ثبت شرکت در فنلاند

ثبت شرکت در فنلاند

و انواع روش های ثبت شرکت

ثبت شرکت در فنلاند، مهاجرت به فنلاند از طریق ثبت شرکت، هزینه سرمایه گذاری در فنلاند، مراحل ثبت و ارائه طرح تجاری برای ثبت شرکت در فنلاند و اخذ اقامت فنلاند از طریق ثبت شرکت در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار  می گیرد. سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در فنلاند چقدر است؟ انواع شرکت و شرایط به ثبت رساندن آنها به چه صورت می باشد؟ اخذ اقامت و پاسپورت فنلاند از طریق ثبت شرکت امکانپذیر است؟ بسیاری از سرمایه گذاران هستند که به خاطر داشتن شرایط بسیار خوب در فنلاند قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند و یکی از هدف های مهم آنها نیز گرفتن اقامت از این طریق می باشد. شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

ثبت شرکت در فنلاند

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور فنلاند و شرایط ثبت شرکت در فنلاند
 • اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در فنلاند
 • استاندارد های سرمایه گذاری در کشور فنلاند
 • شاخص های اقتصادی تأثیر گذار بر سرمایه گذاری در فنلاند
 • انواع شرکت در فنلاند
 • هزینه های مورد نیاز ثبت شرکت در فنلاند
 • نقاط مثبت ثبت شرکت در فنلاند
 • وکیل ثبت شرکت و خدمات مؤسسهMIE
 • مراحل ثبت ثبت شرکت در فنلاند
 • طرح تجاری (بیزینس پلن) برای ثبت شرکت در فنلاند
 • نکات مهم نهایی ثبت شرکت در فنلاند
 • سوالات متداول در زمینه ثبت شرکت در فنلاند
 • سخن پایانی درباره ثبت شرکت در فنلاند

درباره کشور فنلاند و شرایط ثبت شرکت در فنلاند

فنلاند یکی از کشورهای عضو اروپا و واقع در شبه جزیره اسکاندیناوی می باشد. بخش شمالی فنلاند به دلیل قرار داشتن در قطب شمال، دارای زمستان های بسیار طولانی و سرد و تابستان های بسیار کوتاه است و برای زندگی خیلی مناسب نمی باشد، زیرا آب و هوای معتدلی ندارد. کشور فنلاند به دلیل داشتن اقتصاد رو به رشد و عالی که دارد یکی از قطب های اقتصادی اروپا محسوب می شود. از این رو سرمایه گذاران بسیاری وجود دارند که تمایل به ثبت شرکت در فنلاند دارند. زبان رسمی این کشور فنلاندی و سوئدی می باشد. این کشور از لحاظ فساد اقتصادی ، نرخ  تورم و نرخ بیکاری پایینی که دارد شرایط مناسبی را برای متقاضیان کار و ثبت شرکت در فنلاند به وجود آورده است. هلسینکی پایتخت فنلاند و واحد پول آن نیز یورو می باشد.

پرچم فنلاند
شرایط عمومی فنلاند

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در فنلاند

یکی از روش های سرمایه گذاری در فنلاند ثبت شرکت در فنلاند می باشد. افراد بسیار زیادی وجود دارند که در حال حاضر خواستار اخذ اقامت این کشور فوق العاده می باشند. ثبت شرکت در فنلاند داشتن یک طرح تجاری و بیزینس پلن بسیار قوی الزامی می باشد. این طرح تجاری بایستی برای کشور فنلاند سودآور باشد تا از این طریق به سرمایه گذار اقامتی اعطا شود.  در صورت داشتن این طرح تجاری قوی ابتدا سرمایه گذار می بایست بیست درصد از سرمایه خود را در یک موسسه اعتباری فنلاند سپرده گذاری کرده و پس از اینکه مجوز های لازم را دریافت کرد، این مبلغ را به حساب اصلی برای اجرا کردن طرح انتقال نماید. برای اخذ اقامت موقت گذراندن پروسه ایی همچون: مراحل قانونی ثبت رساندن شرکت،  ارائه طرح تجاری و تاییدیه توسط اداره مربوطه د ر فنلاند  الزامی می باشد. بعد از تمدید اقامت موقت در طی ۵ سال اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. که در صورتی که سرمایه گذار اقامت این کشور ر ا اخذ کند می تواند برای خانواده خود نیز اقدام نماید.

استاندارد های سرمایه گذاری در کشور فنلاند

سرمایه گذاران  می بایست استانداردهای سرمایه گذاری در کشور فنلاند را مورد توجه قرار دهند. در ادامه استاندارد های سرمایه گذاری تولید ناخالص داخلی، نرخ مصادره اموال ارائه شده است.

 • رشد ناخالص داخلی

تولید ناخالص داخلی فنلاند
 • نرخ مصادره اموال

مصادره اموال فنلاند

شاخص های اقتصادی تأثیر گذار بر سرمایه گذاری در فنلاند

سرمایه گذاران علاوه بر استاندارد های سرمایه گذاری بایستی به شاخص های اقتصادی تاثیر گذار مانند رشد اقتصادی، نرخ بیکاری و مالیات نیز توجه نمایند.  در نمودارهای زیر این شاخص ها  ارائه شده است:

 • نرخ مالیات

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری فنلاند
 • تولید ناخالص داخلی

تولید ناخالص داخلی فنلاند

انواع شرکت در فنلاند

ثبت شرکت در فنلاند می بایست با مشخص کردن نوع شرکت آغاز گردد که در ادامه انواع شرکت در فنلاند برای شما مشخص خواهد شد:

 • شرکت با مسئولیت محدود

  شرکت با مسئولیت محدود مخصوص شرکت های کوچک می باشد و حداقل سرمایه آن  ۱۵۵۲یورو است که می بایست نصف آن در زمان تأسیس به عنوان سرمایه اولیه در حساب شرکت موجود باشد. این شرکت می تواند دارای یک یا چند مدیر باشد و بیشتر شرکت‌هایی که در فنلاند به ثبت می رسند، با مسئولیت محدود هستند.

 • راه اندازی یک شعبه از شرکت اصلی

  با راه اندازی یک شعبه از شعبه مادر در واقع معرف شرکت به عنوان شرکت فنلاندی می باشد. شایان ذکر است که شرکت مادر مسئولیت تمام هزینه‌های شعبه خود در فنلاند را می بایست به عهده بگیرد.

 • شرکت سهامی عام

  شرکت سهامی عام بیشتر برای شرکت های بزرگ می باشد و حداقل سرمایه آن ۶۱ هزار و ۵۰۰ یورو است که می تواند برای دو شریک باشد در این نوع شرکت ها چند نفر به عنوان هیئت مدیره این شرکت را اداره می کنند.

 • شرکت تعاونی

  شرکت تعاونی در دو نوع شرکت با مسئولیت محدود و شرکت با مسئولیت نامحدود می باشد. داشتن شرایطی همچون: حداقل سه شریک و ۱۸۵۵۲یورو به عنوان سرمایه که می بایست ۲۵ درصد از این میزان سرمایه را در زمان تأسیس در حساب قرار داده باشند، برای ثبت شرکت الزامی می باشد.

هزینه های مورد نیاز ثبت شرکت در فنلاند

برای ثبت شرکت در فنلاند حداقل سرمایه مورد نیاز در بخش انواع شرکت ها گفته شد، در این قسمت به بررسی هزینه های زندگی در فنلاند و اجاره خانه می پردازیم:

هزینه زندگی فنلاند

نقاط مثبت ثبت شرکت در فنلاند

قاعدتا ثبت شرکت در فنلاند دارای مزایایی همچون: شرایط بسیار عالی و سطح کیفیت بالای زندگی ، داشتن جایگاه بالا و بدون محدودیت در تجارت ، یکی از بزرگترین صادرکنندگان جهان، دسترسی بسیار سریعی برای بازارهای فروش جهانی، راهی سریع و مطمئن را برای کسب و کار، دسترسی آسان به تمام نقاط جهان به دلیل دارا بودن زیرساخت های بسیار متعددی در حمل و نقل مانند: مسیرهای دریایی، ریلی و هوایی و همچنین این کشور دارای موقعیت استراتژیک در بازار اروپا می باشد که تاثیر به سزایی در اقتصاد دنیا کسب نموده است، می باشد.

وکیل ثبت شرکت و خدمات مؤسسهMIE

ثبت شرکت در فنلاند نیازمند پشتیبانی و گرفتن مشاوره تخصصی از افراد متخصص که دارای مجوز قانونی برای این امور می باشند، است. موسسه حقوقی بین المللی MIE اتریش با داشتن متخصصان، وکلا و مشاورین مجرب که به صورت مداوم در حال به روز رسانی اطلاعات و آگاهی از آخرین تغییرات بین‌المللی است، می تواند شما را در این مسیر یاری کند. موسسه MIE در این مسیر صفر تا صد پروسه قانونی ثبت شرکت در فنلاند را انجام می دهد و با کمک از شرکت هایی که بیزینس پلن های بسیار قوی می نویسند،  شما را برای اخذ اقامت از این طریق یاری می نماید. اما با توجه به اینکه در حال حاضر این کشور از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت سخت‌گیری‌های بسیار زیادی را نسبت به ایرانیان اعمال می نماید، پیشنهاد می‌کنیم که قبل از هرگونه اقدامی برای آگاهی از شرایط حال حاضر نسبت به نظرات و مشاوره های وکلای ما اطمینان حاصل نمایید.

مراحل ثبت ثبت شرکت در فنلاند

ثبت شرکت در فنلاند مستلزم گذارندن پروسه ایی می باشد که عبارتند از:

 • برآورد هزینه های ثبت شرکت و سرمایه اولیه و همچنین هزینه های جانبی و احتمالی
 • انتخاب نوع شرکت
 • افتتاح حساب بانکی، ثبت در دفتر اسناد رسمی به صورت قانونی و قرار گرفتن سرمایه اولیه در شرکت
 • ارائه یک طرح مالی و بیزینس پلن بسیار قوی به اداره اسناد رسمی
 • ارائه پیش نویس های مقررات شرکت تعیین و گزارشی توسط حسابرس
 • انتخاب هیئت مدیره و فعالیت شرکت آغاز شود

طرح تجاری (بیزینس پلن) برای ثبت شرکت در فنلاند

سرمایه گذارانی که قصد ثبت شرکت در فنلاند و اخذ اقامت از این طریق را دارند، می‌بایست توجه کنند که داشتن بیزینس‌پلن بسیار قوی و طرح تجاری که نوآورانه باشد، بسیار تاثیر گذار و موثر در گرفتن این نوع اقامت می باشد. بنابراین طرح تجاری می بایست بسیار نوآورانه و سوده ده و مفید برای اقتصاد فنلاند باشد تا اداره مهاجرت از این طریق به افراد اقامت دهد. البته شرایط و استانداردهای دیگر نیز علاوه بر این طرح تجاری قوی مورد بازبینی قرارمی گیرد که می‌بایست اصولی باشد. بسیاری از کارآفرینان هستند که قصد ایجاد کسب و کار و کارآفرینی در این شرکت دارند که با ارائه طرح تجاری می‌توانند به این هدف نائل گردند. متقاضیان و کارافرینانی که در آخر به قصد دریافت اقامت می خواهند وارد فنلاند بشوند با یک برنامه و سرمایه گذاری مناسب می توانند این عمل را انجام دهند.

نکات مهم نهایی ثبت شرکت در فنلاند

 • آگاهی از میزان شاخص ها و استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور
 • استفائه از یک وکیل مجرب و متخصص در زمینه ثبت شرکت
 • توجه داشته باشید که نرخ مالیات در این کشور چه میزانی می باشد تا با مخارج پس از به ثبت رساندن شرکت و همچنین مخارج احتمالی که ممکن است در این مسیر وجود داشته باشد، آشنایی پیدا نمایید.
 • سرمایه گذارانی که مالیات خود را به صورت منظم پرداخت می نمایند، می توانند از امکانات گمرکی که وجود دارد، بهره مند گردند.

سوالات متداول در زمینه ثبت شرکت در فنلاند

آیا با ثبت شرکت در فنلاند می توانیم اقامت این کشور ر ا اخذ کنیم؟

ثبت شرکت در فنلاند داشتن یک طرح تجاری و بیزینس پلن بسیار قوی الزامی می باشد. این طرح تجاری بایستی برای کشور فنلاند سودآور باشد تا از این طریق به سرمایه گذار اقامتی اعطا شود.

نرخ مصادره اموال در کشور فنلاند چقدر است؟

1.

مقالات مرتبط

سخن پایانی درباره ثبت شرکت در فنلاند

ثبت شرکت در فنلاند، مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در فنلاند، ارائه بیزنس پلن برای ثبت شرکت در فنلاند و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در فنلاند این مقاله کامل مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. شرایط عمومی این کشور و مسائل اقتصادی و شاخص های مهم آن گفته شد و دریافتیم که در حال حاضر برای اینکه بتوانید از طریق ثبت شرکت در فنلاند اقامت بگیرید، می بایست طرح تجاری قوی و فوق‌العاده ارائه دهید تا این برنامه تجاری برای دولت مفید واقع گردد و دولت بخواهد از این طریق به شما اقامت دهد. این امر با توجه به شرایط حال، کار بسیار آسانی نیز نمی باشد. شما عزیزان می توانید در زیر همین مقاله پیرامون ثبت شرکت در فنلاند سوال و یا در صورت داشتن هرگونه انتقادی ما را از نظرات و انتقادات خود با خبر سازید و در صورتی که نسبت به مطالب موجود و محتوای این مقاله رضایت دارید، در زیر همین مقاله به ما پنج ستاره امتیاز بدهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت

این یک اطلاعیه از برخی وقایع است.

×