سرمایه گذاری در بلغارستان

سرمایه گذاری در بلغارستان، کار در بلغارستان برای ایرانیان، مهاجرت به بلغارستان، تجربه زندگی در بلغارستان، اقامت بلغارستان از طریق تمکن مالی، اخذ اقامت بلغارستان از طریق سرمایه گذاری، شرایط سرمایه گذاری در بلغارستان در این مقاله برای شما عزیزان مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. سالانه افرادی زیادی اقدام به سرمایه گذاری در کشورهای  خارجی می نمایند و این امر نیاز به مطالعه ای دقیق دارد. همواره سوالات زیادی برای متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور ایجاد می شود. مانند: روش های سرمایه گذاری در بلغارستان چگونه می باشد؟ هزینه های سرمایه گذاری در کشور بلغارستان به چه صورت است؟ آیا بلغارستان به سرمایه گذاران اقامت اعطا می کند؟ با توجه به اینکه سوالات این چنینی برای شما عزیزان ایجاد می شود ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا به تمامی سوالات شما عزیزان پاسخ دهیم. متقاضیان می توانند قبل از هرگونه اقدام از طریق دریافت مشاوره تلفنی رایگان از مشاورین و وکلای بین المللی موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) اطلاعات مهم و اساسی در باب سرمایه گذاری در بلغارستان را بدست آورند.

سرمایه گذاری در بلغارستان

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • شرایط عمومی سرمایه گذاری در بلغارستان
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در بلغارستان
 • استانداردهای سرمایه گذاری در بلغارستان
 • شاخص های اقتصادی تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در بلغارستان
 • خرید ملک در بلغارستان
 • ثبت شرکت در بلغارستان
 • کار آفرینی در بلغارستان
 • خرید اوراق قرضه دولتی در بلغارستان
 • خود حمایتی در بلغارستان
 • مزایای سرمایه گذاری در بلغارستان
 • معایب سرمایه گذاری در بلغارستان
 • پاسخ به سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در بلغارستان
 • سخن پایانی

شرایط عمومی سرمایه گذاری در بلغارستان

سرمایه گذاری در بلغارستان و اخذ اقامت این کشور در ابتدای امر نیاز به شناخت کلی از کشور بلغارستان می باشد. بلغارستان در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته است و پایتخت این کشور شهر صوفیه می باشد. جالب است بدانید بلغارستان بیشترین کاهش نرخ جمعیت در جهان را دارد و این موضوع می تواند یکی از دلایل مناسب نبودن سرمایه گذاری در این کشور باشد.

در آخرین سرشماری در این کشور جمعیت آن حدودا 7 میلیون 300 هزار نفر اعلام شده است اما باید بدانید این کشور سالی 1% از جمعیتش کاسته می شود. زبان رسمی این کشور بلغاری می باشد اما بخشی از مردم این کشور به زبان انگلیسی نیز مسلط می باشند. بلغارستان چهاردهمین کشور بزرگ اروپا می باشد که حدودا 80 درصد مردم آن بلغاری تبار می باشد و باقی مدم آن ترک و کولی هستند. واحد پولی این کشور لوا می باشد. در حال حاضر ریاست این کشور با رومن رادف می باشد که عنوان رئیس جمهور از سوی دولت شناخته شده است.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در بلغارستان

سرمایه گذاری در بلغارستان و اخذ اقامت این کشور برای متقاضیان و سرمایه گذاران از روش های متفاوتی امکان پذیر می باشد. سالانه افرادی زیادی در سرتاسر جهان اقدام به سرمایه گذاری و دریافت اقامت کشور های دیگر می نمایند. کشور بلغارستان از روش های مختلفی به سرمایه گذاران خارجی خدمات سرمایه گذاری ارائه می دهد. به طور کلی خرید اوراق قرضه بلغارستان و یا ثبت شرکت در بلغارستان می تواند منجر به دریافت اقامت بلغارستان شود. در ادامه مقاله به روش های مختلف سرمایه گذاری از جمله خرید ملک، ثبت شرکت، کار آفرینی و طرح خود حمایتی و شرایط اخذ اقامت از طریق هر کدام از آنها بررسی شده است.  افرادی که تمایل به دریافت اقامت بلغارستان و مهاجرت به بلغارستان به مدت طولانی دارند (منظور اقامت بیشتر از سه ماه در طی مدت شش ماه است)، باید جهت اقامت خود، درخواست داده و اجازه آن را دریافت کنند.

بلغارستان سه نوع اقامت دارد :

 • مجوز اقامت معتبر تا یک سال
 • اجازه اقامت طولانی مدت (برای دوره اولیه پنج ساله) و امکان تمدید آن
 • اقامت دائم

استانداردهای سرمایه گذاری در بلغارستان

سرمایه گذاری در بلغارستان و بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور برای متقاضیان و علاقه مندان به سرمایه گذاری در این کشور امری واجب می باشد. در خیلی از موارد متقاضیان بدون در نظر گرفتن این موارد، سرمایه خود را وارد کشور مقصد می نمایند و این می تواند یکی از عوامل از بین رفتن سرمایه فرد باشد. از مواردی که متقاضیان سرمایه گذاری در بلغارستان باید به آن دقت خاص داشته باشند؛ ریسک مصادره اموال در سرمایه گذاری بلغارستان بسیار مهم می باشد. که بین عدد یک و 7 بررسی می شود و هرچه میزان آن کمتر باشد، خطر ریسک کمتری برای مصادره اموال توسط دولت کشور مذکور وجود دارد. نرخ مصادره اموال در کشور بلغارستان طبق نمودار زیر عدد یک می باشد، که نرخ مناسبی است.

شاخص های اقتصادی تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در بلغارستان

سرمایه گذارانی که اقدام به انتقال سرمایه خود به کشور های خارجی می نمایند باید شاخص های سرمایه گذاری در کشور مورد نظر را مورد بررسی قرار دهند. متقاضیان سرمایه گذاری در بلغارستان باید گزینه های همچون تولید تولید ناخالص، میزان مالیات و … را مورد بررسی و تحلیل علمی قرار دهند. تولید ناخالص داخلی این کشور در سال 2018 حدودا 60 میلیارد دلار آمریکا می باشد که نسبت به تمام سال های گذشته بیشتر عدد را نشان می دهد. مالیات ها در اتحادیه اروپا متفاوت می باشد متقاضیان باید به مالیات به در آمد خود و نرخ مالیاتی که باید پرداخت نمایند توجه داشته باشند میزان مالیات بر درآمد در کشور بلغارستان حدودا 10 درصد می باشد که افراد با توجه به در آمد خود باید این درصد را به دولت این کشور پرداخت نمایند.

 • تولید ناخالص

 • میزان مالیات

خرید ملک در بلغارستان

امن ترین روش سرمایه گذاری در کشور های خارجی روش خرید ملک می باشد. متقاضیان می توانند با خرید ملک در برخی کشور ها درخواست اقامت آن کشور را داشته باشند. علاقه مندان سرمایه گذاری در بلغارستان توجه داشته باشند این کشور با خرید ملک به متقاضیان اخذ اقامت این کشور کارت اقامتی اعطا نمی نماید. متقاضیان می توانند در این کشور ملک خریداری نمایند اما باید با ملک خریداری شده یک بیزنس تجاری راه اندازی شود و ماهانه درآمدی داشته باشد. در این صورت شما توانایی درخواست اقامت این کشور را دارید. متقاضیانی که درخواست اخذ اقامت از طریق خرید ملک را دارند می توانند در کشور های این روش سرمایه گذاری را ارائه می نماید اقدامات لازم را داشته باشند. در حال حاضر شما می توانید با خرید ملک در کشور های همچون اسپانیا، پرتغال و یونان اقامت این کشور را بدست آورید. اما نکته بسیار مهم این است شما از روش خرید ملک توانایی درخواست اقامت دائم از ابتدا را دارید. روش های هر کدام از کشور ها از هزینه های متفاوت می باشد متقاضیان و علاقه مندان می توانند در ادامه مطالب از موارد جزئی در مورد خرید ملک نیز مطلع شوند.

ثبت شرکت در بلغارستان

یکی از روش های سرمایه گذاری در بلغارستان روش ثبت شرکت می باشد. متقاضیان می توانند در این کشور ثبت شرکت نموده و از این طریق بیزنسی را راه اندازی نمایند. شما برای ثبت شرکت در بلغارستان می توانید از رایج ترین نوع ثبت شرکت در این کشور که شرکت های سهام و مسئولیت محدود می باشد. شما برای ثبت شرکت در این کشور باید یک ایده تجاری و بیزنس پلن ارائه دهید. بیزنس پلن شما باید مورد تایید اداره کار این کشور باشد و از سوی دولت تایید شود. متقاضیان ثبت شرکت سهامی باید برای انجام امور خود مبلغی به ارزش 50.000 لوا در حساب اولیه شرکت خود داشته باشند. سرمایه گذارانی که در این کشور ثبت شرکت می نمایند می توانند مالک تمامی و 100 درصد سهام خود باشند. از دیگر روش های سرمایه گذاری در بلغارستان ثبت شرکت مسئولیت محدود می باشد که هر سهام دار با توجه به سهام خود در شرکت دارای مسئولیت می باشد. حداقل سرمایه گذاری در این شرکت معادل 1 یورو می باشد. این شرکت ها را به نام OOD می شناسند.

کار آفرینی در بلغارستان

کار آفرینی در بلغارستان یکی از روش های سرمایه گذاری در بلغارستان می باشد. متقاضیانی که درخواست اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری را دارند می توانند در ابتدای امر به بررسی شرایط سرمایه گذاری در این کشور و در نهایت بررسی کار ها مورد نیاز در این کشور بپردازند. بلغارستان از کشور های توریستی اروپای شرقی می باشد و متقاضیان می توانند در این زمینه ها مشغول به فعالیت شوند. متقاضیان می توانند برای بررسی شرایط سرمایه گذاری در بلغارستان درخواست ویزای های تجاری برای ورود به این کشور را داشته باشند. شما برای اثبات سرمایه گذاری خود در این کشور باید یک پرینت بانکی از حساب خود در کشور مبدا نشان دهید. حداقل این هزینه باید 35 هزار یورو باشد. شما بعد از ورود و سرمایه گذاری در این کشور می توانید در خواست اقامت سرمایه گذاری در این کشور داشته باشید و بعد از مدت 5 سال درخواست اقامت دائم این کشور را داشته باشید.

خرید اوراق قرضه دولتی در بلغارستان

روش خرید اوراق قرضه که یکی از بخش های سرمایه گذاری در بلغارستان می باشد در سال های اخیر مورد توجه بسیار از افراد قرار گرفته است. متقاضیانی که درخواست اخذ اقامت بلغارستان را دارند می توانند از روش خرید اوراق در این کشور اقامت کشور مورد نظر خود را بدست آورند. در این روش شما باید تنها مبلغ تعیین شده توسط دولت را به حساب دولت واریز نمایید. مبلغی که از سوی دولت جهت دریافت اقامت تعیین شده است مبلغ 1 میلیون لوا می باشد. متقاضیان این مبلغ را در حساب دولت در بلغارستان قرار می دهند و دولت بعد از 5 سال سرمایه شما را به شما عودت می دهد. متقاضیان می توانند برای کل خانواده و فرزندان خود درخواست ویزا همراه داشته باشند. افرادی که از این روش شمایه گذاری اقدام به مهاجرت می نمایند می توانند بعد از مدت 5 سال اقامت دائم این کشور را بدست آورند.

خود حمایتی در بلغارستان

یکی از روش های سرمایه گذاری روش خود حمایتی ایا اثبات تمکن مالی می باشد. متقاضیان سرمایه گذاری بلغارستان می‌توانند از روش های متفاوتی جهت اخذ اقامت این کشور اقدام نمایند اما باید توجه داشت خود حمایتی توسط دولت بلغارستان نمی شود. روش خود حمایتی به این صورت می باشد که شما تنها با نشان دادن سرمایه خود در کشور مبدا می توانید درخواست اقامت کشور مورد نظر را داشته باشید. در این روش شما باید ثابت نمایید در کشور خود و در حساب شخصی خود برای هر یک از اعضای خانواده خود مبلغ مشخص شده ای که دولت تعیین می کند را دارید و ملک و مستغلات دارید و یا ثابت نمایید در ماه ملبغ مشخصی درآمد دارید و این در آمد توانایی پوشش هزینه های شما در کشور قصد را دارد. در حال حاضر کشور های همچون اتریش، فرانسه و اسپانیا روش خود حمایتی را به متقاضیان بین المللی ارائه می دهد. اما باید توجه داشت هر کدام از کشور ها شرایط خاصی جهت اعطا اقامت خود حمایتی دارند. ما در ادامه مطالب لینک های برای کسب اطلاعات بیشتر شما عزیزان قرار داده ایم.

مزایای سرمایه گذاری در بلغارستان

سرمایه گذاری در بلغارستان از مزایای خاصی بهره مند می باشد. خیلی از سرمایه گذاران مسائل و مشکلاتی را دارند همانند ارائه مدارک تحصیلی و ارائه مدرک زبان آن کشور و باید توجه داشت یکی از مزایای سرمایه گذاری بلغارستان و اخذ اقامت این کشور از این روش عدم احتیاج به مدرک زبان می باشد. متقاضیانی که درخواست اخذ اقامت این کشور را دارند نیاز به ترک تابعیت کشور خود ندارند و یکی از مزایای اخذ تابعیت بلغارستان پذیرش دو تابعیتی بودن افراد می باشد. یکی از مزایایی که متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور باید دقت لازم را به آن داشته باشید نرخ تورم در این کشور می باشد که شرایط سرمایه گذاری امن را در این کشور محیا می کند. علاقه مندان می توانند از مناطق آزاد تجاری در اتحادیه اروپا نیز استفاده نمایند. متقاضیانی که اقدام به دریافت اقامت این کشور می نمایند می توانند به راحتی به کشور اتحادیه اروپا رفت آمد داشته باشند.

معایب سرمایه گذاری در بلغارستان

سرمایه گذاری در بلغارستان دارای معایبی نیز می باشد. متقاضیانی که در این کشور سرمایه گذاری می کنند باید توجه داشته باشند این دارای بیشترین نرخ کاهش جمعیت می باشد و این موضوع می تواند تاثیر مستقیمی به روی سرمایه گذاری و کسب در آمد شما بگذارد. باید توجه داشت شما باید در این کشور باید ثابت نمایید بیزنس سود دهی دارید و سرمایه گذاری شما به دولت این کشور کمک می کند. متقاضیان سرمایه گذاری می توانند به راحتی در با سرمایه که در دست خود دارند در روش های امن سرمایه گذاری کشور های برتر اروپایی شرکت نمایند. این مقاله به دست مشاورین و متخصصین موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تولید شده و هرگونه کپی برداری از آن غیر قانونی و شرعا حرام می باشد.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در بلغارستان

آیا با سرمایه گذاری می توان اقامت بلغارستان را اخذ نمود؟

سرمایه گذاری یکی از ساده ترین راه ها برای اخذ اقامت  در بلغارستان است.

آیا با ویزای بلغارستان می توان به کشورهای دیگر اروپا سفر نمود؟

بله. بلغارستان عضو معاهده شینگن است و دارنده ویزای آن می تواند در کشورهای محدوده شنگن تردد داشته باشد.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت چقدر است؟

متقاضیان ثبت شرکت سهامی باید برای انجام امور خود مبلغی به ارزش 50.000 لوا در حساب اولیه شرکت خود داشته باشند.

شرکت های OOD چه نوع شرکتی است؟

از دیگر روش های سرمایه گذاری در بلغارستان ثبت شرکت مسئولیت محدود می باشد که هر سهام دار با توجه به سهام خود در شرکت دارای مسئولیت می باشد. حداقل سرمایه گذاری در این شرکت معادل 1 یورو می باشد. این شرکت ها را به نام OOD می شناسند.

سخن پایانی

سرمایه گذاری در بلغارستان و اخذ اقامت این کشور در این مقاله برای شما عزیزان مورد بررسی قرار گرفته است. سالانه متقاضیان زیادی در این کشور اقدام به سرمایه گذاری می نمایند و درخواست اخذ اقامت این کشور را دارند. اما باید توجه داشت سرمایه گذاری در این کشور نسبت به سایر کشور ها بسیار پر ریسک می باشد. علاقه مندان سرمایه گذاری در این کشور می توانند با همین هزینه در کشور ها برتر دنیا سرمایه گذاری های امن با ریسک بسیار پایین تر داشته باشند. علاقه مندان می توانند با دریافت مشاوره تلفنی رایگان از مشاورین و وکلای بین المللی موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش تمام نکات در باب سرمایه گذاری در بلغارستان را بدست آورند. پیشنهاد می شود قبل از دریافت مشاوره از ویدیو های رایگان داخل سایت و ویدیو راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت نیز دیدن نمایید. متقاضیان سرمایه گذاری در بلغارستان و اخذ اقامت و تابعیت می توانند در انتهای مطالب نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمایند.

4 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز. به طور کلی خرید اوراق قرضه بلغارستان و یا ثبت شرکت در بلغارستان می تواند منجر به دریافت اقامت بلغارستان شود.

   پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام دوست عزیز.افرادی قصد سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سپرده گذاری در این کشور را دارند می توانند با اندوخته 500 هزار دلار امریکا در یکی از بانک های مشخص شده این کشور موفق به اخذ پاسپورت و تابعیت ترکیه شوند. البته این نوع سرمایه گذاری قطعا سود آوری خاص برای افراد در برابر خرید ملک و یا دیگر روش های سرمایه گذاری نخواهد داشت زیرا فرد تا سه سال حق خروج مبلع از حساب خود را ندارد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *