تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک، عنوان اصلی مقاله ای می باشد، که در آن به بررسی علمی تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک، اخذ بورسیه تحصیلی در مدارس دانمارک، تحصیل رایگان در مدارس دانمارک و ویزای همراه دانمارک می پردازیم. اگر شما دانشجویان عزیز می خواهید در دبیرستان ها و مدارس دانمارک تحصیل نمایید ممکن است، برخی سوالات ذهن شما را درگیر کرده باشید. آیا تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک، برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا امکان پذیر است؟ آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی در مدارس دانمارک وجود دارد؟ آیا امکان تحصیل رایگان در مدارس دانمارک وجود دارد؟ آیا دانش آموزان می توانند ویزای همراه دانمارک را اخذ نمایند؟ شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک، این مقاله را مطالعه بفرمایید و همچنین می توانید از طریق تماس تلفنی با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش، مشاوره علمی دریافت نمایید. شما خوبان می توانید در دریافت مشاوره از مناسب بودن تحصیل در دانمارک و روش مهاجرت تحصیلی به دانمارک و … آگاه شوید. همچنین می توانید سوالات خود را در این باره، در قسمت پرسش ها مطرح کرده و در اسرع وقت پاسخ مناسبی دریافت نمایید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک

فایل ویدیویی توضیحات کارشناس ارشد موسسه در خصوص تحصیل در برترین مدارس دنیا

فایل صوتی این ویدیو

تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک

کشور دانمارک برای زندگی و تحصیل

شاید شما عزیزان متقاضی تحصیل و یا زندگی در دانمارک می باشید. همچنین ممکن است بخواهید در دانمارک تحصیل کنید و یا پس از تحصیل در این کشور، به زندگی بپردازید. بدین ترتیب در طول بررسی مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک، با ما همراه باشید. کشور دانمارک یکی از کشور های اروپایی می باشد، که در لبه جنوبی اسکاندیناوی جای گرفته است. این کشور به دلیل دارا بودن منابع تاریخی بسیار زیاد از اقتصاد بسیار بالایی برخوردار بوده و از ثروتمند ترین کشور های جهان است. همچنین این کشور در توسعه و پیشرفت ماهی گیری، کشاورزی، صنایع معدنی و … نقش دارد. بدین ترتیب یک از بهترین مقصد های بین المللی به شمار می رود. روش های مهاجرتی بسیار زیادی به کشور دانمارک وجود دارد و یکی از اصلی ترین مهاجرت ها به این کشور، مهاجرت تحصیلی به دانمارک می باشد. دانش آموزیان بسیار زیادی قصد دارند در دبیرستان ها و مدارس دانمارک تحصیل نمایند، بدین منظور جالب است، از خصوصیات تحصیل در دانمارک کمی اطلاع داشته باشید. گرچه اخذ بورسیه تحصیلی در مدارس دانمارک به دانش جویان در مقاطع دانشگاهی تعلق می گیرد، دانش آموزان در برخی مقاطع دبیرستانی نیز بورسیه دریافت می نمایند. همچنین زبان تدریس و تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی می باشد و پس از سال ششم و یا هفتم دیگر زبان های نظیر، آلمانی و فرانسوی به عنوان زبان دوم و سوم وارد سیستم آموزشی می شوند. همچنین لازم است بدانید،  تحصیل رایگان در مدارس دانمارک برای تبعه خارجی غیر ممکن است و در صورتی می توانند به صورت رایگان در این کشور تحصیل نمایند، که تبعه این کشور باشند. کشور دانمارک بهترین سیستم تدریسی را در مدارس خود راه اندازی کرده و امکان تحصیل با هزینه بسیار کم را به دانش جویان و دانش آموزان ارائه می نماید. دانمارک به دلیل بهترین روش های تدریسی، در کل اروپا به عنوان مقصدی ایده آل برای تحصیل شناخته می شود. همچنین دانش جویان و دانش آموزان به دلیل سطح رفاه زندگی و کیفیت بالای زندگی در این کشور، برای زندگی و تحصیل به دانمارک می آیند. داشتن اطلاعات صحیح و مهم در باب تحصیل در دبیرستان ها و مدارس دانمارک، کمک شایانی در تصمبم گیری شما عزیزان خواهد داشت. بدین ترتیب به شما توصیه می نماییم، در ادامه مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک در کنار ما باشید.

پرچم دانمارک
شرایط عمومی دانمارک

برنامه های آموزشی در مدارس و دبیرستان های دانمارک

در کشور دانمارک دانش آموزان از سن 7 سالگی شروع به تحصیل در مدارس دولتی و غیر دولتی می نمایند. تحصیل رایگان در مدارس دانمارک فقط برای مدارس دولتی بوده و تنها دانش آموزانی شامل تحصیل رایگان می باشند، که تابعیت این کشور را داشته باشند. زمان تحصیل در دانمارک از اوایل آگوست تا اواخر ژوئن می باشد. در مدارس دانمارک ساعت های درسی از ساعت 8 صبح الی 15 بعد از ظهر می باشد. ولی با این حال ممکن است، برخی از مدارس ساعات تدریسی متفاوتی داشته باشند. دانش آموزان در مدارس دانمارک از سال سوم به بعد زبان انگلیسی می آموزند و در سال های ششم به بعد، به یادگیری زبان های آلمانی و فرانسوی می پردازند. اخذ بورسیه تحصیلی در مدارس دانمارک نیز، شامل برخی از مقاطع دبیرستانی می شود و اخذ بورسیه تحصیلی در مدارس دانمارک در عنوان بعدی مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک بررسی می شود.

فایل ویدیویی توضیحات کارشناس ارشد موسسه در خصوص تحصیل در برترین مدارس دنیا قسمت دوم

فایل صوتی این ویدیو

بورسیه های تحصیلی در مقطع دبیرستان در کشور دانمارک

همان گونه که در عناوین فوق بیان کردیم، اخذ بورسیه تحصیلی در مدارس دانمارک برای مقاطع محدودی می باشد و بیشتر بورسیه ها در این کشور، برای مقاطع لیسانس به بالا می باشند. که شامل مقاطع دکترا، کارشناسی ارشد و … است. همچنین در این مقاطع دانش جویان می بایست رزومه پژوهشی قوی، مدرک زبان بالا و مقالات بین المللی ارائه بدهند تا بتوانند بورسیه دریافت نمایند.

به طور کلی به تعداد بسیار محدودی بورسیه در کشور دانمارک وجود دارد، که شامل دانش آموزان دبیرستانی می شود و این بورسیه ها در جدول زیر آمده اند.

نام بورسیه

مقاطع تحصیلی

آزمون برنامه بورس تحصیلی بین المللی

فوق لیسانس، لیسانس، دبیرستان

کمک هزینه تحصیلی ورزش در فضای باز

فوق لیسانس، لیسانس، دبیرستان

مسابقات مقاله نویسی

فوق لیسانس، لیسانس، دبیرستان

بورس تحصیلی مسکن

فوق لیسانس، لیسانس، دبیرستان

وضعیت خوابگاه و اسکان در مدارس و دبیرستان های دانمارک

در این قسمت از متن مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک می خواهیم به بررسی وضعیت اسکان و خوابگاه در مدارس و دبیرستان های دانمارک بپردازیم. در رابطه با خوابگاه دانشگاه ها و مدارس در دانمارک بایستی در نظر داشته باشید، هیچ گونه خوابگاهی در اکثر دانشگاه ها و مدارس این کشور وجود ندارد و دانش جویان و دانش آموزان به روش های متفاوتی در این کشور اسکان می گیرند.

 • سالن های اقامتی در دانمارک
 • خوابگاه ها در برخی دانشگاه ها
 • اجاره خانه و یا اتاق

سالن های اقامتی در کشور دانمارک عمدتا از هزینه های کمی برخودار بوده و دانش جویان خود نیز بایستی به کار پخت و پز بپردازند. هزینه این سالن ها 250 الی 450 یورو در یک ماه انتظار می رود. برخی از دانشگاه ها در دانمارک دارای خوابگاه می باشند. ولی به دلیل محدود بودن فضای این خوابگاه ها، بایستی در سریع ترین زمان اقدام به ثبت نام کرد. اجاره خانه و یا یک اتاق برای دانش جویان به صورت گروهی و یا شخصی روش مناسبی می باشد. ولی باید هزینه اجاره ها در این کشور را در نظر گرفت. مثلا اجاره ماهانه یک آپارتمان دانش جویی 280 الی 600 یورو انتظار می رود.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی دانمارک

در صورتی که شما عزیزان می خواهید در مدارس و دبیرستان های دانمارک تحصیل نمایید، می بایست برای اخذ ویزای تحصیلی و اقامت در دانمارک اقدام نمایید. لازم است شما عزیزان 3 ماه قبل از تاریخ اخذ ویزا، برای تهیه مدارک اقدام کنید. همراهان عزیز مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک، تهیه و تنظیم شده توسط تیم کارشناسی موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش می باشد. هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام بوده و موجب نارضایتی این موسسه می شود. به طور مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک عبارتند از:

 • نامه اخذ پذیرش از مدارس دانمارک
 • مدرک زبان انگلیسی و یا زبان دانمارکی
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • ارائه فیش پرداخت شهریه در ترم اول
 • بیمه نامه مسافرتی
 • نامه اقامت در دانمارک
 • نامه پرداخت هزینه ویزا
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی

لازم به ذکر است، مدارک درخواستی جهت اخذ ویزای تحصیلی دانمارک، ممکن است متفاوت از این عناوین باشد. ولی به طور کلی این مدارک از اصلی ترین مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشند.

معرفی بهترین مدارس و دبیرستان های دانمارک

آیا بهترین مدارس و دبیرستان ها در دانمارک وجود دارند؟ آیا می توان در بهترین مدارس ابتدایی در دانمارک تحصیل کرد؟ به همان گونه ای که در عناوین فوق مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک بیان کردیم، آموزش و تدریس در دانمارک در مدارس دولتی و غیر دولتی صورت می گیرد و از بهترین تدریس ها در میان اروپا می باشد. همچنین بیش از 15 درصد از دانش آموزان ابتدایی در مدارس خصوصی دانمارک به تحصیل می پردازند. در ادامه لیستی از بهترین دبیرستان ها و مدارس در دانمارک تهیه کرده ایم.

 • مدرسه هارسکوف
 • مدرسه Dronninggård
 • مدرسه اندروپ در فردنسبورگ
 • مدرسه تحصیلات تکمیلی کلاسیک در کپنهاگ
 • مدرسه ترانگارد در جنتوفت

در ادامه این بررسی ها، به بررسی دقیق هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک می پردازیم.

هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک

دانش آموزان و دانش جویان بین المللی که می خواهند در مدارس و دانشگاه های دانمارک به تحصیل بپردازند، می بایست از میزان شهریه ها در مدارس و دانشگاه ی این کشور آگاهی داشته باشند. همچنین باید در نظر داشت، میزان هزینه ها در مدارس خصوصی بیشتر از مدارس دولتی می باشد. شایان ذکر است، محدوده شهریه ها در مدارس این کشور از 30 هزار یورو تا سقف 50 هزار یورو می باشد.  به علاوه دانش آموزان بین المللی اجازه تحصیل در مدارس خصوصی دانمارک را دارند و میزان هزینه تحصیل در مدارس خصوصی دانمارک به شرح جدول زیر است.

مدرسه

شهریه سالانه  (یورو)

مدرسه کوپنهاگن

17.211

مدرسه بین المللی هلیروپ

5.226

مدرسه بین المللی سانتا ژوزف کوپنهاگن

4.840

مدرسه ژوزف روسکیلده

470

هزینه های زندگی در کشور دانمارک

یکی از عوامل مهم در باب مهاجرت به دانمارک و تصمیم برای زندگی در این کشور، میزان هزینه زندگی در این سرزمین می باشد. دانش جویان و دانش آموزان عزیز برای تحصیل در این کشور، باید میزان هزینه زندگی را نیز در نظر بگیرند. همان گونه که در عنوان های قبل مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک مطالعه فرمودید، اقتصاد این کشور بسیار بالا و دانمارک بسیار ثروتمند می باشد و سطح رفاه زندگی در این سرزمین در جایگاه بالایی می باشد. بدین طریق، میزان هزینه ها نیز در این کشور کمی گران تر و متفاوت تر از دیگر کشور های اروپایی می باشد. متوسط هزینه های زندگی در کشور دانمارک برای 4 نفر بدون میزان اجاره ها، 3348 یورو می باشد. در جدول زیر برخی از هزینه اقلام خوراکی آورده شده است.

اقلام خوراکی

هزینه ها (کرون)

اقلام خوراکی

هزینه ها (کرون)

شیر یک لیتر

9.38

سیب زمینی یک کیلوگرم

12.70

نان 500 گرم

19.8

پیاز یک کیلو گرم

10.49

برنج یک کیلو گرم

14082

سیب یک کیلو گرم

19.30

پنیر یک کیلو گرم

81.58

پرتقال یک گیلوگرم

19.64

گوشت گاو یک کیلوگرم

92.79

موز یک کیلو گرم

18.55

گوشت مرغ یک کیلوگرم

63.27

گوجه فرنگی یک کیلوگرم

25.71

شرایط دریافت ویزای همراه در کشور دانمارک

متقاضیانی که قصد دارند از طریق تحصیل و یا دیگر روش ها اقامت کشور دانمارک را به دست بیاورند، می توانند برای خانواده خود ویزای همراه دانمارک درخواست بدهند. متقاضیان می توانند این ویزا را از همان ابتدا درخواست بدهند و از همان اول، با خانواده خود به کشور دانمارک سفر نمایند. توجه به این موضوع الزامی است، ویزای همراه دانمارک مخصوص همسر و فرزندان زیر 18 سال افراد متقاضی می باشد. از مزایای ویزای همراه برای خانواده متقاضی می توان اجازه کار تمام وقت برای همسر متقاضی را نام برد. همچنین از دیگر موضوعات حائز اهمیت در مورد ویزای همراه چنین است، این ویزا برای همسر و فرزندان فرد دانشجو می باشد و پدر و مادر وی نمی توانند فرزند خود را در این پروسه و تحصیل در دانمارک همراهی نمایند. از این رو پدر و مادر فقط می توانند با اخذ ویزای توریستی در کنار فرزندان خود بمانند.

شرایط اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در دانمارک

بیشتر دانش آموزانی که به تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک و همچنین به تحصیل در دانشگاه های این کشور می پردازند، بنا به قوانین این کشور، می توانند پس از اتمام تحصیلات خود به کاریابی پرداخته و در بازار کار دانمارک استخدام شوند. از این رو متقاضیان می توانند با تغییر ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری این کشور، اقامت موقت دانمارک را دریافت نمایند. سپس آنان می توانند با 4 سال اقامت در دانمارک و پرداختن به کار، اقامت دائم کشور دانمارک را اخذ نمایند. همچنین متقاضیان می توانند 9 سال پس از اقامت در این سرزمین، به اثبات برسانند که آداب و رسوم و قوانین این جامعه را آموخته اند، مالیات پرداخته اند و در آزمون تابعیت این کشور قبول شده اند.  بدین ترتیب می توانند تابعیت و پاسپورت دانمارک را دریافت نمایند.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی در مورد تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک

تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک، مدارس دانمارک، تحصیل رایگان در مدارس دانمارک، اخذ بورسیه تحصیلی در مدارس دانمارک و دیگر شرایط قابل بررسی در رابطه با تحصیل دانش آموزان در مقاله علمی تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک مورد بررسی واقع شد. در طول نگارش مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک آموختیم، کشور دانمارک دارای سیستم آموزشی بسیار قوی در میان کشور های اروپایی را داشته از بهترین مقاصد تحصیلی به شمار می رود. همچنین آموختیم دانش جویان نمی توانند برای پدر و مادر خود ویزای همراه بگیرند و فقط دانش جویان می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه دانمارک بگیرند. به علاوه در کشور دانمارک به افرادی که تمایل دارند به کار پس از تحصیل بپردازند، اجازه کاریابی پس از تحصیل داده می شود. بدین ترتیب متقاضیان با اخذ ویزای کاری این کشور، می توانند اقامت دائم این سرزمین را دریافت نمایند. شما عزیزان می توانید برای آگاهی کامل از روند پروسه اخذ ویزا و شرایط تحصیل و کار در دانمارک، با موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس بگیرید و از کارشناسان کاربلد این موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید. در صورت رضایتمندی از این نوشتار، 5 ستاره ارزشمند بدهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *