تحصیل رایگان در مدارس اتریش

تحصیل رایگان در مدارس اتریش ، بهترین کشور برای تحصیل در مقطع دبیرستان، شرایط ویزای تحصیلی اتریش برای دانش آموزان و پذیرش تحصیلی از مدارس اتریش به صورت رایگان در این  مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. آیا تحصیل رایگان در مدارس درجه اول اتریش امکان پذیر می باشد؟ آیا اخذ پذیرش برای مدارس شبانه روزی اتریش امکان پذیر است؟ شرایط تحصیل رایگان در مدارس اتریش چگونه است؟  ما در این مقاله به اینگونه سوالات پاسخ می دهیم. مدارس کشور اتریش به دلیل داشتن آموزش رایگان، توجه بسیاری از مهاجران را به خود جلب کرده است.  به شما عزیزان پیشنهاد می شود برای دریافت اطلاعات بیشتر تحصیل رایگان در مدارس اتریش با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش  تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما راهنمایی کنند.

تحصیل رایگان در مدارس اتریش

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط تحصیل رایگان در مدارس اتریش
 • شرایط پذیرش در مدارس رایگان اتریش
 • امکانات مدارس در اتریش
 • هزینه تحصیل و زندگی در مدارس
 • بررسی ویزای همراه
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اتریش
 • موقعیت ورود به دانشگاه
 • راه یابی به رشته های علوم پزشکی از طریق تحصیل در مدارس رایگان اتریش
 • وضعیت اقامت پس از تحصیل
 • سوالات متداول در زمینه تحصیل رایگان در مدارس اتریش
 • سخن پایانی

شرایط تحصیل رایگان در مدارس اتریش

اتریش، کشوری سرسبز که در قلب اروپا واقع شده است دارای مدارس و دانشگاههای بین امللی می باشد که به دلیل کیفیت بالای آموزشی و تحصیل رایگان در این دانشگاهها سالانه دانشجویان زیادی به این کشور مهاجرت می کنند. به طوری که شهریه سالانه دانشگاههای رایگان اتریش 400 یورو می باشد. سوال اغلب افرادی که خواهان مهاجرت تحصیلی فرزندانشان به اتریش هستند این می باشد که؛ آیا تحصیل در مدارس اتریش رایگان است؟ در جواب می توان اینگونه بیان کرد که بله ، اما تنها زمانی می توان از تحصیل رایگان در مدارس اتریش بهره مند شد که والدین دانش آموز اقامت اتریش را داشته باشند. اگر والدینی اقامت این کشور زیبا را نداشته باشند شرایط فرق دارد . کشور اتریش دارای چندین مدارس بین المللی می باشد که  در همه آنها دانش آموزان  بین الملل نمی توانند در این مدارس رایگان تحصیل کنند. موسسه حقوقی ملک پور امکان تحصیل رایگان را در یکی بهترین مدارس شبانه روزی  برای دانش آموزان بین الملل فراهم کرده است. بدین معنی که دانش آموزان بین الملل می توانند برای تحصیل رایگان  در اتریش با کمک موسسه حقوقی ملک پور اقدام کنند. مواردی همچون داشتن : خوابگاه های لوکس، زمین فوتبال و زمین گلف حرفه ای  از امکانات  این مدرسه می باشد. در ادامه مقاله به بررسی شرایط پذیرش در این مدارس می پردازیم.

پرچم اتریش
شرایط عمومی اتریش

شرایط پذیرش در مدارس رایگان اتریش

شروع تحصیل در مدارس اتریش از سن 14 سالگی می باشد. همان طور که پیش تر بدان اشاره کردیم مداس بیالمللی اتریش رایگان نیستند اما، موسسه حقوقی ملک پور سهمیه انحصاری در یک مدرسه رایگان با رتبه بالای جهانی  برای دانش آموزان بین الملل را دارد . داشتن معدل 17 برای ورود به این مدارس الزامی می باشد. هزینه های زندگی شامل هزینه خوابگاه و غذا را بایستی والدین بتوانند تامین کنند. در ادامه مقاله به بررسی هزینه ها می پردازیم. از آنجایی که  مدارس اتریشی به زبان آلمانی می باشد و شرط پذیرش دانش آموزان به زبان آلمانی می باشد؛ از این رو دانش آموزان بایستی به این زبان تسلط داشته باشند . در صورت مسلط نبودن  می توانند در دوره های رایگان زبان آلمانی تحصیل کنند. شما عزیزان می توانید در رابطه با دوره ها ، منابع و یادگیری زبان آلمانی از مشاوره کارشناسان مجرب موسسه MIE اتریش بهره مند شوید.

امکانات مدارس در اتریش

داشتن خوابگاه با  امکانات بالا یکی از امکانات و مزایایی مدارس رایگان در اتریش می باشد. این خوابگاهها دارای مواردی همچون: اتاق های مجزا یک نفره و دو نفره ، سلف سرویس با دو منو مختلف، خدمات آموزشی به همراه مراقبت شبانه، کلاس های درس به همراه پشتیبانی آموزشی، خدمات شاتل برای آموزش گلف، اتاق تلویزیون با ویدئو پروژکتور و SKY، اتاق تنیس روی میز، داشتن ملحفه و رو تختی جداگانه، تیم پزشکی، فروشگاه خرید موارد ضروری  و اینترنت رایگان از امکانات و مزایای مدارس شبانه روزی رایگان در اتریش می باشد. علاوه بر موارد ذکر شده دیگر امکانات این مدارس عبارتند از: زمین فوتبال، زمین والیبال، زمین بسکتبال، باشگاه بدنسازی، سالن صخره نوردی، زمین تنیس، زمین دو میدانی و گلف حرفه ایی می باشد ؛ که آموزش برای دانش آموزانی که خواهان تمرین در این موارد هستند ، امکانپذیر است. حدود 60 درصدر از دانش آموزان این مدارس ورزشکار هستند .

هزینه تحصیل و زندگی در مدارس

 همان طور که پیش تر یدان اشاره کردیم تحصیل در مدارس اتریش رایگان می باشدولی دانش آموزان بایستی هزینه های زندگی همچون: غذا ، خوابگاه و فوق برنامه های ورزشی را خودشان تامین کنند. هزینه سالانه زندگی برای دانش آموزان 5,000 تا 6,000 یورو می باشد. با توجه به اینکه خوابگاه ها دارای امکانات پیشرفته و غذای دانش آوزان را تهیه می کنند از این رو دانش آموزان تنها بایستی هزینه های مربوطه به خوابگاه و غذا و .. را تامین کنند. شهریه سالانه مدارس فوتبال  و گلف در کشور اتریش 200 تا 300 یورو می باشد.  شهریه ماهانه این مدارس نسبت به کشورهایی همچون: اسکاتلند و اسپانیا، که شهریه ماهیانه 4،000 تا 5،000 یورو می باشد؛ این شهریه ها بسیار کم می باشد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اتریش

کسانی که خواهان تحصیل در مدارس اتریش هستند بایستی پس از پروسه اخذ پذیرش تحصیلی در مدارس بین الملل ، بایستی برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش اقدام کنند. در این راستا دانش آموزان بایستی ابتدا وقت مراجعه به سفارت برای ارائه مدارک مورد نیاز رزرو کنند. این مدارک بایستی کامل و به زبان آلمانی ترجمه شوند. پس از ارائه مدارک و بررسی توسط سفارت اتریش در ایران؛ اگر پروسه موفقیت آمیز بود ، دانش آموزان می توانند ویزای تحصیلی اتریش را اخذ کنند. در ادامه به مهمترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی می پردازیم:

 • ارائه عکس
 • ارائه نامه پذیرش از مدرسه
 •  ترجمه ریز نمرات چند سال گذشته به زبان آلمانی

 • اثبات تمکن مالی مناسب خانواده
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • ارائه رسید پرداخت هزینه های مدرسه

موقعیت ورود به دانشگاه

اصولا افرادی که خواهان تحصیل در مدارس اتریش هستند ، تمایل به ادامه تحصیل در برترین دانشگاههای اتریش نیز دارند. از این رو اینگونه افراد می تواننند در دانشگاههای برتر جهان در کشورهایی همچون: سوئیس، آلمان، هلند تحصیل خود را ادامه دهند. شایان ذکر است دانشگاههای اتریش دارای رتبه برتر جهانی می باشد و سالانه دانشجویان بین المللی زیادی در این دانشگاهها پذیرش می گیرند. پذیرش در دانشگاههای دولتی اتریش برای افرادی که در مدارس دولتی این کشور تحصیل کرده اند بسیار آسان می باشد. همانند تحصیل رایگان در مدارس اتریش ؛ امکان تحصیل رایگان در برخی از دانشگاه های اتریش که دارای رتبه برتر جهانی هستند همچون: دانشگاه ملی وین، دانشگاه اینسبروک،دانشگاه گرتز، دانشگاه پزشکی وین و دانشگاه لینز نیز امکان پذیر است.  برخی از دانشگاههای آلمان از دانش آموزانی که در مدارس رایگان اتریش فارغ التحصیل شده اند پذیرش می کنند. پیرو مطالب بالا تحصیل در مدارس اتریش باعث پیشرفت و ادامه تحصیل در دانشگاههای برتر جهانی را به دنبال دارد .

راه یابی به رشته های علوم پزشکی از طریق تحصیل در مدارس رایگان اتریش

تحصیل پزشکی در دانشگاههای اتریش رایگان می باشد. به همین دلیل رشته پزشکی یکی از رشته های پر طرفدار در بین دانشجویان بین الملل به خصوص ایرانیان می باشد. از آنجا که مدارک تحصیلی پزشکی اتریش یکی از معتبر ترین مدارک در رتبه جهانی است سالانه دانشجویان زیادی اقدام به اخذ پذیرش در این رشته می کنند. در این راستا دانشجویان برای رسیدن به این امر بایستی در آزمون  ورودی به نام  MedAT  که به زبان آلمانی می باشد شرکت کنند. شرط شرکت در این آزمون داشتن زبان C1  می باشد. بدیهی است که تسلط نداشتن به زبان آلمانی عدم موفقیت در این آزمون را به همراه خواهد داشت. شایان ذکر است که این آزمون برای دانشگاه های پزشکی همچون: وین، اینسبروک، گرتز و لینز برگزار می شود.

وضعیت اقامت پس از تحصیل

دانش اموزان پس از پایان تحصیل در مدارس می توانند به دو صورت اقامت بگیرند: اولین روش بدین صورت است که می توانند بعد از فارغ التحصیلی وارد بازار کار اتریش شوند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهند و بر این اساس اقامت کاری اخذ کنند . روش دوم اقامت در کشورهای دیگر اروپایی می باشد. برای دستیابی به اقامت بعد از فارغ التحصیلی فرد می تواند کشور اتریش یا کشورهای دیگر را انتخاب کند. شرط اخذ ویزای کار اتریش داشتن حداقل 18 سال می باشد. با توجه به اینکه فارغ التحصیلان مدارس بدون سابقه کار هستند و یافتن کار بدون سابقه کمی دشوار است, از این رو ادامه تحصیل را انتخاب می کنند. کسانی که خواهان اخذ تابعیت و پاس اتریشی هستند بایستی بتوانند اقامت خود را تغییر دهند . اقامت تحصیلی اتریش منجر به اخذ تابعیت این کشور نمی گردد. با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری در کشور اتریش کسانی که خواهان کار در کشور اتریش بعد از فارغ التحصیلی هستند نگرانی در مورد یافتن کار ندارند. فارغ التحصیلان دانشگاههای اتریش می توانند 1 سال در این کشور اقامت داشته باشند که کار متناسب با مدارک تحصیلی خود را بیابند. متقاضیان موفق به اخذ اقامت کاری اتریش می توانند بعد از گذشت 5 سال کار و زندگی و پرداخت منظم مالیات می توانند نسبت به اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنند. بعد از گذشت 5 سال از این پروسه می توانند برای اخذ پاس اتریشی اقدام کنند. در صورت عدم یافتن شغل متناسب بایستی به کشور خود بازگردند. راهایی همچون ازدواج و سرمایه گذاری از روشهای دیگر رسیدن به تابعیت کشور اتریش می باشد. نمودار زیر نرخ بیکاری در کشور اتریش ارائه شده است:

نرخ بیکاری اتریش

سوالات متداول در زمینه تحصیل رایگان در مدارس اتریش

✅ سن شروع تحصیل در مدارس اتریش چند سالگی است؟

دانش آموزان می توانند از سن 14 سالگی شروع کنند.

✅ آیا در حین تحصیل هزینه ایی بایستی پرداخت شود؟

خیر . تنها هزینه های پرداختی توسط دانش آموزان هزینه هایی همچون: خوابگاه، غذا و شهریه کلاس های ورزشی می باشد.

✅ آیا والدین می توانند ویزای همراه اخذ کنند؟

کشور اتریش ویزای همراه ندارد . والدین تنها می توانند ویزای توریستی را اخذ کنند.

سخن پایانی در زمینه تحصیل رایگان در مدارس اتریش

موسسه حقوقی ملک پور امکان تحصیل رایگان برای دانش آموزان ایرانی فراهم کرده است. این پذیرش ها محدود هستند . در این مقاله به بررسی کلیه شرایط پذیرش به صورت علمی پرداختیم. همان گونه که مورد بررسی قرار دادیم تحصیل در این مدارس باعث پیشرفت و راهیابی به دانشگاههای برتر اتریش و دیگر کشورها می شود. با توجه به رایگان بودن تحصیل در مدارس اتریش؛ امکان تحصیل رایگان در مقاطع مختلف دانشگاهی امکان پذیر است. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *