سرمایه گذاری در اتریش

سرمایه گذاری در اتریش، روش های سرمایه گذاری در اتریش، استانداردها و شاخص های سرمایه گذاری در این کشور، به صورت علمی در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. اتریش یکی از مرفه ترین و پایدارترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که شرایط  ایده آلی را برای سرمایه گذاران دارد. اتریش یک کشور صنعتی بسیار پیشرفته است؛ همچنین قانون شرکت ها در اتریش، بین نهادهای اتریشی و خارجی در رابطه با سرمایه مورد نیاز؛ تفاوت قائل نیست. اما؛ آیا روش خودحمایتی منجر به اخذ اقامت می شود؟ شرایط اقدام برای روش خودحمایتی در اتریش چیست؟ امتیازبندی در روش ثبت شرکت، به چه صورتی می باشد؟ در این مقاله سعی شده است به سوالات زیادی در مورد سرمایه گذاری در اتریش  پاسخ داده شود. همچنین در صورت هرگونه سوال در زمینه سرمایه گذاری در اتریش و جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید؛ با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس گرفته و مشاوره تخصصی و رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در اتریش

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • شرایط عمومی سرمایه گذاری در اتریش
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش
 • استانداردهای سرمایه گذاری در اتریش
 • شاخص های اقتصادی تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در اتریش
 • سرمایه گذاری در اتریش از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در اتریش از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در اتریش از طریق خودحمایتی
 • مزایای سرمایه گذاری در اتریش
 • معایب سرمایه گذاری در اتریش
 • پاسخ به سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در اتریش
 • سخن پایانی

شرایط عمومی سرمایه گذاری در اتریش

اتریش در مرکز اروپا،  یکی از پل های اقتصادی قدرتمند و با ارزش اروپای شرقی و غربی می باشد و با داشتن جمعیتی حدود 8.6 میلیون نفر (که انتظار می رود تا سال 2020 به 9 میلیون نفر برسد)، هر ساله مشاغل و افراد بیشتری را جذب می کند. اتریش به دلیل داشتن اقتصاد پایدار و موفق، با ترکیب سرمایه داری در بازار آزاد و قوانینی در برابر رقابت ناعادلانه در بازار شناخته شده است. این قوانین در برابر رقابت ناعادلانه از کارکنان حمایت می کند و به ایجاد یک فضای سرمایه گذاری پایدار کمک می کند که این نیز بر اساس همکاری دوستانه بین کارفرمایان و سازمان های کارمندی  است.

پرچم اتریش

پایتخت اتریش وین؛ یکی از بهترین شهرهای دنیاست. اکثریت جمعیت اتریش به زبان آلمانی که زبان رسمی آن است و مابقی به زبانهای رسمی محلی کرواتی ، مجارستانی و اسلوونی صحبت می کنند. کشور اتریش یکی از ثروتمندترین کشورها در جهان می باشد؛ که تولید ناخالص داخلی سرانه آن 46.972 دلار (برآورد سال 2018) است. سطح زندگی مردم در اتریش بسیار بالاست و در سال 2016 به دلیل شاخص توسعه انسانی خود در رتبه 24 جهان قرار گرفت. همچنین این کشور، عضو سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا و توافقنامه شنگن می باشد. سرمایه گذاری در اتریش از روش های مختلف مانند: ثبت شرکت، طرح خودحمایتی، خرید ملک و کارآفرینی؛ امکان پذیر می باشد اما شما عزیزان باید دقت داشته باشید که همه روشهای سرمایه گذاری در اتریش منجر به اخذ اقامت این کشور نمی گردد. در ادامه مقاله به بررسی هر کدام از این روش ها می پردازیم. باشد.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش

برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتریش متقاضی باید سرمایه خود را در اقتصاد اتریش سرمایه گذاری کند، به عنوان مثال: در قالب یک سرمایه گذاری مشترک یا سرمایه گذاری مستقیم در یک تجارت که باعث ایجاد شغل یا افزایش میزان صادرات شود و منجر به رونق اقتصادی اتریش شود. به همین دلیل سرمایه گذاری های غیرفعال مانند: خرید اوراق دولتی، املاک و مستغلات و غیره ؛ واجد شرایط دریافت ویزای اقامت اتریش با سرمایه گذاری نمی شوند. سرمایه گذاری از طریق طرح خود حمایتی، ثبت شرکت، کار آفرینی نمونه هایی از سرمایه گذاری فعال در اتریش هستند که مشمول اخذ اقامت از این طریق می شوند از طریق کارت  قرمز سفید قرمز و روش هایی از این قبیل، به اقامت اتریش و در نهایت تابعیت و پاسپورت اتریش خواهید رسید . قابل ذکر است که تنها از طریق ثبت شرکت در اتریش اقامت دائم و تابعیت به شما داده نخواهد شد و شما  می توانید کارت قرمز سفید قرمز و بلو کارت اروپا را دریافت کنید و سپس  در صورت واجد شرایط بودن برای اقامت دائم  و تابعیت اقدام نمایید. این مقاله روند ثبت شرکت در اتریش را به طور کامل توضیح داده است.

استانداردهای سرمایه گذاری در اتریش

یکی از نکات مهم در زمینه سرمایه گذاری در اتریش بررسی استانداردهای سرمایه گذاری بوده که بررسی این موارد قبل از سرمایه گذاری بسیار مهم می باشد. به عبارت ساده تر، برای تضمین سرمایه در کشور مقصد باید استانداردهای سرمایه گذاری نظیر نرخ مصادره اموال را در نظر بگیریم.

 • نرخ مصادره اموال

شاخص های اقتصادی تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در اتریش

یکی از ملاک های مهم متقاضیان در سرمایه گذاری در اتریش بررسی شاخص های اقتصادی تاثیر گذار در سرمایه گذاری بوده و این شاخصهای اقتصادی شامل نرخ بیکاری، میزان مالیات، تولید ناخالص دولتی و … می باشد که در این قسمت به بررسی نرخ مالیات و بیکاری پرداخته ایم.

 • نرخ مالیات

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری اتریش

سرمایه گذاری در اتریش از طریق خرید ملک

یکی از گزینه های مهم  سرمایه گذاری در اتریش گزینه خرید ملک در این کشور می باشد. همانگونه که ذکر شد، همه روشهای سرمایه گذاری منجر به اقامت نمی سود و خرید ملک نیز یکی از این گزینه ها می باشد. خرید ملک در کشور اتریش منجر به اقامت نشده و شما می توانید از روشهای دیگر نظیر ثبت شرکت و یا خودحمایتی اقدام کرده و ابتدا اقامت کشور اتریش را اخذ کنید. سپس شما عزیزان می توانید در این کشور خرید و فروش ملک انجام دهید. بنابراین افرادی که قصد سرمایه گذاری در اتریش از روش خرید و فروش ملک را دارند می توانند از طریق ثبت شرکت اقدام کرده و طرح تجاری خود را براساس خرید ملک بنویسند. در این صورت می توانند خرید ملک انجام دهند. روش خود حمایتی نیز یکی دیگر از روشهای سرمایه گذاری بوده که می توانید بعد از اخذ اقامت خرید ملک انجام دهید.

سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از روشهای سرمایه گذاری در اتریش روش ثبت شرکت می باشد. افرادی که علاقمند به اخذ اقامت از روش سرمایه گذاری در اتریش می باشند می توانند از روش ثبت شرکت اقدام کرده و اقامت کشور اتریش را کسب کنند. ولی شما عزیزان باید دقت داشته باشید که فقط روش ثبت شرکت منجر به اقامت نمی شود. افرادی که برای ثبت شرکت اقدام می کنند می توانند از روشهای مختلف اقدام کنند. یکی از این روشها به این صورت می باشد که شما باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشید و ترجیحا سن متقاضی زیر ۴۵ سال باشد. هزینه ثبت شرکت حدود ۴۰۰۰ یورو بوده و سرمایه اولیه مورد نیاز ۳۵۰۰۰ یورو می باشد. همانگونه که ذکر شد، شما عزیزان نمی توانید از روش ثبت شرکت به اقامت برسید ولی در این روش می توانید از روش ثبت شرکت و اخذ پیشنهاد شغلی اقامت کشور اتریش را اخذ کنید. در این روش باید متقاضی امتیاز کافی را از سن، سابقه کاری، تحصیلات و زبان کسب کند. این روش به قرمز-سفید-قرمز معروف بوده و شما عزیزان برای کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید. یکی دیگر از روشهای مهم برای سرمایه گذاری در اتریش از روش ثبت شرکت بوده  که سرمایه اولیه کمتر از ۱۰۰،۰۰۰ یورو می باشد که نیازی به امتیاز بندی ندارد و متقاضی فقط باید مدرک لیسانس داشته باشد. در هر دو این روشها شخص باید یک طرح تجاری ارائه دهد و این طرح تجاری باید مورد قبول دولت کانادا واقع گردد. قبل از همه پروسه ها، مهمترین مرحله در روش ثبت شرکت ارائه طرح تجاری می باشد. پیشنهاد ما به شما متقاضیان این است که باید برای ارائه طرح تجاری با وکیل مجرب مشورت کنید.

سرمایه گذاری در اتریش از روش کارآفرینی

یکی دیگر از روشهای مهم سرمایه گذاری در اتریش روش کارآفرینی می باشد. دراین روش شخص باید یک طرح تجاری ارائه دولت اتریش داده و این روش دارای نوآوری باشد و طرح جدیدی برای کشور اتریش باشد. سرمایه اولیه برای این روش از سرمایه گذاری در اتریش ۵۰،۰۰۰ یورو می باشد. در این روش طرح تجاری یکی از مهمترین پروسه ها بوده و شما باید در ارائه این طرح تجاری از یک وکیل مجرب مشورت بخواهید. این روش نیز مانند روش ثبت شرکت درای امتیاز بندی بوده و شما باید برای اقدام از روش کارآفرینی حداقل امتیاز را کسب کنید. این موارد که شخص می تواند از آنها امتیاز کسب کند شامل سن، تحصیلات، سابقه کاری می باشد. برای کسب اطلاعات دقیقتر در زمینه سرمایه گذاری در اتریش و نحوه امتیاز بندی می توانید با موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در اتریش از روش خودحمایتی

روش خودحمایتی یکی دیگر از روشها بوده که افراد می توانند برای سرمایه گذاری در اتریش اقدام کرده و از این طریق اقامت خود، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال را اخذ کنند. این روش یکی از روشهای مطلوب سرمایه گذاری در اتریش بوده و افراد بدون انتقال سرمایه می توانند سرمایه گذاری کنند. روش خودحمایتی به این صورت می باشد که متقاضی باید حداقل دو ملک در ایران داشته و ثابت کند درآمد ماهیانه حدود ۲۵۰۰ یورو دارد. یکی دیگر از شرایط خود حمایتی اتریش به این صورت می باشد که شخص باید در حساب بانکی خود به ازای متقاضی اصلی ۲۲۰۰۰ یورو و به ازای هر کدام از همراهان ۲۰۰۰۰ یورو به نرخ آزاد یا دولتی  ارائه دهد. لازم به ذکر است که اگر به نرخ آزاد گردش مالی ارائه دهید در پروسه ویزای شما تاثیر مثبتی خواهد داشت. یکی از نکات مثبت سرمایه گذاری در اتریش از روش خود حمایتی این می باشد که شرط سنی نداشته و افراد بدون دانش زبانی می توانند از طریق خودحمایتی اقامت کشور اتریش را اخذ کنند. شما عزیزان می توانید با مشاورین موسسه تماس گرفته تا به صورت کامل شرایط شما را بررسی کرده و راهنمایی کنند.

مزایای سرمایه گذاری در اتریش

یکی از عناوین مهم در مقاله سرمایه گذاری در اتریش بررسی مزایای سرمایه گذاری می باشد و سرمایه گذاری دراتریش دارای مزایای بسیاری می باشد. در این قسمت سعی شده است به برخی از مزایای سرمایه گذاری در اتریش بپردازیم:

 • متقاضی از طریق سرمایه گذاری در اتریش اقامت کشوری را اخذ می کند که عضو شنگن می باشد.
 • سرمایه گذاری در اتریش دارای نرخ مصادره اموال معادل 1 می باشد و این نشاندهنده این است که خطری برای سرمایه فرد وجود ندارد.
 • فرزندان زیر ۱۸ سال حقوق دریافت کرده و تحصیل رایگان دارند.
 • افراد می توانند با نرخ سود بانکی پایین وام بانکی اخذ کنند.

 • متقاضیان از طریق سرمایه گذاری در اتریش می توانند پاسپورت این کشور را اخذ کنند و نیازی به باطل کردن پاسپورت قبلی را ندارند.
 • همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال برای سرمایه گذار همراه محسوب می شوند.
 • اگر فرزندی در این کشور متولد شود، دولت کشور اتریش ۲۰،۰۰۰ یورو به پدر و مادر پاداش می دهد.

معایب سرمایه گذاری در اتریش

در این قسمت سعی کرده ایم به برخی از معایب سرمایه گذاری در اتریش بپردازیم که شاید برای برخی از عزیزان نکات مثبت محسوب شود. یکی از نکان مهمی که شما عزیزان باید دقت داشته باشید این است که دولت کشور اتریش در سرمایه گذاری نظارت کامل داشته و پرداخ مالیات در این کشور در لیست الزامات می باشد و افرادی که مالیات پرداخت نکنند، دولت برخورد جدی با آنها خواهد داشت. یکی دیگر از معایب که ممکن است برای خیلی از افراد حسن محسوب شود این است که در این کشور امکان هیچ نوع تقلب و سوء استفاده ای وجود ندارد. ولی همانگونه که ذکر کردیم، خیلی از متقاضیان به خاطر همین قوانین مثبت این کشور تمایل به سرمایه گذاری در اتریش را دارند. لازم به ذکر است این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه و به نگارش درآمده است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر اخلاقی می باشد. شما عزیزان می توانید ویدئوهای جناب آقای ملک پور را مشاهده کرده و در زمینه سرمایه گذاری در اتریش اطلاعات مفید کسب کنید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در اتریش

✅سرمایه گذاری در اتریش از طریق  کارآفرینی چگونه است؟

دراین روش شخص باید یک طرح تجاری ارائه دولت اتریش داده و این روش دارای نوآوری باشد و طرح جدیدی برای کشور اتریش باشد. سرمایه اولیه برای این روش از سرمایه گذاری در اتریش ۵۰،۰۰۰ یورو می باشد.

✅ مواردی که شخص می تواند از آنها امتیازکارافرینی ثبت کند کدامند؟

سن، تحصیلات، سابقه کاری .

✅هزینه ثبت شرکت در اتریش چقدر است؟

حدود ۴۰۰۰ یورو .

✅آیا سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اتریش باعث اخذ اقامت این کشور می شود؟

خیر.

سخن پایانی

سرمایه گذاری در اتریش، مزایا و معایب سرمایه گذاری در این کشور در این مقاله به صورت دقیق مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. در این مقاله شاخص های اقتصادی سرمایه گذاری در اتریش به طور کامل بررسی شد و همچنین ذکر شد که کشور اتریش یکی از کشورهایی می باشد که دارای امنیت بالایی در سرمایه گذاری می باشد. در این مقاله به این نکته مهم اشاره شد که سرمایه گذاری در اتریش از روشهای مختلف مانند خرید ملک، خودحمایتی، ثبت شرکت و کارآفرینی امکانپذیر بوده ولی همه این روشهای سرمایه گذاری ها در اتریش منجر به اقامت نمی شود. شما می توانید با مطالعه دقیق این مقاله پاسخ بسیاری از سوالاتتان را دریافت کنید. برای تکمیل اطلاعات در زمینه سرمایه گذاری در اتریش و همچنین سایر کشورها می توانید ویدئوی گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را مشاهده فرمایید. همچنین می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و در زمینه سرمایه گذاری در اتریش مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین برای دریافت پاسخ سریعتر می توانید قسمت مربوطه در پایین همین مقاله را تکمیل کنید تا همکاران در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *