تحصیل در مدارس و دبیرستان های کانادا

از آن جا که انتخاب کشور، به جهت تحصیل بسیار مهم می باشد، بر آن شدیم تا در مورد کانادا که اولویت اکثر متقاضیان می باشد، مطالب تخصصی، جامع و مثمر ثمری را ارائه دهیم. کانادا یکی از بهترین مکان ها به جهت مهاجرت تحصیلی می باشد. بی شک ثبت نام در مدارس کانادا برای مهاجران، یک رویا است. مدارس و دبیرستان های مطرح، درجه یک و خارق العاده کانادا همیشه درهای خود را به روی دانش آموزان علاقمند به تحصیل در چنین مقاطعی گشوده اند. قرار است در عناوین مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های کانادا درباره تحصیل رایگان در مدارس کانادا، ویزای تحصیلی دانش آموزی کانادا نیز مطالبی ارائه دهیم که به جهت اپلای به مدارس کانادا و اخذ پذیرش از مدارس کانادا برایتان مفید واقع شود. برای این که بدانید مدارس تیزهوشان کانادا و یا بهترین مدارس ونکوور کانادا چه نوع رزومه تحصیلی را قبول می‌ کنند و به چه دانش‌ آموزانی خوش آمد می گویند، توصیه می کنیم با کارشناسان کاربلد موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) چند ماه قبل از شروع کلاس های تحصیلی تماس بگیرید. و به منظور تقویت بانک اطلاعاتیتان تمامی سوالات خود را از آن ها بپرسید. مشاورین این موسسه به طور قطع یاریتان خواهند کرد. ناگفته نماند که، مشاوره شما رایگان می باشد.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در مدارس و دبیرستان های کانادا

عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • کشور کانادا برای زندگی و تحصیل
 • برنامه آموزشی در مدارس و دبیرستان های کانادا
 • بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا
 • وضعیت اسکان و خوابگاه در مدارس و دبیرستان های کانادا
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا
 • معرفی بهترین مدارس و دبیرستان های کانادا
 • هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های کانادا
 • هزینه زندگی در کانادا
 • شرایط اخذ ویزای همراه کانادا
 • وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل در کانادا
 • سوالات متداول راجع به تحصیل در مدارس و دبیرستان های کانادا
 • سخن پایانی در مورد تحصیل در مدارس و دبیرستان های کانادا

فایل ویدیویی توضیحات کارشناس ارشد موسسه در خصوص تحصیل در برترین مدارس دنیا

فایل صوتی این ویدیو

کشور کانادا برای زندگی و تحصیل

تقاضا و درخواست جهت شرکت در مدارس آنلاین کانادا و یا مدارس خصوصی کانادا این روزها بسیار افزایش یافته است. شدیداً دیده شده است که اکثر فرم های تحصیلی توسط دانش آموزان ایرانی پر می‌ شوند. کانادا و تمامی مدارس و دبیرستان های آن دروس با کیفیت و سیستم آموزشی خارق العاده را از گذشت تا به امروز در اختیار تمامی دانش آموزان طالب تحصیل گذاشته‌ اند. داشتن شناخت و تقویت حافظه درباره مدارس و دبیرستان های کانادا به طور قطع سبب انتخاب مسیر صحیح مهاجرتی می‌ شود. کانادا، چندین ایالت دارد که همه آنان برای تحصیل جذاب می باشند. البته برخی از ایالت ها به نسبت دیگر ایالت‌ های کانادا، بسیار برای ثبت‌ نام خارجیان مناسب هستند. زیرا آنان تمامی دورس را با سطح کیفیت بسیار خارق العاده‌ به دانش‌ آموزان خودی و خارجی ارائه می‌ دهند. قوانینی که ایالت ها درخصوص ثبت نام و اپلای دانش آموزان وضع کرده‌ اند، بسیار متنوع می باشد.

هر یک از ایالت ها، امکانات خاصی در دسترس خارجیان قرار می‌ دهند. کانادا از لحاظ وسعت در رتبه دوم قرار دارد. به گونه‌ای که وسعت آن ۹۸.۹ میلیون کیلومتر مربع است. اوتاوا، مرفه ترین شهر و پایتخت کانادا است که چشمگیر ترین مناظر و بهترین مدارس بین المللی را در خود جای داده است. در ادامه قرار است بانک اطلاعاتی شما را در زمینه برنامه‌ های آموزشی و به طور کلی نظام آموزشی مدارس بین المللی کانادا و مدارس تیزهوشان کانادا تقویت کنیم.

سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا
سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های کانادا می توانید روی این لینک کلیک کنید.

برنامه آموزشی در مدارس و دبیرستان های کانادا

والدین خارجی به خصوص والدین ایرانی دوست دارند، رزومه تحصیلی فرزند خود را به جهت تحصیل و اخذ پذیرش تحصیلی به یکی از مطرح ترین مدارس کانادا بفرستند. ولی شما بایستی قبل از ارسال رزومه، به دنبال اخذ اطلاعات جدید درباره مدارس خصوصی کانادا باشید. سیستمی که مدارس و دبیرستان های موجود در کانادا به جهت آموزش در نظر گرفته اند، بسیار عالی می باشند و هر سیستم توسط ایالات بخصوصی اداره می شود. در واقع اگر بهترین مدارس ونکوور کانادا را برای قرارگیری در محیط و مطالعه انتخاب کرده باشید، مسئول مربوطه وظیفه دارد بر مدارس انتخابی شما و دیگر مدارس ونکوور نظارت کند. دانش آموزان شهروند، معمولاً در مدارس دولتی کانادا که رایگان است، ثبت‌ نام می‌ کنند و تحصیل رایگان در مدارس کانادا را به عنوان یک تجربه شیرین در ذهن خود ثبت می نمایند. ولی مدارس بین المللی کانادا نامه پذیرش تحصیلی را تنها به خارجیان مهاجر اختصاص می‌ دهند. به عبارتی اکثر دانش‌ آموزانی که در محوطه مدارس و دبیرستان های کانادا برای مطالعه حضور دارند، غیر شهروند می باشند.

 شاید در نگاه اولیه آغاز این مطلب کاربردی و اساسی بسیار برای شما دانش آموزان خارجی عجیب به نظر برسد، ولی می بایستی گفت که، کشور کانادا و ایالات های آن از لحاظ قوانین تحصیلی و نظام آموزشی بسیار متفاوت با یکدیگر عمل می کنند. بعلاوه قوانین کشور کانادا با قوانین تحصیلی دیگر کشورها نیز متفاوت می باشد. به عنوان مثال مختصر اما اساسی، کلاس ۴ دبیرستان پایان سال تحصیلی در مقطع متوسطه و به عبارتی مقطع دبیرستان می باشد. دانش آموزان با ثبت نام در هریک از ایالت های کانادا از سال ۱۱ تا ۱۳ در مقطع دبیرستان مشغول به تحصیل خواهند بود. در ادامه مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های کانادا در خصوص بورسیه های تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا، هزینه ها، و ویزای دانش آموزی کانادا مطالبی را نیز ارائه خواهیم داد. بنابرین توصیه می کنیم، همچنان به مطالعه مطالب مقاله حاضر متمرکز شوید.

بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا

به طور قطع، دانش‌ آموزانی که از لحاظ رزومه تحصیلی، معدل و از همه لحاظ برتری داشته باشند، به فکر دریافت کمک هزینه تحصیلی می باشند. چرا که بورسیه تحصیلی بر تمرکز آن ها به دوره های تحصیلی کمک شایانی می کند. مدارس کانادا برای مهاجران، مدارسی می باشند که نمی توان از آن ها بورسیه تحصیلی را درخواست کرد. درواقع، اکثر دبیرستان های موجود، در قالب بورسیه، هزینه های تحصیلی دانش آموزان بین المللی را پوشش نمی‌ دهند. برای مطالعه دروس در مدارس آنلاین کانادا و یا مدارس خصوصی کانادا نیاز است که، هزینه سالانه بپردازید. در خصوص مبحث هزینه مدارس ایرانی در کانادا و هزینه تحصیل در مدارس کانادا در عنوان هزینه ها به صورت مفصل نکات کلیدی ارائه خواهیم داد. در یک جمع بندی کوتاه، دانش آموزان ایرانی و خارجی به منظور اخذ کمک هزینه تحصیلی باید پا در یک مسیر پر از سختی بگذارند و ممکن است نهایتا درخواست آنان رد شود. در واقع امکان اخذ کمک هزینه تحصیلی از دانشگاه های کانادایی وجود ندارد. به طور کلی بورسیه های تحصیلی در کانادا عبارتند از:

 • صندوق بورس تحصیلی Joubin / Selig برای تحصیلات متوسطه
 • برنامه بورسیه های تحصیلی Leadership Canada-CARICOM
 • رهبران نوظهور در برنامه قاره آمریکا
 • بورس تحصیلی Toptal STEM برای زنان
 • بورس تحصیلی از پیش تعیین شده BeArt ،2019
 • مسابقه مقاله نویسی ThePensters ،2018
 • بورس تحصیلی Facebook Grace Hopper
 • بورس تحصیلی برنامه نویسی فناوری اطلاعات، 2018
 • بورس تحصیلی مدرسه شبانه روزی سنت مایکلز، 2019
 • مدرسه فرانسوی تورنتو - بورسیه های ورودی درجه 7 در کانادا، 2021-2020

وضعیت اسکان و خوابگاه در مدارس و دبیرستان های کانادا

معمولا یکی از فاکتورها به جهت انتخاب مدرسه و یا دبیرستان در کانادا این است که مدرسه و دبیرستان مد نظر چه امکاناتی را ارائه می دهد؟ از آن جا که هزینه مدرسه در کانادا نسبت به برخی از کشورها بالا است، می‌ توان گفت که علت بالا بودن هزینه وجود خوابگاه و امکانات عالی می باشد. در واقع اکثر والدین مدرسه ای را برای تحصیل فرزند خود برمی گزینند که، به صورت شبانه‌ روزی خدمات تحصیلی و امکانات تفریحی ارائه دهد.

شایان ذکر است که، مدارس و دبیرستان های کانادا امکانات تفریحی، هزینه تحصیل، خوابگاه و عده های غذایی دانش‌ آموز مهاجر را به صورت پکیج در اختیار دانش آموز قرار می دهند. ممکن است پکیج انتخابی شما  گران باشد و یا ارزان. قطعاً پکیجی که شامل امکانات خارق العاده و خوابگاه های لوکس باشد، گران تر از پکیجی است که دارای امکانات متوسط باشد. علاوه بر خوابگاه‌ ها والدین اجازه دارند تا فرزندان خود را به خانواده هایی که در کانادا به آن ها کاستودین می گویند، بسپارند. خانواده های کانادایی با کمال میل از فرزند محصل محافظت می کنند و برای آنان اتاق یک نفره یا چند نفره ترتیب می‌ دهند. لازم به ذکر است، هزینه ای که خانواده‌ های کانادایی از شما  اخذ می نمایند، کمی کمتر از هزینه مدارس شبانه می باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا

گردهم آوردن اسناد و ارائه آن ها به دبیرستان ها و مدارس کانادایی یکی از مراحل حائز اهمیتی است که می بایست با موفقیت پشت سر گذاشته شود. برای جمع آوری مدارک صحیح بهتر است قبل از اپلای به سایت مدرسه مد نظر بروید. در این صورت با یک جستجو متوجه خواهید شد که مدرسه کانادایی از شما چه مدارکی می خواهد. در زیر مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های کانادا به منظور پذیرش اخذ ویزای دانش آموزی کانادا اسناد لازمه را شرح داده ایم.

 • ارائه مدرک زبان ( ممکن است مدرسه ای که برای مطالعه انتخاب نموده اید، رزومه شما را بدون مدرک زبان قبول کند)
 • ارائه نامه بانکی
 • ارائه دو قطعه عکس
 • ارائه پاسپورت سرپرست خانواده
 • ارائه توصیه نامه
 • پرداخت هزینه تحصیل
 • ارائه گذرنامه دانش آموز مهاجر
 • ارائه ریزنمرات
 • ارائه سوابق تحصیلی

معرفی بهترین مدارس و دبیرستان های کانادا

در بخش های قبلی مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های کانادا، مطالب اساسی راجع به هزینه مدارس ابتدایی در کانادا و به عبارتی هزینه مدرسه در کانادا، ویزای همراه و بورسیه های تحصیلی قرار دادیم. در این بخش قرار است به معرفی دبیرستان هایی بپردازیم که قطعاً شما با قرارگیری در محیط آنان از همه لحاظ پربار خواهید شد. کپی از نکات و مطالب مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های کانادا حرام است. این مقاله تنها در انحصار موسسه حقوقی ملک پور می باشد.

مدرسه
مدرسه یورک
کالج کلمبیا
مدرسه کیستون
مدرسه بادول
آکادمی پایتخت
کالج Appleby
London international academy
Great lakes college
Hudson college
Calgary French and international school
Laster b pearson college of pacific
Brookes shawnigan lake
Pattison high school
Breamar college

هزینه تحصیل در مدارس و دبیرستان های کانادا

معمولاً ذهن اکثر والدینی که برای فرستادن فرزندشان به یکی از مدارس و یا دبیرستان های خصوصی کانادا در تلاش هستند، پر از درگیری می باشد. درگیری ذهنی آنان درباره مسئله مهم هزینه‌ ها است. اغلب دیده شده است که، به علت هنگفت بودن هزینه ای که مدارس ابتدایی کانادا در قبال ارائه دروس تعیین نموده اند، والدین از ثبت نام فرزندان خود در مدارس کانادا پشیمان می شوند. در ادامه هزینه تحصیل در مدارس کانادا و هزینه مدرسه در کانادا را در لیست زیر آورده‌ایم تا شما عزیزان بتوانید به طور دقیق محاسباتی خصوص مبحث هزینه‌ ها انجام دهید.

 • متوسط هزینه تحصیل در دبیرستان های روزانه و بین المللی کانادا به علاوه هزینه Home stay، سالانه حدود 30 هزار دلار کانادا می باشد.
 • هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی و بین المللی کانادا بنا به امکانت و ویژگی های هر مدارس، متفاوت می باشد و حدودا ما بین 35 الی 45 هزار دلار کانادا می باشد.

هزینه زندگی در کانادا

هزینه های تحصیل تنها درگیری ذهنی والدین نمی باشد. چرا که هزینه های زندگی نیز درگیری هایی را ایجاد کرده است. البته در خصوص مبحث هزینه ها سبک زندگی تأثیر بسزایی در کاهش و یا افزایش آن دارد. ممکن است که زندگی فردی به گونه‌ ای باشد که هزینه‌ های زندگی آن نصف هزینه‌ های زندگی شخصی باشد که سبک متفاوتی دارد. به طور کلی، به منظور رشد بانک اطلاعاتی خود در زمینه مربوط به هزینه های زندگی در کانادا، نیز جدولی را طراحی نموده ایم.

اقلام هزینه ها (دلار کانادا)
یک لیتر شیر 2.47
یک کیلو پنیر 12.86
یک کیلو برنج 3.71
500 گرم نان 2.93
یک کیلو گوشت 15.02
یک کیلو مرغ 13.36
12 عدد تخم مرغ 3.51
یک کیلو سیب زمینی 2.85
یک کیلو گوجه 4.36
یک کیلو سیب 4.15
یک کیلو پرتقال 4.05
یک کیلو پیاز 2.64

شرایط اخذ ویزای همراه کانادا

همراهی پدر و مادر و در برخی از موارد همراهی یکی از والدین مسئله بسیار حائز اهمیتی است که قرار است در این قسمت به توضیح آن بپردازیم. در واقع مهاجرت دانش آموزی به کانادا، با موضوع ویزای همراه به یکدیگر گره خورده اند. به گونه ای که گاها برخی از دانش آموزان به دلیل علاقه و وابستگی که به والدین خود دارند از مهاجرت تحصیلی به کانادا و یا یکی از ایالت‌ های آن دست می کشند. خوشبختانه، کانادا کشوری است که به تمامی دانش آموزانی که شرایط خاص دارند، اجازه همراهی والدین را می دهد. به بیان دیگر، به والدینی که از لحاظ مالی شرایط عالی دارند، اجازه می‌دهد، تا در کنار فرزندان زیر ۱۸ سال خود حضورشان را در کانادا تیک بزنند.

Vistor ویزا، ویزایی می باشد که والدین می بایست فرم مربوط به آن را تکمیل نمایند. این ویزا از جهاتی بسیار به ویزای توریستی شباهت دارد. زیرا والدینی که از این طریق حضور خود را در کنار فرزندشان در طول تحصیل تیک می‌ زنند، اجازه کار و یا اجازه ادامه تحصیل در کانادا و ایالت های آن را ندارند. مگر این که ویزای کاری و ویزای تحصیلی کانادا را داشته باشند. مدت صدور این نوع ویزا، ۵ ساله می باشد. والدین در صورت اخذ آن، حق دارند شش ماه از یک سال را به کانادا سفر کنند و در کنار فرزندان خود بمانند. این مدت شش ماه نیز پشت سر هم نمی باشد. بدین صورت که والدین اجازه دارند، به مدت سه ماه در کانادا در کنار فرزند خود بمانند و در پایان ۳ ماه اول می بایستی کشور را ترک کنند و در صورت مایل بودن، دوباره به مدت ۳ ماه به کانادا سفر کنند.

وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل در کانادا

مهاجرت دانش آموزان به کانادا در نهایت برای آنان آثار اقامتی خواهد داشت. ولی برای رسیدن به مجوز اقامت دائم کانادا لازم است که مرحله به مرحله تغییر ویزا طی شود. به طور معمول، شما به عنوان یک دانش آموز تیزهوش و یا یک دانش آموز با رزومه متوسط پس از این که مطالعه دروس را در مقطع دبیرستان به پایان رساندید و از یکی از دانشگاه های شماره یک و تاپ کانادا پذیرش دریافت نمودید  اجازه حضور در محیط را دارید و پس از اتمام دوره ها و پس از خارج شدن از محیط تحصیلی و وارد شدن به محیط کاری اجازه تغییر ویزای خود را خواهید داشت. البته در رابطه با روش کاری کانادا دانشجویان می توانند پس از دریافت مدرک اطلاعات تحصیلی خود را وارد سیستم اکسپرس اینتری نمایند. در این صورت پس از کسب امتیازات لازمه کارت اقامت دائم برای آنان صادر می شود.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سوالات متداول راجع به تحصیل در مدارس و دبیرستان های کانادا

هزینه مدارس ابتدایی در کانادا چقدر است؟

برای مطلع شدن از رقم دقیق هزینه تحصیل می بایست ابتدا مشخص کنید که قصد تحصیل در چه مقطع و چه مدرسه ای را دارید. زیرا هزینه تحصیل به مدرسه و یا دبیرستان برگزیده شما بستگی دارد.

به طور تقریبی هزینه تحصیل در مقطع دبیرستان کانادا سالانه چه مقدار است؟

 ۲۷ هزار دلار

دبیرستان های رنک بالای کانادا و ایالات های آن کدامند؟

بادول، دلتا، ادمونتون، بریمار و …

آیا امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی از مدارس و دبیرستان های کانادا وجود دارد؟

مدارس  کانادا، بورسیه تحصیلی را به دانش آموزی اعطا می‌ کنند که از همه لحاظ یک نخبه واقعی باشد ولی از آن جا که رزومه اکثر دانش آموزان متوسط است، اخذ آن تقریباً غیر ممکن می باشد.

سخن پایانی در مورد تحصیل در مدارس و دبیرستان های کانادا

کاملاً طبیعی می باشد که مدارس بین المللی کانادا و دبیرستان های کانادا انتخاب شما برای تحصیل و دریافت منحصر به فرد ترین آموزش ممکن باشد. پیش تر درباره مسائلی بحث نمودیم. مسائلی که قطعاً با مطالعه آن تا حد بسیار زیادی با شرایط فعلی و دیگر شرایط تحصیل در مدارس و دبیرستان های کانادا آشنا شدید. بعلاوه در مقاله فوق اسنادی که برای اخذ ویزای تحصیلی دانش آموزی کانادا لازم است را نیز ذکر نمودیم. خلاصه وار می توان گفت امکان مهاجرت دانش آموزی به کانادا و امکان شرکت در برنامه‌ های مقطع مدارس و دبیرستان های کانادا برای ایرانیان علاقه‌ مند وجود دارد.
اگر فکر می کنید از لحاظ مالی، خانواده می‌ تواند از پس تمامی هزینه‌ های مربوط به تحصیل و زندگی شما را در کانادا برآید، لحظه‌ ای برای مهاجرت به این کشور تردید نکنید. زیرا شما با تحصیل در مدارس و دبیرستان های کانادا در پایان دوره از لحاظ علمی همانند یک استاد، پربار می شوید. اگر دوست دارید در رابطه با هزینه مدارس ایرانی در کانادا نیز اطلاعات جدید کسب کنید و یا اگر دوست دارید از تخصصی ترین اطلاعات به روز مهاجرت تحصیلی به کانادا باخبر شوید، توصیه می‌ کنیم؛ هم اکنون و بدون اندکی تردید با مشاورین موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE اتریش تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید. البته شما از طریق بخش دیدگاه مقاله نیز می توانید با مشاورین ارتباط بگیرید. ارتباط شما می تواند به صورت پرسش و پاسخ باشد. قبل از اتمام مقاله تحصیل در مدارس و دبیرستان های کانادا، لطفاً ستاره های زیر را به ما امتیاز دهید. طلایی شدن ستاره های زیرین سبب می‌ شود ما بیشتر از گذشته رشد نماییم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *