خود حمایتی فرانسه

خود حمایتی فرانسه، مهاجرت به فرانسه از طریق خود حمایتی، چگونگی اخذ اقامت فرانسه بدون نیاز به سرمایه گذاری و تنها با نشان دادن تمکن مالی مناسب و نیز شرایط اقامت تمکن مالی فرانسه به صورت علمی در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. آیا می توان تنها با اثبات اینکه توان پرداخت هزینه های زندگی خود را داریم، در یکی از کشور های اروپایی اقامت گرفت؟ و آیا برای حفظ اقامت نیاز است که بیشتر سال را در کشور مورد نظر اقامت داشت؟ یکی از کشورهایی که می توان به این عزیزان پیشنهاد داد کشور فرانسه و اقدام از طریق ویزای خود حمایتی فرانسه می باشد. در ادامه تلاش شده است که تمامی موضوعات و نکات پیرامون اقامت خود حمایتی فرانسه بررسی شود و به تمام سوالات متداول در این زمینه پاسخ داده شود. شما همواره می توانید برای دریافت مشاوره رایگان و طرح سوالات خود با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور مؤسسه MIE اتریش تماس حاصل نمایید.

خود حمایتی فرانسه

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • درباره کشور فرانسه و شرایط اقامت خود حمایتی فرانسه
 • اخذ اقامت فرانسه از طریق خودحمایتی
 • مدارک مورد نیاز خود حمایتی فرانسه
 • استاندارد های سرمایه گذاری در فرانسه
 • شاخص های اقتصادی مرتبط با سرمایه گذاری در فرانسه
 • نکات مهم خود حمایتی فرانسه
 • وکیل مهاجرت برای خود حمایتی فرانسه
 • هزینه زندگی در فرانسه
 • مزایای خود حمایتی فرانسه
 • سوالات متداول در زمینه خود حمایتی فرانسه
 • سخن پایانی درباره خودحمایتی فرانسه

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خود حمایتی فرانسه

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در زمینه خود حمایتی فرانسه

درباره کشور فرانسه و شرایط اقامت خود حمایتی فرانسه

اقامت خود حمایتی فرانسه، یکی از روش های محبوب برای اخذ اقامت اروپا است. در این روش شما باید تنها اثبات نمایید که می توانید هزینه زندگی خود و افراد خانواده را در کشور فرانسه تامین نمایید. برای اخذ این نوع اقامت باید دارایی خود را در ایران در حساب بانکی خود نشان دهید، بنابراین نیازی به سرمایه گذاری در کشور فرانسه و یا انتقال پول به این کشور نیز نیست. فرانسه، که از قرن پانزدهم شکل گرفته است، قدیمی ترین و بزرگ ترین کشور اروپا است. این کشور در زمینه های فکری، هنرهای زیبا، مد و غذا در دنیا پیشرو می باشد. فرانسه همچنین چهارمین کشور ثروتمند دنیا و تولید کننده پیشرو در اروپا است. کشور فرانسه واقع در اروپا، پس از آلمان دومین کشور پرجمعیت این قاره می باشد.

فرانسه محبوب ترین مقصد گردشگری در جهان است و شهر زیبای  پاریس، پایتخت این کشور، شناخته شده ترین مقصد گردشگری در جهان می باشد. دلایل بسیاری وجود دارد که چرا بسیاری از مردم از بازدید از این کشور متنوع لذت می برند، از جمله زیبایی طبیعی، آب و هوای شگفت انگیز، فعالیت های تفریحی در فضای باز مانند زمین های گلف، موزه های هنری و گالری و خیلی موارد بیشتر. فعالیت های مختلفی وجود دارد که تاریخ این کشور را به تصویر می کشد که به خصوص با توجه به گذشته پرفراز و نشیب آن، برای بازدیدکنندگان لذت بخش است. شرایط اقامت تمکن مالی فرانسه و هزینه های مورد نیاز آن در ادامه این مقاله بررسی خواهد شد.

پرچم فرانسه
شرایط عمومی فرانسه

رفاه و کیفیت زندگی در این کشور توجه بسیاری از مهاجران را به خود جلب کرده است . روش های مختلفی برای مهاجرت به فرانسه وجود دارد که خود حمایتی فرانسه یکی از روش های محبوب آن می باشد. این روش برای افرادی مناسب است که از استقلال مالی برخوردارند و می توانند هزینه های زندگی خود را در فرانسه بدون نیاز به کار کردن، تامین نمایند. با ادامه مقاله همراه شوید و اطلاعات جامع و کاربردی در خصوص این روش به دست آورید.

اخذ اقامت فرانسه از طریق خودحمایتی

اثبات توانایی پرداخت هزینه های خود و خانوده برای اخذ اقامت فرانسه الزامی است . شایان ذکر است که شما به هیچ عنوان نیاز ندارید که در کشور فرانسه سرمایه گذاری کنید و یا حتی سرمایه خود را به بانک های این کشور منتقل کنید، بلکه تنها باید سرمایه خود را در حساب بانکی خود در ایران نشان دهید. مبلغ مورد نظر با نرخ ارز دولتی محاسبه می شود. ارائه سند ملک و مدارک درآمد ثابت می تواند تاثیر مثبتی در روند پرونده شما داشته باشد. بنابراین می توان گفت که این روش جزء کم ریسک ترین روش های سرمایه گذاری در خارج از کشور می باشد. شروط اصلی جهت اقدام از این روش در زیر بیان شده است.

 • برای شخص اصلی معادل 40 هزار یورو در حساب بانکی در ایران قرار گیرد.
 • برای همسر معادل 20 هزار یورو قرار گیرد.
 • به ازای هر فرزند با کمتر از ۱۷ سال سن، معادل 10 هزار یورو در حساب بانکی قرار گیرد.
 • سن متقاضیان دارای اهمیت نمی باشد.
 • نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد.
 • حفظ اقامت نیازی به حضور و زندگی در کشور فرانسه ندارد.
 • اجاره ملک در فرانسه ( شایان ذکر است که مؤسسه حقوقی ملک پور برای اجاره ملک در فرانسه خدمات دارد ) ، هزینه اجاره ملک بسته به شهر و متراژ متغیر می باشد.
 • شخص بایستی حتما یک بار با ویزای توریستی به فرانسه رفته باشد یا قبل از انجام پروسه خودحمایتی یک بار به فرانسه برود.

ذکر این نکته ضروری می باشد که فرد از این  طریق مجوز کار در کشور فرانسه را نخواهد داشت. به همین دلیل است که شرط اصلی این روش، اثبات توانایی در تأمین هزینه های زندگی در فرانسه می باشد. البته افراد می توانند در کشور فرانسه اقدام به سرمایه گذاری در زمینه خرید ملک و مستغلات داشته باشند و از این طریق اقدام به درآمد زایی کنند. علاوه بر این تحصیلات فرزندان شما در فرانسه نیز رایگان خواهد بود.

در این راستا ابتدا به شخص و اعضای خانواده اقامت 1 ساله اعطا می شود که هر سال قابل تمدید می باشد. پس از 5 سال می توان درخواست اقامت دائم فرانسه داد و بلافاصله پس از دریافت اقامت دائم و زندگی در کشور فرانسه، می توان برای دریافت تابعیت این کشور اقدام کرد. برای دریافت تابعیت فرانسه شرایط دیگری نیز مورد نیاز است که در زیر عنوان شده است.

 • دارا بودن مجوز اقامت دائم کشور فرانسه
 • تسلط به زبان فرانسوی
 • ادغام با جامعه فرانسه و شناخت فرهنگ و تاریخ این کشور
 • شرکت در فعالیت های اجتماعی در کشور فرانسه

مدارک مورد نیاز خود حمایتی فرانسه

برای درخواست اقامت فرانسه از طریق خود حمایتی باید مدارک خود را آماده کنید و در روز مراجعه به سفارت تحویل دهید. آماده سازی مدارک یکی از حساس ترین مراحل می باشد، زیرا چنانچه مدارک شما ناقص باشد یا از اعتبار لازم برخوردار باشد، افسر پرونده درخواست شما را رد خواهد کرد. دقت داشته باشید که حتما مدارک خود را با دقت کافی تهیه کنید و از ارائه مدارک جعلی و دروغین خودداری کنید. اصلی ترین مدارک جهت درخواست شامل موارد زیر می باشد.

 • گذرنامه
 • تکمیل فرم درخواست
 • عکس با استاندارد های عکس پاسپورت
 • اثبات تمکن مالی مناسب
 • بیمه درمانی که در فرانسه معتبر باشد و تا سقف 30،000 یورو را پوشش دهد.
 • اثبات دارا بودن محل زندگی در فرانسه
 • اظهار نامه ای که بیان می کند در فرانسه کار نخواهید کرد.

استاندارد های سرمایه گذاری در فرانسه

وجود فساد در یک کشور می تواند امنیت سرمایه گذاری را به خطر اندازد، بنابراین توجه به شاخص کنترل فساد پیش از اقدام به سرمایه گذاری دارای اهمیت می باشد. این شاخص بیان گر میزان موفقیت دولت ها در کاهش فساد و جلوگیری از استفاده شخصی از منافع عمومی می باشد. این شاخص در بازه مثبت و منفی 2.5 قرار دارد که هر چه این میزان بیشتر باشد بیان گر  فساد کمتر در کشور مورد نظر می باشد. شاخص کنترل فساد در فرانسه در سال های اخیر در نمودار زیر نمایش داده شده است.

 • شاخص کنترل فساد

کنترل فساد فرانسه

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در فرانسه

بسیاری از افرادی که از طریق خود حمایتی فرانسه اقدام می کنند، تمایل دارند که پس از اخذ اقامت در این کشور به سرمایه گذاری نیز بپردازند.در ادامه به بررسی شاخص های اقتصادی می پردازیم

 • رشد اقتصادی

شاخص رشد اقتصادی نشان دهنده درصد افزایش تولید ناخالص داخلی در یک کشور، نسب به سال گذشته می باشد. اعداد مثبت نشان دهنده رشد اقتصادی مثبت و سود دهی کسب و کار ها در آن کشور می باشد.

رشد اقتصادی فرانسه
 • رشد قیمت ملک

خرید املاک و مستغلات یکی از امن ترین روش های سرمایه گذاری می باشد که از محبوبیت فراوانی برخوردار است. بنابراین ممکن است افرادی که اقامت خود حمایتی فرانسه را کسب می نمایند، تمایل به خرید ملک در این کشور داشته باشند. با توجه به اینکه رشد قیمت ملک در فرانسه روندی افزایشی دارد ، بدین منظور دارای سود فراوانی می باشد.

نکات مهم خود حمایتی فرانسه

در رابطه با پروسه اقامت خود حمایتی فرانسه رعایت کردن نکاتی همچون : کامل کردن مدارک مورد نیاز، استفاده کارشناسان خبره در این امر الزامی است .

نکته حائز اهمیت این است که، مهاجران در این روش حق کار کردن ندارند . می بایست تمکن مالی خود ر ا به دولت فرانسه اثبات کنند.  این روش می تواند برای اشخاصی که تنها نیاز به گسترش تجارت خود در اروپا دارند، بسیار مناسب می باشد، چرا که شما نیازی به حضور در فرانسه نخواهید داشت و می توانید در ایران به کسب و کار خود بپردازید و از مزایایی که اقامت فرانسه برای شما به همراه دارد نیز بهره برید.

سرمایه گذاران چنانچه املاکی در ایران داشته باشند می توانند به عنوان تمکن مالی به دولت فرانسه اثبات کرد.

وکیل مهاجرت برای خود حمایتی فرانسه

فرآیند اخذ اقامت خود حمایتی فرانسه دارای حساسیت ها و پیچیدگی های خاصی می باشد. شما باید مدارک خود را صحیح و دقیق آماده کنید و در روز مراجعه به سفارت تحویل دهید. در این راستا بهره گیری از دانش وکلای خبره که در این زمینه سابقه فعالیت دارند می تواند بسیار کمک کننده باشد. در زمینه خود حمایتی فرانسه و دیگر کشورها می توانید از خدمات موسسه و راهنمایی مشاوران بین الملل ما بهره مند شوید.

وکلای مؤسسه حقوقی ملک پور با بهره گیری از تجربه های پیشین و دانش حقوقی از قوانین کشور فرانسه، در آماده سازی مدارک شما را همراهی کرده و راهنمایی های لازم را ارائه خواهند داد.

یکی دیگر از الزامات خود حمایتی فرانسه، اجاره ملکی برای زندگی می باشد، که موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه دارای خدمات حرفه ایی می باشد. شما همچنین در صورتی که پس از اخذ اقامت خواهان سرمایه گذاری در فرانسه یا سایر کشورهای اروپایی بودید می توانید با وکلا و کارشناسان این مؤسسه تماس بگیرید و مشاوره تخصصی دریافت کنید.

هزینه زندگی در فرانسه

کسانی که خواهان اخذ اقامت خود حمایتی در کشور فرانسه هستند بایستی درامد و سرمایه ایی مشخص از کشور خود داشته باشند تا بتوانند هزینه های زندگی خود و خانواده را تامین کنند. هزینه های اجاره مسکن در فرانسه بخش زیادی از هزینه ها می باشد .البته این هزینه ها در مناطق مختلف شهر و شهرهای کم جمعیت تر فرانسه پایین می باشد. به طور میانگین هزینه زندگی یک شخص در پاریس، بدون در نظر گرفتن اجاره، 911.12 یورو خواهد بود که این مبلغ برای یک خانواده 4 نفره به میزان 3,272.03 یورو افزایش خواهد یافت.

هزینه های زندگی فرانسه.

مزایای خود حمایتی فرانسه

کشور فرانسه به دلیل دارابودن سطح بالای زندگی و رفاه اجتماعی توجه بسیاری از مهاجران را به خود جلب کرده است.  خود حمایتی در فرانیه دارای مزایایی می باشد که عبارتند از :

 • تردد آزاد به کشور های حوزه شنگن
 • بدون شرط حضور در فرانسه با حفظ مجوز اقامت
 • مجوز سرمایه گذاری و خرید ملک در فرانسه
 • دریافت وام های بانکی در فرانسه
 • بدون هیچ گونه محدودیت سنی
 • بدون نیاز به داشتن مدرک زبان

سوالات متداول در زمینه خود حمایتی فرانسه

 برای اقامت خود حمایتی فرانسه چه میزان سرمایه مورد نیاز است؟

برای نفر اصلی 40 هزار یورو، برای همسر 20 هزار یورو و برای هر فرزند 10 هزار یورو باید سرمایه داشته باشید.

 آیا برای اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه سرمایه گذاری کنیم؟

خیر. شما حتی نیازی به انتقال پول به فرانسه ندارید، تنها باید نشان دهید که متمول هستید.

 آیا برای گرفتن ویزای تمکن مالی فرانسه باید مدرک زبان داشته باشیم؟

خیر. بدون نیاز به مدرک زبان می توانید اقدام کنید.

 شرایط سنی اقامت خود حمایتی یا تمکن مالی فرانسه چیست؟

این روش محدودیت سنی خاصی ندارد و در هر سنی می توان برای آن اقدام کرد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی درباره خودحمایتی فرانسه

خود حمایتی فرانسه، هزینه مورد نیاز اخذ اقامت خود حمایتی فرانسه، هزینه های زندگی در کشور فرانسه، اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه و مزایای اقامت خود حمایتی فرانسه در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار می گیرد. همان گونه که ذکر شد در این روش شما تنها نیاز دارید که اثبات کنید از تمکن مالی مناسب برخوردارید و نیازی به انتقال سرمایه به فرانسه یا سرمایه گذاری در این کشور ندارید، بنابراین از امن ترین روش های تمکن مالی برای اخذ اقامت فرانسه نیز محسوب می گردد. شما عزیزان چنانچه بعد از مطالعه مقاله سوالی داشتید می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
 1. رضا
  رضا گفته:

  سلام وقت بخیر. اگر بخواهیم خود حمایتی در فرانسه داشته باشیم باید سرمایه رو به اونجا انتقال بدهیم ؟ ممنون.

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز . خیر. شما به هیچ عنوان نیاز ندارید که در کشور فرانسه سرمایه گذاری کنید و یا حتی سرمایه خود را به بانک های این کشور منتقل کنید، بلکه تنها باید سرمایه خود را در حساب بانکی خود در ایران نشان دهید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *