تحصیل در پرتغال، مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل، در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی در پرتغال امکان پذیر می باشد؟ شرایط کار هنگام تحصیل و کار پس از تحصیل در پرتغال به چه صورت است؟ هزینه زندگی و تحصیل در پرتغال چقدر می باشد؟ با توجه به هزینه های پایینی که تحصیل در پرتغال دارد، بسیاری از دانشجویان بر آن شده اند که به تحصیل در این کشور بپردازند. اما باید در نظر داشت که برای تحصیل در پرتغال باید به زبان پرتغالی تسلط کافی داشته باشید تا بتوانید به صورت رایگان یا با هزینه های مناسب اقدام به تحصیل نمائید و یا حتی با کار هنگام تحصیل هزینه های خود را پوشش دهید. در صورت نیاز به اطلاعات تخصصی تر، می توانید با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور؛ همکار مؤسسه MIE اتریش؛ تماس تلفنی حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در پرتغال

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی تحصیل در پرتغال
 • تحصیل درمدارس پرتغال
 • تحصیل در مقطع کارشناسی در پرتغال
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال
 • تحصیل در مقطع دکتری در پرتغال
 • بورسیه تحصیلی در پرتغال
 • هزینه های تحصیل و زندگی در پرتغال
 • کار دانشجویی ضمن تحصیل در پرتغال
 • مزایای تحصیل در پرتغال
 • بررسی ویزای همراه در پرتغال
 • معرفی دانشگاه های برتر پرتغال
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی پرتغال
 • موقعیت کار پس از تحصیل در پرتغال
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در پرتغال

شرایط عمومی تحصیل در پرتغال

کشور پرتغال واقع در اروپای جنوبی و شبه جزیره ایبری است و با کشور اسپانیا هم مرز است. قرار گرفتن آن در اقیانوس اطلس بسیاری از جنبه های فرهنگی، اقتصادی و … در پرتغال را تحت تأثیر قرار داده است.  با وجود کشوری نسبتاً کوچک (516 کیلومتر طول و 218 کیلومتر عرض)، میراث طبیعی پرتغال بسیار غنی و متنوع است.جمعیت در سرزمین اصلی پرتغال حدود 10،000،000 نفر است. لیسبون پایتخت جمهوری پرتغال، با جمعیتی نزدیک به یک میلیون نفر می باشد و شهرهای مهم دیگر پرتغال، اوپورتو، براگا، کویمبرا و فارو هستند. واحد پول کشور پرتغال؛ یورو می باشد و زبان رسمی در آن پرتغالی است؛ لازم به ذکر است برای تحصیل در پرتغال، تسلط به زبان پرتغالی و  در مقاطع بالاتر تسلط به زبان انگلیسی مورد نیاز می باشد و دوره هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند هزینه های بالاتری دارند.

شرایط عمومی پرتغال

 تحصیل در پرتغال در تمامی مقاطع و تمامی رشته ها امکان پذیر می باشد، متقاضیان می توانند با توجه به شرایط کلی خود برای اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های پرتغال اقدام نمایند، البته در کنار پرتغال متقاضی تحصیل در اروپا بهتر است شرایط تحصیل در سایر کشورها را نیز بررسی کند زیرا ممکن است در کشور دیگری هدفی که در جستجوی آن می باشد را پیدا کند.

 

تحصیل در مدارس پرتغال

تحصیل در پرتغال از مدارس این کشور شروع می شود. تحصیل در مدارس این کشور در مدارس دولتی رایگان می باشد و در مدارس خصوصی شهریه های بالایی دارد. تحصیل در مدارس دولتی این کشور به زبان رسمی کشور می باشد ولی مدارس بین المللی به زبان انگلیسی نیز در کشور پرتغال هستند که افراد خارج اتحادیه اروپا می توانند در آنها به تحصیل بپردازند و این مدارس معمولاً به صورت شبانه روزی می باشد و شهریه های سالانه 20 هزار یورو به بالا دارند. برخی مدارس بین المللی پرتغال عبارتند از: مدرسه انگلیسی اپرتو، مدرسه کارلوچی،  مدرسه بین المللی  نوبل آلگارو.  تحصیل در مدارس پرتغال از سنین 6 الی 15 سالگی اجباری می باشد و در 3 مرحله زیر انجام می گیرد:

 • دوره ابتدایی

  در دوره ابتدایی تحصیلی که 4 سال می باشد معمولاً توسط یک دبیر انجام می شود که البته اشخاص دیگری نیز در زمینه های مختلف به این دبیر کمک می کنند.

 • دوره دوم

  دوره دوم که دو سال طول می کشد مسائل عمومی آموزشی را شامل می شود.

 • دوره سوم

  دوره سوم که سه سال به طول می انجامد شامل دوره های تخصصی یا دوره های خاصی می شود که برای هر درس و هر موضوع دبیر خاصی در نظر گرفته می شود و برخی رشته ها نظیر کامپیوتر نیز جنبه عملی دارند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در پرتغال

تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی عموماً به زبان پرتغالی می باشد و در دانشگاه های بین المللی به زبان انگلیسی نیز برخی دوره ها ارائه می شود که هزینه های تحصیل در آنها بیشتر می باشد. طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی در پرتغال 3 تا 4 سال می باشد و در رشته های مختلفی مانند کسب و کار، مهندسی، مطالعات انسانی، هنر و طراحی و… ارائه می گردد. ممکن است تحصیل در پرتغال، به علت هزینه های پایین زندگی در آن مورد توجه اشخاص بسیاری باشد ولی هزینه های تحصیل در دانشگاه های بین المللی گاهی بالا می باشد و دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های دولتی که هزینه های پایین تری دارند، به تسلط کامل و داشتن مدرک زبان پرتغالی نیاز دارند. البته این امکان وجود دارد که دانشجو قبل از ورود به دانشگاه یک دوره آموزش زبان را بگذراند.هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی در پرتغال به زبان انگلیسی 3 الی 8 هزار یورو در سال می باشد. برای اتمام دوره کارشناسی در کشور پرتغال گذراندن 240 واحد درسی لازم می باشد. از مدارکی که جهت مهاجرت به پرتغال برای تحصیل در مقطع لیسانس در کشور پرتغال لازم می باشد ارائه مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم می باشد اما دانشجویانی که مدرک پیش دانشگاهی را نداشته باشند باید در ابتدا یک سال تحصیلی خود در کالج های پرتغال تکمیل نمایند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال

تحصیل در پرتغال برای دانشجویانی که قصد دارند به زبان انگلیسی در این کشور مشغول به تحصیل شوند امکان پذیر هست.  متقاضیان تحصیل در پرتغال باید در ابتدا پذیرش تحصیلی را از دانشگاه مورد نظر داشته باشند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور حدودا 2 سال زمان می برد. متقاضیان عزیز توجه داشته باشید هزینه تحصیل در این مقطع حدودا 1500 تا 2500 یورو می باشد. متقاضیان می توانند در حین تحصیل به صورت پاره وقت ( 20 ساعت در هفته) کار کنند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی ایلتس 6.5 آکادمیک و مدرک لیسانس مورد تائید می باشد و افرادی که معدل بالاتری دارند، شانس بیشتری جهت دریافت پذیرش از دانشگاه های معتبر پرتغال دارند. پس از اتمام کارشناسی ارشد دانشجویان 1 سال می توانند در کشور پرتغال بمانند و در جستجوی کار باشند. تعداد واحد های ارائه شده در این دوره حدود ۱۲۰ واحد می باشد.

تحصیل در مقطع دکتری در پرتغال

تحصیل در پرتغال در مقطع دکترا در دانشگاه های برتر این کشور برای اشخاصی که دارای مدرک کارشناسی ارشد می باشند امکان دارد. تحصیل در مقطع دکترا در کشور پرتغال 3 الی 4 سال بطول می انجامد. در ترم های ابتدایی شخص دوره های تحصیلی و آموزشی می گذراند و پس از مدتی دوره های تحقیقاتی و پژوهشی او آغاز می شود. برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا باید ابتدا سوپروایزر یا استاد راهنما خود را پیدا کنند. تمامی دانشجویان مقطع دکترا در کشور پرتغال نیاز به داشتن استاد یا سوپروایزر دارند و برای دریافت پذیرش و اخذ بورسیه یافتن استاد ،قبل از اقدام جهت پذیرش به دانشجو کمک بسیاری می کند. پس از اتمام دوره تحصیلی شخص باید از پایان نامه خود دفاع کند. هزینه های تحصیل در مقطع دکترا در کشور پرتغال 6 الی 15 هزار یورو می باشد ولی امکان اخذ بورسیه تحصیلی که تمامی هزینه های دانشجو را تامین کند و هزینه های زندگی وی را پوشش دهد امکان پذیر است.

بورسیه تحصیلی در پرتغال

تحصیل در پرتغال و اخذ بورسیه تحصیلی همیشه از بهترین روش های مهاجرت و ادامه تحصیل بوده است. البته برای درخواست بورسیه تحصیلی شخص باید رزومه تحصیلی و آکادمیک خیلی قوی داشته باشد و معدل و کارهای پژوهشی و سطح زبان قوی ارائه بدهد. همینطور رنک دانشگاهی که شخص در آن لیسانس و فوق لیسانس خود را گذرانده است تاثیر گذار می باشد. معمولاً بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا به اشخاص خارجی اعطا می شود و در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس به اتباع کشور خارجی در شرایط خاص اعطا می شود. برای اقدام جهت تحصیل در مقطع دکترا نیز شخص دانشجو باید در نظر داشته باشد تغییر رشته از مقطع لیسانس به فوق لیسانس و فوق لیسانس به دکترا شانس متقاضی را جهت دریافت بورسیه تحصیلی کاهش می دهد.برخی بورسیه های تحصیلی در پرتغال:

 • بورسیه های تحصیلی اراسموس برای دانشجویان برتر اروپایی و غیر اروپایی در سراسر اروپا
 • بورسیه های تحصیلی ناتو برای دوره های فلوشیپ در مقطع پست دکترا
 • بورسیه های مختلف دانشگاه پنسیلوانیا

 • بورسیه های تحصیلی دانشگاه لیسبون برای دانشجویان دوره مدیریت کسب و کار
 • بورسیه های پژوهشی دانشگاه پورتو

هزینه های تحصیل و زندگی در پرتغال

تحصیل در پرتغال و هزینه های زندگی در این کشور برای متقاضیان عزیز مورد بررسی قرار گرفته است. دانشجویان و متقاضیان توجه داشته باشند هزینه های زندگی در این کشور حدودا 8.000 تا 10.000 یورو در سال می باشد که این هزینه امکان دارد در شهرهایی همانند لیسبون افزایش یابد و به سالی 12.000 یورو برسد.کشور پرتغال نه جزو ارزانترین کشورهای اروپا جهت تحصیل می باشد نه کشور گرانی جهت تحصیل در نظر گرفته شده است. هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور چیزی در حدود 15 الی 20 هزار یورو می باشد که شخص دانشجو می تواند تا 10 هزار یورو در سال را نیز در این کشور به صورت کار دانشجویی تامین کند. متقاضیان توجه داشته باشند هزینه درخواست ویزای تحصیل در پرتغال 170 یورو (205 دلار) می باشد که اصولا 2 تا 3 ماه زمان می برد. جدول زیر لیستی از هزینه های زندگی در پرتغال می باشد:

کار دانشجویی ضمن تحصیل در پرتغال

تحصیل در پرتغال و جست و جوی کار در این کشور؛ برای دانشجویان امکان پذیر می باشد. دانشجویانی که در این کشور مشغول به تحصیل می باشند، اجازه کار پاره وقت حین تحصیل دارند که با توجه به مقاطع تحصیلی متفاوت می باشد. داشنجویان در مقطع کارشناسی اجازه کار 10 الی 15 ساعت در هفته را دارند و این ساعات برای دانشجویان در مقطع فوق لیسانس به 15 الی 20 ساعت افزایش می یابد. دانشجویان مقطع دکترا نیز می توانند به صورت تمام وقت در این کشور کار کنند و هزینه های تحصیل خود را پوشش دهند. متقاضیان تحصیل در پرتغال توجه داشته باشند شما صرفا با کار پاره وقت توانایی پوشش هزینه های تحصیل خود را ندارید و باید حتما هزینه های خود را قبل از ورود به این کشور تامین نمایید. متقاضیان باید توجه داشته باشند حداقل حقوق در این کشور 530 یورو می باشد. نرخ بیکاری در کشور پرتغال 6.7 درصد می باشد که نرخ متوسطی در اروپا می باشد. شرایط اقتصادی و کار در این کشور نه مانند کشورهایی مثل آلمان و اتریش عالی می باشد و نه می توان گفت مثل کشورهایی نظیر ایتالیا و اسپانیا نابه سامان است. ولی دانشجویان جهت کار دانشجویی در این کشور بهتر است تا حدودی به زبان پرتغالی آشنا باشند تا بتوانند در این کشور مشغول به کار شوند و به همین علت ممکن است دانشجو در ترم اول در پیدا کردن کار دانشجویی تا حدودی کم شانس باشد.

مزایای تحصیل در پرتغال

از مزایای تحصیل در پرتغال می توان به امکان اینکه شما بتوانید بعد از پنج سال تحصیل و کار در پرتغال ، تقاضای اقامت و صدور پاسپورت پرتغالی نمایید و رسمآ اقامت کشور پرتغال که عضو پیمان شنگن و عضو اتحادیه اروپا است را داشته باشید ، با اخذ پاسپورت می توانید بدون ویزا به ۳۰ کشور دنیا سفر و یا در آنجا زندگی نمایید.

بررسی ویزای همراه در پرتغال

بردن همسر و فرزندان برای دانشجویان متاهل در کشور پرتغال اهمیت بسیار بالایی دارد. همراه بردن همسر و فرزندان در این کشور برای دانشجویان امکان پذیر می باشد. در صورتی که شخصی که در پرتغال مجوز اقامت دارد و قصد تحصیل در پرتغال را دارد می تواند خانواده خود را نیز به خود ملحق کند. البته نوع اقامت همراهان وی به نوع اقامتی شخص اصلی نیز بستگی دارد که اگر اقامت شخص اقامت موقت نظیر اقامت تحصیلی باشد شخص مدت زمان اقامت آن دقیقا به میزان مدت اقامت شخص اصلی می باشد. البته برای درخواست الحاق خانواده باید شخص پشتوانه و تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی خانواده خود در مدتی که همراه وی اقامت دارند را ثابت کند. همراه در کشور پرتغال پس از تائید اداره محلی اجازه تحصیل و کار نیز خواهد داشت و می تواند حتی به صورت تمام وقت مشغول به کار شود و این مورد از ابتدا میسر نمی باشد. برای درخواست الحاق خانواده مدارک زیر مورد نیاز است:

 • مدارک و سند ازدواج
 • پاسپورت شخص متقاضی
 • مدرک محل زندگی و اسکان

 • تمکن مالی مورد نیاز برای طول مدت اقامت در پرتغال
 • نامه عدم سوء پیشینه

معرفی دانشگاه های برتر پرتغال

تحصیل در پرتغال در دانشگاه های برتر این کشور نیازمند تحقیق و بررسی در خصوص رنک دانشگاه ها می باشد. هرچه دانشگاه شخص دانشگاه قوی تر و بهتری باشد شانس کاریابی و ادامه تحصیل وی بالاتر می باشد.

دانشگاه پرتغال

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی پرتغال

تحصیل در پرتغال و اخذ ویزای تحصیلی در این کشور نیاز به ارائه مدارک مورد نیاز دارد در این بخش مدارک مورد نیاز ویزای تحصیل در پرتغال برای شما عزیزان بعد طور کامل ذکر شده است. بخش دریافت ویزا یکی از مهمترین مراحل در خصوص مهاجرت تحصیلی و تحصیل در پرتغال می باشد. افرادی که قصد دریافت ویزای تحصیلی کشور پرتغال می باشند در ابتدا باید پذیرش خود را از یک موسسه و دانشگاه معتبر دریافت کرده باشند تا بتوانند جهت دریافت ویزا اقدام کنند. کشور پرتغال در خصوص اعطای ویزا کمی سخت گیری دارد و توصیه میشود با شرایط ایده آل نظیر گپ تحصیلی پایین و مدرک زبان و پذیرش از دانشگاهی معتبر جهت دریافت ویزا اقدام انجام شود وگرنه احتمال رد شدن ویزا بالا خواهد بود. مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی پرتغال بشرح زیر است :

 • ارائه پاسپورت که اعتبار داشته باشد.
 • ارائه مدارک پذیرش از یک دانشگاه معتبر
 • ارائه مدارک زبان مورد نیاز دانشگاه
 • ارائه تمکن مالی کافی برای هزینه های تحصیل و زندگی یک سال

 • ارائه انگیزه نامه برای تحصیل در پرتغال
 • ارائه مدارک اسکان متقاضیان و محل سکونت دانشجویان
 • ارائه بیمه
 • ارائه مدارک هویتی معتبر

موقعیت کار پس از تحصیل در پرتغال

با تحصیل در پرتغال، شرایط کار و استخدام دانشجو پس از تحصیل فراهم می گردد. متقاضیان می توانند بعد از اتمام تحصیلات خود جست وجوی کار داشته باشند و بعد از استخدام در کشور پرتغال کار کنند و با پرداخت مالیات بتوانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. البته توجه شود بسیاری از دانشجویان پس از اتمام تحصیل در خصوص کاریابی به مشکل میخورند و نمی توانند در مدت ویزا خود کار پیدا کنند و اقامت خود را تمدید کنند و این از معایب تحصیل در پرتغال می باشد. البته شخص دانشجو این اجازه را دارد با تردد در سایر کشورهای اروپایی نظیر آلمان و هلند در این کشورها کارفرما پیدا کرده و قرارداد کاری منعقد کند و مشغول به کار شود ولی این موضوع نیز نکات حقوقی مربوط به خود را دارد که در مقالات مهاجرت کاری مورد بررسی قرار گرفته است.متقاضیان که قصد کار در این کشور را دارند و خواهان آن هستند تا با مدرک دانشگاهی از این کشور وارد بازار کاری این کشور شوند باید قبل از هرگونه اقدام شرایط کاری این کشور را بررسی نمایند و مشاغل مورد نظر این کشور را مطالعه نمایند و در صورتی که توانایی تحصیل در این رشته ها را دارد وارد آن کشور شوند از موارد بسیار مهم که متقاضیان باید به آن توجه داشت باشند نرخ بیکاری این کشور می باشد  که در سال های اخیر بالا می باشد.   

 • نرخ بیکاری

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در پرتغال

تحصیل در پرتغال برای اشخاصی که قصد دریافت اقامت و حقوق شهروندی کشور پرتغال را دارند نیز امکان دارد. در صورتی که شخص به صورت تحصیلی وارد کشور پرتغال شود و پس از گذراندن دوره تحصیلی خود بتواند پیشنهاد شغلی از یک کارفرما دریافت کند می تواند با دریافت ویزای کاری در کشور پرتغال بماند. تحصیل در یک کشور به شخص کمک بسیار زیادی جهت پیدا کردن کار و کارفرما  و عقد قرارداد کاری می کند و اشخاصی که قصد دریافت اقامت کشور پرتغال را دارند می توانند از طریق تحصیل وارد این کشور بشوند و پس از یافتن کار اقامت این کشور را دریافت کنند. البته برخی افراد نیز با ویزای تحصیلی وارد کشور پرتغال شده و پس از تحصیل یا حین تحصیل از روش هایی مثل ازدواج و یا سرمایه گذاری اقامت این کشور را اخذ می کنند. البته باید توجه شود تحصیل در این کشور موجب دریافت اقامت دائم نمی شود و شخص جهت دریافت اقامت دائم کشور پرتغال باید حداقل به مدت 5 سال در این کشور زندگی کرده باشد. در صورتی که شخص 5 سال در کشور پرتغال زندگی و کار کند می تواند درخواست اقامت بلندمدت  بدهد. طبق قوانین تابعیتی کشور پرتغال شخصی که 5 سال در این کشور زندگی کند و به زبان پرتغالی نیز تسلط داشته باشد و با فرهنگ و آداب و رسوم و زندگی در پرتغال ادغام شده باشد اجازه دارد درخواست پاسپورت کشور پرتغال را بدهد.

سوالات متداول در زمینه تحصیل در پرتغال

در صورت اخذ ویزای تحصیلی پرتغال، امکان همراه بردن خانواده به همراه دانشجو، وجود دارد؟

همراه بردن همسر و فرزندان در این کشور برای دانشجویان امکان پذیر می باشد. در صورتی که شخصی که در پرتغال مجوز اقامت دارد و قصد تحصیل در پرتغال را دارد می تواند خانواده خود را نیز به خود ملحق کند. البته نوع اقامت همراهان وی به نوع اقامتی شخص اصلی نیز بستگی دارد.

آیا تحصیل در پرتغال رایگان است؟

خیر. برای تحصیل در دانشگاه های پرتغال باید شهریه بپردازید مگر اینکه بورسیه تحصیلی دریافت کرده باشید.

شرایط اخذ گاسپورت پرتغال چیست؟

طبق قوانین تابعیتی کشور پرتغال شخصی که 5 سال در این کشور زندگی کند و به زبان پرتغالی نیز تسلط داشته باشد و با فرهنگ و آداب و رسوم و زندگی در پرتغال ادغام شده باشد اجازه دارد درخواست پاسپورت کشور پرتغال را بدهد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی کشور پرتغال چیست؟

ارائه پاسپورت که اعتبار داشته باشد، ارائه مدارک پذیرش از یک دانشگاه معتبر، ارائه مدارک زبان مورد نیاز دانشگاه.

سخن پایانی

تحصیل در پرتغال در این مقاله از تمامی جهات بررسی شد. در مجموع کشور پرتغال کشوری با آب و هوای خوب مردم شاد و شرایط تحصیلی مناسب می باشد و کشوری خوب جهت ادامه تحصیل است ولی در کنار نکات مثبت تحصیل در پرتغال باید به مواردی نظیر دشواری یافتن کار حین و پس از تحصیل و شرایط سخت تبدیل اقامت دانشجویی به اقامت دائم این کشور اشاره کرد. البته برخی در جستجوی اقامت نمی باشند این مورد برای انها مسئله ای نمی باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل در پرتغال را دارند می توانند در مقاطع مختلفی مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیلات خود را ادامه دهند. برای اخذ پذیرش و تحصیل در پرتغال شخص دانشجو باید مدارک خود را به صورت کامل ارائه نماید تا امکان اخذ پذیرش فراهم گردد. اگر بخواهید به صورت رایگان تحصیل نمایید میتوانید مقالات تحصیل در کشورهایی مثل آلمان، اتریش ، نروژ را مطالعه بفرمائید. در مقاله فوق سعی بر آن شد تا شرایط تحصیل در در مقاطع مختلف، شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در پرتغال، مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی پرتغال، هزینه تحصیل و زندگی در پرتغال، شرایط کار دانشجویی در پرتغال، شرایط دریافت اقامت پس از تحصیل خدمت شما متقاضیان عزیز ارائه شد، در صورت نیاز به اطلاعات مفید در زمینه تحصیل در می توانید با مشاوران متخصص ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمائید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در سریع ترین زمان ممکن دریابید.

4 پاسخ
 1. رضا
  رضا گفته:

  سلام وقت بخیر.من مدرک لیسانسم رو از دانشگاه آزاد گرفتم .برای دکتری می خواستم بدونم کشور پرتغال بورسیه داره یا خیر؟

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز بله کشور پرتغال بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری برای اتباع خارجی ارائه می دهد.اول اینکه برای درخواست بورسیه تحصیلی باید رزومه تحصیلی و آکادمیک خیلی قوی داشته باشید و معدل و کارهای پژوهشی و سطح زبان قوی ارائه بدهید. همینطور رنک دانشگاهی که شما در آن لیسانس خود را گذرانده اید تاثیر گذار می باشد.

   پاسخ
 2. سحر
  سحر گفته:

  سلام وقت بخیر . من خواهر دوستم در پرتغال دانشجو هستن . میتونه برای من ویزای همراه بگیره ؟ ممنون

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *