شرایط تحصیل در مدارس و دبیرستان های قبرس، چگونگی مهاجرت تحصیلی به کشور قبرس و بررسی جامع شرایط تحصیل در قبرس آپدیت 2021 را در این مقاله در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

شرایط تحصیل در مدارس و دبیرستانهای قبرس چیست؟

چه مدارکی برای تحصیل در مدارس کشور قبرس مورد نیاز است؟

آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مدارس کشور قبرس وجود دارد؟

معایب تحصیل در قبرس چیست؟

کشور قبرس به علت پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی و همینطور عضو شنگن بودن در سال های اخیر مورد توجه افرادی که تمایل به تحصیل در خارج از ایران دارند، قرار گرفته است و خیلی از خانواده ها ترجیح می دهند فرزندانشان تحصیل در مدارس کشور قبرس داشته باشند. به همین علت ما تصمیم گرفتیم مقاله ای را به بررسی جامع شرایط تحصیل در قبرس آپدیت 2021 اختصاص دهیم و شرایط تحصیل در قبرس در مدارس و دبیرستانهای این کشور را خدمت شما همراهان عزیز توضیح دهیم. چنانچه شما عزیزان متقاضی تحصیل در مدارس و دبیرستان های قبرس هستید، می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا تماس بگیرید و مشاوره رایگان در مورد تحصیل در قبرس دریافت نمائید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در مدارس و دبیرستان های قبرس

عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • کشور قبرس برای تحصیل و زندگی
 • قوانین آموزشی، برنامه درسی و متون آموزشی در مدارس و دبیرستان های قبرس
 • بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان قبرس
 • مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی قبرس
 • معرفی مدارس و دبیرستان های برتر قبرس
 • هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های قبرس
 • هزینه زندگی در قبرس
 • شرایط اخذ ویزای همراه قبرس
 • وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل در قبرس
 • سوالات متداول راجع به تحصیل در مدارس و دبیرستان های قبرس
 • نتیجه گیری در مورد تحصیل در مدارس و دبیرستان های قبرس

فایل ویدیویی توضیحات کارشناس ارشد موسسه در خصوص تحصیل زیر 18 سال در خارج از کشور

فایل صوتی این ویدیو

تحصیل در مدارس و دبیرستان های قبرس

کشور قبرس برای تحصیل و زندگی

کشور قبرس به دو قسمت، قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم می شود. در قبرس شمالی که شباهت بسیاری به کشور ترکیه دارد، زبان ترکی رایج است و در قبرس جنوبی که عضو شنگن می باشد، زبان یونانی رایج است. از مزایای تحصیل در قبرس شمالی و قبرس جنوبی، امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مدارس و دبیرستان های کشور قبرس است. مدارس کشور قبرس شامل مدارس دولتی و مدارس خصوصی می شوند : در مدارس خصوصی قبرس دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند در حالی که زبان تدریس در مدارس دولتی کشور قبرس زبان ترکی و یونانی است. از مزایای تحصیل در دوره دبیرستان در قبرس شمالی و قبرس جنوبی این است که افراد دیپلم بین المللی می گیرند و می توانند دوران دانشگاه خود را در دانشگاه های معتبر این کشور که هزینه نسبتاً پایین تری نسبت به دیگر کشورهای اروپایی دارند، بگذرانند و حتی امکان تحصیل در دانشگاه های دیگر کشورهای اروپایی نیز وجود دارد. جهت آشنا شدن با همه چیز در مورد تحصیل در قبرس شمالی و قبرس جنوبی و اطلاع یافتن از شرایط تحصیل در قبرس به لینک زیر مراجعه فرمائید.

پرچم قبرس
شرایط عمومی قبرس

قوانین آموزشی، برنامه درسی و متون آموزشی در مدارس و دبیرستان های قبرس

تحصیل در مدارس کشور قبرس را می توان به سه قسمت تقسیم کرد : تحصیل در مقطع ابتدایی، تحصیل در مقطع متوسطه و تحصیل در مقطع دبیرستان. تحصیل در مدارس کشور قبرس در مقطع ابتدایی اجباری است که از سن 6 سالگی شروع می شود. مقطع ابتدایی در قبرس 6 سال طول می کشد و در این مدت دانش آموزان دروس ابتدایی از جمله ریاضی، علوم و زبان را فرا می گیرند. بعد از به اتمام رساندن مقطع ابتدایی، در سن 12 سالگی به مدت 3 سال در مقطع متوسطه تحصیل می کنند. تحصیل در قبرس در مقطع متوسطه اجباری است و دانش آموزان تا 15 سالگی نیز در مدارس کشور قبرس تحصیل می کنند. مقطع دبیرستان در کشور قبرس نیز سه ساله است و در این مدت دانش آموزان برای ورود به دانشگاه ها آماده می شوند و در پایان این سه سال دیپلم خود را اخذ می کنند.

بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان قبرس

کسانی که به دنبال تحصیل در قبرس در مدارس این کشور هستند، به تحصیل رایگان و اخذ بورسیه تحصیلی در این مقطع تحصیلی نیز فکر می کنند. لازم به ذکر است که بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا به دانشجویان بین المللی و درصورت داشتن رزومه خوب و مدرک زبان بالا اعطا می شود. پس امکان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان در قبرس وجود ندارد. البته تحصیل رایگان در مدارس دولتی قبرس ممکن است ولی فقط افرادی که اقامت کشور قبرس را دارند و در قبرس حضور دارند، می توانند از تحصیل رایگان در مدارس کشور قبرس بهره ببرند. به عبارتی دیگر در صورتی که دانش آموز به همراه خانواده اش به کشور قبرس مهاجرت کند و اقامت قبرس را داشته باشد، اجازه تحصیل در مدارس دولتی قبرس را دارد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی قبرس

اخذ پذیرش از یکی از مدارس و دبیرستان های قبرس و نامه پذیرش تحصیلی لازمه اصلی برای تحصیل در قبرس و اخذ ویزای تحصیلی قبرس است. در قدم اول، کسی که می خواهد تحصیل در مدارس و دبیرستان های قبرس داشته باشد، باید از مدرسه مورد نظر پذیرش بگیرد و بعد از آن درخواست ویزای تحصیلی قبرس کند. مدارکی که برای ویزای تحصیلی قبرس مورد نیاز هستند، به شرح ذیل می باشند:

نامه پذیرش تحصیلی به همراه رسید پرداخت شهریه مدرسه
نامه رزرو خوابگاه
بیمه نامه
مدارک تحصیلی
مدارک هویتی (شناسنامه، پاسپورت و عکس)
فرم درخواست ویزای تحصیلی قبرس
نامه تمکن مالی
گواهی سلامت پزشکی
سوابق کیفری

معرفی مدارس و دبیرستان های برتر قبرس

در کشور قبرس مدارس خصوصی و بین المللی زیادی وجود دارد که بسته به امکانات مدرسه و خدماتی که ارائه می دهد، متفاوت هستند. در زیر مهم ترین و بهترین مدارس کشور قبرس را نام برده ایم:

Kes Schools
Heritage School Limassol
American Academy Nicosia
American Academy Limassol
Grammar School Limassol
Falcon School
Challenge School
Foleys School
Pascal
Xenion Education
The Junior School
Pathway Olympion
TLC Private School

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در قبرس می توانید روی این لینک کلیک کنید.

هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های قبرس

مسلماً یکی از اصلی ترین دلایلی که افراد به تحصیل در مدارس و دبیرستان های قبرس فکر می کنند، بحث هزینه های تحصیل در این کشور است. مدارس بین المللی کشور قبرس در مقایسه با کشورهای دیگر اروپایی هزینه نسبتاً کمتری دارند و دانش آموزان بابت شهریه مدرسه مبلغ نسبتاً کمی پرداخت می کنند. هزینه تحصیل در مدرسه شامل دو قسمت می شود : شهریه مدرسه و هزینه خوابگاه. به صورت کلی شهریه مدارس خصوصی در قبرس از 2،500 یورو در سال شروع می شود و تا 15،000 یورو در سال می تواند باشد. به عنوان مثال شهریه سالانه تحصیل در مدرسه بین المللی آمریکایی قبرس از 5،000 تا 13،000 یورو می باشد. تمامی مدارس خصوصی، خوابگاه شبانه روزی دارند و دانش آموزان می توانند در خوابگاه های مدارس زندگی کنند. در مورد هزینه خوابگاه نیز با توجه به امکاناتی که خوابگاه مدارس دارند، هزینه متفاوت است. اما به صورت کلی هزینه خوابگاه و خورد و خوراک در مدارس خصوصی قبرس از 4،000 یورو تا 10،000 یورو در سال است.

هزینه زندگی در قبرس

بحث هزینه های زندگی برای افرادی که تمایل به تحصیل در قبرس دارند، بسیار حائز اهمیت است. یکی از دلایلی که افراد کشور قبرس را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند، مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی در کشور قبرس است. هزینه های زندگی در کشور قبرس به نسبت دیگر کشورهای اروپایی پایین تر است. اگر بخواهیم هزینه های زندگی در قبرس را با هزینه های زندگی در ایران مقایسه کنیم، هزینه های زندگی در قبرس 52.19 درصد بیشتر از کشور ایران است و هزینه اجاره خانه در قبرس نسبت به کشور ایران، 36.51 درصد بیشتر است. به طور میانگین، هزینه زندگی یک فرد در قبرس بدون محاسبه هزینه اجاره منزل 600 یورو در ماه است. برای اطلاع یافتن از هزینه های زندگی در قبرس، جدول زیر را که بر اساس جدیدترین آمار در سال 2021 تهیه شده است، مطالعه فرمائید.

قیمت (یورو) هزینه های زندگی در قبرس
1،758.33 خرید هر متر مربع خانه (مرکز شهر)
1،368.05 خرید هر متر مربع خانه (مناطق دیگر)
586.45 اجاره آپارتمان یک خوابه (مرکز شهر)
486.99 اجاره آپارتمان یک خوابه (مناطق دیگر)
138.55 هزینه ماهانه برق، آب، وسایل گرمایشی و خنک کننده برای 85 متر مربع
38.13 هزینه ماهانه اینترنت 60 مگابیت بر ثانیه
1.18 بنزین (یک لیتر)
12.00 غذا در رستوران ارزان قیمت
0.73 بطری یک و نیم لیتری آب
6.98 گوشت مرغ (یک کیلو گرم)
9.02 گوشت گاو (یک کیلو گرم)
1.74 برنج (یک کیلو گرم)
0.80 سیب زمینی (یک کیلو گرم)
0.85 پیاز (یک کیلو گرم)
2.12 سیب (یک کیلو گرم)
1.30 پرتقال (یک کیلو گرم)
2.59 تخم مرغ (12 عدد)
1.39 شیر (یک لیتر)

شرایط اخذ ویزای همراه قبرس

خانواده هایی که تمایل دارند فرزند خود را برای تحصیل در مدارس و دبیرستان های قبرس به این کشور بفرستند، به این موضوع فکر می کنند که بتوانند همراه فرزند خود به کشور قبرس مهاجرت کنند. آیا امکان دریافت ویزای همراه برای کسانی که قصد تحصیل در مدارس و دبیرستانهای قبرس را دارند، وجود دارد؟ خیر، کشور قبرس به والدین افرادی که در مدارس و دبیرستان های کشور قبرس تحصیل می کنند، ویزا اعطا نمی کند. در حال حاضر تنها کشورهای کانادا و استرالیا هستند که به یکی از والدین کسانی که برای مهاجرت تحصیلی در مدارس و دبیرستان ها اقدام می کند، ویزا می دهد. پس خانواده هایی که می خواهند فرزندان خود را برای تحصیل در مدارس کشور قبرس بفرستند، نمی توانند ویزای همراه بگیرند و به همراه فرزند خود به قبرس مهاجرت کنند. ولی امکان دریافت ویزای توریستی برای خانواده دانش آموزان وجود دارد که می توانند با این ویزا 6 ماه در سال در قبرس زندگی کنند. باید به این موضوع دقت کرد که شخصی که با ویزای توریستی در کشور قبرس زندگی می کند، اجازه کار، تحصیل و سرمایه گذاری در قبرس ندارد.

وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل در قبرس

کسانی که تمایل دارند تحصیل در مدارس و دبیرستان های قبرس داشته باشند، موضوع اخذ اقامت و تابعیت قبرس برای آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به طور کلی وقتی که شخصی در مدارس کشور قبرس تحصیل می کند، ویزای تحصیلی اخذ می کند و پس از به اتمام رساندن دوره تحصیلی خود باید کار پیدا کند و اقامت کاری دریافت کند. به عبارتی دیگر پروسه اقامت شخص در صورتی شروع می شود که ویزای تحصیلی شخص تبدیل به ویزای کاری شده بود. در صورت اخذ ویزای کار، بعد از اینکه شخص 5 سال در قبرس زندگی کند و مالیات پرداخت کند، می تواند اقامت دائم قبرس را اخذ کند. بعد از اخذ اقامت دائم قبرس، یک سال بعد شخص واجد شرایط برای دریافت تابعیت قبرس است. برای درخواست تابعیت قبرس، شخص باید اثبات کند که به فرهنگ و تاریخ این کشور آشنایی دارد و به زبان بومی این کشور، ترکی و یونانی، تسلط دارد.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سوالات متداول راجع به تحصیل در مدارس و دبیرستان های قبرس

مزایای تحصیل در قبرس شمالی و قبرس جنوبی چیست؟

تحصیل با هزینه نسبتاً پایین از مزایای تحصیل در دوره دبیرستان در قبرس شمالی و جنوبی است.

زبان تحصیل در مدارس و دبیرستانهای قبرس چیست؟

زبان انگلیسی زبان تحصیل در مدارس خصوصی کشور قبرس است و زبان ترکی و یونانی زبان تحصیل در مدارس دولتی این کشور است.

هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های قبرس چقدر است؟

به صورت کلی، هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های قبرس، مدارس خصوصی این کشور 2،500 الی 15،000 یورو در سال است.

هزینه زندگی در قبرس چقدر است؟

هزینه زندگی در قبرس بدون هزینه اجاره منزل 600 یورو در ماه است.

نتیجه گیری در مورد تحصیل در مدارس و دبیرستان های قبرس

تحصیل در مدارس و دبیرستان های قبرس، شرایط مهاجرت از طریق تحصیل به قبرس و همه چیز در مورد تحصیل در قبرس شمالی و قبرس جنوبی را در این مقاله خدمت شما عزیزان توضیح دادیم. از آنجایی که قبرس جنوبی عضو اتحادیه اروپا به حساب می آید، هزینه تحصیل و زندگی در این کشور نسبت به بقیه کشورهای اروپایی کمتر است. همین موضوع سبب شده است که عده ای این کشور را برای ادامه تحصیل و ورود خود به اروپا انتخاب کنند. چنانچه شما عزیزان علاقه مند به تحصیل در قبرس هستید و می خواهید دوران مدرسه و دبیرستان خود را در مدارس کشور قبرس بگدرانید، می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و مشاوره رایگان در مورد شرایط تحصیل در قبرس دریافت کنید. علاه بر این، شما عزیزان می توانید سوالات خود را در مورد تجربه تحصیل در قبرس شمالی و جنوبی در قسمت دیدگاه سایت مطرح کنید و پاسخ آن ها را خیلی سریع دریافت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *