تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئد

مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئد را با هدف پاسخ به سوالات مربوط به تحصیل در سوئد به تدوین در آورده ایم. مسیر پر تقاضای تحصیلی یکی از مسیر هایی است که در میان کته گوری های مهاجرتی از محبوبیت ویژه برخوردار می‌ باشد. اشخاصی که از طریق مسیر تحصیلی وارد کشور سوئد می‌ شوند به نسبت اشخاصی که مستقیماً از مسیر کاری اقدام به مهاجرت می نمایند، راحت‌ تر وارد بازار کار کشور مربوطه می شوند‌. در وهله اول وقتی می گوییم مسیر تحصیلی، قطعاً در ذهنتان سوالاتی در این رابطه به وجود می آید. در موضوعات بعدی مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئد راجع به تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در سوئد، بورسیه تحصیلی رایگان دبیرستان سوئد و تحصیل رایگان در سوئد تصمیم داریم بانک اطلاعاتیتان را افزایش دهیم. البته به جهت تقویت بانک اطلاعاتیتان می توانید به صورت رایگان و از طریق تماس تلفنی از اطلاعات جدیدی که کارشناسان موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE اتریش در رابطه با تحصیل در مدارس کشور سوئد و تحصیل در مقطع دبیرستان در سوئد دارند، آگاه شوید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئد

عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • کشور سوئد برای زندگی و تحصیل
 • برنامه آموزشی در مدارس و دبیرستان های سوئد
 • بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان سوئد
 • وضعیت اسکان و خوابگاه در مدارس و دبیرستان های سوئد
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی سوئد
 • معرفی بهترین مدارس و دبیرستان های سوئد
 • هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئد
 • هزینه زندگی در سوئد
 • شرایط اخذ ویزای همراه سوئد
 • وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل در سوئد
 • سوالات متداول راجع به تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئد
 • سخن پایانی در مورد تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئد

فایل ویدیویی توضیحات کارشناس ارشد موسسه در خصوص تحصیل در برترین مدارس دنیا

فایل صوتی این ویدیو

تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئد

کشور سوئد برای زندگی و تحصیل

چندی پیش سوئد، مانند: هلند، اتریش، دانمارک و مابقی کشورها از لحاظ تحصیلی به کشوری پرتقاضا تبدیل گشت. اگر در بازه سنی زیر ۱۸ سال قرار دارید و به تحصیل در دبیرستان‌ های سوئد و یا تحصیل در مدارس کشور سوئد فکر می کنید، توصیه می‌ کنیم قبل از ارسال رزومه خود ابتدا چند مقاله راجع به صفر تا صد تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئد مطالعه نمایید. اکثر مدارس و دبیرستان هایی که در سوئد و شهرهای متعدد آن تأسیس شده اند، دوره‌ها را به زبان انگلیسی در دسترس دانش‌ آموزان خارجی قرار می‌ دهند. چرا که زبان انگلیسی بسیار قابل فهم تر از دیگر زبان ها می باشد. مدارکی که مدارس، موسسات و دانشگاه های سوئد هر ساله به فارغ التحصیلان داخلی و غیر شهروند اعطا می‌ کنند، مورد پذیرش تمامی کشورهاست. به جهت کسب به روز ترین و تخصصی ترین اطلاعات  راجع به نظام آموزشی و برنامه تحصیلی مدارس و دبیرستان های سوئد به بخش های زیرین متمرکز شوید.

پرچم سوئد
شرایط عمومی سوئد

برنامه های آموزشی در مدارس و دبیرستان های سوئد

شاگردانی که در محیط مدارس و یا محیط دبیرستان های سوئد قرار می‌ گیرند، به مرور و با گذشت چند ماه یاد می‌ گیرند که چگونه با دوستان و معلمان خود ارتباط بگیرند و تا حدودی با سیستم آموزش سوئد آشنا می‌ شوند. مطمئنا می دانید، اشخاصی که مهاجرت می کنند، در شوک محیطی قرار می گیرند. مدتی طول می کشد تا آنان از شوک مهاجرتی بیرون آیند و با محیط جدید ارتباط بگیرند. همچنین دانش آموزان با تحصیل در مدارس سوئد و یا با تحصیل در دبیرستان‌ های سوئد می آموزند که چگونه به تنهایی برای آینده خود تصمیم مناسب بگیرند و همچنین متوجه می‌ شوند که کدام رشته برای ورود به دانشگاه های سوئد پس از پایان مقطع دبیرستان مناسب می باشد. معلمان سوئدی همانند معلمان ایرانی از روی کتاب هایی که به دانش آموزان درس داده اند، امتحان می گیرند و معمولاً هرشب از دانش آموزان می خواهند که مشغول به انجام تکالیف درسی خود شوند. تحصیل در مقطع دبیرستان در سوئد شامل برنامه های متنوع و متعدد تحصیلی می باشد. پیش تر عرض کردیم که تحصیل در مقطع دبیرستان در سوئد ۳ مرحله دارد و مراحل آن را ذکر نمودیم. شما به اختیار می توانید برنامه های انگلیسی زبان و یا برنامه های سوئدی زبان را برای ورود به مراحل ذکر شده انتخاب نمایید.

بورسیه های تحصیلی در مقطع دبیرستان در کشور سوئد

کمک هزینه‌ های تحصیلی، سبب می شوند دانش آموزان بدون شک، بدون تردید و بدون استرس وارد محیط جدید شوند. زیرا آنان دیگر نگرانی از بابت پرداخت هزینه ها ندارند. سوئد کشوری است که کمک هزینه تحصیلی را تنها به فراگیرانی ارائه می دهد که وارد دانشگاه های موجود در سوئد شده باشند. البته در میان مدارس خصوصی چند مدرسه وجود دارد که به دانش آموزان خارق‌العاده و دارای تعالی علمی تحت شرایط بسیار خاص بورسیه می دهند. ولی به طور کلی، اخذ بورسیه تحصیلی از مدارس و یا دبیرستان های سوئد بسیار پیچیده‌ تر و بسیار سخت‌ تر از اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های سوئد می باشد. برای تدوین مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئد بسیار تلاش شده است. بنابراین موسسه حقوقی ملک پور از اشخاصی که مطالب این مقاله را کپی کنند، راضی نمی باشد.

وضعیت خوابگاه و اسکان در مدارس و دبیرستان های سوئد

پیش تر عرض کردیم که، دانش‌ آموزان ایرانی و دیگر دانش‌آموزان خارجی با توجه به رزومه ای که قادر به ارائه آن می‌ باشند، می‌ توانند برای مدارس دولتی و یا مدارس خصوصی سوئد اقدام نمایند. از آن جا که مدارس دولتی ترجیح می دهند، تنها دانش‌ آموزان شهروند را در دل خود جای دهند، بهتر است برای بالا بردن شانس پذیرش تحصیلی خود رزومه تحصیلیتان را به مدارس خصوصی سوئد و یا بهترین مدرسه سوئد بفرستید. در حالت کلی، مدرسه برگزیده شما چه خصوصی باشد چه دولتی باید بدانید که هر دو امکانات و خدمات را به دانش آموزان غیر شهروندان ارائه می‌ دهند. آنان در کنارکلاس های فوق برنامه، زمین ورزشی و استودیو های موسیقی ارائه می دهند، محلی را نیز برای اسکان و محافظت از دانش‌ آموزان در طول دوره تحصیلی ترتیب داده‌ اند، که به آن ها خوابگاه می‌ گویند. البته تمامی مدارس سوئد خوابگاه ندارند. معمولا مدارس شبانه این کشور دارای محل‌ هایی برای فراگیران می باشند. با توجه به نکات ارائه شده در این بخش از مقاله پیش رو با خیال راحت می توانید، فرزند خود را در مدارس شبانه ثبت نام نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی سوئد

برای تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی سوئد و برای اخذ ویزای دانش آموزی سوئد لازم است که، اسناد صحیحی ارائه دهید. اگر مدارکتان ناصحیح باشد، بی شک ویزای شما رد خواهد شد. اسناد لازمه که بایستی به صورت صحیح به جهت اخذ نامه پذیرش ارائه شوند، را در ذیل این متن شرح داده‌ ایم.

 • ارائه ریز نمرات
 • ارائه کارنامه و مدارک سال های قبل
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • پرداخت شهریه مدرسه مدنظر

حال در خصوص اخذ ویزای دانش آموزی سوئد بایستی بدانید که شما با ارائه اسناد و مدارک به سفارت سوئد اثبات می نمایید که قصد تحصیل در سوئد را دارید و نمی‌خواهید در این کشور برای همیشه بمانید و یا پناهنده شوید. برای این که سفارت و یا کنسولگری سوئد متقاعد شود، بایستی کوچک‌ ترین سند لازمه را نیز ارائه دهید. به هنگام اخذ ویزای دانش آموزی سوئد لازم است که اسناد زیرین را ارائه دهید.

 • ارائه بیمه نامه
 • نامه سلامت پزشکی
 • ارائه مدارک تحصیلی سال های گذشته
 • ارائه کارنامه های تحصیلی
 • ارائه گذرنامه با اعتبار یک ساله
 • ارائه نامه پذیرش تحصیلی
 • ارائه گواهی مالی
 • پرداخت هزینه‌ های مربوط به درخواست ویزا

توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات تکمیلی و بیشتر در زمینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های آمریکا، روی این لینک کلیک کنید.

معرفی بهترین مدارس و دبیرستان های سوئد

به طور قطع، می دانید که کشورهای اروپایی همگی منحصر به فرد ترین و مدرن ترین اموزش ممکن را در اختیار دانش‌ آموزان قرار می‌ دهند. از آن جا که سوئد نیز کشور اروپایی محسوب می شود، روز به روز بر پیشرفت و موفقیت های آن اضافه می شود. درواقع، سوئد یکی از گزینه‌ های عالی به جهت تحصیل شما در مقطع مدارس به شمار می‌ آید. در این کشور مدارس و دبیرستان هایی قرار دارند که، سیستمشان نیز به روز و پیشرفته است. نام تعدادی از آنان را در زیر این نوشتار آورده ایم که در میان آن مدرسه بین المللی اسکاتلند، بهترین مدرسه سوئد است.

 • مدرسه بین المللی اسکاتلند
 • مدرسه بین المللی کوه سرخ
 • مدرسه بین المللی بلادین
 • مدرسه بین المللی نورا رئال
 • مدرسه بین المللی استکهلم

هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئد

حقیقت این است که، برای مطالعه دروس در بهترین مدارس سوئد و یا سایر مدارس و دبیرستان های سوئد لازم است، مبلغی را ماهانه بپردازید. هزینه ای که می بایست پرداخت کنید، هزینه ثبت نام شما در مدارس خصوصی و بین المللی سوئد می باشد. به طور میانگین هزینه تحصیل در سوئد از 80  تا 295 هزار کرون سوئد متفاوت می باشد. به عبارتی اگر بخواهیم هزینه را به یورو بیان کنیم، هزینه تحصیل در سوئد ۷۸۹۳ یورو الی 29205 یورو می باشد.

هزینه های زندگی در کشور سوئد

هزینه های زندگی، همیشه مبحثی است که عموم مردم راجع به آن سوال می پرسند. دانش‌ آموزانی که می‌ خواهند به سوئد بروند و یا والدینی که قصد دارند، با ویزای گاردین در کنار فرزندان خود در سوئد بمانند باید قبل از این که برای اخذ پذیرش اقدامی انجام دهند، به محاسبه هزینه های زندگی در سوئد بپردازند. برای اجاره مسکن، خرید مسکن و خرید اقلامی که روزمره مورد استفاده قرار می‌ گیرند، لازم است مبلغی را کنار بگذارید. مبلغ کنار گذاشته را می بایست در حساب خود نشان دهید. به طور معمول هزینه های زندگی برای اشخاصی که از طریق تحصیل و یا دیگر کته گوری ها به سوئد سفر می‌ کنند، ماهانه ۱۵۰۰ تا ۲۲۰۰ یورو است.

مواد غذایی هزینه به دلار
کاپوچینو 4.23
12 عدد تخم مرغ 2.35
1 لیتر شیر 0.84
1 کیلو گرم پنیر 10.79
1 کیلو گرم موز 1.58
غذا در مک دونالد 8.00
1 بطری آب معدنی 1.53
1 کیلو گرم برنج 4.01

شرایط دریافت ویزای همراه در کشور سوئد

ممکن است، به عنوان پدر و مادر دانش آموزی که قصد تحصیل در مدارس و یا دبیرستان های سوئد را دارد، قبل از دور شدن فرزند خود نگرانی‌ هایی در ذهن داشته باشید. اما نگران نباشید، زیرا شما از طریق ویزای توریستی می توانید با فرزند خود ملاقات کنید. ولی مدت ملاقات شما محدود می باشد. زیرا ویزای شما توریستی است و ویزای توریستی متاسفانه برای شما هیچ گونه آثار قامتی ندارد. بعلاوه شما نمی‌ توانید با چنین ویزایی وارد محیط کاری و یا محیط دانشگاهی سوئد شوید. شما تنها اجازه دارید برای مدت مشخص شده‌ ای با فرزند خود ملاقات داشته باشید. البته تحت شرایط بخصوصی ممکن است، یکی از والدین دانش آموز متقاضی بتواند به همراه وی در محیط سوئد قرار گیرد و در تمامی لحظاتی که فرزندش مشغول به تحصیل است، کنارش بماند. به ویزایی که به پدر و مادر شخص دانش آموز اجازه همراهی می دهد، گاردین می گویند. ولی در حال حاضر صدور چنین ویزایی برای ایرانیان تقریباً غیر ممکن می باشد.

شرایط اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در سوئد

شما با تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی سوئد قطعاً از لحاظ سطح علمی همانند یک شخص بسیار توانمند و قدرتمند بار می‌ آیید. مطمئنا می دانید که هر اندازه دانش شما بالا باشد به همان اندازه سریع‌ تر وارد بازار کار پس از تحصیل خواهید شد. زمانی که وارد بازار کار شدید و در حیطه شغلی خود همانند یک شهروند مشغول به کار شوید، پس از چند سال امکان تغییر شما از یک غیر شهروند به مقیم دائم و پس از آن امکان تغییر شما از یک مقیم دائم به شهروند سوئدی وجود دارد. در یک جمله بسیار اساسی می‌ توان گفت که، تحصیل در سوئد و به عبارتی ویزای دانش آموزی سوئد نهایتا پس از گذشت چند سال شما را به اقامت دائم و سپس تابعیت می رساند.

سوالات متداول راجع به تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئد

دانش آموزان برای تحصیل در سوئد سالانه می بایست چقدر صرف هزینه‌ های تحصیلی خود نمایند؟

 ۸۹ الی ۲۹۵ هزار کرون

 آیا والدین دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئد، می توانند همراه فرزند خود به سوئد بروند؟

 اگر مادر یا پدر شرایط بسیار خاص داشته باشند، می‌ توانند از طریق ویزای گاردین فرزند خود را همراهی کنند. ولی امکان اخذ چنین ویزایی در حال حاضر برای ایرانیان وجود ندارد.

آیا دانش آموزان ایرانی اجازه دارند از طریق مسیر تحصیلی وارد مدارس کشور سوئد شوند؟

 بله، به جهت مطالعه کتاب های درسی در مقطع مدارس سوئد لازم است که، سالانه هزینه ای را کنار بگذارید.

 مهمترین مدرک به جهت دریافت ویزای دانش آموزی سوئد کدام است؟

 ارائه تمامی مدارک مهمی که در مقاله فوق ذکر شد، مهم می باشند ولی ارائه نامه تمکن مالی از همه مهمتر است.

سخن پایانی در مورد تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئد

موضوعاتی همچون تحصیل در دبیرستان‌ های سوئد و تحصیل رایگان در سوئد را در مقاله تحصیل در مدارس دبیرستان های سوئد مورد بحث قرار دادیم تا شما را از صفر تا صد شرایط تحصیل در سوئد آگاه‌ سازیم. هدف اصلی ما از ارائه نکات مهم در مقاله فوق این می باشد که دانش‌ آموزان آگاهانه راجع به آینده خود تصمیم بگیرند. تعداد کشورهایی که امروزه دانش‌ آموزان خارجی را ثبت‌ نام می‌ کنند بسیار بالا می باشد ولی مهم است که کشور انتخابی شما و مسیر انتخابی شما کدام است. اگر همچنان نمی دانید که با تحصیل در مدارس و دبیرستان های سوئد نهایتاً آینده شغلی مناسبی خواهید داشت یا خیر و نمی دانید که بورسیه تحصیلی رایگان دبیرستان سوئد به شما تعلق می گیرد یا خیر، می توانید در این باره با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور که در خصوص شرایط اعزام دانش آموز به سوئد اطلاعات کاملی دارند، مشورت بگیرید. لازم به ذکر است که مشاورین این موسسه، رایگان اطلاعات مهاجرتی را در اختیارتان قرار می دهند. البته برای اخذ مشاوره به صورت کوتاه و یا کتبی می توانید به بخش دیدگاه مقاله رجوع کنید و از طریق آن با مشاورین، غیرمستقیم ارتباط بگیرید. روشن نمودن ستاره های زیرین رشد ما را چند برابر می کند. لطفاً در رشد ما و رشد مقالات این چنینی سهیم شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *