تحصیل در مدارس و دبیرستان های انگلستان

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

وقتی صحبت از انگلستان می‌ شود و به عبارتی وقتی صحبت از تحصیل در مدارس و دبیرستان های انگلستان می شود، قطعا اولین و مهمترین چیزی که به ذهنتان خطور می‌ کند این است که، آیا من م یتوانم همانند بسیاری دیگر از خارجی ها در محیط تحصیلی انگلستان قرار گیرم و آیا من نیز می توانم با زبان مادری انگلستان که انگلیسی است، آشنا شوم و در پایان دوره همانند یک شهروند به این زبان مسلط شوم؟ در رابطه با چنین سوالاتی مقاله ای ترتیب داده ایم که با نام تحصیل در مدارس و دبیرستان های انگلستان به جهت مطالعه در اختیارتان قرار گرفته است. انگلستان، همانند کانادا و آمریکا همیشه در برنامه تحصیلی دانش آموزان بین المللی در الویت قرار دارد. در اکثر مواقع، اگر دانش آموزان شرایط تحصیل در مدارس و دبیرستان های موجود در انگلستان را داشته باشند بدون فوت وقت برای اپلای اقدام می‌ کنند. حال اگر می خواهید، راجع به شرایط تحصیل در دبیرستان انگلستان، ویزای دانش آموزی انگلیس و بورسیه های تحصیلی دبیرستان های انگلستان بیشتر از قبل بدانید؛ توصیه عالی ما مطالعه مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان ها انگلستان تا بخش انتهایی می باشد. البته شما می توانید در خصوص موضوعات ذکر شده و یا در خصوص هر موضوع دیگری از راهنمایی مشاورین موسسه مشاوره ای و مهاجرتی ام آی ای اتریش استفاده کنید. به منظور اخذ کمک از مشاورین شماره تلفن‌ هایی در وب سایت قرار داده شده اند که شما تنها کافیست یکی از آن ها را شماره گیری کنید. و لازم نیست بابت اخذ کمک، هزینه بپردازید. در واقع اطلاعات مهاجرتی رایگان در اختیارتان قرار می گیرد.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در مدارس و دبیرستان های انگلستان

عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • کشور انگلستان برای زندگی و تحصیل
 • برنامه آموزشی در مدارس و دبیرستان های انگلستان
 • بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان انگلستان
 • وضعیت اسکان و خوابگاه در مدارس و دبیرستان های انگلستان
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی انگلستان
 • معرفی بهترین مدارس و دبیرستان های انگلستان
 • هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های انگلستان
 • هزینه زندگی در انگلستان
 • شرایط اخذ ویزای همراه انگلستان
 • وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل در انگلستان
 • سوالات متداول راجع به تحصیل در مدارس و دبیرستان های انگلستان
 • سخن پایانی در مورد تحصیل در مدارس و دبیرستان های انگلستان

فایل ویدیویی توضیحات کارشناس ارشد موسسه در خصوص تحصیل در برترین مدارس دنیا

فایل صوتی این ویدیو

تحصیل در مدارس و دبیرستان های انگلستان

کشور انگلستان برای زندگی و تحصیل

نظام آموزشی و به عبارتی سیستم آموزشی مدارس و دبیرستان های انگلستان در کل دنیا معتبر می باشند و همه کشورهای موجود در تمامی قاره‌ ها مدارک اخذ شده از دبیرستان و مدارس انگلستان را قبول دارند. اگر تصمیم دارید، سطح علمیتان را افزایش دهید و آموزش خارق‌العاده دریافت کنید، توصیه می‌ کنیم به انگلستان بروید. علاوه بر مدارس انگلستان، دانشگاه های مطرح جهانی نیز در این کشور قرار دارند. به طور کلی می‌ توان گفت، دانشگاه ها و مدارس شماره یک در انگلستان و آمریکا تاسیس شده اند. دانش‌آموزان و محصلان خارجی به چند دلیل مدارس ابتدایی انگلستان را برای تحصیل انتخاب می‌ کنند که یکی از اساسی ترین دلیل ها انگلیسی بودن، زبان آموزش است. یادگیری زبان انگلیسی که زبان بومی انگلستان است، در وهله اول درک مطالب کتب درسی را برایتان آسان می کند. برای حضور در محیط انگلستان و آشنایی با فرهنگ این کشور کافیست، زبان خود را تا حد زیادی توسعه دهید. در بخش‌ های بعدی مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های انگلستان در رابطه با مدرسه ایرانی در انگلستان و مدارس دولتی انگلستان قرار است، سطح معلومات شما عزیزان را رشد دهیم .

چارت انگلستان

برنامه آموزشی در مدارس و دبیرستان های انگلستان

قطعاً تا زمانی که از نظام آموزشی و برنامه‌ های آموزشی انگلستان اطلاعات صحیح کسب نکنید، نمی‌ توانید آن طور که در نظرتان است، برای تحصیل در انگلستان آماده شوید. کودکان به محض رسیدن به سن ۵ سالگی  می توانند  در  مدارس دولتی انگلستان و یا مدارس خصوصی انگلستان ثبت نام نمایند. اگر کودک، شهروند باشد،  می تواند تقریباً تحصیل ارزان  و به عبارتی تحصیل رایگان  را تجربه نماید. مقطع تحصیلات ابتدایی دانش آموز  تا سن ۱۱ سالگی  ادامه دارد. پس از سن ۱۱ سالگی دانش آموز می‌ بایستی آماده تحصیل در دوره متوسطه شود و تا سن ۱۶ سالگی  مشغول به مطالعه  دروس مربوطه شود. در واقع، دانش آموزان ۶ سال از  عمر خود را  صرف تحصیل در مقطع دبیرستان می‌ نمایند. آزمونی که دانش آموزان پس از مطالعه دروس مقطع دبیرستان، می بایستی در آن حضور به عمل آورند آزمون GCSE می باشد. GCSE به مدرک دوره متوسطه معروف است. حال بعد از این که دانش‌ آموزان به سن ۱۶ سالگی رسیدند، تا سن ۱۸ سالگی  زمان دارند تا در دوره های دوساله شرکت کنند.  دوره های ۲ ساله  با توجه به رزومه و گرایش ذهنی شما می تواند A_Level و یا فاندیشن باشد. معمولا دانش آموزانی که دوست دارند، در آینده نه چندان دور به مطالعه گرایش پزشکی متمرکز شوند، وارد دوره A_Level می شوند. در این دوره اساتید، دروس را به صورت تخصصی به دانش آموزان ارائه می دهند.

بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان انگلستان

شما به عنوان یک دانش آموز مهاجر و علاقه مند به تحصیل در مدارس و دبیرستان های انگلستان تنها در صورتی می توانید تحصیل رایگان دبیرستان در انگلستان را تجربه زندگی زندگی خود قرار دهید که نخبه باشید. زیرا اگر نخبه  باشید، می توانید فرم مربوط به بورسیه تحصیلی را پر نمایید. گفتنی است، پس از این که اعطا کنندگان بورسیه تحصیلی رزومه تان را تایید نمودند، می توانید بورسیه مدنظر با مبلغ مشخص شده را از آن خود کنید. بورسیه هایی که به دانش آموزان داده می شود، تحت دولت بریتانیا می باشد. دانش آموزان نخبه علاوه بر ارائه یک رزومه مورد قبول و بسیار قوی باید نشان دهند که از لحاظ مالی شرایط شان برای ثبت نام در مدارس و یا دبیرستان های انگلستان مناسب نمی باشد. البته این بورسیه تنها برای دانش آموزانی که وارد مقطع دبیرستان شده‌ اند، می باشد قابل ذکر است که دانش آموزان پس از دریافت این بورسیه های تحصیلی می بایستی پس از گذشت مدتی و به عبارتی پس از وارد شدن به محیط کاری انگلستان، مبلغ دریافت شده را به کالج یا دانشگاه مد نظر برگردانند. دانش آموزانی که قبل از اقدام به ثبت نام در مدارس انگلستان، در کنکور ایران قبول شده اند، می‌ توانند از چنین امتیازی بهره مند شوند.

وضعیت اسکان و خوابگاه در مدارس و دبیرستان های انگلستان

قطعاً در میان مدارسی که در انگلستان قرار دارند، والدین به دنبال مدرسه ای برای تحصیلات فرزند خود می گردند که،  به صورت شبانه باشد و علاوه بر آن دارای خوابگاه و دیگر امکانات باشد. اگر فرزندتان را در مدارس شبانه ثبت نام کنید، مسئولیت فرزند شما به عهده مدرسه می باشد. ولی اگر فرزند خود را در مدارس روزانه ثبت نام کنید، می توانید مسئولیت آن را به خانواده‌ های معتمد انگلیسی بسپارید. فرزندان شما با ماندن در کنار خانواده های معتمد انگلیسی تا حد بسیار زیادی به زبان انگلیسی مسلط می شوند. مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های انگلستان به صورت کاملاً تخصصی توسط موسسه حقوقی ملک پور که به نوبه خود در امور مهاجرت قانونی بهترین است، به نگارش درآمده است. این موسسه از اشخاصی که بدون ذکر منبع از مطالب قرار داده شده در این مقاله استفاده می کنند، راضی نمی باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای Tier4 و یا همان ویزای دانشجویی انگلیس، ویزایی است که لازم است تمامی دانش آموزان پس از اپلای به مدارس و دبیرستان های انگلستان برای آن اقدام نمایند. برای دریافت ویزای دانش آموزی انگلیس می بایستی، مدارک آورده شده در زیرمقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های انگلستان را با چیدمان درست به سفارت مربوطه ارائه دهید.

 • ارائه رسیدی از تمکن مالی( برای دریافت آن می توانید به بانک مراجعه کنید. البته باید از چند ماه قبل مبلغ مشخص شده ای را در حساب بانکی نشان دهید)
 • دانش آموز باید در حد مورد قبول مدرسه مدنظر به زبان انگلیسی مسلط باشد
 • ارائه نامه پذیرش
 • پرداخت شهریه دانشگاه
 • پرداخت ۳۴۸ پوند به منظور هزینه درخواست ویزای دانش آموزی انگلیس

معرفی بهترین مدارس و دبیرستان های انگلستان

مدرسه بین المللی لندن و مدرسه THE Harrodian School دو مدرسه ای می باشند که دانش آموزان بین المللی به اختیار می توانند در یکی از آن دو ثبت نام کنند. البته مدارس خصوصی و دبیرستان های بسیار زیادی در انگلستان وجود دارد که دانش آموزان قادر هستند به اختیار رزومه تحصیلی خود را به یکی از آن ها ارسال کنند. مدرسه بین المللی لندن متناسب با نیازی که دانش آموزان دارند، دوره های تحصیلی عالی و خارق العاده را ارائه می دهند. دوره هایی که در این مدرسه ارائه می شوند، به عنوان IB در سراسر انگلستان و در سراسر جهان معروف  می باشند. قابل ذکر است، دانش آموزان مقطع ابتدایی و همچنین دانش آموزان مقطع متوسطه می توانند برای تحصیل وارد چنین مدرسه ای شوند. مدرسه THE Harrodian  School در سال ۱۹۹۳ به ثبت نام دانش آموزان از سنین ۴ تا ۱۸ سال پرداخت.

دانش آموزانی که از این مدرسه پذیرش گرفته‌ اند، موظفند سالانه ۱۵ الی ۲۳۵۰۰ پوند را برای هزینه های تحصیلی خود کنار بگذارند. ناگفته نماند که،  این مدرسه دوره های علمی و همچنین دروس ریاضیات، علوم انسانی طراحی سه بعدی و مدیا را ارائه می دهد.

هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های انگلستان

معمولاً مدارسی که شهروندان را ثبت نامی نمایند و به عبارتی مدارس دولتی انگلستان، دانش آموزان را با هزینه بسیار کم که سالانه ۵۴۶ هزار پوند می باشد، ثبت نام می نمایند. ولی چنین مدارسی امکانات نسبتاً مناسبی را در اختیار شهروندان قرار می دهند. ولی مدارس و دبیرستان هایی که خصوصی و یا بین المللی هستند، در اکثر مواقع دانش‌ آموزان شهروند را ثبت نام می کنند و به بهترین آنان نامه پذیرش صادر می کنند. گفتنی است که، مدارس و دبیرستان های خصوصی انگلستان بالای ۱۵ هزار پوند هزینه تحصیل سالانه از دانش آموزان دریافت می کنند. به طور تقریبی و معمولاً  هزینه تحصیل در مدارس انگلستان و به عبارتی مدارس شبانه روزی و یا مدارس تیزهوشان انگلستان  ما بین ۳۵ الی ۵۰ هزار پوند می باشد. هزینه تحصیل در مدارس انگلستان در سال تحصیلی ۱۱ و سال تحصیلی ۱۲، به عبارتی هزینه دوره های فاندیشن و یا A_Level سالانه بالای ۱۷۰۰۰ پوند است.

هزینه زندگی در انگلستان

هزینه های زندگی ممکن است؛ برای شخصی که سبک زندگی متفاوتی دارد، و یک منطقه عالی را برای زندگی و یک مدرسه عالی را برای تحصیل بر گزیده است، و قصد دارد، گرانترین خوراکی ها و پوشاک را از انگلستان خریداری نماید، هنگف می باشد. البته دانش آموزانی که در مدارس تیزهوشان انگلستان ثبت نام نموده اند، به طور قطع، امکانات خارق‌العاده‌ای دریافت می‌ کنند و در ازای امکانات خارق‌العاده می بایست هزینه بیشتری را متقبل شوند. خدماتی که مدارس تیزهوشان انگلستان و یا مدارس ابتدایی و دبیرستان های انگلستان در اختیار دانش آموزان قرار می دهند، به صورت یک پکیج کامل است. هریک از پکیج ها شامل امکانات مربوط به اوقات فراغت دانش‌ آموزان و به عبارتی امکانات تفریحی آنان، وعده های غذایی و خوابگاه  می باشد. معمولا والدین براساس شرایط مالی و نقدینگی که دارند،  پکیج گران و یا ارزان تری را انتخاب می نمایند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید یک مدرسه در انگلستان وجود دارد که به نسبت دیگر مدارس انگلستان هزینه کمتری را از دانش آموزان ایرانی در ازای ارائه دروس تحصیلی اخذ می نماید. مدرسه ایرانی در انگلستان امکانات فوق العاده عالی و محوطه زیبایی دارد و ممکن است در آینده ای نه چندان دور شما هم به عنوان یکی از ثبت‌ نام کنندگان در این مدرسه به مطالعه دروس متمرکز شوید. در واقع مدرسه ایرانی در انگلستان گزینه عالی برای تحصیل ایرانیان شهروند می‌ باشد.

اقلام خوراکی قیمت ها (پوند) اقلام خوراکی قیت ها (پوند)
یک کیلو گوشت گاو 4.59 کاپوچینو منظم 2.92
یک کیلوبرنج 0.68 یک کیلو پیاز 0.53
یک لیتر شیر 3.58 یک کیلو گوجه فرنگی 1.15
500 گرم نان 0.91 یک کیلو سیب 1.01
12 عدد تخم مرغ 2.22 یک کیلو موز 0.50
یک کیلو گوشت مرغ 2.81 یک کیلو پرتقال 0.91
یک کیلو سیب زمینی 0.53 یک راس کاهو 0.78

شرایط اخذ ویزای همراه انگلستان

ویزای Tier4 و به عبارتی ویزای تحصیل در بریتانیا زمانی برای پدر و مادر دانش آموز ثبت نام شده در مدارس و دبیرستان های انگلستان صادر خواهد شد که دانش آموز در محیط مدرسه خصوصی انگلستان قرار گرفته باشد و حتماً زیر ۱۲ سال سن داشته باشد. لطفا توجه کنید که، به منظور دریافت چنین ویزایی لازم است اقدامات لازمه را از ۳ ماه قبل انجام دهید و هزینه درخواست ویزای همراه که ۵۱۶ پوند است را بپردازید. لطفاً توجه کنید که این ویزا نهایتا پس از یک سال منقضی می شود. ولی خبر خوش آن است، تا زمانی که فرزند شما در انگلستان حضور دارد و مشغول به مطالعه می باشد، می توانید ویزای خود را تمدید کنید.

وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل در انگلستان

در بخش های قبلی در خصوص مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل فوق العاده مطالب عالی ارائه دادیم. در این بخش می خواهیم قبل از اتمام مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های انگلستان در خصوص مسئله ای که همواره در مورد آن سوال می پرسید مطالب و نکات کلیدی ارائه دهیم. دانش آموزان تنها زمانی اجازه دارند، در محیط انگلستان در کنار دیگر شهروندان بمانند که حضور خود را در دوره های یک و نیم ساله ای ۲ ساله کالج و به عبارتی دوره‌ های A_Level و فاندیشن تیک بزنند. برای ورود به این دوره ها می بایست تحصیلات خود را در مقطع مدارس به پایان رسانده باشید. اگر وارد چنین دوره هایی نشوید، می بایست در اولین زمان ممکن انگلستان را ترک کنید و برای ادامه تحصیل به کشور مبدا خود و یا کشور دیگری بروید. در حالت کلی، ۱۲ و یا ۱۳ سال زمان لازم است تا دانش‌ آموزان وارد دانشگاه شوند و به مطالعه گرایشی که از قبل انتخاب نموده اند، متمرکز شوند.  اقامت متقاضیان پس از ورود به دانشگاه هم چنان اقامت تحصیلی است و این اقامت پس از  پایان دوره تحصیلی، قابل تغییر به اقامت کاری  می باشد. شما پس از این که مطالعه رشته  انتخابی خود را  به پایان رساندید، حق دارید تا دو سال در یک منطقه خاص و مشخص شده انگلستان به زندگی خود ادامه دهید. اگر در این مدت کار مدنظر را یافتید، ویزای شما  کاری می شود ولی اگر  پس از دو سال نتوانستید کار متناسب با شرایطتان را بیابید، می‌بایست انگلستان را ترک کنید. در حالت کلی از لحاظ اقامتی ویزای کاری پس از گذشت چندین سال قابل تبدیل به ویزای اقامت دائم و ویزای اقامت دائم تحت شرایط بخصوصی و پس از گذشت چند سال قابل تبدیل به پاسپورت انگلستان می باشد. برای کار در گلستان بهتر است؛ نگاهی به نمودار نرخ بیکاری این کشور بیندازیم.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سوالات متداول راجع به تحصیل در مدارس و دبیرستان های انگلستان

آیا امکان تحصیل رایگان دبیرستان در انگلستان وجود دارد؟

خیر، برای تحصیل می بایست هزینه ای را متقبل شوید.

هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی و خصوصی انگلستان سالانه به صورت تقریبی چه مقدار می باشد؟

۳۵ الی ۵۰ هزار پوند

آیا می شود در مقطع دبیرستان از بورسیه تحصیلی انگلستان استفاده نمود؟

اگر نابغه باشید، می‌ توانید از بورسیه های تحصیلی دبیرستان های انگلستان استفاده کنید.

بهترین مدارس بین المللی انگلستان  کدامند؟

مدرسه لندن و THE Harrodian School

سخن پایانی در مورد تحصیل در مدارس و دبیرستان های انگلستان

انتخاب مسیر تحصیلی و قرار گیری از طریق این مسیر در محیط مدارس و دبیرستان لزوماً آسان نیست. ولی اگر انتخاب شما مدارس و دبیرستان های انگلستان باشد، قطعاً از انتخاب خود پشیمان نخواهید شد. زیرا در پایان دوره های تحصیلات دانشگاهی و یا تحصیلات مدارس، مدارک بسیار معتبر توسط مدارس، موسسات و دانشگاه های این کشور در اختیار فراگیران قرار می گیرد. در مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های انگلستان، با قوانین مدارس انگلستان و تحصیل رایگان دبیرستان در انگلستان آشنا شدید و دانستید که برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل کافی است که معدل و رزومه عالی داشته باشید و در حد خواندن و نوشتن زبان انگلیسی را بدانید. همچنین در مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های انگلستان، یک عنوان را به توضیح درباره بورسیه های تحصیلی دبیرستان های انگلستان اختصاص دادیم. دانستیم که، امکان اخذ بورسیه های تحصیلی دبیرستان های انگلستان برای دانش آموزان نابغه با شرایط خاص وجود دارد. شرایط تحصیل در دبیرستان انگلستان به گونه ای است که اکثر دانش آموزان ایرانی درصدد اپلای از آنان می باشند. اگر می خواهید در خصوص شرایط تحصیل در مدارس انگلستان بیشتر بدانید، می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور که قوانین مدارس و دبیرستان های انگلستان را می دانند، تماس بگیرید. همچنین بخش دیدگاه ها برای رفع ابهامات شما در نظر گرفته شده است که شما از این طریق نیز می توانید از کمک های کارشناسان ما بهره مند شوید. لطفاً ستاره های زیرین را به جهت شکوفایی هرچه بیشتر به ما امتیاز دهید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *