خرید ملک در کانادا

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و مزایای خرید ملک

خرید ملک در کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک، خرید خانه ارزان در کانادا، خرید خانه در کانادا و گرفتن اقامت و مزایای خرید ملک در کشور کانادا در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. موضوع خرید ملک در کانادا همواره به عنوان یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور مدنظر بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا قرار گرفته است. پاسخ به سوالاتی از قبیل حداقل مبلغ خرید ملک در کشور کانادا چقدر است؟آیاخرید خانه در کانادا با وام امکان پذیر است ؟ آیا از طریق خرید ملک می توان اقامت کانادا را اخذ نمود؟ فرآیند خرید ملک در کشور کانادا چه مدت زمان می برد؟ امکان اجاره دادن ملک خریداری شده وجود دارد یا خیر؟ را می توانید در این مقاله جویا شوید. کشور کانادا استانداردهای بالایی برای پذیرش مهاجرین دارد و سالیانه تعداد زیادی از هموطنان ما به فکر مهاجرت و اقامت در کانادا می باشند .شما عزیزان می توانید با مطالعه این مقاله چنانچه سوالی داشتید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

خرید ملک در کانادا

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور کانادا و شرایط خرید ملک در کانادا
 • اخذ اقامت کانادا از طریق خرید ملک
 • استاندارد های سرمایه گذاری در کانادا
 • شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در کانادا
 • واجدین شرایط خرید ملک در کانادا
 • مراحل قانونی خرید ملک در کانادا
 • هزینه های خرید ملک در کانادا
 • وکیل امور ملک در کانادا
 • خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک در کانادا
 • توصیه های حقوقی در زمینه خرید ملک در کانادا
 • سوالات متداول در زمینه خرید ملک در کانادا
 • سخن پایانی درباره خرید ملک در کانادا

درباره کشور کانادا و شرایط خرید ملک در کانادا

کانادا یکی از بزرگ ترین کشور های جهان محسوب می شود و از نظر جمعیت حدود 35 میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور به علت نزدیکی به آمریکا و هم مرز بودن با این کشور مورد استقبال بسیاری از متقاضیان مهاجرت قرار گرفته است. پایتخت این کشور اوتاوا نام دارد و از شهر های معروف آن می توان به ونکور و تورنتو اشاره کرد. این شهر ها در رنک بندی های بین المللی اغلب در 10 شهر برتر دنیا قرار دارند و از لحاظ کیفیت اجتماعی در صدر هستند. زبان رسمی این کشور انگلیسی و فرانسوی است و واحد پول این کشور دلار کانادا می باشد که همین موضوع انگلیسی بودن زبان رسمی این کشور سبب شده است تا افراد جهت مهاجرت به کانادا به زبان دیگری نیازمند نباشند.

کانادا به ایالت های مختلفی تقسیم می شود ولکن تمامی این ایالت ها برای جذب سرمایه گذار های خارجی و نیروی کار متخصص و الباقی طرق مهاجرت قوانین خاص خود را دارند و بر اساس نیاز هر ایالت هر ساله قوانین آن ها به روز می شود ولی لازم به ذکر است که تمامی این ایالت ها از نظر قوانین اقامتی زیر مجموعه قوانین دولت فدرال خواهند بود.

سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا
سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا

اخذ اقامت کانادا از طریق خرید ملک

در حال حاضر کشورهای معدودی به اتباع خارجی اجازه خرید ملک و کسب اقامت در آن کشور را می دهند اما متاسفانه کانادا جزء این کشورها قرار ندارد. این یک واقعیت است که خرید ملک در کانادا برای افراد غیر مقیم منجر به اقامت و یا شهروندی کانادا نمی گردد و طی کردن مراحل قانونی مهاجرت الزامی است. موضوع حائز اهمیت این است که اگر خرید ملک را صرفاً برای اخذ اقامت کانادا انجام می دهید، باید بدانید راه اندازی یک تجارت راه حل سریع تری برای ورود به این کشور است. در همین راستا تنها اگر قصد سرمایه گذاری در املاک صرف نظر از اخذ اقامت کانادا را دارید می توانید با خرید ملک در کانادا به نتیجه مطلوب خود برسید و این تنها یک آینده نگری و سرمایه گذاری بلند مدت برای شما محسوب خواهد شد.

امکان اعطای وام به خریدارانی که مقیم کانادا نیستند با محاسبه درصد سود بیشتر نیز وجود دارد. در این صورت شرکت ها و موسسات وام دهنده طی انعقاد قرارداد رهنی با خریدار وظیفه تامین بخشی از هزینه ملک را بر عهده می گیرند.

خریدارانی که مقیم این کشور نیستند باید 35 درصد از مبلغ کل ملک را در ابتدا پرداخت نمایند. نکته ای که باید در نظر داشته باشید اهمیت ارتباط با یک حسابدار یا مشاور مالیاتی است. برای مثال در زمان خرید ملک با عنوان خریدار خارجی شما همان مقدار مالیاتی را پرداخت می نمایید که یک شهروند کانادایی می پردازد اما در زمان فروش شرایط متفاوت است و اداره مالیات کشور کانادا قوانین و قواعد خاصی را در خصوص اتباع بیگانه اجرا می کند. برای کسب اطلاعات دقیق تر در این زمینه باید به وب سایت رسمی اداره مالیات کشور کانادا مراجعه نمایید.

استاندارد های سرمایه گذاری در کانادا

بازار املاک و مستغلات کانادا به دلیل تقاضای زیاد مصرف کننده و عوامل اقتصادی مطلوب، شاهد افزایش قیمت ارزنده ای بوده است. ولی آنچه از همه مهم تر است بعد از در نظر گرفتن هزینه های خرید ملک در کانادا، ارزیابی امنیت سرمایه گذاری و ریسک های بازار املاک این کشور است.

زمانی که در مورد خطر مصادره اموال در کانادا بحث به میان می آید، سازمان های آمار جهانی و نمودار های نشان دهنده رشد اقتصادی این کشور نشان دهنده آن است که در کانادا امنیت مناسبی حکم فرماست و تنها در نمودار ها عدد یک نمایان گر خواهد شد که این عدد نشان دهنده این است که امنیت بیشتری حاکم است به همین خاطر افرادی که قصد خرید ملک و سرمایه گذاری در کانادا را دارند می توانند با خیالی راحت حتی با اخذ وام های دولتی اقدام به خرید ملک نمایند.

 • نرخ مصادره اموال

خطر مصادره اموال کانادا

جالب است بدانید برای خرید ملک در کانادا هزینه های ماهانه مسکن شما از جمله پرداخت وام مسکن طبق قوانین شرکت وام و مسکن کانادا (CMHC) نباید از بیش از 30 درصد از درآمد ناخالص شما باشد. برای مثال اگر درآمد ناخالص شما 3،500 دلار در ماه است، می توانید مبلغ قسط وام خود را تا سقف 1،050 دلار تعیین نمایید.

همچنین بر اساس ارزشیابی به عمل آمده از ملک در برخی از شهرها مانند تورنتو شما باید معادل 0.75% یا 1% از ارزش ملک را سالانه به عنوان مالیات پرداخت نمایید. در حالیکه در اونتاریو از مالکان خارجی مالیاتی دریافت نمی گردد. شایان ذکر است بیمه نامه یکی دیگر از شروط وام مسکن در این کشور است.

این موضوع نشان گر آن است که در کشور کانادا (با میانگین 1.92 در کنترل فساد) فساد قضایی و همچنین رانت خواری در مقابل عدالت بسیار کم و با وجود قوانینی از این دست بسیار نادر و خاص خواهد بود. در نمودار زیر نیز می توانید نرخ کنترل فساد (2.5- ضعیف، 2.5 قوی) را بررسی نمایید.

 • نرخ کنترل فساد

نرخ کنترل فساد کانادا

شاخص های اقتصادی مرتبط با سرمایه گذاری در کانادا

شاخص های اقتصادی استفاده شده برای سنجش عملکرد یک اقتصاد و چشم انداز آن در اکثر کشورها یکسان است. آنچه فرق می کند اهمیت نسبی برخی شاخص ها برای هر اقتصاد در مقاطع مختلف زمانی است. به عنوان مثال، وقتی بازار مسکن رونق می یابد و رکود می خورد. شاخص های مسکن و ارگان ها یا سازمان هایی که این شاخص ها را در هر ملتی جمع آوری و پخش می کنند از نزدیک نظاره می شوند.

12 شاخص اصلی اقتصادی برای کانادا، یازدهمین اقتصاد بزرگ جهان وجود دارد که از جمله آنها می توان به رشد تولید ناخالص ملی، تغییر اشتغال و بیکاری، شاخص قیمت مصرف کننده، تجارت کالای بین المللی، شروع ساخت و ساز مسکن، فروش مسکن اشاره نمود. ما در اینجا با توجه به موضوع خرید ملک در کانادا 2 شاخص شروع ساخت و ساز مسکن و فروش خانه را توضیح می دهیم.

 • شروع ساخت و ساز مسکن در کانادا

  شرکت وام و مسکن کانادا (CMHC) در ششمین روز کاری هر ماه گزارش شش ماهه ای را منتشر می کند و فعالیت های جدید ساخت و ساز مسکونی ماه قبل را نشان می دهد. داده ها توسط منطقه، استان، سرشماری کلان شهرها و نوع سکونت (تک واحدی یا چند واحدی) ارائه شده است. این شاخص سنجش مهمی از وضعیت بازار مسکن کانادا است.

 • فروش خانه در کانادا

  این شاخص اصلی فعالیت مسکن، توسط انجمن املاک و مستغلات کانادا (CREA) جمع آوری شده است و براساس تعداد فروش خانه های پردازش شده از طریق سیستم های MLS تابلوهای املاک و مستغلات در کانادا است. گزارش ماهانه CREA تغییرات ماهانه فروش مسکن را ارائه می کند. این گزارش همچنین شامل سایر اطلاعات مهم مربوط به مسکن، از جمله تغییر (درصدی) در خانه های نوساز، موجودی ماهانه مسکن، تغییر در شاخص قیمت خانه MLS و متوسط قیمت خانه های فروش رفته نیز می باشد.

  این شاخص های اقتصادی سلامت جنبه های کلیدی اقتصاد کانادا از قبیل هزینه های مصرف کننده، مسکن، تولید، اشتغال، تورم، تجارت خارجی و رشد اقتصادی را نشان می دهد. در واقع شاخص های مذکور در کنار هم، یک تصویر جامع از وضعیت اقتصادی کانادا عرضه می نمایند.

واجدین شرایط خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کشور کانادا همانند بقیه کشورها دارای قوانین مختلفی است. این نکته حائز اهمیت است که ؛  خرید ملک در کانادا مراحلی دارد که باید توسط وکلای مجرب ومسلط به قوانین حقوق و مسائل مالی و مالیاتی این کشور پیش رود، در این قسمت به شرایط و مراحل قانونی خرید ملک در کانادا خواهیم پرداخت.

 • نماینده املاک به همراه وکیل در تهیه سند پیشنهاد خرید به فروشنده ملک، کمک می کنند. پیشنهاد خرید با پیش پرداخت حدود 10% مبلغ ملک خرید به فروشنده ارائه می گردد.
 • خریدار و فروشنده در مورد قیمت به توافق می رسند.
 • نسخه ای از توافق نامه برای وکیل ارسال می گردد تا شرایط را بررسی و تاریخ عقد قرارداد را مشخص نماید.
 • تا تاریخ عقد قرارداد فرصت بازدید از ملک وجود دارد.
 • وکیل بررسی های لازم در خصوص فروشنده را انجام می دهد تا از عدم سوء پیشینه وی و عدم هرگونه بدهی ملک مطمئن شود.
 • وكیل سندی تنظیم می کند و در آن مبلغ قرارداد و وجهی که خریدار باید پرداخت کند را تایید می کند.
 • وکیل کلیه مبالغ را به فروشنده پرداخت می کند و سند و کلیدهای منزل پس از عقد قرارداد در اختیار خریدار قرار می گیرد.

لازم به ذکر است برای انجام این مراحل می توانید با ویزای مولتی کانادا یا به عبارتی با ویزای توریستی کانادا وارد این کشور شوید و تمامی این مراحل را با توجه به زمان بندی بهتری که در اختیار دارید پشت سر بگذارید .

هزینه های خرید ملک در کانادا

هزینه های خرید ملک در کانادا و اجاره، به بسیاری از متغیر های اقتصادی وابسته است و به همین خاطر هزینه ها و قیمت ها در این امور متفاوت است، لازم به ذکر است در این قسمت به هزینه های قانونی و حقوقی خرید ملک در کانادا که مورد نیاز متقاضیان خواهد بود اشاره خواهیم کرد.

 • مالیات انتقال زمین

  مالیات انتقال زمین (انتقال ملک) بین 0.5 تا 2 % از ارزش کل ملک را شامل می شود. البته آلبرتا، نوآ اسکوشیا روستایی و ساسکاچوآن از این قاعده مستثنی هستند.

 • هزینه های حقوقی

  توافقی است ولی در برخی مواقع حق الزحمه حقوقی می تواند تا 10% ارزش ملک را شامل شود.

 • مالیات کالاها و خدمات

  برای خانه های نوساز معادل 5% مالیات کالاها و خدمات (GST) بر مبلغ خرید اعمال می گردد. البته GST غالباً در قیمت فروش گنجانده می شود.

 • هزینه گواهینامه Estoppel فقط برای آپارتمان ها و واحدهای مجزا

  یک گواهینامه استوپل وضعیت حقوقی و مالی یک واحد آپارتمان و هزینه های آن را تا 100 دلار کانادا (74 دلار آمریکا) تشریح می کند. این هزینه در ایالت کبک وجود ندارد.

 • هزینه های حقوقی و اسناد رسمی

  وکلا (یا دفاتر اسناد رسمی در کبک) سند پیشنهاد خرید را بررسی می کنند، درباره اعتبار فروشنده تحقیق می کنند، اسناد وام را تهیه می کنند و بر جزئیات فرآیند نظارت می کنند. هزینه های حقوقیبر اساس استان، پیچیدگی پروسه خرید و فروش و ارزش ملک حداقل با 370 دلار آمریکا به علاوه GST شروع می شود. هر یک از طرفین حق الوکاله وکیل خود را به صورت مجزا پرداخت می کنند.

 • هزینه نمایندگی املاک و مستغلات

  هزینه های نماینده املاک و مستغلات بین 3 تا 7 درصد از ارزش ملک به علاوه 6% GST متغیر است. فروشنده معمولاً مبلغ کارمزد نماینده را پرداخت می کند اما در بعضی موارد خریدار هم باید مبلغی را بپردازد.

وکیل امور ملک در کانادا

کسانی که خواهان خرید ملک در کشور کانادا هستند بایستی از وکیل مجرب و متخصص در این زمینه استفاده کنند. نکته حائز اهمیت این است که با خرید ملک در این کشور نمی توانید اقامت را بدست آورید. حضور یک وکیل مسلط به کلیه قوانین و مقررات سرمایه گذاری ، ثبت، مالیات و هزینه های خرید ملک در کانادا امری ضروری است. موسسه حقوقی ملک پور MIE  اتریش با داشتن وکلا و مشاوران بین المما مجرب و متخصص آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. شایان ذکر است که  استفاده از یک وکیل کانادایی که مسلط به فرهنگ و زبان این کشور باشد برای ارتباط برقرار کردن در این زمینه امری حیاتی می باشد.

خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور در زمینه خرید ملک در کانادا

موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش با بیش از 15 سال سابقه درخشان در زمینه مهاجرت و داشتن وکلا و مشاوران مجرب و متخصص بین الملل آماده ارائه مشاوره در زمینه خرید ملک در کانادا می باشد. چنانچه شما عزیزان مایل به سرمایه گذاری در کشور کانادا می باشید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

توصیه های حقوقی در زمینه خرید ملک در کانادا

با توجه به اینکه کشور کانادا  دارای امتیاز بالایی از لحاظ اعتبار جهانی، وضعیت اقتصادی، کیفیت بالای زندگی، نظام بانکی سالم، سیستم آموزشی به روز، نرخ پایین مالیات، ریسک پایین سرمایه گذاری، نظام درمانی و بیمه ای قوی می باشد توجه بسیاری از مهاجران را به خود جلب کرده است.  به شما عزیزان توصیه می شود اگر با بازار املاک کشور کانادا آشنایی ندارید حتما از راهنمایی و کمک  وکلای مجرب و متخصص استفاده کنید.

سوالات متداول در زمینه خرید ملک در کانادا

✅ آیا می توان به واسطه خرید خانه یا خرید آپارتمان در کانادا اقامت این کشور را گرفت؟

خرید ملک در کشور کانادا سبب اخذ اقامت نمی شود و برای اخذ اقامت باید از برنامه های سرمایه گذاری و کار آفرینی اقدام کنید.

✅ قیمت خانه در تورنتو کانادا چه میزان است؟

قیمت خانه در شهر تورنتو کانادا به طور متوسط 800،000 دلار کانادا می باشد.

✅ آیا می توان در کانادا برای خرید خانه وام گرفت؟

در صورتی که اقامت این کشور را ندارید نمی توانید برای خرید ملک در کانادا وام بگیرید.

مقالات مرتبط

سخن پایانی درباره خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا، شاخص های سرمایه گذاری در کانادا، خرید خانه در کانادا و گرفتن اقامت در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به شرایط ایده آل زندگی، سطح بالای اجتماعی و امنیت مطلوب کشور کانادا، متقاضیانی که با انواع ویزاهای تحصیلی، سرمایه گذاری و کاری قصد ورود به این کشور را دارند فراوان هستند. شما عزیزان چنانچه بعد از مطالعه مقاله خرید ملک در کانادا سوالی داشتید می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام وقت بخیر. بله. امکان اعطای وام به خریدارانی که مقیم کانادا نیستند با محاسبه درصد سود بیشتر نیز وجود دارد. در این صورت شرکت ها و موسسات وام دهنده طی انعقاد قرارداد رهنی با خریدار وظیفه تامین بخشی از هزینه ملک را بر عهده می گیرند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *