برخی ها برای بهبود زبان خود، برخی ها برای رسیدن به گزینه های منحصر به فرد و خاص، برخی ها برای رسیدن به درآمد شغلی بالا در آینده نه چندان دور، دانشگاه هاروارد را برای تحصیل انتخاب می کنند قرار است بگوییم چرا هر ساله محوطه دانشگاه هاروارد آمریکا پر از فراگیران خارجی و داخلی می شود. چند دلیل مهم را در ابتدا بیان نمودیم. شرایط پذیرش دانشگاه هاروارد و هزینه تحصیل در دانشگاه هاوارد، را نیز قرار است در تیترهایی که مربوط به بورسیه دانشگاه هاروارد برای ایرانیان، معرفی دانشگاه هاروارد آمریکا می باشد، بیان کنیم. اگر نیاز دارید بلافاصله پس از اتمام مطالعه مقاله دانشگاه هاروارد، شرایط تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا را با شرایط اکنون خود بررسی نمایید، توصیه می کنیم این کار را به مشاورین ارشد موسسه مهاجرتی ام آی ای اتریش که بسیار کاربلد هستند و رایگان  در رابطه با شرایط کلی دانشگاه مذکور و شرایط بورسیه پزشکی دانشگاه هاروارد، مشاوره می دهند، بسپارید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دانشگاه هاروارد

عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • شرایط تحصیل در Harvard University
 • رشته های تحصیلی و دوره های تحصیلی دانشگاه هاروارد
 • دانشگاه پزشکی هاروارد
 • هزینه های تحصیل در Harvard University
 • بورسیه دانشگاه هاروارد
 • مدارک مورد نیاز و شرایط پذیرش از دانشگاه هاروارد
 • مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی آمریکا
 • هزینه زندگی در آمریکا
 • کار و اقامت پس از تحصیل در آمریکا
 • پاسخ به سوالات متداول در خصوص Harvard University
 • سخن پایانی

فایل ویدیویی توضیحات کارشناس ارشد موسسه در خصوص اپلای به دانشگاه هاروارد

فایل صوتی این ویدیو

دانشگاه هاروارد

شرایط تحصیل در دانشگاه هاروارد

قدیمی ترین دانشگاه ها، که از معتبرترین دانشگاه های  دنیا هستند، در آمریکا قرار گرفته اند. دانشگاه هاروارد آمریکا در سال 1663 تاسیس شد و اکنون 36.000 دانشجو در مقطع های مختلف در این دانشگاه در حال تحصیل هستند و این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه آمریکا است. از 80 کشور دنیا دانشجویانی با پیشینه اجتماعی، فرهنگی و طیف اقتصادی در حال تحصیل هستند.

 از سوالات متداول در رابطه با این دانشگاه این است که دانشگاه هاروارد در کجا قرار دارد؟ دانشگاه هاروارد آمریکا در شهر کمبریج واقع شده و یک دانشگاه خصوصی است. دانشکده پزشکی و بازرگانی که از دانشکده های دانشگاه هاروارد می باشند در شهر بوستون هستند. آموزش، مهندسی، علوم طبیعی، حقوق، پزشکی و… از رشته های دانشگاه هاروارد هستند. دانشگاه هاروراد به صورت متعدد از برترین دانشگاه های دنیا محسوب می شود و تحصیل در دانشگاه هاروارد Harvard University رویای دانشجویان است.

از سرتاسر جهان دانشجویان بسیار زیادی متمایل به مهاجرت به آمریکا هستند. فارغ التحصیلان ایرانی دانشگاه هاروارد قطعا آینده تضمین شده ای دارند و مدارکی از این دانشگاه کسب کرده اند مورد تایید همه دنیا است و به راحتی در هر شرکت و برای هر کارفرمایی می توانند کار کنند. دانشجویان تحصیل کرده در این دانشگاه بار علمی فوق العاده بالایی دارند به همین دلیل مورد استقبال قرار می گیرند. ممکن است، بارها در ذهن خود به چنین سوالی رسیده باشید که،  آیا امکان تحصیل رایگان در دانشگاه هاروارد  برای شخصی که می خواهد دانشجوی بین المللی باشد، امکان پذیر است یا خیر. و آیا شرایط پذیرش دانشگاه هاروارد برای چنین شخصی فرق دارد یاخیر.

پرچم آمریکا
چارت آمریکا

توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات تکمیلی و بیشتر در خصوص دانشگاه هاروارد روی این لینک کلیک کنید.

می توان در ابتدای بحث تحصیل در دانشگاه هاروارد بیان کرد که این دانشگاه همواره در جزء برترین دانشگاه های امریکا و جهان قرار گرفته است و افراد مشهوری در میان فارغ التحصیلان این دانشگاه وجود داشته اند که همه آنها یک تجربه خوب و ایده آل در تحصیل در این دانشگاه داشته اند. در مقاله پیش رو ما نیز اطلاعاتی در رابطه با شرایط تحصیل در دانشگاه های معتبر و برتر آمریکا در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم. در دانشگاه هاروارد تعداد بیست ویک هزار دانشجو به تحصیل مشغولند. این دانشگاه برنده 48 جایزه پولیتزر، 47 جایزه نوبل و 32 سران دولت است. در دانشگاه هاروارد برای دانشجویانی که توانایی مالی کمی دارند امکانی فراهم است که دانشجویانی که در سال درامد خانواده آنها کمتر از 60.000 دلار می باشد از پرداخت شهریه معاف می شوند.

این دانشگاه از امکاناتی مانند استفاده از کتاب و مقاله، ارائه اینترنت رایگان در زمینه های ثبت نام، چت و گفتگوی دانشجویان، رزرو غذا، استفاده از امکانات درمانی و امکانات GPRS برخوردار است. آموزش رایگان و دانشگاه مجازی از دیگر امکانات دانشگاه هاروارد است که باعث تمایز بین آن با دیگر دانشگاه ها شده است. از طریق نرم افزار موجود در دانشگاه، دانشجویان می توانند اطلاعات لازم را در رابطه با رشته خود به راحتی کسب کنند.

رشته های تحصیلی و دوره های تحصیلی دانشگاه هاروارد

ده دانشکده دانشگاهی و موسسه رادکلیف برای مطالعات پیشرفته، اجزای تشکیل دهنده دانشگاه هاروارد هستند. در مقطع کارشناسی و فارغ التحصیلان، رشته های علوم و هنر ارائه می شوند. در حالی بقیه دانشکده ها فقط مدرک کارشناسی ارشد و حرفه ای را ارایه می دهند. این دانشگاه رشته های پزشکی، قانون، دندانپزشکی، هنر، علوم، تجارت، طراحی، بهداشت عمومی، علوم کاربردی، طراحی و معماری، الوهیت (الهیات)، آموزش، کندی (سیاست عمومی)، اقتصاد، زیست شناسی شیمی و فیزیک، علوم محیطی و سیاست های عمومی، فرهنگ عامه و اسطوره شناسی، تاریخ و ادبیات، نوروبیولوژی، مطالعه دین، مطالعات اجتماعی، مطالعات زنان، جنسیت، تئاتر، رقص و رسانه، فیزیک نجوم، زیست شناسی، مهندسی پزشکی، مدیریت تجارت، زیست شناسی شیمی و فیزیک، شیمی و فیزیک و غیره ارائه می شود.

دانشگاه پزشکی هاروارد

یکی از سه دانشگاه قدیمی آمریکا، دانشگاه پزشکی هاروارد (MHS) می باشد که یک دانشگاه معتبر و شناخته شده است. برای حضور در دانشگاه هاروارد کافیست در کنار مدارکی که قرار است، به جمع آوری آنان بپردازید، در آزمون ورودی شرکت کنید و مدرک سال قبلی که دارای نمرات خوبی است را ارائه دهید. به طور تقریبی مبلغ 63.400 دلار هزینه تحصیل در رشته های پزشکی است که دانشجویان در صورت دارا بودن شرایط برای گرفتن بورسیه تحصیلی این دانشگاه می توانند هزینه های تحصیلی را کم کنند. با داشتن شرایط بورسیه پزشکی دانشگاه هاروارد، بورسیه ICRT یکی از بورسیه هایی است که دانشجویان می توانند از آن استفاده کنند  و باعث چشم پوشی از بعضی هزینه ها می شود که دانشجویان اماراتی در این بورسیه در اولویت قرار دارند.

هزینه های تحصیل در دانشگاه هاروارد

قطعا می دانید که مطالعه کنندگانی که در دانشگاه های دولتی قرار دارند، به نسبت مطالعه کنندگان دانشگاه خصوصی رایگان تحصیل می شوند و یا نقدینگی بسیار کمی را به دانشگاه مربوطه پرداخت می کنند. دانشگاه هاروارد از معتبرترین دانشگاه های جهان می باشد که دانشگاه خصوصی است به همین جهت در مقایسه با دیگر دانشگاه ها هزینه بیشتری دارد، این دانشگاه در قبال هزینه بالایی که دارد بورسیه های متنوعی برای دانشجویان در نظر گرفته است که این هزینه ها را کمتر می کند. در ذیل هزینه های تحصیل در دانشگاه هاروارد بسیار پررنگ و به عبارتی پر واضح هستند.

دوره شهریه مدت زمان تحصیلی
لیسانس علوم 51.825 – 51.925 4 سال
لیسانس تکنولوژِی 51.925 4 سال
فوق لیسانس علوم 41.832 – 54.880 1 تا 2 سال
رشته معماری در مقطع فوق لیسانس 45440   تا  53420 2 سال تا 4 سال
دوره MBA 73.440 دوره 2 سال
فوق لیسانس هنر 51.904 دوره 1 سال
سایر دوره های موجود 19.444 – 54.200 دوره 2 تا 5 سال

بورسیه دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد به دلیل اینکه از دانشگاه های پردرآمد به حساب می آید برای تمام دانشجویان بین المللی و محلی بورسیه تحصیلی در نظر  گرفته است. دانشجویانی که در سال، درآمد خانواده آن ها  از 65.000 دلار کمتر است، بدون پرداخت هزینه می توانند در این دانشگاه به تحصیل بپردازند این بورسیه شامل کسانی می شود که بتوانند در این دانشگاه پذیرش شوند. بیش از نصفی از دانشجویانی که در دانشگاه هاروارد به تحصیل مشغول هستند از بورسیه تحصیلی استفاده می کنند. به دلیل اعتبار دانشگاه هاروارد، علاوه بر بورسیه هایی که از طرف دانشگاه در نظر گرفته شده اند سازمان های مدنی، کارفرمایان، شرکت ها و … کمک هزینه هایی تحت عنوان بورسیه تحصیلی در اختیار دانشجویان این دانشگاه قرار می دهند.

به طور میانگین بیش از 53.000 دلار کمک های مالی از طرف دانشگاه به دانشجویان پرداخت شده است. از وام های دانشجویی،  دانشجویان و اولیاء آنها نیز می توانند استفاده کنند. دفتر گریفین از سازمان هایی است که به دانشجویانی با شایستگی علمی بالا که توانسته اند به این دانشگاه راه پیدا کنند و پذیرش شده اند کمک هزینه مالی پرداخت کرده است. چنین کمک هزینه ای را تنها 20 درصد از دانش آموختگان می توانند بدون معطلی استفاده کنند. در دانشگاه هاروارد میانگین هزینه های زندگی و تحصیلی از 75,891 تا 80,041 دلار است که بورسیه تحصیلی شامل این هزینه ها می شود و آن را به 12000 دلار یا کاملا رایگان تبدیل می کند. در این میان بورسیه دانشگاه هاروارد برای ایرانیان نیز قابل استفاده است و اگر از دانشجویان ایرانی مقیم این دانشگاه شرایط لازم بورس های تحصیلی را داشته باشند می توانند از آنها استفاده کنند.

مدارک مورد نیاز و شرایط پذیرش از دانشگاه هاروارد

نمی توان این موضوع را انکار کرد که دانشگاه هاروارد از سال تاسیسش تا به امروز همه پسند ترین و مدرنترین آموزش را ارائه داده است. از میان تمام درخواست هایی که برای پذیرش در این دانشگاه انجام می شود فقط 5 درصد پذیرش می شوند. قطعا می دانید که شرایط ورود به دانشگاه هاروارد برای دانشجویی که می خواهد به مطالعه دروس سطح لیسانس بپردازد با دانشجویان مقاطع بالاتر فرق می کند.. در زیر به بررسی هر کدام از آن ها می پردازیم.

تحصیل در مقطع کارشناسی:

چگونه به دانشگاه هاروارد برویم؟ سوالی است که همیشه برای دانشجویان پیش می آید و همچنین این سوال که اپلای تحصیلی آمریکا چگونه است؟ در دانشگاه هاروارد، دیپلم تحصیلی 12 ساله برای متقاضیان مقطع کارشناسی نیاز است. از طرف دانشگاه آزمون عمومی برگزار می شود که 5 درصد میزان قبولی آن است. در سال اخیر از میان 42.749 نفر شرکت کننده تنها 2.024 نفر پذیرش شدند. از میان متقاضیان تنها 2 درصد پذیرش می شوند، این در مقابل رقابت بالایی است  که جهت قبولی در این دانشگاه صورت می گیرد. دانشجویانی که می خواهند به این دانشگاه ورود کنند باید نمره بالایی در آزمون های SAT و ACT به دست بیاورند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد:

شایان ذکر است که، امکان دسترسی به 58 برنامه و کورس های تحصیلی گسترده در این دانشگاه و در مقطع فوق لیسانس وجود دارد. متقاضیانی که مدرک لیسانس دارند در رشته های مختلف این دانشگاه می توانند پذیرش بگیرند. برخی از رشته های دانشگاه هاروارد مخصوصا رشته های مهندسی مدرک GRE نیاز دارد و همچنین برخی از برنامه های مدیریت نیازمند داشتن مدرک GMAT هستند. متقاضیانی که می خواند در این دانشگاه پذیرش شوند و زبان اصلی کشور محل تحصیل آنها انگلیسی نیست باید مدرک زبان تافل یا آیلتس داشته باشند. در صورتی که متقاضی در دانشگاهی مدرک لیسانس خود را کسب کرده که به زبان انگلیسی بوده است نیاز است مدرک زبانی ندارند. مدرکی که دانشگاه هاروارد از ابتدای تاسیسش قبول دارد، مدرک آیلتس 7  به بالا است. در مقطع فوق لیسانس شرایط پذیرش و مدارک دانشگاه هاروارد به شرح ذیل است:

 • کسب نمره 3.71 از 4 نمره GPA ، معدل مناسب
 • توصیه نامه از اساتید مربوطه سه عدد
 • داشتن مدرک کارشناسی معادل لیسانس آمریکا
 • انگیزه نامه
 • مهارت انگلیسی تافل 90 به بالا یا آیلتس 7.5
 • داشتن مدرک GRE با نمره ای بین 155-170
 • مصاحبه در صورت نیاز
 • خلاصه ای از سوابق کاری

تحصیل در مقطع دکترا:

متمرکز شدن به دروس دکترا در دانشگاه هاروارد، سطح دانش شما را سریع تر از حد تصورتان افزایش می دهد. دانشگاه هاروارد دو برنامه در مقطع دکتری ارائه می دهد: یکی دکتری رهبری علوم ED.L.D  و دیگری دکتری تخصص در علوم PHD

متقاضیانی که می خواهند در مقطع دکتری تحصیل کنند باید مدک فوق لیسانس معادل آمریکا داشته باشند و نمره زبان بالایی به دانشگاه تحویل دهند. برای تحصیل در مقطع دکتری، رزومه تحصیلی مناسب، داشتن مقالات پژوهشی و علمی، مقالات بین المللی و مدرک زبان باید ارائه شود. همچنین متقاضیانی که دارای ثبت اختراع، کتاب و … هستند می توانند به راحتی برای خود سوپروایزر پیدا کنند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی آمریکا

گفتنی است که، اجازه پیوستن شما به جمع مطالعه کنندگان دانشگاه هاروارد زمانی صادر می شود که ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت کرده باشید. 3 نوع ویزای آمریکا عبارتند از:

 1. ویزای F1: این ویزا برای کسانی صادر می شود که می خواهند در آمریکا به تحصیل  بپردازند و اصولا این برای افرادی است که در طول هفته بیشتر از 18 ساعت به تحصیل مشغول هستند. ویزای F2 برای فرزندان و همسر اشخاص اصلی است که می خواهند در آمریکا اقامت بگیرند صادر می شود.
 2. ویزای M1: این ویزا برای کسانی است که در موسسات غیر آکادمیک و دوره های فنی حرفه ای تحصیل می کنند. شریک زندگی و فرزندان توسط ویزای M2 می توانند وارد ایالتی که شخص اصلی مشغول تحصیل است، شوند.
 3. ویزای J: این ویزا برای کسانی است که در آمریکا به مدت کوتاهی اقامت دارند. به عنوان مثال شخصی که به سیمینار های مختلف می رود، صادر می شود. داشتن دعوت نامه برای اخذ ویزا از دانشگاه هاروارد لازم است.

مدارک لازم جهت اخذ ویزا:

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارک تحصیلی و ریزنمرات
 • عکس های استاندارد
 • پذیرش از موسسه یا دانشگاهی در این کشور
 • ارائه نامه ای از بانک برای اثبات داشتن هزینه های زندگی و تحصلی در آمریکا
 • تکمیل فرم های مربوط به ویزای تحصیلی
 • ارائه تمامی مدارک هویتی خود و سند ازدواج و …

هزینه زندگی در آمریکا

به زبان ساده، هزینه زندگی مقدار پولی است که برای پرداخت هزینه های اساسی اولیه لازم برای حفظ سبک زندگی خاص لازم است. تعیین کمیت این هزینه ها امکان مقایسه معنی دار میزان گران بودن مکان های مختلف جغرافیایی یا بازه های زمانی را فراهم می کند. این امر همچنین امکان تعیین بیشتر مبلغ مورد نیاز برای زندگی در سبک های زندگی قابل مقایسه در شهرها، ایالت ها یا کشورهای مختلف را فراهم می کند. آنچه در جدول ذیل به منظور رشد فکری شما آمده است، محاسبه هزینه های زندگی در آمریکا را برایتان آسان می کند.

مورد قیمت
اجاره آپارتمان های مبله 1.588 دلار در ماه
متوسط ​​قبض برق سالانه به ازای هر مشتری مسکونی 1.334 دلار
متوسط ​​هزینه سالانه غذای خانوار 8.169 دلار
متوسط ​​هزینه روزانه مصرف کننده 109 دلار
هزینه های مصرف کننده پردرآمد 178 دلار
هزینه های مصرف کننده کم درآمد و متوسط 80 دلار

کار و اقامت پس از تحصیل در آمریکا

روش مهاجرت تحصیلی به طور کلی از روش هایی به  حساب می آید که موجب اعطای اقامت موقت می شود و دانشجویان بعد از اینکه فارغ التحصیل شدند باید با پیدا کردن کار مرتبط با رشته تحصیلی خود، اقامت و  ویزای خود را به اقامت کاری تبدیل کنند. محصلانی که، تحصیل کرده دانشگاه هاروارد می باشند، خوشبختانه 1 الی 2 سال اجازه یافتن کار و همکاری  با یک کارفرما و چند شهروند را دارند. در این صورت اقامت آنان قابل تغییر به اقامت کاری می باشد. کسانی که از طریق کار گرین کارت یا اقامت دائم کشور آمریکا را دریافت کنند می توانند بعد از 5 سال برای گرفتن پاسپورت امریکا اقدام کنند که این امر با داشتن دانش کافی زبان، آگاهی در مورد تاریخ، فرهنگ و قوانین آمریکا میسر است. فارغ التحصیلان ایرانی که در دانشگاه هاروارد درس خوانده اند معتبرترین مدرک علمی را کسب کرده اند  و به راحتی می توانند شغل مناسبی پیدا کنند و مشغول به کار شوند.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

پاسخ به سوالات متداول در خصوص Harvard University

نرخ گرفتن پذیرش از دانشگاه هاروارد چند درصد است؟

در دانشگاه هاروارد نرخ پذیرش پنج درصد می باشد.

شرایط اپلای دانشگاه هاروارد چیست؟

دیپلم دوازده ساله تحصیلی و کسب نمره قبولی در آزمون ورودی دانشگاه

رشته های دانشگاه هاروارد در چه زمینه ای ارائه می شوند؟

رشته های این دانشگاه دارای تنوع زیادی هستند و در زمینه مهندسی، آموزش، علوم، پزشکی و … تدریس می شوند.

شرایط لازم جهت پذیرش در دانشگاه پزشکی هاروارد چه می باشد؟

داشتن لیسانس علوم پایه آمریکا و قبولی آزمون ورودی

ویزای تحصیلی آمریکا در چند نوع صادر می شود؟

در 3 نوع J  و نوع F و نوع M

سخن پایانی درباره دانشگاه هاروارد

با توجه به این که با شرایط پذیرش در دانشگاه هاروارد آشنا شدید و با توجه به این که دانستید هزینه تحصیل در دانشگاه هاروارد چه میزان از نقدینگی ذهنی شما بالاتر و یا پایین تر بوده است و با توجه به این موضوع که، شرایط اخذ بورسیه پزشکی دانشگاه هاروارد به چه صورت است، باید گفت که، اگر شرایط تحصیل در دانشگاه هاروارد را از لحاظ مالی و رزومه ای دارید، با یک برنامه منظم به سمت اخذ پذیرش از چنین دانشگاهی بروید. در حالت کلی، شرایط قبولی در دانشگاه هاروارد را در متن توضیح دادیم. دانشگاه هاروارد از دانشجویانی استقبال می کند که شایستگی علمی بالایی دارند و همچنین با شرکت در آزمون ورودی دانشگاه هاروارد نمره خوبی کسب کرده اند. دانشجویانی که از دانشگاه هاروارد فارغ التحصیل می شوند می توانند با پیدا کردن شغل مناسب درخواست اقامت کنند و پاسپورت و گرین کارت خود را دریافت نمایند. تمام تلاش ما برای تدوین مقاله دانشگاه هاروارد پاسخ به سوال چگونه به دانشگاه هاروارد بروم، بود. مخاطبین گرامی شما می توانید در مورد نحوه دریافت ویزای آمریکا و شرايط ورود به دانشگاه هاروارد با کارشناسان مشاوره ای MIE اتریش تماس برقرار کنید و از مشاوره رایگان استفاده نمائید. شما می توانید در قسمت دیدگاه مقاله سوالات خود را در رابطه با قوانین دانشگاه هاروارد، رشته های دانشگاه هاروارد، بورسیه دانشگاه هاروارد برای ایرانیان و … مطرح کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *