تمکن مالی یونان ، شرایط و هزینه تمکن مالی یونان ، اقامت از طریق تمکن مالی، شرایط تمکن مالی یونان و خرید خانه در یونان در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. مزایای تمکن مالی یونان چیست؟ شرایط و قوانین یونان برای اعطای اقامت  از طریق تمکن مالیچیست؟ ما در این مقاله به این گونه سوالات پاسخ می دهیم. یکی از روش های محبوب سرمایه گذاری در کشورها روش تمکن مالی می باشد . در روش  تمکن مالی یونان متقاضیان نیازی به ارائه سرمایه در کشور یونان ندارند. بلکه تنها بایستی تمکن مالی و درامد ثابت خود را به دولت این کشور ثابت نمایند. شرط درآمد کافی باید برای هر یک از اعضای خانواده حداقل درآمد 2000 یورو در ماه است و در صورت همراهی فرد با خانواده وی ، این مبلغ برای همسر 20٪ و برای هر فرزند 15٪ افزایش می یابد. میزان درآمد را می توان با حقوق بازنشستگی در خارج از کشور ، سود حساب بانکی یا اثبات دیگری مبنی بر اینکه شخص دارای درآمد کافی از کشور خود می باشد را ارائه داد. از مزایای اخذ اقامت تمکن مالییونان می توان به مجوز سفر به 130 کشور اروپایی بدون اخذ ویزا می باشد. شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تمکن مالی یونان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

تمکن مالی یونان

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • اقامت تمکن مالی چیست؟
 • شرایط و هزینه اخذ اقامت یونان از طریق خودحمایتی
 • امنیت سرمایه گذاری در یونان
 • شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در یونان
 • شرایط اخذ ویزای همراه یونان
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت تمکن مالی یونان
 • هزینه های زندگی در یونان
 • مزایای اقامت تمکن مالی یونان
 • خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه تمکن مالی یونان
 • سوالات متداول راجع به تمکن مالی یونان
 • سخن پایانی

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در زمینه اقامت خود حمایتی یونان

فایل صوتی این ویدئو

اقامت تمکن مالی چیست؟

اقامت تمکن مالی بدین معنی است که بدون سرمایه گذاری در کشور مقصد می توانید اقامت داشته باشید. بدین معنی که شهروندان غیر اتحادیه اروپا که دارای منابع کافی در سطح درآمد سالانه ثابت برای تأمین هزینه های زندگی خود هستند ، می توانند برای روش تمکن مالی اقدام کنند. به این روش ، اقامت تمکن مالی می گویند. در این روش ابتدا اقامتی دو ساله به متقاضی اعطا می شود که بعد از دو سال ، اقامتی سه ساله اعطا می شود. بعد از گذشت 7 سال می توانید به پاسپورت این کشور( اتحادیه شنگن) دست یابید با تمکن مالی سرمایه ایی به کشور مقصد نمی دهید. در عوض یکسری امکاناتی را دریافت می کنید. به طور مثال ؛ در روش تمکن مالی دارای امتیازاتی همچون: اخذاقامت برای  خود و خانواده تان ، تحصیل رایگان فرزندان ، افتتاح حساب در بانک های کشور مقصد و  داشتن مجوز سفر در کل اتحادیه شنگن می باشد. کسانی که خواهان اقامت تمکن مالی در کشورها هستند بایستی به کشور مورد نظر اثبات نمایند که خودتان می توانید خودتان را حمایت مالی کنید و نیازی به سورس ها و کمک های مالی کشور مقصد ندارید.  برای رسیدن به این روش ، اثبات مواردی همچون: داشتن ملک وسرمایه کافی برای تامین هزینه های زندگی خود و خانواده الزامی می باشد.  دارندگان تمکن مالی یونان می توانند به 130 کشور همچون: اتریش، هلند، آلمان و دانمارک بدون ویزا سفر کنند.

پرچم یونان
شرایط عمومی یونان

شرایط و هزینه اخذ اقامت یونان از طریق خودحمایتی

 برای خرید ملک در یونان مبلغ 280,000 یورو نیاز است ، ولی برای تمکن مالی یونان سرمایه ایی مورد نیاز نمی باشد. میزان مبالغی که در حساب باید بلوکه شود بدین صورت است که : نفر اصلی 31,000 یورو ، همسر 15,000 و هر فرزند 5,000 می باشد. متقاضیان بایستی ثابت کنند که وضع مالی خوبی و درآمد ثابت دارند.  بدین معنی که اگر در این کشور نباشید هم این سرمایه به حسابتان واریز می شود . مثل مواردی همچون: سود سهام، سود بانکی و اجاره ملک می تواند جزء درامد فرد باشد.  در این موارد بایستی به دولت یونان اثبات شود که شما با سرمایه خودتان می خواهید در این کشور زندگی کنید. شایان ذکر است که در تمکن مالییونان حق کار کردن در این کشور را ندارید . شما تنها می توانید ملکی را خریداری و آن را اجاره دهید یا ثبت شرکتی را انجام دهید. دارندگان پاسپورت یونانی می توانند در هر کشور اروپایی که خواستند زندگی کنند. به عبارتی دیگر پاس یونانی ، پاسپورت اروپایی می باشد. کشور یونان یکی از کشورهایی می باشد که تنها 6 ماه  در سال شرط حضور دارد.  در ابتدای ورود به شما اقامتی دو ساله اعطا می شود که بعد از دو سال ، اقامتی سه ساله اعطا می شود. بعد از گذشت 7 سال می توانید به پاسپورت این کشور( اتحادیه شنگن) دست یابید . پیرو مطالب بالا؛ سرمایه گذاران بایستی با شرکت بیمه ایی در یونان بابت پرداخت هزینه های درمانی وی  قرار داد داشته باشند .

امنیت سرمایه گذاری در یونان

همان طور که پیش تر بدان اشاره شد در روش تمکن مالی یونان ، نیازی به ارائه سرمایه توسط متقاضی نمی باشد. با خرید ملک در این کشور می توانند به سودآوری ایمنی دست یابند. کسانی که خواهان سرمایه گذاری در یونان هستند بایستی به استاندارد و امنیت سرمایه گذاری در این کشور توجه نمایند. مهمترین شاخص استاندارد های سرمایه گذاری در کشورها ، نرخ مصادره اموال و کنترل فساد  می باشد.

 • نرخ مصادره اموال

 این نرخ بیانگر میزان امنیت سرمایه گذاران در کشور یونان می باشد شاخصه این نرخ بین اعداد 1 تا 7 می باشد. هر چقدر به عدد 1 نزدیک تر باشد بدین معنی است که سرمایه گذاری در این کشور دارای امنیت می باشد.

نرخ مصادره اموال یونان
 • کنترل فساد

این شاخص بیانگر میزان فساد در بخش های دولتی می باشد . شاخصه این نرخ بین اعداد +2.5 و -2.5 می باشد. هرچقدر به عدد +2.5 نزدیکتر باشد نشانگر عدالت بین بخش ها و شهروندان خارجی و داخلی می باشد.

کنرل فساد یونان

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در یونان

اقتصاد یونان با تولید ناخالص داخلی سالانه 209.853 میلیارد دلار ، 51مین اقتصاد جهان است. از نظر برابری قدرت خرید ، یونان با 336.486 میلیارد دلار در سال ، 53 امین اقتصاد جهان است. از سال 2019 ، یونان شانزدهمین اقتصاد بزرگ در 27 عضو اتحادیه اروپا است. سرمایه گذاران علاوه بر توجه به استاندارد های سرمایه گذاری می توانند به شاخص های اقتصادی نیز توجه نمایند. مهمترین شاخص های اقتصادی ؛ نرخ تورم و تولید ناخالص داخلی می باشد.

 • نرخ تورم

نرخ تورم یونان برای سال 2019 0.25٪ ، 0.37٪ کاهش نسبت به سال 2018 بود. نرخ تورم یونان برای سال 2018 0.63٪ بود که نسبت به سال 2017 0.5٪ کاهش داشت. نرخ تورم یونان برای سال 2017 ، 1.12٪ بود که نسبت به سال 2016 ، 1.95٪ افزایش داشت.

نرخ تورم یونان
 • تولید ناخالص داخلی

نمودار نرخ رشد تولید ناخالص داخلی یونان را از سال 2015 تا 2019 نشان می دهد که پیش بینی آن تا سال 2025 است. تولید ناخالص داخلی به ارزش بازار کل کالاها و خدمات تولید شده در هر کشور در سال اشاره دارد. این شاخص مهمی برای قدرت اقتصادی یک کشور است. تولید ناخالص داخلی واقعی برای تغییرات قیمت تنظیم می شود و بنابراین به عنوان شاخص اصلی رشد اقتصادی در نظر گرفته می شود. در سال 2019 ، تولید ناخالص داخلی واقعی یونان در مقایسه با سال قبل حدود 1.87 درصد افزایش یافت.

تولید ناخالص داخلی یونان

بررسی افراد واجد شرایط برای اقامت تمکن مالی یونان

 در تمکن مالی یونان سرمایه ایی نیاز نمی باشد . افراد برای دستیابی به تمکن مالییونان بایستی ثابت کنند که در 7 یا 8 ماه گذشته مبلغ مورد نظر در حسابشان بوده است. دولت یونان برای اعطای تمکن مالی یونان شرایطی را تصویب کرده است:

 • حضور حداقل 6 ماه در سال در خاک کشور یونان
 • اثبات داشتن سپرده به مبلغ 25,000 یورو در حساب متقاضی ( در صورت متاهل بودن درصدی به این مبلغ اضافه می شود. این سپرده بیانگر توانایی تامین یک سال هزینه زندگی در یونان برای یک نفر است.)
 • نشان دادن درامد ثابت حداقل 2,000 تا 2,500 یورو در ماه ( این مبلغ می تواند شامل سود بانکی، سود سهام یا اجاره خانه باشد.)
 • داشتن حداقل 18 سال سن
 • عدم سوء پیشینه

نکته حائز اهمیت در این مورد این است که منبع پول شما برای دولت اروپا و یونان  حائز اهمیت است .

شرایط اخذ ویزای همراه یونان

دغدغه اکثر افراد برای مهاجرت اخذ ویزای همراه می باشد . در روش تمکن مالی یونان ، دولت یونان مجوز اخذ همزمان ویزای همراه را صادر می کند. طبق قوانین کشورها همراه به افرادی همچون: همسر و فرزندان زیر 18 سال اطلاق می شود. شایان ذکر است همراه و فرد اصلی حق کار کردن در کشور یونان را ندارند . تنها می توانند با خرید خانه یا شرکتی در یونان به سودآوری برسند. کسانی که فرزندان بالای 18 سال دارند می توانند از روشهایی همچون: گلدن ویزای یونان یا مهاجرت تحصیلی به یونان برای در کنار هم بودن  اقدام کنند. در این راستا موسسه حقوقی ملک پور می تواند در این زمینه و روش تمکن مالی یونان یارای شما تا پایان مسیر باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت تمکن مالی یونان

کسانی که خواهان اخذ اقامت تمکن مالی یونان هستند بایستی مدارک زیر را به دولت مربوطه ارائه دهند.

 • ارائه پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 3 ماه
 • ارائه  گواهی اشتغال
 • ارائه  گواهی سهام شرکت که نشان دهنده میزان سود دهی سهام باشد ارائه گردد.
 • ارائه  حساب بانکی در ايران و يا خارج از ايران
 • ارائه اجاره نامه املاك
 • ارائه فیش حقوقی معتبر
 • ارائه ارائه اسنادی همچون:  فیش های بانک ، تأمین اجتماعی ، اظهارات بازنشستگی مبنی بر اینکه شما درآمد سالانه 2,000 یورو در ماه را دارید (20٪ برای همسر ، 15٪ برای هر فرزند)
 • عکس
 • ارائه  مدارك هويتي متقاضی و کلیه افراد تحت سرپرستي
 • ارائه عدم سوء پیشینه برای متقاضی و کلیه افراد تحت تکفل
 • ارائه گواهی پزشکی مبنی بر این که متقاضی به بیماری مبتلا به خطرناک برای سلامت عمومی مطابق با استانداردهای بین المللی سازمان بهداشت جهانی مبتلا نیست

هزینه های زندگی در یونان

هزینه زندگی در یونان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی ارزان است. اگرچه حقوق در مقایسه با سایر کشورهای اروپا پایین است ، اما کیفیت زندگی هنوز بالا است. دلیل این امر هزینه های کلی پایین خدمات است. علاوه بر این ، هزینه زندگی در یونان ، مانند هر جای دیگر ، به محل زندگی شما بستگی دارد. هزینه غذا در یونان نسبتاً ارزان است. علاوه بر این ، نرخ مالیات بر ارزش افزوده برای مواد غذایی کمتر از کالاهای دیگر است. با احتساب اجاره ، متوسط ​​هزینه های زندگی یک نفر در یونان حدود 600 یورو در ماه است. اگر دانشجوی دانشگاه هستید ، ماهیانه حدود 500 یورو هزینه خواهید داشت. در حالی که ممکن است یک خانواده چهار نفره ماهیانه حدود 2000 یورو نیاز داشته باشند.

کالا، خدمات یا ملک

متوسط هزینه ( یورو)

رستوران

5- 40

شیر

1.22

گوشت گاو (یک کیلو)

9.49

تخم مرغ (12 عدد)

3.03

سیب، موز، پرتغال

1-1.40

پیاز و سیب زمینی

0.95-1.50

آب (یک و نیم لیتر)

0.85

ورود به تاکسی

3.45

بنزین (هر لیتر)

1.55

آب، برق، گرمایش، سرمایش

144

شهریه مهدکودک

354

یک سال تحصیل در مدارس بین المللی

7000-6000

اجاره اپارتمان در مرکز شهر (ماهیانه)

300-700  

اجاره اپارتمان در حومه شهر (ماهیانه)

290 – 550

خرید هرمتر مربع آپارتمان در مرکز شهر به طور متوسط

1500

خرید هرمتر مربع آپارتمان در حومه شهر به طور متوسط

1600

میانگین حقوق ماهیانه (بعد از پرداخت مالیات)

760

مزایای اقامت تمکن مالی یونان

اقامت تمکن مالی یونان مانند بسیاری از کشورها دارای مزایایی می باشد این مزایا عبارتند از:

 • سریع ترین روش برای اخذ اقامت دائم اروپااخذ همزمان ویزای همراه
 • پایین بودن هزینه های زندگی
 • بدون نیاز به مدرک زبان
 • تحصیل رایگان فرزندان
 • آزادی سفر به تمام کشورهای حوزه شنگن

خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه تمکن مالی یونان

کسانی که خواهان مهاجرت به یونان هستند بایستی به این نکته توجه نمایند که پروسه اخذ اقامت تمکن مالییونان و خرید خانه در یونان دارای پیچیدگی می باشد. شما عزیزان برای موفقیت در این زمینه بایستی از مشاوره و کمک های وکلای مجرب و متخصص در این زمینه بهره مند شوید . در این راستا موسسه حقوقی ملک پور با تیمی از وکلا و مشاوران مجرب و متخصص در زمینه مهاجرت و روش های تمکن مالی در برترین کشورهای جهان یارای شما تا پایان مسیر می باشد. شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

سوالات متداول راجع به تمکن مالی یونان

✅ چگونه می توانیم اقامت  تمکن مالی یونان را اخذ کنیم؟

برای اخذ اقامت تمکن مالی یونان ابتدا  اقامتی دو ساله به متقاضی  اعطا می شود که بعد از دو سال ، اقامتی سه ساله اعطا می شود. بعد از گذشت 7 سال می توانید به پاسپورت این کشور( اتحادیه شنگن) دست یابید .

✅  مزایای اخذ اقامت تمکن مالی یونان چیست؟

این روش دارای مزایایی همچون: آزادی سفر به کشورهای حوزه شنگن، اخذ همزمان ویزای همراه، تحصیل رایگان فرزندان می باشد.

✅  آیا خارجیان می توانند در یونان خانه بخرند؟

بعضی از مناطق یونان مناطق مرزی تعیین شده (paramethoria periohi ) است و خارجی ها برای خرید زمین در این مناطق مجاز به خرید ملک هستند.

مقالات مرتبط

سخن پایانی در رابطه با تمکن مالی یونان

تمکن مالی یونان ، هزینه های زندگی در یونان ، شرایط و هزینه تمکن مالی یونان ، اقامت از طریق تمکن مالی، شرایط تمکن مالی یونان و مدارک مورد نیاز اخذ اقامت تمکن مالی یونان در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. همان طور که در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم؛ با اخذ اقامت تمکن مالی یونان می توانید در عرض 5 سال ، اقامت دائم و بعد از گذشت دو سال می توانید اقدام به اخذ پاسپورت یونان کنید . خرید ملک در یونان باعث رسیدن به سودآوری بیشتری می شود. از آنجا که همراه و فرد اصلی حق کار کردن در این کشور با روش تمکن مالی را ندارند ، می توانند با خرید ملک یا شرکتی به سودآوری برشند. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمینه تمکن مالی یونان در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *