خرید ملک در آلمان

خرید ملک در آلمان، مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک، خرید خانه در آلمان و اقامت، قوانین و سرمایه مورد نیاز خرید ملک در آلمان، نحوه جستجوی خانه در آلمان، اجاره خانه مبله  و قیمت مغازه در کشور آلمان در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. آیا با سرمایه گذاری می توانیم پاسپورت کشور آلمان را بدست آوریم؟ شرایط سرمایه گذاری درکشور آلمان چیست؟ قیمت املاک در آلمان چگونه است؟ آیا  امکان خرید ملک  در آلمان امکان پذیر است ؟ سرمایه مورد نیاز برای خرید خانه چقدر است؟ در این مقاله سعی شده است به سوالات شما پاسخ دهیم. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و از آن ها مشاوره رایگان دریافت کنید. همچنین می توانید در بخش دیدگاه انتهای مقاله پرسش های خود را مطرح نمایید و در اسرع وقت پاسخ خود را از مشاورین این موسسه دریافت کنید.

خرید ملک در آلمان

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور آلمان و شرایط خرید ملک در آلمان
 • بررسی استاندارد های سرمایه گذاری در آلمان
 • شاخص های اقتصادی تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در آلمان
 • هزینه زندگی و قیمت خانه در کشور آلمان
 • هزینه های خرید یا اجاره خانه در آلمان
 • نحوه اخذ اقامت آلمان با سرمایه گذاری در بخش املاک
 • توصیه ها حقوقی خرید ملک در آلمان
 • سوالات متداول در زمینه خرید ملک در آلمان
 • سخن پایانی درباره خرید ملک در آلمان

درباره کشور آلمان و شرایط خرید ملک در آلمان

آلمان جز کشور های صنعتی اتحادیه اروپا و دارای اقتصادی قوی می باشد. برلین پایتخت این کشور ، زبان آلمانی ؛زبان رسمی این کشور می باشد.  با توجه به رشد اقتصادی بالای این کشور مهاجران زیادی به روش های گوناگونی قصد مهاجرت به این کشور را دارند. یکی از روش هایی که توجه  بیشتر مهاجران  را به خود جلب کرده است ، خرید ملک است .از طریق این روش ، اقامت موقت به شما داده می شود. برای دست یابی به اقامت دائم، می بایست شرایط و قوانین این کشور را بخوبی بلد باشند.

پرچم آلمان
شرایط عمومی آلمان

بررسی استاندارد های سرمایه گذاری در آلمان

همانطور که پیش تر اشاره کردیم کشور آلمان به دلیل صنعتی بودن در جهان بعد از چین و امریکا ، سالانه مهاجران زیادی را پذیرا است. اصولا کسانی که خواهان سرمایه گذاری در کشورها می باشند باید به استاندارد های تاثیر گذار توجه داشته باشند. دو استاندارد تاثیر گذار در این زمینه، میزان کنترل فساد و نرخ مصادره اموال می باشد. در رابطه با تاثیر و اهمیت این دو بر سرمایه گذاری بدین صورت است که  ؛ متقاضیان نسبت به اموال و سرمایه خودشان امنیت داشته باشند.

 • نرخ کنترل فساد

این نرخ بیانگر  میزان کنترل  دولت و قوه قضایی این کشور بر میزان فساد های مالی و غیره است:

 • نرخ مصادره اموال

این نرخ بیانگر امنیت اقتصادی برای سرمایه گذاران است .

شاخص های اقتصادی تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در آلمان

قبل از اقدام به خرید ملک در این کشور باید به  شاخص های اقتصادی تاثیر گذار توجه کنید. این شاخص ها بیانگر میزان رشد اقتصادی و سود دهی کشور ها است. در ادامه برخی از شاخص ها را بررسی می کنیم:

 • رشد اقتصادی

 • نرخ مالیات

نکته حائز اهمیت در این زمینه نرخ مالیات است . چرا که  سرمایه داران با داشتن هر ملک یا اموالی موظف به پرداخت یکسری مالیات ها به این دولت هستند، لذا بررسی نرخ مالیات برای برنامه بلند مدت اقتصادی برای هر سرمایه گذاری می تواند مهم باشد:

 • نرخ بهره بانکی

کسانی که سرمایه لازم برای خرید ملک را ندارند و خواهان اخذ وام از بانکهای آلمان هستند باید به نرخ بهره بانکی این کشور توجه کنند.

هزینه زندگی و قیمت خانه در کشور آلمان

مهاجران می بایست علاوه بر مواردی که در بالا بدان اشاره شد، به هزینه های زندگی در این کشور نیز توجه کنند.  شایان ذکر است که این هزینه ها بستگی به انتخاب نوع روش مهاجران دارد.

 • هزینه های زندگی

هزینه های خرید یا اجاره خانه در آلمان

نرخ تورم در مبحث هزینه زندگی دارای اهمیت است . زیرا شما با این نرخ می توانید هزینه های سال های آینده خود را محاسبه کنید. به عبارتی دیگر اگر نرخ تورم بالا باشد بدین معنی است که ؛ هزینه های زندگی در کشور مقصد بالا است و بالعکس.  نرخ تورم در کشور آلمان در نمودار زیر قابل مشاهده می باشد:

نحوه اخذ اقامت آلمان با سرمایه گذاری در بخش املاک

همان طور که گفته شد به خاطر شرایط مطلوب زندگی در آلمان، هزینه های کم، عدم وجود قوانین محدود کننده خارج از منطق، وجود امکانات رفاهی و زندگی در منطقه اتحادیه اروپا توجه بسیاری از طرمایه گذاران برای خرید ملک را به خود جلب کرده است. شایان ذکر است که؛ صرف خرید ملک در این کشور منجر به اخذ اقامت آلمان نمی شود، زیرا شما باید این اقدام را در قالب یک طرح توجیحی تجاری مورد تایید دولت آلمان برسانید. زمانی که این مهم تحقق پیدا کرد آن وقت می توانید در این بخش سرمایه گذاری کنید. این طرح تجاری می تواند در قالب اجاره دادن خانه ای باشد که شما خریداری کرده اید و در حال حاضر از اجاره دادن آن کسب درآمد می کنید.

توصیه ها حقوقی خرید ملک در آلمان

عزیزان این نکته را باید توجه داشته باشند که صرف خرید ملک در آلمان منجر به اخذ اقامت نمی شود و شما حتما باید این اقدام را در قالب یک طرح تجاری به تایید دولت این کشور برسانید. همچنین توجه داشته باشید فقط در برخی از کشور ها خرید ملک منجر به اخذ اقامت دائم یا تابعیت می شود و تبلیغات گسترده ای که با قول اخذ اقامت از طریق خرید ملک در کشور های بزرگ با مبلغ کم اطلاع رسانی می شوند، طرفا حقیقت نارند و شما باید با بالا بردن اطلاعات عمومی خود در بخش های مختلف و دانستن قانون های مهاجرتی هر کشور از هدر رفت سرمایه و وقت خود جلوگیری کنید. البته برخی دیگر از کشور های اروپایی نیز مانند:  قبرس ، پرتغال ، یونان و.. هستند که به شما با هزینه های معقول و شرایط خاص اقامتی را به جهت خرید ملک در این کشور ها اعطا می کنند. لذا اگر شما از آن دسته از عزیزانی هستید که به مهاجرت به این کشور علاقه دارید، می توانید سایر راه های مهاجرت به این کشور را نیز بررسی کنید. موسسه حقوقی ملک پور  MIE اتریش با بیش از ۱۵ سال سابقه درخشان در بخش قوانین بین الملل و پرونده های مهاجرتی موفق در این زمینه شما را یاری می رساند. شما عزیزان برای اخذ مشاوره رایگان از این موسسه همین الان تماس بگیرید.

سوالات متداول در زمینه خرید ملک در آلمان

آیا با خرید ملک در آلمان می توانیم اقامت این کشور را بدست آوریم؟

بله.

شرایط اخذ اقامت دائم کشور آلمان چیست؟

برای دست یابی ، می بایست شرایط و قوانین این کشور را بخوبی بلد باشند.

مقالات مرتبط

سخن پایانی درباره خرید ملک در آلمان

خرید ملک در آلمان، خرید خانه در آلمان و اقامت، اجاره خانه مبله در آلمانن در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. همان طور که در این مقاله بدان اشاره کردیم خرید ملک در این کشور منجر به اخذ اقامت نخواهد شد. در بین راه های مهاجرت به آلمان روش های آسانی تری نیز وجود دارند که شما عزیزان می توانید در سایر مقالات همین موسسه آن ها را بشناسید و مقالاتشان را مطالعه کنید. شما عزیزان می توانید با جست و جو کردن کلید واژه ملک پور در گوگل به تمام مقالات و ویدئو های این موسسه با موضوعات مختلف دسترسی پیداکنید. چنانچه شما عزیزان بعد از مطالعه مقاله خرید ملک در آلمان سوالی داشتید می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. . با خرید ملک در آلمان ، اقامت موقت به شما داده می شود. برای دست یابی به اقامت دائم، می بایست شرایط و قوانین این کشور را بخوبی بلد باشید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *