ویزای دانش آموزی هلند، ویزایی است که عموم مردم تمایل دارند، چنین ویزایی را برای فرزند محصل خود دریافت کنند‌ اشخاصی که می‌ خواهند تحصیل در مدارس کشور هلند را تجربه تحصیلی خود قبل از اپلای به دانشگاه هلند و اپلای به دانشگاه دیگر کشورها قرار دهند، باید بدانند که، امکان مطالعه برنامه های درسی در هلند، در مقطع مدارس ابتدایی هلند، دبیرستان های هلند و دانشگاه های هلند به زبان انگلیسی وجود دارد. در مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های هلند سعی داریم کلیدی ترین مطالب و تخصصی ترین نکات راجع به تحصیل در دبیرستان‌ های هلند، مدارس هلند برای مهاجران و به طور کلی تحصیل در هلند ارائه دهیم. اگر دوست دارید در خصوص شرایط تحصیل در هلند ذهنتان را تقویت نمایید، توصیه منحصر به فرد ما به شما، تماس با کارشناسان موسسه مشاوره ای و مهاجرتی ام آی ای اتریش می‌ باشد. شایان ذکر است که، امکان اخذ مشاوره اولیه رایگان از کارشناسان کاردان و مجرب این موسسه وجود دارد.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در مدارس و دبیرستان های هلند

عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • کشور هلند برای زندگی و تحصیل
 • برنامه آموزشی در مدارس و دبیرستان های هلند
 • بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان هلند
 • وضعیت اسکان و خوابگاه در مدارس و دبیرستان های هلند
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی هلند
 • معرفی بهترین مدارس و دبیرستان های هلند
 • هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های هلند
 • هزینه زندگی در هلند
 • شرایط اخذ ویزای همراه هلند
 • وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل در هلند
 • سوالات متداول راجع به تحصیل در مدارس و دبیرستان های هلند
 • سخن پایانی در مورد تحصیل در مدارس و دبیرستان های هلند

فایل ویدیویی توضیحات کارشناس ارشد موسسه در خصوص تحصیل در هلند

فایل صوتی این ویدیو

تحصیل در مدارس و دبیرستان های هلند

کشور هلند برای زندگی و تحصیل

در مرکز قاره اروپا کشور بسیار موفق و خارق العاده، هلند قرار دارد. آمستردام شهر بزرگ هلند است که به ساکنین خدمات و کیفیت عالی ارائه می دهد. چرا که این شهر پایتخت هلند نیز می‌ باشد. معمولاً هلندی ها مکالمه خود را به زبان انگلیسی انجام می‌ دهند. دولت هلند از تمامی مدارس و دبیرستان هایی که همه روزه مشغول ارائه دروس به دانش آموزان شهروند و دانش‌ آموزان غیر شهروند می‌ باشند، می‌ خواهد که رزومه کودکان ۵ سال به بالا را بپذیرند. بودجه دولتی نقش بسزایی در تامین بودجه های تحصیلی دارد. به طور کلی دانش‌ آموزان می‌ توانند مدارس دولتی هلند و یا مدارس خصوصی هلند را برای تحصیل در مقطع ابتدایی و متوسط برگزینند. البته اگر دانش آموز غیر شهروند می باشید، می بایست مدارس خصوصی را برای حضور در محیط مدرسه انتخاب کنید. زیرا اکثر مدارس و اکثر دبیرستان های دولتی هلند، به ثبت نام کودکان شهروند بالای ۵ سال می‌ پردازند. در ادامه راجع به مهاجرت تحصیلی به هلند و مدارس هلند برای مهاجران، نیز بیشتر صحبت خواهیم کرد.

پرچم هلند
شرایط عمومی هلند

برنامه آموزشی در مدارس و دبیرستان های هلند

والدین هلندی وظیفه دارند، کودکان ۵ سال به بالای خود را به جهت ثبت نام و حضور در کلاس ها به مدارس ابتدایی هلند ببرند. در واقع آنان موظفند، شخصا از مسئولین مدارس دولتی هلند نامه پذیرش دریافت کنند. گفتنی است که، اکثر مدارس دولتی هلند هیچگونه هزینه ای را در ازای ارائه دروس تحصیلی از والدین دانش آموز ثبت نام شده نمی‌ گیرند. دانش‌ آموزان تا قبل از سن ۱۲ سالگی خود مشغول تحصیل در مدارس ابتدایی هلند می باشند. نظام آموزشی هلند به گونه ای طراحی شده است که، دانش آموزان  به محض رسیدن به سن ۱۲ سالگی وارد مرحله بعدی تحصیل می‌ شوند. در مرحله بعدی تحصیل آنان به مطالعه دروس دبیرستانی متمرکز می شوند. به طور معمول، برای تحصیل در دبیرستان‌ های هلند دانش‌ آموزان مهاجر می بایستی ابتدا وارد مرحله آماده‌ سازی به منظور برخورداری از عالی‌ ترین آموزش ممکن شوند و سپس وارد مرحله ادامه تحصیل و اپلای به دانشگاه های علمی کاربردی و بعد از آن وارد مرحله آخر که مطالعه گرایش خاص به مدت زمان ۶ سال است، شوند. حال اگر می‌ خواهید به عنوان یه خارجی، وارد سه مرحله ذکر شده در هلند شوید، توصیه می کنیم قبل از هر کاری با یک وکیل آگاه ارتباط بگیرید.

بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان هلند

فراگیرانی که فرصت غوطه ور شدن در خاک هلند و دانشگاه‌ های این کشور را داشته باشند، می‌تواند تحت یک سری شرایط ویژه و تحت عنوان ارائه یک سری مدارک خاص از مزایای کمک هزینه تحصیل در هر سه مقطع دانشگاهی استفاده نمایند. ولی دانش آموزانی که قصد دارند، در مدارس ابتدایی هلند ثبت نام نمایند و یا مهاجرت به هلند از طریق تحصیل در مقطع دبیرستان داشته باشند، می‌ توانند از مزایای بورسیه تحصیلی رایگان دبیرستان هلند استفاده کنند. در واقع برای دریافت کمک هزینه تحصیلی از کشور هلند لازم است که وارد محیط دانشگاهی این کشور شده باشید. در این صورت می‌ توانید از مزایای بورسیه تحصیلی رایگان دانشگاه های هلند بهره مند شوید.

وضعیت اسکان و خوابگاه در مدارس و دبیرستان های هلند

معمولا مسئولین مدارس هلند و مسئولین دبیرستان های هلند برای رفاه و آسایش دانش‌ آموزان خارجی در کنار امکانات خارق‌العاده‌ای که ارائه می‌ دهند، محل اسکان نیز در اختیار دانش‌ آموزان قرار می‌ دهند و مسئولیت دانش‌آموز مهاجر را می‌ پذیرند. مدارس شبانه روزی در قبال ارائه خدمات و خوابگاه از خانواده‌ های غیر شهروند هزینه دریافت می‌ کنند. کپی برداری از مقاله تحصیل در مدارس و دانشگاه های هلند که در انحصار موسسه حقوقی ملک پور است، حرام می باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی هلند

به طور قطع، می دانید که ارائه اسناد جعلی تاثیر بسیار منفی در پرونده تحصیلی شما خواهد گذاشت. بنابراین در گرد هم آوردن آنان دقت کنید و مدارکی را روی هم قرار دهید که کامل  درست و بدون نقص باشد. شایان ذکر است که، ارائه مدارک به جهت اخذ پذیرش امری ضروری است. همچنین ارائه مدارک به کنسولگری هلند جهت اخذ ویزای دانش آموزی نیز اجباری است. برای این که بدانید سفارت هلند در ایران از شما چه مدارکی می خواهد به مطالعه قسمت زیرین مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های هلند متمرکز شوید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی هلند
ریز نمرات
ارائه مدارک تحصیلی
ارائه کارنامه
مدارک هویتی
ارائه نامه بانکی
ارائه گواهی پزشکی
داشتن بیمه پزشکی
ارائه نامه پذیرش

توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات تکمیلی و بیشتر در زمینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های هلند، روی این لینک کلیک کنید.

معرفی بهترین مدارس و دبیرستان های هلند

یکی از موارد بسیار تاثیرگذار و بسیار مهم در خصوص تحصیل در دبیرستان‌ های هلند و یا تحصیل در مدارس کشورهلند، برگزیدن یک مدرسه عالی با امکانات ایده آل و بسیار خارق العاده می باشد. به منظور قرارگیری در محیط مدارس و محیط دبیرستان های هلند لازم است از قبل یک سری تحقیق انجام داده باشید و مطابق با نتایج به دست آمده و شرایط اکنون خود وارد محیط یکی از مدارس رنک بالا و معتبر هلند شوید. نام برخی از مدارس و دبیرستان های شماره یک هلند در زیر این مطلب به وضوح دیده می‌ شوند.

بهترین مدارس و دبیرستان های هلند
مدرسه ابتدایی بین المللی المر
مدرسه بیریتانیایی آمستردام
مدرسه بین المللی خوش بین
مدرسه بین المللی آمیتی

هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های هلند

دانش‌ آموزانی که دوست دارند از مدارس ابتدایی هلند و یا دبیرستان های هلند پذیرش تحصیلی اخذ نمایند، می بایست قبل از این که مسئولین مدارس و دبیرستان ها به رزومه تحصیلیشان نگاهی بیندازند، در خصوص مسئله هزینه های تحصیل فکر کنند و به محاسبه در این باره بپردازند. قطعا می دانید که شهریه تعیین شده در مقطع مدارس هلند با شهریه تعیین شده در مقطع دبیرستان های هلند با یکدیگر متفاوت می باشند. ولی به طور کلی شهریه های تحصیلی در هر دو مقطع بین۵۰۰۰ الی ۲۴ هزار یورو می باشد.

شهریه تحصیلی در دبستان و دبیرستان های هلند
مقطع تحصیلی میزان شهریه
به طور کلی شهریه در دبستان و دبیرستان ها بین۵۰۰۰ الی ۲۴ هزار یورو
هزینه تحصیل مدارس هلند سالانه ۵ هزار الی ۲۲ هزار یورو و
شهریه دبیرستان های هلند سالانه مابین ۸۰۰۰ الی ۲۴

هزینه زندگی در هلند

در مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های هلند پیش تر، شهریه سالانه تحصیل و کلیدی ترین نکات را قرار دادیم. ولی این بخش از مقاله را به هزینه های زندگی در هلند که همانند هزینه تحصیل می بایست در مورد آن فکر کرد و محاسباتی انجام داد، اختصاص داده‌ ایم. جدول آورده شده زیر به شما عزیزان کمک می‌ کند تا بتوانید دقیق تر هزینه برخی از اقلام را محاسبه کنید.

هزینه های زندگی مبلغ(یورو)
برنج 1 کیلو گرم

1.95

پرتغال 1 کیلو گرم

1.33

شیر 1 لیتر

0.93

هزینه 1 پرس غذا در رستوران

15.00

نان 500 گرم

1.70

اجاره مسکن 1 خوابه در مرکز شهر 1.090.77
کرایه تاکسی برای پیمودن 1  کیلو متر مساحت 2.22

شرایط اخذ ویزای همراه هلند

هلند، در رابطه با ویزای همراه که به نوبه خود حائز اهمیت ترین ویزا است نیز شرایط بسیار خاصی را تعیین کرده است. بدین صورت که، دانش آموختگان ایرانی و هم وطن و سایر دانش‌ آموختگان عزیز اجازه دارند از مزایای ویزای همراه استفاده کنند. در این صورت هلند، به آنان اجازه می‌ دهد به محض وارد شدن به دانشگاه‌ های این کشور فرم درخواست ویزای الحاق خانواده را با اطلاعات صحیح پر کنند. در پی این مسئله، پس از گذشت یک مدت مشخص شده، شریک زندگی و فرزند شخص دانشجو می توانند وارد خاک هلند شوند. ولی در مورد دانش آموزان هلند و زیر ۱۸ سال باید گفت که،  کشور هلند ویزای همراه را برای والدین آنها صادر نمی‌ کند والدین برای وارد شدن به خاک هلند و برای ملاقات فرزند محصل خود می‌ توانند از طریق ویزای توریستی اقدام کنند.

وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل در هلند

اگر تمایل دارید پس از اتمام دوره های تحصیلی همچنان در هلند بمانید و در واقع قصد خارج شدن از خاک این کشور را ندارید، می توانید با پیدا کردن کار تمام وقت و با وارد شدن به محیط کاری  هلند برای همیشه در این کشور بمانید. یافتن کار در هلند درست پس از اتمام دوره های تحصیلی امکان‌ پذیر است. در حالت کلی، اگر ۳ تا ۵ سال در محیط کاری هلند بمانید، اجازه تغییر ویزا به شما داده می شود و شما می توانید اقداماتی را در رابطه با تغییر ویزای موقتی خود به ویزای بلند مدت و به عبارتی اقامت دائم خود انجام دهید. هزینه ای که می بایست برای دریافت کارت همیشگی هلند به مسئولین مربوطه بپردازید، ۱۷۱ یورو است. پس از این که اقامتان دائمی شد و با فرهنگ و قوانین کشور هلند آشنا شدید، می توانید اقداماتی نیز به منظور دریافت تابعیت هلند انجام دهید.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سوالات متداول راجع به تحصیل در مدارس و دبیرستان های هلند

دانش آموزان در چه سنی می توانند رزومه خود را به جهت تحصیل به مدارس هلند ارسال کنند؟

 از ۳۵ سالگی به بالا قرارگیری در محیط مدارس ابتدایی هلند امری اجباری است.

  آیا می‌ توان از بورسیه تحصیلی رایگان دبیرستان در هلند استفاده نمود؟

تمامی کمک هزینه‌ های تحصیلی مختص فراگیرانی می باشند که وارد دانشگاه های هلند شده اند.

  آیا دانش آموزان ایرانی می‌ توانند در مدارس دولتی هلند ثبت نام کنند؟

اگر دانش آموزان ایرانی به زبان آلمانی مسلط باشند، می‌ توانند در مدارس دولتی هلند حضور به عمل آورند.

  آیا امکان انتخاب بهترین رشته های تحصیلی در هلند در مقطع دانشگاهی وجود دارد؟

بله، در این کشور رشته های متنوعی توسط دانشگاه ها ارائه می شوند.

سخن پایانی در مورد تحصیل در مدارس و دبیرستان های هلند

در موضوعات مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های هلند به صورت کاملا کاربردی مطالب جدیدی قرار دادیم. قطعا شما با متمرکز شدن بر هریک از عناوین مقاله فوق با مابقی موضوعات نظیر: مدارس هلند برای مهاجران و مهاجرت تحصیلی به هلند آشنا شدید و کاملا متوجه شدید که، نظام آموزشی هلند در رابطه با ثبت نام دانش آموزان داخلی و خارجی چگونه عمل می کند. به طور کلی، دانستید که ،شرایط تحصیل در هلند به چه صورت می باشد. حال اگر قصد دارید پس از مطالعه دروس در مقطع دبیرستان به مطالعه یکی از بهترین رشته های تحصیلی در هلند، متمرکز شوید، توصیه می‌ کنیم با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید. چرا که کارشناسان این موسسه دقیقا می‌ دانند دانشگاه های هلند تحت چه شرایطی فراگیران خارجی را ثبت نام می نمایند. گفتنی است که، در ازای دریافت اطلاعات به روز در رابطه با هلند و سیستم آموزشی این کشور نیازی نیست هزینه بپردازید. زیرا مشاوره اولیه شما رایگان انجام می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *