خرید ملک در اتریش

خرید ملک در اتریش ، مهاجرت به اتریش از طریق خرید ملک ، اجاره اپارتمان ارزان در وین اتریش ، خرید زمین کشاورزی در اتریش ، مهاجرت به اتریش ، خرید مغازه در اتریش ، بهترین کشور برای سرمایه گذاری ، ارزان ترین کشورها برای سرمایه گذاری، سرمایه گذاری امن و سودآور  در اتریش، شرایط و الزامات خرید ملک در اتریش در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. آیا اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اتریش امکان پذیر می باشد؟ سرمایه مورد نیاز  برای  خرید ملک چه میزان می باشد؟ مراحل خرید ملک چیست؟ اتریش کشوری زیبا  و صنعتی در قلب اروپا است که به دلیل کیفیت بالای زندگی و رشد اقتصادی خوبی که دارد توجه مهاجران زیادی را به خود جلب کرده است.  به شما عزیزان پیشنهائ می شود چنانچه بعد از مطالعه مقاله سوالی داشتید ، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

خرید ملک در اتریش

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور اتریش
 • استاندارد های سرمایه گذاری
 • شاخص های اقتصادی
 • واجدین شرایط خرید ملک در اتریش

 • مراحل قانونی خرید ملک در اتریش
 • هزینه های اجاره و خرید ملک در اتریش
 • وکیل امور ملک در زمینه خرید ملک در اتریش
 • خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک در اتریش
 • توصیه های حقوقی در زمینه خرید ملک در اتریش
 • سوالات متداول در زمینه خرید ملک در اتریش
 • سخن پایانی

درباره کشور اتریش

اتریش واقع در اروپای مرکزی است. شهر زیبای وین که  به عنوان برترین شهر دنیا از نظر رفاه اجتماعی و کیفیت بالای زندگی شناخته شده است ؛ پایتخت این کشور می باشد. با اینکه زبان رسمی این کشور آلمانی می باشد ولی اکثریت مردم به زبان انگلیسی نیز صحبت می کنند. این کشور با کشورهای سوئیس و لیختن اشتاین همسایه است.  همچنین  با کشور آلمان که به عنوان قطب صنعتی اروپا شناخته شده است ؛ از طرف شمال  و از جنوب با ایتالیا همسایه است. را نام برد. واحد پول این کشور یورو است.

پرچم اتریش
شرایط عمومی اتریش

برای ورود به خاک اتریش راه های مختلفی وجود دارد . نکته حائز اهمیت در کشور اتریش این است که  نظام آموزشی رایگان است و این موضوع سبب شده است مهاجران زیادی از طریق تحصیل وارد این کشور شوند . سرمایه گذاری در اتریش دارای روش های متفاوتی است .یکی از این روش ها، خرید ملک است.  بر اساس معاهده ایی که در زمان رضا شاه پهلوی با کشورهای اتریش، آلمان و سوئیس بسته شد، به ایرانیان مجوز خرید ملک در این کشور ها داده شده است . شایان ذکر است که با خرید ملک در کشور اتریش امکان اخذ اقامت وجود ندارد بلکه تنها شما می توانید سرمایه گذاری امن و سود آوری در این کشور داشته باشید.

استاندارد های سرمایه گذاری در اتریش

در راستای مطالب ذکر شده می توان گفت با اینکه کشور اتریش دارای شرایط بسیار مناسبی برای مهاجرت می باشد ولی از طریق خرید ملک نمی توانید به اقامت این کشور دست یابید. شما باید پیش از اقدام به  سرمایه گذاری در کشور مقصد با استانداردهای سرمایه گذاری آن آشنا باشید. توجه به قواعد سیاسی و ریسک های سرمایه گذاری  مثل مصادره اموال یا حمایت از سرمایه گذار خارجی  از جمله مواردی است که سرمایه گذاران باید به آن توجه داشته باشند.

 • کنترل فساد

میزان کنترل فساد بر اساس اعداد بین   2.5 – و 2.5 + می باشد. شاخص کنترل فساد بیان گر میزان کنترل دولت بر فساد مالی و اقتصادی کشور است. عدم استفاده از امکانات دولتی برای مقاصد شخصی، عدم دخالت در امور عمومی برای نفع افراد خاص و وابسته نشان دهنده امنیت در سیستم قضایی یک کشور می باشد. در نمودار زیر شما می توانید میزان کنترل فساد را مشاهده بفرمایید :

 • نرخ مصادره اموال

مصادره اموال به معنی امنیت داشتن اموال سرمایه گذار در کشوری مربوطه است . میزان سنجش این نرخ بین اعداد 1 تا 7 است بدین صورت که عدد 1 کم ریسک ترین و عدد 7 دارای ریسک بالای مصادره اموال در کشور ها است.

شاخص های اقتصادی مرتبط با سرمایه گذاری در اتریش

برای آنکه سرمایه گذاری موفق و پرسودی داشته باشید باید به شاخص های اقتصادی توجه کنید.  شاخص هایی همچون : تولید ناخالص داخلی، تورم از مواردی است که به منظور سرمایه گذاری از طریق خرید ملک مورد بررسی قرار می گیرد.

 • نرخ تولید ناخالص داخلی

رشد اقتصادی یا  تولید ناخالص داخلی نشان می دهد که در بازه زمانی یک ساله، تولید داخلی افزایش یافته یا روند کاهشی داشته است. عموما متوسط رشد اقتصادی برای کشورهای با اقتصاد سالم و رو به رشد، 3-2 % طی یک سال می باشد. اگر رشد اقتصادی در هر سال 5 % یا بیشتر باشد، شرایط خوبی از نظر اقتصادی حاکم می گردد. حال اگر این نرخ 8-7 % باشد رشد اقتصادی فوق العاده است.

 • نرخ تورم سالانه

واجدین شرایط خرید ملک در اتریش

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشورها دارای شرایط و قوانین متفاوتی می باشد. این نکته حائز اهمیت است که دولت اتریش با خرید ملک در اتریش، اقامت دائم را اعطا نمی کند؛ بلکه با خرید ملک در اتریش تنها به یک سودآوری مطمئن و ایمن می رسند . مهاجران خارجی می توانند هر ملکی را که بخواهند خریداری کنند به شرطی که مقیم مالیات شوند.

مراحل قانونی خرید ملک در اتریش

قبل از خرید ملک ، شما باید همیشه از لحاظ قانونی ، حقوق و محدودیت هایی همچون: مالکیت فروشنده ، وام های مسکن ، وثیقه ها ، حقوق پیش خرید ، حق تقدم ، کانال ها ، خطوط ، جویبارها از ثبت زمین دولتی آگاهی یابید. برای این منظور می توانید درمورد هر ملک اتریشی موجود در هر دادگاه منطقه (Bezirksgericht) یا دفتر نقشه برداری (Vermessungsamt) از اداره ثبت احوال دولت حکم فعلی را به دست آورید. دفاتر اسناد رسمی (نوتارینن، نوتار) ، وکلا (رختسانوئلتینن ، رختسانوئله) و سایر اشخاص یا مقاماتی که با معامله املاک سر و کار دارند نیز به پایگاه داده املاک دسترسی دارند. مراحل قانونی خرید ملک می تواند تا 45 روز طول بکشد و ثبت املاک در Grundbuch بسته به ایالت فدرال یک هفته تا سه ماه طول می کشد. پروسه قاونی خرید ملک در اتریش بدین صورت است که؛ ابتدا بایستی ملک را انتخاب کنند . در مورد شهروندان اتحادیه اروپا بایستی مجوز خرید ملک را اخذ کنند. بدین معنی که  شهروندان غیر اتحادیه اروپا تقریباً در هر منطقه در اتریش به مجوز ویژه کمیسیون سرزمینی (Grundverkehrsbehörde) از شهرداری احتیاج دارند. دریافت 6-8 هفته طول می کشد. بعد از این پرسه سرمایه گذار بایستی به اتفاق فروشنده قرارداد نهایی فروش را در حضور یک دفاتر اسناد رسمی امضا و آن را در اداره مالیات (Fiskalverwaltung) ثبت کند.

هزینه های اجاره و خرید ملک در اتریش

در وین ، متوسط ​​قیمت املاک و مستغلات بین سال های 2017 و 2018 تقریباً 10 درصد افزایش یافته است که بخشی از آن به دلیل روند نوسازی آپارتمان های قدیمی است. اگر به دنبال یک ملک با شکوه در اتریش هستید ، وین یکی از بهترین مکان ها برای گشت و گذار است و دارای طیف وسیعی از خواص از قرن 19 و 20 است. برای خرید یکی از این املاک دوره ای در وین ، باید بیش از یک میلیون یورو (1،103،350 USD) پرداخت کنید. در اتریش ، سیاست گذاران بر این باورند که همه باید از مسکن مناسب و مقرون به صرفه بهره مند شوند. وین دارای یکی از چشمگیرترین سیستم های مسکن اجتماعی در جهان است و بیش از 60٪ از ساکنان این شهر را در خود جای داده است. هر کسی که سالانه حداکثر 53،225 یورو (58980 دلار آمریکا) درآمد کسب کند و حداقل پنج سال در اتریش زندگی کند ، می تواند برای یکی از این آپارتمان های شهری عمومی یارانه ای درخواست کند. مقررات اجاره در اتریش به این معناست که خانوارها فقط 21 درصد درآمد خود را صرف خرید مسکن می کنند ، در حالی که این میزان در ایالات متحده 37 درصد است و در شهرهایی مانند نیویورک حتی 60 درصد است.  در روزنامه های ملی اتریش ، از قبیل Der Standard و Kurier می توانید آپارتمان پیدا کنید. شایان ذکر است که این هزینه ها بر اساس نوع ایالت و منطقه متفاوت است. در زیر اجاره ماهانه متوسط ​​، به استثنای هزینه های جاری ، برای انواع مختلف املاک در تمام استان های اتریش مشاهده خواهید کرد. متوسط ​​اجاره ملی 390 یورو در ماه است. حداقل اجاره متوسط ​​خانه در اتریش را می توان در کارنتیا یافت ، جایی که اجاره ماهانه حدود 310 یورو (350 دلار) است. بیشترین متوسط ​​اجاره ماهانه 500 یورو (550 دلار) در وورارلبرگ است.

350 EUR (390 USD)
Burgenland
313 EUR (350 USD)
Carinthia
350 EUR (390 USD)
Austria
450 EUR (500 USD)
Salzburg
350 EUR (390 USD)
Styria
460 EUR (510 USD)
Tyrol

وکیل امور ملک در زمینه خرید ملک در اتریش

کسانی که خواهان اخذ تابعیت و اقامت اتریش از طریق خرید ملک هستند بایستی از راهنمایی و مشاوره وکلای مجرب و متخصص در زمینه حقوق و قوانین کشور اتریش استفاده کنند. پروسه ایی که وکلای مجرب و متخصص در این زمینه انجام میدهند به صورتی است که آنها قراردادی مبنی بر نوع اقدام شما در کشور اتریش را تهیه می کنند و سرمایه گذاران را از تمام قوانین دولت اتریش آگاه می سازند.

خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک در اتریش

موسسه حقوقی ملک پوربا داشتن وکلای مجرب و متخصص در زمینه خرید ملک در وین این افتخار را دارد که در خدمت شما عزیزان باشد. همان طور که پیش تر بدان اشاره شدبا خرید ملک در اتریش تنها می توان به سرمایه گذاری ایمن و پر سودی رسید . در این راستا خدماتی همچون: ارسال دعوت نامه توریستی ، مشاوره تخصصی برای انتخاب ملکی سودآور و راهنمایی و مشاوره شما عزیزان در زمینه  اجاره دادن ملک خود و کسب درآمد از این راه  تنها [جزئی از خدمات موسسه حقوقی ملک پور می باشد.

توصیه های حقوقی در زمینه خرید ملک در اتریش

همان طور که در این مقاله بدان اشاره شد ، خرید ملک در اتریش به اقامت و تابعیت ختم نمی شود. تنها سرمایه گذاری امن و سودآوری خواهید داشت. کسانی که خواهان اخذ اقامت و تابعیت اتریش هستند می توانند از طریق روش هایی همچون: خودحمایتی، سرمایه گذاری، تحصیلی یا کاری برای دست یابی به این امر اقدام کنند. کشورهایی همچون : اسپانیا، یونان و پرتغال به سرمایه گذاران خارجی که اقدام به خرید ملک می کنند؛ اقامت اعطا می کنند.

سوالات متداول در زمینه خرید ملک در اتریش

✅ آیا امکان خرید ملک در اتریش برای ایرانیان وجود دارد؟

بله؛ ایرانیان می توانند برای خرید ملک در اتریش اقدام نمایند، اما این عمل به تنهایی منجر به گرفتن اقامت اتریش نمی شود.

✅ مبلغ مورد نیاز برای پیش پرداخت خرید ملک در اتریش چه مقدار است؟

خریدار بایستی 10 درصد از مبلغ ملک را به عنوان پیش پرداخت به فروشنده بپردازد.

✅ سود حاصل از خرید ملک در اتریش چقدر است؟

با خرید ملک در اتریش و اجاره بلندمدت یا کوتاه مدت آن به گردشگران خارجی می توانید 10 تا 15 درصد سود به دست آورید.

✅ در فرآیند خرید ملک در اتریش، حضور شخص خریدار الزامیست؟

شخص خریدار می تواند برای انعقاد قرارداد خرید ملک حضور داشته و یا اختیار را به نماینده قانونی خود بسپارد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

خرید ملک در اتریش ، واجدین شرایط خرید ملک در اتریش و مراحل قانونی خرید ملک در کشور اتریش در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. خرید هرگونه املاک و مستغلات در اتریش ، به ویژه در وین ، سرمایه گذاری بسیار خوبی محسوب می شود. کیفیت بالای زندگی و مراقبت های پزشکی عالی همراه با دارایی ارزان قیمت ، اتریش را به مکانی جذاب برای خرید املاک و مستغلات تبدیل کرده است. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمینه خرید ملک در اتریش را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
 1. رضا
  رضا گفته:

  سلام وقت بخیر. آیا ایرانیان می توانند در این کشور ملک خریداری کنند و اینکه اقامت می تونیم بگیریم ؟ ممنون

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز . بله ایرانیان می توانند در این کشور ملک خریداری کنند ولی در رابطه با اخذ اقامت ، خیر . این کشور با خرید ملک اقامت ارائه نمی دهد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *