تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ

اگر به دنبال تجربه روش بسیار تازه و امروزی از آموزش هستید، توصیه می کنیم مقاله حاضر را با تمرکز و دقت بسیار بالا بخوانید. نروژ، به دلیل داشتن سیستم آموزشی منظم و به دلیل ارائه خدمات برگزیده امروزه برای تحصیل درمیان والدینی که قصد دارند فرزندان خود را به محیط این کشور بفرستند، بسیار محبوب و هیجان انگیز است. بعد از این که به مطالعه موضوعات زیرین مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ متمرکز شدید ، می توانید از متخصصین موسسه مهاجرتی ام آی ای اتریش بخواهید که درباره تحصیل در نروژ و سیستم آموزشی نروژ شمارا در جریان بگذارند. شما با دریافت اطلاعات متوجه می شوید که برای تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ فرزند شما آماده می باشد و یا خیر. دقت کنید که، شما رایگان مشاوره می شوید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ

عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • کشور نروژ برای زندگی و تحصیل
 • برنامه آموزشی در مدارس و دبیرستان های نروژ
 • بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان نروژ
 • وضعیت اسکان و خوابگاه در مدارس و دبیرستان های نروژ
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی نروژ
 • معرفی بهترین مدارس و دبیرستان های نروژ
 • هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ
 • هزینه زندگی در نروژ
 • شرایط اخذ ویزای همراه نروژ
 • وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل در نروژ
 • سوالات متداول راجع به تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ
 • سخن پایانی در مورد تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ

فایل ویدیویی توضیحات کارشناس ارشد موسسه در خصوص تحصیل در برترین مدارس دنیا

فایل صوتی این ویدیو

تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ

کشور نروژ برای زندگی و تحصیل

اگر قصد شما تحصیل در مدارس نروژ می باشد، بهتر است، بعد از سن ۶ سالگی که سن اجباری تحصیل در نروژ است، برای ثبت نام اقدام کنید. شما در این سن ابتدا وارد مهد کودک های جذاب و بسیار خاص می شوید و تا سن ۱۹ سالگی به طور پیوسته تحصیل می نمایید. البته در سن ۱۹ سالگی تحصیل در دبیرستان های نروژ را به پایان می رسانید. برای این که وارد دانشگاه های نروژ شوید، بهتر است در مقطع دبیرستان خود، نمرات عالی کسب کرده باشید تا عالی ترین دانشگاه و به روز ترین سیستم آموزشی در اختیارتان قرار گیرد. خبر خوش آن که، یک مدرسه ایرانی در نروژ فعالیت می کند و دانش آموزان ایرانی هم وطن را نیز ثبت نام می نماید. اگر فرزند شما زیر ۱۹ سال سن دارد و دارای معدل خوب است و علاقه مند است که شهروندان نروژی و دانش آموزان شهروند را از نزدیک ببیند، توصیه می کنیم قبل از این که شرایط تغییر کند، برای تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ اقدام کنید.

پرچم نروژ
شرایط عمومی نروژ

برنامه آموزشی در مدارس و دبیرستان های نروژ

اگر شما هم جز تقاضا کنندگان ویزای تجصیلی، به جهت تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ ، می باشید، باید این موضوع را بدانید که، برای مطالعه دروس، لازم است ۱۹۰ روز در کلاس ها حضور داشته باشید. در خصوص روزهای تعطیلی باید بدانید که، دانش آموزان نروژی دو روز در هفته تعطیل هستند. تعداد کتاب های درسی دانش آموزان در طول یک سال تحصیلی تقریباً ۳۰ عدد است. این تعداد کتاب درسی به زبان انگلیسی در مدارس خصوصی و به زبان نروژی در مدارس دولتی تدریس می‌ شوند. شما با تحصیل در مدارس نروژ از یک سیستم آموزشی بسیار منظم، مدرن و یک پارچه بهره خواهید برد. حال اگر طالب اخذ بورسیه تحصیلی مقطع دبیرستان در نروژ هستید و دوست دارید به هنگام تحصیل در دبیرستان های نروژ و به هنگام بهره مندی از سیستم آموزشی نروژ، از کمک هزینه تحصیلی نیز بهره‌مند شوید، به عناوین بعدی مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ متمرکز شوید.

توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات تکمیلی و بیشتر در زمینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ، روی این لینک کلیک کنید.

بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان نروژ

شایان ذکر است که، برای تحصیل در مدارس نروژ و به جهت تحصیل در مقطع دبیرستان در نروژ می‌ توانید دروس و کتاب های درسی خود را به زبان نروژی مطالعه کنید. مطالعه این زبان رایگان است ولی از آن جا که دانش آموزان ایرانی و دیگر دانش آموزان با توجه به شرایط سختی که یادگیری زبان نروژی دارد، ترجیح می دهند؛ به زبان انگلیسی مطالعه کرده و هزینه ای را سالانه به مدرسه مورد نظر بپردازند. به طور کلی، اگر در محوطه مدارس و دبیرستان های رایگان نروژ در کنار دیگر دانش‌ آموزانی که از کشورهای مختلف آمده‌اند و همانند شما دانش آموز بین المللی می باشند، حضور داشته باشید، نیازی نیست بورسیه تحصیلی اخذ کنید. ولی مدارس و دبیرستان های خصوصی نروژ به دانش آموزانی که در سال های قبلی تحصیلی خود موفق شده اند، معدل خوب و مدرک زبان بسیار بالا را اخذ کنند، تحت شرایط ویژه،  یک سری بورسیه تحصیلی خاص را به صورت رقابتی ارائه می دهند. برای این که دقیقا بدانید دبیرستان انتخابی شما چه نوع بورسیه هایی را ارائه می دهد، به سایت رسمی مدرسه رفته و با یک سرچ مطلع شوید که ارزش بورسیه های تحصیلی ارائه شده در دبیرستان مدنظر شما چقدر است.

وضعیت اسکان و خوابگاه در مدارس و دبیرستان های نروژ

اکثر مدارسی که در کشورهای اروپایی، آمریکا و یا کانادا قرار دارند، در محوطه خود امکانات ویژه ای را به دانش آموزان ارائه می دهند. مسئولین مدارس نروژی نیز به دانش آموزانی که تصمیم گرفته اند بخشی از زندگی خود را صرف مطالعه در محوطه، نمایند خدماتی را ارائه می دهند که یکی از مهمترین آنان، خوابگاه های دانشجویی می باشد. دانش آموزان در ساعاتی که مشغول به مطالعه نیستند و در ساعاتی که می بایست، صبحانه، ناهار و شام را صرف کنند، از خدمات مدرسه ثبت نامی خود بهره مند می شوند. البته والدین می‌ توانند از طریق home stay اقدام کنند. بدین صورت که فرزندان خود را در مدارس روزانه ثبت نام نموده و از آنان بخواهند که پس از اتمام کلاس های روزانه درسی خود، در کنار خانواده های نروژی بمانند. خانواده های مورد تایید نروژ، در طول دوره تحصیلی دانش آموز، در ازای هزینه  ای که از والدین دریافت می کنند، از فرزندان آنان مراقبت می کنند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی نروژ

به دلیل این که اخذ ویزای تحصیلی نروژ پس از اخذ پذیرش تحصیلی سخت تر از اخذ ویزای دانشجویی سایر کشورها است، پیشنهاد می کنیم؛ برای این که راحت تر به مقصد برسید از افراد و وکلای خبره موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش که با وکلای خبره همکاری چندین و چند سال دارد اقدام کنید. به طور کلی شما باید به جهت تحصیل در مدارس نروژ و به جهت تحصیل در دبیرستان های نروژ اسناد مشاهده شده زیر را بدون معطلی، بر روی هم قرار دهید.

 • ارائه دو قطعه عکس
 • داشتن سرپرست
 • ارائه مدارک هویتی دانش آموز
 • ارائه پاسپورت معتبر دانش آموز
 • پرینت بانکی
 • ارائه نامه پذیرش از مدرسه مورد نظر
 • ارائه مدارک تحصیلی سال های قبل تحصیلی دانش آموز
 • ارائه گواهی اجازه سرپرست

معرفی بهترین مدارس و دبیرستان های نروژ

موسسه حقوقی ملک پور، بر انتخاب یک مدرسه و دبیرستان خوب برای تحصیل، تاکید صریحی دارد. زیرا این موسسه می خواهد که دانش آموزان وارد مدارسی شوند که در پایان دوره های خاص، از لحاظ علمی همانند یک معلم با سطح علمی بالا بار بیایند. در ذیل نام مدارسی که در شروع ترم ها به دانش آموزان بین المللی خوش آمد می گویند، آورده‌ ایم.

 • مدرسه بین المللی آرندال
 • مدرسه بین المللی برگن
 • مدرسه آلمانی اسلو
 • مدرسه بین المللی تلمارک
 • مدرسه بین المللی بیرالی
 • دبیرستان شبانه روزی وستبورگ

هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ

برای این که تحصیلات شما طبق یک سیستم آموزشی کاملا متفاوت با سیستم آموزشی که قبلاً آموزش دیده اید، پیش رود باید هزینه بپردازید. اکثر دانش آموزانی که از طریق مهاجرت تحصیلی حضور خود را در نروژ تیک زده اند، در مدارس خصوصی مشغول به تحصیل هستند. آنان باید در ازای یک سال تحصیل خود ۲۲۴ هزار کرون را به مدرسه و یا دبیرستان مدنظر بپردازند.

هزینه زندگی در نروژ

در این بخش قرار است به شما بگوییم که هزینه پوشاک مورد نیاز و اقلامی که روزانه بایستی برای خرید آنان هزینه بپردازید، در نروژ چقدر است. نروژ و شهرهای آن در مقایسه با برخی از شهرهای دیگر کشور های اروپایی، اقلام ضروری و پوشاک را با قیمت بالاتری در اختیار دانش آموزان و دیگر شهروندان قرار می دهند. همین موضوع سبب شده تا گاها والدین، به جهت فرستادن فرزند خود به کشور ارزان تر فکر کنند. حال برای این که از هزینه اقلامی چون تخم مرغ، شیر، مرغ، گوشت و یا سایر اقلام باخبر شوید، جدول زیر را طراحی نموده ایم. البته دانش آموزان که تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ را انتخاب کرده اند، معمولا در مدارس شبانه روزی حضور دارند و از این بابت نیازی نیست هزینه ای  بپردازند. زیرا وعده های غذایی آنان توسط خود مدرسه تامین می گردد. مدرسه مربوطه در ازای جای خواب و وعده های غذایی که به دانش آموز ارائه می دهد، هزینه ی بیشتری را از والدین وی دریافت می کند.

هزینه های زندگی میزان هزینه ها
1 کیلو گرم پنیر محلی 4.84
12 عدد تخم مرغ 3.7
1 لیتر شیر 6.64
1 کیلوگرم مرغ 5.37
1 کیلو گوشت گوساله 11.46
اینترنت 47.08
یک وعده غذا در رستوران 16.96
شلوار جین 83.79
هزینه ماهانه رفت و آمد 70.96

شرایط اخذ ویزای همراه نروژ

شما با تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ مستقل و خودکفا می‌ شوید. بدان معنا که بسیاری از موارد را به تنهایی تجربه می کنید و تجربه سبب می شود به انسانی پخته تبدیل گردید. حال ممکن است، دوست داشته باشید در کنار کسب تجربه، پدر و مادر و یا یکی از آن ها را همراه داشته باشید. شما باید بدانید همراهی خانواده در دوران مدرسه، تقریباً غیر ممکن است. البته خبر خوش آن که، ویزای توریستی برای چنین مواردی نیز در دسترس است. والدین می توانند فرم ویزای توریستی را پر نموده و پس از اخذ آن برای دیدن فرزند خود وارد خاک نروژ شوند.

وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل در نروژ

یکی از دلایل بسیار موجهی که والدین برای فرستادن فرزندان خود به جهت تحصیل در نروژ دارند، این است که، آنان دوست دارند از این طریق برای فرزند خود اقامت اخذ کنند. باید بدانید که مسیر تحصیلی به خودی خود فرزند شما را به اقامت دائم نروژ نزدیک نمی‌ کند، ولی اگر ویزای تحصیلی به ویزای کاری و ویزای کاری پس از چند سال کار به اقامت دائم تبدیل گردد، امکان اخذ پاسپورت نروژ نیز پس از قبولی در آزمون تابعیت و پس از احترام گذاشتن به قوانین نروژ و رعایت آنان وجود دارد. بنابراین اگر هدف شما تنها این است که، فرزندانتان را برای تحصیل در مدارس و دبیرستان های بفرستید، باید بدانید که مجوز اقامتی فرزند شما پس از پایان دوره تحصیل انقضا می گردد.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سوالات متداول راجع به تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ

آیا می توانم به راحتی ویزای تحصیلی نروژ را دریافت کنم؟

خیر، سفارت این کشور بسیار سخت ویزا صادر می کند. بهتر است، برای تحصیل به کشور هایی بروید که سفارت آنان به راحتی برای شما ویزا صادر می کنند

آیا مدارس و دبیرستان های نروژ خوابگاه دارند؟

مدارس شبانه دارای خوابگاه و دیگر امکانات عالیه می باشند.

آیا والدین دانش آموز متقاضی تحصیل در نروژ اجازه دارند، در طول مطالعه فرزند خود، به وی بپیوندند؟

خیر، آنان  برای دیدار کوتاه مدت فرزند خود می‌ توانند از ویزای توریستی استفاده کنند.

آیا سیستم آموزشی نروژ در مقطع مدارس و دبیرستان رایگان است؟

اگر زبان نروژی را یاد بگیرید، می توانید وارد مدارسی شوید که مایل هستند به شما رایگان آموزش دهند.

سخن پایانی در مورد تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ

برای به دست آوردن یک ذهنیت جهانی به شما پیشنهاد می کنیم، برای تحصیل در هر مقطعی به خارج از کشور بروید. در این صورت فرصت آشنایی با یک سیستم متفاوت را خواهید داشت. اگر والدینی هستید که مدارس و دبیرستان های نروژ را برای مطالعه و تمرکز فرزندان خود به کتب درسی انتخاب نموده اید، توصیه می کنیم در این خصوص بسیار تحقیق نموده و با استرس قدمی برندارید که در نهایت منجر به پشیمانی شود و حتماً در پیمودن مسیر تحصیلی و تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ از وکلای خبره و اشخاصی که این مسیر را قبلا پیموده اند، کمک بگیرید. موسسه حقوقی ملک پور بارها چنین مسیری را پیموده است و هر بار با موفقیت مسیر مهاجرت تحصیلی را به انتها رسانده است. حال برای این که دقیقا بدانید به تازگی سفارت نروژ چگونه افرادی را می پذیرد و برای آنان ویزا صادر می کند، با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور ارتباط بگیرید.گفتنی است که، ارتباط شما رایگان است و همچنین اگر سوال ذهنیتان کوتاه و مختصر می باشد و دوست دارید سوال کوتاه خود را به صورت کتبی، بیان کنید، استفاده از بخش دیدگاه مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های نروژ را به شما توصیه می کنیم. زیرا از طریق بخش دیدگاه نیز به پاسخ خود دست خواهید یافت. لطفاً ستاره های زیرین را به ما هدیه دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *