خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در پرتغال

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و مزایای خرید ملک

خرید ملک در پرتغال، مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک، اقامت پرتغال از طریق خرید ملک، شرایط و مراحل  اخذ ویزای طلایی در  پرتغال، شرایط سرمایه گذاری در پرتغال و قیمت خانه و اجاره آپارتمان در پرتغال در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک چگونه امکان پذیر است؟ چگونه می توان به اقامت دائم اروپا از طریق خرید ملک در پرتغال دست یافت؟ چه میزان سرمایه برای خرید ملک نیاز است؟ ما در این مقاله به این سوالات و دیگر سوالات شما پاسخ می ‌دهیم. شما عزیزان می توانید جهت تکمیل اطلاعات خود و رفع هر گونه ابهام و دریافت پاسخ سوالات خود با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی ملک پور MIE  اتریش از طریق تماس با مجموعه از مشاوره رایگان توسط آنها بهره مند شوید.

خرید ملک در پرتغال

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور پرتغال و شرایط خرید ملک در پرتغال
 • اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک
 • استاندارد های سرمایه گذاری در پرتغال
 • شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در پرتغال
 • واجدین شرایط خرید ملک در پرتغال
 • مراحل قانونی اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک
 • هزینه های اجاره و خرید ملک در پرتغال
 • مزایای خرید ملک در پرتغال
 • وکیل امور ملک در پرتغال
 • خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک در پرتغال
 • توصیه های حقوقی در رابطه با خرید ملک در پرتغال
 • سوالات متداول در زمینه خرید ملک در پرتغال
 • سخن پایانی در مورد خرید ملک در پرتغال

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب خرید ملک در پرتغال

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب خرید ملک در پرتغال

درباره کشور پرتغال و شرایط خرید ملک در پرتغال

پرتغال با نام رسمی جمهوری پرتغال، کشوری کوچک در جنوب غربی اروپا می باشد. پایتخت آن لیسبون و زبان رسمی آن پرتغالی که شاخه ای از زبان رومی است می باشد. جمعیت این کشور بیش از ۱۰ میلیون نفر و واحد پول آن یورو است. پرتغال از اعضای اتحادیه اروپا و ناتو است و شیوه حکومتی آن پارلمانی است. پرتغال جزو کشورهای توسعه یافته به شمار می آید و به همین دلیل سرمایه گذاری در این کشور مورد توجه بسیاری از مردم در سراسر جهان قرار دارد. کشور پرتغال از طرف غرب با اقیانوس اطلس پوشیده شده است. از تولیدات این کشور در زمینه کشاورزی می توان به سیب زمینی، گوجه فرنگی، زیتون، انگور و لبنیات اشاره نمود، همچنین پارچه، کفش، کاغذ، پالایش نفت، پلاستیک، سفالگری و نوشیدنی ها از تولیدات دیگر کشور پرتغال است. کشور پرتغال به ۷ ناحیه و دو منطقه خود مختار تقسیم شده است. امید به زندگی در کشور پرتغال برای مردان بالای ۷۴ سال و برای زنان بالای ۸۱ سال است. در ادامه قیمت خانه و اجاره آپارتمان در پرتغال را بررسی نموده ایم.

پرچم پرتغال
شرایط عمومی پرتغال

اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

خرید ملک یکی از راه های  سرمایه گذاری است، چرا که انعطاف و مزایای بسیاری برای سرمایه گذاران به همراه دارد. با سرمایه گذاری به ارزش حداقل 500,000 یورو در بخش املاک پرتغال می توان  اقامت این کشور را دریافت کرد. در این راستا اقامت 2 ساله به متقاضی داده می شود، اما برای هر بار تمدید باید 2 هفته قبل به اداره مربوطه درخواست خود را رائه دهند. بدین منظور  حق زندگی، کار و تحصیل در پرتغال و سفر آزادانه در حوزه شنگن را به متقاضی اعطا می کند.پس از 5 سال امکان تبدیل آن به اقامت دائم و تابعیت و پاسپورت وجود دارد. همچنین، در این روش نیازمند حداقل 4 سفر به پرتغال در طول 5 سال است.

استاندارد های سرمایه گذاری در پرتغال

متقاضیان سرمایه گذاری در پرتغال باید به استاندارد های سرمایه گذاری این کشور توجه کنند. در این راستا نرخ مصادره اموال یکی از مهمترین استاندارد های سرمایه گذاری است . این شاخص به این معنا است که کشور میزبان میتواند در شرایط تحریم های جهانی یا تغییر در رژیم کشور مقصد، اموال افراد سرمایه‌ گذار را مصادره کند. این شاخص بین عدد یک تا هفت متغیر است که عدد یک نشان دهنده خطر مصادره اموال پایین و عدد ۷ نشان دهنده این است که خطر مصادره اموال بالاست. در نمودار زیر نرخ مصادره اموال در پرتغال را مشاهده می کنید که در سال 2018 برابر عدد یک است که مقدار قابل توجهی است.

 • نرخ مصادره اموال

مصادره اموال پرتغال

از دیگر استاندارد های سرمایه گذاری توجه به نرخ کنترل فساد است که به معنی کنترل و نظارت کشور بر نهادهای مرتبط و سایر موارد است. میزان این شاخص بین عدد 2.5- تا 2.5 متغیر می باشد. 2.5- نشان دهنده کنترل فساد ضعیف و 2.5 نشان دهنده کنترل فساد قوی می باشد.

 • نرخ کنترل فساد

نمودار نرخ کنترل فساد در پرتغال

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در پرتغال

متقاضیان سرمایه گذاری در پرتغال و خرید ماک در پرتغال باید به شاخص های مربوط به ملک در این کشور توجه کنند.  از جمله مهم ترین این شاخص ها رشد قیمت ملک در پرتغال است که در نمودار زیر نمایش داده شده است.

 • رشد قیمت ملک

کنترل فساد شاخصه کنترل فساد بین اعداد ( _2.5 ضعیف ؛ +2.5 قوی) می باشد ، بدین معنی که هر چقدر به + 2.5 نزدیک تر باشد بیانگر کم بودن و امن بودن سرمایه گذاری خارجیان در کشور مقصد است.

مورد بعد نرخ تورم در پرتغال است که از شاخص‌ های مهم دیگر است که نشان دهنده تغییر در قیمت مصرف کننده در بازه زمانی مشخص می باشد و در نمودار زیر نشان داده شده است.

 • نرخ تورم

نرخ تورم پرتغال

واجدین شرایط خرید ملک در پرتغال

لازمه سرمایه گذاری در بخش املاک توانایی مالی است زیرا حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک در این کشور  350 هزار یورو می باشد. با این مبلغ گلدن ویزای پرتغال را به منظور نوسازی املاک دریافت میکند، چنین پروژه هایی باید مورد موافقت SEF قرار گیرند. نکته حائز اهمیت این است که سرمایه گذاری از طریق گلدن ویزای پرتغال، برای ایرانیان مناسب است. سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک در این کشور 500 هزار یورو می باشد . شایان ذکر است ؛ در صورت نیاز تنها کافی است 7 روز از سال را در کشور پرتغال حضور داشته باشد.

مراحل قانونی اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

پروسه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک  دارای سه مرحله است :

 • مرحله اول

  متقاضی می بایست پس از پیدا کردن ملک مورد نظر در کشور پرتغال و رسیدن به توافقات اولیه زمانی را برای امضا کردن تعیین میکند.

 • مرحله دوم

  شرکت  کردن خریدار و فروشنده در جلسه برای امضای قرارداد اصلی

موارد قرارداد عبارتند از :

 • قیمت توافق شده.
 • دقیقاً چه کسی خریدار و چه کسی فروشنده است.
 • تاریخ مبادله و تکمیل قرارداد.
 • آنچه در خرید، به عنوان مثال مبلمان و غیره در قالب لیست موجودی مرتبط است.
 • شرایط پرداخت.
 • هر گونه شرایط و ضوابط دیگر.
 • استفاده کردن از این قرارداد تقریباً در تمام معاملات انجام شده این کشور
 • مرحله سوم

  در این مرحله فروشنده و خریدار می بایست ؛ برای به ثبت و‌ رسمیت رساندن و ارائه دادن فیش مالیاتی توسط خریدار به یک دفتر اسناد رسمی بروند. پس از گذراندن این پروسه می توانند اقدام به ثبت مالکیت کنند.

هزینه های اجاره و خرید ملک در پرتغال

هزینه های مربوط به خرید ملک در کشور پرتغال به شرح زیر است :

 • خرید ملک به ارزش ۵۰۰ هزار یورو.
 • خرید ملک در یک منطقه کم جمعیت به ارزش حداقل ۴۰۰ هزار یورو.
 • خرید ملک به ارزش حداقل ۳۵۰ هزار یورو در یک ملک قدیمی بازسازی شده یا نیازمند بازسازی.
 • خرید ملک قدیمی در یک ناحیه کم جمعیت که نیاز به نوسازی دارد به ارزش حداقل ۲۸۰ هزار یورو

شایان ذکر است که ؛ با خرید ملک قدیمی که نیاز به بازسازی دارد می توانید اقامت این کشور را بدست آورید.  همچنین با بازسازی این ملک می توانید به ارزش سرمایه ‌گذاری خود و سود نیز بیفزاید.

مزایای خرید ملک در پرتغال

اصولا خرید ملک در کشور پرتغال دارای مزایایی می باشد که عبارتند از:

 • هزینه ‌های منطقی خرید ملک
 • مجوز کار، زندگی ، ‌تحصیل و سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون ویزا
 • اخذ اقامت پرتغال کمتر از 6 ماه
 • اخذ تابعیت و پاسپورت پرتغال پس از ۵ سال
 • اخذ اقامت برای اعضای خانواده
 • امکان برگشت کامل وجه در صورت عدم دریافت اقامت این کشور
 • عدم نیاز به حضور در کشور پرتغال برای تمدید اقامت

وکیل امور ملک در پرتغال

پروسه خرید ملک در پرتغال دارای مراحل پیچیده ایی می باشد که کمک و مشاوره گرفتن از وکلای مجرب و متخصص در این زمینه و مواردی همچون: اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک، گلدن ویزای پرتغال، اطلاعات حقوقی در ارتباط با خرید ملک و آثار قانونی و حقوقی تسلط دارند، الزامی می باشد.

خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک در پرتغال

موسسه حقوقی ملک پور MIEاتریش با سابقه درخشان در زمینه امر مهاجرت و به کارگیری دانش تخصصی وکلای مجرب مهاجرتی، می تواند شما عزیزان را در زمینه خرید ملک در پرتغال راهنمایی کند . همچنین این موسسه دارای خدمات آنلاین می باشد .

توصیه های حقوقی در رابطه با خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در پرتغال و اخذ اقامت از این طریق یکی از روش های محبوب برای مهاجران می باشد. بدین منظور پیش از هرگونه اقدامی کمک و راهنمایی گرفتن از مشاوران و وکلای متخصص در این زمینه الزامی می باشد. همچنین با توجه به اینکه سرمایه گذاری امری حساس است، لازم است از وکلای مجرب حوزه مهاجرت یاری گرفته شود تا از هر گونه اقدام زیان آور و اشتباه جلوگیری شود. متقاضیان خرید ملک در کشور پرتغال  بایستی به این نکته توجه کنند که  توافقات انجام شده بین طرفین برای جلوگیری از هرگونه سوء تفاهمی باید صراحتاً در قرارداد ذکر شود.

سوالات متداول در زمینه خرید ملک در پرتغال

با اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک چه کسانی را می توانیم به عنوان همراه با خود ببریم؟

با اخذ اقامت کشور پرتغال از طریق خرید ملک می توانید همسر، فرزندان زیر 18 سال و در صورت اثبات کفالت فرزندان بالای 18 سال و پدر و مادر خود و همسر خود را می توانید با خود به پرتغال ببرید.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک در پرتغال و اخذ اقامت پرتغال چه میزان است؟

برای خرید ملک در پرتغال و اخذ اقامت پرتغال باید حداقل 350 هزار یورو به خرید ملک اختصاص دهید.

با خرید ملک در پرتغال بعد از چه مدت می توانیم پاسپورت پرتغال را دریافت کنیم؟

با خرید ملک در پرتغال و رعایت شرایط لازم آن پس از 5 سال اقامت دائم پرتغال و پس از 6 سال در صورت قبولی در آزمون زبان پرتغالی پاسپورت این کشور را دریافت خواهید کرد.

آیا مدرک زبان برای اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک ضروری می باشد؟

خیر. برای خرید ملک و اخذ اقامت موقت پرتغال نیازی به مدرک زبان نمی باشد، اگرچه برای دریافت پاسپورت پرتغال نیاز به یادگیری زبان پرتغالی دارید.

مقالات مرتبط

سخن پایانی درباره خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در پرتغال، شرایط سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک، قیمت خانه و اجاره آپارتمان در پرتغال در این مقاله مورد بررسی علمی قرارگرفت. کشور پرتغال به دلیل داشتن شرایط آسان و هزینه های معقول به نسبت دیگر کشورها مورد توجه بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری است. امید است توانسته باشیم با این مقاله به سوالات شما عزیزان در خصوص خرید ملک در پرتغال پاسخ داده باشیم. شما عزیزان چنانچه بعد از مطالعه مقاله خرید ملک در پرتغال سوالی داشتید می توانید سوالات خود ر ا در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *