تحصیل در مدارس و دبیرستان های مجارستان

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

تحصیل در مدارس و دبیرستان های مجارستان ، شرایط تحصیل در مدارس مجارستان ، تحصیل رایگان در مجارستان و چگونگی شروع تحصیل در مدارس مجارستان را در مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های مجارستان به صورت علمی مورد بررسی قرار خواهیم داد. خالی از لطف نمی باشد، که ما می خواهیم در مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های مجارستان، به سوالات شما عزیزان پاسخ بدهیم. آیا تحصیل رایگان در مجارستان امکان پذیر است؟ آیا دانشجویان بین المللی می توانند به تحصیل در مدارس مجارستان بپردازند؟ شرایط سنی تحصیل در مجارستان چگونه می باشد؟ در ادامه مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های مجارستان، با ما همراه شوید و اطلاعات بسیار مناسبی درباره تحصیل در مدارس مجارستان به دست بیاورید. شما خوبان می تونید برای مهاجرت تحصیلی به کشور مجارستان اقدام نمایید. برای این منظور با موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس بگیرید و با دریافت مشاوره تحصیلی رایگان، به صورت کاملا ایده آل، برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور، اقدام نمایید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در مدارس و دبیرستان های مجارستان

فایل ویدیویی توضیحات مدیریت محترم موسسه در خصوص تحصیل در مجارستان

فایل صوتی این ویدیو

تحصیل در مدارس و دبیرستان های مجارستان

کشور مجارستان برای زندگی و تحصیل

می خواهیم شرایط کشور مجارستان را برای زندگی و تحصیل بررسی نماییم و شما عزیزان مهاجر را با قوانین تحصیلی در این کشور آشنا کنیم، تا بتوانید با داشتن اطلاعی جامع، قدم در راه تحصیل در مدارس و دبیرستان های مجارستان بگذارید. کشور مجارستان در اروپای مرکزی واقع شده است و پایتخت آن، شهر بوداپست می باشد. کشور مجارستان 93030 کیلو متر مربع مساحت دارد و کشور های زیادی همسایه این سرزمین می باشند. زبان رایج میان مردم مجارستان، زیان مجاری می باشد و واحد پول این کشور، فورینت مجارستان می باشد. کشور مجارستان عضو شینگن می باشد و از این نظر دارای یک اقتصاد مقاومتی می باشد. شرایط کاری و تحصیلی در کشور مجارستان بسیار مناسب می باشد. از این رو سالانه متقاضیان زیادی می خواهند از طریق کار و تحصیل وارد این کشور شوند. نظام آموزشی تحصیل در مدارس و دبیرستان های مجارستان همانند دیگر کشور های اروپایی بسیار ایده آل می باشد. گزینه های بسیار متعددی جهت تحصیل به زیان انگلیسی در مدارس و دبیرستان های کشور مجارستان وجود دارد. از این رو اشخاصی که به زبان مجاری مسلط نباشند، بایستی در مدارس خصوصی و بین المللی این کشور، به زبان انگلیسی تحصیل نمایند. در ادامه همراه ما باشید. شرایط کلی و نظام آموزشی مجارستان را بیان خواهیم کرد.

پرچم مجارستان
شرایط عمومی مجارستان

برنامه های آموزشی در مدارس و دبیرستان های مجارستان

همان گونه ای که ذکر کردیم، تحصیل در مدارس و دبیرستان های مجارستان، بسیار مناسب می باشد و نظام آموزشی این کشور همانند دیگر کشور های اتحادیه اروپا می باشد. شرایط سنی تحصیل در مجارستان از سن 6 الی 16 سالگی می باشد. لذا قبل از تحصیل در مدارس مجارستان، ابتدا باید به مدت یک سال در مهد کودک های این کشور تحصیل کرد. طبق مقررات جامعه مجارستان، کودکان از سنین 6 سالگی شروع به تحصیل می نمایند و تا سن 13 سالگی مقاطع ابتدایی را پشت سر می گذارند و در این میان کودکان می توانند، ما بین سن 11 الی 12 سالگی، به یادگیری کامپیوتر نیز بپردازند. دانش آموزان پس از 14 سالگی به تحصیل در دبیرستان های مجارستان و مدارس فنی و حرفه ای این کشور می پردازند. ماه های تحصیلی در مدارس مجارستان، از ابتدای ماه سپتامبر تا اواسط ماه ژوئن می باشد. این وضعیت در حالی است، که تحصیل در موسسات عالی، تا پایان ماه می ادامه دارد. دانش آموزان در مجارستان طی یک سال تحصیلی، دو ترم تحصیل می نمایند و تعطیلات مذهبی را استراحت می نمایند. به طور کلی دانش آموزان به زبان مجاری تحصیل می نمایند، ولی با وجود چنین قوانینی، در برخی از مدارس این کشور تحصیل به دو زبان امکان دارد. بیان این نکته خالی از لطف نیست، که دانش آموزان بین المللی بایستی در مدارس خصوصی و بین المللی مجارستان تحصیل نمایند.

بورسیه های تحصیلی در مقطع دبیرستان در کشور مجارستان

برخی از دانش آموزان بین المللی چنین سوالاتی بیان می نمایند، که آیا می توان به تحصیل رایگان در مجارستان پرداخت و هزینه های تحصیلی را از طریق اخذ بورسیه تحصیلی تامین کرد؟ همان گونه ای که می دانیم، بورسیه های تحصیلی به دانش آموزان و دانش جویان کمک می نماید تا در میزان هزینه ها و شهریه های تحصیلی صرفه جویی نمایند. اما بایستی در نظر داشت، بورسیه های تحصیلی در هر کشوری به دانشجویان رتبه برتر تعلق می گیرد و تنها دانشجویانی که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی به بالا تحصیل می نمایند، به سختی می توانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند. ولی متاسفانه برای تحصیل در دبیرستان های مجارستان نمی توان به عنوان یک دانش آموز، از کمک هزینه های تحصیلی استفاده کرد. با وجود این وضعیت، ممکن است، دانش آموزانی که در مدارس خصوصی مجارستان تحصیل می نمایند و از رتبه های برتر در این مدارس هستند، بتوانند به میزان کمی در پرداخت شهریه تحصیلی خود، تخفیف بگیرند.

وضعیت خوابگاه و اسکان در مدارس و دبیرستان های مجارستان

همراهان عزیز مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های مجارستان تهیه و تنظیم شده توسط تیم کارشناسی موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش می باشد وکپی برداری بدون ذکر منبع اصلی، حرام است. دانش آموزان و دانشجویانی که در مجارستان تحصیل می نمایند، فقط چند ساعت از روز را در کلاس های درسی مشغول هستند و بقیه روز را در خانه می گذرانند. بنابراین، توصیه می شود هنگام مهاجرت تحصیلی به مجارستان، به فکر انتخاب یک خوابگاه مناسب باشید و مکانی را انتخاب کنید که راحت ترین مکان برای شما باشد. با توجه به شرایط اقتصادی و ارزان بودن هزینه های زندگی در کشور مجارستان، هزینه محل اقامت در مجارستان برای دانشجویان و محصلان خارجی شامل هزینه های بالا نمی باشد و دانشجویان می توانند با هزینه های پایین در خوابگاه های این کشور به زندگی بپردازند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی مجارستان

درصورتی که می خواهید برای تحصیل در مدارس و دبیرستان های مجارستان، به این سرزمین مهاجرت کنید، باید در ابتدا برای اخذ نامه پذیرش از مدارس مجارستان اقدام کنید و سپس جهت اخذ ویزای تحصیلی مجارستان درخواست بدهید. از آن جایی که اخذ پذیرش از مدارس مجارستان، شرط اصلی برای اخذ ویزای تحصیلی می باشد، لذا بدون نامه پذیرش، هیچ گونه امکانی برای مهاجرت به این کشور وجود ندارد. به علاوه، دانش آموزان بایستی مدارک دیگری را به هنگام درخواست ویزا، اعطا نمایند و اگر تمکن مالی آنان از سوی والدین می باشد، مدارک صاحب حساب نیز باید در پرونده دانش آموز باشد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان:

 • عکس
 • پاسپورت معتبر
 • ارائه رزومه تحصیلی
 • نامه پذیرش
 • بیمه نامه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی
 • مدارک تحصیلی معتبر با ریز جزئیات
 • تمکن مالی
 • مدارک هویتی فرد (شناسنامه و کارت ملی و ...)

در ادامه مقاله تحصیل در مدارس و دیرستان های مجارستان می خواهیم بهترین مدارس این کشور را معرفی نماییم.

معرفی بهترین مدارس و دبیرستان های مجارستان

کشور مجارستان مدارس و دبیرستان های بسیار زیادی دارد. مدارس در مجارستان به صورت خصوصی، دولتی و بین المللی می باشد و تحصیل رایگان در مجارستان، فقط در مدارس دولتی و برای دانش آموزان مجارستانی امکان پذیر است و دانش آموزانی که از شهروندان کشور مجارستان نمی باشند، باید در مدارس بین المللی و خصوصی این کشور تحصیل نمایند. از این رو بهتر است، به هنگام مراجه جهت اخذ پذیرش از مدارس مجارستان، از امکانات، رفاه، سطح آموزش و … اطلاعات کافی داشته باشید. زیرا تمامی این عوامل، تاثیر مستقیمی بر تحصیل دانش آموزان خواهد داشت. در ادامه این نوشتار، لیستی از برترین مدارس مجارستان تهیه کرده ایم.

Eötvös József Gimnázium

Berzsenyi Dániel Gimnázium

ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola

A Orchidea Hungarian-English Bilingual School

Bolyai János Gimnázium

Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium

هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های مجارستان

پس از دانستن شرایط سنی تحصیل در مجارستان و بهترین مدارس هانگری برای تحصیل، بهتر است، از میزان هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های مجارستان مطلع باشیم. سیستم آموزش در مدارس های مجارستان، بیش از 600 سال است، که نمایان کننده تعالی آکادمیک می باشد. شما خوبان که می خواهید برای ادامه تحصیل به کشور مجارستان بروید، می توانید در مدارس خصوصی و بین المللی این سرزمین ثبت نام نمایید. ولی همان گونه که می دانید، تحصیل در مدارس خصوصی این کشور، نیازمند پرداخت شهریه می باشد. میزان هزینه های تحصیل در مدارس و دبیرستان های مجارستان، بسته به نوع مدرسه و امکانات آن می باشد و میزان شهریه در این مدارس بسیار متفاوت است. ولی به طور کلی هزینه های تحصیل در مدارس مجارستان، 1.436.000 فورینت الی 2.639.000 فورینت مجارستان می باشد. دانش آموزان علاوه بر این که باید میزان شهریه و هزینه تحصیل در مدارس مجارستان را مورد نظر قرار بدهند، باید میزان هزینه زندگی را نیز در نظر بگیرند. از این رو می خواهیم، در ادامه نوشتار به بررسی هزینه زندگی در مجارستان بپردازیم.

هزینه های زندگی در کشور مجارستان

در عنوان بالا بیان کردیم، دانش آموزان باید هزینه های تحصیل در مدارس و دبیرستان های مجارستان را مورد بررسی قرار بدهند. به علاوه آنان بایستی از میزان هزینه های زندگی در این کشور اطلاع کافی داشته باشند. میزان هزینه زندگی در مجارستان 22 درصد گران تر از تهران می باشد. در واقع هزینه زندگی یک نفر در یک ماه در کشور مجارستان، به صورت متوسط  180.845 فورینت می باشد. همچنین اگر 4 نفر بخواهند در کشور مجارستان زندگی کنند، میزان هزینه زندگی آنان 6.205.03 فورینت می باشد. در جدول زیر، میزان هزینه های اقلام خوراکی در مجارستان را آورده ایم.

اقلام خوراکی

قیمت (فورینت مجارستان)

یک لیتر شیر

254.49

12 عدد تخم مرغ

582.67

500 گرم نان

255.60

کاپوچینو

501.89

یک کیلو برنج

408.32

یک کیلو پنیر محلی

2175.68

یک کیلو گوشت مرغ

1549.58

یک کیلو گوشت گاو

2694.26

یک کیلو پیاز

287.72

یک کیلو سیب زمینی

285.91

یک کیلو پرتقال

536.57

یک کیلو موز

448.72

یک کیلو سیب

491.67

یک کیلو گوجه فرنگی

633.09

شرایط دریافت ویزای همراه در کشور مجارستان

هر زمانی که از ویزای همراه مجارستان برای اشخاصی که در این کشور تحصیل می نمایند، صبحت می شود، منظور دانشجویان بالای 18 سال می باشد و آنان می توانند با اخذ این ویزا، همسر و فرزندان زیر 18 سال خویش را همراه بیاورند. از این رو دانش آموزانی که به تحصیل در مدارس مجارستان مشغول می باشند و زیر 18 سال سن دارند، ویزای همراه اعطا نمی گردد. در واقع دانش آموزان در مجارستان نمی توانند برای خانواده خود، ویزای همراه بگیرند. از این رو والدین دانش آموز می توانند، با اخذ ویزای توریستی مجارستان، در طول تحصیل فرزندان خود در مجارستان بمانند. ولی باید ذکر گردد، والدین دانش آموز نمی توانند با اخذ چنین ویزایی، به کار و سرمایه گذاری بلند مدت در این کشور بپردازند.

شرایط اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در مجارستان

دانش آموزان پس از گذراندن تحصیلات خود در مقاطع ابتدایی و دبیرستان، مدرک دیپلم اخذ می نمایند و می توانند به دانشگاه های این کشور ورود نمایند. سپس دانشجویان می توانند در دانشگاه های این کشور تحصیل کرده و فارغ التحصیل شوند. دانشجویانی که بخواهند پس از اتمام تحصیلات خود در بازار کار مجارستان استخدام شده و کار کنند، می توانند 9 ماه پس از پایان تحصیلات خود، در این کشور بمانند و به کاریابی بپردازند. در این صورت اگر فرد دانشجو بتواند یک پیشنهاد شغلی دریافت کرده و قرار داد کاری منعقد کند، می تواند ویزای کاری این کشور را به دست بیاورد و با کار کردن به مدت 5 سال در این سرزمین، به اقامت دائم و تابعیت مجارستان دست بیابد. شایان ذکر است، تابعیت مجارستان، پس از مدتی از اخذ اقامت این کشور می باشد و متقاضیان باید:

 • مالیات به موقع پرداخت نمایند.
 • سوء سابقه کیفری نداشته باشند.
 • زبان مجاری را یاد بگیرند.
 • به قوانین و فرهنگ جامعه هانگری احترام بگذارند.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن پایانی در مورد تحصیل در مدارس و دبیرستان های مجارستان

تحصیل در مدارس و دبیرستان های مجارستان، مزیت و معایب های بسیار زیادی دارد و ما در طول بررسی این نوشتار، شرایط تحصیل در مدارس و دبیرستان های مجارستان را بررسی کردیم و دانستیم، تحصیل رایگان در مجارستان برای دانش آموزان بومی امکان پذیر است و دانش آموزان بین المللی باید در مدارس خصوصی و بین المللی تحصیل نمایند. همچنین در این مقاله آموختیم، دانش جویان می توانند با فارغ التحصیل شدن در دانشگاه های مجارستان، 9 ماه اجازه اقامت پس از تحصیل دریافت نمایند و در این مدت به کاریابی بپردازند. چنانچه در این مدت زمان، شخص دانشجو بتواند یک دعوت نامه کاری دریافت کند، می تواند ویزای کاری این کشور را دریافت کند و در نهایت به اقامت دائم برسد. اگر شما عزیزان قصد تحصیل در مدارس و دبیرستان های مجارستان را دارید، می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس بگیرید و از آنان در جهت مهاجرت تحصیلی، مشاوره رایگان بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *