خود حمایتی سوئیس

خود حمایتی سوئیس، مهاجرت به سوئیس از طریق خودحمایتی، اقامت سوئیس با تمکن مالی،  ویزای خود حمایتی سوئیس، اقامت سوئیس از طریق تمکن مالی، دریافت تابعیت و اقامت سوئیس از طریق خود حمایتی در این مقاله به صورت تخصصی مورد تحلیل قرار می گیرد. شرایط خودحمایتی سوئیس چیست؟ تا چه سنی می توان برای اقامت سوئیس از طریق تمکن مالی اقدام نمود؟ سرمایه و پشتوانه مالی مورد نیاز برای این روش به چه میزان است؟ کشور سوئیس یکی از بهترین کشورهای دنیا شناخته می شود. سطح بالای رفاه اجتماعی این کشور محبوبیت آن را در میان مهاجران افزایش داده است. روش های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد از جمله تحصیل، سرمایه گذاری در سوئیس، ثبت شرکت و روش خودحمایتی سوئیس که موضوع مورد بحث این مقاله است. پس از مطالعه کامل این مقاله چنانچه احساس کردید این روش برای شما مناسب است می توانید با موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس بگیرید تا مشاورین ما شرایط شما را به طور رایگان ارزیابی کنند.

خود حمایتی سوئیس

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور سوئیس و شرایط اقامت خود حمایتی سوئیس
 • اقامت از طریق خود حمایتی در سوئیس
 • بررسی کامل شرایط خود حمایتی سوئیس
 • استاندارد های سرمایه گذاری در سوئیس
 • شاخص های اقتصادی تأثیر گذار بر سرمایه گذاری در سوئیس
 • خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خودحمایتی سوئیس
 • مزایای خود حمایتی سوئیس
 • معایب خودحمایتی سوئیس
 • سوالات متداول در زمینه خود حمایتی سوئیس
 • سخن پایانی در زمینه خودحمایتی سوئیس

درباره کشور سوئیس

زندگی در کشور سوئیس رویای بسیاری از مردم جهان است. اقلیم معتدل، زیبایی های طبیعی، بالا بودن سطح رفاه، امنیت، سلامت جسم و روان از دلایل برتری این کشور نسبت به سایر کشورهای جهان است. سوئیس در قلب قاره اروپا قرار گرفته و کشورهای آلمان، فرانسه و ایتالیا به ترتیب در شمال، غرب و جنوب این کشور قرار دارند. کشورهای اتریش و لیختن اشتاین نیز همسایگان شرقی سوئیس هستند. برن، پایتخت این کشور بوده و زوریخ و ژنو از شهرهای مهم و اقتصادی آن به شمار می روند. این کشور عضو اتحادیه اروپا نبوده ولی عضو حوزه شنگن است. در مساحت 41 هزار کیلومتر مربعی سوئیس، جمعیتی در حدود 8 میلیون نفر در حال زندگی هستند. چندین زبان در سوئیس به رسمیت شناخته می شود و مردم به آن مسلط هستند که عبارتند از : زبان های فرانسه، آلمانی، ایتالیایی و رمانش. واحد پول سوئیس فرانک است. در ادامه این مقاله شرایط اخذ اقامت سوئیس با تمکن مالی بررسی شده است.

پرچم سوئیس
شرایط عمومی سوئیس

روش خودحمایتی سوئیس که تحت عنوان اقامت بازنشستگی نیز شناخته می شود از جمله راه هایی است که افراد سرمایه دار در سنین بالا انتخاب می کنند. البته نوع دیگری از خودحمایتی نیز وجود دارد که برای افراد ثروتمند زیر 55 قابل اقدام است. در این روش بدون انتقال پول و سرمایه گذاری تنها با نشان دادن میزان تمکن مالی اقامت سوئیس را دریافت خواهید نمود. در ادامه شرایط این اقامت به طور دقیق بررسی خواهد شد.

اقامت از طریق خود حمایتی در سوئیس

نکته حائز اهمیت این است که ؛ زمانی که شما یک روش را جهت مهاجرت به کشورهای خارجی و به طور مثال سوئیس بر می گزینید، آیا به اقامت دائم یا تابعیت آن کشور می انجامد یا نه؟ اقامت خودحمایتی سوئیس نیز بعد از گذشت مدت 10 سال منجر به دریافت اقامت دائم شده و بعد از گذشت 12 این امکان را به افراد می دهد که برای اخذ پاسپورت و شهروندی کشور سوئیس اقدام نمایند. روش خود حمایتی یا اقامت بدون اجازه کار به دو نوع تقسیم می شود. ویزای بازنشستگی که برای افراد با سنین بالاتر از 55 سال قابل اقدام است و یا ویزای مالیات گزاف (Lump-sum taxation) که برای سنین پایین تر می توان دریافت نمود. در این روش شما باید نشان دهید که پشتوانه مالی خیلی زیادی داشته و می توانید زندگی خود و همراهانتان را تأمین نمایید و در واقع اجازه پر کردن فرصت های شغلی موجود در سوئیس را نخواهید داشت، بلکه تنها می توانید با ایجاد کسب و کار خودتان به عنوان خویش فرما مشغول به فعالیت شوید.

اگر قصد دارید که از این طریق اقامت کشور سوئیس را بگیرید باید بدانید که گرفتن بیمه سلامت و حوادث برای شما و اعضای خانوادتان ضروری خواهد بود. نکته مهم دیگری که در شرایط پرونده فرد متقاضی روش خودحمایتی می بایست لحاظ شود؛ نشان دادن علاقه و وابستگی به کشور سوئیس است. این وابستگی را به روش های مختلفی از جمله سفرهای زیاد به سوئیس، داشتن خویشاوندان نزدیک در این کشور و یا در بعضی موارد داشتن املاک و یا سابقه خرید ملک در سوئیس ( این مورد همیشه قابل اتکا نیست ) می توان نشان داد.

بررسی کامل شرایط خود حمایتی سوئیس

همان طور که پیشتر به آن اشاره کردیم ، خودحمایتی سوئیس دو نوع متفاوت دارد که سن متقاضیان تعیین کننده امکان استفاده از هر یک از این روش ها می باشد. برای افراد بالای 55 سال، ویزای بازنشستگی صادر می شود. بر اساس شرایط تعریف شده برای این نوع ویزا، سن متقاضی را از 78 که میانگین امید به زندگی در کشور سوئیس است، کم نموده و به ازای هر سال 50 هزار یورو در حساب شخصی خود می بایست نشان دهند. به طور مثال، اگر شخصی 62 سال سن داشته باشد اختلاف سن او تا 78، 16 سال است و بنابراین این شخص 800 هزار یورو را باید در حساب خود داشته باشد. درآمدهای ناشی از حقوق، اجاره ملک، کسب و کارهای مختلف می تواند به نشان دادن این تمکن مالی کمک کند.

نوع دوم اقامت خودحمایتی سوئیس که برای افراد جوانتر مناسب است، با دادن مالیات به دولت سوئیس امکان پذیر بوده و به نام Lump-sum Taxation شناخته می شود. در این روش شخص اعلام می کند که قصد داشتن اقامت سوئیس بدون اجازه کار را دارد و متناسب با هزینه های زندگی خود و خانواده اش در طول یک سال در کشور سوئیس و کشور خودش مالیات خواهد داد. هزینه های زندگی شامل هزینه های مسکن، تحصیل فرزندان و رفت و آمد و غیره بوده و می بایست جمعاَ چیزی بیش از هفت برابر اجاره مسکن در سال باشد. این متقاضیان باید نشان دهند که سالیانه حداقل 400 هزار فرانک سوئیس درآمد دارند. همچنین مناطق مختلف این کشور برنامه مالیانی مخصوص خود را دارد و وابسته به اینکه شخص در کجا زندگی می کند مستلزم پرداخت آن مالیات ها خواهد بود.

استاندارد های سرمایه گذاری در سوئیس

اگر شما نیز بخواهید از طریق این روش اقامت کشور سوئیس را دریافت کنید، شاید دانستن شرایط اقتصادی این کشور برایتان از اهمیت بالایی برخوردار باشد. اگر بعد از اخذ اقامت خودحمایتی ، قصد سرمایه گذاری در سوئیس  را دارید دانستن برخی از استانداردهای اقتصادی از جمله نرخ مصادره اموال به شما کمک زیادی خواهد کرد.

نرخ مصادره اموال امنیت سرمایه گذاری در کشورهای مختلف را نشان می دهد. این نرخ مقادیری بین 1 تا 7 را اختیار کرده و هر چه عدد بیشتر باشد نشان می دهد که احتمال مصادره اموال در یک کشور بالاتر خواهد بود. همانطور که در نمودار اول می بینیم در کشور سوئیس نرخ مصادره اموال طی سالیان متوالی برابر با 1 بوده که این نشان دهنده وضعیت مناسب این کشور است.

 • نرخ مصادره اموال

کیفیت نظارت، دومین استاندارد سرمایه گذاری به شمار می رود که می خواهیم در اینجا بررسی کنیم. این شاخص بین 5/2- و 5/2+ بوده و هر چه رو به بالا باشد کیفیت نظارت در یک کشور بیشتر است. بر طبق آمار بانک جهانی کیفیت نظارت در کشور سوئیس در سال 2018 برابر با 78/1 می باشد که در نمودار زیر نشان داده شده است.

 • شاخص کیفیت نظارت

در نهایت شاخص سوم، میزان کنترل فساد را در کشور سوئیس نشان می دهد. بازه عددی این شاخص مشابه با کیفیت نظارت است و همانطور که در نمودار آخر می بینیم، در سال های اخیر میزان آن افت داشته و در سال 2018 به 01/2 رسیده است.

 • میزان کنترل فساد

کنترل فساد سوئیس

شاخص های اقتصادی تأثیر گذار بر سرمایه گذاری در سوئیس

با توجه به اینکه سطح زندگی و رشد اقتصادی در کشور سوئیس بالا است ، سالانه مهاجران زیادی به این کشور مهاجرت می کنند. اگر مهاجران اقدام به سرمایه گذاری در این کشور کنند باید به شاخص های تاثیر گذار در این کشور توجه نمایند. در ادامه به بررسی شاخص های اقتصادی تاثیر گذار می پردازیم.

 • نرخ مالیات

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری سوئیس
 • تولید ناخالص داخلی

نرخ تولید ناخالص ملی
 • نرخ تورم

کسانی که خواهان اخذ خودحمایتی هستند بایستی به نرخ تورم توجه نمایند .چرا که بر اساس پشتوانه مالی خود باید در این کشور زندگی کنند. کشور اسپانیا به مهاجران خود حمایتی مجوز کار نمی دهد.

نرخ تورم سوئیس

خدمات موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خودحمایتی سوئیس

مهاجرانی که خواهان اخذ خود حمایتی سوئیس هستند ، برای راحتی پروسه اخذ این ویزا می بایست از وکلای مجرب و متخصص مشاوره بگیرنند . چرا که این پروسه دارای پیچیدگی خاصی می باشد. همچنین قوانین برخی از کشورها در این زمینه متفاوت است . در این راستا موسسه حقوقی ملک پور با داشتن 15 سال سابقه در زمینه مهاجرت و همچنین وکلای بین الملل مجرب ، می تواند در این زمینه شما عزیزان را راهنمایی کنند و تا اتمام کارهای مهاجرتتان در کنارتان خواهند بود.شایان ذکر است که با راهنمایی و مشاوره وکلای موسسه حقوقی ملک پور پروسه شما کم هزینه تر، سریع تر و نتیجه بخش تر خواهد بود.

مزایای خود حمایتی سوئیس

از مهم ترین مزایای روش خودحمایتی سوئیس این است که شما بدون اینکه سرمایه گذاری کنید و مبالغی را جهت این کار ریسک نمایید، اقامت بهترین کشور دنیا را دریافت خواهید نمود. به واسطه این اقامت شما سطح بالایی را از کیفیت زندگی تجربه می کنید که به ویژه برای دوران بازنشستگی تان بسیار مناسب خواهد بود. همچنین پس از ورود به این کشور و بررسی شرایط کامل آن اگر قصد سرمایه گذاری داشته باشید با آگاهی کامل نسبت به جنبه های مختلف می توانید به این امر مبادرت ورزید. شما نهایتاً با داشتن اقامت خودحمایتی کشور سوئیس و بعد از گذشت چند سال به یکی از پاسپورت های قدرتمند جهان دست خواهید یافت که در کنار پاسپورت کشورهای همچون آمریکا، دانمارک، هلند، اتریش، ایتالیا، کره جنوبی، ایرلند، پرتغال و ژاپن در جایگاه سوم قرار گرفته است و امکان سفر به 123 کشور جهان را بدون دریافت ویزا ممکن خواهد کرد.

معایب خودحمایتی سوئیس

خودحمایتی از جمله روش های امن مهاجرت به کشورهای خارجی است، زیرا که عملاً شما هزینه ای بابت دریافت این اقامت نخواهید پرداخت. خودحمایتی سوئیس نیز از این قاعده مستثنی نیست، البته در نوعی که برای افراد زیر 55 سال قابل اقدام است، مالیات های زیادی باید به دولت این کشور پرداخته شود. نداشتن مجوز کار در این کشور ازمعایب این نوع اقامت می باشد. در این راستا این نوع اقامت برای بازنشستگان و افراد بالای 55 سال که نیازی به کار کردن ندارند مناسب می باشد.

سوالات متداول در زمینه خود حمایتی سوئیس

خودحمایتی سوئیس به چه صورت می باشد؟

در این روش مهاجرت شما فقط نیاز به این دارید که ثابت کنید تمکن مالی دارید و اقامت سوئیس را دریافت خواهید کرد.

چقدر زمان می برد تا پس از دریافت اقامت سوئیس به روش خودحمایتی، تابعیت و پاسپورت این کشور را دریافت کنم؟

شما پس از ده سال زندگی در کشور سوئیس به روش خودحمایتی می توانید اقامت دائم دریافت کنید و پس از 2 سال دیگر می توانید پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

برای دریافت خود حمایتی سوئیس چه مقدار پول باید سرمایه داشت؟

بر اساس شرایط تعریف شده برای این نوع ویزا، سن متقاضی را از 78 که میانگین امید به زندگی در کشور سوئیس است، کم نموده و به ازای هر سال 50 هزار یورو در حساب شخصی خود می بایست نشان دهند.

مشکلات روش خودحمایتی سوئیس کدام می باشد؟

مشکلات این روش شامل: اجبار به پرداخت مالیات بالا در کشور سوئیس و عدم اجازه به کار در این کشور می باشد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی درباره خودحمایتی سوئیس

خود حمایتی سوئیس، اقامت سوئیس با تمکن مالی، هزینه مورد نیاز اخذ اقامت خود حمایتی سوئیس در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. روش خودحمایتی در کشور سوئیس به دو روش همچون: برای افراد بالای 55 سال و دیگری برای افراد سنین زیر 55 سال مناسب است. شرایط اقامت خود حمایتی سوئیس را به طور کامل تشریح نمودیم و متوجه شدیم که جهت اقدام برای این روش نشان دادن وابستگی به این کشور از طریق داشتن سفرهای متعدد و یا حضور اقوام نزدیک ضروری است. سوئیس به لحاظ استانداردهای سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد. چنانچه شما عزیزان بعد از مطالعه مقاله سوالی داشتید می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز . شما باید اعلام کنید که قصد داشتن اقامت سوئیس بدون اجازه کار را دارید و متناسب با هزینه های زندگی خود و خانواده در طول یک سال در کشور سوئیس و کشور خودتان مالیات خواهید داد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *