مقدمه ای درباره سرمایه گذاری در خارج از کشور

آنچه در این صفحه خواهید خواند نمایش

به همان اندازه که متقاضی برای مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری به خارج از کشور روز به روز روند صعودی را طی می کند، به همان اندازه متقاضیان سرمایه گذاری در خارج از کشور فرم درخواست ویزای سرمایه گذاری را پر می کنند. سالانه افراد زیادی این روش را جهت مهاجرت و کسب درآمد انتخاب می کنند. سرمایه گذاری راه های مختلفی دارد که شخص قبل از اقدام باید به خوبی راه ها را بشناسد و با علم کامل وارد این راه شود تا با مشکلات این راه مواجه نشود. مثلا برای قرار گرفتن در بازار سرمایه  تعدادی از کشورهای خارجه، شخص مهاجر و سرمایه دار موظف است، علاوه بر نشان دادن نقدینگی خود در حساب خود، نشان دهد که مدرک زبان و تجربه کار مدیریتی و نظارت بر کارمندان، دارد. برای این که بدانید ارزانترین کشورها برای سرمایه گذاری به تازگی و در سال جاری کدام کشورها هستند و از لحاظ جغرافیایی چقدر با کشور مبدا شما فاصله دارند، توصیه ما اخذ مشاوره رایگان از مشاورین موسسه مشاوره ای mie می باشد.

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در خارج از کشور

عناوینی که در این نوشتار به آن می پردازیم:

 • شرایط سرمایه گذاری در خارج از کشور
 • ملزومات موفقیت در سرمایه گذاری در خارج از کشور
 • بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در خارج از کشور
 • بررسی شاخص های اقتصادی تأثیرگذار بر سرمایه گذاری در خارج از کشور
 • روش های سرمایه گذاری در خارج از کشور
 • شرایط سرمایه گذاری از طریق خرید فرانچایزها در خارج از کشور
 • شرایط سرمایه گذاری در هاستل ها در خارج از کشور
 • مزایای سرمایه گذاری در خارج از کشور
 • توصیه ها و نکات مهم برای سرمایه گذاری در خارج از کشور
 • سوالات متداول درباره سرمایه گذاری در خارج از کشور
 • سخن پایانی

فایل ویدیویی توضیحات کارشناس ارشد موسسه در خصوص سرمایه گذاری در خارج از کشور

فایل صوتی این ویدیو

سرمایه گذاری در خارج از کشور

شرایط سرمایه گذاری در خارج از کشور

پروسه سرمایه گذاری در خارج از کشور چند گام مهم و کلیدی دارد که شاید به جرات بتوان گفت که مهم ترین گام، انتخاب کشور است. حدود 200 کشور در جهان داریم. چه فاکتورهایی می توانند مهم و کلیدی باشند؟ مهم ترین عامل می تواند امکانات و رفاه اجتماعی کشور مقصد می باشد، آیا این این عامل به تنهایی ما را در انتخاب کشور کمک می کند؟ ملاک انتخاب کشور چیست؟ ملاک انتخاب نوع سرمایه گذاری چیست؟ حداقل میزان سودی که وارد می شود تقریبا چه میزان می باشد؟ آیا شرایط آب و هوایی کشور مقصد می تواند در انتخاب کشور دخیل باشد یا صرف میزان سوددهی کفایت می کند؟

در این مقاله سعی می کنیم ابزارهایی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید ساده تر و سریع تر به نتیجه این سوالات برسید و بهترین کشور را برای سرمایه گذاری و بهترین شرایط را جهت درآمدزایی انتخاب کنید چرا که برای دستیابی به بهترین شرایط سرمایه گذاری در خارج از کشور باید تحقیقات کامل داشت. اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در بورس و اوراق قرضه هم تا چند سال گذشته در اروپا امکانپذیر بود اما در سال های اخیر ریسک بالایی دارد و حتی شاید هم منجر به از بین رفتن سرمایه شود. بهترین کشور برای سرمایه گذاری در بورس کشوری می تواند باشد که ثبات اقتصادی بالایی دارد و از امنیت مالی بالایی برخوردار است.

ملزومات موفقیت در سرمایه گذاری در خارج از کشور

پاسخ این سوال این است که با شناخت روش های روش های سرمایه گذاری و تسلط به قوانین می توان به موفقیت رسید. در کنار این دو عامل باید تفکر سرمایه گذاری را جایگزین تفکر فقر و بی پولی کرد. به این دلیل که این عقل است که باید نوع تفکر را تغییر دهد تا با تغییر عمل و تفکر، ساده تر و سریع تر می توان به موفقیت و سودآوری رسید. به این صورت که وقتی عقل برنامه ریزی دقیق را در کار می گیرد منجر به عمل مفید می شود و عمل مفید می تواند شخص را به موفقیت در سرمایه گذاری نزدیک تر کند. سرمایه گذاری در ملک یکی از راه های مطمئن اخذ اقامت است به این خاطر که در مدت کوتاه می توان به سود بالایی رسید. یکی از دلایلی که می توان ارزانترین کشورها را برای سرمایه گذاری موجه دانست، این است که، دولت کشور مربوطه و مقصد مالیات کمتری از سرمایه گذار خارجی اخذ کند.

بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در خارج از کشور

تا زمانی که به انالیز استانداردهای حائز اهمیت سرمایه گذاری نپردازید، نمی توانید در کسب و کار تازه و جدید خود موفقیت و سود بسیار کسب کنید. به این دلیل که اگر سرمایه گذاری بر پایه ی صحیحی بنا نشود نه تنها سودی حاصل نمی شود، بلکه می تواند سرمایه ی اولیه را هم نیز از بین ببرد. به عنوان مثال کیفیت هر یک از معیارها را در کشور اتریش بررسی می کنیم:

 • ریسک صادره اموال

 • کنترل فساد

کنترل فساد در هر کشور، نشانگر کنترل ورود اشخاص به سیستم اداری و قضایی می باشد. شاخص کنترل فساد در بازه مثبت و منفی 2.5 تعریف شده است و در جدول ذیل این آمار را در کشور اتریش مشاهره می فرمایید:

بررسی شاخص های اقتصادی تأثیرگذار بر سرمایه گذاری در خارج از کشور

در کنار آنالیز استاندارد های بسیار مهم، آنالیز شاخصه های تاثیرگذار را شدیدا توصیه می کنیم. در کشورهایی که شاخص های قوی دارند می تواند به جرات گفت که سرمایه گذاری با موفقیت بیشتری انجام خواهد شد. شاخص های متعددی هستند که در ادامه به آن ها در قالب کشور اتریش خواهیم پرداخت:

 • تولید ناخالص ملی

میزان تولید ناخالص داخلی موجب پیشرفت چشمگیر اقتصاد کشور می شود. همانطور که می دانید با این که جمعیت اروپا زیاد نیست، اما 20 درصد از تولید ناخالص در این کشورها انجام می شود.

تولید ناخالص ملی اتریش

 • تورم

امن ترین کشورها در جهان برای سرمایه گذاری، کشورهایی هستند که نظام مالیاتی پیشرفته و نوینی دارند. تورم در قالب تغییر قیمت ها در بازه 1 سال سنجیده می شود. اگر میزان تورم کمتر از 3 درصد باشد می توان گفت که این کشور شرایط مناسبی را جهت سرمایه گذاری دارد.

 • مالیات

یکی از موارد مهمی که در این مبحث باید به ان اشاره کرد مالیات است. به این شکل که میزان مالیات نامتعادل سود ناشی از درآمد در سرمایه گذاری خارجی را تحت تاثیر قرار می دهد.

توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات تکمیلی و بیشتر در زمینه سرمایه گذاری در خارج از کشور، روی این لینک کلیک کنید.

روش های سرمایه گذاری در خارج از کشور

هر شخص سرمایه گذار، با توجه به رزومه و نقدینگی و اموال غیر نقد خود می تواند در بخش متفاوت تر از بخش دیگری که مهاجر دیگر، انتخاب نموده است، سرمایه گذاری نماید. به عنوان مثال روش خودحمایتی در تمامی کشورها امکان پذیر نیست. بهترین کشور برای سرمایه گذاری اشخاص ایرانی می تواند کشورهای اروپایی باشند که شخص با خودحمایتی وارد محیط کشور مقصد  و بعد سرمایه خود را نیز وارد کند. در ادامه بهترین روش ها و شرایط سرمایه گذاری در خارج از کشور را با هم مرور می کنیم:

روش اول در سرمایه گذاری را می توان ثبت شرکت دانست به این صورت که شخص شرکت ثبت می کند و سرمایه ای را وارد می کند اما ثبت شرکت به تنهایی منجر به اقامت نمی شود. روش دوم را نیز می توان استارت آپ و کارآفرینی دانست که شخص با ارائه ایده تجاری یا سوابق مدیریتی می تواند اقامت را به دست بیاورد. روش سوم را می توان اقامت خودحمایتی دانست که شخص با ارائه تمکن مالی مناسب می تواند اقامت بعضی از کشورهای اروپایی را به دست بیاورد. روش چهارم می تواند خرید ملک باشد که شاید بتوان گفت بهترین روش های سرمایه گذاری در اروپا است که شخص با خرید ملک در برخی از کشورها می تواند اقامت و حتی اجازه کار را نیز دریافت کند. روش اخر را نیز می توان اخذ نمایندگی فرانچایزها دانست که شخص با سرمایه گذاری مشخصی، صاحب نمایندگی یک فرانچایز می شود و می تواند به اقامت و سورآوری برسد. اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در بورس و اوراق قرضه هم تا چند سال گذشته در اروپا امکانپذیر بود اما در سال های اخیر ریسک بالایی دارد و حتی شاید هم منجر به از بین رفتن سرمایه شود.

شرایط سرمایه گذاری از طریق خرید فرانچایزها در خارج از کشور

در خصوص مبحث سرمایه اولیه و قابل انتقال به جهت سرمایه گذاری لازم است بدانید، کشور انتخابی، منطقه انتخابی و نوع فرانچایز انتخابی شمابسیار بر کم یا زیاد بودن سرمایه انتقالی شما بستگی دارد.  بر  به عنوان مثال هزینه راه اندازی مک دونالد حدود 1 الی 1.5 میلیون یورو می باشد که شخص سرمایه گذار اگر 500 الی 600 هزار یورو را پرداخت کفایت می کند و مابقی هزینه را مک دونالد تامین خواهد کرد و از این جهت بهترین سرمایه گذاری در اروپا می تواند محسوب شود چون پشتیبانی هم دارد. نکته ای که در این موضوع بسیار حائز اهمیت است این است که شخص باید حتما تسلط خوب به زبان و سوابق مدیریتی داشته باشد تا بتواند پس از راه اندازی بیزنس به خوبی با نیروهای خود و مشتریان ارتباط برقرار کند و به خوبی کار را نیز مدیریت کند که در پایان بتواند به سودآوری مطلوب نزدیک تر شود.

شرایط سرمایه گذاری در هاستل ها در خارج از کشور

معمولا راه اندازی هاستل، را آن دسته از مهاجرین و بیزینس من هایی برمی گزینند که، قبلا در کشور مبدا خود در چنین زمینه ای تجربه کسب کرده اند. هاستل ساختمان هایی هستند که اتاق های مجزا و مستقل دارن که نیاز به شخص بدون نیاز به مهمانداری با داشتن کد ورود می تواند وارد اتاق خود شود و مدتی را در اتاق اقامت داشته باشد و استراحت کنداین روش نیز در دسته سرمایه گذاری جای دارد. به عنوان مثال می توانید با حدود 600 هزار یورو و دریافت وام، یک هاستل را خریداری کنید و ماهانه حدود 3 الی 4 هزار یورو کسب درآمد کنید و ارزش هاستل هم سالانه بیشتر و بیشتر خواهد شد. در ضمن می توان در کنار هاستل، رستورانی هم راه اندازی کرد که مسافرین از آن خریاری کنند. در مقایسه با خرید ملک مسکونی اگر ملک مسکونی را خریداری کنید در صورتی که اجاره بدهید نهایتا در ماه 800 – 1000 یورو می توانید کسب درآمد کنید.

مزایای سرمایه گذاری در خارج از کشور

در این بخش به وضوح می توانید مزایای انتقال سرمایه به کشور مقصد را مشاهده نمایید.البته میزان سود با توجه به میزان سرمایه گذاری، کشور مقصد و دیگر عوامل مختلف می باشد. مزایای سرمایه گذاری در اروپا عبارتند از:

 • انتقال سرمایه به کشور بسیار امن و مرفه
 • قرارگیری در بازار سرمایه و کسب سود
 • سرمایه سرمایه گذار در اروپا از بین نمی رود(البته اگر طبق راهنمایی های وکیل آکاه پیش روید.)
 • اخذ پاسپورت اروپایی به منزله داشتن زندگی آزاد و در عین حال زیبا می باشد که سرمایه گذاری صحیح شما را به پاسپورت می رساند.

توصیه ها و نکات مهم در بررسی شرایط سرمایه گذاری در خارج از کشور

روش سرمایه گذاری روشی است که شخص باید قبل یا حین ورود سرمایه ی خود را نیز وارد کشور مقصد کند. لذا لازم است که شخص قبل از ورود حتما شرایط اقتصادی کشور مقصد و میزان سود و ضرر سرمایه گذاری در کشور مقصد را نیز بررسی کند تا با آمادگی کامل گام در این راه بردارد. نکته مهم بعدی این است که شخص باید امادگی دوری از کشور خود و مدیریت بیزنس خود را در کشور دوم داشته باشد و بتواند به خوبی این مدیریت را انجام دهد تا بیزنس خود را به ثر برساند. نکته بعدی این است که شخص حتما باید از قوانین سرمایه گذاری مثل میزان مالیات و تورم مطلاع باشد تا بتواند به خوبی درآمد خود را نیز کنترل و مدیریت کند. در انتها توصیه می کنیم که شخص حتما در این راه با وکیل خبره و ماهر کار را پیش ببرد ا بتواند از راهنمایی های وکیل بهره مند شود. موسسه حقوقی ملک پور این افخار را دارد تا بتواند شما را در این مسیر همراهی و راهنمایی کند.

محصول گام به گام تا اخذ اقامت

شما با تهیه و تماشای این محصول ویدئویی می توانید اطلاعات مهاجرتی خود را در حد یک وکیل مهاجرت بالا ببرید.

راهنمای گام به گام اخذ اقامت

سوالات متداول درباره شرایط سرمایه گذاری در خارج از کشور

آیا نیاز است برای خرید بیزینس در خارج از کشور مدرک زبان داشته باشیم؟

خیر، کافیست تا حدودی سطح زبان خود را رو به پیشرفت، ارتقا دهید

آیا کشورهای خارجه سرمایه گذاران با سنین بالا را می پذیرند؟

بله، اما در کشورهایی مثل کانادا و استرالیا در بعضی حالات مانند کارآفرینی محدودیت سنی دارند.

سریع ترین حالت ممکن برای اخذ ویزای سرمایه گذاری چه راهی است؟

پروسه های خرید ملک سریع ترین حالت هستند.

به صورت کلی سرمایه گذاری چه مزایایی می تواند داشته باشد؟

اخذ اقامت، تحصیل رایگان فرزندان، فرصت تحصیل و اخذ تسهیلات.

سخن پایانی

راه های اخذ سریع اقامت از طریق سرمایه گذاری و چند موضوع دیگر که نیاز است سرمایه گذاران خارجی بدانند را در نوشتار سرمایه گذاری در خارج از کشور، آوردیم و نکاتی را نیز در تیترهای فوقانی قرار دادیم که علاوه بر مطالعه به تامل نیاز دارند. اگر مصممید که در اروپا و یا آمریکا و کانادا سرمایه گذاری کنید، ولی نمی دانید کدام کشور در ارجعیت و برای سرمایه گذاری به صلاح می باشد، پیشنهاد ما تماس و برقراری ارتباط با کارشناسانی می باشد که در موسسه مشاوره ای mie مشغول به پاسخگویی به سوالات شما عزیزان مهاجر، هستند و رایگان اطلاعات حائز اهمیت را در اختیارتان قرار می دهند. البته کارشناسان ما به سوالات مطرحی شما در بخش دیدگاه (بخش زیرین مقاله) نیز سریعا پاسخ می دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *