تحصیل در کره جنوبی

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی

تحصیل در کره جنوبی، شرایط اخذ ویزای تحصیلی در کره جنوبی همینطور اخذ اقامت کره جنوبی از طریق تحصیل در این کشور شرایط ماهوی آن در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. اما تحصیل در کره جنوبی شامل چه هزینه هایی خواهد بود؟ ایا امکان اخذ بورسیه تحصیلی در کره جنوبی برای دانشجویان ایرانی وجود دارد؟ مهاجرت به کره جنوبی از طریق تحصیل طی چه شرایطی امکان پذیر می باشد؟ این موضوعات برخی از سوالات شما متقاضیان همیشگی می باشد که سعی گردیده در این نوشتار تمامی نکات مهم در باب تحصیل در کره جنوبی مورد بررسی علمی قرار گیرد و تمامی ابهامات ذهنی شما متقاضیان برطرف گردد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی درباره تحصیل در کره جنوبی می توانید با متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی تحصیل در کره جنوبی
 • تحصیل در مدارس در کره جنوبی
 • تحصیل در مقطع کارشناسی در کره جنوبی
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کره جنوبی
 • تحصیل در مقطع دکتری در کره جنوبی
 • شرایط تحصیل رایگان در کره جنوبی
 • بورسیه تحصیلی در کره جنوبی
 • هزینه های تحصیل و زندگی در کره جنوبی
 • کار دانشجویی ضمن تحصیل در کره جنوبی
 • بررسی ویزای همراه برای تحصیل در کره جنوبی
 • دانشگاه های برتر کره جنوبی
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی
 • موقعیت کار پس از تحصیل در کره جنوبی
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در کره جنوبی
 • سوالات متداول در زمینه تحصیل در کره جنوبی
 • سخن پایانی

شرایط عمومی تحصیل در کره جنوبی

کره جنوبی، کشور آسیایی با جمعیتی حدود به ۵۱ میلیون نفر به عنوان یکی از کشورهای توسعه یافته در زمینه تحقیقات و پژوهش برای تحصیل در بسیاری از رشته ها، محبوب دانشجویان می باشد. شهر سئول در کره جنوبی جز ۱۰ شهر برتر دانشجویی در جهان می باشد. کره جنوبی در سال های اخیر در رابطه با آموزش و تحصیل در این کشور  سرمایه گذاری های بسیاری را انجام داده است.

کشور کره جنوبی به عنوان پیشرفته ترین کشور توسعه یافته در بحث تکنولوژی در آسیا شناخته می شود. همچنین با توجه به تقاضای دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در کره جنوبی، باعث گردیده که دوره های زبان انگلیسی و دانشکده های بین المللی در این کشور افزایش یابد. اما جهت تحصیل و مهاجرت تحصیلی به دیگر کشورها باید مهاجرپذیر بودن آن کشور و میزان هزینه های تحصیل و زندگی در آن کشور را مورد بررسی قرار داد. افرادی که در نظر دارند از طریق تحصیل در کره جنوبی یک راه سریع تر را برای کسب اقامت این کشور انتخاب کنند باید در نظر داشته باشند؛ کره جنوبی در این زمینه نسبت به کشورهای دیگر بسیار سخت گیر می باشد. افرادی که قصد دارند از طریق مهاجرت تحصیلی، اقامت آن کشور را نیز به دست آورند؛ می توانند کشورهایی نظیر کانادا، استرالیا و یا کشورهای اروپایی مهاجرپذیر را انتخاب نمایند.

تحصیل در مدارس در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی برای کودکان و علاقه مندام به تحصیل از سن ۳ سالگی شروع می شود. اما دانش آموزان می توانند از سن شش سالگی تحصیلات ابتدای خود را شروع کنند در واقع سن اجباری تحصیل در کره جنوبی از ۶ سالگی می باشد در واقع کودکان از سن ۳ سالگی آموزش و آمادگی های لازم را برای ورود به دانشگاه دوره می بینند به همین دلیل بسیاری از والدین فرزندان خود را از همان سنین کودکی یعنی سن سه سالگی در مدارس ثبت نام میکنند. تحصیل در کره جنوبی در مدارس دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شوند دانش آموزانی که در مدارس دولتی تحصیل می کنند، تمام بودجه تحصیلات و آموزش آنان از دولت پرداخت می گردد. این در حالی است که در مدارس خصوصی تنها بخشی از بودجه دولت صرف این مدارس خواهد شد.

نظام آموزشی در کره جنوبی دانش آموزان شش سال تحصیلات ابتدایی سه سال تحصیلات متوسطه و ۳ سال تحصیلات در دبستان را تعیین می کند. دانش آموزان در کره جنوبی می توانند ۳ سال تحصیلات دبیرستان خود را در دوره‌های آموزشی یا فنی حرفه‌ای و یا آکادمیک بگذرانند. در سال ۲۰۱۳ دولت کره‌جنوبی تصمیم گرفت که تحصیل برای کودکان ۳ تا ۵ سال را در مهد کودک و پیش دبستانی رایگان ارائه دهد و طبق یک آمار رسمی ۹۰ درصد از والدین فرزندان خود را در مهد کودک ها نیز ثبت نام کردند. دانش آموزان بین المللی می توانند در مدارس بین المللی کره‌جنوبی تحصیل نمایند که در جدول زیر برخی از مدارس بین المللی در کره جنوبی را خدمتتان شرح می دهیم.

تحصیل در مقطع کارشناسی در کره جنوبی

دانشجویان برای تحصیل در کره جنوبی قادر خواهند بود که در رشته‌های متنوعی پذیرش تحصیلی دریافت کنند که حتی برخی از این دوره ها به زبان انگلیسی در برخی از موسسات کالج ها و دانشگاه ها امکان پذیر می باشد دانشجویان برای تحصیل در کره جنوبی بعد از چهار سال تحصیل می توانند مدرک تحصیلی خود را در مقطع کارشناسی دریافت کنند. دانشجویانی که زبان رسمی آنان انگلیسی نم باشد و قصد دارند به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی شرکت کنند می بایست مدرک زبان ( آیلتس ۵.۵ ) ارائه دهند.  دانشجویان جهت تحصیل در کره جنوبی، در سه نوع امکان پذیر است:

 • کالج های فنی حرفه ای
 • کالج برای رشته های متفاوت
 • دانشگاه ها

در این بخش برخی از دانشگاه های کره جنوبی که  رشته های  تحصیلی مختلف را در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی ارائه می دهند عبارتند از : دانشگاه سوئگن ، دانشگاه سئول و دانشگاه ملی کره جنوبی. دانشجویان برای تحصیل در کره جنوبی در مقطع کارشناسی می بایست بین ۵ الی ۱۰ هزار دلار در سال هزینه تحصیل پرداخت نمایند.  شهریه دانشگاه در کره جنوبی بسته به رشته های مختلف متفاوت می باشد. به طور کل برای تحصیل در رشته علوم انسانی هزینه‌ها با حداقل ۵ هزار دلار امکان پذیر هست و این در حالی است که هزینه های تحصیل در رشته های مهندسی و پزشکی به مراتب بالاتر از این مبلغ میباشند. ترم های دانشگاهی در کره جنوبی از  سپتامبر و ژانویه شروع می شود.البته باید خاطر نشان کرد که کره جنوبی در کالج های فنی مهندسی و رشته های مختلفی اعم از  علوم انسانی ، سلامت و بهداشت، هنر و طراحی،  دوره ها را به زبان انگلیسی ارائه می دهد. و تنوع رشته ها ، یک نکته مثبت جهت تحصیل در کره جنوبی می باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کره جنوبی

از کره جنوبی می توان به عنوان یکی از صنعتی ترین کشورهای آسیایی در زمینه های تکنولوژی و نرم افزار، اتومبیل، شیمی، ساخت کشتی و… نام برد. دانشجویان می توانند با تحصیل در کره جنوبی  در رشته‌های صنعتی آتیه شغلی مناسبی را برای خود تداعی کنند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سبب به وجود آوردن محیطی در راستای کسب علم و بالا رفتن اطلاعات و تاثیر آن در جهت جذب بازار کار خواهد شد. دانشجویان می توانند با دو سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کره جنوبی و با ارائه یک پایان نامه و دفاع از پروپوزال خود در برابر متخصصان رشته تحصیلی شان، تحصیلات خود را در این مقطع به پایان برسانند. کشور کره جنوبی با تقویت نظام آموزشی خود سعی بر جذب دانشجویان بین المللی زیادی داشته و با احداث و افزایش کالج ها و دانشگاهها نیز، سعی بر بهبود عملکرد خود دارد. بدین منظور دانشجویان بین المللی می توانند جهت تحصیل در کره جنوبی در دوره های متنوع  به زبان انگلیسی ثبت نام نمایند و تحصیلات خود را ادامه دهند. تحصیل در در مقطع کارشناسی ارشد در کره جنوبی، این امکان را برای دانشجویان بین المللی فراهم می آورد که دانشجویان بتوانند در دوره های 1 ساله مدیریت کسب و کار نیز در این کشور پذیرش دریافت نمایند که این موضوع با توجه به هزینه های تحصیل در این کشور یک گزینه مناسب تلقی می شود. مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کره جنوبی، عموماً به صورت زیر است:

 • رزومه شخص
 •  انگیزه نامه (معمولاً 1 صفحه بیشتر نباشد)
 •  علایق پژوهشی و تحقیقاتی شخص (معمولاً در حد یک صفحه)
 •  توصیه نامه از اساتید قبلی (حداقل 2 توصیه نامه)

 • مدرک زبان ایلتس 6.5
 • مدارک تحصیلی قبلی
 • برای برخی دوره ها و رشته ها GRE

تحصیل در مقطع دکتری در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی برای دانشجویان مقطع دکتری به دو صورت امکان پذیر می باشد. در روش اول دانشجویان می توانند با برقراری ارتباط مستقیم با دانشگاه پذیرش خود را از دانشگاه اخذ نمایند در ارتباط با این موضوع باید گفت که تصمیم اصلی و تصمیم نهایی بر عهده هیئت علمی دانشگاه می باشد، هیئت علمی دانشگاه با بررسی شرایط دانشجویان، انگیزه دانشجو و رزومه تحصیلی آنان، تصمیم نهایی خود را اعلام می کند. در روش دوم دانشجویان می توانند با اساتید دانشگاه ارتباط برقرار نمایند و رزومه تحصیلی تحقیقی و پژوهشی خود را در اختیار استاد راهنما بگذارند. البته باید خاطر نشان کرد که در هر حال دانشجویان می بایست تحقیقات آکادمیک و پژوهش های پیشنهادی خود را در پیشبرد اهدافشان با استاد راهنما در میان بگذارند و درخواست خود را مبنی بر تحصیل در کره جنوبی در آن دانشگاه اعلام کنند این امر شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه را برای دانشجویان دکتری هموارتر می سازد. باید خاطرنشان کرد که تحصیل در هریک از دانشگاه های کره جنوبی در مقطع دکتری، بر اساس سیاست های آن دانشگاه و مدارک درخواست شده، کاملا متفاوت می باشد به طوری که برخی از دانشگاه های کره جنوبی از متقاضیان تحصیل در دکتری سابقه کار مرتبط و نمونه کار تقاضا می نمایند. تحصیل در کره جنوبی در این مقطع معمولاً به انگلیسی تا ۵ سال به طول می‌انجامد و هزینه های تحصیل در این مقطع بین ۴ الی ۷ هزار دلار به صورت ترمیک می باشد.

شرایط تحصیل رایگان در کره جنوبی

از آن جایی که تحصیل در خارج از کشور از جمله رویای هر دانشجویی می تواند باشد، تحصیل در یک کشور آسیایی مدرن با تمدن و طبیعت زیبا مانند کره نیز می تواند از جمله اهداف تحصیل برای یک دانشجو بین المللی باشد. اما ممکن است در این خصوص به علت هزینه های زیادی که تحصیل در خارج از کشور می تواند برای شخص داشته باشد، این هدف را دور از دسترس می دانند. به همین دلیل در این کشور و در برخی از دانشگاه های کره جنوبی شرایط تحصیل رایگان در کره جنوبی را فراهم کرده است که البته شرایط خاص خود را دارد. شایان ذکر است که تحصیل رایگان در کره جنوبی به صورت مستقیم امکان پذیر نمی باشد، اما اسکالرشیپ ها و بورسیه های تحصیلی کره جنوبی با بیشتر میزان از کمک هزینه تحصیلی که می تواند به یک دانشجو اعطا شود، تقریبا شرایط تحصیل رایگان در کره جنوبی را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است.

برای تحصیل رایگان در کره جنوبی گذارندن پروسه هایی همچون: تهیه مدارک و موارد مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی کره جنوبی که این مورد بستگی به دانشگاه محل تحصیل دارد، انتخاب کاندیدای اصلح برای دریافت بورسیه تحصیلی رایگان با توجه به نمرات و رزومه تحصیلی مقطع قبلی، جوایز و سوابق علمی و پژوهشی و میزان عملکرد دانشجو در دانشگاه محل تحصیلش الزامی می باشد.

بورسیه تحصیلی در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی، هزینه هایی بالایی برای دانشجویان بین المللی خواهد داشت. اما دانشگاه و دولت کره جنوبی بورسیه های تحصیلی مختلفی را در دانشگاه های دولتی و خصوصی برای دانشجویان برتر در نظر گرفته است. در همین راستا دانشگاه های کره جنوبی بین ۳۰ الی ۱۰۰ درصد از هزینه‌ شهریه دانشجویان بین المللی که دارای رزومه تحصیلی خوبی باشند تخفیف اعطا می کند. البته باید در نظر داشت که اخذ بورسیه تحصیلی در کره جنوبی کاملاً رقابتی است. به گونه ای که برخی از این بورسیه های تحصیلی در کره جنوبی شامل هزینه های رفت و آمد و بلیط هواپیمای دانشجویان نیز می شود. بورسیه تحصیلی دولتی کره جنوبی از بهترین بورسیه های تحصیلی این کشور می باشد که به علت شرایط مناسب بسیار رقابتی بوده و به اشخاص برتر از نظر تحصیلی اعطا میشود. در ادامه، برخی از بورسیه های تحصیلی در کره جنوبی آورده شده است:

•بورسیه های تحصیلی دولت کره جنوبی برای مقاطع پایین تر
• بورسیه های تحصیلی دانشگاه سئول
• بورسیه های تحصیلی دانشگاه یونسی
• برنامه بورسیه تحصیلی دانشگاه کره
• بورسیه های KAIST

• بورسیه های هانیانگ
• بورسیه های دانشگاه کونگ هی
• بورسیه های تحصیلی دانشگاه هانکوک
• بورسیه های دانشگاه سوگانگ

هزینه های تحصیل و زندگی در کره جنوبی

بسیاری از دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در کره جنوبی را دارند، همیشه با این پیش زمینه ذهنی که تحصیل و زندگی در این کشور با چه هزینه ای امکان پذیر می باشد، مواجه هستند. هزینه های تحصیل در کره جنوبی معادل 3 هزار الی 10 هزار دلار در سال می باشد. علاوه بر آن هزینه های زندگی در شهرهای اصلی کره جنوبی به طور متوسط معادل 1000 دلار در ماه می باشد. در نتیجه با توجه به هزینه های زندگی و هزینه های تحصیل در کره جنوبی بهتر است که دانشجویان بتوانند از کمک هزینه تحصیل و بورسیه تحصیلی در این کشور بهره مند شوند. در آخر پیشنهاد می گردد برای درک بهتر از هزینه های زندگی در این کشور جدول زیر را مشاهده فرمایید.

کار دانشجویی ضمن تحصیل در کره جنوبی

همانطور که پیشتر اشاره شد؛ هزینه های زندگی و هزینه های تحصیل در کره جنوبی بسیار بالا می باشد؛ از این رو بسیاری از دانشجویان قصد دارند که در زمان تحصیل و همزمان با آن، مشغول به کار دانشجویی شوند. اما شرایط کار دانشجویی و زمان کار دانشجویی در هر کشور متفاوت است. طبق قوانین کره جنوبی دانشجویان در حال تحصیل، که ویزای آنها تایپD  می باشد، می‌توانند پس از گذشت ۶ ماه از حضورشان در کره جنوبی، اجازه  کار دانشجویی دریافت نمایند. زمان کار دانشجویی در کره جنوبی ۲۰ ساعت در هفته می باشد.  البته باید در نظر داشته باشید که دانشجویان مقطع دکترا می تواند تا ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار دریافت نمایند. باید خاطر نشان کرد که کره جنوبی سخت‌گیری‌های زیادی را برای کار دانشجویی در این کشور در نظر دارد، به طور مثال؛ دانشجویان تنها می‌توانند در مشاغل سطح پایین مشغول به کار شوند. علاوه بر آن اگر نمرات دانشجویان به صورت ترمیک کمتر از ۳۰ و یا دانشجویان نتوانند در کلاسها حضور ممتد داشته باشند، از اجازه کار دانشجویی محروم خواهد شد.

بررسی ویزای همراه برای تحصیل در کره جنوبی

بسیاری از دانشجویانی که قصد تحصیل در کره جنوبی را دارند؛ علاقه مند هستند که در زمان حضورشان در این کشور، خانواده خود را نیز به همراه داشته باشند. از این لحاظ می‌توان اشاره کرد که کره جنوبی همراه بودن خانواده دانشجو را می پذیرد و حتی همسر دانشجوی بین المللی می تواند با دریافت مجوز کار در این کشور  مشغول به فعالیت شود. ویزاهای کره حنوبی دسته بندی شده و دارای انواع f-1 و f-3 (ویزای همراه) می باشد. در صورتیکه که شخص اصلی به عنوان دانشجو وارد کره جنوبی شده باشد، میتواند در خواست ویزای همراه دهد و  ویزای f-3 یا ویزای همراه کره جنوبی به همسر شخص و فرزندان زیر 20 سال وی تعلق می گیرد. ویزای شخص همراه نمی تواند بیشتر از مدت زمان ویزای شخص اصلی باشد. این مقاله توسط مشاوران موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تهیه شده است و هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد.

دانشگاه های برتر کره جنوبی

بهترین و قدیمی ترین دانشگاه کره جنوبی، دانشگاه ویلنیوس است که رنک زیر 1000 در بین دانشگاه های این کشور دارد. اما به طور کل دانشگاه های کره جنوبی در سطح جهانی جز برترین دانشگاه های جهان نمی باشد. علاوه بر آن با توجه به تعداد نه چندان زیاد دانشگاه در کره جنوبی بررسی  آن و سطح سنجی آنان خیلی سخت نمی باشد. اگر شما هم جز دانشجویانی هستید که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های برتر  جهان می باشید می توانید کشورهایی نظیر کانادا، انگلیس، آلمان و یا اتریش را انتخاب نمایید. در جدول زیر برخی از دانشگاه های کشور کره جنوبی و رنکینگ آنها مشخص شده است تا جهت بررسی رشته ها و دوره های مختلف با رجوع به وب سایت دانشگاه از شرایط رشته ها و دوره های مختلف مطلع شوید :

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کره جنوبی نیاز به ویزا تحصیلی خواهند داشت و شخص دانشجو باید پس از اخذ پذیرش از دانشگاه  مورد نظر در سفارت کره جنوبی درخواست خود را جهت اخذ ویزای تحصیلی اعلام نماید. ویزای تحصیلی در کره جنوبی D-2 می باشد. البته قابل ذکر است که در خواست ویزا جهت  تحصیل در کره جنوبی زیر شاخه های مختلفی دارد که عبارتند از  :

 • تحصیل در مقطع کاردانی

  D-2-1

 • تحصیل در مقطع کارشناسی

  D-2-2

 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

  D-2-3

 • تحصیل در مقطع دکتری

  D-2-4

 • تحصیلات تحقیقاتی

  D-2-5

 • تبادل دانشجویان

  D-2-6

دریافت ویزا جهت تحصیل در کره جنوبی نیاز به ارائه کامل مدارک دارد و دانشجویانی که مدارک آنها ناقص و یا کامل نباشند ممکن است در خصوص دریافت ویزا با مشکلاتی روبرو شوند به همین جهت باید در خصوص ارائه پرونده و مدارک به سفارت نهایت دقت را به خرج دهند.کشور کره جنوبی در امر ویزای تحصیلی مواردی  را در نظر دارد که متقاضیان باید با توجه به شرایط در نظر گرفته شده در سفارت اقدام به دریافت ویزای تحصیلی نمایند. بسیار مهم است که دانشجویان از دانشگاهی پذیرش دریافت نمایند که آن دانشگاه جزو لیست دانشگاه های IEQAS (نظام تضمین کیفیت بین المللی آموزش) باشد. چرا که این موضوع روند دریافت ویزای دانشجو را راحت تر می سازد. تحصیل در کره جنوبی و مدارک اصلی مورد نیاز جهت درخواست ویزا دانشجویی:

 • تکمیل فرم کامل سفارت
 • ارائه پاسپورت معتبر که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی

 • ارائه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • ارائه تمکن مالی مکفی

موقعیت کار پس از تحصیل در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی برای فارغ التحصیلان می توانند تحت شرایط تبدیل اقامت را به دنبال داشته باشد. در این راستا دانشجویان قادر خواهند بود با استفاده از انواع ویزاهای اقامتی در این کشور مشغول به فعالیت شوند. یکی از روش های اقامتی در کره جنوبی دریافت پیشنهاد شغلی از سمت کارفرما می باشد. در این صورت متقاضیان می توانند با دریافت پیشنهاد کاری  ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کار E-5 نمایند. دانشجویان بین المللی که موفق به اخذ پیشنهاد شغلی نگردیده اند در صورتی که بتوانند به عنوان یک کارآموز نزد کارفرما اهل کره جنوبی  مشغول به کار شوند قادر خواهند بود درخواست ویزا D-3 و یا D-4 را به دولت کره ارائه نمایند. دانشجویانی که در مدت اقامت پس از تحصیل نتوانند پیشنهاد کاری دریافت کنند، این امکان را خواهند داشت که بعد از فارغ التحصیلی درخواست ویزای جستجوی کار دهند. مدت زمان ویزای جستجوی کار در کره جنوبی 6 ماه است.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی می تواند کمک شایانی به  دانشجویان بین المللی در امر  اقامت و تابعیت داشته باشد. اما باید در نظر داشته باشید که تحصیل در کره جنوبی به طور مستقیم امکان کسب اقامت و تابعیت را ندارد. بنابر این دانشجویانی که بتوانند پس از اتمام تحصیل وارد بازار کار شوند . در این صورت می توانند اقامت کاری خود را تبدیل به اقامت دائم نمایند.البته باید در نظر داشت که حداقل می بایست 3 سال از اقامت کاری متقاضیان گذشته باشد. اما به طور کلی می توان گفت اقامت دائم در کره جنوبی طی شرایط  زیر امکان پذیر می باشد :

• اشخاص کره ای که در خارج از این کشور حضور دارند می توانند با ویزا f-4اقدام کنند
•  کودکان چینی متولد شده در کره

• همسر یک  شخص کره ای
• افرادی که توانسته باشند با ویزا F-2 به مدت 5 سال در کره جنوبی زندگی کنند.

همانطور که گفته شد متقاضیان و دانشجویان  تحت شرایط خاصی می توانند اقامت دائم در کره جنوبی را دریافت کرد حتی  درخواست تابعیت و پاسپورت این کشور بسیار دشوار است. شرایط مورد نیاز جهت درخواست تابعیت:

• حداقل 5 سال زندگی در کره جنوبی
• تسلط کامل  به زبان کره ای

• دانش  کلی نسبت به فرهنگ و جامعه کره
• گذراندن تمام این مراحل به صورت  کتبی و شفاهی

سوالات متداول در زمینه تحصیل در کره جنوبی

✅ شرایط کار همزمان با تحصیل در کره جنوبی به چه صورت است؟

دانشجویان، می‌توانند پس از گذشت ۶ ماه از حضورشان در کره جنوبی، اجازه کار دانشجویی دریافت نمایند. البته کره جنوبی سخت‌گیری‌های زیادی را برای کار دانشجویی در این کشور در نظر دارد، به طور مثال؛ دانشجویان تنها می‌توانند در مشاغل سطح پایین مشغول به کار شوند ویا نمرات دانشجویان به صورت ترمیک نباید کمتر از ۳۰ باشد و دانشجویان باید در کلاسها حضور ممتد داشته باشند.

✅ هزینه تحصیل در مقطع دکتری در کره جنوبی چقدر است؟

اگر دانشجو از بورسیه تحصیلی استفاده نکند، بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی فرد، هزینه های تحصیل در این مقطع بین ۴ الی ۷ هزار دلار به صورت ترمیک می باشد.

✅ آیا می توان از طریق تحصیل در کره جنوبی، اقامت آن را اخذ نمود؟

در رابطه با این مسئله، کره جنوبی نسبت به کشورهای دیگر مانند کانادا، استرالیا و… بسیار سخت گیر می باشد.

✅بهترین دانشگاه کره جنوبی کدام دانشگاه آن است؟

بهترین و قدیمی ترین دانشگاه کره جنوبی، دانشگاه ویلنیوس است که رنک زیر 1000 در بین دانشگاه های این کشور دارد.

سخن پایانی

تحصیل در کره جنوبی و شرایط اخذ اقامت آن، در این نوشتار مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت. از آنجا که کره جنوبی به دلیل موقعیت جفرافیایی و شرایط حاکم مورد سوال برخی از مخاطبین قرار گرفته است بر آن شدیم تا پیرامون مسائل مهم اعم از هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی و شرایط اخذ اقامت و تابعیت در این کشور را به نگارش در آوریم تا راهنمای شما عزیران گردد. دریافت بورسیه جهت تحصیل در کره جنوبی ، شرایط کار دانشجویی، بررسی ویزای همراه و برترین دانشگاه های این کشور از جمله مواردی بود که در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفت. اما از نکات منفی تحصیل رد کره جنوبی می توان اشاره داشت به هزینه های تحصیل در این کشور، عدم اجازه کار دانشجویی در ابتدای ورود دانشجو به کره و هزینه های زندگی در این کشور که با توجه به این شرایط دانشحویان می توانید کشورهایی مثل اتریش و آلمان را جهت تحصیل با هزینه بسیار پایین تر در نظر بگیرند.. امیدواریم توانسته باشیم به سوالات شما متقاضیان در باب تحصیل در کره جنوبی پاسخ گفته باشیم. با این حال شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی با مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. همینظور شما عزیزان می توانید در پایان این مقاله در قسمت دیدگاه سوالات و نظرات خود را مطرح نموده و در کمترین زمان ممکن پاسخ آن را دریافت نمایید.

2 پاسخ
  • sameni
   sameni گفته:

   سلام اگر رزومه علمی قوی داشته باشید، تنها با داشتن بورسیه تحصیلی در این کشور امکان تحصیل رایگان وجود دارد

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *