سرمایه گذاری دراسلواکی

سرمایه گذاری در اسلواکی ، مهاجرت به اسلواکی از طریق سرمایه گذاری ، هزینه سرمایه گذاری در اسلواکی، امنیت در اسلواکی، پاسپورت اسلواکی ، اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسلواکی، راه های سرمایه گذاری در کشور اسلواکی و هم چنین نحوه اخذ اقامت  اسلواکی از طریق سرمایه گذاری در این مقاله مورد تحلیل و بررسی دقیق علمی، جهت آگاهی هرچه تمام شما عزیزان قرار می گیرد. آیا متقاضیان با سرمایه گذاری در کشور اسلواکی می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند؟ چه میزان سرمایه و هزینه برای سرمایه گذاری در این کشور مورد نیاز است؟ آیا سن و تحصیلات متقاضیان در این روند تاثیرگذار می باشد؟ اسلواکی از جمله کشورهای محصور در خشکی در مرکز اروپا می باشد که به دلیل موقعیت جغرافیایی که در این سرزمین دارد مورد توجه برخی از متقاضیان برای سرمایه گذاری قرار گرفته است. در این مقاله سعی بر آن است که چگونگی شرایط سرمایه گذاری در اسلواکی را برای اطلاع بیشتر شما سروران گرامی بررسی نماییم. شما عزیزان به جهت بررسی شرایط خود برای مهاجرت و اخذ اقامت در کشور اسلواکی می توانید با مشاورین مؤسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی بهرمند شوید.‍

سرمایه گذاری دراسلواکی

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی سرمایه گذاری در اسلواکی
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسلواکی
 • استاندارهای سرمایه گذاری در اسلواکی
 • شاخص های اقتصادی تاثیر گذار
 • سرمایه گذاری در اسلواکی از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در اسلواکی از طریق ثبت شرکت و کار آفرینی
 • سرمایه گذاری در اسلواکی از طریق خرید اوراق قرضه دولتی
 • مزایای سرمایه گذاری در اسلواکی
 • معایب سرمایه گذاری در اسلواکی
 • پاسخ به سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در اسلواکی
 • سخن پایانی

شرایط عمومی سرمایه گذاری در اسلواکی

سرمایه گذاری در اسلواکی می تواند یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت این کشور باشد. اسلواکی از جمله کشورهای ارزان عضو اتحادیه اروپا و شنگن می باشد به همین دلیل برای مورد توجه برخی سرمایه گذاران در آسیا قرار گرفته است. اسلواکی با مساحت ۴۹،۰۳۷،۲۰ کیلومتر مربع جمعیتی بالغ بر ۵،۳۷۹،۴۵۵ تن را در خود جای داده است. پایتخت این کشور براتیسلوا است که یکی از شهرهای مهم و صنعتی اسلواکی نیز محسوب می شود. این کشور از شمال با لهستان، از غرب با جمهوری چک، از شرق با اکراین و از جنوب با کشور مجارستان هم مرز است. سرمایه گذاری در اسلواکی به دلیل هزینه های کم زندگی و پشتوانه مالی پایینی که می طلبد در سالهای اخیر مورد توجه متقاضیان و سرمایه گذاران ایرانی قرار گرفت. متقاضیان با سرمایه گذاری در اسلواکی می توانستند اقامت این کشور را دریافت نمایند و پس از چند سال اقامتشان را تبدیل به اقامت دائم کنند. از آنجا که واحد پول این کشور یورو است و اقتصاد اسلواکی به دلیل تولید و صادرات خودرو به کشور آلمان وابسته است می توان اسلواکی را کشوری نسبتا قوی در بحث صنعت خواند.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسلواکی

سرمایه گذاری در اسلواکی از جمله راه هایی است که منجر به اخذ اقامت و در نهایت تابعیت کشور خواهد شد، این اقامت نه تنها شامل خود متقاضی می شود بلکه شامل خانواده و همراهان وی می گردد. سرمایه گذاری در اسلواکی از پلن های مختلفی قابل دسترسی می باشد و متقاضیان می توانند با گزینه های مناسب و پیشنهادی دولت اقامت خود را دریافت نمایند. راه اندازی بیزینس و ایجاد اشتغال در اسلواکی منجر به اخذ اقامت این کشور می گردد که می توان از این موارد به ثبت شرکت و کارآفرینی در اسلواکی اشاره نماییم. باتوجه به شرایطی که اخیرا سفارت و اداره مهاجرت این کشور برای ایرانیان به وجود آورده است، سرمایه گذاری در اسلواکی را برای ایرانیان دشوار ساخته است. باتوجه به طولانی بودن تایم های سفارت این کشور در ایران و محدودیت های بسیاری که به دلیل تحریمات برای ایرانیان ایجاد کرده اند و همچنین شرایط اقتصادی این کشور، سرمایه گذاری در اسلواکی برای ایرانیان راه منطقی و پر سودی نمی تواند باشد. همچنین تمدید اقامت برای سرمایه گذاران در سال های اخیر با مشکلات بسیاری نیز مواجه بوده است.

استاندارد های سرمایه گذاری

از آنجا که سرمایه گذاری در اسلواکی یکی از راه های اقامتی این کشور محسوب می شود گاها نظر برخی متقاضیان را به خود جلب می کند. متقاضیانی که به قصد سرمایه گذاری در اسلواکی اقدام می نمایند می بایست چند استاندارد مهم در کشور را بررسی نمایند. چرا که متقاضیان برای سرمایه گذاری در کشورها مستلزم پرداخت هزینه های بسیار بالایی می باشند و امکان ریسک از نظر مالی را خواهند داشت. بنابراین اطلاع کافی از استانداردهای سرمایه گذاری در اسلواکی می تواند جلوی خسارت های مالی را خواهد گرفت. موسسه حقوقی ملک پور، با بیش از 15 سال سابقه درخشان در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری اکثر کشورها شما عزیزان را یاری و همراهی می نماید.

توجه به وضعیت و ثبات اقتصادی و سیاسی کشورها بسیار نکته مهمی است. همچنین امنیت سیستم قضایی، نرخ تورم، سود دهی بانک های کشور و سابقه مصادره اموال در کشور مقصد موارد بسیار مهمی برای حفظ سرمایه و انجام سرمایه گذاری به حساب می آید. سرمایه گذاری در اسلواکی از نظر سابقه مصادره اموال کشور امنی محسوب می شود و شاخصه مصادره اموال در این کشور ۱ است که کمترین درصد محسوب می شود. در نمودار زیر پیش بینی رشد اقتصادی تا سال ۲۰۲۴ در اسلواکی را مشاهده می نماییم:

 • پیش بینی رشد اقتصادی

 • نرخ مصادره اموال

شاخص های اقتصادی تأثیر گذار

شاخص های اقتصادی در پروسه سرمایه گذاری در اسلواکی و دیگر کشورها می تواند موضوع بسیار مهم و تاثیرگذاری در روند سرمایه گذاری باشد. یکی از مهم ترین شاخص های سرمایه گذاری در اسلواکی می توان به نرخ تورم و نرخ مالیات بر درآمد شخص و یا شرکت ها می باشد. چرا که اگر فردی شرکتی را در کشوری به ثبت برساند و مجبور به ارائه مالیات فراوان شود نه تنها سودی به متقاضی نخواهد رسید بلکه می تواند سرمایه خود را به یرعت از دست دهد. کشور اسلواکی بر اساس گزارش های بدست آمده نرخ تورم بسیار پایینی برابر با ۲٪ را دارد و می توان گفت تورم خاصی متوجه اسلواکی نمی باشد. این موضوع می تواند بیانگر امنیت اقتصادی این کشور باشد و سرمایه گذاری در اسلواکی می تواند گزینه مناسبی برای متقاضیان باشد. همچنین با بررسی شرایط مالیاتی این کشور می توان به میزان متعادل مالیات ها اشاره نماییم که بسیار در روند سرمایه گذاری می تواند موثر باشد. با چشم پوشی از مشکلاتی اقامتی و وقت سفارت که در پروسه سرمایه گذاری در اسلواکی برای ایرانیان وجود دارد، باتوجه به شاخص های اقتصادی، سرمایه گذاری در این کشور می تواند گزینه خوبی باشد.

 

سرمایه گذاری در اسلواکی از طریق خرید ملک

خرید ملک یکی از راه های سرمایه گذاری در اسلواکی محسوب می شود. خرید ملک در کشور اسلواکی برای تمامی متقاضیان خارجی آزاد است و متقاضیان می توانند املاکی را در ابعاد و متراژ متفاوتی خریداری نمایند. خرید ملک در اسلواکی می تواند برای متقاضیان سوده باشد و با اجاره و فروش ملک می توانند به سود برسند اما خرید ملک از راه های سرمایه گذاری در اسلواکی محسوب می شود که اقامتی را به همراه ندارد. بنابراین می توان گفت متقاضیان با سرمایه گذاری در اسلواکی از طریق خرید املاک حتی با هزینه های بالا نمی توانند اقامتی در این کشور دریافت نمایند. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور با توجه به آموزش های استاد ملک پور در باب سرمایه گذاری در اسلواکی به نگارش علمی درآمده است و هرگونه انتشار و کپی بدون ذکر منبع حرام می باشد. متقاضیان تنها در صورتی می توانند با خرید ملک و املاک در این کشور اقامت دریافت نمایند که اجاره ملک را بیزینس خود معرفی نمایند.

سرمایه گذاری در اسلواکی از طریق ثبت شرکت و کار آفرینی

سرمایه گذاری در اسلواکی از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی یکی از راه هایی است که منجر به اقامت دائم می گردد. متقاضیان برای ثبت شرکت در کشور اسواکی نیازمند ارائه طرح تجاری (بیزینس پلن) معتبر و سودهی می باشند. بیزینس پلن ارائه شده در ابتدا می بایست توسط اتاق بازرگانی اسلواکی به تایید برسد و در نهایت پس از تایید بیزینس پلن پیشنهادی می توانند شرکت را به نام متقاضی به ثبت برسانند. سرمایه گذاری در اسلواکی از طریق ثبت شرکت نیازمند به نسبت هزینه های بسیاری را دربر ندارد و متقاضیان می توانند با ۲ هزار یورو شرکت را به ثبت برسانند. سرمایه لازم برای پشتوانه شرکت بین ۲۵۰۰۰ یورو الی ۴۰۰۰۰ یورو است.

پس از ثبت شرکت متقاضی سرمایه گذاری در اسلواکی و همراهانش می توانند به اداره مهاجرت این کشور درخواست اقامت خود را بدهد. این گزینه می توانست سال های قبل گزینه مناسبی برای ایرانیانی که به برای اقامت سرمایه گذاری در اسلواکی را انتخاب می کردند، تلقی گردد. اما اخیرا متقاضیان ایرانی در پروسه ثبت شرکت با مشکل وقت سفارت اسلواکی و همچنین افتتاح حساب در این کشور رو به رو خواهند شد. در صورتی که متقاضیان سرمایه گذاری در اسلواکی می توانند در کشوری مانند اتریش با اقدام ثبت شرکت نه تنها اقامت یک ساله بلکه اقامت دائم (۵ ساله) خود و خانواده شان را دریافت نمایند.

 • نرخ مالیات شرکت ها

 • نرخ مالیات بر درآمد شخص

سرمایه گذاری در اسلواکی از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

سرمایه گذاری در اسلواکی از طریق خرید اوراق قرضه دولتی امکان پذیر می باشد ولی خرید اوراق قرضه در این کشور برای اقامتی در پی نخواهد داشت. برخی از کشورها در اروپا فروش اوراق قرضه خود به خارجیان به آنها اقامت دائم را اعطا می نمایند و گاها بسته به پلن ارائه شده در کشور مبلغ اصلی به متقاضیان پس از چندین سال باز خواهد گشت. در برخی از مواقع نیز متقاضیان می توانند ماهانه از مبلغ سرمایه گذاری شده سود مناسبی را دریافت نمایند. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش در باب سرمایه گذاری در اسلواکی به نگارش درآمده است و مطالب آن باتوجه به قانون این کشور و آموزش های استاد ملک پور جمع آوری و در اختیار شما عزیزان گذاشته شده است. در نتیجه سرمایه گذاری در اسلواکی از طریق خرید اوراق قرضه منجذ به اخذ اقامت متقاضیان در این کشور نمی گردد.

مزایای سرمایه گذاری در اسلواکی

سرمایه گذاری در اسلواکی برای متقاضیان می تواند مزایا و سود بسیاری را در پی داشته باشد. از جمله مزایای سرمایه گذاری در این کشور را می توان هزینه های پایین سرمایه گذاری نام برد. همچنین نرخ بیکاری بسیار پایینی که در این کشور حاکم است نشان دهنده رونق اقتصادی کشور اسلواکی را بیان می کند. همچنین موقعیت جغرافیایی کشور اسلواکی که در بین غرب و شرق قرار گرفته خود می تواند برای توسعه، تجارت و صادرات گزینه مناسبی باشد. در این قسمت به مزایای سرمایه گذاری در اسلواکی می پردازیم:

 • ثبات اقتصادی حاکم در این کشور که نشان دهنده امنیت اقتصادی کشور است.
 • یکی از کشورهای رو به رشد اروپا در ۱۰ ساله گذشته
 • نرخ پایین بیکاری در این کشور که در حدود ۶.۶٪
 • وجود نیروی کار ارزان
 • ثبات اقتصادی حاکم در این کشور که نشان دهنده امنیت اقتصادی کشور است.
 • یکی از کشورهای رو به رشد اروپا در ۱۰ ساله گذشته
 • نرخ پایین بیکاری در این کشور که در حدود ۶.۶٪
 • وجود نیروی کار ارزان

معایب سرمایه گذاری در اسلواکی

سرمایه گذاری در اسلواکی شرایط مناسبی را با هزینه های بسیار پایینی برای متقاضیانی که به دنبال اخذ اقامت می باشند، است. به دنبال مزایای سرمایه گذاری در اسلواکی، سرمایه گذاری می تواند معایبی را هم در پی داشته باشد. از معایب برجسته سرمایه گذاری در اسلواکی را می توان به مدت زمان طولانی سفارت این کشور برای ایرانیان اشاره نماییم که این موضوع می تواند تمدید اقامت متقاضیان را نیز به خطر بیاندازد. همچنین موضوع دیگری که می توان به آن اشاره نماییم عدم امکان افتتاح حساب بانکی برای ایرانیان نام برد. در این قسمت به معایب سرمایه گذاری در اسلواکی می پردازیم:

 • مدت زمان بسیار طولانی برای مصاحبه سفارت اسلواکی برای ایرانیان
 • عدم اجازه افتتاح حساب بانکی در اسلواکی برای ایرانیان
 • ارزش متوسط اقامت این کشور در بین کشورهای اروپایی مانند اتریش و آلمان و غیره

 • سخت گیری بسیار زیاد در باب بیزینس پلن
 • هزینه بالا در برابر اقامت ۱ ساله (در صورتی که متقاضیان می توانند با هزینه مشابه در کشورهایی مانند اتریش اقامت ۵ ساله دریافت نمایند)

سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در اسلواکی

آیا با خرید اوراق قرضه دولتی در کشور اسلواکی می توانیم اقامت این کشور را بدست آوریم؟

خیر.

نرخ تورم در کشور اسلواکی چند است؟

1.

سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت چقدر است؟

بین ۲۵۰۰۰ یورو الی ۴۰۰۰۰ یورو است.

آیا با ثبت شرکت می توانیم اقامت دائم را بدست آوریم؟

بله.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

سرمایه گذاری در اسلواکی، شرایط سرمایه گذاری در اسلواکی، مزایا و معایب سرمایه گذاری در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. سرمایه گذاری در اسلواکی می تواند به طور مستقیم منجر به اخذ اقامت متقاضیان و در نهایت تابعیت گردد. سرمایه گذاری در اسلواکی از طرق مختلفی امکان پذیر است اما تمامی راه ها منجر به اخذ اقامت نخواهد شد. به عنوان مثال خرید اوراق قرضه دولتی و خرید ملک در این کشور برای متقاضیان خارجی اقامتی در پی ندارد در صورتی که متقاضیان با ثبت شرکت و یا کارآفرینی می توانند اقامت اسلواکی را دریافت کنند. اخیرا کشور اسلواکی به ایرانیان سخت گیری های بسیاری را در وقت سفارت و همچنین تمدید اقامت اعمال کرده است که این موضوع می تواند با ریسک سرمایه مواجه نماید. متقاضیان می توانند با هزینه های مشابه در کشورهای درجه ۱ سرمایه گذاری ایمنی را به عمل برسانند. شما عزیزان جهت بررسی شرایط خود جهت سرمایه گذاری و دیگر کشورها، می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. هم چنین می توانید در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را مطرح نموده و پاسخ خود را در مدت زمان کوتاهی دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *