خود حمایتی ایتالیا

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و شرایط اخذ اقامت

خود حمایتی ایتالیا ، اقامت ایتالیا از طریق تمکن مالی، تمکن مالی ایتالیا و شرایط و قوانین اخذ اقامت خود حمایتی ایتالیا در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. آیا می توانیم فرزندان بالای 18 سال خود را ببیرم؟ هزینه های اخذ اقامت ایتالیا چیست؟ هزینه های زندگی در ایتالیا چقدر است؟ ما در این مقاله سعی بر این داریم تا به سوالات اینگونه پاسخ دهیم. کسانی که دارای درامد عالی و حقوق ثابت ماهانه هستند اقدام به مهاجرت به ایتالیا به روش خود حمایتی ایتالیا می کنند. بدین منظور متقاضیان بایستی اقدام به اخذ ویزای  D  کنند . برای اخذ ویزای D  بایستی  کلیه مدارک لازم را برای تأیید شرایط مالی خوب را  ارائه دهند. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه خود حمایتی ایتالیا می توانید با موسسه حقوقی ملکپور  تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

خود حمایتی ایتالیا

اقامت خودحمایتی چیست؟

اقامت خود حمایتی اقامتی می باشد که متقاضیان با ثابت کردن داشتن وضع مالی خوب و  درامد ثابت ماهانه اقدام به اخذ این نوع اقامت می کنید. بدین معنی که متقاضیان می توانند بدون سرمایه گذاری در کشور مقصد ، اقامت آن کشور را اخذ کنند. این نوع اقامت در کشورهایی همچون: یونان، اسپانیا ، پرتغال، اتریش و مکزیک وجود دارد. کشور ایتالیا به افرادی که مستقل مالی هستند و درآمد منفعلانه بالایی دارند ، مجوز اقامت می دهد.  خارجی های ثروتمند ممکن است مجوز اقامت انتخابی ویژه یا Residenza Elettiva را بدست آورند. ویزای اقامت انتخابی برای افراد مستقل از نظر مالی یک برنامه مهاجرت است که از سال 1999 در ایتالیا ارائه می شود.

بورسیه تحصیلی ایتالیا
بورسیه تحصیلی ایتالیا

شرایط و هزینه اخذ اقامت ایتالیا از طریق خودحمایتی

خارجیانی که خواهان اخذ این نوع اقامت هستند بایستی به مقامات ایتالیایی ثابت کنند که درآمد بالایی کسب می کنند و در آینده ادامه خواهد داشت و به محل زندگی بستگی ندارد. منابع درآمد ممکن است شامل: اجاره ، سود سپرده ها ، اوراق بهادار ، درآمد حاصل از فعالیت های تجاری ، حقوق بازنشستگی باشد. درآمد اشتغال در نظر گرفته نمی شود. شایان ذکر است که همراه و فرد اصلی در کشور ایتالیا حق کار کردن ندارند. درامد سالانه که متقاضی بایستی به دولت ایتالیا اثبات کند : نفر اصلی 30,000 یورو و برای همسر 6000 یورو و فرزند 2000 یورو می باشد. این مجوز اقامت حق زندگی دائم در ایتالیا و سفر بدون ویزا در سراسر اتحادیه اروپا را بدنبال دارد. دارند گان این اقامت بایستی 6 ماه در سال را در کشور ایتالیا حضور داشته باشند . مجوز اقامت به متقضیان ابتدا به مدت یک سال صادر می شود و سپس برای مدت حداکثر دو سال تمدید می شود. لازم است ثابت شود که درآمد منفعل برای تمدید مجوز اقامت حفظ می شود.

نکته حائز اهمیت در این زمینه این است که دارندگان مجوز اقامت خود حمایتی ایتالیا حق اخذ اقامت دائم را ندارند. مجوز اقامت از این نوع قبل از اعطای تابعیت ایتالیا به طور مرتب تمدید می شود. دارنده مجوز اقامت خود حمایتی اگر بیش از 183 روز در سال در این کشور بماند ، مقیم مالیات ایتالیا می شود و مانند ایتالیایی ها مالیات پذیر است ، حتی اگر درآمد حاصل از خارج از ایتالیا باشد. اتباع خارجی ثروتمند در ایتالیا تحت اعمال مالیات ویژه قرار می گیرند. صرف نظر از مبلغی که در خارج کسب می شود ، برای همه درآمد یک مالیات مسطح اعمال می شود. نرخ مالیات مسطح در ایتالیا برای هر متقاضی سالانه 100000 یورو و برای هر یک از اعضای خانواده سالانه 25000 یورو است. دوره پردازش ویزا 90 روز است. متقاضیان بایستی ظرف هشت روز از ورود به ایتالیا با ویزای نوع D ، درخواست مجوز اقامت انتخابی – Permesso di soggiorno per residenza elettiva را ارائه دهند. همچنین اسناد اثبات مسکن و درآمد منفعل به اداره پلیس محلی Questura ارسال کنند. دریافت کارت مجوز اقامت در 20 روز پس از درخواست امکان پذیر است.

امنیت سرمایه گذاری در ایتالیا

کسانی که خواهان سرمایه گذاری در کشور ایتالیا هستند بایستی به استاندارد های سرمایه گذاری همچون : نرخ مصادره اموال و کنترل فساد توجه نمایند. متقاضیان می توانند با خرید ملک در کشور ایتالیا به سود آوری ایمنی برسند.

 • نرخ مصادره اموال

این نرخ بیانگر میزان امنیت سرمایه گذاری در کشور ها می باشد . شاخصه این نرخ بین اعداد 1 تا 7 می باشد. هر چقدر به عدد یک نزدیک تر باشد بدین معنی می باشد که سرمایه گذاری در این کشور دارای امنین می باشد.

نرخ مصادره اموال ایتالیا
 • کنترل فساد

این نرخ بیان گر میزان کنترل فساد در بین بخش های دولتی می باشد . شاخصه این نرخ بین اعداد +2.5 و -2.5 می باشد .

کنترل فساد ایتالیا

امنیت سرمایه گذاری در ایتالیا

 اقتصاد ایتالیا سومین اقتصاد ملی بزرگ در اتحادیه اروپا ، هشتمین اقتصاد بزرگ با تولید ناخالص داخلی اسمی در جهان و دوازدهمین اقتصاد بزرگ با تولید ناخالص داخلی (PPP ) است. ایتالیا یکی از اعضای بنیانگذار اتحادیه اروپا ، منطقه یورو ، OECD ، G7 و G20 است. این دهمین صادر کننده بزرگ جهان است ، با 632 میلیارد دلار در سال 2019 صادر شده است. نزدیکترین روابط تجاری آن با سایر کشورهای اتحادیه اروپا ، که با آنها حدود 59 درصد تجارت کل خود را انجام می دهد. بزرگترین شرکای تجاری از نظر سهم بازار در صادرات ، آلمان (12.5٪) ، فرانسه (10.3٪) ، ایالات متحده (9٪) ، اسپانیا (5.2٪) ، انگلستان (5.2٪) و سوئیس هستند. سرمایه گذاران علاوه بر توجه به استاندارد های سرمایه گذاری بایستی به شاخص های اقتصادی همچون: نرخ تورم و تولید ناخالص داخلی  نیز توجه نمایند.

 • نرخ تورم ایتالیا

این آمار متوسط ​​نرخ تورم از سال 1985 تا 2019 را در ایتالیا نشان می دهد ، با پیش بینی ها تا سال 2025. نرخ تورم با استفاده از افزایش قیمت یک سبد محصول تعریف شده محاسبه می شود. این سبد کالا شامل محصولات و خدماتی است که مصرف کننده معمولی در طول سال بر روی آنها هزینه می کند. آنها شامل هزینه های مواد غذایی ، لباس ، اجاره ، برق ، ارتباطات از راه دور ، فعالیت های تفریحی و مواد اولیه (به عنوان مثال گاز ، نفت) ، و همچنین هزینه های فدرال و مالیات است. در سال 2019 ، متوسط ​​نرخ تورم در ایتالیا در مقایسه با سال قبل حدود 0.63 درصد بود.

ناخالص داخلی ایتالیا
 • تولید ناخالص داخلی

در 10 سال قبل از بحران مالی ، اقتصاد ایتالیا به طور متوسط ​​1.3 درصد رشد کرد. به دلیل توقف ناگهانی جریان سرمایه خصوصی در سال 2009 که ناشی از بحران اقتصادی جهانی بود ، اقتصاد با انقباض سنگین 5.5 درصدی روبرو شد – قوی ترین انقباض تولید ناخالص داخلی در دهه های گذشته. از آن زمان ، اقتصاد روند روشنی از بهبود نشان نداده است. در حقیقت ، در سال 2012 و 2013 ، تولید ناخالص داخلی به ترتیب 2.4 و 1.8 درصد منقبض شده است.

ناخالص داخلی ایتالیا

بررسی افراد واجد شرایط برای اقامت خودحمایتی ایتالیا

 همان طور که پیش تر بیان کردیم کسانی که دارای وضع مالی خوب و حقوق ثابت ماهانه داشته باشند می توانند برای خود حمایتی در کشورها اقدام کنند. بدین منظور بایستی مواردی همچون: داشتن سند چندین ملک ، حساب های بانکی  را به سفارت این کشور برای اخذ اقامت خود حمایتی ایتالیا ارائه دهند.  با داشتن چنین مجوز اقامتی ، متقاضی مجاز به کار در ایتالیا و همچنین فعالیت تجاری نیست. این نوع مجوز اقامت را نمی توان به مجوز اقامت دیگر در ایتالیا تبدیل کرد ، بلکه بعد از گذشت 10 سال می توانند نسبت به اخذ تابعیت ایتالیا اقدام کنند. با این نوع مجوز اقامت ، متقاضی نمی تواند درخواست اقامت دائم (carta di soggiorno ) کند ، حتی اگر 5 سال در ایتالیا زندگی کرده باشد.

شرایط اخذ ویزای همراه ایتالیا

دغدغه کسانی که خواهان مهاجرت به کشورها هستند  اخذ ویزای همراه می باشد. طبق قوانین مهاجرت همراه به افرادی همچون: همسر و فرزندان زیر 18 سال اطلاق می شود. کشور ایتالیا جزو معدود کشورهایی می باشد که به فرزندان بالای 18 سال و والدین وابسته ویزای همراه اعطا می کند. متقاضیان خواهان اخذ ویزای همراه ، می توانند در این کشور نسبت به این امر اقدام کنند. در این راستا متقاضیان بایستی  مسکن شخصی یا اجاره ای با فضای مناسب و درآمد کافی برای تأمین هزینه زندگی خانواده خود داشته باشد. اعضای خانواده واجد شرایط باید ابتدا برای ورود به ایتالیا ویزا D دریافت کنند و سپس درخواست مجوز اقامت دهند. شایان ذکر است در روش خود حمایتی همراه و شخص اصلی حق کار کردن در این کشور را ندارند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت خودحمایتی ایتالیا

کسانی که خواهان اخذ اقامت خود حمایتی ایتالیا هستند بعد از گذرندان پروسه اثبات کردن دارایی و توانایی مالی برای زندگی در این کشور و استفاده از روش خود حمایتی ایتالیا ، بایستی مدارک زیر  را به سفارت مربوطه ارائه دهند. شایان ذکر است که تمامی مدارک بایستی به زبان ایتالیایی ترجمه شود.

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • اسناد اثبات درآمد منفعل برای سال گذشته( پرداخت اجاره ، حق امتیاز ، درآمد سپرده های بانکی ، درآمد اوراق بهادار ، حقوق بازنشستگی.)
 • رسید پرداخت برای وظایف دولتی دریافت شده برای صدور ویزای D و مجوز اقامت.
 • بیانیه شخصی به زبان انگلیسی یا ایتالیایی که اشتیاق به زندگی در ایتالیا را توضیح می دهد.

 • اسناد اثبات کننده ( گواهی ازدواج و شناسنامه فرزندان).
 • بیمه پزشکی معتبر در ایتالیا

هزینه های زندگی در ایتالیا

هزینه زندگی در ایتالیا به نسبت ایالات متحده نسبتا ارزان می باشد. البته هزینه زندگی و اجاره آپارتمان در شهرهایی همچون: رم و میلان و مناطق شمالی گرانتر از بقیه شهرها می باشد. اجاره ماهانه یک آپارتمان کوچک یک خوابه در حوالی مرکز شهر در یک شهر بزرگ حداقل 1500 دلار می باشد. در جدول زیر هزینه های زندگی در ایتالیا را می توانید مشاهده بفرمایید:

اقلام
قیمتها به یورو
یک بطری آب معدنی
1.04
500 گرم نان
1.59
1 کیلو گرم برنج
1.96
12 عدد تخم مرغ
2.77
1 کیلو گرم پنیر
12.67
1 کیلو گرم فیله مرغ
8.31
1 کیلو گرم گوشت گاو
14.99
1 کیلو گرم گوجه فرنگی
1.98
1 کیلو گرم سیب زمینی
1.23
بلیط یک طرفه (حمل و نقل)
1.50
آپارتمان
هزینه ها به یورو
اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر
606.47
اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از شهر
467.18
اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر
1,106.50
اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر
793.44
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر
3,484.77
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز
2,065،47

مزایای اقامت خودحمایتی ایتالیا

تا به اینجای مقاله تمامی موارد مرتبط با خود حمایتی ایتالیا از جمله شرایط و هزینه های این روش را بررسی نمودیم. در این بخش از مقاله قصد داریم تا شما را با مزایای اقامت خود حمایتی ایتالیا آشنا کنیم. مزایای اقامت خود حمایتی ایتالیا به شرح زیر است:

 • اخذ ویزای همراه برای فرزندان زیر 18 سال و بالای 18 سال
 • اخذ ویزای همراه برای والدین ( در صورت اثبات وابستگی )

 • سفر بدون ویزا در سراسر اتحادیه اروپا
 • تحصیل رایگان فرزندان
 • بهره مندی از مزایای تأمین اجتماعی در ایتالیا

خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خودحمایتی ایتالیا

کسانی که خواهان اخذ اقامت خود حمایتی ایتالیا هستند ، باید یکی از سخت ترین مراحل را طی کنند و مطابق با قوانین ایتالیا تمام شرایط را رعایت کنند. به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم از کمک و راهنمایی وکلا و شاوران متخصص و مجرب بهره مند شوند. در این راستا موسسه حقوقی ملک پور با داشتن تیمی از وکلا و مشاوران مجرب و متخصص در ای نزمینه می تواند تا پایان مسیر یارای شما می باشد. شما عزیزان می توانید با تهیه محصول گام به گام تا اخذ اقامت ، تصمیم درستی در این زمینه اتخاذ کنید.

سوالات متداول راجع به خودحمایتی ایتالیا

آیا همراه  و فرد اصلی مجوز کار در کشور ایتالیا را دارند؟

خیر. کشور ایتالیا در روش اقامت خود حمایتی مجوز کار را برای فرد اصلی و همراهش صادر نمی کند.

آیا می توانیم فرزندان بالای 8 سال خود را  به عنوان همراه به ایتالیا ببریم؟

بله. یکی از مزایای روش خود حمایتی ایتالیا مجوز ورود فرزندان بالای 18 سال می باشد.

شرط حضور در ایتالیا در روش خود حمایتی چقدر است؟

شرط حضور در ایتالیا 6 ماه در سال می باشد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی در رابطه با خودحمایتی ایتالیا

خود حمایتی ایتالیا ، اقامت ایتالیا از طریق تمکن مالی، تمکن مالی ایتالیا و هزینه های زندگی در ایتالیا در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفت. همان طور که در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار دادیم؛ شرط حضور برای روش خود حمایتی ایتالیا 6 ماه در سال می باشد . کشور ایتالیا به فرزندان بالای 18 سال مجوز اخذ ویزای همراه می دهد. شایان ذکر است که همراه و فرد اصلی مجوز کار در این کشور را ندارند. متقضیان می توانند بعد از 10 سال زندگی در این کشور به تابعیت و شهروندی ایتالیا دست یابند. شما عزیزان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *