تحصیل در هلند

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی

تحصیل در هلند، هزینه تحصیل و زندگی در هلند و صفر تا صد تحصیل در هلند در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. شرایط اصلی برای تحصیل در هلند چیست؟ هزینه های تحصیل در هلند چقدر است؟ دانشگاه های برتر برای تحصیل در هلند کدام اند؟ آیا تحصیل در هلند سبب اعطای اقامت در این کشور می شود؟ اگرشما هم به دنبال پاسخ این سوالات و نکاتی در زمینه ی ادامه ی تحصیل در این کشور اروپایی هستید، در این مقاله به تمامی زوایای این روش مهاجرتی پرداخته شده است. کشور هلند کشوری مهاجر پذیر در زمینه ی تحصیل است که دانشجویان بین المللی بسیاری برای ادامه ی تحصیل به این کشور سفر می کنند. ادامه و یا شروع تحصیل در دانشگاه های هلند نیازمند اطلاع دقیق و آگاهی کامل از قوانین و شرایط این کشور است که امیدواریم این مقاله اطلاعات مورد نیاز شمارا فراهم کند و ابهامات ذهنی شما را در این زمینه مرتفع سازد. شما عزیزان می توانید در این رابطه از طریق تماس با موسسه حقوقی ملک پور اطلاعات تکمیلی را از مشاورین تلفنی به صورت رایگان جویا شوید.

تحصیل در هلند در 30 ثانیه


آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی تحصیل در هلند
 • تحصیل در مدارس در هلند
 • تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند
 • تحصیل در هلند در مقطع دکتری
 • تحصیل در هلند به همراه بورسیه تحصیلی
 • هزینه تحصیل و زندگی در هلند
 • کار دانشجویی در هلند
 • بررسی ویزای همراه در هلند
 • دانشگاه های برتر هلند
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی هلند
 • موقعیت کار پس از تحصیل در هلند
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در هلند
 • مزایا و معایب تحصیل در هلند
 • سوالات متداول در زمینه تحصیل در هلند
 • سخن پایانی

شرایط عمومی تحصیل در هلند

کشور هلند کشوری در شمال غربی اروپا است که این کشور با آلمان و بلژیک در جنوب مرز مشترک دارد. غرب و شمال هلند نیز با دریا مجاورت دارد. پایتخت این کشور شهر آمستردام است و شهر لاهه مهمترین شهر کشور هلند می باشد. جمعیت این کشور 17،340000 نفر می باشد. این کشور عضو اتحادیه ی اروپا و عضو معاهده ی شنگن نیز می باشد. هلند دارای خاک بسیار مرغوب و آب و هوایی معتدل است که همین امر سبب رشد صنعت کشاورزی و دامداری در این کشور شده است. هلند از صادر کننده های عمده مواد لبنی و کشاورزی در جهان است که پس ایالات متحده آمریکا در رتبه ی دوم این صنعت قرار دارد.

این کشور در میان شاخص هایی مانند کیفیت زندگی، آزادی اقتصادی، توسعه ی انسانی، آزادی مطبوعات، خوشبختی و رفاه زندگی، از کشور هایی است که در رتبه های برتر قرار دارد و جز کشور های سطح بالا محسوب میشود. دین مردم در هلند مسیحیت است و زبان عمده ی مردم هلندی می باشد.

شرایط عمومی هلند

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در زمینه تحصیل در هلند

فایل صوتی موسسه همان ویدئو

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در هلند می توانید روی این لینک کلیک کنید.

تحصیل در مدارس هلند

تحصیلات در هلند از سن 5 تا 16 سالگی اجباری است، با این حال بیشتر کودکان از چهار سالگی مدرسه را شروع می کنند. در حالی که ساختار آموزش ابتدایی در هلند ساده است، ساختار سیستم آموزش متوسطه هلند اغلب به دلیل مسیرهای چندگانه و سنین فارغ التحصیلی در دبیرستان متفاوت است. در واقعیت، مدارس متوسطه هلندی مشابه بسیاری از کشورهای دیگر است، با یک جریان برای آماده سازی دانش آموزان برای آموزش حرفه ای و دیگری برای آماده سازی دانش آموزان برای دانشگاه. تفاوت اصلی در هلند این است که یک جریان سوم، در دبیرستان ها وجود دارد که دانشجویان را برای تحصیل در دانشگاه های علوم کاربردی آماده می کند. سیستم مدرسه در هلند به شرح زیر است:

 • دبستان هلند

  دانش آموزان به مدت هشت سال در مدرسه ابتدایی تا سن 12 سالگی، مهارت های اساسی مانند خواندن، نوشتن و حساب را می آموزند. آنها همچنین در 11 سالگی تحصیل به زبان انگلیسی را نیز شروع می کنند.

 • دوره متوسطه در هلند

  متوسطه را از 12 سالگی شروع می کنند، کودکان برای آموزش متوسطه وارد یکی از سه جریان مختلف می شوند.

جریان های مختلف، بر اساس سطح علمی و علایق دانشگاهی، مسیرهای مختلف تحصیلی را نشان می دهد که عبارتند از:

 • آموزش مقدماتی متوسطه VMBO

  یک جریان چهار ساله حرفه ای محور است که بر دانش عملی متمرکز است، که منجر به آموزش دانش آموز در کار های فنی و حرفه ای میشود. این دوره ها دارای دو سطح کیفی است و دانش آموزان دوره را در سن 16 سالگی کامل می کنند.

 • آموزش متوسطه عمومیHAVO

  HAVO یک جریان متوسط ​​پنج ساله است که دانشجویان را برای تحصیل در آموزش عالی حرفه ای در دانشگاه های علوم کاربردی آماده می کند. جایی که می توانند لیسانس علوم کاربردی را دنبال کنند. دانش آموزان، دوره ی HAVO را در حدود سن 17 سالگی کامل می کنند.

 • آموزش مقدماتی دانشگاه VWO

  VWO یک دوره آموزشی شش ساله با تمرکز بر دانش نظری است، که دانشجویان را برای پیروی از لیسانس در یک دانشگاه تحقیقاتی آماده می کند. دانش آموزان VWO را در مدارس موسوم به  مدارس هنری مطالعه می کنند و دوره را در حدود 18 سالگی تکمیل می کنند.

تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی

متقاضیان تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی می توانند هم در دانشگاه های علوم کاربردی و هم در دانشگاه های پژوهش محور یا تحقیقاتی تحصیل کنندکه عبارتند از :

 • دانشگاه های پژوهش محور

  لیسانس در دانشگاه های پژوهش محور، در رشته های مختلفی مانند اقتصاد، علوم رفتاری و اجتماعی، زبان و فرهنگ، مهندسی / فناوری، علوم طبیعی، حقوق یا علوم پزشکی وجود دارد. این برنامه ها پژوهشی توسط چندین کالج در کشور ارائه می شود. نوع محتوا و برنامه ها می تواند گوناگون باشد. در برخی از موسسات دانشگاهی شما باید بر روی یک موضوع اصلی دوره ی لیسانس خود را تکمیل کنید. تقریباً در تمام برنامه های لیسانس در این دانشگاه ها شما باید یک دوره ی تحقیقاتی را انجام دهید. پس از اتمام دوره می توانید تحصیل را برای دوره کارشناسی ارشد ادامه دهید یا می توانید در رشته تحصیلی خود مشغول به کار شوید.

 • لیسانس در دانشگاه های علوم کاربردی

  در رشته های مختلفی مانند مراقبت های بهداشت، کشاورزی، اقتصاد،هنر، و… امکان تحصیل برای دانشجویان وجود دارد که بسته به دانشگاه ها برنامه های تدریس نیز متفاوت می باشد. دانشگاه های علوم کاربردی در آموزش و تعیین محتوا و تولید برنامه های خود از آزادی عمل و خلافیت های بیشتری برخوردار هستند. اکثر برنامه های لیسانس در حدود 1 سال علوم پایه می گذرانند و 3 سال دروس مربوط به رشته ی خود که در مجموع مقطع لیسانس در هلند مانند سایر کشور ها دوره ای 4 ساله دارد. تمرکز این دوره ها برای ارتقا مهارت های دانشجو و تخصص های لازم برای تخصص در یک زمینه خاص است. یعنی علاوه بر آموزش ها و تدریس های تئوری در کلاس،  پروژه ها و کار های عملی نیز از طریق کارآموزی به دانشجویان آموزش داده می شود.

تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد

در دانشگاه ها در مقطع فوق لیسانس دو نوع دوره وجود دارد: دانشگاه های پژوهش محور (تحقیقاتی)،  دانشگاه های علوم کاربردی. در ادامه به تفسیر این دو دانشگاه می پردازیم :

 • کارشناسی ارشد در دانشگاه های پژوهش محور

  هدف اصلی برنامه های کارشناسی ارشد پژوهش محور، ارتقا سطح دانش و مهارت های تحلیلی لازم در یک زمینه ی تحقیقاتی است تا دانشجو بتواند تحقیقات مستقل را در یک زمینه خاص پیگیری کند. برنامه ها در مقطع کارشناسی ارشد به چند گروه تقسیم می شود:

  • دوره ی آموزش های پیشرفته در زمینه آمادگی برای اشتغال.
  •  دوره ی تحقیقاتی که در آن مشغول تحقیق بر روی یک مبحث علمی هستید.
  •  دوره های آموزش و تربیت معلم که این دوره افراد را برای تدریس در مقطع متوسطه آماده می کند.

  پروسه ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یک ساله است، اما دوره های تحقیق و پژوهش، دوره ی تربیت و آموزش معلمان، دوره های مهندسی، ریاضیات، علوم طبیعی و کشاورزی، دو ساله است. برنامه های پیشرفته در علوم پزشکی مانند دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی، پزشکی، و…  سه ساله هستند.

 • کارشناسی ارشد در دانشگاه های علوم کاربردی

  تمرکز این برنامه های کارشناسی ارشد ارائه شده توسط دانشگاه های علوم و فنون کاربردی، ارتقا دانش و تخصص فنی و حرفه ای دانشجو می باشد. تمرکز بر بهبود بیشتر صلاحیت حرفه ای، مهارت های بالینی و تحلیلی شما و آماده سازی شما برای پست های مدیریتی در یک زمینه خاص است. در بسیاری از برنامه ها نیز باید بر اساس تجربه عملی که در محل کار به دست آورده اید، نوعی از تحقیقات کاربردی را انجام دهید برنامه های کارشناسی ارشد حداقل یک سال طول می کشد اما بسیاری از آنها طولانی تر هستند و از 1.5 تا چهار سال به طول می انجامند.

تحصیل در هلند در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های هلند نیازمند ارائه ی مدرک کارشناسی ارشد می باشد. مدارک تحصیلی فرد متقاضی باید مورد تایید نظام آموزشی کشور هلند NUFFIC قرار گیرد. در دوره ی تحصیلی در مقطع دکتری نیاز به گذراندن واحد های درسی نیست و این دوره دوره ای تحقیقاتی به شمار می رود. مقطع دکتری پروسه ای 4 الی 5 ساله دارد که دانشجو در این زمان به تحقیق و مطالعه در زمینه ی تز خود می پردازد. برای پذیرش در دانشگاه های هلند در مقطع دکتری نیاز به یک استاد راهنما یا سوپروایزر است که داشتن مقالات ISI و نمرات کارشناسی و کارشناسی ارشد کمک شایانی به ادامه ی تحصیل در هلند در مقطع دکتری می کند. PHD در هلند عموما به زبان انگلیسی تدریس می شود که داشتن مدرک زبان IELTS با نمره ی بالا نیز الزامی است. حضور در دوره های دکتری در هلند زمان ورود خاصی ندارد و متقاضیان در همه ی طول سال می توانند جهت ادامه ی تحصیل اقدام کنند. دانشجویانی که در مقطع دکتری هستند به عنوان استاد یار میتوانند کار های تحقیقاتی را در حین تحصیل انجام دهند و از دانشگاه حقوق دریافت کنند.

تحصیل در هلند به همراه بورسیه تحصیلی

بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در هلند وجود دارد. بورسیه هایی برای مقاطع مختلف تحصیلی، برای رشته های مختلف تحصیلی و برای دانشجویان تقریباً از هر کشور جهان وجود دارد.

 • بورسیه تحصیلی هلند برای دانشجویان غیر اروپایی

  در سال 2015 دولت هلند برای جذب دانشجویان بین المللی بیشتر به هلند، بورسیه هلند را معرفی کرد. این بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی خارج از منطقه اقتصادی اروپاEEA  است که قصد دارند لیسانس یا کارشناسی ارشد را در هلند انجام دهند. بورس های تحصیلی هرکدام 5000 یورو هستند و برای تأمین هزینه های تحصیل در سال اول خود به دانشجویان اعطا می شوند.

بورسیه های تحصیلی هلند بر استعداد تأکید می کنند و سالانه به صدها دانشجو بین المللی اعطا می شود. معیارهای انتخاب بورس تحصیلی خاص بستگی به مؤسسه هلندی دارد که دانشجو در آن درس میخواند.چندین بورس تحصیلی مهم توسط EP-Nuffic ،مرکز خدمات بین المللی در آموزش هلندی صادر می شود که شامل:

 • اراسموس +
 • برنامه بورس تحصیلی MENA (MSP)
 • NFPبرنامه کمک هزینه تحصیلی هلند
 • برنامه بورس تحصیلی لاله های نارنجی
 • علم بدون مرز هلند
 • StuNed
 • بورس تحصیلی بورس دوجانبه چین و هلند

اخذ بورسیه برای دانشجویان ایرانی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان پذیر نیست اما در مقطع دکتری فرد با داشتن مقالات ISI ، رزومه ی تحصیلی خوب، داشتن مدرک زبانIELTS  با نمره ی حداقل 7 و داشتن سوپروایزر می توانند برای اخذ بورسیه اقدام کنند. تحصیل در مقطع دکتری در هلند به نوعی شغل محسوب می شود و با داشتن بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری می توانید به صورت رایگان تحصیل کنید و در صورت استاد یار بودن در دانشگاه حقوق هم دریافت کنید.

هزینه تحصیل و زندگی در هلند

تحصیل در هلند به دلیل موقعیت خوب اقتصادی که کشور هلند دارد و همچنین شرایط و امکانات خوبی که برای تحصیل فراهم کرده مقصد بسیار مناسبی برای دانشجویان است. این کشور در مقابل کشور هایی مانند انگلستان و یا ایالات متحده آمریکا هزینه  تحصیل کمتر است از این رو دانشجویان بین المللی زیادی در این کشور به تحصیل مشغول هستند. سیستم آموزشی در کشور هلند در رشته های علوم پایه و رشته های فنی و مهندسی بسیار قوی است. تحصیل در هلند در مقاطع دانشگاهی محدودیت سنی ندارد. هزینه ی تحصیل بسته به نوع رشته و بسته به شهر متفاوت است اما میانگین هزینه برای تحصیل در دانشگاه سالیانه بین 8 تا 30 هزار یورو می باشد.

هزینه زندگی دانشجویی برای یک ماه به صورت میانگین بالغ بر 1100 تا 1600 یورو برای دو نفر می باشد که شامل هزینه ی خوراک، اجاره ی منزل، حمل و نقل و … می باشد. این مبلغ نسبت به نوع زندگی افراد متفاوت است. در جدول زیر هزینه ی برخی از اقلام مصرفی در هلند را مشاهده می کنید:

هزینه اجاره مسکن دانشجویی

300 تا 600 یورو
هزینه یک ساندویچ پنیر 3 یورو
هزینه غذای دانشجویی معمولی 10 یورو
1 کیلو گرم سینه مرغ 3.67 یورو
1 کیلو گرم گوشت قرمز 7.22 یورو
آب معدنی 1.5 لیتری 0.83 یورو
بلیط یک طرفه اتوبوس یا مترو 3 یورو
هزینه ثبت نام باشگاه ورزشی 30 یورو در ماه
هزینه اشتراک ماهانه اینترنت 40 یورو در ماه
هزینه کرایه تاکسی 3.60 یورو

کار دانشجویی در هلند

اکثر دانشجویان غیر هلندی در طول تحصیل در هلند کار می کنند. اینکه نیاز به اجازه کار برای کار در هلند دارید به ملیت شما بستگی دارد. ساکنان اتحادیه ی اروپا و کشور های لیختن اشتاین، نروژ، ایسلند، و سوئیس به اجازه  کار نیاز ندارند اما سایر دانشجویان برای کار در حین تحصیل در هلند به اجازه ی کار نیاز دارند. کارفرمای شما باید مجوز کار را برای شما را درخواست کند و باید اجازه اقامت شما را ارائه دهند و ثابت کنند که شما به عنوان دانشجو ثبت نام کرده اید. روند این درخواست حدود پنج هفته طول می کشد. اگر تابعیت، شما را ملزم به داشتن اجازه کار در هنگام تحصیل در هلند می کند، لطفاً توجه داشته باشید که باید در مورد ساعت و مدت زمانی که در هلند کار می کنید، بین دو گزینه زیر را انتخاب کنید:

 • شما کارهای فصلی را در ماه ژوئن، جولای و آگوست انجام می دهید.
 • شما در طول کل سال، پاره وقت کار می کنید، اما هرگز بیش از 16 ساعت در هفته نیست.

این محدودیت ها برای ساکنان اتحادیه اروپا، لیختن اشتاین، نروژ، ایسلند و سوئیس صدق نمی کند. آنها ممکن است تمام وقت کار کنند، درست مانند دانشجویان هلندی. هرکس بالاتر از 18 سال، که در هلند زندگی می کند و یا کار می کند ، باید یک بیمه درمانی اصلی را اخذ کند. به عنوان مثال، بیمه خدمات درمانی پایه، هزینه های بیمارستان و داروخانه را پوشش می دهد. شما باید از کل درآمد خود مالیات بپردازید. اگر بورس تحصیلی دریافت کنید، این ممکن است به حقوق شما اضافه شود.

بررسی ویزای همراه در هلند

به واسطه ی تحصیل در هلند، همراه نیز اجازه ی ورود را دارد. اما ابتدا شخص اصلی اجازه ی حضور را دارد، و بعد همراه می تواند وارد کشور هلند شود. منظور از همراه همسر و فرزند است. الحاق به همسر در کشور هلند با فاصله صورت می گیرد. یعنی شخص اصلی ابتدا وارد کورس های تحصیلی می شود بعد از حدود 3 الی 4 ماه الحاق به خانواده می تواند صورت گیرد. در مجموع برای همراه دانشجو ویزا ی همراه صادر میشود که ورود همزمان نیست و با فاصله صورت می گیرد. همراه می تواند درخواست مجوز کار دهد که در صورت موافقت با درخواست امکان کار کردن را هم دارد.

دانشگاه های برتر هلند

دانشگاه های کشور هلند از سطح علمی بالای برخوردار هستند و نظام آموزشی در این کشور در سطح خوبی قرار دارد. در جدول زیر نام 10 دانشگاه برتر کشور هلند با رنکینگ آنها در سطح جهانی را مشاهده می کنید:

رنک کشوری

دانشگاه های هلند رنک بین المللی
1 دانشگاه دلفت 150
2 دانشگاه اوترخت 166
3 دانشگاه آمستردام 171
4 دانشگاه گرونینگن(Rijksuniversiteit ) 200
5 دانشگاه انشاید 240
6 دانشگاه  واگنینگن 287
7 دانشگاه ایدنوهن 303
8 دانشگاه آمستردام( Vrije universiteit ) 376
9 دانشگاه لیدن 390
10 دانشگاه رادیوود نیهمنگ 488
11 دانشگاه روتردام 545
12 دانشگاه ماستریخت 817
13 دانشگاه تیلبورگ 875
14 دانشگاه ون آمستردام 1919
15 دانشگاه ونلو 1656
16 اوترخت hogeschool 1842
17 دانشگاه آرنهم 1908
18 گرونینگن ( hansehogeschool ) 1938
19 دانشگاه ساکسون هگسچولن 2231
20 Hogeschool voor de kunsten utrecht 2485

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی هلند

تحصیل در هلند نیازمند مدارک و شرایطی است که دانشجویان باید از آنها اطلاع کافی داشته باشند. برای ورود به مقطع لیسانس داشتن دیپلم 12 ساله و یا دیپلم متوسطه ی 11 ساله الزامی است. ارائه ی مدرک IELTS با نمره ی حداقل 6 از دیگر شرایط اصلی برای ورود به دانشگاه های هلند می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز مستلزم ارائه ی مدرک زبان IELTS با نمره ی 6.5  است که دوره های لیسانس 3 الی 4 سال و دوره های فوق لیسانس 1 الی 2 سال به طول می انجامد. تحصیل در هلند به زبان آلمانی هم برگزار می شود که اشخاص با ارائه ی مدارک آلمانی به دانشگاه می توانند به زبان آلمانی تحصیل کنند. مدارک اصلی مورد نیاز برای تحصیل در هلند عبارت است از:

 • فرم درخواست به صورت تکمیل شده
 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس پاسپورتی با شرایط مشخص شده
 • اثبات تمکن مالی کافی به معنای داشتن هزینه های زندگی در هلند
 • نامه تأیید پذیرش دانشگاهی
 • اثبات پرداخت هزینه های حقوقی مورد نیاز
 • بیمه درمانی
 • گواهی NUFFIC ( تائید مدرک تحصیلی

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در هلند

کشور هلند و اکثر کشور های اروپایی به دانشجویان پس از تحصیل اجازه ماندن 1 تا 2 ساله در کشور را برای پیدا کردن کار مناسب می دهند که با یافتن کار نوع ویزای خود را تغییر دهند و با پرداخت مالیات اقامت خود را بعد از 5 سال به اقامت دائم تبدیل کنند و برای پاسپورت کشور هلند درخواست کنند. دانشجویان در صورت پیدا کردن شغل چه در حین تحصیل و چه پس از تحصیل اگر کارفرمایی با شخص قرار دادی در حوزه ی کار ببندد، دانشجو به واسطه کار کردن در کشور هلند می تواند اقامت خود را به اقامت کاری (دائم) تبدیل کند.

پرداخت مالیات بر درآمد، نداشتن سابقه کیفری و … از جمله شرایطی است که فرد با رعایت آنها می تواند پس از 6 سال در صورت ادغام شدن با جامعه و کشور هلند و دانستن زبان هلندی می تواند برای اخذ تابعیت و پاسپورت اقدام کند.

در انتهای این بخش نرخ بیکاری در کشور هلند بصورت نمودار برای شما عزیزان نمایش داده شده است:

نرخ بیکاری هلند

مزایا و معایب تحصیل در هلند

بی شک تحصیل در هلند مزایا و معایبی دارد که در این بخش از مقاله به آنها پرداخته ایم. در ادامه این مقاله با این مزایا و معایب آشنا خواهید شد.

 • مزایای تحصیل در هلند

 • آزادی های مدنی بالا
 • نرخ بیکاری پایین
 • زیبایی خارق العاده
 • امینت بالا
 • صنعت کشاورزی قوی
 • 1 تا 2 سال کاریابی پس از تحصیل
 • امکان اخذ ویزای همراه
 • تحصیل رایگان فرزندان
 • عدم محدودیت سنی برای اخذ ویزا
 • جواب سریع درخواست ویزا در کمتر از یک ماه
 • معایب تحصیل در هلند

هزینه زندگی نسبتاً بالا

سوالات متداول درزمینه تحصیل درهلند

آیا تحصیل در هلند رایگان است؟

خیر. برای تحصیل در دانشگاه های هلند باید شهریه بپردازید مگر اینکه بورسیه تحصیلی دریافت کرده باشید.

آیا بدون مدرک زبان می توان در هلند تحصیل کرد؟

برای اینکه شانس دریافت ویزا پایین نیاید، توصیه می شود حتما مدرک زبان ارائه دهید.

آیا با تحصیل در هلند می توانیم اقامت این کشور را بدست آوریم؟

خیر.

شرایط اخذ پاسپورت کشور هلند چیست؟

پرداخت مالیات بر درآمد، نداشتن سابقه ی کیفری و … از جمله شرایطی است که فرد با رعایت آنها می تواند پس از 6 سال در صورت ادغام شدن با جامعه و کشور هلند و دانستن زبان هلندی می تواند برای اخذ تابعیت و پاسپورت اقدام کند.

سخن پایانی

تحصیل در هلند شرایط تحصیل در دانشگاه های هلند، هزینه تحصیل و زندگی در هلند، صفر تا صد تحصیل در هلند و سایر نکات مربوط به اخذ ویزای تحصیلی هلند در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. کشور هلند کشوری با اقتصاد قوی و داشتن منابع طبیعی از جمله کشور های سطح بالا در جهان به حساب می آید. تحصیل در هلند به دلیل بالا بودن سطح علمی و آموزشی این کشور و داشتن بازار کار خوب و وسیع مورد توجه دانشجویان بین المللی در همه جای جهان است. هزینه ی نسبتا ارزان زندگی و تحصیل نسبت به سایر کشور ها، هلند را به مقصدی مناسب برای دانشجویان کرده است. امیدواریم که این مقاله پاسخ سوالات شما را در زمینه تحصیل در هلند مرتفع کرده باشد. موسسه ی حقوقی ملک پور با داشتن سال ها تجربه در زمینه ی مهاجرت می تواند همراه شما عزیزان در زمینه ی تحصیل در هلند و یا کشور های برتر جهان باشد. شما همراهان می توانید از طریق تماس با مجموعه راهنمایی ها و اطلاعات مورد نیاز خودتان را در زمینه ی مهاجرت به صورت رایگان دریافت کنید و یا می توانید سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ مطرح کنید تا در کمترین زمان پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

2 پاسخ
 1. vahid
  vahid گفته:

  سلام من ۳۰ سالمه ومدرک تحصیلیم لیسانس مهندسی نقشه کشی هست میخواستم بدونم برای فوق لیسانس تو کشور هلند باید چیکار کنم مدرک زبان هم ندارم۰ممنون

  پاسخ
  • sameni
   sameni گفته:

   سلام.
   دانشجویان متقاضی تحصیل کارشناسی ارشد در هلند بایستی حداقل مدرک کارشناسی مرتبط و مدرک زبان آیلتس حداقل ۶٫۵ را داشته باشند تا بتوانند در این مقطع در دانشگاه ها تحصیل داشته باشند. در صورت داشتن آیلتس با نمره کمتر می توان در دوره های پیش نیاز دانشگاه ها شرکت نمود که البته تمامی دانشگاه ها این دوره را ارائه نمی دهند.
   هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در هلند بین ۸ تا ۲۰ هزار یورو هزینه دارد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *