سرمایه گذاری در اسکاتلند

سرمایه گذاری در اسکاتلند ، مهاجرت به اسکاتلند از طریق سرمایه گذاری ، انواع ویزای اسکاتلند و راهنمای اخذ آن ، قوانین اخذ اقامت و تابعیت و همچنین انواع روش های سرمایه گذاری در اسکاتلند را در این مقاله به صورت کاملا علمی مورد بررسی قرار گرفته است. آیا سرمایه گذاری در اسکاتلند می تواند راه مناسبی برای اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور محسوب شود؟ چه میزان سرمایه برای سرمایه گذاری در اسکاتلند مورد نیاز است؟ اسکاتلند نسبت به سایر مناطق انگلیس سرمایه گذاران خارجی بیشتری را به خود جذب می کند. زیرساخت ها، تخصص، کیفیت زندگی و محیط تجاری امن، اسکاتلند را به انتخاب برخی از بزرگترین شرکت های جهان تبدیل کرده اند. اما سرمایه گذاری با ریسک بالا مواجه است و چون افراد اطلاعات کافی در این خصوص در کشور مقصد ندارند، گاها  با مشکلات زیادی رو به رو می شوند. می توانید جهت بررسی شرایط خود برای سرمایه گذاری؛ با وکلا و مشاورین ارشد موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس گرفته و مشاوره تخصصی و رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در اسکاتلند

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • شرایط عمومی سرمایه گذاری در اسکاتلند
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسکاتلند
 • استانداردهای سرمایه گذاری در اسکاتلند
 • شاخص های اقتصادی تأثیر گذار برای سرمایه گذاری در اسکاتلند
 • سرمایه گذاری در اسکاتلند از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در اسکاتلند از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در اسکاتلند از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در اسکاتلند از طریق خرید اوراق قرضه دولتی
 • سرمایه گذاری در اسکاتلند از طریق خودحمایتی
 • مزایای سرمایه گذاری در اسکاتلند
 • معایب سرمایه گذاری در اسکاتلند
 • سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در اسکاتلند
 • سخن پایانی

شرایط عمومی سرمایه گذاری در اسکاتلند

سرمایه گذاری در اسکاتلند مستلزم آگاهی و علم کافی نسبت به شرایط عمومی در این کشور است، اسکاتلند یکی از کشورهای اروپای شمالی است که در حوزه بریتانیای کبیر قرار گرفته است. این کشور از جنوب با کشور انگلستان مرز مشترک خاکی دارند. جمعیت کشور اسکاتلند ۵ میلیون و ۳۲۷ میلیون نفر است ۹۵ درصد این جمعیت به زبان انگلیسی و اسکاتلندی صحبت  می کنند.

اسکاتلند یکی از کشورهای زیر مجموعه بریتانیای کبیر به حساب می آید و قوانین حاکم بر این کشور از طرف ملکه انگلستان تدوین و اجرا می شود. مساحت کشور اسکاتلند 78 کیلومتر مربع است. پایتخت کشور اسکاتلند شهر زیبای ادینبرو است که در منطقه شمال غربی این کشور واقع شده است.  یکی از شهرهای بزرگ و مهم کشور اسکاتلند شهر  گلاسکو است؛این شهر عنوان پایتخت تجاری و اقتصادی این کشور  به حساب می آید. واحد پول کشور اسکاتلند پوند است. اسکاتلند پیوندهای حمل و نقل بسیار خوبی با انگلیس، اروپا و سایر نقاط جهان و همچنین زیرساختهای دیجیتالی درجه یک دارد. همچنین شرکت هایی که در اسکاتلند سرمایه گذاری می کنند، به نیروی کار فوق العاده تحصیل کرده، ماهر و با استعدادی دسترسی دارند و دولت برنامه های تشویقی مالیاتی مناسبی برای آنها در نظر می گیرد.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسکاتلند

سرمایه گذاری، به عنوان یکی از روش های مناسب جهت اخذ اقامت دائم و تابعیت در اکثر کشورها به حساب می آید. افراد متقاضی می توانند به واسطه روش های مختلف سرمایه گذاری در اسکاتلند، اقامت دائم و تابعیت این کشور را اخذ نمایند. سرمایه گذاری در اسکاتلند می تواند از راه های مختلفی چون کارآفرینی، ثبت شرکت، خرید ملک و همچنین خرید اوراق مشارکت دولتی انجام شود. معمولاً اخذ اقامت دائم در کشور اسکاتلند به واسطه سرمایه گذاری در اسکاتلند از طریق خرید اوراق مشارکت دولتی با مبلغ ۲ میلیون پوند امکان‌پذیر می باشد. افراد متقاضی می توانند با ارائه این مبلغ به دولت اسکاتلند، اقامت دائم خود را پس از ۵ سال دریافت نمایند. البته در صورتی که افراد سرمایه کافی در خصوص ارائه مبلغ  ۵ تا ۱۰ میلیون پوند را داشته باشند؛ می‌توانند با ارائه این مبلغ بلافاصله اقامت دائم خود را  کسب نمایند.

استانداردهای سرمایه گذاری در اسکاتلند

سرمایه گذاری در اسکاتلند همانند دیگر کشورها مستلزم آگاهی افراد نسبت به استانداردهای سرمایه گذاری مانند: نرخ بیکاری، شرایط مصادره اموال و میزان کنترل فساد اقتصادی در آن می باشد. علم و آگاهی در خصوص موارد ذکر شده می تواند در ایجاد تجارت و سرمایه گذاری در اسکاتلند، تاثیرگذار باشد. یکی از موارد مهم در خصوص سرمایه گذاری در اسکاتلند که افراد متقاضی باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند این است که سرمایه گذاری در این کشور با کمترین ریسک مواجه است زیرا این کشور از نظام قضایی بسیار قدرتمندی برخوردار است. نرخ مصادره اموال در کشورها نشان دهنده میزان امنیت اموال و سرمایه فرد سرمایه گذار توسط دولت در کشور مقصد است که عددی بین 1 (کم خطر) و 7 (پر خطر) می باشد. طبق نمودار زیر نرخ مصادره اموال طی 5 سال گذشته در اسکاتلند عدد یک می باشد.

شاخص های اقتصادی تأثیر گذار برای سرمایه گذاری در اسکاتلند

یکی داز موارد مهم و تاثیر گذار در بحث سرمایه گذاری در اسکاتلند علم و آگاهی فرد متقاضی از شاخص های اقتصادی در این کشور است. در شاخص های اقتصادی شامل مواردی چون رشد اقتصادی، درصد تولید ناخالص داخلی و تورم در این کشور است. تولید ناخالص داخلی GDP در واقع نشان دهنده رشد اقتصادی اسکاتلند  است. بالا بودن رشد ناخالص داخلی نشان دهنده سودآور بودن سرمایه گذاری در این کشوراست. در نمودار زیر ما به بررسی رشد ناخالص داخلی این کشور طی 5 سال گذشته می پردازیم.

یکی دیگر از مواردی که در مورد شاخص های اقتصادی باید در نظر داشت میزان مالیات های تعریف شده بر درآمد و سود شرکتهای تجاری می باشد.

ما در جدول زیر به بررسی برخی شاخص های اقتصادی در اسکاتلند  می پردازیم:

سرمایه گذاری در اسکاتلند از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در اسکاتلند همانند دیگر کشورها از طرق مختلف امکان پذیر است که افراد می‌توانند به واسطه هر یک از روش های توضیح داده شده در این مقاله به اقامت دائم خود در این کشور برسند.  یکی از موارد سرمایه گذاری در اکثر کشورها خرید ملک در آن کشور می باشدو. خرید ملک در برخی از کشورها باعث می شود فرد بتواند اقامت دائم را اخذ نماید. مبلغی که فرد باید برای خرید ملک در این کشور در نظر بگیرد از  حداقل ۲۵۰ هزار تا نهایتا 500 هزار یورو است. کشورهایی که افراد می توانند به واسطه خرید اقامت خود را دریافت نمایند کشورهایی مثل یونان و پرتغال و اسپانیا است. در دیگر کشورها امکان خرید ملک برای افراد وجود دارد ولی قوانینی در خصوص اعطای تابعیت و یا اقامت  از طریق خرید ملک در این کشورها تعریف نشده نهایتاً ممکن است فرد اجازه خرید ملک را دریافت نماید ولی این خرید ملک منجر به اخذ اقامت دائم برای آنها و خانواده آنها نمی شود. کشور اسکاتلند نیز از این قاعده مستثنا نیست و افراد متقاضی نمی‌توانند در این کشور به واسطه خرید ملک اقامت خود را دریافت نمایند.

سرمایه گذاری در اسکاتلند از طریق کارآفرینی

یکی دیگر از موارد سرمایه‌گذاری در  اسکاتلند همانند دیگر کشورها فرآیند کارآفرینی در این کشور است. کارآفرینی در  اسکاتلند بدین صورت است که فرد باید بیزنس پلن و طرح خود را ارائه دهد تا در صورت تایید از طرف اداره کار این کشور به فرد اجازه فعالیت تجاری داده شود.  لازم به ذکر است که کارآفرینی در کشور اسکاتلند ویژه افرادی است که در این کشور فارغ التحصیل شده اند بدین صورت که فردی که در کشور اسکاتلند همانند کشور انگلستان فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌های این کشور شده باشد می‌تواند با مبلغ ۵۰ هزار پوند فعالیت خود را در این کشور آغاز نماید. در خصوص کارآفرینی نکته‌ای که قابل توجه است این است که فرد باید نشان دهد از توانایی بالایی برخوردار است و تجربه خیلی خوبی در زمینه کارآفرینی و ایجاد اشتغال دارد و طرح تجاری و کاری که ارائه می‌دهند باید نوآور و خلاق باشد تا به فرد اجازه فعالیت داده شود. بعد از این که در کارآفرینی فرد مورد تایید قرار گرفت وی باید ثابت نماید که اشتغال زایی وی قابلیت سودآوری را هم برای خود و هم  اتباع این کشور دارد. در خصوص فرایند اقامت از طریق کارآفرینی بدین صورت است که در ابتدا برای فرد یک اقامت دو ساله صادر می شود در صورتی که فرد ثابت نماید طی این مدت بیزنس وی سودآور بوده می تواند در خواست تمدید اقامت خود را نماید. پروسه اقامت دائم بعد از ۵ سال اقامت فرد در این کشور اتفاق می افتد.

سرمایه گذاری در اسکاتلند از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از موارد سرمایه‌گذاری در اسکاتلند از طریق ثبت شرکت است. فرایند ثبت شرکت در اسکاتلند همانند دیگر کشورها به این صورت است که فرد باید بیزنس پلن یا طرح تجاری قوی ارائه دهد که این طرح باید از طرف اتاق بازرگانی این کشور تایید شود تا به فرد اجازه فعالیت تجاری از طریق شرکت ثبت شده داده شود. فرآیند ثبت شرکت بدین صورت است که فرد زمانی که شرکت خود را به ثبت رساند شرکت به صورت شرکت با مسئولیت محدود می باشد و در شرکتهای با مسئولیت محدود قوانین به این صورت است که فرد باید ثابت نماید برای اتباع این کشور اشتغال زایی کرده و برای آنها حقوق و بیمه رد نماید. در صورتی که فرد بتواند ثابت نماید بیزینس پلن قوی و طرح تجاری و توجیهی نوآوری را ارائه داده و از طرف اتاق بازرگانی کشور تایید را دریافت نمایند می توانند فعالیت تجاری خود را شروع نماید. لازم به ذکر است زمانی که شما در کشور اسکاتلند  شرکت به ثبت می‌رسانید اقامت دائم خود را طی مدت ۵ سال از شروع فعالیت شرکت دریافت می نمایید و طی این مدت باید شرکت خود را فعال نگاه داشته و مالیات خود را به صورت مرتب پرداخت نمایید تا در صورت بررسی و تایید از طرف اداره مهاجرت این کشور کارت اقامت دایمی کشور برای شما صادر گردد.

سرمایه گذاری در اسکاتلند از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

یکی از روش های معمول و امکان پذیر سرمایه گذاری در اسکاتلند  مانند دیگر کشورها، خرید اوراق قرضه دولتی می باشد. افراد متقاضی می توانند از طریق خرید اوراق قرضه دولتی به مبلغ 2 میلیون پوند اقامت این کشور را اخذ نمایند. این نوع سرمایه گذاری برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا برای جذب هر چه بیشتر سرمایه گذار در این کشور پیش بینی شده است. افراد متقاضی زمانی که اقدام به خرید اوراق قرضه دولتی نمودند در ابتدا یک اقامت 3ساله برای آنها صادر می شود، در صورتی که فرد بتواند طی این مدت سرمایه خود را به این کشور انتقال دهد اقامت وی به مدت 2سال دیگر تمدید می شود. پس از گذشت 5 سال فرد متقاضی می تواند کارت اقامت دائم خود و خانواده خود را دریافت نماید. لازم به ذکر است فرد برای اینکه به واسطه این روش اقامت خود را دریافت نماید باید مبلغ 2میلیون پوند را به صورت نقد در حساب خود نشان دهد و سپس با مبلغ ذکر شده اقدام به خرید اوراق قرضه دولتی نماید. لازم به ذکر است فرد علاوه بر مبلغ 2میلیون پوند باید ثابت نماید که زمانی که وارد این کشور شد توانایی تامین هزینه های زندگی خود و خانواده خود را دارد.

سرمایه گذاری در اسکاتلند از طریق خودحمایتی

یکی از روش های مهاجرت که به عنوان یکی از راه های سرمایه گذاری محسوب می شود، سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی در کشور مقصد می باشد. فرآیند خود حمایتی بدین صورت است که فرد با ارائه سرمایه مورد نیاز در حساب خود و ارائه مدارک مورد نیاز اقامت خود را در کشور مقصد دریافت نماید. سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی مختص افرادی است که به نوعی بازنشسته هستند و نیاز به کار کردن در کشور مقصد ندارند و آن کشور را هدف مهاجرتی و اقامتی خود برای آینده در نظر گرفته اند. این افراد علاوه بر داشتن سرمایه مورد نیاز باید مبلغی را نیز به عنوان منابع تامین مالی خود در حساب شخصی نشان دهند بدین صورت که که به صورت مرتب هر ماه مبلغ تعیین شده ای به حساب وی واریز می شود و این مبلغ را فرد در کشور مقصد به عنوان هزینه های زندگی خود و خانواده خود استفاده می نماید. کشورهایی که در حال حاضر این نوع سرمایه گذاری را دارند و به افراد اجازه اقامت در این کشور را می دهند کشور اتریش، فرانسه، اسپانیا، یونان و سوئیس هستند متاسفانه گزینه خود حمایتی در کشور اسکاتلند تعریف نشده و افراد امکان اخذ اقامت این کشور را به واسطه سرمایه‌گذاری از طریق خود حمایتی ندارند.

مزایای سرمایه گذاری در اسکاتلند

بحث سرمایه گذاری در اسکاتلند همانند دیگر کشورها دارای مزایایی است برای افراد متقاضی که ما در این بخش به بررسی مزایای پیش روی افراد متقاضی در خصوص سرمایه‌گذاری در این کشور می پردازیم:

 • یکی از موارد و مزایای سرمایه گذاری در کشور اسکاتلند کوتاه بودن بررسی پرونده های افراد می باشد.
 • یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری در کشور اسکاتلند امکان داشتن همراه اول به صورت همزمان برای فرد متقاضی می باشد، بدین صورت است زمانی که فرد متقاضی سرمایه گذاری در این کشور را انجام داد می تواند به همراه خانواده خود که شامل همسر و فرزندان زیر سن ۱۸ سال است وارد کشور اسکاتلند شوند و اقامت خود را دریافت نمایند.

 • یکی دیگر از مزایای سرمایه‌گذاری در اسکاتلند کوتاه بودن مدت اخذ اقامت دائم و نهایتاً تابعیت در این کشور است که این امر برای فرد متقاضی و خانواده وی امکان پذیر است.
 • یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری در اسکاتلند باقی ماندن سرمایه فرد در حساب دولت این کشور به عنوان امانت  است که فرد با داشتن امکان می تواند به راحتی سرمایه‌گذاری خود را در این کشور انجام دهد و نهایتا اقامت دائم خود برسد و در نهایت می تواند سرمایه خود را هرچند بدون سود از دولت این کشور دریافت نمایید.

معایب سرمایه گذاری در اسکاتلند

با توجه به اینکه سرمایه گذاری در اسکاتلند دارای مزایای بسیاری اما قطعاً سرمایه گذاری در این کشور معایبی نیز دارد که ما در این بخش به بررسی معایب موجود در راه سرمایه گذاری در این کشور را می‌پردازیم تا در صورتی که شما عزیزان این کشور را به مقصد مهاجرتی خود قرار دادید با اطلاعات کافی در خصوص سرمایه گذاری در این کشور اقدام نمایید.  یکی از معایب سرمایه‌گذاری در کشور اسکاتلند بالا بودن نرخ سرمایه ای است که افراد  در این کشور سرمایه گذاری می کنند. از دیگر معایب سرمایه گذاری در کشور بالا بودن نرخ مالیات در این کشور است که این امر می‌تواند به عنوان یکی از معایب شاخص در این کشور به حساب آید، البته بحث مالیات در حوزه بریتانیای کبیر به یک صورت است و اکثر این کشورها مالیات‌های بالا و سنگینی را در خصوص سرمایه گذاری از افراد دریافت می کنند.  یکی دیگر از معایب سرمایه‌گذاری در کشور اسکاتلند محدود بودن نوع سرمایه‌گذاری در این کشور است که به عنوان مثال: فرد  نمی‌تواند در شرکت های سندیکایی فعالیت کند و همچنین عمدتاً در خصوص خرید ملک نیز فعالیت افراد محدود است و امکان سرمایه گذاری در این باب وجود ندارد.

سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در اسکاتلند

اخذ اقامت با خرید اوراق قرضه چگونه است ؟

افراد متقاضی زمانی که اقدام به خرید اوراق قرضه دولتی نمودند در ابتدا یک اقامت 3ساله برای آنها صادر می شود، در صورتی که فرد بتواند طی این مدت سرمایه خود را به این کشور انتقال دهد اقامت وی به مدت 2سال دیگر تمدید می شود.

هزینه خرید ملک در کشور اسکاتلند چقدر است ؟

مبلغی که فرد باید برای خرید ملک در این کشور در نظر بگیرد از  حداقل ۲۵۰ هزار تا نهایتا 500 هزار یورو است.

آیا با خرید ملک در اسکاتلند فرد می تواند اقامت این کشور را بدست آورد؟

خیر.

شرایط اخذ اقامت با سرمایه گذاری در اسکاتلند چگونه است؟

معمولاً اخذ اقامت دائم در کشور اسکاتلند به واسطه سرمایه گذاری در اسکاتلند از طریق خرید اوراق مشارکت دولتی با مبلغ ۲ میلیون پوند امکان‌پذیر می باشد. افراد متقاضی می توانند با ارائه این مبلغ به دولت اسکاتلند اقامت خود را پس از ۵ سال دریافت نمایند. البته در صورتی که افراد سرمایه کافی در خصوص ارائه مبلغ  ۵ تا ۱۰ میلیون پوند را داشته باشند می‌توانند با ارائه این مبلغ بلافاصله اقامت دائم خود را  کسب نمایند.

سخن پایانی

سرمایه گذاری در اسکاتلند، شرایط اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور و همچنین قوانین سرمایه گذاری در این کشور را ما در این مقاله به صورت تخصصی مورد بررسی قرار دادیم تا در صورتی که شما عزیزان تمایل دارید به کشور اسکاتلند از طریق سرمایه گذاری مهاجرت نمایید با اطلاعات دقیق حقوقی در این راه قدم بردارید. با توجه به اینکه فرآیند سرمایه‌گذاری در کشور اسکاتلند نسبت به کشورهای دیگر متفاوت می باشد و گزینه های سرمایه گذاری در این کشور محدود می باشد و همچنین قوانین خاصی که در خصوص سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد پیشنهاد ما در خصوص سرمایه گذاری در اسکاتلند این است که در ابتدا پیش از هر اقدامی مقاله فوق را به صورت کامل مطالعه نمایید و در صورتی که پس از مطالعه مقاله فوق سوالاتی برای شما در خصوص سرمایه گذاری در اسکاتلند و همچنین راه های اخذ اقامت دائم این کشور به واسطه سرمایه‌گذاری پیش آمد، می‌توانید با مشاورین ارشد موسسه حقوقی ملک پور به صورت کاملا تخصصی و حرفه‌ای مشاوره کامل انجام دهید تا اطلاعات حقوقی شما در این خصوص کامل گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *