار مهم می باشد. کشور استرالیا طی قوانین جدید خود، به همراه دانش آموزان ویزای گاردین ارائه می نماید، البته اخذ این ویزا بسیار دشوار می باشد ولی با رعایت شرایط آن، قابل دریافت می باشد. لازم به ذکر است، اگر می خواهید شانس اخذ ویزای گاردین برای شما عزیزان افزایش یابد، برای فرزندان خود از مدارس شبانه روزی استرالیا پذیرش بگیرید. در غیر این صورت ممکن است نتوانید این ویزا را دریافت نمایید. جالب است بدانید، همراه دانش آموز باید بالای 21 سال سن داشته باشد. همچنین همراه دانش آموز بدون شخص دانش آموز نمی تواند خاک استرالیا را ترک کند، مگر اینکه بتواند یک جایگزین مناسب پیدا کند و سرپرستی دانش آموز را به او بسپارد. از آن جایی که دانش آموزان با ویزای تحصیلی استرالیا نمی توانند در این کشور کار کنند، همراهان اجازه کار در استرالیا خواهند داشت.

وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل در استرالیا

با تحصیل در مدارس و دبیرستان های استرالیا و یا سایر کشور ها، نمی توان اقامت دائم دریافت کرد. از این رو متقاضیان باید در نظر داشته باشند، تنها اشخاصی که پس از تحصیل در این کشور به کار می پردازند، می توانند برای اخذ اقامت دائم درخواست بدهند. در واقع دانش آموزان می توانند پس از گذراندن مقاطع دبیرستانی و اخذ مدرک دیپلم، وارد دانشگاه شوند و با اتمام مقاطع دانشگاهی خود در دانشگاه های استرالیا، اجازه کاریابی در این کشور را خواهند داشت. از این رو دانشجویان می توانند بلافاصله پس از اتمام تحصیلات خود، با یک کارفرما در استرالیا قرارداد کاری امضا کرده و ویزای تحصیلی خویش را به ویزای کاری تغییر بدهند وپس از 4 سال زندگی و کار در این کشور، به اقامت دائم برسند. همچنین آنان می توانند با رعایت قوانین استرالیا، یادگیر زبان ملی، عدم سوء سابقه کیفری و احترام به فرهنگ و پرداخت مالیات، برای اخذ تابعیت این کشور درخواست بدهند.

سوالات متداول راجع به تحصیل در مدارس و دبیرستان های استرالیا

✅هزینه تحصیل در استرالیا چونه می باشد؟

میزان حدودی هزینه های تحصیل در مداری دولتی و بین المللی استرالیا، به ترتیب 4500 دلار و 13000 دلار در سال می باشد.

✅آیا دانش آموزان می توانند اقامت دائم استرالیا را دریافت نمایند؟

دانش آموزان با فارغ التحصیل شدن در دانشگاه های استرالیا و کار پس از تحصیل در این کشور می توانند اقامت دائم بگیرند.

✅آیا دانش آموزان می توانند با خود به کشور استرالیا همراه بیاورند؟

بله. ولی همراه دانش آموز باید بالای 21 سال سن داشته باشد و ویزای گاردین، اجازه همراهی دانش آموز به استرالیا را می دهد، که اخذ آن بسیار سخت می باشد.

✅آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی برای مقاطع دبیرستانی استرالیا وجود دارد؟

بله. در مقاطع دبیرستانی استرالیا، بورسیه های مختلفی وجود دارد و به دانش آموزان با شرایط متفاوتی ارائه می گردد.

سخن پایانی در مورد تحصیل در مدارس و دبیرستان های استرالیا

مقاله علمی تحصیل در مدارس و دبیرستان های استرالیا را به تفصیل بیان کردیم و در آن نگاهی بر هزینه تحصیل در استرالیا، شرایط اخذ بورسیه تحصیلی، و معرفی بهترین مدارس در استرالیا پرداختیم. در مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های استرالیا آموختیم، دانش آموان می توانند در این کشور با بهترین کیفیت و امکانات درس بخوانند و در کنار خود همراه بیاورند. به علاوه دانستیم دانش آموزان می توانند پس از تحصیلات ابتدایی و دبیرستان خود، موقعیت ورود به دانشگاه داشته باشند و پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی خود، می توانند در این کشور کار کنند و به اقامت دائم و تابعیت استرالیا برسند. شما عزیزان هر زمان که می خواهید جهت تحصیل به کشور استرالیا و یا سایر کشور های جهان مهاجرت نمایید، می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند گردید. شما خوبان می توانید با دادن 5 ستاره به مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های استرالیا، سطح رضایت خویش را بیان نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *