تمکن مالی یا خود حمایتی روشی است که به شما این فرصت را می دهد تا بدون نقل سرمایه به کشور مقصد، اقامت با ارزشی را دریافت نمایید. به عبارتی اقامت خود حمایتی Self-Supporting Mexico بهترین نوع اقامتی است که برای مهاجرت از این طریق تنها کافیست در حساب شخصی خود پتانسیل مالی به مقدار تعیین شده نشان دهید. امروزه برخی از افراد این روش را برای مهاجرت خود به مکزیک انتخاب می کنند. در خود حمایتی مکزیک نشان می دهید که نیاز به حمایت دولت مکزیک ندارید و بدون کار کردن در این کشور می توانید از پس مخارج سالانه زندگی خود و خانواده خود برآیید. اقامت خود حمایتی مکزیک از آن جهت بسیار مورد توجه قرار گرفته است که نیاز به حضور فیزیکی شخص متقاضی و خانواده وی نمی‌ باشد. بعلاوه در روش خود حمایتی مکزیک نیازی نیست مدرک زبان و یا مدرک تحصیلی ارائه دهید. در واقع شما از همان بدو امر، کارت اقامت دائم مکزیک را می توانید برای خود و افراد وابسته دریافت کنید. این نوع اقامت برای اشخاصی که می خواهند زندگی در آفریقای جنوبی را بدون سرمایه گذاری تجربه کنند، گزینه بسیار منحصر به فردی می باشد. موسسه حقوقی و مشاوره ای MIE اتریش مقاله حاضر را همانند هزاران مقاله دیگر به صورت کاملا مفهومی و به منظور اطلاع رسانی برای شما متقاضیان مهاجرت به کشور مکزیک به تحریر در آورده است. در صورت مایل بودن می توانید از طریق تماس با شماره تلفن های این موسسه با کارشناسان کاردان و زبده ارتباط بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید. یا می توانید درخواست مشاوره رایگان خود را در وب سایت های موسسه ثبت نمایید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

خود حمایتی مکزیک

فایل ویدیویی خود حمایتی مکزیک

فایل صوتی این ویدیو

اقامت دائم مکزیک از طریق خود حمایتی

اگر متقاضی دریافت کارت اقامت دائم کشور مکزیک می باشید، باید از طریق یکی از دو روشی که در ذیل آورده شده است، اقدام نمایید.

 • روش اول:

  شما می بایست در این روش از پتانسیل مالی بسیار خوبی برخوردار باشید و برای اثبات آن بایستی مبلغ ۱۳۰ هزار دلار آمریکا را در حساب شخصی خود نشان دهید.

 • روش دوم:

  برای رسیدن به کارت اقامت دائم مکزیک از طریق این روش می بایست اثبات نمایید که ماهانه ۳۲۰۰ دلار آمریکا درآمد دارید. این مبلغ را بایستی ۶ ماه قبل از اقدام در حساب شخصی خود نشان دهید.

 هر دوی این روش‌ ها به اقامت دائم مکزیک منجر می‌ شود. اقامتی که شرط حضور ندارد و نیازی نیست شخص اقامت خود را تمدید کند.

 برای دستیابی به اقامت موقت مکزیک و یا به عبارتی کارت اقامت یک ساله کشور مکزیک باید به عنوان شخص متقاضی یکی از این دو شرایطی که در زیر آورده شده است را داشته باشید.

 • حالت اول:

  در این حالت بایستی به مدت یک سال ۳۲ هزار دلار آمریکا را در حساب شخصی خود پس انداز نمایید.

 • حالت دوم:

  در این حالت شما باید اثبات نمایید که ۶ ماه قبل از اقدام از طریق روش خود حمایتی، ماهانه مبلغ ۲۰۰۰ دلار را در حساب شخصی خود پس انداز نموده اید.

 در هر دوی حالت های ذکر شده، شما ابتدا کارت اقامت موقت با اعتبار ۱ ساله و سپس ۳ ساله دریافت می کنید و بعد از ۴ سال به اقامت دائم این کشور دست می یابید.

چارت مکزیک

سرمایه مورد نیاز برای خود حمایتی مکزیک

همانطور که مطلع شدید، در روش سرمایه داری یا خود حمایتی نیازی نیست سرمایه را به کشور مکزیک انتقال دهید. در واقع شما به کارت اقامتی دست می‌ یابید که بسیار با ارزش است. شایان ذکر است که در این روش شما اجازه کار برای یک کارفرمای مکزیکی را ندارید. به عنوان مثال نمی توانید در یک رستوران و یا در یک شرکت مشغول به کار شوید. در پی این موضوع، شما باید در حساب بانکی خود مبلغی را نشان دهید که مقدار آن را در مبحث قبلی ذکر نمودیم. برای این که پس از گذشت مدتی با مشکل مالی مواجه نشوید توصیه می کنیم مقدار سرمایه بیشتری را در حساب شخصی خود پس انداز کنید.

قوانین شرط حضور در خود حمایتی مکزیک

با توجه به موضوعات و مطالبی که در مقاله حاضر بیان شد، دیدید که در روش خود حمایتی مکزیک Self-Supporting Mexico نیازی نیست که شخصی در کشور مکزیک حضور فیزیکی داشته باشد. به عبارتی نیاز نیست که در این کشور سکونت داشته باشید. ناگفته نماند که اگر بخواهید از این طریق برای کشورهای دیگر اقدام کنید، می بایست حداقل ۶ ماه از سال را در آن کشور زندگی کنید و پس از گذشت چند سال کارت با ارزش اقامت دائم را دریافت نمایید. ولی مکزیک برای شهروندان خارجی از همان بدو امر کارت اقامت دائم صادر می کند. یکی از مزایای خود حمایتی مکزیک این است که کارت اقامت کشورهای دیگر نیاز به تمدید دارد ولی کارت اقامت مکزیک نیاز به تمدید ندارد.

قوانین اجازه کار در خود حمایتی مکزیک

تمامی روش های مهاجرتی دارای مزایا و معایبی می باشند. یکی از معایب روش خود حمایتی مکزیک این است که شما به عنوان یک شهروند خارجی حق کار برای یک کارفرمای مکزیکی را ندارید و نمی توانید با کارفرمایان این کشور قراردادی را منعقد کنید. برای کار در کشور مکزیک از دو طریق دیگر می توانید اقدام کنید، شما می توانید در صورت داشتن شرایط لازم از طریق آژانس های کاریابی شغل مورد نظر خود را در مکزیک بیابید و از طریق ویزای کار به این کشور مهاجرت نمایید. همچنین می توانید سهام شرکتی را در مکزیک بخرید و به عنوان سهامدار شرکت خود مشغول به کار شوید. شما از این طریق بر بازار کار مکزیک تأثیر مثبت می گذارید.

شرایط تحصیل فرزندان در خود حمایتی مکزیک

همانطور که در عنوان قبلی مطرح کردیم، روش خود حمایتی همانند دیگر روش های مهاجرت قانونی شامل نکات مثبت و نکات منفی می باشد. یکی از نکات مثبت این روش این است که فرزندان شما از این طریق به اقامت دائم مکزیک دست می یابند. بعلاوه آنان حق تحصیل در مکزیک را دارند، فرزندان شما می‌ توانند در دانشگاه‌ ها و مدارس رایگان این کشور ثبت نام نمایند و از سیستم آموزش رایگان بهره مند شوند. در واقع تحصیل در موسسات دولتی کشور مکزیک با پرداخت ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار در سال امکان پذیر می باشد.

هزینه های زندگی در مکزیک

مسئله هزینه های زندگی در کشور مکزیک و یا سایر کشورها همیشه مورد بحث متقاضیان می باشد. کشور مکزیک یکی از کشورهایی می باشد که هزینه های زندگی و اقلام ضروری در آن بسیار مقرون به صرفه است. زیرا این کشور در لیست گران ترین کشور های دنیا در رتبه ۱۰۴ قرار دارد. به عنوان مثال هزینه های زندگی در کشور مکزیک برای یک خانواده ۴ نفره ماهانه تقریباً ۱۳۰ دلار است. البته خانواده ۴ نفره در کنار این مبلغ بایستی اجاره مسکن که ماهانه تقریبا ۲۳۰ دلار تا ۷۰۰ دلار می باشد را نیز بپردازند. شایان ذکر است که هزینه های اجاره مسکن در کشور مکزیک به متراژ و موقعیت جغرافیایی نیز بستگی دارد. در جدول زیر هزینه های زندگی در مکزیک را نشان داده ایم.

هزینه های زندگی

قیمت (دلار)
فیله مرغ

4.88

پیاز 1 کیلو گرم

1.11
گوجه فرنگی 1 کیلو گرم

1.2

شیر1 لیتر

1.01
گوشت گاو 1 کیلو گرم

7.29

موز 1 کیلو گرم

0.99
تاکسی 1 کیلومتر

0.71

بنزین 1 لیتر

1
غذا در رستوران عادی

5.04

برنج 1 کیلو گرم

1.17

اخذ تابعیت مکزیک از طریق خود حمایتی

معمولاً تمامی افرادی که قصد دارند از طریق روش تمکن مالی و یا خود حمایتی به کشور مکزیک بروند مایل به دریافت پاسپورت این کشور می باشند. خوشبختانه امکان دسترسی به پاسپورت و حق شهروندی این کشور از طریق این راه برای شهروندان خارجی و اتباع ایرانی وجود دارد. اشخاصی که شرایط یاد شده را داشته باشند، می‌ توانند پس از ۵ سال به تابعیت کشور مکزیک دست یابد و از حقوق شهروندی این کشور استفاده کنند. نکته قابل تاملی که در این رابطه وجود دارد این است که برای اخذ پاسپورت کشور مکزیک بایستی در سال‌ آخر در این کشور زندگی کنید. بدین گونه که شما موظف هستید ۶ ماه از سال آخر را در یکی از شهرهای مکزیک زندگی کنید. مقاله ای که همچنان مشغول به خواندن مطالب آن می باشید، توسط تیم حقوقی ملک پور به نگارش درآمده است. بنابراین هرگونه استفاده غیر مجاز از آن غیر قانونی می باشد.

پاسخ به سوالات متداول در رابطه با خود حمایتی مکزیک

✔️اخذ کارت اقامت دائم مکزیک چه شرایطی دارد؟

به جهت اخذ کارت اقامت دائم این کشور می بایست در حساب بانکی خود، مبالغ مشخصی را نشان دهید.

✔️آیا امکان دریافت کارت اقامت دائم کشور مکزیک برای ایرانیان از طریق روش خودحمایتی وجود دارد؟

بله، اتباع ایرانی در صورتی که اثبات نمایند شرایط لازم را دارند، از همان ابتدا کارت اقامت دائم دریافت می کنند.

✔️آیا اشخاصی که از طریق خودحمایتی وارد کشور مکزیک می‌ شوند حق کار در این کشور را دارند؟

خیر، در این روش اشخاص حق کار برای یک کارفرمای مکزیکی را ندارند.

✔️آیا فرزندان در روش تمکن مالی و یا خودحمایتی اجازه تحصیل در کشور مکزیک را دارند؟

بله، فرزندان می توانند با ثبت نام در موسسات آموزشی کشور مکزیک از نظام آموزشی رایگان این کشور بهره‌مند شوند.

سخن پایانی و نتیجه گیری در خصوص خود حمایتی مکزیک

کشور مکزیک در سال های اخیر، اقتصادی رو به رشد داشته است. این کشور هر ساله میزبان تعداد بسیاری از اشخاصی می باشد و به تازگی روش جذابی را به منظور ورود خارجیان طراحی کرده است که نام آن روش جذاب، خود حمایتی مکزیک می‌ باشد. در اقامت خود حمایتی مکزیک نیاز به سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات و بخش‌های دیگر نمی باشد. در واقع شما اقامت با ارزشی دریافت می کنید که نیازی به شرط حضور ندارد و حتی در این روش سن اشخاص ملاک نمی باشد. نکته قابل تامل در خصوص چنین اقامتی این است که برای شما و خانواده شما از همان ابتدا کارت با ارزش اقامت دائم کشور مکزیک صادر می شود. موسسه مشاوره ای MIE اتریش اطلاعات بسیار مهمی را در این مقاله خدمت شما متقاضیان عزیز ارائه داده است. به منظور استفاده از مشاوره های تخصصی می توانید با کارشناسان موسسه از طریق تماس تلفنی ارتباط بگیرید و یا می توانید درخواست مشاوره رایگان خود را در وب سایت های موسسه ثبت کنید. همچنین می توانید در پایان مقاله دیدگاه خود را ثبت نمایید. لطفاً با درج ستاره‌ هایی که در بخش انتهایی مقاله خودحمایتی مکزیک قرار داده شده است، نظرات خود را اعلام کنید.

2 پاسخ
 1. hhoseini
  hhoseini گفته:

  سلام
  در روش خود حمایتی مکزیک از بورس و یا سهام در شرکت های مختلف می توان به عنوان اثبات دارایی استفاده کرد؟ ممنون

  پاسخ
  • shahidi
   shahidi گفته:

   سلام عرض ادب. تمکن مورد نیاز برای اقامت خودحمایتی مکزیک می بایست در حساب بانکی شما قابل مشاهده و اثبات باشد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *