خرید ملک در اسپانیا

خرید ملک در اسپانیا

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و مزایای خرید ملک

خرید ملک در اسپانیا، مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک، اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید املاک و مستغلات، قیمت اجاره و خرید آپارتمان ارزان در اسپانیا، اخذ اقامت از طریق گلدن ویزا در پرتغال، شرایط و مراحل قانونی اخذ ویزای طلایی یا گلدن ویزای اسپانیا ( Spain Golden Visa ) در این مقاله به طور کاملا تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد. آیا با خرید ملک در اسپانیا می توان اقامت دائم این کشور را بدست آورد؟ مراحل قانونی خرید ملک در کشور اسپانیا کدامند؟ سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک در کشور اسپانیا چقدر است؟ مزایا خرید ملک در اسپانیا چیست؟ خرید آپارتمان ارزان در اسپانیا چگونه است ؟ قیمت خرید خانه در بارسلونا چقدر است؟ شرایط خرید خانه در مادرید چگونه است؟ ما در این مقاله سعی بر این داریم تا به سوالات این چنینی پاسخ دهیم . شما عزیزان چنانچه بعد از مطالعه مقاله سوالی داشتید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور MIE  تماس حاصل فرمایید تا مشاوران مجرب ما به صورت رایگان شما ر ا راهنمایی کنند.

خرید ملک در اسپانیا

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور اسپانیا و شرایط خرید ملک در اسپانیا
 • اخذ اقامت کشور اسپانیا از طریق خرید ملک
 • استاندارد های سرمایه گذاری در اسپانیا
 • شاخص های اقتصادی تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در اسپانیا
 • واجدین شرایط خرید ملک در اسپانیا
 • مراحل قانونی خرید ملک در اسپانیا
 • هزینه های خرید و اجاره ملک در اسپانیا
 • مزایای خرید ملک در اسپانیا
 • خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک در اسپانیا
 • توصیه های حقوقی خرید ملک در اسپانیا
 • سوالات متداول در زمینه خرید ملک در اسپانیا
 • سخن پایانی درباره خرید ملک در اسپانیا

درباره کشور اسپانیا و شرایط خرید ملک در اسپانیا

اسپانیا کشوری در شبه جزیره ایبری واقع در اروپای غربی  است. اسپانیا دارای مرز مشترک با دریای مدیترانه و جبل الطارق، فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای ، پرتغال و اقیانوس اطلس می باشد.  طولانی‌ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا مرز بین اسپانیا و پرتغال است. زبان رسمی این کشور ، اسپانیایی و شهر زیبای مادرید پایتخت این کشور می باشد. اسپانیا با وسعت  ۵۰۵٫۹۹۲ کیلومتر مربع ؛جمعیتی حدود  ۴۶٫۷۳۳٫۰۳۸ میلیون  نفر را در خود جای داده است. از لحاظ وسعت پنجمین کشور در اتحادیه اروپا و دومین رتبه در اروپای غربی را دارد .  اسپانیا از لحاظ کیفیت زندگی و کار، درآمد و ثروت، مسکن، وضعیت بهداشت، رفاه و امنیت اجتماعی در حد متوسط قرار دارد. شایان ذکر است متوسط درآمد مصرف خالص OECD33 تنظیم شده یک خانوار در سال ۹۹۹٫۲۳ دلار در سال است. در ادامه این مقاله با هم قیمت اجاره و خرید آپارتمان ارزان در اسپانیا و همچنین شرایط اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک را بررسی خواهیم نمود.

در اسپانیا فاصله طبقاتی زیادی بین ثروتمندان و فقیران است. کشور اسپانیا دارای فرهنگ ها و گویش های متنوعی است که همین امر باعث جذابیت این کشور شده است. کشور اسپانیا همچون بقیه کشورها دارای گلدن ویزا طلایی است . بدین صورت که با خرید ملک می توان اقامت کشور مربوطه را بدست آورد. گلدن ویزای اسپانیا یکی از بهترین روش های دریافت اقامت می باشد. کسانی که خواهان سرمایه گذاری در کشور ها هستند باید به مسائلی همچون شاخص های اقتصادی ، استانداردهای سرمایه گذاری ، نرخ مصادره اموال، نرخ تورم و.. توجه کنند . چرا که بر این مسائل نشان دهنده وضعیت اقتصادی کشور ها است که می تواند بر سرمایه گذاری تاثیر گذار باشد.

اخذ اقامت کشور اسپانیا از طریق خرید ملک

سوالی که ذهن مهاجرانی که قصد سرمایه گذاری در کشورها را دارند به خود مشغول کرده است این است که ؛ آیا با خرید ملک می توانم اقامت این کشور را بدست آورم ؟در جواب می توان گفت بله . کشور اسپانیا نیز دارای شرایط گوناگونی است از جمله اینکه :  شما با حداقل ۱۵۰ هزار یورو می توانید در اسپانیا خانه خریداری کنید که بدنبال آن می توانید در پروسه های جداگانه اقامت این کشور را بدست آورید.  برای اخذ گلدن ویزا نیاز است که ارزش ملک خریداری  حدودا 500 هزار یورو باشد. شما با این مبلغ سرمایه گذاری سریعا می توانید اقامت دائم این کشور را بدست آورید. در این راستا اگر ملکی که خریداری کردید 10 سال از تاریخ خرید گذشته باشد ، می تواند برای اخذ پاسپورت اقدام کنید.

استاندارد های سرمایه گذاری در اسپانیا

شاخص هایی بر سرمایه گذاری در کشور ها تاثیر گذار هستند که در ادامه به بررسی هریک از آنها می پردازیم . کنترل فساد در هر کشور بیان گر میزان امنیت در آن کشور است.  در این راستا دولت اسپانیا برای جذب بیشتر سرمایه گذران ، میزان فساد را مورد کنترل خود قرار داده است. در ادامه می توانید نرخ کنترل فساد در این کشور را مشاهده بفرمایید.

 • نرخ کنترل فساد

مورد بعدی که بر سرمایه گذاری تاثیر گذار است ، ریسک مصادره اموال در کشور اسپانیا می باشد. این شاخص بیان گر  تغییر رفتار دولت با سرمایه گذاران خارجی می باشد .بدین معنی که در بعضی موارد ممکن است کشور مربوطه قرار داد مابین سرمایه گذار و دولت خود را لغو کند. در این راستا دولت ، اموال سرمایه گذار را سلب می کند . طبق دستور العمل  بانک اقتصاد جهانی ، خطر مصادره اموال به صورت امتیازبندی در بازه ۱ تا ۷ قرار می گیرد. عدد یک ، کمترین میزان خطر مصادره اموال و امنیت بالای سرمایه گذاری در یک کشور را نشان می دهد. سرمایه گذاران باید به این نرخ توجه کنند.  شاخص خطر مصادره اموال کشور اسپانیا برابر ۱ است.

 • نرخ مصادره اموال

شاخص های اقتصادی تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در اسپانیا

مهمترین شاخص اقتصادی ، نرخ تورم می باشد.  طبق آخرین اطلاعات آماری در سال ۲۰۱۹ توسط بانک جهانی اقتصاد ارائه شد، تورم در کشور اسپانیا ۱ درصد کاسته شد . این عدد بیان گر وضعیت اقتصادی رو به رشد اسپانیا است .

 • نرخ تورم

تولید ناخالص داخلی نشان دهنده وضعیت اقتصادی می باشد. در نمودار زیر می توانید این نرخ و میزان پیشرفت آن را در سال های اخیر مشاهده بفرمایید:

 • تولید ناخالص داخلی

معیار دیگری که تاثیر گذار است  ،مالیات بر درآمد و سود است .در نمودار زیر طبق آخرین آمار از سال ۱۹۷۲ تا ۲۰۱۴ نرخ مالیات بر درآمد در کشور اسپانیا نشان داده شده است:

 • مالیات بر درآمد و سود است

هر چند که نرخ بیکاری برای خرید ملک در اسپانیا یا اخذ گلدن ویزای اسپانیا به صورت مستقیم تاثیری نخواهد داشت اما برای متقاضیان این امر شاید جالب توجه باشد. نمودار زیر نرخ بیکاری اسپانیا در چند سال اخیر را نشان خواهد داد که آمار قابل ملاحظه از جامعه اسپانیا را بیکاران تشکیل می دهند:

 • نرخ بیکاری

واجدین شرایط خرید ملک در اسپانیا

همان طور که پیش تر بدان اشاره شد خرید ملک در اسپانیا یکی از روش های سرمایه گذاری و اخذ اقامت و تابعیت این کشور می باشد. حداقل سرمایه مورد نیاز  100 هزار یورو می باشد. افرادی که خواهان اخذ اقامت و تابعیت از طریق خرید ملک هستند ، سرمایه مورد نیاز در این زمینه 150 هزار یورو می باشد .

 • در روش خرید ملک در اسپانیا برای اخذ اقامت شرط حضور دارد و شما می بایست در سال ۱۸۴ روز در این کشور باشید تا بتوانید اقامت آن را اخذ نمایید. اگر ملکی به ارزش 500 هزار یورو در کشور پرتغال خریداری کنید ، می توانید اقامت دائم این کشوپر را بدست آورید و نیازی به حضور شما نیست.
 • در روش خرید ملک، همسر و فرزندان زیر ۱۶ سال هم جز پرونده شما حساب می شوند و می توانند اقامت اسپانیا را دریافت کنند.
 • شایان ذکر است متقاضیان اخذ گلدن ویزای اسپانیا ، اجازه کار کردن تنها در زمانی که خود اشتغالی داشته باشد صادر می شود.

مراحل قانونی خرید ملک در اسپانیا

سرمایه گذاران برای خرید ملک می توانند از طریق ویزای توریستی وارد خاک این کشور شوند. مدت اعتبار این ویزا 3 ماه می باشد که در طول این 3 ماه سرمایه دار می بایست اقدام به خرید ملک کند و به نام خود ثبت کند. در این مرحله متقاضی می بایست از وکلای با تجربه که در این زمینه اطلاعات و دانش کافی دارند ، کمک بگیرند . ارزش ملک خریداری شده برای سرمایه گذاران می بایست بیشتر از 500 هزار یورو باشد. با توجه به تعداد خانوار ارزش ملک تعیین می شود. به عنوان مثال؛ اگر شما خانواده ۴ نفر هستید، حتما باید آن ملک ۲ اتاق خواب داشته باشد. پس از اینکه ملک انتخاب گردید عقد قرارداد در یکی از دفاتر اسناد رسمی که در کشور اسپانیا واقع شده است صورت می گیرد.

پس از آن وکیل متقاضی باید یک شماره شناسایی (NIE) از اداره پلیس در اسپانیا دریافت کند و طبق آن از ادارات مختلف از جمله دارایی، بانک، اداره آب و برق و شهرداری استعلام گرفته شود و استعلامات را به همراه قراردادی که منعقد شده به دفتر اسناد رسمی تحویل دهد و پس از تسویه مبلغ ، سند ملک به نام متقاضی ثبت می شود. پس از آن مدارک مورد نیاز و سند ملک برای اخذ مجوز قانونی اقامت اسپانیا به سفارت ارائه داده می شود و طبق قوانین کشور اسپانیا کارت اقامت برای متقاضی صادر می گردد. پروسه اخذ اقامت اسپانیا 3 تا 6 ماه به طول می انجامد.مدارک مورد نیاز جهت خرید ملک در اسپانیا عبارتند از :

 • ارائه شماره مالیات برای افراد خارج از اتحادیه اروپا (NIE)
 • ارائه فرم s1

  اگر مستمری بگیر باشید یا در صورت عدم اثبات بیمه درمانی

 • تاییدیه پرداخت هزینه های اقامتگاه برای اخذ اقامت در بانک
 • اثبات تمکن مالی
 • عکس به سایز عکس پاسپورت
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه فرم عدم سوءپیشینه

هزینه های خرید و اجاره ملک در اسپانیا

یکی از مهم ترین مواردی که باید برای خرید ملک در اسپانیا بپردازید جنبه امور مالی است، زیرا مهم است که بودجه خود را در جهات مختلف از جمله هزینه های مربوطه برای خرید ملک در این کشور در نظر بگیرید. هزینه های دیگری  در خرید ملک در اسپانیا وجود دارد که به بررسی آنها می پردازیم :

 • مالیات انتقال ملک

  هزینه ی مالیات انتقال ملک به صورت درصدی از قیمت خرید محاسبه می شود. هر منطقه از اسپانیا قادر است نرخ مالیات خود را تعیین کند. حداقل مالیات۱۰ درصد از قیمت خرید ملک می باشد.

 • هزینه های ثبت زمین و ملک

  املاک و زمین های اسپانیا در ریجستری زمین ثبت شده است. هنگام خرید ملک یا طرح، تغییر مالکیت در ریجستری زمین ثبت می شود و مجموعه ای از کارهای اصلی تولید می گردد. هزینه تخمین زده شده برای خرید ملک بین ۱۰۰ هزار یورو تا ۵۰۰ هزار یورو می باشد.

 • هزینه های دفتر اسناد رسمی

  امضای خرید ملک می بایست  در حضور دفتر اسناد رسمی منعقد گردد. این پروسه  توسط وکلای مجرب به نمایندگی از خریدار و فروشنده انجام می شودپرداخت هزینه های مربوط به دفتر اسناد رسمی بر  اساس ارزش ملک تعیین می گردد. سرمایه گذاران هنگام خرید ملک باید به قیمت رهن و اجاره خانه ها در اسپانیا توجه کنند.

در جدول زیر قیمت املاک در هر نقطه از شهر ارائه شده است :

همان طور که در جدول بالا مشاهده می کنید، قیمت خرید یا اجاره خانه ها بر  اساس منطقه متفاوت است .  بر اساس گسترش املاک در این کشور نمی توان قیمت مشخصی ارائه داد ولی بر اساس  متر مربع  به این صورت است که : در مرکز شهر حدود ۲۸۶۲  و خارج از شهر حدود ۱۸۵۰ یورو می باشد.

مزایای خرید ملک در اسپانیا

خرید ملک در اسپانیا مزایایی را با خود به همراه دارد که افراد بسیار زیادی از سراسر جهان با توجه به این مزایا برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک و یا گلدن ویزای اسپانیا اقدام می کنند:

خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک در اسپانیا

با توجه به اینکه روش سرمایه گذاری مباحث گسترده ای دارد و دارای پیچیدگی خاصی می باشد، حتما می بایست با وکلای مجرب و افرادی اقدام نمایید که در این زمینه تجارب درخشانی دارند. به شما پیشنهاد می شود برای انتخاب وکیل مهاجرتی به رزومه آن شخص توجه داشته باشید تا با آگاهی کامل برای رسیدن به اهدافتان قدم بگذارید. موسسه حقوقی ملک پور (MIE) جز قدیمی ترین موسسه های حقوقی در امر حقوق بین الملل و زمینه های مختلف مهاجرت قانونی به بیش از ۷۰ کشور و با داشتن بهترین وکلای دنیا با رنکینگ بالا می تواند در امر خرید ملک در اسپانیا و یا گلدن ویزای اسپانیا به شما عزیزان کمک شایانی نماید تا شما بتوانید در بحث خرید ملک در اسپانیا بهترین را برگزینید. متخصصین موسسه حقوقی ملک پور نویسنده و گرد آورنده این مطالب هستند و هرگونه کپی برداری از این مقاله بدون ذکر منبع آن شرعا و قانونا تخلف می باشد و این موسسه در این باره هیچ رضایتی نخواهد داشت.

توصیه های حقوقی خرید ملک در اسپانیا

برای خرید ملک در اسپانیا می بایست قبل از هر اقدامی یک موسسه معتبر و یک وکیل مجرب را برای انتخابتان برگزینید. زیرا اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات جز بحث های تخصصی می باشد و حتما باید به جزییات آن اهمیت دهید. خیلی از افراد بر این گمان هستند که خرید ملک در یک کشوری مثل اسپانیا به راحتی صورت می گیرد. واقعیت این است که شما نیاز به راهنمایی تخصصی دارید. یکی از مهم ترین موارد برای خرید ملک در اسپانیا یا هر کشور دیگری، توجه به عرصه و عیان و یا موروثی بودن آن است. وقتی که شما تصمیم برای خرید ملک در اسپانیا یا گلدن ویزای اسپانیا دارید باید با وکلای مجرب و مورد اعتماد اقدام نمایید، وکیل مورد نظر با انتخاب ملک شما به شهرداری آن شهر در آن کشور رجوع کرده و آن ملک را از تمام زوایا مورد بررسی قرار می دهد تا شما با آرامش خاطر بتوانید آن ملک را خریداری نمایید.

سوالات متداول در زمینه خرید ملک در اسپانیا

آیا با خرید ملک می توانیم اقامت کشور اسپانیا را بدست آوریم ؟

بله . با خرید ملک در اسپانیا می توانید به اقامت این کشور دست یابید.

سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک در اسپانیا چقدر است؟

حدودا 500 هزار یورو.

آیا خارجی ها مجاز به خرید ملک در اسپانیا هستند؟

هیچ محدودیتی برای خرید ملک در اسپانیا اعم از تجاری ، مسکونی یا زمینی برای خارجیان وجود ندارد. در واقع ، اسپانیا سرمایه گذاری توسط خارجی ها ، چه مقیم و چه غیر مقیم را تشویق می کند.

ارزان ترین منطقه اسپانیا برای خرید ملک کدام است؟

ارزانترین مکانها برای خرید در اسپانیا عبارتند از : آلمریا و کاستلون.

مقالات مرتبط

سخن پایانی درباره خرید ملک در اسپانیا

خرید ملک در اسپانیا، اخذ اقامت و تابعیت از طریق خرید ملک در اسپانیا، گلدن ویزای اسپانیا و قیمت اجاره و خرید آپارتمان ارزان در اسپانیا در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. همان طور که دریافتید مباحث سرمایه گذاری بسیار تخصصی است. افرادی که در خارج از اتحادیه اروپا هستند می توانند برای خرید ملک اسپانیا و گلدن ویزای اسپانیا اقدام کنند. موسسه حقوقی ملک پور (MIE) با ارائه خدمات آنلاین و همکاری بهترین وکلای اروپایی می تواند در امر مهاجرت به روش های قانونی از جمله خرید ملک اسپانیا به شما عزیزان کمک شایانی نماید. همچنین شما می توانید با موسسه تماس بگیرید تا از مشاوره های رایگان تلفنی بهترین مشاوران این موسسه راهنمایی شوید. به شما پیشنهاد می شود در این باب اگر سوالی در ذهنتان به وجود آمد در انتهای مقاله یا در بخش پرسش و پاسخ همگانی سایت سوالتان را مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخ را دریافت کنید.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. برای اخذ گلدن ویزا نیاز است که ارزش ملک خریداری حدودا 500 هزار یورو باشد. شما با این مبلغ سرمایه گذاری سریعا می توانید اقامت دائم این کشور را بدست آورید. در این راستا اگر ملکی که خریداری کردید 10 سال از تاریخ خرید گذشته باشد ، می تواند برای اخذ پاسپورت اقدام کنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *