خود حمایتی اسپانیا

خود حمایتی اسپانیا

و انواع ویزاهای کاری

خود حمایتی اسپانیا، مهاجرت به اسپانیا از طریق اخذ خود حمایتی، مدارک مورد نیاز و هزینه تمکن مالی اسپانیا، شرایط اقامت تمکن مالی اسپانیا در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. گواهی تمکن مالی سفارت اسپانیا چیست؟ اسپانیا به لطف جشن و شادی، فرهنگ و فضای آن، می تواند یکی از بهترین مکان ها برای زندگی باشد، اما برای زندگی در اینذخیره کشور به مجوز اقامت نیاز دارید. ساده ترین راه ها برای رسیدن به این هدف چیست؟

اقامت خود حمایتی (تمکن مالی) یکی از بهترین انواع اقامت در دنیا می باشد. این روش با نام های مختلفی شناخته می شود،از جمله : تمکن مالی، خود حمایتی و اقامت بازنشسته ها. کشورهای مختلفی در دنیا این روش  را پیشنهاد می کنند. اقامت خود حمایتی در اسپانیا نیز قابل کسب است. برای اخذ  باید ثابت کنید که از منابع مالی کافی برای تامین هزینه های افراد خانواده در کشور اسپانیا برخوردارید؛ چرا که در این روش شما اجازه کار در این کشور را ندارید. کارشناسان موسسه MIE در ادامه این مطلب تمامی نکات مهم در زمینه اخذ اقامت خود حمایتی اسپانیا را شرح داده اند.  شماعزیزان می توانید در صورت سوال با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

خود حمایتی اسپانیا

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور اسپانیا و شرایط خود حمایتی اسپانیا
 • قوانین خود حمایتی اسپانیا
 • مدارک مورد نیاز اخذ خود حمایتی اسپانیا
 • استاندارد های سرمایه گذاری در اسپانیا
 • شاخص های اقتصادی تاثسیرگذار بر سرمایه گذاری در اسپانیا
 • نکات مهم در زمینه خود حمایتی اسپانیا
 • وکیل مهاجرت برای خود حمایتی اسپانیا
 • هزینه زندگی در اسپانیا
 • مزایای خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا)
 • سوالات متداول در زمینه خود حمایتی اسپانیا
 • سخن پایانی درباره خودحمایتی اسپانیا

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خود حمایتی اسپانیا

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خود حمایتی اسپانیا

درباره کشور اسپانیا و شرایط خود حمایتی اسپانیا

اسپانیا کشوری واقع در جنوب غربی اروپا است که از سال 1986 تاکنون عضو اتحادیه اروپا می باشد. بیش از 5.5 میلیون مهاجر در اسپانیا زندگی می کنند که 12 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند. اسپانیا کشوری با تنوع فرهنگی فراوان است که از پر بازدید ترین کشورهای دنیا نیز می باشد. این کشور در نزدیکی دریای مدیترانه، اقیانوس اطلس شمالی، خلیج بیسکی و کوه های پیرنه در جنوب غربی فرانسه واقع شده است. مادرید، پایتخت اسپانیا و بزرگ ترین شهر این کشور جمعیتی در حدود 6.5 میلیون نفر را در خود جای داده است. پس از آن بارسلونا و والنسیا پرجمعیت ترین شهر های اسپانیا می باشند. این کشور آب و هوایی معتدل و طبیعتی پاک دارد؛ مرکز اسپانیا از تابستان های گرم و در سواحل مرزی آن تابستان های معتدل و با هوایی ابری برخوردار می باشد. در ادامه این مقاله مدارک مورد نیاز و هزینه تمکن مالی اسپانیا به همراه موارد دیگر بررسی خواهد شد.

شاید بتوان گفت فلسفه   تمکن مالی  این است که اکثر کشورهای پیشرفته و مطرح دنیا تلاش دارند برای شکر گزاری چیزی را به دنیا هدیه کنند. اغلب ما کمابیش با سیستم لاتاری آمریکا آشنایی داریم، در این سیستم به افراد این شانس داده می شود که بتوانند جزو چند هزار نفری باشند که در سال می توانند اقامت آمریکا را کسب نمایند.در کشور هایی همچون اتریش، فرانسه، اسپانیا و یونان نیز سیستمی مشابه وجود دارد. خود حمایتی (تمکن مالی) به افرادی تعلق می گیرد که در یک بازه زمانی مشخص درخواست دهند و معمولاً در بعضی از کشور ها محدودیت هایی برای آن تعریف شده است. اما این سیستم مانند لاتاری آمریکا بر پایه شانس نمی باشد. به عنوان مثال؛ در اتریش هر شخصی که زودتر موفق به ثبت نام شود و مدارک را به صورت کامل ارائه دهد می تواند این اقامت را کسب نماید. با توجه به اینکه شروع ثبت نام آن 2 ژانویه می باشد، بنابراین معمولاً افرادی شانس بیشتری دارند که سریع تر مدارک را آماده کرده و اقدام می کنند. در ارائه مدارک اشخاص باید اثبات نمایند که از تمکن مالی برخوردارند.

 خود حمایتی در اسپانیا شرایط خوبی دارد و توجه بسیاری از افراد را به خود جلب نموده است. اگر شما می توانید ثابت کنید که منابع مالی کافی دارید و نیازی به کار کردن ندارید می توانید اقامت اسپانیا را اخذ نمایید. بدین صورت که به شما اجازه خواهد داد که در اسپانیا زندگی کنید اما مجوز کار نخواهید داشت. برای تحقق این امر شما باید اثبات نماید که از منابع مالی کافی را برای پوشش هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده در اسپانیا برخوردارید. ویزایی که در این حالت به شما تعلق می گیرد ویزای بدون درآمد یا بازنشستگی نام دارد. برای درخواست این نوع ویزا باید شخصاً به سفارت اسپانیا مراجعه نمایید.

قوانین خود حمایتی اسپانیا

یکی از محبوب ترین روش های اخذ اقامت اسپانیا، روش خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) می باشد. بر اساس این روش شما می توانید با نشان دادن تمکن مالی خود، اقامت اسپانیا را اخذ نمایید. بدین منظور شما باید ثابت کنید که از توانایی تأمین هزینه های زندگی خود و خانوداه خود  برخوردارید. در این روش ابتدا به شما اقامت یک ساله اعطا می گردد که قابل تمدید می باشد. پس از پایان یک سال می توانید آن را برای مدت 2 سال دیگر تمدید نمود و در پایان این 2 سال نیز، به مدت 2 سال دیگر قابل تمدید می باشد. بدین ترتیب پس از 5 سال می توانید برای اخذ اقامت دائم اسپانیا درخواست دهید. این نیز شامل همسر و فرزندان زیر 16 سال نیز می باشد.

در این راستا شما باید نشان دهید که از درآمد ماهیانه 2،130 یورو برای متقاضی اصلی و 532.52 یورو برای همراهان برخوردارید. این درآمد می تواند از طریق حقوق بازنشستگی، سرمایه گذاری و امثال آن اثبات شود یا اینکه باید نشان دهید به میزان تقریباً 27،000 یورو پس انداز دارید. تنها با نشان دادن این مبلغ در حساب بانکی در ایران کافی است . این مبالغ به صورت میانگین می باشند و نسبت به شهری که برای زندگی  انتخاب می کنید متغیر است.

مدارک مورد نیاز اخذ خود حمایتی اسپانیا

کسانی که خواهان اخذ خود حمایتی اسپانیا هستند باید یک سری مدارکی را به سفارت ارائه دهند . بدین منظور متقاضی با مراجعه به سفارت و ارائه مدارک ، می تواند اقدام به اخذ این نوع اقامت کند. مدارک مورد نیاز بشرح زیر است :

 • فرم درخواست ویزا
 • یک قطعه عکس پاسپورتی جدید با زمینه سفید
 • پاسپورت با اعتبار حداقل 1 سال
 • اجاره نامه یا سند مالکیت محل زندگی در اسپانیا
 • اثبات تمکن مالی به میزان ذکر شده
 • بیمه درمانی
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • سند ازدواج برای همسر
 • گواهی تولد برای فرزندان
 • گواهی پزشکی از سلامت جسمانی و ذهنی و عدم ابتلا به بیماری های واگیر به زبان اسپانیایی

استاندارد های سرمایه گذاری در اسپانیا

مهاجرانی که خواهان اخذ خود حمایتی هستند می بایست به این نکته توجه کنند که در کشور اسپانیا حق کار کردن ندارند ولی می توانند ملک و سرمایه گذاری در این کشور انجام دهند.  اگر خواهان سرمایه گذاری هستند می بایست به استاندارد های سرمایه گذاری در این کشور توجه نمایند .در ادامه به بررسی استاندارد های سرمایه گذاری در این کشور می پردازیم .

 • خطر مصادره اموال

یکی از مهم ترین عواملی که در زمان سرمایه گذاری در یک کشور خارجی باید در نظر داشت، خطر مصادره اموال در آن کشور می باشد. این شاخص بیان گر تغییر رفتار دولت نسبت به سرمایه گذاران خارجی، نقض قراردادهای دو جانبه و در نتیجه مصادره اموال خارجیان می باشد.بازه این شاخص بین 1 تا 7 است . اگر میزان این شاخص عدد یک باشد به معنی سرمایه گذاری در این کشور دارای امنیت است .

 • شاخص کنترل فساد

استاندارد دیگری که بر سرمایه گذاری  تاثیر گذار است ، میزان کنترل فساد می باشد . در برخی از کشورها سطح فساد بین ادارات بالا است . در این راستا دولت اسپانیا قوانینی برای مبارزه با فساد وضع کرده است . در نمودار زیر میزان کنترل فساد ارائه شده است.

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در اسپانیا

مهاجرانی که خواهان اخذ خود حمایتی هستند و می خواهند در کشور مقصد سرمایه گذاری کنند، می بایست به شااخص های اقتصادی توجه نمایند . برخی از شاخص های اقتصادی تأثیر گذار که برای سرمایه گذاران دارای اهمیت می باشد در ادامه بررسی شده است.

 • نرخ تورم

یکی از شاخص های اقتصادی که برای سرمایه گذاران در یک کشور خارجی دارای اهمیت می باشد، نرخ تورم در آن کشور است.همان طور که در نمودار زیر مشاهده می کنید نرخ تورم در سال 2019 ، 1.09 درصد بوده است ، که این میزان بیان گر ثبات بالا در قیمت محصولات و هزینه های زندگی می باشد.

 • رشد اقتصادی

رشد اقتصادی یکی دیگر از شاخص های اقتصادی می باشد. این رشد سالانه بر اساس درصد تغییرات در تولید ناخالص داخلی  در اسپانیا تعیین می شود. این اندازه گیری بیان گر  تولید افزایش  یا کاهش تولید می باشد.

 • نرخ رشد قیمت ملک

اخیرا رشد قیمت ملک در اسپانیا  رو به افزایش است . بنابراین علاوه بر اینکه اجاره بهای املاک منجر به کسب درآمد می شود، افزایش قیمت ملک نیز برای سرمایه گذار، سود آور خواهد بود. در نمودار زیر روند تغییرات قیمت ملک نشان داده شده است.

نکات مهم در زمینه خود حمایتی اسپانیا

همان طور که پیش تر بدان اشاره شد مهاجران اخذ خود حمایتی اسپانیا حق کار کردن در این کشور براساس این نوع ویزا را ندارند. بدین منظور این نوع ویزا برای کسانی که دارای توان و پشتوانه مالی هستند کارامد است. شایان ذکر است که مهاجران امکان خرید ملک و سرمایه  گذاری در این کشور را دارند. سرمایه گذاری در این کشور با توجه با رشد چشمگیر رشد اقتصادی  می تواند سود آور باشد. قیمت ملک نیز در اسپانیا رو به رشد است و اشخاصی که سرمایه خود را در خرید املاک قرار دهند علاوه بر دریافت اجاره بها، به دلیل افزایش قیمت ملک نیز به کسب سود نائل می آیند.

وکیل مهاجرت برای خود حمایتی اسپانیا

درخواست ویزای خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) دارای مراحل حقوقی می باشد که برای موفقیت در این پروسه کمک و راهنمایی گرفتن  از وکلای باتجربه که مسلط به قوانین کشور اسپانیا هستند مورد نیاز است.  نحوه آماده سازی و ارائه مدارک در کسب موفقیت و اخذ اقامت اسپانیا مهم می باشد. بروز اشتباه در هر مرحله می تواند منجر به رد درخواست شما شود و هزینه و زمان زیادی برای شما به هدر رود. بنابراین اخذ مشاوره و کمک از وکلای مهاجرت می تواند از صرف هزینه های اضاف و گزافی در این زمینه جلوگیری کند. مؤسسه حقوقی ملک پورMIE  با داشتن 15 سال سابقه درخشان در زمینه مهاجرت، پرونده های موفق بیشماری در  زمینه خود حمایتی اسپانیا و وکلای بین المللی مجرب آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

در طی سال های اخیر بسیاری از افراد تمایل خود را به اقامت در اسپانیا اعلام کردند. از این رو مؤسسه حقوقی ملک پور با وکلای اسپانیایی مذاکراتی صورت داد که پرونده های ایرانیان را در دست بگیرند. در صورتی که از تمکن مالی مناسب برخوردارید مؤسسه حقوقی ملک پور می تواند امکان بازدید شما از اسپانیا را فراهم آورد تا از نزدیک با این کشور آشنا شده و در صورت تمایل اقدام نمایید.

هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه های  زندگی در کشور اسپانیا نسبت به سایر کشورهای غربی اروپا بسیار مقرون به صرفه می باشد. در مادرید، پایتخت اسپانیا و گران ترین شهر آن، هزینه ماهیانه زندگی یک نفر (بدون اجاره) 773 دلار است. در جدول زیر هزینه های زندگی ارائه شده است:

هزینه زندگی اسپانیا

مزایای خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا)

اقامت خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا)  دارای مزایایی می باشد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

 • امکان استفاده از بیمه رایگان برای افراد
 • مدارس برای تحصیل فرزندان رایگان است.
 • مدت زمان پروسه اقامت بین 6 تا 9 ماه
 • محدودیتی برای تعداد پذیرش درخواست ها وجود ندارد.
 • تاریخ شگفت انگیز و فرهنگ غنی
 • سفر بدون ویزا به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شنگن
 • امکان اخذ مجوز اقامت دائم در 5 سال
 • اخذ شهروندی بعد از 10 سال

سوالات متداول در زمینه خود حمایتی اسپانیا

آیا بدون سرمایه گذاری می توان اقامت اسپانیا را به دست آورد؟

در روش خود حمایتی افرادی که تمکن مالی بالا دارند، می توانند بدون سرمایه گذاری و انتقال سرمایه به اسپانیا، اقامت این کشور را به دست آوردند.

آیا در اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی، افراد اجازه کار در این کشور را دارند؟

خیر. در روش های خود حمایتی در اغلب کشور ها اجازه کار وجود ندارد و تنها در کشور پرتغال می توانید در این نوع اقامت به کار نیز بپردازید.

برای مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی چقدر سرمایه لازم است؟

متقاضی باید حدود 27،000 یورو در حساب خود در ایران داشته باشد و باید نشان دهد حدود 2،500 در ماه درآمد دارد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی درباره خودحمایتی اسپانیا

خود حمایتی اسپانیا، مدارک مورد نیاز و هزینه تمکن مالی اسپانیا، مزایای خود حمایتی اسپانیا در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. اقامت خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) یکی از بهترین روش ها برای اخذ اقامت این کشور و برخورداری از امکان تردد آزادانه در اروپا می باشد. مشابه این اقامت برای اتریش نیز وجود دارد که به عنوان اقامت خود حمایتی اتریش (تمکن مالی اتریش) شناخته می شود و می تواند گزینه مناسب دیگری برای اخذ اقامت اروپا باشد. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. اگر شما بتوانید ثابت کنید که منابع مالی کافی دارید و نیازی به کار کردن در این کشور ندارید از این طریق می توانید اقامت این کشور رابدست اورید. بدین صورت که به شما اجازه خواهد داد که در اسپانیا زندگی کنید اما مجوز کار نخواهید داشت. برای تحقق این امر شما باید اثبات نماید که از منابع مالی کافی را برای پوشش هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده در اسپانیا برخوردارید. ویزایی که در این حالت به شما تعلق می گیرد ویزای بدون درآمد یا بازنشستگی نام دارد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *