سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک ، مهاجرت به دانمارک ، اخذ تابعیت با سرمایه گذاری، اقامت دانمارک از طریق تمکن مالی، ویزای سرمایه گذاری، قیمت خانه در دانمارک، دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری و انواع روش های سرمایه گذاری در دانمارک در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. دانمارک از جمله کشورهای اروپایی و حوزه اسکاندیناوی است که به دلیل داشتن استانداردهای بالا برای زندگی، متقاضیان زیادی را به سمت خود جلب کرده است. اما؛ آیا شما با سرمایه گذاری در دانمارک می توانید اقامت و تابعیت این کشور را دریافت کنید؟ حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در دانمارک چقدر می باشد؟  در این مقاله سعی کرده ایم به سوالات پیرامون سرمایه گذاری در دانمارک پاسخ دهیم؛ تا بتوانید بهترین کشور را جهت سرمایه گذاری و مهاجرت خود انتخاب نمایید. چنانچه پس از مطالعه آن، همچنان سوالی دارید، می توانید با کارشناسان با تجربه در موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس گرفته و مشاوره تخصصی و رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در دانمارک

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • شرایط عمومی سرمایه گذاری در دانمارک
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در دانمارک
 • استانداردهای سرمایه گذاری در دانمارک
 • شاخص های اقتصادی تأثیر گذار بر سرمایه گذاری در دانمارک
 • سرمایه گذاری در دانمارک از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در دانمارک از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در دانمارک از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در دانمارک از طریق خرید اوراق قرضه دولتی
 • سرمایه گذاری در دانمارک از طریق خودحمایتی
 • مزایای سرمایه گذاری در دانمارک
 • معایب سرمایه گذاری در دانمارک
 • پاسخ به سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در دانمارک
 • سخن پایانی

شرایط عمومی سرمایه گذاری در دانمارک

دانمارک از جمله کشورهای اروپایی و حوزه شنگن است که به عنوان جنوبی ترین کشور حوزه اسکاندیناوی نیز می باشد. مساحت این کشور 43،094 کیلومترمربع و جمعیت آن در حدود پنج و نیم میلیون نفر می باشد. پایتخت دانمارک، کپنهاگ و زبان رسمی مردم این کشور،  دانمارکی است. البته در برخی نقاط کشور، مردم به زبان گرینلندی و آلمانی نیز صحبت می کنند.بیشتر مردم دانمارک مسیحی هستند و واحد پول این کشور، کرون دانمارک است. دانمارک رتبه هفتم را از نظر اقتصادی در بین کشورهای دنیا دارد و مردم دانمارک به دلیل وجود شرایط مساعد اقتصادی در این کشور، جزو راضی ترین و خوشحال ترین مردم دنیا به شمار می آیند. همین موارد کافی است تا افراد زیادی تمایل به مهاجرت به دانمارک را از طریق روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری داشته باشند.

پرچم دانمارک

مهاجرت به دانمارک و سرمایه گذاری در دانمارک از طرق مختلف مانند کارآفرینی، خرید ملک، ثبت شرکت برای افراد خارجی امکان پذیر است اما باید توجه داشته باشید که هر روش سرمایه گذاری در دانمارک، منجر به دریافت اقامت از این کشور نمی شود.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در دانمارک

اگر قصد سرمایه گذاری در دانمارک را دارید و می خواهید از طریق سرمایه گذاری، به اقامت این کشور دست پیدا کنید، باید حتما از نظر مالی در وضعیت خوبی قرار داشته باشید. راه های سرمایه گذاری در دانمارک از طریق ثبت شرکت، خرید ملک، خرید اوراق قرضه و کارآفرینی می باشد؛ اما  همانطور که گفته شد همه ی این راهها منجر به اخذ اقامت دانمارک نخواهد شد، به طور مثال تنها با خرید ملک به شما اقامت داده نمی شود اما از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت می توانید با داشتن شرایط لازم اقامت بگیرید. برای ثبت شرکت در دانمارک، متقاضی باید سرمایه ای در حدود ۱۲۵ هزار کرون داشته باشد. ثبت شرکت در دانمارک ممکن است بنا به شرایط تا شش ماه و شاید بیشتر هم طول بکشد. در ادامه به بررسی هر کدام از این روش ها با جزئیات پرداخته ایم و ذکر کرده ایم که کدام یک از روش های سرمایه گذاری در دانمارک منجر به دریافت اقامت این کشور می شود.
5 سال پس از اقامت موقت می توانید درخواست اقامت دائم داشته باشید و بعد از 8 سال دیگر در صورت پرداخت مالیات و ادغام با فرهنگ این کشور، برای اخذ پاسپورت دانمارک اقدام نمایید.

استانداردهای سرمایه گذاری در دانمارک

اگر بخواهیم استانداردهای سرمایه گذاری در دانمارک را بررسی کنیم، می توانیم در مورد فساد مالی و مصادره اموال این کشور صحبت کنیم. بررسی استاندارهای سرمایه گذاری در هر کشوری که قصد سرمایه گذاری در آن را دارید، از مهم ترین عوامل است. همانگونه که گفته شد، وضعیت اقتصادی در دانمارک مناسب است و مردم این کشور در رفاه به سر می برند که همین عوامل باعث شده است که این کشور بستر مناسبی را برای سرمایه گذاران در نظر داشته باشد. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تهیه و نگارش شده است و هرگونه کپی از آن غیرقانونی است. در ادامه به بررسی فساد مالی و مصادره اموال این کشور می پردازیم :

 • فساد مالی

  همانگونه که در نمودار مشاهده می کنید، فساد مالی در دانمارک در سال 2018، برابر با عدد 88 است. هر چه این عدد به 100 نزدیکتر باشد، یعنی هیچگونه فسادی در این کشور وجود ندارد. عدد 88 برای شاخص فساد مالی عدد خوبی است اما در مقایسه با سال 2011، پایین می باشد.

 • مصادره اموال

  نرخ مصادره اموال در دانمارک در سال های اخیر 1 بوده است که این نشان خوبی است. عدد 1 عالی و اگر این عدد به 7 نزدیک شود، بسیار بالاست.

مصادره اموال دانمارک

شاخص های اقتصادی تأثیر گذار بر سرمایه گذاری در دانمارک

شاخص های سرمایه گذاری، نقش تعیین کننده ای در سرمایه گذاری در دانمارک دارند. یکی از این شاخص های اقتصادی میزان مالیات این کشور است. نرخ مالیات در دانمارک بالاست اما در عین حال میزان درآمد مردم نیز بالاست و به ازای مالیاتی که دریافت می شود، خدمات نیز به شهروندان این کشور داده می شود. در نمودار زیر نرخ مالیات بر درآمد  دانمارک را در سال های اخیر می توانید مشاهده نمایید :

مالیات بر درامد دانمارک

از دیگر شاخص های اقتصادی تاثیرگذار جهت سرمایه گذاری در دانمارک، اطلاع از سیستم قضایی این کشور است که دارای فساد نباشد و همچنین ثبات مالی و پولی داشته باشد. عامل مهم دیگر، نرخ بیکاری این کشور می باشد. هرچه نرخ بیکاری در کشوری پایین باشد، نشان از اقتصاد فعال و پویا دارد. در نمودار زیر نرخ بیکاری دانمارک را در سال های اخیر می توانید مشاهده نمایید:

نرخ بیکاری دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک از طریق خرید ملک

اگر قصد سرمایه گذاری در دانمارک را از طریق خرید ملک دارید، باید در نظر داشته باشید که شما نمی توانید از طریق خرید ملک در این کشور به اقامت برسید و از طرفی اگر می خواهید خرید ملک داشته باشید، باید حتما اقامت دائم در این کشور را از قبل دریافت کرده باشید. شما برای خرید ملک در دانمارک باید حتما مدارک اقامتی خودتان را ارائه دهید و همینطور از وزارت دادگستری در این کشور مجوز دریافت کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که شهروندان اتحادیه اروپا نیازی به دریافت مجوز ندارند و تنها با نشان دادن شهروندی شان می توانند ملک را خریداری کنند. اگر قصد خرید ملک در دانمارک را دارید، حتما از طریق یک کیل معتبر اقدام کنید زیرا شما ممکن است به بسیاری از قوانین حقوقی و مالیاتی این کشور آگاهی نداشته باشید و خدای نکرده پس از سال ها متضرر شوید که جای جبران نیز برایتان وجود نداشته باشد. مبلغ خرید ملک در مرکز شهر از 16 تا 50 هزار کرون دانمارک به ازای هر متر مربع می باشد و این مبلغ برای خارج از شهر، مبلغ 13 تا 36 هزار کرون دانمارک برای هر متر مربع می باشد.

سرمایه گذاری در دانمارک از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در دانمارک، از طرق ثبت شرکت می باشد. ثبت شرکت در دانمارک به دو روش کاغذی و آنلاین انجام می گیرد. روش آنلاین بسیار سریعتر است و مدت زمان کمتری طول می کشد و همچنین شما از راه دور هم می توانید بر پروسه انجام کار آگاهی داشته باشید و پیگیری کنید. روش کاغذی زمانبر است و حتما باید در تمام مدت حضور داشته باشید. حداقل مبلغ سرمایه گذاری و ثبت شرکت در دانمارک، ۱۰۰ هزار یورو می باشد و سرمایه گذاران با توجه به نوع فعالیت شرکت و مجوزهایی که باید دریافت کنند، هزینه های متفاوتی را بایستی پرداخت کنند. ثبت شرکت می تواند فعالیتی شبیه رستوران باشد و یا ثبت یک نمایندگی یا شعبه ای از یک شرکت و یا حتی شعبه ای مستقل. فرد متقاضی باید مدارک شناسایی و هویتی خود را به همراه مدارک کاری خود را ترجمه کند و برحسب نیاز آن را ارئه دهد. در این روش مدرک زبان نیازی نیست و بیشتر سرمایه شماست که اهمیت دارد.

سرمایه گذاری در دانمارک از طریق کارآفرینی

در حال حاضر افرادی که بخواهند از طریق کارآفرینی و سرمایه گذاری در دانمارک به این کشور ورود پیدا کنند، این امکان برایشان فراهم است. زیرا این کشور از افرادی که بتوانند در دانمارک شغل ایجاد کنند و اقتصاد این کشور را توسعه دهند، حمایت می کند ولی باید در نظر داشته باشید که این کار نیاز به یک بیزینس پلن و یا طرح اقتصادی قوی دارد. زیرا شما باید براساس طرحی که قرار است در آینده اجرا کنید، اقامت بگیرید و سخت گیری زیادی جهت هم راستا بودن طرح شما با سیاست های دولت انجام می شود. حال اگر شما طرحی دارید که بتوانید در دانمارک کارآفرینی کنید، حتما جهت آشنایی با انجام کار با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل کنید. زیرا شما باید مراحلی را طی کنید و هزینه هایی را پرداخت کنید تا بتوانید کار خود را به سرانجام برسانید.

سرمایه گذاری در دانمارک از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

سرمایه گذاری در دانمارک از طریق خرید اوراق قرضه دولتی به جهت دریافت اقامت امکان پذیر نیست. خرید اوراق قرضه دولتی به این معناست که شما با خرید این اوراق می توانید اقامت دریافت کنید. در برخی از کشورها که این روش جهت دریافت اقامت می باشد، عموما دولت ها پس از اینکه اقامت را اعطا کردند، پس از چند سال این پول را به افراد بر می گردانند. حال در برخی دیگر از دولت ها، به ازای خرید اوراق قرضه، به افراد سود نیز به صورت ماهیانه و یا سالیانه نیز می دهد. در حال حاضر شما در دانمارک نمی توانید از طریق خرید اوراق قرضه اقامت دریافت کنید.

سرمایه گذاری در دانمارک از طریق خودحمایتی

یکی از راه های مهاجرت و دریافت اقامت، از طریق روش خودحمایتی می باشد. افردی که وضع مالی مناسب و خوبی دارند می توانند از طریق این روش اقدام به دریافت اقامت کشورهای اروپایی نمایند. به این صورت که شما با نشان دادن دارایی تان در حساب بانکی و نشان دادن ملک و املاکی که در ایران دارید، می توانید اقامت بگیرید. عموما در این روش شما اجازه کار ندارید زیرا از طریق نشان دادن دارایی هایتان و اینکه فرد متمولی هستید، توانستید اقامت دریافت کنید. ولی اجازه این را دارید که بخواهید خانه خریداری کنید و یا سرمایه گذاری انجام بدهید. این روش بیشتر برای افراد بازنشسته مناسب است زیرا هیچگونه شرط سنی ندارد و شما نیاز به مدرک زبان نیز ندارید. در حال حاضر کشورهایی مانند اتریش و فرانسه امکان اعطای اقامت از طریق خودحمایتی را دارند و شما نمی توانید در دانمارک از طریق خودحمایتی اقدام کنید و اقامت دریافت نمایید.

مزایای سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه گذاری در هر کشوری مانند سرمایه گذاری در دانمارک، مزایا و معایبی دارد که بررسی هر کدام از آنها می پردازیم. به دلیل آنکه وضعیت اقتصادی دانمارک در حال حاضر مناسب می باشد، می تواند کشور خوبی جهت مقصد مهاجرتی باشد. از مزایای کار و سرمایه گذاری در دانمارک این است که افراد بیشترین حقوق را با کمترین ساعت کاری دریافت می کنند.

همچنین کارفرمایان امکان جذب افراد متخصص که به چند زبان مسلط هستند را دارند و همچنین در استخدام و اخراج نیرو در این کشور قوانینی وجود دارد و کارفرما می تواند جهت بهبود کار، نیروی خودش را اخراج کند و یا از افراد متخصص دیگری دعوت به کار کند. به دلیل تولید برق مناسب در دانمارک، این کشور آینده بسیار درخشانی حتی نسبت به الان دارد. زیرا دانمارک هم اکنون شادترین کشور دنیاست و همچنین از نظر فساد مالی در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد. شما البته غیر از روش سرمایه گذاری، می توانید ابتدا از طرق تحصیل ورود پیدا کنید و سپس اقدام به انتقال سرمایه خود به دانمارک کنید.

معایب سرمایه گذاری در دانمارک

کشورهای حوزه اسکاندیناوی از جمله دانمارک، جزو کشورهایی هستند که میزان مالیات دریافتی از افراد بسیار بالاست ولی در عین حال به ازای دریافت مالیات، افراد از امکانات مناسبی برخوردار هستند و رفاه بالایی دارند. همچنین هزینه های زندگی در کشور دانمارک نسبت به کشورهایی همچون مجارستان، اتریش، هلند و دیگر کشورهای اروپایی بالاست. البته این مورد هم به دلیل بالا بودن کیفیت زندگی در این کشور است. اگر شما قصد سرمایه گذاری در دانمارک و دریافت اقامت این کشور را دارید، حتما باید قبل از هرگونه اقدامی از بابت هزینه ها اطمینان پیدا کنید که می توانید از پس آنها بربیایید.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در دانمارک

حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت چقدر است؟

100هزار یورو.

هزینه خرید ملک در دانمارک در مرکز شهر چقدر است؟

قیمت خرید ملک در مرکز شهر  از 16 تا 50 هزار کرون دانمارک به ازای هر متر مربع می باشد.

سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت چقدر است؟

125هزار کرون.

آیا با خرید اوراق قرضه می توانیم اقامت کشور دانمارک را بدست آوریم؟

خیر.

سخن پایانی

سرمایه گذاری در دانمارک و انواع روش های سرمایه گذاری در این کشور به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت. همانگونه که اشاره شد و می دانید، اگر قصد دریافت اقامت کشور از طریق روش سرمایه گذاری را دارید، حتما در نظر داشته باشید که تمامی روش های سرمایه گذاری در تمامی کشورها منجر به دریافت اقامت از این کشور نمی شود. اگر قصد سرمایه گذاری در دانمارک را دارید، حتما شرایط خود را برای کشورهای دیگری همچون اتریش، کانادا، آلمان، فرانسه و … نیز بسنجید. کشور دانمارک از لحاظ کیفیت زندگی، اقتصادی، رفاه اجتماعی و مواردی از این قبیل از رتبه بالایی نسبت به دیگر کشورهای دنیا برخوردار است. بسیاری از افراد که قصد مهاجرت به دانمارک را دارند، گزینه تحصیلی را برای ورود به این کشور انتخاب می کنند. شما می توانید با کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل کنید و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. همچنین اگر سوالی دارید، در قسمت انتهایی همین مقاله می توانید آن را مطرح کنید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان ممکن باشید.

2 پاسخ
  • hoseini
   hoseini گفته:

   سلام. 5 سال پس از اقامت موقت می توانید درخواست اقامت دائم داشته باشید و بعد از 8 سال دیگر در صورت پرداخت مالیات و ادغام با فرهنگ این کشور، برای اخذ پاسپورت دانمارک اقدام نمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *