ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان، وکیل ثبت شرکت در آلمان، ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آلمان، ثبت شرکت بازرگانی در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. نقش طرح تجاری در ثبت شرکت در کشور آلمان چیست؟ هزینه ها و سرمایه لازم برای تاسیس شرکت در آلمان چگونه است؟ مدارک لازم جهت ثبت شرکت در آلمان  چیست؟ وکیل معتبر چگونه می تواند شما را در این مسیر همراهی می کند؟ مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت چگونه است؟ ما در این مقاله سعی بر  این داریم تا به سوالات این چنینی پاسخ دهیم . شما عزیزان برای اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

ثبت شرکت در آلمان

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور آلمان و شرایط زندگی در آلمان
 • اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان
 • شاخص های اقتصادی تاثیر گذار
 • استانداردهای سرمایه گذاری
 • انواع ثبت شرکت در آلمان
 • هزینه های ثبت شرکت در آلمان
 • نکات مثبت ثبت شرکت در آلمان
 • وکیل ثبت شرکت در آلمان و خدمات موسسه MIE
 • مراحل ثبت شرکت در آلمان
 • طرح تجاری برای ثبت شرکت در آلمان
 • نکات مهم نهایی ثبت شرکت در آلمان
 • سوالات متداول در زمینه ثبت شرکت درآلمان
 • سخن پایانی در زمینه ثبت شرکت در آلمان

درباره کشور آلمان و شرایط زندگی در آلمان

کشور آلمان به دلیل موقعیت اقتصادی خوب، نرخ بیکاری پایین و  برخی شاخص های اقتصادی بالا مورد تقاضای بسیاری از سرمایه گذاران خارجی  می باشد. پایتخت این کشور نیز شهر زیبای برلین، زبان رسمی ، آلمانی، واحد پول به یورو و دین رسمی این کشور، مسیحی می باشد. همسایه کشورهای آلمان شامل لهستان، چک، اتریش، فرانسه، مجارستان، هلند، لوکزامبرگ و سوئیس می باشد. جمعیت  این کشور به طور حدودی ۸۲ میلیون با مساحت ۳۵۷.۳۸۶کیلومتر مربع می باشد. از مهمترین شهرهای کشور آلمان میتوان به فرانکفورت، هامبورگ، مونیخ و درسدن اشاره کرد.

پرچم آلمان
شرایط عمومی آلمان

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان

کشور آلمان به دلیل اینکه دارای اقتصاد قوی و شرایط کارآفرینی و سرمایه گذاری عالی می باشد توجه بسیاری از مهاجران که تمایل به سرمایه گذاری و ثبت شرکت دارند را به خود جلب کرده است. ثبت شرکت در آلمان یکی از روش های اخذ اقامت این کشور می باشد. در این راستا سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت، حداقل ۲۵۰۰۰ یورو می باشد.  برای اینکه سرمایه گذاران بتوانند در این کشور شرکتی را ثبت کنند بایستی، طرح تجاری خود را به دولت آلمان ارائه دهند و در صورتی که این طرح پذیرفته شد می توانند نسبت به ثبت شرکت در این کشور اقدام کنند. همچنین این طرح باید برای کشور آلمان سوداور باشد. برای دست یابی به تابعیت این کشور سرمایه گذاران بایستی 5 سال مالیات را به طور منظم پرداخت کنند و بس از گذشت 3  سال از اقامت دائم ، می توانند پاسپورت این کشور را اخذ کنند.

شاخص های اقتصادی تاثیر گذار

کسانی که خواهان ثبت شرکت در کشور آلمان می باشند بایستی به شاخص های تاثیر گذار همچون: نرخ بیکاری، نرخ تورم، نرخ سود بانکی، نرخ مالیات  نیز توجه نمایند.

 • نرخ بیکاری

 • نرخ تورم

 • نرخ سود بانکی

 • نرخ مالیات

استانداردهای سرمایه گذاری

سرمایه گذارانی که خواهان سرمایه گذاری در کشور آلمان هستند بایستی استادارهای تاثیر گذار مورد بررسی قرار دهند.  همچنین سرمایه گذاران در هنگام سرمایه گذاری باید به نظام قضایی و دادگاه آن کشور توجه کنند. در رابطه با سرمایه گذاری در کشور آلمان نرخ مصادره اموال (expropriation risk) یکی از مهمترین استانداردهای سرمایه گذاری می باشد. سرمایه گذاران می توانند بدون هیچ ریسکی در این کشور اقدام به سرمایه گذاری کنند. یکی دیگر از موارد مهم دیگر در سرمایه گذاری براورد کنترل فساد اداری می باشد. براساس نمودار ارائه شده کنترل فساد در این کشور ۹۳.۵ درصد بوده و این شاخص نشان می دهد که درصد  فساد در کشور آلمان خیلی پایین است.

 • کنترل فساد

انواع ثبت شرکت در آلمان

 • شرکت با مسئولیت محدود

  برای ثبت شرکت در آلمان می توان از طریق ثبت شرکت با مسئولیت محدود اقدام کرد. این شرکت می تواند توسط حداقل یک سرمایه گذار ثبت شده و حداقل سرمایه لازم برای این نوع شرکت ۲۵۰۰۰ یورو می باشد. شرکت سهامی خاص با مسئولیت محدود قابل انتقال به سهامی عام نمی باشد.

 • شرکت های سهامی

  شرکت های سهامی به سرمایه زیادی نیاز داشته  که حداقل سرمایه مورد نیاز ۵۰۰۰۰ یورو بوده و مسئولیت اعضای شرکت بستگی به سرمایه ای که در شرکت گذاشته اند دارد. سرمایه گذاران باید یک هیئت ناظر و حسابرس  برای شرکت مشخص کنند. حداقل تعداد هیئت ناظران ۳ نفر می باشد. سرمایه ای که افراد در این شرکت ها میگذارند می تواند بیشتر از ۵۰۰۰۰ یورو نیز باشد.

 • شرکت شراکتی عام

  حداقل افراد مورد نیاز برای شراکت دو نفر بوده و شریکان هدف های تجاری مشترک داشته  و هر دو آنها می توانند در امور شرکت تصمیم گیری کرده و در صورت ورشکستگی شرکت ضرر وارد شده به شرکت به طور یکسان محاسبه می شود.

 • تاسیس شعبه

  افرادی که دارای شرکتی در کشور دیگر باشند می توانند شعبه آن شرکت را در آلمان تاسیس کنند.

هزینه های ثبت شرکت در آلمان

برای ثبت شرکت در آلمان باید از هزینه های آن اطلاع کافی پیدا کرده و براساس هزینه های جدید اقدام کنیم. هزینه های ثبت بر اساس نوع شرکت و زمان ثبت متفاوت بوده و برای دریافت اطلاعات جدید وکیل معتبر می تواند شما عزیزان را در اخذ اطلاعات جدید کمک کند.  نکته دیگر در مورد ثبت شرکت این است که موسسه MIE می تواند با شرایط فعلی، شما را راهنمایی کرده و تمام اطلاعات مورد نیاز را در این مورد کسب کنید. حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در آلمان ۲۵۰۰۰ یورو بوده و افراد می توانند با ارائه یک طرح تجاری نسبت به آن اقدام کنند. هزینه ها فقط شامل هزینه ثبت شرکت و سرمایه نبوده و هزینه های جانبی دیگر نیز دارد. همانگونه که ذکر شد این هزینه ها متغیر بوده و می توانید از موسسات حقوقی معتبر اطلاعات کسب کنید و موسسه حقوقی ملک پور نیز آماده ارائه مشاوره رایگان در این زمینه می باشد.

نکات مثبت ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان دارای مزایا و نقاط مثبتی می باشد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

 • نیاز نداشتن به شراکت با سهامداران آلمانی راندارید و داشتن مالکیت تام برای سرمایه گذار
 • بالا نبودن سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت
 • نداشتن امتیاز برای ثبت شرکت در آلمان
 • اخذ اقامت برای سرمایه گذار و همراه ، تحصیل رایگان فرزندان و مجوز کار برای همراه
 • امکان سفر به کشورهای حوزه شنگن

وکیل ثبت شرکت در آلمان و خدمات موسسه MIE

یکی از مواردی که افراد در سرمایه گذاری باید مد نظر قرار دهند این است که اقدام برای ثبت شرکت با یک وکیل مجرب منجر به موفقیت بهتر و بیشتر در این مسیر شده و در تمام مسیر مربوط به ثبت شرکت ما را راهنمایی خواهند کرد. انتخاب وکیلی که به شرایط اقتصادی کشور آلمان آشنایی کافی داشته، می تواند کمک کند که این مراحل سریعتر طی شده و درصد موفقیت در این مسیر سرمایه گذاری بالاتر رود. اگر می خواهید که برای ثبت شرکت در آلمان اقدام کنید ولی در این مسیر مشکل دارید می توانید با انتخاب یک وکیل ثبت شرکت در آلمان مطمئن تر اقدام کنید. موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش با ۱۵ سال سابقه در این زمینه می تواند افراد علاقمند به اقدام برای ثبت شرکت را راهنمایی بیشتر کرده و با داشتن آشنایی کافی به شرایط اقتصادی و سرمایه گذاری کشور آلمان می توانند در این مسیر تا آخرین مراحل شما را راهنمایی کنند.

مراحل ثبت شرکت در آلمان

سرمایه گذاران برای ثبت شرکت در آلمان بایستی پروسه ایی را بگذرانند. این پروسه عبارتند از:

 • تکمیل فرم

  این مرحله شامل انتخاب و ثبت طرح تجاری می باشد.

 • ثبت عنوان برای شرکت

  نامی که برای شرکت انتخاب می کنیم باید برای شرکت های قبلی ثبت نشده باشد.

 • حساب بانکی

  یک حساب بانکی باید به اسم شرکت ثبت شده و حداقل سرمایه توسط شخص باید در حساب گذاشته شده و نامه ای از بانک برای دفتر اسناد رسمی مربوطه ارائه شود.

 • ارائه مدارک

  مدارک باید به صورت کامل به دادگاه محلی ارائه شود تا به ثبت تجاری برسد.

بعد از تکمیل مراحل بالا،  باید دفتر محلی از ثبت این شرکت مطلع شده و صاحب شرکت باید  نیروهای استخدام شده را بیمه کند. نکته دیگر این است که هر شرکتی باید مالیات پرداخت کرده و برای انجام این کار باید مدارکی را برای اداره مالیات ارائه دهد و در صورت مراجعه اداره مالیات به صاحب شرکت یک شماره مالیات یا شماره VAT ID می دهد. بعد از این مرحله شرکت می تواند فعالیت تجاری خود را شروع کند.

طرح تجاری برای ثبت شرکت در آلمان

یکی از موارد مهم  شرایط ثبت شرکت طرح تجاری و یا همان business plan می باشد. افرادی که قصد ثبت شرکت در این کشور را دارند باید برای شرکت خود هدف و طرحی داشته و این طرح مورد تایید دولت آلمان قرار گیرد. طرح تجاری می تواند توسط خود شخص نوشته شود و اگر دولت این طرح را تایید کند می تواند در این کشور نسبت به ثبت شرکت اقدام کند. همانطور که ذکر شد طرح تجاری برای ثبت شرکت در آلمان باید توسط خود شخص نوشته شده و یا از افرادی که در این زمینه تجربه دارند راهنمایی بخواهد. طرح ذکر شده باید به رشد اقتصادی کشور آلمان کمک کرده و سود دهی بالایی داشته باشد. بنابراین یکی از مراحل اولیه و مهمی که در ثبت شرکت بسیار مهم بوده همین طرح تجاری است و در صورت مفید نبودن می تواند منجر به ردی این درخواست شود.

نکات مهم نهایی ثبت شرکت در آلمان

 • بررسی شاخص های اقتصادی کشور قبل از سرمایه گذاری و ثبت شرکت از اهمیت بالایی برخوردار بوده و به انتخاب مسیر درست کمک می کند. همانگونه که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت نرخ بیکاری در المان بسیار کم بوده و مالیات اخذ شده در مقایسه با برخی کشورهای دیگر کمتر می باشد. بنابراین افراد زیادی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور اقدام می کنند.
 • طرح تجاری افراد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و این طرح باید دارای سود دهی بالا بوده و در بهبود اقتصاد کشور آلمان تاثیر زیادی داشته باشد. بنابراین هر چقدر این طرح تجاری خلاقانه تر باشد در پروسه ثبت شرکت در کشور آلمان موفق تر خواهند بود.
 • افراد در این کشور نیازی به شراکت در سهام با تبعه آلمانی نداشته و می توانند اختیار سهام شرکت خود را به عهده بگیرند.

سوالات متداول در زمینه ثبت شرکت در آلمان

حداقل سرمایه مورد نیاز جهت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان چقدر است ؟

باید مدارک را به طور دقیق و بدون کم و کاستی به سفارت این کشور ارائه کنید . در غیر این صورت ممکن است نوع فعالیت مبهم باشد و دولت آلمان اجازه تجارت را برای متقاضی صادر نکند. اگر با چگونگی فرآیند تکمیل آشنایی کافی ندارید. به شما پیشنهاد می‌کنیم از وکلای متخصص در این زمینه کمک بگیرید. تا بتوانید شرکت مورد نظرتان را به راحتی در آلمان راه اندازی کنید و در زمینه تجارت بین المللی فعالیت داشته باشید.

مراحل دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت، چگونه است؟

ابتدا مدارک شما ترجمه رسمی شده و به تایید سفارت آلمان می‌رسد. مدارک تایید شده به علاوه طرح توجیهی برای وکلای موسسه حقوقی سروش فردا در آلمان ارسال شده تا پس از تایید طرح توجیهی در اداره ثبت شرکت‌ها در ایالت مورد نظر شما در آلمان، شرکتی به نام شما ثبت گردد. پس از ثبت شرکت، حساب بانکی برای شرکت شما افتتاح می‌شود و پس از آن شما با مراجعه به سفارت ویزای سه ماهه دریافت خواهید کرد. سپس باید به آلمان بروید و مراحل اولیه طرح توجیهی را انجام دهید.

فرآیند اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت چقدر طول می‌کشد؟

کل پروسه معمولاً بین ۷ تا ۱۰ ماه به طول می‌انجامد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی در زمینه ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان، مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در آلمان، طرح تجاری در آلمان و پروسه لازم برای ثبت شرکت در کشور آلمان به همراه اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. کشور آلمان گزینه خوبی برای سرمایه گذارانی است که قصد ثبت شرکت در این کشور را دارند. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت پایانی مقاله در مورد سرمایه گذاری و تاسیس شرکت در آلمان مطرح کنید و مشاوران مجرب ما در کوتاهترین زمان پاسخ می دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *