دوره زبان در هلند، کورس زبان هلندی ، مدرک زبان هلندی و تحصیل در هلند بدون مدرک زبان بخشی از موضوعاتی است که در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفته است. هلند معروف به کشور گل لاله و سرزمین آسیاب بادی یکی بهترین مقاصد برای مهاجرت و بخصوص تحصیل است. همه دانشگاه های هلند در بین 350 دانشگاه برتردنیا قرار گرفته اند که نشان از قدرت سیستم آموزشی آن است. علاوه بر آن رشد اقتصادی در هلند مثبت و نرخ بیکاری پایین است. نکته حایز اهمیت آن است که هزینه های تحصیل در هلند بسیار مناسب می باشد . همه این فاکتورها از هلند یک مقصد ایده آل برای مهاجرت تحصیلی ساخته است. در ادامه برایتان شرح خواهیم داد که:

 دوره های آموزشی در هلند چگونه است؟

تحصیل در هلند بدون مدرک زبان چگونه ممکن است؟

 با پذیرش در  دوره زبان انگلیسی در هلند می توان ویزای تحصیلی گرفت؟

دوره های کوتاه مدت در هلند مبتنی بر چه آموزش هایی هستند؟

  اگر همچنان برایتان سوالی بی جواب مانده بود و یا تمایل به اخذ پذیرش در دوره های آموزشی در هلند یا دوره زبان انگلیسی در هلند داشتید، موسسه مشاوره ای ملک پور مفتخر است که در این مسیر همراه شما باشد ،علاوه بر آن  می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه مشاوره ای ملک پور تماس حاصل و از مشاوره رایگان در این زمینه بهرمند گردید.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دوره زبان در هلند

عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • انواع دانشگاه های هلند
 • تحصیل با دوره زبان انگلیسی در هلند
 • رشته های تحصیلی در مقاطع مختلف دانشگاه های هلند
 • شرایط کار پس از تحصیل در هلند
 • رتبه بندی و دانشگاه های برتر هلند
 • دوره زبان در هلند و هزینه های آن
 • هزینه زندگی دانشجویی در هلند
 • دوره زبان در هلند و شرایط ویزای همراه
 • سوالات متداول راجع به دوره زبان هلند
 • سخن پایانی

فایل ویدیویی توضیحات کارشناس ارشد موسسه در خصوص دوره زبان در هلند

فایل صوتی این ویدیو

دوره زبان در هلند

انواع دانشگاه های هلند

طبق یک دسته بندی  کلی در کشور هلند دو نوع دانشگاه وجود دارد:

دانشگاه های تحقیقاتی (universiteit) : تمرکز آموزشی مبتی بر موضوعات خاص و تئوریک می باشد و در دوره های تحصیلات تکمیلی نیز هم برنامه های درسی و هم برنامه های تحقیق

دانشگاه های علمی کاربردی (hogescholen) : تمرکز بر آموزش دروس عملی ،جهت حرفه ای شدن در مشاغل خاص است.

 • دانشگاه های علمی کاربردی هلند (HBO)

 آموزش در این دانشگاه ها مبتنی بر برنامه های حرفه ای  برای دروس عملی می باشد.طول دوره معمولا چهار سال است و دانشجویان برای مشاغل خاص مانند: تربیت معلم،  مهندسی، اقتصاد و مدیریت بازرگانی، کشاورزی، بهداشت، هنرهای زیبا و آماده می شوند تا سرعت رشدشان از لحاظ علمی و شغلی بالا رود.

 • دانشگاه های تحقیقاتی هلند (WO)

بسیاری از دانشگاه های هلند در کشورهای دیگر موسسات شریک دارند، بنابراین این امکان برای دانشجویان فراهم می گردد تا بخشی از دوره تحصیلی خود را در خارج از کشورهلند ادامه دهد، همچنین شما دانشجوی هر کدام از این دانشگاها که باشید می توانید هم مدرک یک دانشگاه هلندی و هم یک دانشگاه بین المللی  اخذ کنید. رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد تنوع بسیار بالایی دارند مانند: علوم، زبان های مختلف، تجارت، سیاست، تاریخ، حقوق و موارد دیگر به زبان انگلیسی در هلند در بازه زمانی 12 تا 24 ماه تدریس می شود که حدود 95٪ آنها در 14 دانشگاه تحقیقاتی هلند ارائه میگردد.

لازم به ذکر است که در گذشته دانشگاه های علمی کاربردی تحصیلات تکمیلی را پوشش نمی دادند اما چالش های دنیای واقعی حال حاضر سبب شد تا تغییراتی در روند این دانشگاه های علمی کاربردی به وجود آید و علی رغم گذشته که تحصیلات تکمیلی ارائه نمی دادند برنامه های تحصیلات تکمیلی به عنوان تحقیق کاربردی ارائه کنند. دوره کارشناسی در اکثر دانشگاه های هلند به مدت سه سال و دوره کارشناسی ارشد (تحصیلات تکمیلی) به مدت یک تا دو سال طول می کشد بر همین اساس اکثر رشته های تحقیق کاربردی مانند کارشناسی ارشد تحقیقاتی، 2 سال به طول می انجامد.

تحصیل با دوره زبان انگلیسی در هلند

مزیت دانشگاه های هلند در این است که در همه مقاطع آموزش به زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی فراهم است و احتیاج به مدرک زبان هلندی ندارید.از طرفی گرفتن مدرک زبان و نمره آیلتس نیز یکی از دغدغه های همیشگی دانشجویانی می باشد که قصد مهاجرت تحصیلی دارند و یافتن دانشگاهی که نیاز به مدرک بالای زبان برای دادن پذیرش نباشد مورد توجه افرادی است که وقت کافی برای خواندن زبان و گرفتن نمره بالا  قبل پذیرش نداند .همانگونه که مطلع هستید اکثر دانشگاه های اروپایی برای دادن پذیرش در مقاطع تحصیلی مختلف مخصوصا تحصیلات تکمیلی داشتن مدرک زبان آیلتس را ضروری می دانند .نمره آیلتس 6 برای مقطع کارشناسی، آیلتس 6.5 برای مقطع کارشناسی ارشد و نمره آیلتس 7 برای مقطع PHD  در اغلب مواقع ضروری می باشد.

پیشنهاد موسسه مشاوره ای ملک پوربه دانشجویان بین المللی که آیلتس 6 نداشته باشد ، دانشگاه هایی در شهر زیبای لاهه هلند است که با نمره آیلتس 5.5 نیز می توان پذیرش مشروط با دوره زبان اخذ کرد.  ماه مارس و ماه سپتامبر دو ماه مهم برای فراگیران بین المللی می باشند. زیرا اپلای به دانشگاه های لاهه  در این دوماه انجام می شود. برای این که به تقویت زبان خود بپردازید لازم است که هزینه دوره زبان که 2500 یورو است را متقبل شوید.

رشته های تحصیلی در مقاطع مختلف دانشگاه های هلند

پیش تر اشاره کردیم که فقط 1500 نوع رشته تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد در هلند ارایه می شود با این حال ما در زیر چندی از رشته های پر طرفدار هر مقطع را خدمتتان ارائه می دهیم.

گرایش هایی که در سطح لیسانس ارائه می شوند گرایش های ارائه شده در مقطه فوق لیسانس
مطالعات بازرگانی روابط بین المللی
حسابداری تجارت بین المللی
گردشگری مدیریت اطلاعات
بازاریابی دیجیتال
امور بانکی

شرایط کار پس از تحصیل در هلند

شاید برای شما هم سوال باشد که آیا پس از فارغ التحصیل شدن اجازه دارید در هلند بمانید و دنبال کار بگردید؟ جواب بله است. دانشجویان خارجی پس از فارغ التحصیل شدن می توانند برای ویزای ویژه هلند درخواست دهند و تا حداکثر یک سال در هلند بمانند و در طول این مدت به دنبال کاری مناسب با خود باشند.

رتبه بندی و دانشگاه های برتر

مطالعه کنندگانی که دوست دارند، بر مطالع گزینه های متنوع و گسترده تحصیلی در دانشگاه های معروف و به عبارتی رتبه عالی هلند متمرکز شوند، می بایست پس از آنالیز کیفیت دانشگا ها رزومه خود را به جهت ثبت نام ارسال کنند. نام دانشگاه های رنک بالا را  در بخش پایینی مقاله پیش رو، به شکل یک جدول حائز اهمیت آورده ایم:

Delft University of Technology 52
University of Amsterdam 57
Eindhoven University of Technology 99
University of Groningen 120
Leiden University 122
Utrecht University 124
Wageningen University 125
University of Twente 173
Erasmus University Rotterdam 179
Redboud University 204

توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات تکمیلی و بیشتر در زمینه آشنایی با زبان هلندی، روی این لینک کلیک کنید.

دوره زبان در هلند و هزینه های آن

اصلی ترین موضوعی که هر فردی قبل از مهاجرت آن را در نظر می گیرد موضوع شهریه دانشگاه و دوره های زبان و هزینه های زندگی است.

شهریه دانشگاه های هلند
مقطع شهریه
 میانگین شهریه دانشگاه هلند برای دانشجویان کارشناسی (غیر اتحادیه اروپا ) حدود 6 هزار تا 15 هزار یورو
برای کارشناسی ارشد حدود 8,000 تا 20,000 یورو
در مقطع کارشناسی (دانشجویان اتحادیه اروپا) از حدود 1950 یورو شروع می شود
میانگین شهریه دوره های زبان حدود 2500 یورو
هزینه های اضافی دانشجویان حدود 800 تا 1100 یورو در ماه

هزینه زندگی دانشجویی در هلند

همان گونه که می دانید هزینه ها یکی از تاثیر گذار ترین مسائل در امر مهاجرت و دیگر مسیر های زندگی می باشد. بنابراین در این قسمت جدولی تهیه نموده ایم که هزینه های زندگی دانشجویی در هلند را به صورت تقریبی نشان داده است:

وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت $15.00
هزینه صرف غذا برای 2 نفر در یک رستوران متوسط (3 وعده غذایی) $60.00
مک دونالد $8.00
اینترنت ماهیانه $39.51
شروع قیمت تاکسی (تعرفه نرمال) $3.50
تاکسی (1 کیلومتر) $2.30
بلیط حمل و نقل عمومی (1 طرفه) $3.20
برنج سفید (1 کیلوگرم) $1.95
شیر (1 گالن) $0.93
آب (یک و نیم لیتر) $0.66
 اجاره واحد 1 خوابه در مرکز شهر $1,088.28
اجاره واحد 1 خوابه در حومه شهر $874.01

دوره زبان در هلند و شرایط ویزای همراه

ویزای همراه شامل ، همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد و برای خیلی از دانشجویان موضوع مهمی است که همسر و یا فرزندانشان نیز پس از مهاجرت به محل زندگی جدید ملحق شوند، ویزای همراه این شانس را به آنها می دهد. امروزه کشورهایی هستند که به متمرکز شدکان بر دوره های زبان اجازه پرکردن فرم ویزای همراه را نمی دهند. اما کشور هلند این امکان را برای دانشجویان فراهم آورده که حتی با پذیرش در دوره زبان نیز بتوانید افراد خانواده را به عنوان همراه با خود ببرید. نکته جالب توجه آن است که همراه می تواند کار فول تایم نیزداشته باشد به شرط  پیدا کردن کار مناسب و دریافت مجوزهای لازم از اداره کار دولت هلند.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سوالات پرتکرار شما در زمینه دوره زبان در هلند

آیا برای مطالعه رشته های متعدد هلند لازم است مدرک زبان از قبل اخذ شده ای را به دانشگاه مربوطه ارائه دهم؟

خیر،امکان حضور شما در محوطه دانشگاه بدون مدرک زبان وجود دارد. شما با پذیرش  دوره زبان انگلیسی در هلند (مانند  دانشگاه لاهه) می توانید برای تحصیل اقدام کنید.

به طور میانگین  شهریه دوره های زبان انگلیسی در دانشگاه هلند در حدود چقدر است؟

 2500 یورو.

آیا می توانم شریک زندگی و فرزند خردسال خود را پس از ثبت نام در دوره زبان انگلیسی با خود، به هلند ببرم؟

 بله، اگر شرایطش را دارید، این امکان برای شما و دیگر واجدین شرایط وجود دارد.

آیا با گرفتن پذیرش در دوره زبان در هلند می توان اقامت دائم گرفت یا خیر؟

 میشود اما در صورتی که پس از فارغ التحصیل شدن کار پیدا کنید و پس از داشتن 5 سال اقامت کاری ، می توانید اقامت دائم بگیرید.

سخن پایانی

با خواندن مطالب تازه پربار مقاله دوره زبان در هلند، مطمئنا راجع به تحصیل در هلند بدون مدرک زبان و کورس زبان هلندی رشد ذهنیتان چند برابر شده است. موسسه مشاوره ای ملک پور می تواند برای شما عزیزانی که مدرک زبان ندارید و خواهان پذیرش تحصیلی هستید، از برخی از دانشگاه های هلند پذیرش در دوره زبان انگلیسی بگیرد.در بخش مربوط به ویزای همراه به شما عزیزان بیان کردیم که، می توانید در کنار خانواده درجه یک خود به مطالعه دوره زبان انگلیسی در هلند بپردازید. سعی بر آن بود تا با تهیه مقاله فوق، به سوالات و ابهامات شما عزیزان پاسخ کامل و جامعی دهیم. اما اگر همچنان برای شما همراهان همیشگی ابهام یا سوالی وجود دارد می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه مشاوره ای ملک پور تماس حاصل و از مشاوره رایگان در این زمینه بهرمند گردید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *