تحصیل دکترا در اتریش، اقامت اتریش از طریق تحصیل دکترا، اپلای دکترا اتریش و شرایط سنی و مزایای تحصیل دکترا در کشور اتریش را در مقاله علمی تحصیل دکترا در اتریش بررسی و ارزیابی علمی می نماییم. اگر شما نیز از دانشجویانی می باشید، که قصد تحصیل دکترا در اتریش را دارید، قطعا با سوالات مبهمی در رابطه با تحصیل دکترا خواهید داشت. تحصیل دکترا در اتریش چگونه امکان پذیر است؟ آیا می توان اقامت اتریش از طریق تحصیل دکترا به دست آورد؟ اپلای دکترا اتریش چیست؟ شرایط سنی و مزایای تحصیل دکترا در کشور اتریش چگونه است؟ اگر شما عزیزان مهاجر نیز با چنین سوالاتی دچار ابهام شده اید، در ادامه مقاله تحصیل دکترا در اتریش با ما همراه شوید و از روند تحصیلی و شرایط سنی مناسب آگاه شوید. همچنین با مطالعه مقاله تحصیل دکترا در اتریش، می توانید پاسخ سوالات مبهم خود را نیز دریافت نمایید. مهاجرین عزیز، توجه داشته باشید، در صورتی که می خواهید جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش اقدام کنید، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس بگیرید و مشاوره رایگان تحصیلی دریافت نمایید. همچنین می توانید نظرات و سوالات خویش را در پایان این نوشتار مطرح نمایید و پاسخی مناسب بگیرید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل دکترا در اتریش

فایل ویدیویی توضیحات مدیریت موسسه در خصوص تحصیل در اروپا

فایل صوتی این ویدیو

تحصیل دکترا در اتریش

شرایط کلی تحصیل دکترا در اتریش

تحصیل دکترا در اتریش دارای شرایط و مزایای بسیار زیادی می باشد و ما می خواهیم در این بخش از مقاله تحصیل دکترا در اتریش، به نحوه تحصیل  شرایط کلی کشور اتریش بپردازیم. کشور اتریش یکی از مقصد عالی برای تحصیل در اتحادیه اروپا می باشد. این کشور جمعیت 9 میلیون نفری را دارا می باشد و با قرار گرفتن در قلب اروپا (حوزه شنگن) توسعه صنعت و اقتصاد، زبان زد کشور های همسایه است.

آیا اقامت اتریش از طریق تحصیل دکترا در اتریش امکان پذیر است؟ چنین سوالی معمولا در افکار هر دانشجویی می باشد و قصد دارد تا با تحصیل دکترا در اتریش اقامت این کشور را به دست بیاورد. تحصیل در اتریش اجازه اقامت دائم به دانشجویان را می دهد و جالب است بدانید، تحصیل دکترا در اتریش، همراه با بورس کامل می باشد. همچنین دانشجویانی که در اتریش به تحصیل دکترا می پردازند، اجازه کار نیمه وقت و تمام وقت در ایام تعطیل را دارند و می توانند با انجام کار در حین تحصیل، بخش عمده ای از هزینه ها زندگی و تحصیل خود را تامین نمایند. شایان ذکر است، این ویژگی، شامل تمامی موسسات و دانشگاه های دکترا اتریش نمی باشد و دانشگاه های آموزش معلمان، خصوصی، دولتی و علوم کاربردی چنین سیستم آموزشی را ارائه می نمایند.

پرچم اتریش
شرایط عمومی اتریش

تحصیل دکترا در اتریش PHD با فاند (بورس کامل) چیست؟

از آن جایی که تحصیل رایگان در کشور اتریش موجود می باشد، دانشجویان تمایل دارند تا در این کشور به تحصیل بپردازند. اما نیاز است بدانید، تحصیل در اتریش به زبان آلمانی می باشد. تحصیل دکترا در اتریش بنا به نوع دانشگاه، ملیت اشخاص و طول زمان تحصیل متفاوت می باشد و دانشجویان اتحادیه اروپا هیچ گونه هزینه ای پرداخت نمی نمایند. البته بایستی در زمان مقرر تحصیل کرده و تحصیلات خود را در زمان موعود به پایان برسانند. به طور کلی 4 سال فرصت برای تحصیل دکترا در اتریش موجود می باشد. همچنین دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های دولتی، بایستی 350 الی 700 یورو و برای تحصیل هزینه نمایند. بر خلاف دانشگاه های دولتی، در دانشگاه های خصوصی برای تحصیل دکترا در اتریش، بایستی هزینه کرد. دانشگاه های خصوصی بر اساس مزایایی که ارائه می نمایند، شهریه دریافت می کنند. ولی به طور میانگین، هزینه ها حدود 5000 یورو برای هر ترم می باشد. دانشگاه های علوم کاربردی نیز، می توانند بنا به خدماتی که ارائه می دهند، شهریه دریافت نمایند. ولی در این موسسات، شهریه ها متفاوت و در هر موسسه ای برنامه دکترا ندارد. در رابطه با بورسیه کامل برای تحصیل دکترا در اتریش، هیچ گونه قوانین ملی وجود ندارد. ولی با این حال، برخی از دانشگاه های این کشور، مشتاق به ارائه بودجه برای تحصیل دکترا در اتریش دارند. در ادامه برخی از این موسسات را نام می بریم.

 • One World Scholarship-Afro-Asian Institute Salzburg Grants Austria 2019

  دانشگاه اینسبروک و سالزبورگ به دانشجویانی که از کشور های پیشرفته برای مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد اقدام می کنند، بورسیه اعطا می نمایند.

 • CoQus PhD Fellowships at University of Vienna in Austria

  دانشگاه ملی وین برای دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی ارشد، دکترا و دستاورد ها و پتانسیل های فردی که توسط هیئت دانشگاه بررسی می شود، ارائه می گردد.

 • MODUL University Next Generation Scholarships in Austria

  در دانشگاه مادول (MODUL) وین، برای اشخاصی که در رشته دکترا تحصیل می نمایند، اعطا می گردد. طبق این بورسیه، نهایتا 50 درصد از شهریه های 45000 یورویی کاهش می یابد.

معرفی دانشگاه های برتر اتریش

قطعا هر دانشجویی در قدم اول برای تحصیل در اتریش، سعی دارد تا یک دانشگاه معتبر در اتریش را انتخاب نماید. از این رو به شما متقاضیان عزیز توصیه می نماییم، در انتخاب دانشگاه خود دقت کامل داشته باشید. زیرا انتخاب دانشگاهی که معتبر نبوده و یا تحصیل در مقطع دکترا ارئه ندهد، عواقب جبران ناپذیری خواهد داشت. در جداول زیر، دانشگاه های برتر عمومی و دولتی در اتریش و همچنین دانشگاه خصوصی برتر در این کشور را ذکر کرده ایم. همراهان عزیز، مقالاتی که در موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش مطالعه می فرمایید، حاصل تحقیقات کارشناسان موسسه است. کپی برداری بدون ذکر منبع حرام و غیرقانونی است.

رتبه

شهر

دانشگاه عمومی

1

وین

دانشگاه وین

2

وین

دانشگاه فنی وین

3

اینسبروک

داشگاه اینسبروک

4

گراتس

دانشگاه فنی گراتس

5

گراتس

دانشگاه کارل فرانتسنس گراتس

6

وین

دانشگاه اقتصاد وین

7

لینز

دانشگاه پوهانس کپلر لینز

8

وین

دانشگاه منابع طبیعی و علوم زندگی وین

9

کلاگنفورت

دانشگاه آلپ- آدریاتیک کلاگنفورت

10

وین

دانشگاه پزشکی وین

رتبه

شهر

دانشگاه خصوصی

27

اینسبروک

مرکز مدیریت MCI اینسبروک

30

سپیتال در دراو

دانشگاه علمی کاربردی کارینتیا

34

وینر نوستاد

دانشگاه علوم کاربردی وینر نوستاد

35

کرمس در دوناو

دانشگاه علمی کاربردی MCI کرمس

38

وین

دانشگاه مادول وین

39

وین

دانشگاه خصوصی وبستر وین

40

سالزبورگ

دانشگاه خصوصی پزشکی پاراسلسوس

43

لینز

دانشگاه خصوصی آموزش و پرورش در اسقف لینز

44

لینز

دانشگاه خصوصی آنتون بروکنر

شایان ذکر است، قبل از هر گونه اقدامی برای تحصیل در مقطع دکترا، مطمئن باشید، دانشگاهی که انتخاب می نمایید، رشته دکترا را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد یا نه.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش

پس از بررسی کردن و دانستن شرایط  تحصیل دکترا در اتریش، دانشجویان قصد دارند تا بتوانند ویزای تحصیلی اتریش را دریافت نمایند. اخذ ویزای تحصیلی اتریش برای دانشجویانی که قصد تحصیلی دکترا دارند، نیازمند ارائه مدارک و رزومه و شرایط شخصی خود به استاد راهنما می باشد. رزومه شخصی دانشجو، تشکیل شده از سطح زیان انگلیسی و آلمانی، سطح علم و دانش، مقاله ها، معدل تحصیلی و تحقیقات پژوهشی بین المللی منتشر شده است. همچنین دانشجویان بایستی در ابتدا یک سوپروایزر برای اپلای دکترا اتریش به پیدا کنند. در ادامه به بررسی مدارک لازم برای تحصیل دکترا در اتریش  می پردازیم.

 • ارائه پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 6 ماهه
 • عکس پاسپورتی 2 قطعه
 • ارائه تمکن مالی
 • اثبات اقامت در اتریش
 • ارائه بیمه درمانی
 • ارائه هدف از تحصیل
 • ارائه نامه عدم منع برای تحصیل در اتریش

شایان ذکر است، برای اینکه بتوانید مدارک خود را به درستی ارائه کرده و مشکلی در آن وجود نداشته باشد، از یک مشاور و وکیل مهاجرتی با تجربه کمک بگیرید. برای این منظور، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس بگیرید و از این موسسه یاری بگیرید.

نحوه پیدا کردن سوپروایزر (استاد راهنما برای PHD)

همان گونه که پیش تر بیان کردیم، برای تحصیل دکترا در اتریش، یافتن یک سوپروایزر (استاد راهنما) از شرایط ضروری می باشد. زیرا برنامه های دکترا در کشور اتریش، بایستی توسط یک استاد راهنما تایید شود. از این جهت، اشخاص متقاضی می توانند در موسسات و سایت های آموزشی، به دنبال یک استاد راهنما باشند. سوپروایرز محترم نسبت به شرایط و رزومه شخص متقاضی تحصیل دکترا در اتریش، از طریق ارسال ایمیل اعلام می نماید، که آیا قصد همکاری و یاری رساندن به وی می باشد یا خیر؟ دانشجویان می توانند برای برای جلب نظر سوپروایزر محترم، پذیرش اولیه تحصیلی بگیرند و پس از دریافت پذیرش، می توانند برای اقدامات مراحل بعدی تحصیل دکترا در اتریش، اقدام داشته باشند. برخی از دانشجویان عزیز، قصد دارند تا پس از اخذ ویزای تحصیلی اتریش، خانواده خویش را همراه ببرند و سوالاتی در این زمینه دارند. برای کسب اطلاع از این موضوع، در ادامه مقاله تحصیل دکترا در اتریش، با ما همراه باشید.

وضعیت ویزای همراه اتریش

همان گونه که بیان شد، شخص متقاضی برای تحصیل دکترا در اتریش، می خواهد در کشور اتریش، همراه داشته باشد. منظور از همراه، همسر و فرزندان وی می باشند. همچنین گاهی می توان برای والدین بالای 65 سال، که وابستگی شدید دارند، ویزای همراه اخذ نمود. البته باید در نظر بگیرید، از همان بدو ورود فرد دانشجو به کشور اتریش، نمی توان برای خانواده درخواست ویزای همراه داد. در واقع شخص دانشجو باید به مدت 1 الی 3 ماه به تحصیل دکترا در اتریش بپردازد، سپس برای آوردن همراه اقدام نماید. لازم به ذکر است، همراهان وی از مزایای بسیار مناسبی بهره مند می گردند. به گونه ای که همراه دانشجو می تواند با دریافت پیشنهاد کار به صورت تمام وقت به کار بپردازد و فرزندان دانشجو از امتیاز تحصیل رایگان بهره مند می شوند.

مدت زمان تحصیل دکترا در اتریش

معمولا دانشجویان بین المللی قبل از هر چیز، به فکر مدت زمان تحصیل دکترا در اتریش می باشند و می خواهند بدانند، مدت زمانی که باید در اتریش تحصیل کنند، چه قدر است؟ با توجه به آمار های به دست آمده، طول دوره تحصیل دکترا در اتریش، 3 الی 4 سال می باشد. دانشجویان با توجه به شرایط کار حین تحصیل و کار پس از تحصیل در اتریش، احتمالا با ابهاماتی در رابطه با تحصیل دکترا در اتریش مواجه می گردند. برای این منظور، در ادامه مقاله تحصیل دکترا در اتریش، به بررسی این عوامل می پردازیم.

نکات مهم در اخذ پذیرش دکترا در اتریش

در جهت اخذ پذیرش دکترا در اتریش، نکات بسیار مهمی موجود می باشد، که به صورت مختصر و مفید، در این بخش از مقاله تحصیل دکترا در اتریش به بررسی می پردازیم. در ابتدا یافتن یک سوپروایزر موضوعی بسیار مهم و حساس می باشد، که در صورت دیده شدن تغییرات در استاندارد مهاجرت تحصیلی فرد، می تواند بسیار عواقب آسیب زننده داشته باشد. برای این منظور توصیه می کنیم، باید فردی که به عنوان سوپروایزر انتخاب می نمایید، با دانشگاهی که بر می گزینید هم رشته باشد. از نکات دیگر در رابطه با اخذ پذیرش دکترا در اتریش، داشتن سطح زبان عالی در حد بسیار بالا می باشد. زیرا به هنگام ارائه مدارک و بیان شرایط شخصی خویش، ممکن است از شما مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی در خواست شود. این موضوع، یک چالش بزرگ برای دانشجویان تحصیل دکترا در اتریش می باشد. در واقع داشتن مدرک آیلتس با نمره 7 و بالاتر از 7 و زبان آلمانی با نمرهA2  و یا بالاتر، بسیار مهم و ضروری می باشد. نکنه پایانی، بنا به وجود دلایلی در اتریش، دانشجویانی که در دانشگاه های آزاد مدرک تحصیلی کسب کرده اند، اجازه تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش را ندارند و بایستی در دانشگاه های خصوصی و آزاد در اتریش، به تحصیل دکترا بپردازند.

کار بعد از تحصیل در اتریش

بسیاری از دانشجویان پس از اخذ ویزای اتریش، شروع به تحصیل در اتریش می کنند و پس از مشغول شدن به تحصیل در این کشور، اجازه کار حین تحصیل نیز دریافت می نمایند و با کار کردن در حین تحصیل، به هزینه تحصیل و زندگی خود کمک می کنند. حال با این وضعیت، برخی از دانشجویان قصد دارند تا پس از تحصیل در اتریش بمانند و به کار بپردازند. برای این منظور بایستی از شرایط کار پس از تحصیل در اتریش آگاه بود. در کشور اتریش به دانشجویانی که می خواهند در این کشور کار کنند، اجازه داده می شود تا به مدت 6 ماه در خاک این کشور به جستجوی کار باشند. چنانچه دانشجو بتواند در زمان تعیین شده شاغل شود، اقامت کاری دریافت می نماید. به گونه ای که ویزای تحصیلی وی به ویزای کاری اتریش تبدیل می شود. از این رو دانشجو می تواند، اقامت اتریش از طریق تحصیل دکترا و یا دیگر رشته ها را به دست بیاورد.

گام به گام تا کار در خارج از کشور

⭐️شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید به تنهایی ( بدون کمک وکیل مهاجرت ) در خارج از کشور کار پیدا کرده و برای اخذ اقامت خود اقدام نمایید. ⭐️

راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور

اخذ پذیرش و خدمات موسسه حقوق ملک پور در زمینه تحصیل دکترا در اتریش

جهت اقدام برای تحصیل دکترا در اتریش و همچنین تحصیل در دیگر مقاطع در اتریش، بایستی از اخذ نامه پذیرش، جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش اقدام نمایید. از ضروری ترین مواردی که در حین اخذ ویزای تحصیلی وجود دارد، مورد توجه قرار دادن قوانین و مقررات اتریش می باشد و در حین پیش روی پروسه اخذ ویزا، با این قوانین روبه رو می شوید. شرایط اخذ ویزای تحصیلی و یا دیگر ویزاها در کشور اتریش و یا دیگر کشورهای جهان، متفاوت از یک دیگر می باشد و در صورتی که از روند آن آشنایی لازم را نداشته باشید و یا مدارک درخواست شده را به صورت صحیح ارائه ننمایید، قطعا پروسه اخذ ویزای شما منقضی می گردد و موفقیتی در اخذ ویزای شما نخواهد بود. موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش این افتخار را دارد تا با بیش از 15 سال سابقه کار درخشان در زمینه مهاجرت به کشور های جهان، علی الخصوص کشور های تاپ دنیا همانند اتریش، در مسیر اخذ ویزا و پروسه مهاجرتی، به شما خوبان یاری برساند.

در اقدامات جدید موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش، شرایط و مدارک دانشجویان مخصوصا در مقاطع دکترا، در دانشگاه های کشور اتریش، با هزینه های کمی بررسی می گردد و روند ارسال ایمیل، انتخاب سوپروایزر و … به همراه یک استاد برجسته آموزش داده می شود. شما عزیزان باید در نظر داشته باشید، تحصیل دکترا در اتریش رایگان و یا با هزینه های بسیار کم امکان پذیر است و دانشجویانی که در دانشگاه های آزاد مدرک دریافت کرده اند، بایستی بررسی شرایط شوند. همچنین داشتن تمکن مالی در حد بالا، کمک شایانی برای پذیرش و تحصیل دکترا در اتریش خواهد داشت. به طور کلی شما عزیزان می توانید، با موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس بگیرید و شرایط خود را برای تحصیل دکترا در اتریش بسنجید.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

⭐️شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.⭐️

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سخن نهایی در مورد تحصیل دکترا در اتریش

تحصیل دکترا در اتریش، اخذ ویزای تحصیلی اتریش، اقامت اتریش از طریق تحصیل دکترا و نگاهی بر اخذ ویزای همراه برای شخص دانشجو جهت تحصیل دکترا در اتریش در این مقاله بررسی گردید. اتریش یکی از بهترین مراکز آموزشی در جهان می باشد، که دانشجویان می توانند مقصد تحصیلی برای خویش قرار دهند. در بررسی این مقاله عنوان شد، اتریش به دانشجویانی که در این کشور تحصیل می کنند، اجازه اقامت پس از تحصیل به مدت 6 ماه می دهد. همچنین دانشجویان می توانند از از طریق کار پس از تحصیل در اتریش، اقامت دائم بگیرند. به طور کلی اتریش مقصدی ایده آل برای تحصیل، کار و زندگی می باشد و تحصیل دکترا در اتریش، یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به این کشور می باشد. موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش، با بهترین وکلا در این کشور همیاری داشته و یک از شعب های آن، در وین، پایتخت اتریش است. از این رو به متقاضیان تحصیل و کار در اتریش، بهترین شیوه و راه مهاجرت را یاری می رساند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت تحصیلی به اتریش و موفقیت در پروسه اخذ ویزا، با موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس بگیرید و از کارشناسان موسسه، راهنمایی های بسیار مفید را در باب یک مشاوره رایگان دریافت نمایید. در صورت رضایت از این نوشتار، 5 ستاره بدهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *