تحصیل دندانپزشکی در چین، شرایط و مدارک لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در چین و همچنین هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین ۲۰۲۱ به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت. اعتبار مدرک پزشکی چین و مدرک دندانپزشکی چین به چه میزان است؟ دانشگاه های پزشکی چین و ارزان ترین آن کدام است؟ شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در چین به چه شکل است؟ تحصیل پزشکی در چین از جنبه های مختلف قابل بحث خواهد بود که اساسی ‌ترین و مهم ‌ترین نکات پیرامون آن خدمت شما بزرگواران بدین صورت ارائه می گردد. پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی در چین و بالا بودن امکانات اقتصادی و رفاهی و تحصیلی در چین موجب جذب دانشجویان بسیار زیادی از سراسر دنیا شده است. این مقاله که توسط متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) به نگارش در آمده و سعی کرده است صفر تا صد تحصیل  دندانپزشکی در چین را توضیح داده و تمام سوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و در نهایت اطلاعات کاملی در باب تحصیل دندانپزشکی در چین خدمت شما دوستان ارجمند ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی راجع به تحصیل پزشکی در چین با کارشناسان موسسه ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.

این مقاله توسط موسسه ملک پور (موسسه MIE اتریش) تهیه و تنظیم شده است و از خوانندگان آن درخواست می دارد بدون ذکر منبع از آن کپی برداری ننمایند، چراکه کپی برداری بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام است.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل دندانپزشکی در چین

عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • کشور چین برای زندگی و تحصیل
 • مدارک مورد نیاز برای تحصیل دندانپزشکی در چین
 • معرفی دانشگاه های تحصیل دندانپزشکی در چین
 • شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در چین
 • هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین
 • کار و اقامت پس از تحصیل دندانپزشکی در چین
 • خدمات موسسه ملک پور در زمینه تحصیل دندانپزشکی در چین
 • سوالات متداول راجع به تحصیل دندانپزشکی در چین
 • سخن پایانی

فایل ویدیویی توضیحات موسسه در خصوص تحصیل رشته های پزشکی در چین

تحصیل دندانپزشکی در چین

کشور چین برای زندگی و تحصیل

کشور چین کشوری در شرق آسیا، پرجمعیت ترین کشور جهان است. که جمعیتی قالب بر یک میلیارد و چهار هزار نفر در آن زندگی می کند و سومین یا چهارمین کشور بزرگ جهان است کشور چین به عنوان یکی از اولین تمدن های جهان به حساب می آید کشور چین اختراع های بزرگی را از جمله کاغذ سازی، قطب نما و اختراع باروت در پرونده خود دارد. کشور چین در سالهای اخیر با رشد اقتصادی که داشته و عن قریب رتبه اول اقتصاد جهانی را از آمریکا گرفته و خود رتبه اول خواهد شد. می توان گفت وضع مردم از لحاظ رفاه اجتماعی و اقتصادی در کشور چین بالا رفته و حتی قابل مقایسه و رقابت با سایر کشورهایی که از لحاظ رفاه اجتماعی و اقتصادی بالا هستند خواهد شد. آب و هوا و طبیعت چین از جمله جذاب ترین طبیعت ها بوده و گردشگران بسیار زیادی را به خود جذب می کند.

کشور چین برای اینکه بتواند رتبه خود را در QS بالا ببرد بورسیه های دولتی و دانشگاهی را ارائه می ‌کند تا بتواند دانشجوهای بیشتری را از جهان جذب کند در سال ۲۰۱۹ دانشگاه های چین، بیشترین دانشگاه های زیر ۵۰۰ QS را داشته است. بنابراین شرایط سنی تحصیل در چین بسیار تسهیل بخشیده شده است که حتی تا سن ۳۵ سال هم افراد می ‌توانند برای تحصیل پزشکی در چین، دندانپزشکی و رشته های علوم پزشکی پذیرش دریافت کنند. البته بورسیه های دولتی شامل رشته های علوم پزشکی از جمله دندانپزشکی و پزشکی در چین نخواهد شد اما به دلیل پایین بودن هزینه تحصیل و زندگی می تواند برای تحصیل بسیار مناسب باشد.

تحصیل دندانپزشکی در چین
تحصیل دندانپزشکی در چین

مدارک مورد نیاز برای تحصیل دندانپزشکی در چین

اسکن تمامی مدارک زیر به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی یا چینی در قالب پیوست ایمیل ارسال خواهند شد:

 • پاسپورت معتبر در صورت عدم وجود پاسپورت معتبر کارت ملی معتبر نیز کافی است
 • عکس متناسب جهت پاسپورت
 • مدارک تحصیلی دیپلم یا بالاتر همراه با ریز نمرات که برای دندانپزشکی باید معدل دیپلم بالای 16 در رشته ریاضی یا تجربی باشد
 • مدرک زبان اگر دارد را ارائه نماید. درست است که برای پذیرش و حتی برای اخذ ویزای دندانپزشکی نیازی به مدرک زبان نیست اما باید شخص بتواند به زبان انگلیسی صحبت کند.
 • اگر مقالاتی نوشته است آن را نیز می تواند ارائه دهد
 • انگیزه نامه و STUDY PLAN
 • تکمیل فرمی که پزشک متخصص یا پزشک عمومی آن را پر کرده و برای شما مهر و امضا خواهد کرد که همان physical examination است.
 • تمکن مالی نامه تمکن مالی پنج هزار یا شش هزار دلار می باشد
 • مدرک زبان چینی تا سطح ۴
 • مدارک هویتی معتبر
 • ارائه نامه پذیرش دانشگاه چینی
 • ارائه مدرکی که پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای چین را نشان دهد
 • فرم تکمیل شده درخواست پذیرش تحصیل

معرفی دانشگاه های تحصیل دندانپزشکی در چین

همانطور که گفتیم کشور چین بسیار سعی می کند با دادن بورسیه ها از جمله بورسیه های دانشگاهی به دانشجویان در سراسر جهان، رتبه‌ های دانشگاه های خود را درQS بالا ببرد امروزه می توان گفت دانشگاه‌ های مربوط به دندانپزشکی در چین جزء بهترین دانشگاه‌ های جهان هستند و از جانب سازمان بهداشت جهانی مورد تاییداند و همچنین به زبان انگلیسی بودن تحصیل ، مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی و تحصیل پزشکی در چین و ارائه شدن تجهیزات آموزشی با کیفیت و استانداردهای بالای جهانی موجب آن شده است که دانشجویان بسیاری از سراسر جهان که هم علاقمند به تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی اند و هم از تمکن مالی بالایی برخوردار نیستند، جذب تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی و پزشکی در چین شوند.

در این بخش ما چند مورد از دانشگاه‌های دندانپزشکی چین و ارزانترین دانشگاه پزشکی چین را معرفی خواهیم کرد:

دانشگاه هبی شمالی دانشگاه نانکای دانشگاه پکن
دانشکده پزشکی Changzhi دانشگاه پزشکی مغولستان داخلی دانشگاه پزشکی چین
دانشگاه پزشکی دالیان دانشگاه جیلین دانشگاه بیهوآ
دانشگاه پزشکی هاربین دانشگاه فودان دانشگاه شانگهای جیائو تانگ
دانشگاه ژجیانگ دانشگاه پزشکی نانجینگ دانشگاه سوچوو

دانشگاه فودان، ججیانگ، ووهان و شیامن جزء ارزانترین دانشگاه پزشکی چین هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل دندانپزشکی در چین می توانید روی این لینک کلیک کنید.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در چین

برای این که شخص بتواند بورسیه تحصیلی را به دست آورد در زمان مناسبی باید اقدام نماید چرا که دانشگاه های چین در سپتامبر شروع میشود یعنی هر ترم تحصیلی در دانشگاه های چین یک بار شروع می شود آن هم در سپتامبر است.

کشور چین دو نوع بورسیه تحصیلی ارائه می نماید: بورسیه دولتی و بورسیه دانشگاهی

بورسیه های دولتی تنها برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشد برای تحصیل در پزشکی در چین یا دندانپزشکی افراد نمی توانند بورسیه دولتی دریافت کنند.

 کسانی که میخواهند در دوره‌های لیسانس یا کارشناسی در چین تحصیل کنند می توانند از بورسیه های دانشگاهی استفاده نمایند که در این حالت هزینه های تحصیل را خودشان پرداخت خواهند کرد

برای مقطع دکترا و کارشناسی ارشد می توانند هم از بورسیه های دولتی و هم از بورسیه دانشگاهی استفاده کنند اگر بخواهند از بورسیه های دولتی استفاده کنند باید در در زمان مشخص اقدامات لازمه را انجام دهند یعنی تا ۳۰ آپریل تمام مدارک مورد نیاز برای پذیرش را ارسال نمایند و اگر خارج از این تایم اقدام کنند بورسیه دانشگاهی را می توانند مورد استفاده قرار دهند.

در صورت استفاده از بورسیه های دولتی چین هزینه زندگی، هزینه خوابگاه، هزینه تحصیل و حتی دانشجویان پول تو جیبی دریافت خواهند کرد و اگر بخواهند خانه ای را اجاره کنند کمک هزینه ای نیز برای آن دریافت خواهند نمود. دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می کنند و از بورسیه های دولتی استفاده می نمایند حدود ۲۰۰ دلار حتی می توانند برای خانواده خود که در کشور دیگری زندگی میکنند ارسال نمایند چرا که هزینه زندگی پایین بوده و سایر هزینه ها نیز توسط دولت پرداخت خواهد شد.

شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در چین که اشخاص برای دریافت تخصص پزشکی در چین نیاز دارند، باید بگوییم که شرایط سنی خاصی وجود ندارد و تنها برای تحصیل در پزشکی و دندانپزشکی شخص باید زیر ۲۵ سال باشد اما در مواردی مشاهده شده است که که افراد زیر ۳۵ سال نیز توانسته اند پذیرش برای تحصیل در مقاطع پزشکی و دندان پزشکی و سایر رشته های علوم پزشکی ای به دست آورند.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین

از آنجایی که بورسیه های دولتی شامل رشته های پزشکی و دندانپزشکی نمی شود شخص باید هزینه‌های تحصیل و زندگی اش را خود تأمین نماید.

 با توجه به اینکه کشور چین از نظر هزینه های زندگی مانند: شهریه دانشگاه، مسکن، کتاب، غذا، حمل و نقل، بیمه و… نسبت به کشورهای اروپایی ارزان است، بیشتر افراد ترجیح می دهند مدرک پزشکی یا دندانپزشکی را از کشور چین دریافت نمایند.

 امکانات و هزینه ها بسته به دانشگاه و شهرهای چین متفاوت می‌باشد به طوری که هزینه ها در شهر گوانجو و پکن دو برابر هزینه های تخمین زده شده می باشد. هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین ۲۰۲۱ حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار یوآن سالانه اعلام شده است. و همانطور که اشاره شد هزینه های دیگر را شخص باید خودش پرداخت نماید از جمله هزینه زندگی که حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار و هزینه مسکن حدود ۱۵۰ تا ۲۵۰ دلار می باشد اگر چنانچه بخواهیم هزینه ها را به صورت جزئی از آغاز درخواست تا ورود به چین بررسی کنیم می‌توان موارد زیر را به صورت تقریبی در نظر گرفت:

 • شهریه دانشگاه ها حدود ۲۶ تا ۶۰۰۰ یوآن
 • هزینه درخواست ثبت نام ۸۰۰ یوان
 • معاینات پزشکی ۶۰۰ دیوان
 • اجازه اقامت ۸۰۰ یوان
 • بیمه درمانی ۶۰۰ یوان
 • هزینه خرید کتاب ۳۰۰۰ یوان

کار و اقامت پس از تحصیل دندانپزشکی در چین

همان ‌طور که پیش ‌تر هم اشاره کردیم دانشگاه های پزشکی چین مورد تایید سازمان بهداشت جهانی می باشد و در ایران نیز دانشگاه های پزشکی چین مورد تایید وزارت بهداشت است.

 اما اگر بخواهیم در رابطه با کار پس از تحصیل و تخصص پزشکی در چین و تایید و اعتبار مدرک پزشکی چین در کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا صحبت بکنیم باید بگوییم که اشخاصی که در در دانشگاههای پزشکی چین تحصیل می کنند باید شرایطی را که کشورهای اروپایی یا آمریکایی خواستاراند را در طول تحصیل تجربه کرده باشند. به طور مثال برای اینکه شخص بتواند پس از تحصیل در چین با مدرک پزشکی چینی در آلمان کار کند باید مدرک اینترشیپ خود را همانطور که دولت آلمان می خواهد ارائه نمایند، نداشتن مدرک طرح به علت بالا بودن رتبه و یا به علت عضویت در گروه های خاص مورد قبول دولت آلمان نمی باشد و باید شخصی که مدرک تخصص دندانپزشکی را دارد در طرح اش به صورت جزئی به ساعت کا ر او روی جراحی فک یا ارتودنسی و لمینت اشاره گردد و همچنین مدرک نظام پزشکی آن کشور را نیز شخص باید داشته باشد.

اما اگر بخواهیم در رابطه با کار پس از تحصیل در خود چین صحبت کنیم باید بگویم که فرصت های شغلی در کشور چین بسیار زیاد است حتی نوجوانان هم به راحتی کارهایی که متناسب با سنشان هست را می‌توانند پیدا کنند.

اگر شخص معدل پایین ۱۶ در رشته ریاضی و تجربی را کسب کرده باشد می‌تواند به مدت سه ماه در دوره‌های پیش پزشکی در چین شرکت نموده که هزینه آن حدود17 هزار یوآن می باشد.

خدمات موسسه ملک پور در زمینه تحصیل دندانپزشکی در چین

موسسه ملک پور (MIE اتریش) با ۱۶ سال سابقه و با حضور وکیلان و مشاوران متخصص شما را در اخذ ویزا و همچنین بر اساس روابطی که با اجنت های چینی خود دارد می‌تواند در اخذ پذیرش در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی چینی نیز شما را همراهی و یاری نماید و همانطور که می دانید شما برای اینکه بتوانید در رشته پزشکی و دندانپزشکی در چین تحصیل کنید، نیاز است که هم مدرک زبان انگلیسی و هم مدرک زبان چینی داشته باشید. موسسه ملک پور (MIE اتریش) می تواند شما را با اساتیدی که به زبان چینی مسلط هستند آشنا نموده و زبان چینی را تا سطح ۴ آن به شما آموزش دهند و همچنین از طریق کلاس ها و پکیج های آموزشی، زبان انگلیسی را به صورت پیشرفته و سریع می توانید با همراهی موسسه ملک پور (MIE اتریش) بیاموزید.

سوالات متداول راجع به تحصیل دندانپزشکی در چین

✅ آیا امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی وجود دارد؟

بله دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی چین به زبان انگلیسی تدریس می کنند.

✅ برای دریافت بورسیه دولتی چین چه باید کرد؟

دانشگاه های چین تنها یک شروع ترم دارند و آن هم در سپتامبر است شما باید تا ۳۱ آپریل اقدامات لازمه را برای پذیرش بورسیه دولتی انجام دهید وگرنه باید بورسیه دانشگاهی اخذ نمایید.

✅ آیا دوره های پیش پزشکی برای کسانی که معدل پایین دارند در چین وجود دارد؟

 بله دوره های ۳ ماهه پیش پزشکی که هزینه آن حدود ۱۷ هزار یوان است در کشور چین ارائه می شود

✅ ارزانترین دانشگاه پزشکی چین کدام است؟

دانشگاه های فودان، ججیانگ، ووهان و شیامن می باشد.

سخن پایانی

تحصیل دندانپزشکی در چین، شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیل دندانپزشکی در چین، دانشگاه های برتر دندانپزشکی و هزینه های تحصیل در رشته دندانپزشکی در چین در این نوشتار بررسی شد. ما سعی کردیم صفر تا صد تحصیل دندانپزشکی در چین را برای شما عزیزان شرح دهیم تا بتوانیم به تمام سوالات شما در این خصوص پاسخ دهیم و امیدواریم به این هدف دست پیدا کرده باشیم. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی تر در خصوص تحصیل دندانپزشکی در چین می ‌توانید با مشاوران موسسه ملک پور (MIE اتریش ( تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره و راهنمایی دریافت نمایید. همچنین می توانید در بخش دیدگاه ها ) ثبت پرسش ( نظرات و سوالات خود را مطرح نمایید، همکاران ما در اسرع وقت به آنها پاسخ خواهند داد. در صورت رضایت از مطالب بیان شده چنانچه مایل بودید به ما امتیاز ۵ ستاره را بدهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *