تحصیل در مدارس و دبیرستان های ایتالیا

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

تحصیل در مدارس و دبیرستان های ایتالیا، بورسیه تحصیل در ایتالیا، تحصیل رایگان در ایتالیا و شرایط اخذ ویزای همراه ایتالیا و اخذ اقامت دائم و تابعیت پس از تحصیل در ایتالیا را در مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های ایتالیا بررسی و به تفصیل بیان می نماییم. شما دانش آموزان عزیز در هنگام مهاجرت تحصیلی به ایتالیا، قطعا با سوالاتی مواجه می شوید. آیا تحصیل در مدارس و دبیرستان های ایتالیا مناسب است؟ آیا بورسیه تحصیل در ایتالیا وجود دارد؟ آیا تحصیل رایگان در ایتالیا شامل مقاطع دبیرستانی نیز می شود؟ شرایط اخذ ویزای همراه ایتالیا چیست؟ دانش آموزان چگونه می توانند پس از تحصیل در ایتالیا اقامت دائم و تابعیت بگیرند؟ با ما همراه باشید. در ادامه مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های ایتالیا، تمامی این موضوعات را بررسی می نماییم و به سوالات شما عزیزان پاسخ خواهیم داد. متقاضیان عزیز، شما می توانید این مقاله را مورد مطالعه قرار بدهید و در اسرع زمان با شعب موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس بگیرید و برای دریافت مشاوره رایگان درخواست بدهید. لازم به ذکر است، در انتهای مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های ایتالیا، می توانید سوالات خود را راجع به تحصیل در این کشور مطرح نمایید و در اسرع وقت از سوی کارشناسان حاذق موسسه پاسخ دریافت فرمایید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در مدارس و دبیرستان های ایتالیا

فایل ویدیویی توضیحات کارشناس ارشد موسسه در خصوص تحصیل در برترین مدارس دنیا

فایل صوتی این ویدیو

تحصیل در مدارس و دبیرستان های ایتالیا

کشور ایتالیا برای زندگی و تحصیل

در مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های ایتالیا، که مشغول بررسی و ارزیابی آن می باشیم، می خواهیم کشور ایتالیا را از نظر زندگی و تحصیل بررسی نماییم. ایتالیا با نام رسمی جمهوری ایتالیا، یک سرزمین پهناور در اروپا می باشد. اقتصاد کشور ایتالیا بسته به تولیدات نا خالص داخلی، بسیار قدرتمند می باشد و امروزه به دلیل اقتصاد پر رونق، در اقتصاد هشتم جهانی جای گرفته است. تحصیل در ایتالیا همانند دیگر کشور های جهان از سنین 6 سالگی آغاز می شود و تحصیل رایگان در ایتالیا در مدارس دولتی امکان پذیر است. بر اساس قوانین کشور ایتالیا، دانش آموزان تا سنین 11 سالگی در مقاطع ابتدایی مشغول به تحصیل می باشند و سپس قدم در مقاطع متوسطه و دبیرستان می گذارند و تا دریافت مدرک دیپلم، دانش آموزان هیچ گونه هزینه ای  پرداخت نمی نمایند. دانش آموزان به زبان ایتالیایی مشغول به تحصیل می باشند و پس از آن زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم، تحصیل می کنند. شایان ذکر است، در مدارس بین المللی که دانش آموزان در آن به تحصیل می پردازند، تدریس به زبان انگلیسی می باشد. برنامه آموزشی در مدارس و دبیرستان های ایتالیا و شرایط تحصیل در ایتالیا بسیار متنوع و جذاب می باشد و ما در ادامه مقاله، به بررسی عناوین بیشتری می پردازیم.

بورسیه تحصیلی ایتالیا
بورسیه تحصیلی ایتالیا

برنامه های آموزشی در مدارس و دبیرستان های ایتالیا

دانش آموزان با تحصیل در ایتالیا چه درس هایی می آموزند؟ برخی از والدینی که فرزندانشان مشتاق به تحصیل در ایتالیا می باشند، چنین سوالاتی بیان می نمایند. دانش آموزان به هنگام بدو ورود به مقاطع ابتدایی در ایتالیا، خواندن، نوشتن، ریاضی، علوم و … را می آموزند. همچنین دانش آموزان در این مقاطع، ورزش، کار های مشارکتی و تیمی، موسیقی، تکنولوژی و دیگر حرفه ها را می آموزند، تا به هنگام ورود به مقاطع بالاتر آمادگی لازم را داشته باشند و هنر های خود را شکوفا سازند. دانش آموزان به هنگام تحصیل در مقطع ابتدایی آزمون و یا امتحانی نمی دهند و مستقیما وارد مقطع متوسطه می شوند. سپس دانش آموزان 3 سال در این دوره آموزش دیده و با آمادگی کامل وارد مقاطع دبیرستانی می شوند.

تحصیل در دبیرستان های ایتالیا به دو صورت انجام می پذیرد.

 • The Liceo:

  به دانش آموزان دوره های آکادمیک را می آموزد و دانش آموزان در این دوره، به آموختن ریاضی، زیست شناسی، زبان، شیمی، فیزیک و … می پردازند

 • Istitute:

  به دانش آموزان دوره های فنی و مطابق با حرفه ای که دانش آموز انتخاب کرده است، را می آموزد.

به طور کلی دانش آموزان با تحصیل در دبیرستان های ایتالیا و دریافت مدرک دیپلم، اجازه ورود به دانشگاه  های ایتالیا را خواهند داشت.

فایل ویدیویی توضیحات کارشناس ارشد موسسه در خصوص تحصیل در برترین مدارس دنیا قسمت دوم

فایل صوتی این ویدیو

بورسیه های تحصیلی در مقطع دبیرستان در کشور ایتالیا

خانواده ها، برای تحصیل فرزندان خود در ایتالیا، بررسی های بسیار زیادی انجام می دهند و یکی دیگر از عواملی که برای آنان اهمیت بسیار ویژه ای دارد، بورسیه تحصیل در ایتالیا می باشد. در واقع والدین به دنبال بورسیه تحصیل در ایتالیا برای فرزندان خود می باشند، تا بتوانند در هزینه های تحصیل، از مخارج کم تری بهره مند گردند. در کشور ایتالیا بورسیه های بسیار فراوانی وجود دارد و به دانش آموزان عالی رتبه و دانش آموزان کم بضاعت تعلق می گیرد. ولی جالب است بدانید، بورسیه تحصیل در ایتالیا برای مقاطع دانشگاهی و بالاتر از مقاطع دبیرستانی می باشد. با این حال ممکن است برخی از بورسیه ها برای مقاطع دبیرستانی در ایتالیا در نظر گرفته شده باشند و فقط به صورت اهداء پاداش به دانش آموزان تعلق می گیرد و به میزان کمی به هزینه تحصیل آنان کمک می نماید. در واقع دانش آموزان بین المللی برای تحصیل در مدارس خصوصی و بین المللی ایتالیا باید اثبات کنند، هیچ گونه نیازی به بورسیه تحصیل در ایتالیا ندارند و خود شخصا تمکن مالی برای زندگی و تحصیل در این کشور را دارند.

وضعیت خوابگاه و اسکان در مدارس و دبیرستان های ایتالیا

وضعیت اسکان و خوابگاه در مدارس و دبیرستان های ایتالیا از جمله عناوین بسیار مهم و قابل بررسی در این نوشتار می باشد و ما می خواهیم در این بخش، این عنوان را بررسی نماییم. همراهان عزیز مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های ایتالیا تهیه و نتنظیم شده توسط تیم کارشناسی موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش می باشد. کپی برداری بدون رعایت اصول ذکر منبع، حرام است. دانش آموزان به طور کلی به دو صورت در ایتالیا تحصیل می نمایند، تحصیل در مدارس شبانه روزی، که دانش آموزان می توانند در خوابگاه های این مدارس اقامت داشته باشند و سطح رفاهی و امکاناتی مناسبی برخوردار شوند. در این خوابگاه ها اتاق ها به صورت تک نفره و چند نفره نیز می باشد. این خوابگا ها بسیار دور نیست و در نزدیکی مدارس قرار دارند و ملزم به رعایت اصول خاصی می باشند.

تحصیل در مدارس ایتالیا و گرفتن اقامت در کنار خانواده ایتالیایی:

برای اقامت در کنار خانواده ایتالیایی، دولت ایتالیا خانواده های با خانه های بزرگی را در نظر گرفته است و دانش آموزان قبل از مهاجرت باید تاییدیه های لازم را درخواست نمایند. امکانات در کنار این خانواده ها بسیار بالا است. از جمله اتاق های فردی، غذا، نوشیدنی، آموزش زبان و فرهنگ مردم ایتالیا و … .

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی ایتالیا

جهت تحصیل در مدارس و دبیرستان های ایتالیا می بایست، افراد متقاضی برای اخذ پذیرش از مدارس ایتالیا و برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام نمایند. دانش آموزان برای اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا می توانند از مشاور مهاجرتی با تجربه یاری بخواهند، تا از بروز مشکلات جدی خودداری نمایند. زیرا با کوچک ترین مشکلی که در پروسه اخذ ویزا پیش بیاید، اخذ ویزای شما به تعویق می افتد و یا حتی مقدور نخواهد بود. به طور کلی دانش آموزان می توانند با دانستن زبان انگلیسی در سطح مناسب و داشتن تمکن مالی، همچنین اخذ پذیرش از مدارس معتبر ایتالیا، برای اخذ ویزا درخواست بدهند و لازم است به هنگام درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا، مدارک زیر را تحویل نمایند.

 • شناسنامه و کارت و ملی و سایر مدارک شناسایی
 • پاسپورت
 • مدارک تحصیلی
 • ارائه نامه پذیرش از مدارس ایتالیا
 • تمکن مالی
 • عکس مخصوص برای پاسپورت
 • گواهی انگیزه تحصیل در ایتالیا

معرفی بهترین مدارس و دبیرستان های ایتالیا

تا رسیدن به این قسمت از بررسی مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های ایتالیا، عناوین بسیار زیادی را در رابطه با تحصیل در ایتالیا بررس کردیم و می خواهیم در این بخش از نوشتار، به معرفی بهترین مدارس و دبیرستان های ایتالیا بپردازیم. مدارس ایتالیا به دو دسته دولتی و بین المللی (خصوصی) تقسیم می شوند و دانش اموزان بین المللی بایستی در مدارس خصوصی این کشور تحصیل نمایند. بدین منظور لازم است، دانش آموزان در ابتدا مدارس خصوصی ایتالیا را از نظر کیفیت و امکانات بررسی نمایند. لازم به ذکر است، برخی از مدارس بین المللی در ایتالیا دارای شعبه های مجزایی می باشند و ممکن است، دانش آموزان در این مدارس نیز به تحصیل بپردازند.

مدارسی که در جدول زیر آورده ایم، مدارس خصوصی و بین المللی ایتالیا می باشند.

مدارس

Ambrit

American overseas

Castelli

Bergamo

Florence

Venice

Genoa

Marymount international school roma

Rome

The English international school of padua

هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های ایتالیا

در عناوین فوق از مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های ایتالیا عنوان شد، دانش آموزان بین المللی اجازه تحصیل در مدارس بین المللی و خصوصی ایتالیا را دارند و بابت تحصیل در این مدارس، بایستی هزینه و شهریه تحصیل بپردازند و این امر، برای خانواده هایی که فرزندانشان را به این جمهوری برای تحصیل فرستاده اند، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. به طور کلی، دانش آموزان نسبت به سطح تحصیلی، امکانات مدارس، سطح رفاه تحصیل و … شهریه پرداخت می نمایند و میانگین شهریه ها به طور متوسط از حدود 10000 الی 15000 یورو در طول یک سال تحصیلی می باشد. به علاوه هزینه تحصیل در مدارس ایتالیا، هزینه زندگی در ایتالیا از دیگر هزینه های قابل ملاحظه برای زندگی می باشد، و در ادامه تحصیل در مدارس و دبیرستان های ایتالیا، هزینه زندگی در این کشور را ارزیابی می نماییم.

هزینه های زندگی در کشور ایتالیا

همان گونه ای که عنوان شد، هزینه زندگی در ایتالیا نیز برای محصلان در این کشور و ساکنان غیر بومی از اهمیت بالایی برخوردار است و بررسی آن می تواند اشخاص را از میزان مخارج آگاه سازد. هزینه های زندگی در کشور ایتالیا 73 درصد از هزینه  های زندگی در ایران گران تر است. البته ناگفته نماند، میزان درآمد ها و اقتصاد در این کشور نیز بسیار در جایگاه بالایی می باشد. متوسط هزینه زندگی در کشور ایتالیا برای شخص مجرد حدود 748 یورو می باشد این میزان از هزینه ها برای 4 نفر، 2643 یورو بدون احتسساب میزان هزینه اجاره آپارتمان می باشد. در ادامه جدولی ترسیم کرده ایم و در آن هزینه اقلام خوراکی را ذکر کرده ایم.

اقلام خوراکی

قیمت (یورو)

یک لیتر شیر

1.16

500 گرم نان

1.57

12 عدد تخم مرغ

2.80

یک یک کیلو گرم گوشت گار

14.83

یک کیلو گرم برنج

1.94

یک کیلو گرم سیب زمینی

1.24

یک کیلو گرم مرغ

8.35

یک کیلو گرم گوجه فرنگی

2.02

یک کیلو گرم پرتقال

1.81

یک کیلو گرم پیاز

1.32

یک کیلو گرم موز

1.66

یک کیلو سیب

1.82

یک کیلو گرم پنیر محلی

12.38

شرایط دریافت ویزای همراه در کشور ایتالیا

بر خلاف تصورات والدین جهت همراه بودن در کنار فرزندان خود در طول تحصیل در مدارس و دبیرستان های ایتالیا، والدین هیچ گونه اجازه ای برای همراه بودن در کنار فرزند خود را ندارند. البته باید در نظر داشت، پدر و مادر با اخذ اقامت ایتالیا می توانند فرزندان زیر 18 سال خود را همراه بیاورند. ولی فرزندان زیر 18 سال با تحصیل در ایتالیا نمی توانند برای پدر، مادر، خواهر و یا برادر خود ویزای همراه دریافت نمایند. ولی در برخی از کشور های جهان، همانند انگلیس، کانادا و استرالیا، یکی از والدین اجازه دارند تا در طول تحصیل فرزند خود، در کشور مقصد همراه باشند. برخی از دانش آموزان پس از اتمام تحصیلات دبیرستانی خود و ورود به دانشگاه های ایتالیا، می خواهند به اقامت دائم این کشور برسند. برای آگاهی از این امر، در ادامه کنار ما باشید.

شرایط اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در ایتالیا

همان گونه که بیان کردیم، دانش آموزان زیادی می خواهند برای همیشه در کشور ایتالیا اقمت داشته باشند و می خواهند اقامت این کشور را از طریق تحصیل به دست بیاورند. دانش آموزان می توانند با فارغ التحصیل شدن در دانشگاه های معتبر و رسمی ایتالیا، به کاریابی در کشور ایتالیا بپردازند و با دریافت یک پیشنهاد شغلی معتبر، ویزای تحصیلی خویش را به ویزای کاری تغییر بدهند و به کار در این کشور مشغول شوند. از این رو می توانند با تمدید اقامت موقت خود هر چند سال یکبار و 10 سال کار و زندگی در کشور ایتالیا، اقامت دائمی دریافت نمایند و در ادامه این موضوع، با رعایت فرهنگ و قوانین ایتالیا، پرداخت مالیات و نداشتن هیچ گونه جرم و جرائمی، تابعیت و پاسپورت دریافت کنند.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی در مورد تحصیل در مدارس و دبیرستان های ایتالیا

تحصیل در مدارس و دبیرستان های ایتالیا، تحصیل رایگان در ایتالیا، بورسیه تحصیل در ایتالیا در مقطع دبیرستان و شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت پس از تحصیل در ایتالیا در مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های ایتالیا مورد بررسی علمی واقع شد. در مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های ایتالیا آموختیم، دانش آموزان بین المللی اجازه تحصیل در مدارس بین المللی و خصوصی را دارند و آنان نمی توانند در طول تحصیلات خود، والدین را به عنوان همراه به ایتالیا بیاورند. به علاوه در این نوشتار عنوان کردیم، دانش آموزان پس از اتمام تحصیلات خود در مقاطع دانشگاه، می توانند برای کار پس از تحصیل درخواست بدهند و اخذ ویزای کاری ایتالیا به کار استخدام شوند و در نهایت پس از 10 سال کار زندگی در ایتالیا، برای اقامت دائم این کشور درخواست بدهند و با رعایت برخی از شرایط و قوانین ایتالیا در رابطه با اخذ تابعیت و پاسپورت، شخص متقاضی می تواند تابعیت بگیرد. شما عزیزان مهاجر می توانید با مطالعه دقیق مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های ایتالیا، از شرایط کلی تحصیل در مقاطع دبیرستان آگاه شوید و برای کسب اطلاعات بیشتر و اقدام برای مهاجرت، با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس بگیرید و از مشاوره رایگان آنان بهره مند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *