تحصیل در مدارس و دبیرستان های فنلاند

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

در مقاله علمی پیش رو با عنوان اصلی تحصیل در مدارس و دبیرستان های فنلاند، می خواهیم به بررسی شرایط تحصیل در مدارس و دبیرستان های فنلاند، ویزای دانش آموزی فنلاند، شرایط سنی تحصیل در فنلاند، هزینه تحصیل در فنلاند و شرایط اخذ ویزای تحصیلی و اقامت پس از تحصیل در این کشور بپردازیم. شاید شما والدین گرامی می خواهید فرزندان خود را به کشور فنلاند جهت تحصیل بفرستید و در این میان سوالات بسیار زیادی ذهن شما را درگیر می کنند. آیا تحصیل در مدارس و دبیرستان های فنلاند گزینه مناسبی برای مهاجرت می باشد؟ آیا تحصیل رایگان در فنلاند امکان پذیر است؟ هزینه تحصیل در فنلاند به چه میزان می باشد؟ مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانش آموزی فنلاند کدامند؟ کشور فنلاند یک کشور اروپایی می باشد و زندگی و تحصیل در آن دارای مزیت هایی می باشد، که در ادامه بررسی این نوشتار، تمامی شرایط تحصیل در مدارس این کشور را بیان می نماییم. والدین عزیزی که قصد دارند، فرزندانشان در بهترین مدارس درس بخوانند، می توانند با مشاوران خبره موسسه حقوق ملک پور (MIE اتریش) تماس بگیرند و از آنان درباره مهاجرت به کشور های اروپایی و تحصیل در بهترین مدارس، مشاوره رایگان دریافت نمایند. در صورتی که سوالاتی راجع به مهاجرت به فنلاند و تحصیل در این کشور دارید، می توانید در پایان مقاله مطرح نمایید و از سوی کارشناسان ما پاسخ ایده آل بگیرید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در مدارس و دبیرستان های فنلاند

فایل ویدیویی توضیحات کارشناس ارشد موسسه در خصوص تحصیل در برترین مدارس دنیا

فایل صوتی این ویدیو

تحصیل در مدارس و دبیرستان های فنلاند

کشور فنلاند برای زندگی و تحصیل

در مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های فنلاند، می خواهیم توضیحات مختصری در باب زندگی و تحصیل در این کشور بیان نماییم. فنلاند یک کشور اروپایی می باشد و زبان فنلاندی، زبان ملی این کشور به شمار می رود. به علاوه زبان سوئدی نیز در این کشور مورد استفاده می باشد. فنلاند دارای جمعیت بسیار زیادی نمی باشد و حدودا 5 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند. تحصیل در فنلاند به دو صورت دولتی و غیر دولتی می باشد. تحصیل رایگان در فنلاند در مدارس دولتی این کشور امکان پذیر می باشد و تحصیل در مدارس خصوصی، نیازمند پرداخت شهریه و هزینه می باشد. تحصیل در فنلاند از ساعت 9 صبح به بعد شروع می شود و دانش آموزان در 6 سال اول تحصیل خود، یک معلم ثابت دارند. جالب است بدانید، دانش آموزان فنلاندی نسبت به سایر دانش آموزان جهان، کم ترین تکالیف نوشتنی در خانه را دارند. به طور کلی سیستم آموزشی در فنلاند با کشور ها دیگر متفاوت است. در ادامه، برنامه آموزشی در مدارس فنلاند را بررسی می نماییم.

پرچم فنلاند

برنامه های آموزشی در مدارس و دبیرستان های فنلاند

در این بخش به بررسی شرایط سنی تحصیل در فنلاند می پردازیم. کشور فنلاند دارای نظام آموزشی مطلوبی می باشد، که آموزش در آن به صورت ثابت بوده و در مدارس این کشور اجرا می شود. سیستم آموزشی کشور فنلاند، مذهب، دین، زبان، و … دانش آموزان را در نظر نمی گیرد و به دانش آموزان به صورت برابر آموزش می دهد. کودکان در کشور فنلاند به هنگام پا گذاشتن در سن 6 سالگی، باید در مهد کودک های فنلاند تحصیل نمایند و سن قانونی تحصیل در مدارس، از سنین 7 سالگی می باشد. تحصیلات اجباری در کشور فنلاند هنگامی تمام می شود، که دانش آموزان تمامی برنامه درسی جامع را پشت سر گذاشته باشند. پس از این مراحل، دانش آموزان وارد تحصیلات متوسطه می شوند و نکته مثبت در این میان این است، تحصیل در فنلاند برای دوره های متوسطه نیز رایگان می باشد. البته باید هزینه های خرید لوازم التحریر را بدهند.

فایل ویدیویی توضیحات کارشناس ارشد موسسه در خصوص تحصیل در برترین مدارس دنیا قسمت دوم

فایل صوتی این ویدیو

بورسیه های تحصیلی در مقطع دبیرستان در کشور فنلاند

در این قسمت از متن، می خواهیم شرایط بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان در فنلاند را بیان نماییم. لازم به ذکر است، در تمامی کشور های دنیا، بورسیه های تحصیلی شامل مقاطع کارشناسی و کارشناسی به بالا می باشد و برای مقاطع دبیرستانی بورسیه ای در نظر گرفته شده نمی باشد. اما با این حال، در برخی از مدارس فنلاندی برای مقاطع دبیرستانی بورسیه در نظر گرفته شده است. در واقع دانش آموزان می خواهند با دریافت بورسیه، در میزان هزینه تحصیل در فنلاند تخفیف بگیرند. با این حال بورسیه ها در مدارس فنلاند از ابتدا به دانش آموزان تعلق نمی گیرد و دانش آموزان رتبه برتری که در سال اول مقطع دبیرستان خود، نمرات بالایی کسب نمایند، می توانند برای تحصیلات سال های بعد خود، کمی در میزان شهریه ها و هزینه ها تخفیف بگیرند. دانش آموزان علاوه بر دریافت بورسیه به هنگام تحصیل در مدارس و دبیرستان های فنلاند، می خواهند از وضعیت اسکان و خوابگاه در مدارس این کشور آگاهی داشته باشند. در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

وضعیت خوابگاه و اسکان در مدارس و دبیرستان های فنلاند

همراهان عزیز مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های ایتالیا تهیه و نتنظیم شده توسط تیم کارشناسی موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش می باشد. کپی برداری بدون رعایت اصول ذکر منبع، حرام است. در برخی از دانشگاه ها و یا مدارس فنلاند ممکن است، خوابگاه وجود داشته باشد و دانش آموزان می توانند از این خوابگاه ها استفاده نمایند. ولی به طور کلی دانش آموزان بهتر است، قبل از مهاجرت به فنلاند، برای اقامت داشتن در این کشور تصمیم بگیرند و حتی ممکن است، آنان مجبور باشند تا یک اتاق و یا به صورت چند نفری، یک خانه اجاره نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی فنلاند

متقاضیانی که قصد مهاجرت به فنلاند را دارند و می خواهند به تحصیل در فنلاند بپردازند، باید در نظر داشته باشند، اخذ ویزای دانش آموزی فنلاند بسیار مهم می باشد. همچنین برای اخذ ویزای دانش آموزی فنلاند، شرایط و مدارکی مورد نیاز می باشد. از شرایط اصلی اخذ ویزای دانش آموزی فنلاند، دریافت نامه پذیرش از مدارس فنلاندی می باشد و دیگر مدارک آن، در زیر این بیانات ذکر گردیده است. لازم به ذکر است، دانش جویان بایستی در ارائه مدارک نهایت دقت را داشته باشند و اگر در ارائه مدارک خود دچار اشتباه شوند، پروسه اخذ ویزای تحصیلی آنان به تعویق خواهد افتاد و یا حتی ممکن است، با اخذ ویزای تحصیلی دانش آموز موافقت نشود. به طور کلی دانش آموزان باید نامه اخذ پذیرش و مدارک مورد نیاز را به سفارت کشور فنلاند اعطا نمایند. این مدارک عبارتند از:

  • پاسپورت معتبر با یک سال اعتبار
  • گواهی سلامت فردی
  • بیمه دانش آموزی
  • تکمیل فرم ویزا
  • نامه پذیرش از مدارس فنلاند
  • عکس مخصوص
  • مدارک شناسایی و هویتی نظیر کارت ملی
  • ریز نمرات دانش آموز

معرفی بهترین مدارس و دبیرستان های فنلاند

در این عنوان از عناوین مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های فنلاند، می خواهیم به معرفی بهترین مدارس و دبیرستان های فنلاند بپردازیم. زیرا تمامی والدین می خواهند فرزندانشان در بهترین مدارس درس بخوانند و بتوانند آینده ای روشن داشته باشند. از این رو والدین ملزم به تحقیقات می باشند. در واقع والدین باید بررسی کرده و مطمئن باشند که مدرسه مورد نظر آن ها، دارای امکانات و آموزش ایده آل باشند. در مدارس بین المللی و مدارس خصوصی در شهر های فنلاند همانند، هلسینکی، راوما، ایماترا، تورکو و … تدرس با زبان های آلمانی، روسی، انگلیسی، سوئدی و فرانسوی می باشد و این چنین مدارس، قطعا مدارس محبوبی برای دانش آموزان می باشند.

به طور کلی در جدول زیر نام برخی از بهترین مدارس بین المللی در فنلاند را آورده ایم.

THE INTERNATIONAL SCHOOL OF HELSINKI

L’école Française Jules Verne

The Deutsche Schule

Etelä-Tapiolan Lukio

KIELO INTERNATIONAL SCHOOL

Ressu Comprehensive School

The Finnish-Russian School

Maunula Elementary and Secondary Schools

Lycée Franco-Finlandais d’Helsinki

Espoo International School

هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های فنلاند

بی شک یکی از مهم ترین عوامل در باب تحصیل در مدارس و دبیرستان های فنلاند، هزینه تحصیل در در فنلاند می باشد. تحصیل در فنلاند به سه زبان انگلیسی، فنلاندی و سوئدی می باشد. مدت زمان تحصیل در دبیرستان های کشور فنلاند معمولا سه ساله است، ولی در برخی موارد نیز می توان 2 الی 4 سال تحصیل کرد. مدارس فنلاندی عمدتا برای اشخاص زیر 18 سال می باشند، ولی با این وضعیت، مدارسی در این کشور وجود دارند، که اجازه تحصیل در دوره دبیرستان را به افراد بالای 18 سال نیز می دهند. به علاوه مدارسی در فنلاند وجود دارند که به دانش آموزان بالای 18 سال و مهاجر اجازه گذراندن دوره های زبان فنلاندی را می دهند. به طور کلی هزینه تحصیل در فنلاند در مدارس و کالج های این کشور، ما بین 10000 الی 13000 یورو می باشد. به علاوه هزینه های زندگی نیز در این کشور به صورت یک مسئله مهم باید بررسی شوند و در ادامه مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های فنلاند، این امر را ارزیابی می نماییم.

هزینه های زندگی در کشور فنلاند

یگی دیگر از عواملی که به هنگام مهاجرت به فنلاند در نظر اشخاص قرار می گیرد، میزان هزینه های زندگی در این کشور می باشد. متقاضیان مهاجرت به فنلاند موظف هستند، قبل از مهاجرت به این سرزمین عناوینی نظیر هزینه های اجاره و هزینه های زندگی را در نظر بگیرند. همچنین دانش آموزان باید این موضوع را در نظر داشته باشند و خانواده آنان، توانایی تمکن مالی داشته باشند. به طور کلی میزان هزینه زندگی در فنلاند 88 درصد گران تر از کشور ایران می باشد و یک شخص در این کشور به طور میانگین در یک ماه 800 یورو هزینه دارد. شایان ذکر است، میزان هزینه ها در این کشور برای 4 نفر 2921 یورو در هر ماه می باشد. در جدول زیر قیمت برخی از خوراکی های روزمره را آورده ایم.

اقلام مصرفی

قیمت (یورو)

یک کیلو گوشت گاو

13.97

یک کیلو پنیر محلی

6.73

یک کیلو برنج

2.04

12 عدد تخم مرغ

2.09

یک کیلو مرغ

9.98

یک لیتر شیر

0.95

یک کیلو سیب زمینی

1.00

یک کیلو پیاز

1.38

یک کیلو پرتقال

2.05

یک کیلو گوجه فرنگی

3.02

یک کیلو سیب

2.21

یک کیلو موز

1.62

شرایط دریافت ویزای همراه در کشور فنلاند

بسیاری از دانش آموزان بین المللی وجود دارند، که می خواهند به هنگام مهاجرت به فنلاند و تحصیل در این کشور، پدر و مادر خویش را همراه بیاورند. در برخی کشور ها با اخذ ویزای گاردین می توانند در کنار فرزند خود همراه باشند. ولی در کشور فنلاند چنین امکانی وجود ندارد و والدین می توانند برای همراه بودن کنار فرزندان خود، ویزای توریستی اخذ نمایند و در کنار فرزندان خویش باشند. در واقع ویزای همراه برای اشخاصی است، که بالای 18 سال سن دارند و فقط می توانند همسر و فرزندان خویش را به عنوان همراه به فنلاند بیاورند. لازم به ذکر است، والدین با اخذ چنین ویزایی، اجازه کار، تحصیل و سرمایه گذاری خواهند داشت.  دانش آموزان می توانند با تحصیل در کشور فنلاند و ورود به دانشگاه های این کشور، اجازه کار پس از تحصیل دریافت نمایند و می توانند اقامت دائم بگیرند. در ادامه وضعیت اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در فنلاند را بیان می نماییم.

شرایط اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در فنلاند

دانش آموزانی که به تحصیل در مدارس و دبیرستان های فنلاند مشغول می باشند، ممکن است بخواهند در دانشگاه های این کشور تحصیلات خود را ادامه بدهند. با انجام این کار دانش آموزان می توانند پس از فارغ التحصیل شدن در دانشگاه های فنلاند اجازه کار پس از تحصیل دریافت نمایند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند. دانش آموزان با انجام چنین کاری، اقامت موقت کشور فنلاند را دریافت می نمایند و می توانند از این طریق در بازار کار فنلاند استخدام شوند و با 5 سال کار در این کشور، اقامت دائم دریافت نمایند. بدین ترتیب اشخاصی که توانسته باشند اقامت دائم کشور فنلاند را دریافت نمایند، می توانند با رعایت قوانین جامعه فنلاند، پرداخت مالیات، احترام به فرهنگ فنلاند و یادگیری زبان فنلاندی ها به تابعیت برسند.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی در مورد تحصیل در مدارس و دبیرستان های فنلاند

تحصیل در مدارس و دبیرستان های فنلاند، تحصیل رایگان در در فنلاند، هزینه تحصیل در فنلاند و شرایط اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در فنلاند را در مقاله علمی تحصیل در مدارس و دبیرستان های فنلاند مورد بررسی قرار دادیم و دانستیم، دانش آموزان بین المللی برای تحصیل در فنلاند نیازمند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی این کشور می باشند و برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند، لازم است دانش آموزان مدارک مهمی را اعطا نمایند. به علاوه در مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های فنلاند عنوان شد، دانش آموزان می توانند با تحصیل در فنلاند و فارغ التحصیل شدن در دانشگاه های این کشور، برای اخذ ویزای کار در این کشور درخواست بدهند و در نهایت با کار در این کشور، به اقامت دائم برسند. شما عزیزان می توانید، برای کسب بیشتر در رابطه با مهاجرت به فنلاند و تحصیل در این کشور، با مشاوران کاربلد موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایند. در صورت رضایتمندی از این مقاله، 5 ستاره زیر این نوشتار را روشن نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *