تحصیل در نیوزلند

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی

تحصیل در نیوزلند، اخذ اقامت و پاسپورت از طریق تحصیل و همچنین مهاجرت تحصیلی به نیوزلند در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. شرایط تحصیل در نیوزلند چیست؟ هزینه زندگی و تحصیل در نیوزلند چقدر است؟ آیا پس از فارغ التحصیلی امكان كار در كشور نیوزلند وجود دارد؟ در این نوشتار برآنیم به كلیه سوالات شما در این راستا پاسخ كامل و صحیح ارائه نماییم.كشور نیوزلند به دلیل شباهت بسیار به كشور استرالیا مورد توجه برخی از متفاضیان قرار دارد. مهاجرت تحصیلی به نیوزلند و همچنین امكان اخذ اقامت دائم و همچنین پاسپورت نیوزلند در ادامه مورد بررسی قرار میگیرد.اگر تمایل به مهاجرت به نیوزلند از طرق مختلف دارید و نیازمند كسب اطلاعات بیشتر هستید می توانید كلیه مقالات موسسه حقوقی ملك پور در این رابطه را با ایتفاده از كلیدواژه ملك پور جستجو نموده و میالات مورتبط را بیابید. اگر در خصوص تحصیل در نیوزلند سوالاتی دارید می توانید با مطرح نمودن آنها در قسمت دیدگاهها در زمانی كم به پاسخ كامل دست یابید. همچنین می توانید برای بررسی شرایط خود و دستیابی به اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه حقوقی ملك پور تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. در ادامه عنوانهای ذیل مورد بررسی قرار می گیرد.

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی تحصیل در نیوزلند
 • تحصیل در مدارس در نیوزلند
 • تحصیل در مقطع کارشناسی در نیوزلند
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در نیوزلند
 • تحصیل در مقطع دکتری در نیوزلند
 • تحصیل در نیوزلند بدون مدرک زبان
 • تحصیل در نیوزلند به همراه بورس تحصیل و زندگی در نیوزلند
 • کار دانشجویی ضمن تحصیل در نیوزلند
 • دانشگاه های برتر نیوزلند
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند
 • موقعیت کار پس از تحصیل در نیوزلند
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در نیوزلند
 • سوالات متداول در زمینه تحصیل در نیوزلند
 • سخن پایانی

شرایط عمومی تحصیل تحصیل در نیوزلند

كشور نیوزلند به دلیل وجود دانشگاههای معتبر در آن می تواند گزینه مناسبی به جهت مهاجرت تحصیلی باشد. كشور نیوزلند ٨ دانشگاه دارد كه رشته های بسیاری در این دانشگاهها ارائه می گردد كه عبارتند از: كشاورزی، پزشكی، مهندسی و.. .دانشگاه های نیوزلند در مقاطع كارشناسی، كارشناسی ارشد و دكترا دانشجوی بین المللی می پذیرد. لازم به ذكر است كشور نیوزلند حدود ١٨ موسسه فناوری و تكنولوژی دارد كه از دوره های ابتدایی تا مقاطع بالاتر در آنها ارائه می شود. نیوزلند در جنوب غربی اقیانوس آرام واقع شده است كه تنها همسایه ای كه در نزدیكی خود دارد كشور استرالیا می باشد. پایتخت كشور نیوزلند  شهر ولینگتون و بزرگترین شهر آن اوكلند است. زبان انگلیسی و مائوری زبان های رسمی این كشور هستند. مساحت كشور نیوزلند حدود ٢٦٨.٦٨٠ كیلومتر مربع است كه جمعیتی حدود٤.٣٦٠ هزار نفر را در خود جای داده است.كشور نیوزلند از دو جزیره بزرگ و چند جزیره كوچك تشكیل شده است و واحد پول آن دلار زباندنو نام دارد. نیوزلند از جمله كشورهای ثروتمند محبوب می شود كه در سالهای اخیر رشد اقتصادی چشمگیری داشته است.

تحصیل در مدارس نیوزلند

تحصیل در  نیوزلند در مقطع ابتدایی بر اساس سیستم آموزشی این كشور از سن ٦ سالگی آغاز می گردد كه كودكان باید تا سن ١٦ سالگی در مدارس به تحصیل بپردازند.از سال اول تا سال ششم كودكان در مقطع ابتدایی و از در سال هفتم و هشتم در مقطع متوسطه به تحصیل خواهند پرداخت. نوجوانان بعد از فارغ التحصیلی در مقطع متوسطه به ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان خواهند پرداخت كه از سال نهم تا سیزده ام ادامه خواهد داشت.  مدارس نیوزلند به سه دسته دولتی و غیر دولتی و یكپارچه تقسیم می شود كه در مدارس دولتی كه تحت اداره دولت است تحصیل در نیوزلند به صورت رایگان خواهد بود و شهروندان نیوزلندی می توانند تا ١٩ سالگی به صورت رایگان در مدارس ادامه تحصیل بدهند. مدارس خصوصی در نیوزلند كمتر مورد استقبال شهروندان قرار میگیرد چرا كه این مدارس بیشتر به صورت شبانه روزی هستند و به صورت سالیانه شهریه ای در حدود ٢٠ هزار دلار زلاندنو دریافت می كنند . این مدارس توسط دولت اداره نمی شود و به همین دلیل شهریه سالیانه از منقاضیان دریافت می گردد. مدارس یك پارچه نیز توسط دولت اداره می شوند و برای افرادی با اعتقادات مذهبی خاص  مورد استفاده قرارمیگیرد كه هزینه های آن نیز توسط دولت تامین می گردد و تحصیل در این مدارس مذهبی رایگان خواهد بود.

تحصیل در مقطع کارشناسی درنیوزلند

تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی  ٣ سال به طول می انجامد.كه بیشتر دروس تخصصی هر رشته تدریس می گردد. متقاضیان  به جهت تحصیل در نیوزلند باید مدارك لازم نظیر مدرك دیپلم ١٢ ساله را در دست داشته باشند. در دانشگاههای نیوزلند به زبان انگلیسی تدریس میشود و متقاضیان از دیگر مداركی كه باید ارائه دهند مدرك آیلتس با نمره ٦ در مقطع كارشناسی است. دانشجویان بین المللی در مقطه كارشناسی كه در نیوزلند مشغول به تحصیل هستند اجازه كار موقت به صورت ١٠ ساعت در هفته را دارا می باشند. منقاضیانی كه تحصیل در نیوزلند را انتخاب می نمایند جهت اخذ پذیرش از دانشگاههای این كشور مدارك ذیل را ارائه نمایند.

 • گذرنامه
 • مدرک آیلتس ۶

 • مدرك دیپلم ١٢ساله و به همراه كلیه ریز نمرات با ترجمه رسمی

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی ارشد شباهت بسیاری به كشور استرالیا دارد و همچنین بسیاری از كشورهایی كه از سیستم آموزشی كشور انگلستان تبعیت می كنند.آموزش عالی پس از دوره كارشناسی به سه طریق امكان پذیر خواهد بود كه شامل كارشناسی ارشد حرفه ای، كارشناسی ارشد سنتی و گواهینامه تحصیلات تكمیلی .

 • كارشناسی ارشد حرفه ای

  تحصیل در مقطع كارشناسی ارشد به صورت حرفه ای بدین صورت است كه دانشجو می تواند در رشته ای به غیر از رشته كارشناسی خود در مقطع كارشناسی ارشد به ادامه تحصیل بپردازد.

 • كارشناسی ارشد سنتی

  تحصیل در مقطع كارشناسی ارشد به صورت سنتی برای دانشجویانی خواهد بود كه تمایل به ادامه تحصیل در منطقه ای خاص دارند و این تحصیلات بیشتر به صورت تحقیقاتی خواهد بود و ٢ سال به طول می انجامد.

 • گواهینامه تحصیلات تكمیلی

  تحصیل در مقطع گواهینامه تحصیلات تكمیلی برای دانشجویانی است كه تمایل دارند در دوره های كوتاه مدت به طور مثال یكساله برای ورود به بازار كار آماده شوند.این مقطع تحصیلی بعد از دوره كارشناسی خواهد بود و بعد از پایان این دوره ها به دانشجو مدرك حرفه ای ارائه می گردد.

از جمله مدارك لازم به جهت تحصیل در نیوزلند در مقطع كارشناسی ارشد عبارتند از:

 • گذرنامه
 • مدرک آیلتس ٦.٥
 • سوابق كاری در صورت وجود

 • كلیه نمرات و ریز نمرات در مقطع كارشناسی به همراه ترجمه رسمی
 • ارائه مدرك  دیپلم ۱۲ ساله و كارشناسی به همرات ترجمه رسمی

لازم به ذكر است هزینه های تحصیل در نیوزلند در مقاطع كارشناسی و كارشناسی ارشد  بین ۱۴ الی  ۱۸ هزار دلار زلاندنوست.

تحصیل در نیوزلند در مقطع دكتری

تحصیل در نیوزلند در مقطع دکتری شرایط مناسبی را برای دانشجویان بین المللی جهت اخذ اقامت دائم نیوزلند فراهم می سازد. مدرك دكتری از دانشگاه های نیوزلند از اعتبار بسیاری در دنیا  برخوردار است چرا كه سیستم آموزشی آن برگرفته از سیستم آموزشی كشور انگلستان می باشد. برای تحصیل در نیوزلند در مقطع دکتری در ابتدا دانشجو بایستی رزومه خود را برای استاد راهنما ارسال کند. دانشجویان بین المللی در مقطع دکتری به صورت تمام وقت اجازه کار دارند. از جمله نیازمندی های اخذ پذیرش دكتری از دانشگاههای مطرح نیوزلند، بهره مندی از استاد راهنما و یا سوپروایزر در یكی از دانشگاههای نیوزلند است كه در طی یك مصاحبه تمایل به بكاری گیری متقاضی تحصیل در نیوزلند در مقطع دكتری در یك پروژه علمی داشته باشد. دارا بودن رزومه قوی علمی تحقیقاتی و همچنین مدرك آیلتس ٧ از جمله ملزمات مهم تحصیل در نیوزلند در مقطع دكترا خواهد بود. تحصیل دكتری در نیوزلند ٣ الی ٥ سال به طول می انجامد. از جمله مدارك مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در مقطع دكتری عبارتند از:

 • توصیه نامه دو استاد
 • اصل و ترجمه پاسپورت
 • مدرک آیلتس ۷

 • اصل و ترجمه دیپلم ۱۲ ساله و پیش دانشگاهی و لیسانس و فوق لیسانس با ترجمه
 • انگیزه نامه

تحصیل در نیوزلند بدون مدرک زبان

سوالی که ذهن بسیاری از دانشجویان را به خود مشغول کرده است آیا تحصیل بدون مدرک زبان در نیوزلند امکان پذیر است؟ در جواب می توان گفت بله. بدین منظور دانشجویانی که خواهان تحصیل بدون ارائه مدرک زبان هستند به دو روش همچون: ثبت نام در دوره های زبان انگلیسی، که خود متحمل پرداخت هزینه هایی می باشد و قبولی در مصاحبه ویدئویی که در این مصاحبه دانشجو بایستی مهارت و تسلط به زبان انگلیسی داشته باشد، می توانند به این امر دست یابند. در ادامه برخی از دانشگاه های نیوزلند که پذیرش دانشجو بدون مدرک زبان دارند ارائه شده است. به خاطر داشته باشید که دانشگاه ها درخواست را به صورت جداگانه ارزیابی می کنند و بررسی دوره و نیاز دانشگاه به طور مستقیم در وب سایت دانشگاه قبل از اقدام بسیار مهم است. همچنین می توان برای بررسی شرایط با بخش پذیرش دانشگاه تماس گرفت.

 • دانشگاه اوکلند
 •  دانشگاه اوتاگو

 • دانشگاه کانتربری
 •  دانشگاه لینکلن

تحصیل در نیوزلند به همراه بورس تحصیل و زندگی در نیوزلند

از جمله موارد مهمی كه به جهت تحصیل در نیوزلند باید توجه ویژه ای داشت هزینه های زندگی در این كشور است كه در ادامه در جدول ذیل به آنها خواهیم پرداخت:

انواع بورسیه های تحصیلی كه كشور نیوزلند به دانشجویان اعطا میكند عبارتند از:

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه کانتربری

  این بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی اعطا می گردد كه دانشجویان سالیانه در حدود١٠ الی ٢٠ هزار دلار زلاندنو به دریافت می كنند.

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه ویکتوریا

  این بورسیه تحصیلی جهت حمایت از تحصیلات تکمیلی دانشجویان توسط دانشگاه ویکتوریا اعطا می گردد که در مقطع کارشناسی ارشد بجهت كار تمام وقت برای پژوهش ها و تحقیقات  علمی به دانشجویان  سالیانه ۱۵۰۰۰ دلار زلاندنو ارائه می گردد.

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه اوکلند نیوزلند

  این بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی کشور های در حال توسعه ارائه می گردد و در رشته های اقتصاد، مدیریت، علم و فناوری ارائه می گردد. جهت دریافت این بورسیه تحصیلی مدرک لیسانس با رزومه قوی و همچنین حداقل دو سال سابقه کاری نیاز خواهد بود.

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه اوتاگو

   این بورسیه تحصیلی در مقطع كارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است كه در رشته های علوم بهداشتی، علوم انسانی و بیزینس مشغول به تحصیل باشند كه سالیانه مبلغ ۱۳۰۰۰ دلار برای کمک هزینه تحصیل به آنها تعلق خواهد گرفت.

کار دانشجویی در نیوزلند

دانشجویانی كه تحصیل در نیوزلند را انتخاب می كنند اجازه كار پاره وقت در حین تحصیل را با توجه به مقطع تحصیلی خواهند داشت.  در مقطع کارشناسی ۱۰ ساعت و کارشناسی ارشد و دکتری بین ۲۰ تا ۳۰ ساعت در هفته اجازه کارپاره وقت خواهند داشت، متقاضیان تحصیل در نیوزلند در طول تابستان بیش از ۴۰ ساعت می توانند به کار مشغول باشند.حداقل دستمزد در کشور نیوزلند به ازای یک ساعت کار ۱۶٫۵۰ دلار می باشد.

دانشگاه های برتر نیوزلند

به دلیل نظام آموزشی قوی كشور نیوزلند چهار دانشگاه این كشور جزء ٣٠٠ دانشگاه برتر در جهان هستند. در ادامه به معرفی این دانشگاهها خواهیم پرداخت:

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند

برای تحصیل در نیوزلند دانشجویان خارجی بایستی در ابتدا ویزای تحصیلی آن را دریافت کنند تا بتوانند به نیوزلند وارد شود. برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند، دانشجو باید نامه پذیرش از دانشگاه را داشته باشد و همراه دیگر مدارک به سفارت ارائه دهد، مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند شامل:

 • پاسپورت
 • عکس
 • تکمیل فرم ویزا
 • بیمه نامه

 • پذیرش دانشگاه
 • فیش پرداختی شهریه دانشگاه
 • ارائه اجاره نامه یا خوابگاه
 • نامه تمکن مالی

موقعیت کار پس از تحصیل در نیوزلند

دانشجویانی كه با تحصیل در نیوزلند در این كشور اقامت دارند می توانند پس از اتمام تحصیلات خود شرایط اقامت دائم خود را از طریق یافتن كار مناسب فراهم سازند. كشور نیوزلند به دانشجویان بین المللی خود  پس از فازغ التحصیلی با اعطای یك ویزا یكساله زمان می دهد كه در این زمان به دنبال كار بگردند و شرایط را جهت اخذ اقامت دائم و پاسپورت نیوزلند فراهم سازند.پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های نیوزلند در صورتی كه متقاضی كار مطابق با تحصیلات خود را بیابد و استخدام گردد می تواند ویزای ٣ ساله كاری نیوزلند را دریافت نماید. این ٣ سال اقامت كاری  به صورت یكسال كار آزاد و دو سال در استخدام و وجود قرارداد كاری با كارفرما میسر خواهد بود. هنگامی که ویزا کاری دریافت می شود بایستی شماره مالیاتی (IRD ) را دریافت نمود. این کد و شماره مالیاتی برای درآمد داخلی استفاده می شود و باید به کارفرما ارائه شود.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در نیوزلند

متقاضیان تحصیل در نیوزلند پس از فارغ التحصیلی می توانند به مدت یكسال در كشور نیوزلند اقامت داشته و به دنبال كار بگردند. پس از یافتن كار مناسب و استخدام متقاضی قادر به اخذ ویزا كاری نیوزلند و اقامت در این كشور به مدت١ الی ٣ سال بسته به شرایط متقاضی خواهد بود. در صورتی كه متقاضی به مدت ٥ سال در نیوزلند مشغول به كار بوده و به دولت نیوزلند مالیات پرداخت كند قادر به اخذ اقامت دائم خواهد بود. همچنین در سیستم امتیاز بندی کاری نیوزلند که به صورت مستقیم زیر نظر دولت است می توان شرکت داشته باشید و کارت اقامت دائم را از این طریق بدست آورد.  در سیستم امتیاز بندی کاری، برای اخذ اقامت دائم نیاز به کسب ۱۴۰ امتیاز است که این امتیازات شامل سابقه کاری، تحصیلات، اعضای خانواده نزدیک در نیوزلند، سن می باشد. در باب تحصیل در نیوزلند و راه های مهاجرت به نیوزلند و اخذ پذیرش و ویزا تحصیلی آن و همچنین کشور های اروپایی توصیه می شود با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاورین مجرب شما عزیزان به صورت رایگان یاری بفرمایند.

سوالات متداول درباره تحصیل درنیوزلند

✅آیا امکان اخذ اقامت دائم نیوزلند از طریق تحصیل وجود دارد؟

بله. دانشجویانی كه با تحصیل در نیوزلند در این كشور اقامت دارند می توانند پس از اتمام تحصیلات خود شرایط اقامت دائم خود را از طریق یافتن كار مناسب و برخورداری از شرایط لازم، فراهم سازند.

✅ آیا نیوزلند پس از اتمام تحصیل، ویزای جستجوی کار می دهد؟

بله. كشور نیوزلند به دانشجویان بین المللی خود  پس از فازغ التحصیلی با اعطای یك ویزای یكساله زمان می دهد كه در این زمان به دنبال كار بگردند و شرایط را جهت اخذ اقامت دائم و پاسپورت نیوزلند فراهم سازند.

✅ آیا نیوزلند؛کشور مقرون به صرفه ای برای تحصیل می باشد؟

هزینه تحصیل در نیوزلند به نسبت کشورهای اروپایی، گران تر است.

✅ در مقطع کارشناسی ارشد در نیوزلند، اجازه چند ساعت کار در هفته داده می شود؟

در مقطع کارشناسی ارشد بین ۲۰ تا ۳۰ ساعت در هفته اجازه کارپاره وقت خواهید داشت، البته متقاضیان تحصیل در نیوزلند در طول تابستان بیش از ۴۰ ساعت می توانند به کار مشغول باشند.

سخن پایانی

تحصیل در نیوزلند، هزینه های زندگی و تحصیل و همچنین شرایط كار در نیوزلند در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به اینکه نیوزلند دارای دانشگاه های معتبر و با رنکینگ بالا است دانشجویان تمایل به تحصیل در نیوزلند دارند. همچنین نرخ بیکاری نیوزلند ۴٫۳ درصد می باشد و با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری این فرصت به دانشجو داده می شود که پس از تحصیل به دنبال کار باشند و اقامت دائم را دریافت کنند. لازم به ذکر است که مدت زمانی پس از اخذ اقامت دائم، تحت شرایط خاص، امکان اخذ تابعیت و شهروندی این کشور وجود دارد. امیدواریم این مقاله پاسخ تمام سوالات شما در زمینه تحصیل در نیوزلند را داده باشد، در صورت وجود هرگونه سوال می توانید آن را در قسمت دیدگاه های همین مقاله مطرح کرده تا همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *