تحصیل در چین

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

تحصیل در چین ، تحصیل در چین پزشکی، تحصیل در چین بدون مدرک زبان، بورسیه تحصیلی چین و شرایط و هزینه تحصیل در چین در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. طبق آمار یونسکو ، چین بزرگترین کشور اعزامی دانشجویان بین المللی به سراسر جهان است. هر ساله بیش از 3،00،000 دانشجو از حدود 180 کشور برای تحصیلات عالیه در چین اقدام می کنند.  دانشگاه های چین فرصت های شغلی زیادی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کنند. یکی از مزایای اصلی تحصیل در این کشور تحصیل رایگان و بورسیه های متنوع می باشد. کشور چین در مواردی همچون:  صنایع ، اقتصاد و تحصیلات عالی در حال تبدیل شدن به یک رقیب بزرگ کشورها در جهان می باشد. این کشور نیز در مقایسه با کشورهایی مانند ایالات متحده ، استرالیا و سایر کشورها می تواند جایگزینی ارزان برای آموزش عالی باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در چین  می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما راهنمایی کنند.

تحصیل در چین

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی تحصیل در چین
 • تحصیل در مدارس چین
 • تحصیل در چین در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در چین در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در چین در مقطع دکتری
 • تحصیل در چین بدون مدرک زبان
 • تحصیل پزشکی در چین
 • اخذ بورسیه تحصیلی در چین
 • هزینه تحصیل و زندگی در چین
 • کار دانشجویی در چین
 • شرایط ویزای همراه چین
 • معرفی دانشگاه های برتر چین
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی چین
 • کار پس از تحصیل در چین
 • سوالات متداول راجع به تحصیل در چین
 • سخن پایانی

شرایط عمومی تحصیل در چین

تحصیل در مدارس و دانشگاههای چین به زبان ماندارین و انگلیسی می باشد.  از این رو ، دانشجویانی که خواهان تحصیل به زبان ماندارینی هستند بایستی در دوره های زبان ماندارین در این دانشگاهها شرکت کنند. دانشجویان بایستی  گواهی نمره قبولی را در آزمون Hanyu Shuiping Kaoshi (HSK) ، بین سطح 3 را به دانشگاه ارائه دهند.  این گواهینامه معمولاً از طریق دوره فشرده یک تا دو ساله یادگیری زبان ماندارین به دست می آید. دانشجویانی که خواهان تحصیل به زبان انگلیسی هستند بایستی در آزمون تافل و آیلتس قبول شوند. کشور چین به دلیل داشتن سیستم بالای آموزشی و هزینه های پایین تحصیل و زندگی که دارد ، سالانه داشجویان و مهاجران بسیاری به این کشور وارد می شوند. هزینه زندگی و شهریه  در چین به طور متوسط ​​در مقایسه با سایر قاره ها بسیار کمتر است. به علاوه ، دولت چین سرمایه های زیادی در زمینه آموزش و پرورش برای به دست آوردن شناخت بیشتر بین المللی سرمایه گذاری می کند. چین دارای بیش از 2000 موسسه آموزش عالی در سراسر کشور است ، برخی از برترین دانشگاه های آسیا و جهان به چین تعلق دارند:  مانند دانشگاه Tsinghua و دانشگاه پکن در پکن. طبق گفته وزارت آموزش و پرورش چین ، در سال 2019 ، تقریباً 500,000 دانش آموز بین المللی در این کشور وجود دارد و این سال به سال در حال رشد است.

تحصیل دندانپزشکی در چین

تحصیل دندانپزشکی در چین

تحصیل در مدارس چین

پایه شروع تحصیل در چین از مدارس و دبستان شروع می شود . مدارس در چین به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شوند. در هر دو مدارس اعم از خصوصی و دولتی دانش آموزان از سن 6 سالگی شروع به تحصیل می کنند. تحصیل در مئارس دولتی چین به زبان رسمی چینی می باشد . در مدارس خصوصی دانش آموزان می توانند هم به زبن انگلسی و هم چینی تحصیل کنند. دانشجویان بین الملل اکثرا در مدارسی که به زبان انگلیسی می باشند ، اقدام به تحصیل می کنند.  در رابطه با شهریه مدارس در مدارس دولتی برای شهروندان چینی رایگان می باشد و دانشجویان بین الملل کمی از شهریه را پرداخت می کنند. در مدارس خصوصی هزینه ها و شهریه ها بالا می باشد . هزینه سالانه مدارس خصوصی در چین از 10,000 دلار شروع می شود. دولت چین خانواده هایی که شرایط مورد تایید دولت چین را دارند برای دانش آموزان مهاجری که بدون والدین به این کشور مهاجرت می کنند را تعیین کرده است . بدین معنی که دانش آموزان مهاجر که رنج سنی 12 تا 18 سال را دارند؛  می توانند به عنوان یکی از اعضای خانواده این خانوداه ها در کنار آنها زندگی کنند. به این خانواده ها home stay می گویند.

تحصیل در چین در مقطع کارشناسی

تحصیل در دوره کارشناسی در چین  به صورت رایگان می باشد.  دانشجویان بین المللی می توانند در دانشگاه تیانجین و Xiamen  در مقطع کارشناسی در چین به صورت رایگان تحصیل کنند. پروسه تحصیل کارشناسی در چین 4 تا 5 سال بطول می انجامد.

تحصیل در چین در مقطع کارشناسی ارشد

در کنار بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی ، دانشگاه های چین بورس تحصیلی نیز به دانشجویان کارشناسی ارشد ارائه می دهند تا بتوانند دوره کارشناسی ارشد خود را به صورت رایگان در چین به پایان برسانند. دانشگاه Xiamen که بورس تحصیلی دانشجویان مقطع کارشناسی را نیز ارائه می دهد ، همین امتیاز را برای دانشجویان بین المللی در دوره های کارشناسی ارشد فراهم می کند. فارغ از هزینه های تحصیل ، دانشجویان از کمک هزینه ماهیانه RMB3000 معادل تقریبا 450 دلار برخوردار می شوند. دانشگاه ژجیانگ ، یک بورس تحصیلی دیگر برای دانشجویان کارشناسی ارشد ، یک گزینه بورس تحصیلی کامل دارد. این شامل معافیت از شهریه ، اقامت رایگان در دانشگاه ، هزینه ماهانه 2،000 RMB و بیمه پزشکی جامع برای دانشجویان بین المللی ساکن چین است. دانشجویان حتی طبق برنامه دانشگاه 15 روز دیگر پس از تاریخ فارغ التحصیلی خود حق دریافت کمک هزینه زندگی را دارند. یکی دیگر از مدارس چینی که بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد ، دانشگاه پکن است. دانشجویان برجسته با بورس تحصیلی کامل خود ، ضمن دریافت کمک هزینه ماهیانه و بیمه درمانی جامع ، این شانس را دارند که بدون شهریه تحصیل کنند. برای حفظ استانداردهای بالای علمی آن ، دانشجویانی که از این بورس تحصیلی استفاده می کنند لازم است که ارزیابی سالانه را انجام دهند. به همین ترتیب ، دانشگاه علم و صنعت چین همچنین بورسیه تحصیلی ارائه می دهد که شامل معافیت از شهریه ، محل اقامت در آنجا است که دانشجویان می توانند به طور رایگان در خوابگاه دانشگاه بمانند یا یارانه اسکان را دریافت می کنند و بیمه درمانی جامع را شامل می شود. شایان ذکر است که تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در چین دارای محدودیت سنی می باشد. در این راستا حداقل سن درخواست 18 سال است. برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد ، داشتن مدارکی همچون: مدرک لیسانس یا دیپلم معتبر الزامی می باشد. شهریه سالانه تحصیل در دانشگاههای دولتی در چین 3000 تا 10,000 دلار می باشد که در رشته های پزشکی و دندان پزشکی هزینه ها بالاتر می رود. شهریه سالانه دانشگاههای خصوصی 3000 تا 30,000 دلار می باشد. ارائه مدرک زبان تافل و آیلتس 6.5 برای دانشجویانی که خواهان تحصیل به زبان انگلیسی هستند الزامی می باشد. در رابطه با دانشجویانی که مدرک پایین تری از زبان دارند می توانند در دوره های زبان در دانشگاهها شرکت و پس از اخذ نمره قبولی وارد دانشگاه شوند. پروسه تحصیل کارشناسی ارشد در چین 2 تا 3 سال بطول می انجامد.

تحصیل در در چین در مقطع دکتری

همانطور که قبلا ذکر شد ، دانشگاه Xiamen بورس تحصیلی به دانشجویان در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد. خوشبختانه برای دانشجویان بین المللی ، این دانشگاه برنامه مشابهی را برای داوطلبان دکترا گسترش می دهد تا آنها بتوانند در چین به صورت رایگان تحصیل کنند. بورس تحصیلی دانشگاه شهریه کامل Ph.D پذیرفته شده را پوشش می دهد. دانش آموزان ، در همان زمان ، به آنها ماهیانه 3500 RM کمک هزینه می کند. دانش آموزان همچنین می توانند از دوره 4 ساله بورس تحصیلی که سالانه بررسی می کنند ، لذت ببرند. دانشگاه تیانجین بورس تحصیلی Peiyang Future Scholar را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. این یک بورس تحصیلی کامل است که شهریه سال تحصیلی و همچنین کمک هزینه زندگی 3500 RMB و محل اقامت رایگان در دانشگاه را پوشش می دهد. مانند سایر برنامه های بورس تحصیلی ، همچنین برای دریافت کنندگان در دوره های بعدی تحصیل ، مجبور به گذراندن و بازبینی سالانه است.  دانشگاه ژنگژو بورس تحصیلی رئیس جمهور را برای دانشجویان بین المللی که در مقطع دکترا در چین می گذرانند ، دارد. این برنامه شهریه کامل با کمک هزینه اقامت و زندگی ماهانه را به ترتیب با 1،000 و 3،500 CNY ارائه می دهد. از طریق این بورس تحصیلی ، دریافت کنندگان می توانند از بورس تحصیلی برای کل دوره دکترا 4 ساله خود لذت ببرند. برنامه یک دانشگاه برتر در این کشور ، دانشگاه شانگهای جیائو تانگ ، بورسیه های کاملاً بودجه ای را نیز برای دکترای برجسته ارائه می دهد. دانش آموزان. از طریق این دانشگاه ها ، محققان مشتاق این فرصت را دارند که با عقب ماندگی های مالی کمتری ، برتری علمی خود را بهینه کنند.  پروسه تحصیل دکتری در چین 3 تا 5 سال بطول می انجامد.

تحصیل در چین بدون مدرک زبان

همان طور که پیش تر بدان اشاره شد تحصیل در دانشگاههای چین به دو زبان انگلیسی و چینی امکانپذیر می باشد. در این راستا دانشجویانی که خواهان تحصیل به زبان انگلیسی هستند بایستی مدارک آیلتس و تافل را به دانشگاه مربوطه ارائه دهند. دانشجویان دیگری که خواهان تحصیل به زبان چینی هستند بایستی توانایی خود را در زمینه زبان ماندارینی به داشنگاه مربوطه اثبات نمایند . پروسه این اثبات شرکت در آزمون مهارت چینی HSK  می باشد. این آزمون به صورت آنلاین می باشد که شامل دو بخش ابتدایی که مختص مهندسی و پزشکی است، می باشد.

تحصیل پزشکی در چین

آموزش پزشکی در چین به طور معمول یک مدرک لیسانس پنج ساله است ، به علاوه یک دوره کارآموزی یک ساله (یا چرخش بالینی ، که در طی آن دانشجویان به طور فعال در مراقبت از بیمار شرکت می کنند) قبل از اعطای درجه نهایی می باشد.  تخصص بالینی معمولاً شامل مدرک کارشناسی ارشد دو یا سه ساله است. قبولی براساس کنکور سراسری است که برای همه دانشگاهها استفاده می شود. 45 کالج در چین وجود دارد که به زبان انگلیسی تدریس می کنند.  مدرک اعطا شده به عنوان لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی (MBBS ) شناخته می شود.

اخذ بورسیه تحصیلی در چین

بورسیه های تحصیلی را می توان در هر موسسه و دانشگاههای چین که توسط وزارت آموزش و پرورش تأیید شده است برای پذیرش دانشجو خارجی استفاده کرد. کلیه بورسیه ها هزینه های تحصیل ، خوابگاه و کمک هزینه زندگی ماهانه را برای کمک به هزینه های روزمره پوشش می دهند. این کشور دارای ارائه دهندگان بورس تحصیلی مختلف در دولت و بخش خصوصی است. بورس های تحصیلی دولت چین شامل شورای بورس تحصیلی چین ، بورس تحصیلی دولت جیانگ سو ، بورس تحصیلی استان هوبئی و بورسیه دولت پکن است. در همین حال ، موسسات غیردولتی مانند بورسیه های موسسه کنفوسیوس و بورسیه های شورای شورای انگلیس نیز به دانشجویان بین المللی بورسیه می دهند. این بورسیه ها همچنین از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا در کشور پشتیبانی می کنند. علاوه بر بورسیه های دولتی و خصوصی ، دانشگاه های مختلف بورس تحصیلی دانشجویان بین المللی در چین را تأمین می کنند. بورس تحصیلی دانشگاه Xiamen فقط برای دانشجویان دوره کارشناسی هزینه های تحصیل را پوشش می دهد. دانشگاه دیگری که به دانشجویان بین المللی بورسیه می دهد ، دانشگاه تیانجین است. جدا از هزینه های تحصیل ، این بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی واجد شرایط در چین کمک هزینه زندگی می کند. بورس تحصیلی را می توان برای هر تحصیل غیر مقطع تحصیلی به انتخاب خود ، در هر دانشگاه سرزمین اصلی چین با شهریه حداکثر 30،000 RMB استفاده کرد. مزایای اخذ بورسیه های تحصیلی چین عبارتند از:

 • اقامت در دانشگاه
 • کمک هزینه سالانه برای  تحصیل 30،000 RMB

 • هزینه زندگی ماهیانه 3000 RMB

 • بورسیه های تحصیلی

نام بورسیه

مقطع

کمک هزینه

بورس SCHIUMBERGER 2020

دکترا

40000 تا 50000 هزار دلار

بورسیه های دانشگاه ینچینگ آکادمی دانشگاه پکن

کارشناسی ارشد

هزینه کامل تحصیل و زندگی

بورس تحصیلی MOFCOM 2020

کارشناسی ارشد ، دکترا

هزینه کامل تحصیل و زندگی

بورس تحصیلی MPA

کارشناسی ارشد ، دکترا

هزینه کامل تحصیل و زندگی

بورسیه دانشگاه مهندسی هاربین

کارشناسی،  کارشناسی ارشد، دکترا

هزینه کامل تحصیل، کمک هزینه ماهیانه مخارج زندگی

هزینه تحصیل و زندگی در چین

دغدغه دانشجویانی که خواهان تحصیل در کشورها هستند ، هزینه های تحصیل و زندگی در کشور مقصد می باشد. کشور چین بزرگترین اقتصاد جهان را دارد . شهر زیبای پکن گرانترین شهر کشور چین می باشد. اجاره یک آپارتمان در  شهر پکن حدود 250-350 دلار در ماه هزینه دارد.  هزینه های تحصیل در چین بسیار کم است . شهریه سالانه در چندین کشور در سراسر جهان می تواند به 15,000 دلار برسد ،  در حالی که در چین دانشجویان می توانند با پرداخت هزینه کمی سالانه 1500 دلار ، از 50 دانشگاه برتر مدرک بگیرند. به طور متوسط ​​، هزینه تحصیل در چین از 18000  تا 65000 دلار در سال است که بسته به سطح دانشگاهی که می خواهید در آن پذیرفته شوید و دوره ای که می خواهید انتخاب کنید ، متفاوت است. دوره های مهندسی ، MBA ، پزشکی می تواند 3-55 برابر بیشتر باشد.  هزینه زندگی در چین بسته به شهری که برای تحصیل انتخاب می کنید و سبک زندگی شما بسیار متفاوت است.

 • هزینه تحصیل

مقطع تحصیلی
شهریه سالانه به   (¥) CNY  
شهریه سالانه به  ($)       USD   
کارشناسی
13,500 – 28,000 
3,000 – 5,000
کارشناسی ارشد
21,000 – 35,000
3,000 – 5,000
دکترا
21,000 – 35,000
3,000 – 5,000

 • هزینه تحصیل

هزینه به دلار
مقدار
اقلام
0.70
1 کیلو
سیب زمینی گوجه
0.72
1 کیلو
کاهو
0.65
1 کیلو
پیاز
1.10
1 کیلو
گوجه
14
1 کیلو
پنیر
1.20
1 کیلو
برنج
1.60
1 لیتر
شیر
1.70
12 عدد
تخم مرغ
1.50
500گرم
نان
51
1 ماه
هزینه های قبوض(برق، گاز،آب)آپارتمان 80 متری

کار دانشجویی در چین

کار حین تحصیل برای دانشجویان به منظور پوشش هزینه های زندگی و تحصیل از اهمیت ویژه ایی بر خوردار می باشد . کسانی که خواهان تحصیل در کشور چین هستند بایستی این موضوع را که؛ کشور چین به دانشجویان حق اجازه کار حین تحصیل را نمی دهند ؛ مورد توجه قرار دهند. برای اخذ مجوز کار حین تحصیل تنها در صورتی که مجوز کار از اداره کار محل سکونت خود داشته باشند ؛ می توانند در کشور چین کار کنند.  شایان ذکر است که اگر دانشجویان بدون اخذ مجوز اداره کار اقدام به کار در کشور چین کنند باعث اخراج و باطل شدن ویزای تحصیل وی می شود. به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که با تهیه محصوص گام به گام تا اخذ اقامت می توانید تصمیم درستی در مورد مهاجرت به کشورها داشته باشید.

شرایط ویزای همراه چین

در علم مهاجرت و طبق قوانین مهاجرت همراه به افرادی همچون: همسر و فرزندان زیر 18 سال اطلاق می شود. اکثر دانشجویان و مهاجرانی که اقدام به مهاجرت به کشورها می کنند خواهان اخذ ویزای همراه هستند. دانشجویانی که خواهان اخذ ویزای همراه در کشور چین هستند تنها در صورتی که تحصیل آنها بیش از 6 ماه بطول بیانجامد می توانند بدین منظور اقدام کنند. همراه در چین در صورتی که مجوز از اداره کار منطقه سکونت داشته باشد می تواند در این کشور کار کند. اعتبار ویزای همراه رابطه مستقیمی با اعتبار ویزای اقامت فرد اصلی دارد . چنانچه دانشجو بعد از اتمام تحصیل نتوانست اقامت کاری بگیرد؛ اعتبار ویزای همراه تمام می شود . بدین معنی که ایشان و همراهانش بایستی کشور چین را ترک کنند. شایان ذکر است اثبات تمکن مالی دانشجو برای اخذ ویزای همراه الزامی می باشد.

معرفی دانشگاه های برتر چین

کشور چین دارای دانشگاههای مشهوری همچون: دانشگاه تسینگ هوا ، دانشگاه پکن ، دانشگاه فودان و دانشگاه ووهان می باشند که این دانشگاهها  به عنوان با ارزش ترین دانشگاههای چین محسوب می شوند. در اقدامی اخیر ، یکی از بهترین دانشگاه های چینی دانشگاه نساجی ووهان ، دانشگاه برتر آموزش نساجی – با موسسه نساجی و مهندسی جامعه DKTE هند تفاهم نامه امضا کرده است تا دانشجویان نساجی هند را با تحقیق مشترک ، توسعه محصول ، برنامه های آموزشی پوشش دهد ، و کارگاه ها این همکاری از پرداخت شهریه چشم پوشی می کند و بورس تحصیلی دانشجویان انتخاب شده را فراهم می کند. چندین دانشگاه در چین در رتبه بندی 300 دانشگاه برتر جهان حضور دارند.  به طور خاص ، این دانشگاه ها دارای رتبه بالایی در آسیا و رتبه های برتر BRIC هستند. در جدول زیر دانشگاههای چین به همره رتبه در کشور چین و رنکینک جهانی ارائه شده است:

رنکینک جهانی
رتبه در چین
نام دانشگاه
118
1
دانشگاه پکن
148
2
دانشگاه Tsinghua
215
3
دانشگاه ژجیانگ
241
4
دانشگاه شانگهای جیائو تانگ
344
5
دانشگاه فودان
398
6
دانشگاه ووهان
413
7
دانشگاه علم و صنعت چین
438
8
دانشگاه نانجینگ
460
9
دانشگاه تونگجی
474
10
دانشگاه رنمین چین

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی چین

دانشجویانی که خواهان تحصیل در دانشگاههای چین هستند ابتدا باید از دانشگاه مربوطه نامه دریافت کنند. اخذ نوع ویزا بر اسا این نامه پیشنهادی بررسی می شود. ویزای دانشجویی در چین به دو دسته : X2. X1 تقسیم می شود: X1  : برای دانشجویانی است که قصد دارند بیش از شش ماه در چین تحصیل کنند . در حالی که X2  برای کسانی است که کمتر از شش ماه در این کشور تحصیل می کنند. پس از مشخص کردن نوع ویزا،  دانشجویان باید همراه با مدارک زیر به کنسولگری یا سفارت چین در کشور خود برای درخواست ویزا مراجعه کنند.

 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • فرم درخواست ویزا (JW201 یا JW202 )
 • سوابق معاینه فیزیکی
 • گذرنامه اصلی
 • یک عکس به اندازه گذرنامه اخیر

پس از درخواست و تأیید ویزا ، می توانید برای تحصیل در چین اقدام کنید. پس از ورود ، دانشجویان بین المللی برای تأیید سوابق معاینه فیزیکی خود لازم است به دفتر قرنطینه بهداشت مراجعه کنند.

کار پس از تحصیل در چین

کشور چین سالانه تعداد بسیار زیادی فارغ التحصیل دارد. از آنجا که  کشور چین جزو معدود کشورهایی می باشد که به دانشجویان حق اجازه کار حین تحصیل را نمی دهد. از این رو دانشجویان با نوع کار و بازار کار کشور چین آشنایی ندارند . دانشجویانی که خواهان کار در کشور چین هستند تنها در صورتی می توانند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل کنند که 2 سال سابقه کار در چین داشته باشند ؛ این پروسه با توجه به نداشتن مجوز کار حین تحصیل منتفی می گردد. بر این اساس کشور چین مقصد مناسبی برای کسانی که بعد از تحصیل خواهان کار در این کشور هستند ، نمی باشد.

سوالات متداول راجع به تحصیل در چین

✅ آیا می توانم در چین به صورت رایگان تحصیل کنم؟

بورس های تحصیلی دولت چین شامل شورای بورس تحصیلی چین ، بورس تحصیلی دولت جیانگ سو ، بورس تحصیلی استان هوبئی و بورسیه دولت پکن است.  با استفاده از این دو دانشگاه ، دانشجویان بین المللی می توانند در مقطع کارشناسی در چین به صورت رایگان تحصیل کنند.

✅ قوانین تحصیل در چین چگونه است؟

قانون آموزش اجباری چین مقرر کرده است که همه کودکان باید نه سال تحصیل اجباری را بگذرانند ، از شش سالگی یا حداکثر در هفت سالگی. کودکان می توانند در دو یا سه سالگی در مهد کودک ثبت نام کنند ، اما آموزش پیش دبستانی اجباری نیست.

✅ آیا دانشگاههای چین بدون آزمون ورودی  پذیرشی دارند؟
بله، داشگاههای چین بدون آزمون ورودی پذیرش می کنند.

سخن پایانی در مورد تحصیل در چین

تحصیل در چین ، تحصیل در چین پزشکی، تحصیل در چین بدون مدرک زبان، بورسیه تحصیلی چین و
شرایط و هزینه تحصیل در چین و هزینه های تحصیل در چین در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. چین ، پرجمعیت ترین کشور در جهان مدرن ، همچنین یکی از سریعترین کشورها در رشد اقتصادی است. کشور چین به دلیل داشتن بورسیه های متنوع در مقاطع مختلف تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاهها توجه بسیاری از مهاجران دانشجو را به خود جلب کرده است. همان طور که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت کشور چین به دانشجویانی که خواهان کار حین تحصیل هستند ؛ مجوزی اعطا نمی کند. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمنیه تحصیل در چین در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *