سرمایه گذاری در آمریکا، مهاجرت به آمر یکا از طریق سرمایه گذاری، اقامت آمریکا از طریق خرید ملک ، ویزای سرمایه گذاری آمریکا eb5 ، بهترین سرمایه گذاری در آمریکا ، بهترین بیزینس در آمریکا ، تابعیت آمریکا از طریق سرمایه گذاری در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. شرایط سرمایه گذاری در کشور آمریکا به چه صورت است؟ انواع سرمایه گذاری در کشور آمریکا کدامند؟ قوانین اخذ اقامت از طریق سرمایه گذای به چه صورت است؟ در این مقاله سعی بر این داریم تا به سوالات اینچنینی پاسخ دهیم . شما عزیزان می توانید بعد از ممطالعه مقاله چنانچه سوالی داشتید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

سرمایه گذاری در آمریکا

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی سرمایه گذاری در آمریکا
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در آمریکا
 • استاندارد های سرمایه گذاری
 • شاخص های اقتصادی تأثیر گذار
 • سرمایه گذاری در آمریکا از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در آمریکا از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در آمریکا از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در آمریکا از طریق خرید اوراق قرضه دولتی
 • مزایای سرمایه گذاری در آمریکا
 • معایب سرمایه گذاری در آمریکا
 • سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در آمریکا
 • سخن پایانی

درباره کشور آمریکا

کشور آمریکا از لحاظ وسعت بعد از کشورهای روسیه و کانادا رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.  جمعیت این کشور حدود ۳۲۷٬۱۶۷٬۴۳۴ میلیون نفر و زبان رسمی انگلیسی می باشد. شهر زیبای  واشنگتن دی سی ، پایتخت و نیویورک بزرگترین شهر این کشور می باشد. کشور آمریکا یک منطقه فدرال و حدود 50 ایالت بزرگ و کوچک و 5 سرزمین خودمختار را دارا است. واحد پول این کشور دلار است که به عنوان یک واحد پولی قدرتمند در دنیا و در سطح بین الملل به اثبات رسیده است. مرکز سازمان ملل نیز در شهر بزرگ آن یعنی نیویورک قرار دارد. این کشور به دلیل داشتن اقتصاد قدرتمند توجه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی را به خود جلب کرده است.

کشور آمریکا مدتی است به دلیل تحریم ها ، مجوز صدور ویزاهای غیر تحصیلی برای ایرانیان و چند کشور دیگر متوقف نموده است در ایطن راستا مهاجران می توانند با پرداخت هزینه های کمتر در این خصوص در کشور کانادا سرمایه گذ اری کنند.

پرچم آمریکا

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در آمریکا

 آمریکا دارای روش های مختلف سرمایه گذاری می باشد. مهم ترین آن ها سرمایه گذاری EB5 بوده و افراد با مبلغ 1 میلیون دلار و یا با مبلغ 500 هزار دلار می توانند در آمریکا تجارت خود را راه اندازی کنند و گرین کارت آمریکا را به دست آورند. برای اخذ اقامت دائم آمریکا و گرین کارت دارا بودن شرایطی همچون : پرداخت مالیات، عدم ارتکاب جرم و جنایت، داشتن بیزینس اولیه  الزامی است. روند این پروسه دارای پیچیدگی های سختی می باشد.

استانداردهای سرمایه گذاری در آمریکا

سرمایه گذاران خارجی می بایست قبل از اقدام به سرمایه گذاری کشور های خارجی ، برخی از استاندارد های سرمایه گذاری را مورد توجه قرار دهند. یکی از استاندارد های تاثیر گذار نرخ مصادره اموال می باشد. نرخ مصادره اموال بیانگر میزان امنیت سرمایه گذاری می باشد و شاخصه ایی بین عدد 1 تا 7 دارد. بدین معنی که؛ عدد 1 بیانگر بالا بودن امنیت سرمایه گذاری و عدد 7 بیانگر خظر و ریسک بالای سرمایه گذاری می باشد. در ادامه به بررسی برخی از استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور می پردازیم:

 • نرخ مصادره اموال

 • کنترل فساد

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار

سرمایه گذاران علاوه بر توجه به استاندارد های سرمایه گذاری می بایست؛ به شاخص های سرمایه گذاری همچون:  نرخ بیکاری، روند رشد اقتصادی و شرایط ثبات سیاسی نیز توجه نمایند. کشور آمریکا از نظر اقتصادی اولین و قدرتمند ترین  اقتصاد دنیا و دارای 13 هزار میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی می باشد. بدین معنی که؛ حدود 20 درصد کل تولید ناخالص جهان متعلق به این کشور است. در ادامه به بررسی شاخص های اقتصادی بر اساس نمودار می پردازیم:

 • نرخ بیکاری

 • رشد اقتصادی

 • ثبات سیاسی

سرمایه گذاری در آمریکا از طریق خرید ملک

مهاجران برای اینکه بتوانند در کشور امریکا ، ملکی را خریداری کنند ابتدا می بایست ؛ به خاک این کشور وارد شوند. کسانی که از طریق ویزای توریستی وارد این کشور می شوند می توانند اقدام به خرید ملک کنند. شایان ذکر است که؛ به سرمایه گذارانی که اقدام به خرید ملک می کنند اقامتی اعطا نمی شود. در زیر لیست قیمت های املاک را در نقاط مختلف آمریکا ارائه شده است:

سرمایه گذاری در آمریکا از طریق ثبت شرکت

کسانی که خواهان ثبت شرکت در کشور امریکا هستند می بایست؛ پروسه پیچیده ایی را بگذرانند. شرکت هایی همچون: سهامی، شرکت انحصاری، شرکت مشارکتی و با مسولیت محدود را می توان در این کشور ثبت کرد. برای سرمایه اول شرکت می توانند از یک دلار شروع کنند . یکی دیگر از راه های ثبت شرکت در آمریکا برای افراد غیر آمریکایی این است که؛ می توانند عضو یکی از شرکت های ثبت شده (عنوانOffshore LLC  یا شرکت ثبت شده با مسولیت محدود )در آمریکا شوند .

سرمایه گذاری در آمریکا از طریق کارآفرینی

کسانی که خواهان سرمایه گذاری در کشور امریکا هستند می توانند از ویزاهای مختلفی اقدام به این امر کنند. در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

 • ویزای سرمایه گذاری EB5

  با استفاده از این ویزا می توانیم گرین کارت آمریکا را بدست آوریم.  حدود ۱۲ تا ۱۸ ماه به طول می انجامد. در حال حاضر این نوع ویزا از طرف دولت آمریکا برای ایرانیان بسته شده است. شرایط اخذ ویزای EB5 عبارتند از :

  • سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار دلاری در مناطق خاص تعیین شده (مناطق محروم و پرریسک)
  • سرمایه گذاری ۱ملیون دلاری در یک کسب و کار و تجارتی که ده کارمند را در این حیطه استخدام کند.

ضوابط دولت آمریکا برای دریافت ویزای سرمایه گذاری EB5 به شرح زیر است:

 • متقاضی باید در یک کسب و کار فعالی سرمایه گذاری کند، که سرمایه گذاری بورس اوراق بهادار یا خرید ملک به علت داشتن حاشیه امن بدون فعالیت مورد نظر نمی باشد
 • متقاضی باید تامین کننده سرمایه باشد. در صورتی مشمول مالیات است که؛ مبلغ سرمایه گذاری هدیه ایی از طرف شریک یا دوست سرمایه گذار باشد.
 • از لحاظ زمانی، تجارت مورد نظر باید بعد از ۲۹نوامبر۱۹۹۰ تاسیس شده باشد یا سرمایه گذاری به صورتی باشدکه کسب و کار قدیمی را تغییر دهد
 • زمانی می توانید سرمایه گذاری 500 هزار دلاری را انجام دهید که در مناطق محروم تاییدیه اداره مهاجرت امریکا باشد.
 • ایجاد ۱۰ شغل تمام وقت در برنامه مرکز منطقه ای

   سرمایه گذار ملزم نیست که شخصا” ۱۰ نفر کارمند استخدام کند فقط کافیست از طریق سرمایه گذاری وی به طور غیر مستقیم ۱۰ فرصت شغلی ایجاد شود و حداقل سرمایه لازم در مراکز منطقه ای ۵۰۰ دلار است.

کسانی که خواهان اخذ اقامت دائم کشور امریکا از طریق ویزای EB5 می باشند، داشتن شرایطی همچون: بدست آوردن قانونی  سرمایه 1 میلیون دلاری را به دولت امریکا اثبات نمایند، متعهد به سرمایه گذاری به مبلغ ۵۰۰ هزار دلاری دریک پروژه عمرانی یا تجاری در یکی از شهرهای آمریکا (این مبلغ ۵۰۰ هزار دلاری پس از ۵ سال با سود به سرمایه گذار خارجی برگردانده می شود) الزامی است. ازمزیت های روش سرمایه گذاری از طریق ویزای سرمایه گذاری EB5عبارتند از :

 • عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی
 • عدم نیاز به تحصیلات عالیه
 • عدم نیاز به سابقه مدیریتی
 • بازگشت سرمایه پس از ۵ سال

مراحل اقدام برای اخذ گرین کارت آمریکا (اقامت دائم) از طریق ویزایEB5

 • بررسی پروژه های موجود برای سرمایه گذاری
 • انتخاب سرمایه گذاری 500 هزار دلاری پرسود
 • تشکیل پرونده مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری EB5 آمریکا و انجام آزمایشات پزشکی، مصاحبه، ورود به آمریکا

پروسه  اخذ گرین کارت آمریکا ۲سال به طول می انجامد و پس از 5 سال مهاجران می توانند نسبت به اخذ پاسپورت اقدام کنند.

 • ویزای سرمایه گذاری E2

  ویزای E2 اصلی ترین ویزای سرمایه گذاری است. این نوع ویزا به صورت نامحدود صادر می شود.. این نوع ویزا  معمولا برای دو تا پنج سال صادرمی شود. متقاضیان می توانند همراهان خود را وارد خاک امریکا کنند. طریقه درخواست این ویزا بدین صورت است که؛  با خرید یک بیزینس موفق و ارائه یک بیزینس پلن قوی می توانید به این امر دست یابید. این ویزای برای کسانی که سرمایه کمی دارند مناسب تر می باشد.  زمانی که توانستند سرمایه خود را بعئد از ورود به این کشور به ارزش 500 هزار دلار برسانند می توانند اقدام به درخواست ویزای Eb5 کنند.
  کشورهایی که با ایالت متحده آمریکا معاهده دوستی و تجاری داشته باشند می توانند از این نوع ویزا استفاده کنند . در رابطه با ایرانیان ، در حال حاضر به دلیل ریاست جمهوری ترامپ این امر غیر ممکن است. مجوز زندگی، کار و تحصیل در کشور آمریکا به شخص اصلی و همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال وی از جمله مزایای این ویزا می باشد. شایان ذکر است که؛ شخص اصلی تنها حق کارکردن در شرکت خود را دار د و در رابطه با کار کردن همسر می توان گفت؛ وی می تواند درخواست کار به کارفرمایانی بدهد که در صورت نیاز می تواند در این حرفه مشغول به کار شود. مدت اعتبار این ویزا 2 ساله می باشد. در صورتی که مغایرتی با فعالیت سرمایه گذار مشاهده نشود وی می تواند تمدید کند.
  نکته حائز اهمیت در این ویزا این است که؛ تنها در صورتی که سرمایه گذار ، سرمایه خود را گسترش دهد می تواند از طریق ویزای EB5 گرین کارت امریکا را بدست آورد. در این ویزا سرمایه گذار بایستی، ۵۰ در صد از سهام بنگاه را داشته باشد. سهام کمتر از ۵۰ درصد به این معنی می باشد که؛ متقاضی میزان کنترل مورد نظر را در اختیار ندارد. در این ویزا باید اثبات کرد که منبع مبلغ سرمایه گذاری مطابق قانون کشور آمریکا قانونی همچون:  از طریق حساب پس انداز،ارث به دست آمده باشد.

 • شرایط کلی ویزای سرمایه گذاری E2

  حداقل سرمایه مورد نیاز برای در خواست این ویزا، ویزای 200 هزار دلار می باشد، در صورت خرید بیزینس باید حداقل ۵۰ درصد سهام برای متقاضی باشد. اثبات توانایی برای مدیریت بیزینس و همین طور داشتن سابقه کار مدیریتی بسیار تاثیر گذار می باشد.

 • ویژگی های ویزای سرمایه گذاری E2

سرمایه گذاری در آمریکا از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در آمریکا خرید اوراق قرضه از این کشور می باشد. اما این روش برای افراد غیر آمریکایی پروسه پیچیده ایی به دنبال دارد . باتوجه به اینکه کشور آمریکا دارای یک اقتصاد قوی امی باشد، سرمایه گذاران می توانند با مبلغ 1 میلیون دلار با خرید اوراق قرضه و یا شرکت در ساخت و ساز ها و تولید و بازسازی و عمران در این کشور، اقامت را برای خود و اعضای خانواده به دست بیاورند.

مزایای سرمایه گذاری در آمریکا

سرمایه گذاری در آمریکا دارای مزایای می باشد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

 • ایالات متحده به دلیل رقابت پذیری کلی و سهولت در انجام کار، به طور مداوم در بین بهترین های بین المللی قرار گرفته است
 • ایالات متحده بزرگترین بازار مصرف کننده روی زمین با تولید ناخالص داخلی 20 تریلیون دلار و 325 میلیون دلار را در اختیار شما قرار می دهد. مخارج خانوار بالاترین در جهان است و تقریباً یک سوم از مصرف جهانی خانواده را تشکیل می دهد
 • آمریکا موافقت نامه های تجارت آزاد با20 کشور دیگردارد که این موضوع امکان دسترسی صدها میلیون مصرف کننده اضافی را فراهم می کند
 • ایالات متحده با شرکت هایی که فرصت هایی را برای صادرکنندگان آمریکایی به وجود می آورندهمکاری می کند.

معایب سرمایه گذاری در آمریکا

نقاط قوت کشور امریکا ، بهره وری ، انعطاف پذیری ، پاسخگویی و نرخ بالای سودآوری شرکت ها می باشد. در این راستا، سرمایه به طور مؤثر در اقتصاد به سمت شرکت هایی که بتوانند آن را با بیشترین تولید و در داخل شرکتها به کارآمدترین پروژه های سرمایه گذاری مستقر کنند ، هدایت نمی شود. سرمایه گذاری در این کشور برای ایرانیان با ریسک همراه است. در این خصوص ایرانیان می توانند با وجود معایبی که این کشور دارد به کشورهایی همچون: کانادا یا کشورهای اروپایی مانند سوئیس، اتریش، آلمان، فرانسه را با کمترین ریسک و هزینه برای اخذ اقامت انتخاب کنند.

سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در آمریکا

✅ بهترین راه سرمایه گذاری در آمریکا کدام است؟

از بهترین روش های سرمایه گذاری در آمریکا، کارآفرینی و ثبت شرکت است، که در حال حاضر برای ایرانیان قابل دستیابی نیست.

✅ آیا با خرید ملک در آمریکا می توان اقامت گرفت؟

خیر.

✅ آیا می توان از طریق سرمایه گذاری در فرانچایز ها اقامت آمریکا را کسب کرد؟

خیر. برای سرمایه گذاری در فرانچایز ها ابتدا باید از روش های دیگر اقامت آمریکا را کسب کنید.

✅ آیا از طریق سرمایه گذاری می توان پاسپورت آمریکا را کسب کرد؟

در حال حاضر ایرانیان امکان سرمایه گذاری را در آمریکا را ندارند. البته به صورت غیرمستقیم می توان اقدام کرد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

سرمایه گذاری در آمریکا، مدارک مورد نیاز اخذ سرمایه گذاری در امریکا، استاندارد های سرمایه گذاری در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. سرمایه گذاری در این کشور را نمی توان برای ایرانیان به عنوان سرمایه گذاری امنی به حساب آورد. شما عزیزان می توانید سرمایه گذاری در کشورهایی همچون: خودحمایتی و ثبت شرکت در اتریش، ثبت شرکت در آلمان، ثبت شرکت و خودحمایتی سوئیس که کمترین سرمایه ممکن را نیاز دارد برای اخذ اقامت استفاده نمود. شما عزیزان همواره می توانید بعد از مطاالعه مقاله سرمایه گذاری در امریکا چنانچه سوال داشتید، سوالات خود ر ا در قسمت دیدگاه ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
 1. روشان
  روشان گفته:

  سلام. شرایط سرمایه گذاری در امریکا چی هستش . من با سرمایه ایی حدود ده ملیارد، چ سرمایه گذاری رو بهم پیشنهاد میکنین . ممنون

  پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. سرمایه گذاری در آمریکا فعلا برای ایرانیان امکان پذیر نیست. با پاس ایرانی امکان سرمایه گذاری نمی باشد . با این میزان سرمایه ایی که شما دارید نهایتا 300,000 یورو میشه و برای این منظور بسیار پایین می باشد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *