سرمایه گذاری در امارات ، مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری ، فرصت های سرمایه گذاری در امارات ، اقامت امارات ، بورس امارات ، شرکت های سرمایه گذاری در دبی ، سرمایه گذاری در بورس دبی ، چگونه در دبی سرمایه گذاری کنیم ، اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری ، شیوه های سرمایه گذاری در کشور امارات و شرایط مهاجرت و سرمایه گذاری در امارات را در این مقاله بررسی خواهیم کرد.چگونه می توان در امارات سرمایه گذاری کرد؟ شرایط سرمایه گذاری در امارات چگونه است؟ شاخص های اقتصادی در امارات چگونه هستند؟ برای یافتن پاسخ سوال هایتان شما را به خواندن این مقاله دعوت می کنیم.امید است سوال های شما تا پایان این مقاله برطرف شود. شما می توانید با برقراری ارتباط با موسسه ی حقوقی ملک پور از مشاوره  تلفنی رایگان بهره مند شوید.

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی سرمایه گذاری در امارات
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در امارات
 • استانداردهای سرمایه گذاری در امارات
 • شاخص های اقتصادی تاثیرگذاربر سرمایه گذاری در امارات
 • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در امارات
 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در امارات
 • سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در امارات
 • سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در امارات
 • مزایای سرمایه گذاری در امارات
 • معایب سرمایه گذاری در امارات
 • سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در امارات
 • سخن پایانی

شرایط عمومی سرمایه گذاری در امارات

امارات متحده ی عربی یک پادشاهی مطلق فدرال است که در جنوب غربی آسیا قرار گرفته است.امارات متحده ی عربی شامل 7 شیخ نشین است که به شهرهای دبی، شارجه، فجیره، عجمان، راس الخیمه، ام القوین و ابوظبی است.هرکدام از این شهرها شیخی دارد ولی در نهایت رئیس و حاکم کشور امارات شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان است که به صورت موروثی حاکم شده است.پایتخت امارات شهر اوظبی است و زبان مردم عربی می باشد اما به علت توریستی بودن امارات، اکثریت مردم به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند.

معاون رئیس جمور و نخست وزیر امارات متحده ی عربی و حاکم دبی، شیخ محمد بن رشید آل مکتوم، در اکتبر 2014 با هدف ایجاد امارات متحده ی عربی به عنوان یکی از نوآورترین کشورها در دنیا در مدت 7 سال استراتژی نوآوری ملی را در امارات متحده ی عربی بنیان گذاری کرد. این استراتژی نوآوری 7 بخش دارد که در آن نوآوری را عنصر تعالی در نظر گرفته است: انرژی های تجدید پذیر، حمل و نقل، آموزش، بهداشت، فناوری، آب، فضا.

سرمایه گذاری در امارات نوع های مختلفی دارد.یکی از شهرهایی که شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری در آن وجود دارد دبی است که بخاطر مسیرهای دریایی اطرافش سرمایه گذاران بسیاری را به خود جذب کرده است.

پرچم امارات
شرایط عمومی امارات

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در امارات

سرمایه گذاران، کارآفرینان،مدیران و متخصصان زمینه های پزشکی، تحقیقاتی و علمی اجزاه ی 10 سال اقامت در کشور امارات را میگیرند.دانش آموزان موفق و برجسته نیز از واجدین شرایط برای دریافت ویزای امارات هستند.هدف دولت امارات از این کار جذب متخصصان حرفه های مهم برای ادامه ی کار با هدف ایجاد قدرت امارات با دیگر رقیبانش است تا اقتصادی مبتنی بر دانش و به دور از وابستگی به نفت و گاز به جود آورد.سرمایه گذاران نیز طبق میزان سرمایه گذاریشان بین 5 تا 10 سال اقامت دائم می گیرند.

افرادی که 5 میلیون درهم یا بیشتر دارایی دارند واجد شرایط 5 سال ویزای اقامت خواهند بود در صورتی که سرمایه گذارانی که از طریق سرمایه گذاری در شرکت ثبت شده یا تجربه های مشارکتیشان به ارزش 10 میلیون درهم یا بیشتر می رسد،ویزای اقامتی دریافت میکنند که هر 10 سال قابل تمدید است.سرمایه گذارانی که مبلغ سرمایه گذاریشان 10 میلیون درهم نمی شود می توانند با داشتن 40% از سرمایه گذاری کل، ویزای اقامت دائم با قابلیت تمدید 10 ساله را دریافت کنند.

همسر سرمایه گذار، کودکان و همینطور مدیر اجرایی و مشاور نیز می توانند ویزای بلندمدت را کسب کنند.سرمایه گذاران مجاز به ورود به امارات، به مدت 6 ماه ویزای موقت ورودی چندگانه دارند تا برای ویزای بلندمدت اقدام کنند. مدارک لازم برای ویزای سرمایه گذاری در امارات:

 • پر کردن فرم درخواست ویزای مربوطه
 • کپی گذرنامه ای که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • گذرنامه ی فرد متقاضی
 • ثبت آدرس
 • مجوز تجارت آزاد در منطقه برای سرمایه گذارانی که مایل به ایجاد کسب و کار در منطقه ی آزاد هستند.
 • ارسال رزومه ی فردی

استاندارد های سرمایه گذاری

سرمایه گذاران به علت های متفاوتی سرمایه گذاری در امارات را انتخاب کرده اند.سرمایه گذاری در مهارت های تخصصی، مشوق هایی از بخش خصوصی، مشارکت تحقیقاتی بین المللی و نوآوری در دولت بر 4 استراتژی بنیادی پایه گذاری شده اند که دولت و بخش خصوصی باید بق این چهار مسیر حرکت کنند تا برنامه ی بلند مدت دولت امارات عملی شود.

 • مسیر اول

  ایجاد یک محیط مهیج برای نوآوری به شکل نهادهایی حمایتی و تنظیم قوانین به شکلی که از آن حمایت شود. ساختارهای تخصصی، فضاهایی مناسب برای نوآوری و زیرساخت هایی تکنولوژیکی برای وجود نوآوری در تمام بخش ها به وجود خواهد آورد و همینطور در زمینه های مختلف توسعه، متمرکز خواهد شد.

 • مسیر دوم

  شامل نوآوری های دولتی با نهادینه کردن روش های نوآورانه با حمایت از سیستمی مدرن و یکپارچه. این استراتژی همه ی نهادهای دولتی را ملزم میدارد که یک درصد از هزینه هایشان را کاهش داده و آن را اختصاص به پروژه های نوآوری و تحقیقاتی بدهند.

 • مسیر سوم

  نوآوری بخش خصوصی را تشویق می کند تا موسسات را برای ایجاد مراکز نوآوری، فن آوری های جدید و توسعه ی محصولات نوآورانه تشویق کند. در این زمینه امارات متحده ی عربی شرکت های بین المللی که در زمینه های تحقیقاتی مدنظر دولت پیش رو هستند جذب می کند از آنها حمایت می کند. این کار امارات را به عنوان مرکز بین المللی تست نوآوری های جدید ارتقا می دهد.

 • مسیر چهارم

  برای افرادی با مهارت های نوآورانه با تمرکز بر علم و مهندسی و ریاضیات می باشد، که وسایل آموزشی برای مدارس و دانشگاه ها ایجاد می کنند. هدف از این کار به وجود آوردن فرهنگی ملی است، که نوآوری و کارآفرینی را به گونه ای تشویق می کند که بین بخش های عمومی، خصوصی و رسانه ای همکاری باشد.

 • نرخ مصادره اموال

 • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری امارات

شاخص های اقتصادی تأثیر گذار

از جمله شاخص هایی که موجب پیشی گرفتن امارات از دیگر کشورها شده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه های رقابتی انرژی مثل برق، آب و روغن
 • هزینه های رقابتی املاک و مستغلات مثلا هزینه ی اجاره برای اجاره ی زمین هایی که برای اهداف سرمایه گذاری صنعتی هستند کم می شوند.
 • حداکثر هزینه ی گمرک 5 درصد است که کمترین نرخ در خاورمیانه است.
 • هزینه های تامین مالی رقابتی، سطح بالای نقدینگی و سیستم بانکی حمایت شده توسط دولت
 • بسیاری از توافقنامه های بین المللی و مقررات اصلاحاتی که از حقوق کار و رابطه ی شفاف بین کارگر و کارفرما حمایت میکند انجام شده اند.
 • همکاری با کسب و کارهای محلی در دسترس است و بازارهای مختلف درون امارات و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس بررسی می شوند.
 • کارگران ماهر و غیر ماهر در نرخ های بسیار مناسب در دسترس هستند.
 • شاخص های اقتصادی

سرمایه گذاری در امارات از طریق خرید ملک

یکی از راه های سرمایه گذاری در امارات  خرید ملک است که در این روش فرد سرمایه گذار باید یک ملک با ارزش یک میلیون درهم یعنی حدودا 275000 دلار یا بیشتر خریداری شده و باید ثابت شود درآمد آن 10000 درهم در ماه می باشد.در اینصورت ویزای اقامت 3 ساله صادر خواهد شد اما متقاضی مجاز به کار در کشور نیست.

حداقل مبلغ موردنیاز ویزای املاک 1 میلیون درهم است. در صورتی که اموال به اسم فرد متقاضی خریده شوند و مدارک نشان دهنده ی درآمد ماهانه حداقل 10000 درهم باشند متقاضی میتواند ویزای اقامت بگیرد. ویزای تحت این شرایط 2 سال اعتبار دارد. برنامه ی سرمایه گذاری در امارات به متقاضی این اجازه را می دهد که فرد برای خانواده ی خود نیز درخواست ویزای اقامت کند.هر شخص فقط برای خانواده اش می تواند حمایت مالی کند که از ویزای محل اقامت که حداقل 4000 درهم در هر ماه درآمد داشته باشد بهره مند گردد.همچنین فرد سرمایه گذار نیاز به ارائه ی قرارداد اجاره ی مکانی برای اقامت خانواده اش در امارات متحده ی عربی دارد.بعد از کسب ویزای اقامت خانواده ی فرد، آنها باید گواهینامه ی رانندگی امارات را نیز قبل از آنکه رانندگی کنند دریافت نمایند.

سرمایه گذاری در امارات از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در امارات از طریق ثبت شرکت نیز ممکن است.در این روش فرد باید یک شرکت را در امارات ادغام نموده و به عنوان صاحب این شرکت برای دریافت ویزای اقامت درخواست دهند یا شرکتی در امارات به وجود آورند. شرایط تاسیس یا سرمایه گذاری در یک شرکت امارات متحده ی عربی:

 • شخص متقاضی برای به دست آوردن مجوز ورود به کار باید شرکتی محلی برای کار در امارات متحده ی عربی ایجاد کند.
 • سرمایه گذار نمی تواند در شرکتی جز شرکتی که او بدون نامه ادعایی از کارفرمای فعلی خود سرمایه گذاری کرده، استخدام شود.

سرمایه گذاری در امارات از طریق سرمایه گذاری در یک شرکت استقلال و انعطاف بیشتری نسبت به انتخاب سرمایه گذاری از راه خرید ملک و مستغلات دارد.در این روش شخص می تواند سرمایه گذار جذب کند و شریک یا صاحب شرکت شود.در هر صورت ویزای اقامت 3 ساله به فرد داده می شود به شرطی که مجوز شرکت در این دوره معتبر باشد.

اگر سرمایه گذار تصمیم بگیرد در منطقه ی آزاد سرمایه گذاری کند باید مجوز مخصوص به آن را مستقیما از اداره ی مهاجرت دبی بگیرد و نیازی به تصویب وزارت کار و امور اجتماعی نیست.در صورت داشتن هرگونه سوال با موسسه ی حقوقی ملک پور تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان بهره مند شوید.

سرمایه گذاری در امارات از طریق کارآفرینی

این روش از سرمایه گذاری در امارات امروزه بسیار مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است.امارات برای کارآفرینان،متخصصان و سرمایه گذاران ویزاهای بلند مدت ارائه میدهد که شامل %100 مالکیت سرمایه گذار می باشند. در حال حاضر دو دسته از کارآفرینان اجد شرایط دریافت ویزای 5 ساله هستند:

 • کسانی ک یک پروژه ی قبلی با حداقل 50.000.000 درهم سرمایه گذاری دارند.
 • کسانی که یک نگهدارنده ی تجاری معتبر در امارات آنهارا تایید کرده است.

کارآفرینان درصورتی که شرایط لازم را دارا باشند واجد شرایط ارتقا به ویزای سرمایه گذاری خواهند بود.ویزای کارآفرینی قابل تعمیم به شرکای تجاری، سه نفر مدیر اجرایی و همسر و فرزندان می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به مقالات مرتبط مراجعه کنید یا با موسسه ی حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره ی تلفنی رایگان برخوردار شوید.

سرمایه گذاری در امارات از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

ساکنان امارات متحده ی عربی و همچنین افراد غیرمقیم واجد شرایط برای خرید اوراق قرضه ی دولتی که حداقل 21 سال دارند می توانند از این راه اقدام به سرمایه گذاری در امارات کنند. مدارک لازم برای درخواست اوراق قرضه دولتی:

 • ساکنان امارات متحده عربی

  ارائه ی کپی گذرنامه ی معتبر به همراه شماره ویزا یا شماره ی اماراتی.

 • ساکنان غیرمقیم

  کپی از پاسپورت و صفحه ی بازدیدکنندگی یا تمبر ورودی.

مزایای سرمایه گذاری در امارات

سرمایه گذاری در امارات مزایای متعددی دارد.دبی مجتمعی تجاری دریایی برای سرمایه گذاری به حساب می آید و مرکزی برای فروش عمده در امارات متحده ی عربی و خاورمیانه است.دبی در طی سال ها سرمایه گذاران ثروتمند و بزرگ را جذب کرده است و دیگر سرمایه گذاران از روش های راه اندازی کسب و کار یا خرید ملک و مستغلات در دبی و سایر شهرهای دیگر امارات اقدام میکنند.

از مزایای مهم سرمایه گذاری در امارات می توان به این اشاره کرد که سکونت در هر نقطه از امارات ممکن است و حداقل شرایط اقامت فیزیکی برای ساکنان و حداقل الزامات برای دریافت مجوز سکونت را لازم دارد.

معایب سرمایه گذاری در انگلستان

متاسفانه بیشتر حقوقی که امارات برای سرمایه گذاران خود در نظر گرفته است شامل حال ایرانیان نمیشود و سرمایه گذاری در امارات برای ایرانیان سراسر ریسک است و یک از دلایل این ریسک ها، نظام حکومتی امارات است که قوانین آن بستگی به نظر یک نفر دارد و این موضوع ریسک بالایی برای سرمایه گذاران ایرانی را می تواند در پی داشته باشد.

معمولا هدف از مهاجرت و سرمایه گذاری در کشوری دیگر، بهبود شرایط زندگی فرد و خانواده است اما سرمایه گذاری در امارات برای ایرانیان این نتایج را در بر نخواهد داشت چون هر لحظه امکان تغییر قوانین برای سرمایه گذاران و افراد مقیم این کشور وجود دارد و نمیتوان حدس زد بعد از این تغییرات، چه عواقبی در پی سرمایه است.

سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در امارات

✅حداقل سن برای خرید اوراق قرضه در کشور امارات چقدر است ؟

حداقل 21 سال.

✅مدارک لازم برای درخواست اوراق قرضه دولتی کدامند؟

 • ساکنان امارات متحده عربی:ارائه ی کپی گذرنامه ی معتبر به همراه شماره ویزا یا شماره ی اماراتی
 • ساکنان غیرمقیم:کپی از پاسپورت و صفحه ی بازدیدکنندگی یا تمبر ورودی.

✅شرایط تاسیس یا سرمایه گذاری در یک شرکت امارات متحده ی عربی کدامند؟

 • شخص متقاضی برای به دست آوردن مجوز ورود به کار باید شرکتی محلی برای کار در امارات متحده ی عربی ایجاد کند.
 • سرمایه گذار نمیتواند در شرکتی جز شرکتی که او بدون نامه ادعایی از کارفرمای فعلی خود سرمایه گذاری کرده، استخدام شود.

✅مراحل سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در امارات چگونه است ؟

در این روش فرد سرمایه گذار باید یک ملک با ارزش یک میلیون درهم یعنی حدودا 275000 دلار یا بیشتر خریداری شده و باید ثابت شوذ درآمد آن 10000 درهم در ماه می باشد.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

سرمایه گذاری در امارات ، شرکت های سرمایه گذاری در دبی، سرمایه گذاری در بورس دبی، خرید ملک در دبی، چگونه در دبی سرمایه گذاری کنیم، روش های سرمایه گذاری در کشور امارات و مزایا و معایب سرمایه گذاری امارات را در این مقاله مورد بحث قرار دادیم. امیدواریم توانسته باشیم با این مقاله در مورد سرمایه گذاری در امارات که توسط کارشناسان حاذق موسسه ی حقوقی ملک پور تهیه شده است به سوالات شما پاسخ بدهیم. در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد سرمایه گذاری در امارات شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمورده و از مشاوره ی تلفنی رایگان با مشاوران مجرب ما بهره مند شوید. همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پایانی این مقاله در قسمت دیدگاه یادداشت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. مدارکی از جمله : پر کردن فرم درخواست ویزای مربوطه، کپی گذرنامه ای که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.، گذرنامه ی فرد متقاضی، ثبت آدرس

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *