سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

و انواع روش های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در انگلستان و روش های متنوع مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. اما با توجه به قوانین کشور انگلستان با چه میزان از سرمایه گذاری در این کشور می‌توان به اقامت و تابعیت آن دست یافت؟ سرمایه گذاری در انگلستان شامل چه شرایطی می باشد؟ کدام یک از روش های سرمایه گذاری در انگلستان منجر به اخذ اقامت در این کشور می‌شود؟ آیا با خرید بیزینس در انگلیس  می توان اقامت این کشور را کسب نمود؟ سوالاتی از این قبیل سبب گردید تا بتوانیم سرمایه گذاری در انگلستان را از جهات مختلف مورد بحث و بررسی قرار دهیم به همین دلیل سعی گردیده در این مقاله به صورت ساده و خلاصه اصلی ترین نکات پیرامون آن را خدمت شما دوستان گرامی ارائه دهیم. همواره سرمایه گذاران بسیاری علاقه مند به سرمایه گذاری در انگلستان هستند تا به راحتی بتوانند فعالیت تجاری بسازیی در سطح بین المللی داشته باشند. بنابراین پیشنهاد می گردد افرادی که قصد سرمایه گذاری در انگلستان را دارند در ابتدا با افزایش اطلاعات خود در باب شرایط و قوانین سرمایه گذاری در انگلستان اقدام به این امر نمایند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی در باب سرمایه گذاری در انگلستان می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملکپور ( MIE اتریش ) تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

سرمایه گذاری در انگلستان

آنچه در این مقاله می خوانیم

 • شرایط عمومی سرمایه گذاری در انگلستان
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در انگلستان
 • استاندارد های سرمایه گذاری
 • شاخص های اقتصادی تأثیر گذار
 • سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در انگلستان از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در انگلستان از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی
 • سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خودحمایتی
 • مزایای سرمایه گذاری در انگلستان
 • معایب سرمایه گذاری در انگلستان
 • سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در انگلستان
 • سخن پایانی

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در باب سرمایه گذاری در انگلستان

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در باب سرمایه گذاری در انگلستان

شرایط عمومی سرمایه گذاری در انگلستان

کشور انگلستان از قطب های اقتصادی اروپا محسوب میشود و هرساله تعداد زیادی از سرمایه گذاران علاقه دارند که سرمایه گذاری در انگلستان را تجربه کنند و بیزنس خودشان را گسترش بدهند. سرمایه گذاری یک موضوع کاملا تخصصی است که افراد قبل از هرگونه اقدام باید به جنبه های مختلف بیزنس خود و همچنین شرایط کاری و اوضاع اقتصادی کشور توجه لازم را داشته باشند و بدون علم و آگاهی دست به فعالیت نزنند. کشور انگلستان کشور پهناوری است و به 4 بخش ولز، انگلستان، اسکاتلند و ایرلند شمالی تقسیم میشود. این کشور حدود 56 میلیون نفر جمعیت دارد، اما با وجود اینکه یکی از کشورهای پرجمعیت اروپا محسوب میشود، ترخ بیکاری بسیار پایینی دارد که در  ماهه نخست سال 2019 حدود 3.8 درصد اعلام شده است. این نرخ پایین بیکاری بیانگر این موضوع هست که سیاست های اقتصادی خوبی در این کشور حکفرما است و کارآفرینان موفقی مشغول به فعالیت هستند و سرمایه گذاری در این کشور سودآور خواهد بود.

پرچم انگلستان
شرایط عمومی انگلستان

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در انگلستان

همانطور که بیان شد، یکی از روش های اخذ اقامت انگلستان، سرمایه گذاری در این کشور می باشد. متقاضیان میتوانند به طرق مختلفی به سرمایه گذاری بپردازند و برخی از روش های سرمایه گذاری منجر به دریافت اقامت میشود؛ یعنی افراد از سود مالی مناسب بهره مند میشوند و هم میتوانند با پرداخت منظم مالیاتی خود و تمدید اقامت خود به اقامت دائم برسند. برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در انگلستان، بیزنس اشخاص باید به مدت 5 سال فعال باشد و سال به سال مالیات و هزینه های مربوط به دولت را پرداخت نمایند تا مشکلی برای تمدید نداشته باشند. پس از طی این پروسه ، افراد میتوانند برای دریافت تابعیت این کشور اقدام کنند که پس از گذشت 6 سال از اقامت دائم امکان پذیر است که البته پس از اثبات مسائل مختلف کشور انگلستان تابعیت اهدا میکند و دریافت آن کار آسانی نیست.

استاندارد های سرمایه گذاری

کشورهایی در حوزه ی جذب سرمایه های خارجی میتونن موفق باشند، که برخی از استاندارهای سرمایه گذاری را رعایت کنند تا سرمایه گذاران خارجی در کشور آنها احساس امنیت مالی کند و نگرانی بابت ورشگستگی و یا مصادر ی اموال خود نداشته باشد. افرادی که در قصد سرمایه گذاری در انگلستان را دارند، خیلی نگران از دست رفتن سرمایه و ریسک ورشکستگی نیستند، زیرا این کشور از نظام قضایی بسیار قوی برخوردار است و فساد اداری و قضایی در این کشور بسیار کم می باشد. این شرایط موجب شده است که این کشور مقصد امنی برای تجار جهانی باشد. در نمودار زیر نرخ مصادره اموال این کشور را مشاهده می فرمایید:

 

 • نرخ مصادره اموال

شاخص های اقتصادی تأثیر گذار

متقاضیان خواهان سرمایه گذاری باید شاخص های اقتصادی دیگری، مانند نرخ تورم، نرخ بیکاری و حتی میزان تولید ناخالص داخلی GDP را مد نظر داشته باشند. اگر کشوری بتواند رشد ناخالص داخلی خود را افزایش بدهد و این نرخ صعودی باشد، بدین معناست که سرمایه گذاری در این کشور بسیار پر سود خواهد بود، زیرا در این شاخص اقتصادی میزان سرمایه، تجار و کارآفرین های خارجی نیز، مورد بررسی و محاسبه قرار میگیرد. در نودار زیر رشد ناخالص کشور انگلستان در 5 سال گذشته را مشاهده میفرمایید:

 • رشد ناخالص داخلی

تولید ناخالص داخلی
 • مالیات های تعریف شده بر درآمد و سود موسسات تجاری

به طور کلی در جدول زیر میتوانید مهمترین شاخص های اقتصادی انگلستان را مطالعه بفرمایید:

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خرید ملک

یکی از روش های سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی، خرید ملک و سرمایه گذاری در پروژه های ساختمانی است. سرمایه گذاری در ملک، یک سرمایه گذاری بسیار مطمئن و کم ریسک هست، زیرا در کشورهای اروپایی و مخصوصا انگلستان بازار ملک به گونه ای است که تغییرات قیمتی آنچنانی ندارد و شما هیچگاه ضرر نخواهید کرد. اما باید توجه داشت که سرمایه گذاری و خرید ملک، تنها در برخی از کشورهای اروپایی منجر به دریافت اقامت میشود. بر اساس قوانین مهاجرتی کشور انگلستان، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، منجر به دریافت اقامت نمیشود و متقاضیان تنها میتوانند از منفعت مالی این سرمایه گذاری بهره مند شوند.

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از روش های معمول سرمایه گذاری، ثبت شرکت و راه اندازی یک بیزنس می باشد. متقاضیان اقدام از این طریق یا قصد راه اندازی یک بیزنس جدید را دارند و یا صاحب یک بیزنس هستند و قصد گسترش آن را دارند. برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در این کشور ، شما باید حداقل 200 هزار پوند برای بیزنس  مدنظر داشته باشید و همچنین یک بیزنس پلن نیز در نظر داشته باشید. ویزاهای سرمایه گذاری در کشور انگلستان TIER1 نام دارد که امتیازی هستند و شما باید 95 امتیاز کسب بفرمایید. سرمایه اولیه  شما یعنی حداقل 200 هزار پوند، بیزنس پلنی که در آن حداقل برای 2 انگلیسی کارآفرینی تعریف شود و مدرک زبان متقاضیان بیشترین امتیازات را دارد.

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق کارآفرینی

در حال حاضر قوانین مهاجرتی کشور انگلستان به گونه ای است که شرایطی را برای کارآفرینان فراهم آورده است که بتوانند در این کشور سرمایه گذاری نمایند. سرمایه گذاری 50 هزار پوندی مخصوص متقاضیانی است که سابقه ی اقامت و یا تحصیل در انگستان را داشته باشند. این سرمایه گذاری در انگلستان post study work نام دارد و در واقع مخصوص افرادی است که قصد دارند پس از فارغ التحصیل  شدن به اقامت دائم انگلستان برسند. متقاضی اصلی باید یک بیزنس پلن ارائه دهد و 50 هزار یورو را در این بیزنس هزینه کنند. کشور انگلستان در ابتدا اقامت 2 ساله برای فرد صادر میکند و در این مدت فرد اگر توانست بیزنس و فعالیت کاری خود را ادامه دهد و سودآور بودن آن را اثبات نماید، میتواند درخواست اقامت خود را اعلام نماید. این مقاله توسط کارشناسان موسسه ی حقوقی ملکپور ( MIE اتریش ) به تحریر درآمده است و کپی برداری از آن غیرقانونی است.

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

خرید اوراق قرضه یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در انگلستان است. متقاضیانی که بخواهند از این طریق خرید اوراق قرضه دولتی اقامت دریافت کنند، باید حداقل 2 میلیون پوند اوراق خریداری نمایند. هدف از این نوع سرمایه گذاری جذب سرمایه افراد خارجی است. دولت انگلستان در ابتدا اقامت 3 ساله به سرمایه گذاران اهدا می نماید و اگر سرمایه ی خود را نیز به این کشور انتقال دهند،2 سال دیگر هم قابل  تمدید خواهد بود.

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق خودحمایتی

در این روش فرد متقاضی باید ثابت نماید که از نظر مالی، دارای تمکن مالی بسیار بالایی است و به طور کامل میتواند از نظر مالی خود و خانواده اش را تحت پوشش قرار دهد. این روش محدودیت هایی دارد، از جمله اینکه در این روش فرد متقاضی و همراهان او، اجازه ی کار ندارند، و به همین خاطر معمولا به افراد بازنشسته پیشنهاد میشود که دیگر به دنبال کار و فعالیت نباشند. در حال حاضر کشور انگلستان چنین روش سرمایه گذاری را برای دریافت اقامت نمی پذیرد و در اروپا، تنها کشورهای اتریش، فرانسه، یونان و اسپانیا از طریق خود حمایتی به متقاضیان اعطا میکنند.

مزایای سرمایه گذاری در انگلستان

به طور قطع سرمایه در انگلستان برای متقاضیان مزایا و سود فراوانی دارد، زیرا این سرمایه گذاری در یکی از بهترین کشورهای جهان از نظر سرمایه گذاری انجام میشود و لیست کردن مزایای آن کار آسانی نیست، اما میتوان برخی از مهمترین مزایا را این چنین نام برد:

 • وجود روش هایی که علاوه بر منفعت مالی، موجب اخذ اقامت نیز میشود

 • برخورداری از امکانات شهروندی و دولتی، به واسطه ی سرمایه گذاری

 • وجود نظام قضایی قوی که در صورت وجود مشکل از سرمایه گذار حمایت کند

 • سرمایه گذاری توسط حساب شخصی و در اختیار بودن سرمایه

 • تنوع روش های سرمایه گذاری و بیزنسی

 • امکان تمدید اقامت از این طریق و دریافت پاسپورت در انتها

معایب سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه گذاری به هر طریقی که انجام شود، ریسک ها و معایب خاص خود را دارد. سرمایه گذاری در کشورهای دیگر برای فرد خارجی، معمولا نگرانی هایی به همراه دارد که این یک امر طبیعی محسوب میشود زیرا برای اولین بار میخواهند وارد بازار یک کشور اروپایی شوند. به طور کل معایب سرمایه گذاری در این کشور را میتوان این چنین بیان کرد:

 • بالا بودن میزان سرمایه گذاری های اولیه برای ثبت شرکت و یا خرید اوراق دولتی که منجر به دریافت اقامت شود

 • بالا بودن نرخ مالیات پرداختی و هزینه های جانبی فعال نگه داشتن بیزنس است که باید به این امر توجه بسیاری کرد.

کشور انگلستان به طور کل جز کشورهای گران قیمت محسوب میشود که هزینه های زندگی و بیزنس کردن در آن نیز نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بالاتر است.

سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه مورد نیاز برای خرید اوراق قرضه در کشور انگلستان چقدر است؟

حداقل 2 میلیون پوند.

شرایط اخذ اقامت با خرید اوراق قرضه چگونه است؟

سرمایه گذارانی که اوراق قرضه خریداری می کنند، دولت انگلستان در ابتدا اقامت 3 ساله به سرمایه گذاران اهدا می نماید و اگر سرمایه ی خود را نیز به این کشور انتقال دهند،2 سال دیگر هم اقامت آنها تمدید خواهد شد، و پس از 5 سال میتوانند درخواست اقامت دائم خود را اعلام کنند.

سرمایه گذاری  post study work چه نوع سرمایه گذاری است؟

این نوع سرمایه گذاری بدین صورت است که باید مبلغ 50هزار پوند سرمایه گذاری شود و مخصوص افرادی است که قصد دارند پس از فارغ التحصیل  شدن به اقامت دائم انگلستان برسند.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در انگلستان چقدر است؟

200 هزارپوند.

مقالات مرتبط

سخن پایانی

سرمایه گذاری در انگلستان را به طور کامل در این مقاله علمی مورد بررسی جامع قرار دادیم. انواع روش های سرمایه گذاری در انگلستان که شامل خرید ملک، ثبت شرکت، خرید اوراق دولتی و حتی خود حمایتی را تعریف کردیم و متوجه شدیم از این میان تنها روش های سرمایه گذاری 50 و 200 هزار پوندی منجر به دریافت اقامت میشود. سرمایه گذاری در انگلستان منافع بسیاری دارد که شما عزیزان میتوانید برای بررسی پرونده ی خود در این خصوص با کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تماس تلفنی برقرار نمایید و از مشاوره ی رایگان این مشاورین بهره مند شوید. شما عزیزان می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را ثبت نمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگو شما عزیزان باشند.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز .برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در انگلستان، بیزنس اشخاص باید به مدت 5 سال فعال باشد و سال به سال مالیات و هزینه های مربوط به دولت را پرداخت نمایند تا مشکلی برای تمدید نداشته باشند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *