تحصیل دوره زبان در فرانسه

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و شرایط پذیرش تحصیل دوره زبان

تحصیل دوره زبان در فرانسه ، شرایط و هزینه دوره زبان در فرانسه ، شرایط ثبت نام دوره زبان در فرانسه ، لیست کالج های زبان فرانسه ، دوره زبان دانشگاه استراسبورگ ، تور آموزش زبان فرانسه  و مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد . شرایط پذیرش در دانشگاههای فرانسه چیست؟ هزینه تحصیل در دوره های زبان فرانسه چقدر است؟ آیا با تحصیل در دوره های زبان فرانسه می توانم ویزای همراه اخذ کنم ؟ ما در این مقاله سعی بر این داریم تا به اینگونه سوالات پاسخ دهیم. کشور فرانسه به دلیل داشتن سیستم آموزشی رایگان توجه مهاجران زیادی را به خود جلب کرده است . تحصیل در دوره زبان فرانسه دانشجو به اقامتی یک ساله دست می یابد که می تواند در این پروسه به دنبال کار برای خود باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایکان شما را راهنمایی کنند.

تحصیل دوره زبان در فرانسه

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی تحصیل در دوره های زبان فرانسه
 • تحصیل دوره زبان در دانشگاه های فرانسه
 • شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق دوره های زبان فرانسوی
 • شرایط کار در فرانسه از طریق تحصیل دوره زبان فرانسوی در این کشور
 • شرایط کار دانشجویی حین تحصیل دوره زبان فرانسوی
 • هزینه ها و شهریه تحصیل در دوره زبان فرانسه
 • هزینه زندگی دانشجویی در فرانسه
 • شرایط کالج زبان فرانسه در استراسبورگ
 • مزایای تحصیل دوره زبان در فرانسه
 • تحصیل دوره زبان در فرانسه برای پزشکان و دانشجویان پزشکی
 • تحصیل دوره زبان در فرانسه برای هنرمندان
 • سوالات متداول در زمینه تحصیل در فرانسه
 • سخن پایانی در خصوص تحصیل دوره زبان در فرانسه

شرایط عمومی تحصیل در دوره های زبان فرانسه

کشور فرانسه از لحاظ مواردی همچون: فرهنگی، علمی، ادبی، هنری، ورزشی، صنعتی و تاریخی و سیستم بالای آموزشی توجه مهاجران بسیاری را به خود جلب کرده است. همچنین تحصیل رایگان در تمام مقاطع تحصیلی در این کشور که متمایز با کشورهای دیگر می باشد؛ توجه دانشجویان بین المللی را به خود جلب کرده است. دولت فرانسه علاوه بر رایگان کردن سیستم آموزشی در این کشور ، مزایای دیگری همچون: خوابگاهها و امکانات رفاهی را در اختیار دانشجویان قرار داده است. دانشگاههایی همچون: PARIS SCIENCES ET LETTRES RESEARCH UNIVERSITY – PSL، ÉCOLE POLYTECHNIQUE – PARISTECH و دانشگاه SORBONNE و دانشگاه استراسبورگ از جمله دانشگاههای مشهور در این کشور می باشند که مدرک تحصیلی این دانشگاهها از اعتبار بالایی برخوردار می باشد. در مدارس و دانشگاههای دولتی تنها  امکان تحصیل به زبان فرانسه امکان پذیر می باشد. شایان ذکر است که زبان فرانسه بعد از زبان انگلیسی دومین زبان کشورها محسوب می شده است. به طوری که در ایران اولین بار در مدرسه دارالفنون زبان فرانسه آموزش داده می شد. از این رو فرانسوی زبانان در سراسر جهان پراکنده می باشند.  ILA  یک مدرسه زبان فرانسوی دوستانه و مستقل در مرکز تاریخی زیبای مون پلیه ، جنوب فرانسه است که در تمام طول سال دوره ها و خدمات با کیفیت برتر زبان فرانسه را با قیمت های مقرون به صرفه ارائه می دهد. از سال 1998 بیش از 35000 دانشجو از 5 قاره برای دوره های زبان فرانسه در این مدرسه ثبت نام کردند.  ILA تنها مدرسه فرانسوی زبان در مونپلیه است که دارای 2 اعتبار معتبر بین المللی IALC و EQUALS  می باشد. کسانی که خواهان اخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیل در این کشور هستند می توانند با تحصیل در دوره های زبان فرانسه به این امر دست یابند . یکی از مزیت های یادگیری زبان فرانسه ورود سریع به بازار کار فرانسه می باشد

شرایط عمومی فرانسه

تحصیل دوره زبان در دانشگاه های فرانسه

همان طور که پیش تر بدان اشاره کردیم ؛ تحصیل در تمام مقاطع تحصیلی در  فرانسه رایگان می باشد. داشتن دیپلم 12 ساله و آشنایی با زبان فرانسه برای ورود به این دانشگاهها الزامی می باشد.  دانشگاههای کشور فرانسه به دلیل قطب علمی جهان که می باشند سالانه مهاجران بسیاری از طریق تحصیل وارد این کشور و اقدام به تحصیل در دانشگاهها می کنند. دانشجویان و نخبگانی که دارای وضعیت مالی مناسبی نیستند می توانند با شرکت  و تحصیل در دوره های زبان و تور آموزش زبان فرانسه در کالج زبان استراسبورگ نسبت به این امر دست یابند. تحصیل در رشته هایی همچون پزشکی و حقوق در دانشگاههای فرانسه برای دانجویان ایرانی بر خلاف بسیاری از کشورهای دیگر امکان پذیر است.

شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق دوره های زبان فرانسوی

دانشجویانی که خواهان تحصیل در دوره های زبان فرانسه در کشور فرانسه هستند می توانند بر اساس مدت دوره به اقامتی یک ساله دست یابند. مدت اقامت اعطا شده این دوره ها بر اساس جمع ساعات تعیین شده دوره زبان می باشد. دانشجویان بایستی  در دوره پیش نیازی موسوم به تور آموزش زبان فرانسه  شرکت کنند. در این راستا دانشجویان بایستی مواردی همچون: سن، نوع مقطع و رشته تحصیلی خود را قبل از ثبتنام در دوره زبان فرانسه مشخص کنند. به عنوان مثال: دانشجویی که مدرک کارشناسی خود را در سن 22 سالگی اخذ کرده است می تواند در دوره های زبان فرانسه برای مقطع ارشد اقدام کند، اما دارنده مدرک کارشناسی با سن 35 نمی تواند نسبت به این امر اقدام کند. بدین معنی که گپ تحصیلی برای شرکت و ثبت نام در این دوره ها از الزامات محسوب می شود. از آنجا که برای تحصیل در دوره های زبان فرانسه به راحتی ویزا اختصاصی نمی دهند . از این رو پیشنهاد می شود که دانشجویان می توانند  برای پذیرش تور آموزش زبان فرانسه اقدام کنند .  چرا که اخذ این نوع ویزا بسیار راحت تر از اخذ ویزای تحصیل در دوره های زبان فرانسه می باشد. نکته حائز اهمیت در این بخش این است که ، اعطای اقامت دوره زبان فرانسوی تنها به دانشجو می باشد . اگر دانشجویی خواهان اخذ ویزای همراه باشد تنها در صورت اخذ ویزای توریستی می تواند خانواده خود را به همراه آورد . دانشجویان می توانند مدت اقامت دوره زبان فرانسه را بر حسب مدت تحصیل در مقطع بالاتر؛  را تمدید کنند. به عنوان مثال: دانشجویی که 18 ساله می باشد با ثبت نام در این دوره و پذیرش دانشگاه؛ به وی اقامتی 4 ساله اعطا می شود. پزشکانی که برای معادلسازی خود در این پروسه ثبت نام می کنند می توانند بعد از موفقیت در این دورها؛ اقامت خود را به اقامت کاری تغییر دهند.  دانشجویان می توانند بعد از گذشت 5 سال اقدام به اخذ اقامت دائم فرانسه کنند. اگر خواهان اخذ پاس فرانسوی باشند می توانند پس از 10 سال و پرداخت منظم مالیات و ادغام شدن با جامعه فرانسوی نسبت به این امر ادغام کنند.

شرایط کار در فرانسه از طریق تحصیل دوره زبان فرانسوی در این کشور

کشور فرانسه به دلیل دارا بودن صنایع و کارخانجاتی همچون: خودروسازی، نساجی، مد، پوشاک و لوازم آرایشی در جهان معروف می باشد. کسانی که خواهان ورود به بازار کار در این کشور هستند با توجه به نرخ بیکاری پایینی که دارد راحت می توانند نسبت به این امر دست یابند. در ادامه این بخش قصد داریم تا به بررسی یافتن شغل از طریق تحصیل در دوره های زبان فرانسه بپردازیم. با وجود اینکه کشور فرانسه از قانون کاری اروپا تبعیت می کند اما مانند کشورهایی همچون: اتریش و آلمان ویزای جستجوی کار ندارد . در ویزای جستجوی کار به فرد اقامتی 6 ماهه اعطا می شود که فرد در این مدت بایستی شغل متناسب با مدرک تحصیلی خود بیابد . در صورت یافت شغل می تواند اقامت خود  را به کاری تبدیل کند. برای ورود به بازار کار فرانسه داشتن پیشتنهاد شغلی لز طرف شرکت یا کارفرمای فرانسوی الزامی می باشد. نیروهای خارجی که جزو کشورهای حوزه اتحادیعه اروپا نیستند بایستی بر اساس قوانینی وارد بازار کار این کشور شوند. بدین معنی که کارفرما به مدت 3 ماه آگهی خود را بابیستی در کشورهای اتحادیه اروپا منتشر کند. در صورت درخواست ندادن نیروی کاری در این کشورها ، وی می تواند آگهی خود را در خارج از حوزه اروپا منتشر کند. از این طریق نیروی خارجی  می تواند به این آگهی در خواست دهد.

شرایط کار دانشجویی حین تحصیل دوره زبان فرانسوی

دغدغه کسانی که خواهان تحصیل در فرانسه هستند کار حین تحصیل می باشد. کار حین تحصیل به صورت هفتگی در مقاطع کارشناسی 10 ساعت ، کارشناسی ارشد به صورت 20 ساعت و در مقطع دکترا 30 ساعت می باشد . از آنجا که تحصیل در دوره های زبان فرانسه برای انگیزه دادن تحصیل  دانشجویان در مقاطع بالاتر می باشد ، از این رو امکان کار حین تحصیل در این دوره وجود ندارد . با توجه به اینکه اقامت این دوره 1 ساله می باشد؛ دانشجویان می توانند در این یک سال به جستجوی کار در این کشور بپردازند .

هزینه ها و شهریه تحصیل در دوره زبان فرانسه

یکی از روش های ارزان در مهاجرت به فرانسه تحصیل در دوره های زبان فرانسه می باشد. شهریه تحصیل در این دوره ها به نسبت بقیه کشورها بین 3 تا 6 هزار یورو می باشد که این هزینه به نسبت دیگر هزینه های کشورهای انگلیس و اتریش بسیار پایین می باشد. دانشجویانی که در این دوره موفق شدند می توانند در دانشگاههای این کشور تحصیل رایگان داشته باشند. شایان ذکر است فرزندان متقاضی می توانند در این کشور تحصیل رایگان داشته باشند. همان طور که در این مقاله بررسی کردیم کشور فرانسه به دلیل دارا بودن سطح بالای آموزش سالانه توجه مهاجران بسیاری را به خود جلب کرده است. دانشجویان با تحصیل در دوره های زبان فرانسه می توانند در دانشگاههای این کشور رایگان تحصیل کنند و اقامتی یک ساله به آنها اعطا می شود. شهریه سالانه دانشجویان برای دانشجویان بین الملل بین 200 تا 600 یورو می باشد که این هزینه در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار پایین می باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در فرانسه

هزینه زندگی دانجویانی که خواهان تحصیل در کالج زبان در فرانسه هستند بسیار ارزان می باشد. البته میزان هزینه به نوع و سبک زندگی دانشجویان متفاوت می باشد. بدین معنی که اگر دانشجویان خواهان زندگی لوکس در این کشور باشند متعاقبا هزینه های زندگی نیز بالا می رود . در شهرهایی همچون: استراسبورگ و مارسی  هزینه زندگی بالا می باشد. بیشتر هزینه های زندگی مربوط به اجاره خانه می باشد. اجاره خانه در اطراف شهر استراسبورگ ارزان تر از شهر پاریس می باشد. کمک هایی برای افرادی که دارای وضع مالی نامناسبی هستند از طرف سازمان های رفاهی در فرانسه انجام می شود. هزینه زندگی ماهانه برای یک خانواده 4 نفره 3,500 یورو و دانشجوی تنها 1000 _2000 یورو می باشد. در جدول زیر هزینه های زندگی ارائه شده است:

خانه
میانگین اجاره
آپارتمان 1 خوابه مرکز شهر
693.60 €
آپارتمان 1 خوابه حومه شهر
529.58 €
آپارتمان 3 خوابه مرکز شهر
1.418.31 €
آپارتمان 3 خوابه حومه شهر
1.034.14 €
خانه
میانگین اجاره
آپارتمان 1 خوابه مرکز شهر
693.60 €
آپارتمان 1 خوابه حومه شهر
529.58 €
آپارتمان 3 خوابه مرکز شهر
1.418.31 €
آپارتمان 3 خوابه حومه شهر
1.034.14 €

شرایط کالج زبان فرانسه در استراسبورگ

بهترین پیشنهاد های تحصیل دوره زبان در کشور فرانسه کالج زبان استراسبورگ می باشد. این کالج در شهر زیبای استراسبورگ که یک شهر دانشگاهی می باشد قرار دارد. در این شهر بیش از 50 هزار دانشجو زندگی و تحصیل می کنند. در این شهر تعدادی کالج  وجود دارد که دانشجویان بر اساس نوع شرایط خود می توانند در این دانشگاهها تحصیل کنند. هزینه تحصیل و زندگی در این شهر به نسبت شهرهای دیگر پایین می باشد. به طوریکه کشانی که خواهان تحصیل در دوره های زبان فرانسه هستند می توانند از این شهر با هزینه های زندگی پایین شروع کنند.

مزایای تحصیل دوره زبان در فرانسه

همان طور که پیش تر بدان اشاره کردیم  با تحصیل در دوره های زبان فرانسه افراد می توانند به اقامت یک ساله ایی دست یابند . اگر چه دانشجویان حق کار کردن حین تحصیل در این دوره ها را ندارند اما می توانند در این مدت اقامتشان به دنبال کار در این کشور باشند . برای ورود به بازار کار کشور فرانسه افراد بایستی پیشنهاد شغلی از کارفرمای فرانسوی داشته باشند. با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری در این کشور افراد به راحتی می توانند در این کشور شغل متناسب با مدارک و سوابق خود بیابند. شرط ورود به این دوره ها داشتن حداکثر 23 سال سن می باشد. دانشجویان بعد از موفقیت در این دوره ها می توانند در دانشگاههای فرانسه به طور رایگان تحصیل کنند. کسانی که دارای مشاغلی همچون: پرستاری، پزشکی، پیش پزشکی، حسابداری و معماری هستند برای پروسه معادلسازی از طریف ثبت نام در این دورها وارد این کشور شوند.

تحصیل دوره زبان در فرانسه برای پزشکان و دانشجویان پزشکی

یکی از مشکلاتی که دانشجویان ایرانی دارند تحصیل در رشته پزشکی در کشورها می باشد. البته در برخی از کشورها تحصیل در  دانشگاهها دارای شرایط خاص و پیچیده ایی می باشد. به عنوان مثال کشورهایی همچون: آلمان، کانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزیلند و آمریکا برای پذیرش در دانشگاهها دانشجویان بایستی مدرک لیسانس علوم پایه داشته باشند و بعد از ارائه این مدرک می توانند در آزمون پزشکی شرکت کنند.  از آنجا که تحصیل پزشکی در کشور فرانسه رایگان می باشد ؛ برای پذیرش دانشجویان هیچ گونه آزمون ورودی انجام نمی گیرد. تنها راه ورود به دانشگاههای پزشکی فرانسه اخذ مدرک زبان B2  از دوره های زبان فرانسه می باشد. یکی از دیگر از مزایای کشور فرانسه داشتن حداکثر 24 سال برای تحصیل در دوره های زبان فرانسه و بعد تحصیل پزشکی در این کشور می باشد . در بقیه کشورها گپ تحصیلی لحاظ می گردد و دانشجویان در این امر با مشکل مواجه می شوند.

تحصیل دوره زبان در فرانسه برای هنرمندان

هنرمندانی که خواهان مهاجرت به فرانسه و شرکت در دوره های زبان فرانسه هستند می توانند از طریق پاسپورت تلنت که به افراد خاص و هنرمند اقامت اعطا می کنند استفاده کنند. در این راستا هنرمندان بایستی مواردی همچون: ثابت کردن هنرمند بودن خود ، کسب درامد  از کارهای هنری خود در گذشته را اثبات کنند. را ثابت کنند است. صدور این ویزاها به دلیل اخذ تاییدیه  از ادارات کار و مهاجرت دارای پروسه طولانی می باشد. هنرمندانی که از طریق دوره های زبان فرانسه وارد این کشور می شوند می توانند در طول پروسه صدور ویزای  خود به دنبال کار ، آشنایی با مردم فرانسه برای خود باشند .

سوالات متداول درباره تحصیل دوره زبان در فرانسه

آیا با تحصیل در دوره های زبان فرانسه می توانیم کار حین تحصیل انجام دهیم ؟

خیر . امکان کار حین تحصیل در این دوره امکان پذیر نمی باشد.

  آیا امکان اخذ ویزای همراه در این دوره وجود دارد ؟

خیر . دانشجویان تنها می توانند ویزای توریستی اخذ کنند.

هزینه زندگی برای دانشجوی دوره زبان فرانسه چقدر است؟

هزینه زندگی برای دانشجوی تنها 1000 _2000 یورو می باشد.

سخن پایانی در خصوص تحصیل دوره زبان در فرانسه

تحصیل دوره زبان در فرانسه و اخذ اقامت فرانسه از طریق دوره های زبان ، شرایط و هزینه دوره زبان در فرانسه هزینه های زندگی در این کشور و مزایای تحصیل در دوره های زبان فرانسه در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت . همان طور که در این مقاله به بررسی آن پرداختیم تحصیل در مقاطع مختلف در دانشگاههای فرانسه رایگان می باشد. دانشجویان می توانند با ثبت نام در دوره های زبان فرانسه به اقامتی یک ساله دست یابند. از آنجا که دانشجویان در حین تحصیل در دوره های زبان فرانسه حق کار کردن ندارند؛ می توانند در این مدت اقامت به دنبال کار در این کشور باشند . از مزایای تحصیل در دوره های زبان فرانسه می توان به نداشتن گپ تحصیلی اشاره کرد که دانشجویان می توانند تا 24 سالگی در این کشور وارد دوره های زبان فرانسه شوند و به تحصیل رایگان در رشته پزشکی ادامه دهند. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمینه تحصیل در دوره های زبان فرانسه در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *