دانشگاه کیوتو در ژاپن، با هدف ارائه بهترین و تخصصی ترین آموزش ممکن به دانشجویان داخلی و ایرانی در سال ۱۸۹۷ در ژاپن تاسیس گردید. این دانشگاه دروس تحصیلات تکمیلی را در اختیار فراگیران قرار داده است که به مطالعه انفورماتیک، علوم انرژی، زیست محیطی و علوم مطالعات علاقه‌ مند هستند. امروزه دانشگاه کیوتو ژاپن موفق شده است تا برنامه‌ های ویژه‌ ای را در هر ۳ سطح دانشگاهی ارائه دهد. بورسیه کیوتو در کشور ژاپن و بهترین دانشگاه های ژاپن موضوعاتی هستند که اگر در مورد آنان فکر و تحقیق کنید، به طور قطع سطح معلوماتتان افزایش خواهد یافت. ما در خصوص چنین موضوعاتی، مطالبی در عناوین زیرین قرار داده‌ ایم. اگر می خواهید برای تحصیل در دانشگاه کیوتو ژاپن (Kyoto University)، برنامه تحصیلی تنظیم کنید، توصیه می کنیم قبل از این که به تنظیم برنامه دقیق تحصیلی خود بپردازید با کارشناسان موسسه مهاجرتی ام آی ای اتریش که درباره تمامی مسیر های مهاجرت تحصیلی اطلاعات جدید دارند، ارتباط رایگان بگیرید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دانشگاه کیوتو ژاپن

عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

  • درباره دانشگاه کیوتو ژاپن
  • رتبه دانشگاه کیوتو در ژاپن و دانشکده های آن
  • شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه کیوتو ژاپن
  • دلاین و آخرین مهلت ثبت نام در دانشگاه کیوتو ژاپن
  • مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه کیوتو ژاپن (Kyoto University)
  • رشته های تحصیلی در دانشگاه کیوتو ژاپن
  • هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه کیوتو ژاپن (Kyoto University)
  • شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی در دانشگاه کیوتو ژاپن
  • سوالات متداول راجع به دانشگاه کیوتو ژاپن
  • نتیجه گیری کلی در خصوص دانشگاه کیوتو ژاپن

فایل ویدیویی توضیحات کارشناس ارشد موسسه در خصوص تحصیل در خارج از کشور

فایل صوتی این ویدیو

دانشگاه کیوتو ژاپن

درباره دانشگاه کیوتو ژاپن

در بخش ابتدایی و آغاز مقاله عرض نمودیم که، تخصصی ترین دروس در زمینه‌ های بسیار گسترده در دانشگاه کیوتو در کشور ژاپن ارائه می شود. امروزه، برخی از فراگیران تمایل دارند برای خواندن گرایش مد نظر خود به ژاپن و دانشگاه کیوتو در کشور ژاپن بروند. در واقع آنان دوست دارند تا حد زیادی به مطالب آمده شده در کتاب‌ های درسی مسلط شوند. زیرا آن ها می‌ دانند که هر اندازه به دروس متمرکز شوند، به همان اندازه موفق تر خواهند بود. چنین افرادی در آینده خیلی نزدیک در حیطه شغلی خود نیز موفقیت کسب خواهند کرد. در حال حاضر، دانشگاه کیوتو در کشور ژاپن یکی از ایده آل ترین، خارق العاده ترین و بهترین دانشگاه ژاپن محسوب می شود که اکثر پروژه های تحصیلی را به منظور تشویق فراگیران ایرانی و محصلان بین‌المللی به جهت تحصیل در دانشگاه کیوتو در ژاپن (Kyoto University)، به زبان انگلیسی ارائه می‌ دهد. دسترسی آسان به دروس انگلیسی زبان سبب شده محصلانی که توانایی ارتقا سطح زبان ژاپنی خود را ندارند، نیز بتوانند برای ادامه تحصیل و متمرکز شدن بر دروس دانشگاهی وارد محیط دانشگاه کیوتو در کشور ژاپن شوند. گفتنی است، تمامی فراگیرانی که در محوطه دانشگاه کیوتو ژاپن حضور دارند، مشغول مطالعه دروس کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا هستند. ما در ادامه مقاله دانشگاه کیوتو در ژاپن خواهیم  گفت که شرایط بورسیه این دانشگاه چیست و این دانشگاه چه امکانات خارق العاده و جذب کننده ای را به فراگیران ارائه می‌ دهد.

رتبه دانشگاه کیوتو در ژاپن و دانشکده های آن

دانشگاه کیوتو ژاپن از لحاظ موقعیتی در منطقه کانزای ژاپن قرار دارد. این دانشگاه همواره در تلاش است تا تعداد دانشکده‌ های خود بیفزاید. چراکه بالا بودن تعداد دانشکده و مدرسه سبب معروفیت هرچه بیشتر دانشگاه کیوتو در ژاپن خواهد شد. در حال حاضر، دانشگاه کیوتو در کشور ژاپن که یکی از رتبه برترین و بهترین دانشگاه های ژاپن است، دارای ۱۸ مدرسه تحصیلات تکمیلی، دارای ۱۰ دانشکده عالی و ۲۲ مرکز تحقیقات تخصصی می باشد. همچنین این دانشگاه منحصر به فرد ژاپن، ۱۳ انستیتوی تحقیقاتی دارد. چندی پیش تعدادی از فراگیران تصمیم به اخذ نامه پذیرش از دانشگاه کیوتو در کشور ژاپن گرفته‌ اند که تقریباً و در حال حاضر ۲۷۳۲ نفر آن ها موفق به دریافت پذیرش شده‌ اند. به طور کلی، تعداد دانشجویان داخلی و فراگیران خارجی که در سال جاری و هم اکنون در حال خواندن دروس دانشگاهی در هر رشته دانشگاهی می باشند، ۲۲۶۲۹ نفر هستند که تعدادی از آنان در پردیس کاستورا و تعدادی دیگر در پردیس پوشیدا و یا واوجی مشغول مطالعه هستند. خوشبختانه دانشگاه کیوتو در کشور ژاپن به دلیل ارائه تخصصی ترین آموزش ممکن در سال ۲۰۲۰ رتبه ۳۳ جهانی را به خود اختصاص داد. رتبه بندی دانشگاه های ژاپن را به ترتیب رتبه 1 تا 10 داخل کشوری شرح داده ایم.

دانشگاه توکیو دانشگاه ناگویا
دانشگاه کیوتو دانشگاه هوکایدو
دانشگاه اوزاکا دانشگاه کیوشو
موسسه فناوری توکیو دانشگاه واصدا
دانشگاهتوهوکو دانشگاه کیو

قبل از اتمام این بخش از مقاله پیش رو می خواهیم، دانشکده های دانشگاه کیوتو را به شما عزیزان و مشتاقان قراگیری در محیط زندگی و تحصیلی ژاپن معرفی کنیم.

دانشکده پزشکی
دانشکده تحصیلات تکمیلی
دانشکده حقوق
دانشکده علوم و ادبیات
دانشکده آموزش
دانشکده کشاورزی
دانشکده علوم و هنرهای لیبرال
دانشکده حقوق

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه کیوتو ژاپن

برای تحصیل در دانشگاه کیوتو ژاپن (Kyoto University) و به عبارتی برای وارد شدن به یکی از ایده‌ آل‌ترین دانشگاه‌ های کشور ژاپن که در میان شهروندان ژاپنی نیز از محبوبیت بسیار خاصی برخوردار می باشد، لازم است که یک سری اسنادی ارائه دهید و شرایط مورد پذیرش این دانشگاه را داشته باشید. اولین سند مهمی که می بایست ارائه شود دیپلم ۱۲ ساله است. دیپلم ۱۲ ساله را می بایست اشخاصی ارائه دهند که از لحاظ سنی، بالای ۱۸ سال سن دارند و از لحاظ علمی در دروسی مانند فیزیک و ریاضی نمرات بسیار خوبی کسب کرده اند. اگر انتخاب نهایی شما برای مطالعه دروس، دانشکده مهندسی، داروسازی و یا دانشکده علوم دانشگاه کیوتو می باشد، می بایست در دو آزمون حضور به عمل آورید. در یک آزمون سطح زبان شما و در آزمون دیگر شرایط پذیرش رشته شما چک می‌ شود و بدان آزمون پذیرش می گویند. برای حضور در کلاس های کارشناسی لازم است که یک دوره مقدماتی که مدت زمان دوره ۶ ماه است را پشت سر گذاشته باشید و در هر دو آزمون شرکت کرده باشید.  برای شرکت در برنامه‌ های کارشناسی ارشد داشتن سن بالای ۲۲ سال و مدرک لیسانس اخذ شده از دانشگاه معتبر الزامیست. همچنین برای ورود به مقطع دکترا لازم است که حداقل ۲۴ سال سن داشته باشید و از قبل در کلاس های کارشناسی ارشد حضور به موقع خود را تیک زده باشید و به عبارتی فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد شده باشید.

ددلاین و آخرین مهلت ثبت نام در دانشگاه کیوتو ژاپن

شما تا زمانی که از آخرین مهلت ثبت نام در دانشگاه کیوتو ژاپن اطلاعات به روز کسب نکرده باشید، نمی توانید حضور به موقع خود را به منظور مطالعه گرایش انتخابی مدنظر تیک بزنید. در حالت کلی، اگر فراگیری هستید که مشتاق شرکت در برنامه‌ های مربوط به شاخه علوم می باشید، می بایست، اوایل نوامبر اقدام کنید. ولی اگر دوست دارید به مطالعه گرایش های مربوط به شاخه مهندسی مشغول شوید، می‌بایست اوایل ژانویه اقدام نمایید. مقاله دانشگاه کیوتو در کشور ژاپن را موسسه مشاوره ای mie به دلیل ارتقا بانک اطلاعاتیتان درباره صفر تا صد شرایط کلی تحصیل در این دانشگاه تدوین نموده است. بنابراین جایز نیست از مطالب این مقاله کپی برداری شود‌.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه کیوتو ژاپن (Kyoto University)

در این بخش از مقاله دانشگاه کیوتو در کشور ژاپن ضروری دانستیم که به شما عزیزان بگوییم دانشگاه کیوتو از شما چه مدارکی می خواهد. برای حضور در این دانشگاه لازم است که یک مدرک آیلتس با نمره مورد پذیرش و یا یک مدرک تافل ۸۰ به جای مدرک آیلتس ارائه دهید. البته دانشگاه کیوتو از فراگیرانی که قادر به ارائه این دو مدرک ذکر شده نمی باشند، می‌ خواهد که مدرک IBT, 6 ارائه دهند. علاوه بر ارائه یکی از این سه مدرک لازم است که, ۵۵۰ نمرات EJU را نیز به مسئول دانشگاه کیوتو ژاپن که تقریباً همه روزهای کاری در دانشگاه حضور دارد، ارائه دهید. قابل ذکر است که، امکان ارائه مدرک زبان دوآلینگو به جای مدرک تافل و آیلتس نیز وجود دارد.

توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات تکمیلی و بیشتر در زمینه دانشگاه کیوتو ژاپن، روی این لینک کلیک کنید.

رشته های تحصیلی در دانشگاه کیوتو ژاپن

قطعاً با مطالعه و تمرکز بر تخصصی ترین نکات قرار داده شده در مقاله حاضر از چنین مسئله بسیار مهمی باخبر شدید که تحصیل در دانشگاه کیوتو در ژاپن (Kyoto University) محدود به چند رشته تحصیلی نمی شود. بلکه این دانشگاه رشته های بسیار متنوعی را ارائه می‌ دهد. رشته هایی که برای مطالعه آنان تنها کافیست مهارت زبان انگلیسی خود را از قبل ارتقا داده باشید. البته برخی از رشته‌ هایی که در این دانشگاه و دانشکده های آن ارائه می‌ شوند، به زبان ژاپنی هستند. در پی چنین موضوعی، معمولاً شهروندان حضور خود را در رشته های ژاپنی زبان تیک می زنند. برخی از رشته‌ های مهم و بسیار پرطرفدار دانشگاه کیوتو را می‌توانید به وضوح در زیر این متن مشاهده نمایید.

مهندسی عمران
مدیریت شهری
مطالعات اقتصادی توسعه اقتصاد پایدار
علوم کشاورزی
مهندسی امنیت انسانی
دوره بین المللی مدیریت زیرساخت های عمرانی

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه کیوتو ژاپن (Kyoto University)

خبر خوش که قرار است در این بخش به شما محصلان عزیز ارائه دهیم و نگرانی شما را از بابت پرداخت شهریه های تحصیلی کم کنیم، این است که دانشگاه کیوتو به شما اجازه می دهد هزینه های تحصیل را در دو قسمت پرداخت کنید. به عنوان یک قاعده کلی می بایست هزینه مطالعه گرایش خود در ترم اول را قبل از اتمام ماه مه و شهریه خواندن رشته مدنظر در ترم دوم را می بایست قبل از پایان ماه نوامبر پرداخت کرده باشید. هزینه تحصیل در دانشگاه کیوتو در کشور پیشرفته ژاپن برای دانشجویانی که قصد دارند، بر سر کلاس های کارشناسی حضور داشته باشند، سالانه۵۳۵.۸۰۰ ین می‌ باشد و به ترتیب شهریه حضور برنامه های تحصیلی دانش آموختگان تحصیلات تکمیلی، ۵۳۵.۸۰۰ ین و هزینه های تحصیل برنامه هایی که در دانشکده حقوق ارائه می شوند سالانه۸۰۴.۰۰۰ ین است.

شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی در دانشگاه کیوتو ژاپن

محصلانی که انتخاب اول و آخر آنان تحصیل در دانشگاه کیوتو در ژاپن (Kyoto University) و حضور به موقع بر سر کلاس ها می باشد، باید در خصوص این خبر خوشحال کننده تامل کنند که دانشگاه کیوتو در کشور ژاپن کمک هزینه‌ های تحصیلی ارائه می دهد. ولی برای دسترسی به آن ها می بایست در یک رقابت تنگاتنگ با دیگر دانشجویان شرکت کنید. چرا که تقاضا برای اقدام بسیار بالا می باشد. برای تقاضای بورس های تحصیلی معمولاً باید پس از پایان دوره اقدام کنید. بنابراین شدیداً توصیه می‌ کنیم قبل از سفر خود به ژاپن و قبل از آمدن به دانشگاه کیوتو از لحاظ مالی غنی باشید و تمامی مبلغی که می‌ بایست به دانشگاه ارائه دهید را در حساب خودتان نشان دهید. وزارت آموزش علوم و ورزش بر بودجه کمک هزینه های دولت ژاپن نظارت دارد. حال برای حضور به موقع دررقابت و برای بالا بردن شانس اخذ بورسیه می بایست قبل از شروع کلاس ها اقدام کنید. قابل ذکر است که اگر نخبه نباشید بورسیه به شما تعلق نمی گیرد. در حالت کلی دانشجویانی که مقیم یک منطقه ویژه می باشند، در صورت ارائه رزومه تعالی برای ماهیانه ۲۰۰۰۰ الی ۳۰۰۰۰ ین، بورس می‌ شوند‌. تعداد بورسیه هایی که دانشگاه کیوتو ژاپن در دسترس فراگیران قرار می‌ دهد در حال حاضر ۶۰ برنامه است، که مبلغ تمامی آنان مابین ۲۰۰۰۰ هزار الی ۱۸۰ هزار ین در ماه است. این مبلغ  مابین ۲ دانش‌ آموز تقسیم می‌ شود. ولی در بیشتر مواقع به یک دانشجو اعطا می‌ شود.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سوالات پرتکرار راجع به دانشگاه کیوتو در ژاپن

دانشجویان برای وارد شدن و ثبت نام در مقطع کارشناسی دانشگاه کیوتو در ژاپن می بایست، چه شرایطی داشته باشند؟

 داشتن مدرک زبان، سن بالای ۱۸ سال، نمرات عالی در فیزیک و ریاضی و ارائه دیپلم ۱۲ ساله در چنین مقطعی الزامیست.

  مدارک لازمه به منظور دریافت پذیرش از دانشگاه کیوتو در ژاپن کدامند؟

 انگیزه نامه، مدرک زبان، گذرنامه. لازم است که دانشجویان کارشناسی ۳ استاد راهنما و دانشجویان دکترا ۱ استاد راهنما داشته باشند، ارائه انگیزه نامه.

  بهترین دانشگاه های ژاپن برای تحصیل کدامند؟

دانشگاه توکیو

دانشگاه کیوتو

دانشگاه اوزاکا

موسسه فناوری توکیو

دانشگاهتوهوکو

دانشگاه ناگویا

دانشگاه هوکایدو

دانشگاه کیوشو

دانشگاه واصدا

دانشگاه کیو

  آیا به راحتی می توان در دانشگاه کیوتو ژاپن تحصیل کرد؟

 برای این که دقیقا مطلع شوید، شرایط ورود به دانشگاه مذکور راحت است یا سخت، توصیه می کنیم بر مطالعه مطالب مقاله فوق متمرکز شوید.

  آیا امکان دسترسی به بورسیه دانشگاه کیوتو ژاپن وجود دارد؟

بله، البته برای اقدام لازم است که نخبه بودن خود را ثابت کنید.

  فراگیران خارجی به منظور مطالعه گرایش هایی که در دانشگاه کیوتو ژاپن ارائه می شود، می بایست چه مبلغی را به مسئول مربوطه بپردازند؟

 از آن جا که دانشکده و مقطع تحصیلی نقش بسزایی در تعیین هزینه های تحصیل دارند، توصیه می‌ کنیم پس از انتخاب دانشکده و مقطع تحصیلی به سایت رسمی دانشگاه کیوتو مراجعه کنید و در خصوص میزان دقیق هزینه‌ ها به مطالعه بپردازید.

نتیجه گیری کلی در خصوص دانشگاه کیوتو ژاپن

ژاپن، یکی از کشورهایی است که برای تشویق فراگیران به تحصیل در این کشور هر ساله تلاش می‌ کند. اگر محصلی هستید که دوست دارید به صورت تخصصی بر دروس ارائه شده در این کشور و در دانشگاه کیوتو ژاپن متمرکز شوید، باید قبل از مطالعه و تمرکز در خصوص چنین موضوعی تامل کنید که، شرایط ورود به این کشور به جهت وجود آزمون سخت است. بنابرین شما می‌ توانید به مطالعه گرایش هایی که در سایر کشورها چون: انگلیس، اتریش، آلمان، دانمارک، فنلاند، هلند و غیره ارائه می‌ شوند، بپردازید. شما با مدارکی که از دانشگاه کشورهای مذکور، دریافت می کنید می توانید به راحتی وارد محیط کاری شوید. زیرا مدارک این کشورها به دلیل معتبر بودن، بسیار مورد توجه کارفرمایان شهروند می‌ باشند. در مقاله فوق به بررسی شرایط و جوانب کلی تحصیل در دانشگاه کیوتو ژاپن (Kyoto University) پرداختیم و درباره رتبه بندی دانشگاه های ژاپن نیز مطالبی ارائه دادیم. حالا اگر دقیقاً نمی دانید که تحصیل در دانشگاه کیوتو ژاپن (Kyoto University)، شما را به آینده شغلی مناسب می‌ رساند یا خیر؟ می توانید با کارشناسان ارشد موسسه مشاوره ای و مهاجرتی ام آی ای اتریش که با شرایط کلی تحصیل در دانشگاه کیوتو ژاپن (Kyoto University) آشنا می باشند، تماس بگیرید. بابت دریافت مشاوره و اطلاعات لازم نیازی نیست هزینه ای را در نظر بگیرید. زیرا مشاوره تمامی اشخاصی که در فکر مهاجرت می باشند، رایگان انجام می شود. امکان ثبت نظرات شما در بخش دیدگاه نوشتار دانشگاه کیوتو ژاپن نیز وجود دارد. لطفا ستاره های زیرین را در صورت مثمر ثمر واقع شدن مقاله به ما هدیه دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *