تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

یکی از پر طرفدارترین و محبوب ترین مقاصد متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی،کشور زیبا و اروپایی مجارستان است. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی صورت می گیرد. بسیاری از دانشگاه های معتبر این کشور در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی فعالیت می کنند. مراحل تحصیل پزشکی در مجارستان به این صورت است که دانشجویان پس از گذراندن دوره 1 ساله آماده سازی، برای شرکت در آزمون ورودی رشته های پزشکی و دندان پزشکی حاضر می شوند. پس از این مرحله نیز مصاحبه ای با یکی از اساتید دانشگاه خواهند داشت که با کسب موفقیت در این مراحل می توانند تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان را آغاز کنند. مدارکی که پس از فارغ التحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان به افراد اعطا می شوند، در کل اروپا معتبر است و در قیاس با مدارکی که دانشجویان از کشورهایی نظیر روسیه یا اوکراین دریافت می کنند سطح پایین تری ندارد. موسسه حقوقی ملک پور با داشتن سابقه درخشان 15 ساله در زمینه اخذ انواع ویزای کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری و با داشتن تجربیات ارزنده در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان، این مقاله را برای شما دوستداران تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان گردآوری کرده است. امیدواریم مطالبی که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد مورد توجه شما قرار گیرد. شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان، درخواست مشاوره خود را در وب سایت های موسسه ثبت کنید تا کارشناسان مجرب مجموعه با شما تماس حاصل کنند. همچنین می توانید با شماره تلفن های موسسه تماس برقرار کرده و به صورت رایگان از خدمات مشاوره ای موسسه در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان بهره مند شوید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

فایل ویدیویی تحصیل در مجارستان

فایل صوتی این ویدیو

بررسی آزمون های ورودی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان، آزمون ورودی طراحی شده است که دانشجویان برای ورود به این رشته ها باید این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند. آزمون ورودی مدت زمانی حدود 2 ساعت و نیم دارد و سوالات این آزمون نیز به صورت چند گزینه ای است. همچنین پس از اتمام آزمون، یک مصاحبه ای نیز با دانشجو انجام می شود. دانشجویان برای قبولی در این آزمون دروس زیست شناسی، زبان و شیمی را امتحان می دهند. افرادی که در این امتحان نمره مورد نظر را کسب کنند به یکی از اساتید دانشگاه جهت انجام مصاحبه معرفی می شوند و در مورد مسائل مختلف پزشکی با آنان صحبت می شود. در صورتی که این مصاحبه نیز مورد تایید قرار گیرد، دانشجو می تواند وارد رشته های پزشکی و دندان پزشکی شود. این آزمون ورودی در قیاس با آزمون های دیگر کشور ها نسبتا ساده تر است، پس می توانیم نتیجه گیری کنیم که قبولی در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در کشور مجارستان در قیاس با سایر کشورهای اروپایی اندکی ساده تر است.

شرایط عمومی مجارستان

بررسی دوره های پیش پزشکی یا پریمدیکال برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

دوره های آماده سازی دانشجویان برای ورود به دانشگاه های این کشور را پیش پزشکی یا پریمدیکال می نامند. این دوره ها به 3 دسته تقسیم می شوند. دسته اول مربوط به کسانی است که زبان انگلیسی ضعیفی دارند و سطح زبان آن ها از B2 پایین تر است. معمولاً این متقاضیان در دیگر دروس مانند زیست شناسی، ریاضی، شیمی و فیزیک قوی تر هستند و به تناسب نیازی به گذراندن این دوره ها ندارند. این افراد معمولاً تمایلی برای ورود به رشته های پزشکی را ندارند. دسته دوم متقاضیانی هستند که مهارت کافی در زبان داشته و حداقل مدرک B2 انگلیسی را دارند، ولی نیازمند تقویت شدن در دروس زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضی هستند. پس در این دوره، این سرفصل ها برای آنان تقویت شده و پس از آن آمادگی لازم برای گذراندن آزمون ورودی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان را کسب می کنند. دسته سوم نیز ترکیبی از دوره های زبان انگلیسی و دیگر دروس ذکر شده را گذرانده و سطح آمادگی خود را برای شرکت در آزمون ورودی پزشکی و دندان پزشکی بالا می برند. لذا توصیه می کنیم افرادی که تمایل به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان را دارند، دسته دوم و یا دسته سوم را انتخاب کنند. هزینه شرکت در دوره های آماده سازی ذکر شده پیش پزشکی حدود 5000 تا 7000 یورو در هر سال است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

 • تکمیل فرم درخواست پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان
 • مدرک دیپلم
 • اسکن صفحه اصلی پاسپورت
 • عکس پرسنلی متقاضی
 • رزومه ای کوتاه و خلاصه شده

همانطور که در بالا اشاره کردیم، دانشجویان پس از دریافت تایید اولیه از سمت دانشگاه، در آزمون ورودی شرکت کرده و در صورتی که بتوانند آزمون و مصاحبه بعد از آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند، می توانند وارد رشته های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان شوند.

معرفی دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

در این قسمت سعی می کنیم که دانشگاه های برتر و معتبر کشور مجارستان که در رتبه بندی های جهانی جایگاه های خوبی در رشته های پزشکی دارند را به شما معرفی کنیم. بی شک معتبرترین دانشگاه برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان، دانشگاه سملویس است که در رتبه بندی جهانی دانشگاه ها، رتبه 200 ام را به خود اختصاص داده است. متقاضیانی که مدرک خود را از این دانشگاه دریافت می کنند، مدرک آنان در تمام اروپا معتبر می باشد. در ادامه بهترین دانشگاه های برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان را به شما معرفی می کنیم.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

رتبه جهانی

نام دانشگاه

200

Semmelweis University
512

University of Pecs

528

University of Szeged
596

University of Debrecen

هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

همانگونه که در مطالب فوق اشاره شد، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی انجام می شود و یکی از دیگر مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان، هزینه های تحصیل در آن است. هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار ارزان تر می باشد و یکی از دلایل اصلی است که متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور مجارستان را انتخاب می کنند. همچنین مدارکی که پس از فارغ التحصیلی به آنان اعطا می شود، مدارکی معتبر است. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان به طور میانگین بین 13 تا 18 هزار دلار آمریکا به صورت سالیانه برای دانشجو هزینه دارد. البته این مبلغ بسته به رشته و دانشگاه مورد انتخاب شما متغیر است. در جدول زیر هزینه های مربوط به 3 دانشگاه اصلی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان را مورد بررسی قرار می دهیم.

هزینه سالانه دانشگاه

نام دانشگاه
17500

Semmelweis University of Medicine

13900

University of Medicine in Szeged
14000

University if Medicine in Pecs

هزینه های زندگی دانشجویان در مجارستان

یکی دیگر از موارد حائز اهمیت در روند تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان، هزینه های زندگی دانشجویان بین المللی است. در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی هزینه های زندگی در مجارستان بسیار پایین است. با بررسی های انجام گرفته می توان به این نتیجه رسید که مبلغ 520 یورو در ماه کلیه هزینه های زندگی یک دانشجو در مجارستان را تامین می کند. این هزینه ها شامل هزینه اسکان، خوراک، حمل و نقل و آب و برق او می شود. همچنین اگر ساکن دیگر شهرها جز بوداپست باشید، این هزینه ها کمتر هم خواهد شد و به حداقل 300 یورو نیز می رسد. در جدولی که تهیه کردیم مواردی بررسی شده است که شما با مطالعه آن می توانید از هزینه های زندگی در مجارستان اطلاعات بیشتری به دست آورید:

موارد

هزینه به واحد پولی مجارستان ( فورینت )

یک وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت

2000

سه وعده غذای روزانه برای 2 نفر در رستوران رده متوسط

10000

McMeal در رستوران مک دونالد

1600
نوشابه کوکاکولا یا پپسی

318

آب معدنی کوچک

248
1 لیتر شیر

220

نیم کیلو نان و یا شیرینی تازه

217
1 کیلو برنج سفید

310

یک شانه 12 تایی تخم مرغ

490
1 کیلو پنیر محلی

1755

1 کیلو فیله مرغ

1399
1 کیلو گوشت قرمز گاو

2404

1 کیلو سیب

326
1 کیلو موز

423

1 کیلو پرتقال

386
1 کیلو گوجه فرنگی

552

1 کیلو سیب زمینی

242
1 کیلو پیاز

254

1 عدد کاهو

262
آب معدنی بزرگ

107

بلیط یک طرفه مترو و اتوبوس

350
شارژ ماهیانه محل اسکان

9500

شروع تعرفه تاکسی

700
1 کیلومتر تاکسی

300

1 ساعت انتظار تاکسی

4500
1 لیتر بنزین

394

1 دقیقه مکالمه تلفن همراه

27
اینترنتی ADSL و یا کابلی، نامحدود و سرعت 60 مگابایت

4401

مدرسه بین المللی ابتدایی برای کودکان

2240515
1 جفت کتانی نایک

22997

1 جفت کفش زنانه چرمی

25995
اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

132724

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از شهر

99184
اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

245220

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر

178006
قیمت هر متر مربع آپارتمان برای خرید در مرکز شهر

739776

قیمت هر متر مربع آپارتمان برای خرید در خارج از شهر

499936
متوسط حقوق خالص ماهیانه

216582

نرخ بهره وام بانکی

5%

بررسی مدارک لازم جهت دریافت ویزای مجارستان

برای اخذ ویزای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان، می بایست مدارکی تحویل سفارت این کشور شود که عبارتند از:

 • فیش پرداخت شهریه دانشگاه
 • نامه پذیرش معتبر تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان
 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • فتوکپی پاسپورت
 • عکس متقاضی که در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد
 • تهیه بیمه درمانی
 • ارائه مدارک سکونت در مجارستان
 • ارائه مدرک بانکی مبنی بر اثبات دارایی برای پرداخت هزینه های جاری 1 سال در مجارستان
 • تکمیل فرم درخواست ویزا

شرایط اخذ ویزای همراه مجارستان

یکی از دیگر مواردی که پس از اخذ ویزای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان پیش روی دانشجویان است، چگونگی دریافت ویزای همراه است. به طور کلی به همسر و فرزندان زیر 18 سال دانشجو، همراه دانشجو می گوییم. در صورتی که بتوانید از طریق مستندات و نامه های تمکن مالی از بانک، اثبات کنید که می توانید هزینه های مربوط به زندگی همراهانتان را پرداخت کنید، این امکان برای شما وجود دارد که برای آنان درخواست ویزای همراه کنید. پس اگر شما از این دسته از افراد هستید، ارائه تمکن مالی مورد قبول، برای شما یک امر ضروری می باشد.

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

زمانی که متقاضی قصد انتخاب کشوری را برای تحصیل در هر مقطعی را دارد، باید حتماً به مزایای تحصیل و کار پس از تحصیل در آن کشور فکر کرده باشد. متقاضیانی که علاقمند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان هستند، در ابتدا باید بدانند که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی انجام می شود. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان از نظر هزینه ای بسیار مناسب تر از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سایر کشورهای اروپایی است. همچنین مدارک دریافتی پس از فارغ التحصیلی آنان در تمامی اروپا معتبر می باشد. همچنین ورود آسان به رشته های پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان، اجازه اقامت پس از تحصیل به شرط کار و غیره، همگی از مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان هستند. از طرف دیگر هزینه زندگی در مجارستان بسیار ارزانتر از دیگر کشورهای اروپایی است. این موارد باعث شده این کشور به یکی از قطب های پرورش دانشجو در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در اروپا شود. از دیگر مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان این است که دانشجویان پس از اتمام دوره می توانند در دیگر کشورها نیز آزمون پزشکی داده و پس از قبولی در آن، شروع به تحصیل و یا کار کنند. پس نتیجه می گیریم تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان یک انتخاب هوشمندانه و منطقی است.

نحوه دریافت اقامت و وضعیت کار در مجارستان

طبق بررسی های انجام شده به این نتیجه می رسیم که کشور مجارستان نرخ بیکاری پایینی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی دارد. لذا این نشانگر شرایط کاری مطلوب در این کشور است. در آخرین گزارش های آماری نرخ بیکاری مجارستان 4.2 درصد است که بر این اساس می توان گفت از هر 100 نفر 96 نفر شاغل هستند و تعداد افراد بیکار بسیار کم است. این موارد نشان می دهد که افرادی که از توانایی های تحصیلی خود بهره می برند به سادگی می توانند ویزای کار مجارستان را دریافت کرده و در این کشور مشغول به کار شوند. با توجه به اعطای اقامت پس از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان، متقاضیان می توانند پس از تحصیل خود در آنجا مشغول به کار شده و پس از گذشت دوره 5 ساله درخواست اقامت دائم نمایند. همچنین پس از گذشت 8 سال امکان دریافت پاسپورت مجارستان برای آن ها فراهم است.

در جدول زیر نرخ بیکاری در کشور مجارستان برای 10 سال اخیر بررسی شده است.

نرخ بیکاری مجارستان

پرسش و پاسخ درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

آیا مدرکی که در هنگام فارغ التحصیلی از دانشگاه های مجارستان دریافت می کنیم معتبر است؟

بله، همانطور که در بالا اشاره کردیم مدارک اعطا شده در زمان فارغ التحصیلی در تمام اروپا دارای اعتبار می باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان چقدر برای ما هزینه دارد؟

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان به طور میانگین سالانه بین 13 تا 18 هزار دلار آمریکا هزینه دارد.

نحوه ورود به دانشگاه ها جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان به چه صورت است؟

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان باید متقاضی در آزمون ورودی و مصاحبه بعد از آن شرکت کرده و موفق به کسب نمره قبولی گردد.

آیا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان به زبان بومی است؟

خیر، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی انجام می شود.

سخن پایانی درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

از آنجایی که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان امروزه به یکی از اصلی ترین و محبوب ترین گزینه های متقاضیان تبدیل شده است، سعی بر آن داشتیم تا با بررسی دقیق تر، شما را با شرایط آن بیشتر آشنا کنیم. کلیه موارد مربوط به اخذ پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان، مراحل اخذ ویزای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان، شرایط زندگی و بررسی هزینه های جاری دانشجویان، چگونگی درخواست ویزای همراه، اطلاعات درباره کار پس از تحصیل، بررسی موارد مرتبط با اقامت دائم و بسیاری نکات دیگر در این مقاله بازگو شد. موسسه مشاوره ای ملک پور با داشتن سابقه درخشان 15 ساله در زمینه اخذ انواع ویزای کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری، آماده همراهی و ارائه مشاوره رایگان به شما علاقه مندان به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان است. لذا از شما خواهشمندیم در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان، درخواست مشاوره خود را در وب سایت های موسسه ثبت کنید تا کارشناسان مجرب در اولین فرصت با شما تماس بگیرند. همچنین می توانید با تماس با شماره تلفن های شرکت، با مشاوران موسسه جهت دریافت مشاوره رایگان ارتباط برقرار کنید. در پایان از شما خواهشمندیم نقطه نظرات، پیشنهادات، انتقادات و تجربیات خود را در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان با ما به اشتراک بگذارید. امیدواریم مطالبی که در این مقاله عنوان شد مورد توجه شما همراهان عزیز قرار گرفته باشد.

2 پاسخ
 1. hhoseini
  hhoseini گفته:

  سلام
  با توجه به گفته شما بعد از اخذ ویزا تحصیلی امکان گرفتن ویزا برای خانواده هست. من 32 ساله هستم و متاهل و فرزند 7 ساله دارم. آیا امکان گرفتن ویزای کار برای همسرم و اجازه تحصیل برای فرزندم وجود داره؟ اگر داره هزینه ها به چه صورت است؟

  پاسخ
  • shahidi
   shahidi گفته:

   سلام عرض ادب. همراه در کشور مجارستان به خودی خود اجازه کار ندارد و برای این منظور می بایست ابتدا وارد کشور مجارستان شده و بعد درخواست اجازه کار بدهد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *