خرید ملک در قبرس

خرید ملک در قبرس، مهاجرت به قبرس با خرید ملک، مزایای خرید ملک در قبرس و سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید ملک و خرید پاسپورت قبرس اروپایی در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. کدام یک از روش های سرمایه گذاری در قبرس باعث اخذ اقامت و تابعیت قبرس خواهد شد؟ آیا اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک امکان پذیر است؟ قیمت املاک در کشور قبرس به چه میزان است؟ آیا امکان خرید پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک وجود دارد؟ با داشتن پاسپورت قبرس به چه میزان آزادی سفر به کشور های مختلف می توان دست یافت؟ ما در این مقاله تلاش نموده ایم که به این سوالات و دیگر سوالات در باب اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک و دستیابی به پاسپورت قبرس به وسیله سرمایه گذاری در قبرس پاسخ دهیم.  یکی از روش های سرمایه گذاری در یک کشور، خرید ملک در آن کشور می باشد. در برخی از کشورها از این طریق، امکان دستیابی به اقامت و تابعیت آن کشور فراهم می شود و در برخی دیگر از کشور ها خیر. اگر نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این زمینه دارید با موسسه حقوقی ملک پور  MIE  اتریش تماس بگیرید، تا از مشاوره رایگان تلفنی این موسسه بهره مند گردید.

خرید ملک در قبرس

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور قبرس و شرایط خرید ملک در قبرس
 • اخذ اقامت از طریق خرید ملک در قبرس
 • استاندارد های سرمایه گذاری در قبرس
 • شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در قبرس
 • واجدین شرایط خرید ملک در قبرس
 • مراحل قانونی خرید ملک در قبرس

 • هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در قبرس
 • وکیل امور املاک در قبرس
 • خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک در قبرس
 • توصیه های حقوقی خرید ملک در قبرس
 • سوالات متداول در زمینه خرید ملک در قبرس
 • سخن پایانی درباره خرید ملک در قبرس

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک در قبرس

درباره کشور قبرس و شرایط خرید ملک در قبرس

نام رسمی قبرس، جمهوری قبرس است و به دو بخش قبرس شمالی که محل سکونت نژاد ترک بوده و قبرس جنوبی بخش یونانی نشین تقسیم می شود. از همین رو دو زبان ترکی استانبولی و یونانی، زبان های رسمی این کشور به شمار می روند. قبرس به صورت جزیره ای در دریای مدیترانه قرار داشته و سومین جزیره بزرگ و پر جمعیت این دریا به حساب می آید. آب و هوای این کشور در فصل تابستان به صورت گرم و خشک و در زمستان معتدل است. کشور قبرس دارای  شش استان؛ به نام های فاماگوستا، گیرنه، لارناکا، لیماسول، نیکوزیا و پافوس می باشد. این کشوربا وسعت 9.251 کیلومتر مربع جمعیتی معادل 5 میلیون نفر را در خود جا داده است.  قبرس عضو اتحادیه اروپا بوده و مقصد بسیاری از گردشگران جهان است. نکته آخری که در رابطه با شرایط عمومی این کشور قابل ذکر می باشد، این است که واحد پول رسمی این کشور یورو بوده و خرید ملک در کشور قبرس و فروش و اجاره آن یا سایر طرق سرمایه گذاری در قبرس ، با این ارز صورت می پذیرد.

پرچم قبرس
شرایط عمومی قبرس

اخذ اقامت از طریق خرید ملک در قبرس

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در قبرس ، یکی از ساده ترین و سریع ترین روش های اخذ اقامت اروپا است. شایان ذکر است با سرمایه حدود 2 میلیون یورو به منظور خرید ملک  می توانید اقامت و تابعیت این کشور را بدست آورید.  این را هم در نظر داشته باشید که هزینه های مالیات املاک تجاری بیشتر است. لذا شما از طریق سرمایه گذاری در قبرس در زمینه املاک و مستغلات ، می توانید در کمتر از شش ماه پاسپورت و شهروندی یک کشور اروپایی را دریافت می کنید. پاسپورت قبرس بر اساس رتبه بندی جهانی در جایگاه هفتم قرار دارد و امکان سفر بدون نیز به اخذ ویزا به ۱۶۵ کشور را برای دارندگان این پاسپورت فراهم می کند.

از نکاتی که در این روش از سرمایه گذاری در قبرس وجود دارد این است که چیزی در حدود ۱۵۰ هزار یورو نیز باید به دولت و سازمان های این کشور اعطا کنید. همچنین  بعد از ۵ سال می توانید این میزان سرمایه گذاری ۲ میلیون یورویی را به ۵۰۰ هزار یورو کاهش دهید. روش  دیگری که منجر به اخذ اقامت دائم این کشور می گردد، خرید حداکثر دو ملک به میزان ۳۰۰ هزار یورو می باشد. در این برنامه دریافت اقامت دائم این کشور، در زمانی کمتر از ۲ ماه تضمین می گردد.

استاندارد های سرمایه گذاری در قبرس

به منظور هر گونه سرمایه گذاری در یک کشور، چه از طریق خرید ملک و یا سایر روش های سرمایه گذای مانند کارآفرینی، و پیش از هر اقدامی لازم است است که از شرایط کلی اقتصادی آن کشور آگاهی کاملی داشته باشیم و استانداردهای سرمایه گذاری در آن را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم؛ به این طریق می توانیم دید کلی از امنیت سرمایه گذاری نیز به دست آوریم. برای سرمایه گذاری در قبرس  اولین چیزی که باید بدانیم، این است که نرخ مصادره اموال در این کشور، از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ کمترین میزان ( یعنی یک  را داشته است که در نمودار اول نیز نشان داده می شود. ( در این شاخص کمترین میزان ریسک ۱ و بیشترین آن ۷ می باشد.

 • نرخ مصادره اموال

نرخ مصادره اموال قبرس

شاخص کیفیت نظارت نیز بازه ای بین ۲٫۵- و ۲٫۵+ دارد و در نموار دوم می بینیم که این شاخص، در سال ۱۹۹۶ بیشترین میزان خود یعنی ۱٫۴۲ را داشته و در سال ۲۰۱۷ به تقریبا ۰٫۷ رسیده است :

 • کنترل فساد

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در قبرس

دومین موضوع مورد بررسی به هنگام سرمایه گذاری در یک کشور، به جهت کسب اطمینان خاطر در این زمینه، تحلیل و ارزیابی شاخص های سرمایه گذاری آن کشور است. که در اینجا برای متقاضیان سرمایه گذاری در قبرس و خرید ملک در قبرس ، به ترتیب سه شاخص رشد تولید ناخالص داخلی کشور، نرخ تورم و مالیات بر درآمد را بررسی می کنیم. با توجه به نمودار رشد تولید ناخالص داخلی در می یابیم که بین سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۹ کشور قبرس نواسانات زیادی را  تجربه کرده است. این شاخص در اوایل سال ۲۰۱۳ کمترین میزان خود یعنی ۹۶/۶- را داشته و در اوایل امسال به ۲/۳ رسیده است. همچنین نمودار تورم سالانه این کشور در اوایل سال ۲۰۱۹ منفی ۲/۰ درصد می باشد و در آخرین، نمودار مالیات بر درآمد را می بینیم که در سال ۲۰۱۶ ، ۷۶/۲۳ درصد را نشان می دهد.

 • رشد اقتصادی

رشد اقتصاد قبرس
 • نرخ تورم

نرخ تورم قبرس
 • مالیات بر درامد

نمودار مالیات بر درآمد قبرس

برای علاقمندان به اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک یا دیگر روشهای سرمایه گذاری در قبرس ، شاید مهم ترین پارامتر برای گذاران زندگی در این کشور یا چرخاندن چرخه اقتصادی خانوار خود ، مبحث انواع نرخ مالیات در قبرس باشد. بدیهی است که میزان مالیات اخذ شده از اتباع یک کشور فاکتوری بسیار مهم برای امرار معاش خانواده ها در آن کشور است. در جدول زیر توجه شما را به انواع نرخ مالیات در کشور قبرس جلب می نماییم : ( شایان ذکر است که تمامی آمار و ارقام زیر بر حسب ٪ می باشد )

 • انواع نرخ مالیات در قبرس

واجدین شرایط خرید ملک در قبرس

یکی از مزیت های سرمایه گذاری قبرس از طریق خرید ملک ، نیاز نداشتن به مدرک زبان و انجام تست پزشکی ، مصاحبه و شرط حضور می باشد. تنها مدرکی که می بایست ارائه دهد، گواهی عدم سوء پیشینه کیفری و اینکه  شخص باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد. در برنامه اول که منجر به تابعیت و پاسپورت قبرس می شود، همسر و فرزندان تا ۲۸ سال، شامل پرونده شخص می شوند. اگر والدین متقاضی خواهان سرمایه گذاری و حضور در پرونده متقاضی اصلی بودند ، می توانند با 500,000 یورو سرمایه گذاری بیشتر ، به این امر دست یابند. در برنامه دوم که میزان سرمایه گذاری آن کمتر است و منجر به اقامت دائم کشور قبرس می شود، همسر و فرزند تا ۲۵ سال و والدین متقاضی اصلی و همسر وی نیز در پرونده او خواهند بود.

مراحل قانونی خرید ملک در قبرس

همان طور که پیش تر بدان اشاره شد ، سرمایه گذاری در کشور قبرس نیازی به ارائه مدارک زبان ندارد . تنها باید متقاضی مدارک و اسنادی را که نشان دهنده سرمایه گذاری در این کشور است را به دولت قبرس ارائه دهد. چند روز پس از عقد قرارداد، می توان به منظور درخواست ویزا اقدام نمود. پروسه دریافت پاسپورت قبرس در حدود 6 ماه بعد از ویزا کامل می گردد. در موارد خیلی نادر، چنانچه درخواست ویزا رد شود، امکان استرداد کامل مبلغ سرمایه گذاری  یا مبالغی که به دولت پرداخت شده فراهم می شود. بعد از 3 سال به منظور حفظ شهروندی این کشور، می توان تنها میزان 500 هزار یورو از سرمایه گذاری را حفظ نمود و ما بقی 1500,000 یوروی دیگر را ازکشور  قبرس خارج نمود.

هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در قبرس

در همه کشورها دو عامل بر قیمت املاک تاثیر گذار است : اولین عامل، مکان ملک و دومین کاربری ملک می باشد. مجددا خاطر نشان می کنیم که مالیات بر املاک تجاری بیشتر از املاک مسکونی است. قیمت خرید ملک در قبرس در شهر ها متفاوت است. همچنین قیمت منازل آپارتمانی و ویلایی نیز تفاوت دارد. پروژه های ساختمانی با طراحی های لوکس نیز وجود دارد که غالباً مورد توجه سرمایه گذاران قرار می گیرد. به طور میانگین هزینه زندگی و قیمت اجاره در این کشور به ترتیب حدود 43.13 و 44.16 درصد نسبت به ایران بالاتر است . در جدول زیر هزینه های خرید ملک در دو شهر نیکوسیا و فاماگوستا ارائه شده است :

وکیل امور املاک در قبرس

به طور کلی به هنگام خرید ملک در قبرس و یا انجام سرمایه گذاری در قبرس ، به هر شکل و در هر کشوری نیاز است که شما بر قوانین آن کشور مسلط باشید و این امر از طریق همراهی یک وکیل معتبر در زمینه امور ملکی امکان پذیر خواهد بود. وکیل با دانشی که در این حیطه دارد می تواند شما را در تمامی مراحل اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک یاری داده و مسیر شما را هموار کند. همچنین از ریسک ضررهای احتمالی این مسیر تا حد زیادی بکاهد. خواننده محترم، کارشناسان متخصص موسسه حقوقی ملک پور، در راستای جمع آوری اطلاعات و تدوین مقالات این سایت تلاش بسیار می کنند تا اطلاعات جامعی در زمینه روش های مختلف مهاجرت در اختیار متقاضیان این امر قرار دهند، به همین ترتیب کپی برداری از این مطالب شرعاً حرام و از لحاظ حقوقی، غیر قانونی است.

خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک در قبرس

موسسه حقوقی ملک پور، به پشتوانه تخصص و تجربه ای که در زمینه سرمایه گذاری در کشورهای مختلف دارد، می تواند شما را در زمینه اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک در قبرس ، به طور کامل راهنمایی کند. این موسسه از ابتدا و انتهای مسیر به همراه شما خواهد بود و در زمینه های مختلفی از جمله انتخاب ملک، عقد قرارداد، اخذ ویزا و غیره شما را یاری می دهد. همچنین با مشاوره های تخصصی خود به شما کمک می کند، ملکی را انتخاب نمایید که میزان سود بازگشتی شما، زیاد باشد. با کمک و همراهی این موسسه و با تکیه بر تیم حرفه ای و مجربی که در این مجموعه مشغول به کار هستند، شما به راحتی می توانید برای سرمایه گذاری در قبرس ، به ویژه خرید ملک در قبرس اقدام کنید و به پاسپورت و اقامت دائم یک کشور اروپایی و سود مالی دست یابید.

توصیه های حقوقی خرید ملک در قبرس

اگرچه نتیجه ای که خرید ملک در قبرس به دنبال دارد، بسیار با ارزش است و منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت یک کشور اروپایی می گردد، ولی خوب است، به سود مالی که این امر می تواند در پی داشته باشد نیز توجه گردد. برای همین منظور باید شرایط قیمت ملک در بخش های مختلف این کشور و میزان رشد آن نیز مد نظر قرار گیرد. همچنین همانطور که گفتیم بررسی سلامت نظام قضایی یک کشور و ریسک پایین مصادره اموال در آن نیز، در کنار بررسی و ارزیابی سایر شاخص های سرمایه گذاری همچون، نرخ تورم و رشد اقتصادی یک کشور ضروری خواهد بود. در رابطه با مالیات نیز باید بدانیم که مالیات در کشور قبرس بر روی املاک تجاری بیشتر است. با آگاهی کامل بر شرایط قطعاً مسیر مطمئن تر و پر سودتری را خواهید پیمود.

سوالات متداول در زمینه خرید ملک در قبرس

آیا خرید پاسپورت قبرس از طریق خرید ملک امکان پذیر است؟

بله.

آیا قبرس جنوبی کشوری امن جهت سرمایه گذاری است؟

سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید ملک از جمله سرمایه گذاری ها امن می باشد. البته تمامی مراحل باید تحت نظر یک وکیل زبده انجام گیرد تا راه انواع کلاهبرداری ها از این طریق بسته شود.

شرایط زندگی در قبرس چگونه است؟

این کشور از جمله کشورهای اتحادیه اروپا است که با توجه به اروپایی بودن آن و توریستی بودن آن از شرایط خوبی برای زندگی برخوردار است.

مقالات مرتبط

سخن پایانی درباره خرید ملک در قبرس

خرید ملک در قبرس، اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک و خرید پاسپورت قبرس اروپایی در این مقاله به طور اجمالی تشریح شد و به یک دانش کلی پیرامون این موضوع دست یافتیم. دانستیم که دو نوع ویزای کلی در زمینه سرمایه گذاری در قبرس بویژه در خرید ملک در قبرس وجود دارد که بسته به میزان سرمایه گذاری نتیجه متفاوتی به دنبال خواهد داشت. یک برنامه با سرمایه گذاری حداقل ۲ میلیون یورو منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس می شود و برنامه دیگر، با سرمایه گذاری ۳۰۰ هزار یورو، اقامت دائم این کشور را برای سرمایه گذار و خانواده اش در پی دارد. به منظور اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق خرید ملک در قبرس به جز مدارک کلی و ابتدایی و گواهی عدم سوء پیشینه نیازی به مدرک دیگری از جمله آزمایش پزشکی و مدرک زبان نیست، که از جمله نکات مثبت این روش به حساب می آید. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگو شما باشند.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. با سرمایه حدود 2 میلیون یورو به منظور خرید ملک می توانید اقامت و تابعیت این کشور را بدست آورید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *